Teleurstellende resultaten van de Nederlandse zwemploeg in Blackpool SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Alleen Atie Voorbij boekte op de vlinderslag een zege „Jong Nederland" tegen „oudjes" op de Olympische Dag in Amsterdam Strijd om Haarlemse schaaktitel lijkt nog lang niet beslist Foré handhaafde leiderspositie in de wielerronde van België De opstellingen Spanning rond partij Spinhoven-Slagt Drie Nederlanders gaven de strijd op 17 Koersen op Duindigt Franse crack Forges tegen snelle Rosa Hollandia Geen t.v. (voetbal) op de Olympische Dag Feijenoord en Amsterdam gaan elftallen versterken Huid genezing Puistjes verdrogen door Purol-poeder Ereklasse bandstoten Van Oosterhout, Scholte en De Kleine leiden ZATERDAG 17 MEI 1958 „Waar komen de beste zwemmers vandaan? Uit Groot-Brittannië!" Dit staat zicht baar voor alle voorbijgangers op de boulevard met metersgrote letters geschreven in het zand van het strand van Blackpool. Het is zonder twijfel een bewering, die niet alleen overdreven klinkt, maar ook overdreven is. Toch. al na de eerste dag van de zweminterland tussen Groot-Brittannië en Nederland, die in de nog stille badplaats aan de Ierse Zee wordt gehouden, staat het wel vast, dat de beste zwemsters van Europa inderdaad uit Groot-Brittannië en niet uit Nederland komen. Het is in het 55-yards lange zoutwater bassin van Derby's Bath een Nederlands zwemdrama geworden vrijdagavond. De Britse jongens en meisjes namen de eerste zes nummers met 47 tegen 27 punten de leiding en het is uitgesloten te achten, dat onze landgenoten vanmiddag deze 20 punten achterstand zullen wegwerken. Eén lid van de op papier zo sterke Nederlandse ploeg heeft het tot een overwinning kunnen brengen. Dat was Atie Voorbij, die de 110 yards vlinderslag met de overigens matige tjjd van 1.15.7 op haar naam bracht. De rest van het programma leverde naast enkele normale en verwachte neder lagen een paar sensationele teleurstellin gen op. In de allereerste plaats behoort de dubbele nederlaag van onze „onoverwin nelijke" wereldrecordhoudster Ada den Haan tot die sensationele resultaten. Het Eindhovense hbs-meisje zwom stroef en zwaar. Al na 55 yards had zij een achter stand op de lange Engelse zwemster Chris tine Gosden, terwijl de tweede Engelse zwemster, Jacqueline Dyson, dreigend van Lenie Sybrands weg zwom. In het. Nederlandse kamp glimlachte men aanvankelijk om deze eerste positie van Christine Gosden. maar die glimlach verdween snel van de gezichten toen de Engelse zich aan de kop handhaafde en de verwachte tussenspurt van Ada den Haan uitbleef. De vloeiende stijl van Ada's beenslag was in de derde baan geheel ver dwenen. Jacqueline Dyson kwam bij het •derde keerpunt naast het Nederlandse meisje, dat nu alleen nog maar tegen zich zelf vocht. Onbedreigd en luide toegejuicht zwom Christine Gosden op de finish af en het ongelooflijke gebeurde: Ada den Haan werd ook door de tweede Britse zwemster Dyson geklopt: 2.56.7, 2.59.1 en 2.59.8 waren dè tijden. Lenie Sybrands was kansloze vierde in 3.03.4. Nóg een tegenvaller De tweede tegenvaller was de vrije-slag- estafette van de dames. Nadat de zeer slecht zwemmende Jopie Troost (1.10.2) al een meter of drie op Judy Grinham had verloren, slaagde noch Mary Kok (1.07.7), noch Greetje Kraan (1.07.3) erin iets van dit verschil terug te winnen. Cockie Gas telaars stond toen als vierde cn laatste zwemster tegen de 14-jarige Diana Wil kinson voor een onmogelijke taak. Cockie zwom een magistrale race. Bij elke slag werd de achterstand kleiner en niemand kon op zijn plaats blijven zitten toen de Schiedamse in de laatste halve ba an het tempo nog iets verhoogde. Maar alle inspanning van Cockie was tevergeefs, de kleine Diana bleef haar voor. De be loning voor de vechtlustige Cockie Gaste laars was de prachtige tijd van 1.03.6. De tijd voor de Britse ploeg was 4.26.2, die van de'Nederlandse 4.28.8. Atie Voorbij hield in haar race tegen Pat Baines en Sheila Watt de eer hoog. Op regelmatige wijze, maar niet geheel onbe dreigd, won zij in 1.15.7. De Nederlandse heren deden wat ver wacht kon worden. De 22Ö yards vlinder slag was voor Bert Sitters (2.39.2) en Iman Smaling, die, schrik niet, 3 min. en 2 sec. Atie Voorbij nodig had, een hopeloos gevecht tegen Ian Black (2.24.7) en Graham Symonds (2.27.4). Op de rugslag leek Jaap de Jong niet ge heel zonder kans. Maar Graham Sykes bleek beter in vorm dan een maand ge leden tegen de Duitsers. Hij klopte de Fries in 1.06.7. Voor Jaap de Jong werd 1.07.5 afgedrukt, voor Frans van Enst, die tot ongeveer 75 meter de leiding had, 1.07.6. De 4 x 110 yards wisselslag heren werd een prachtige race met een maximum aan spanning. De Nederlandse ploeg had door Wieger Mensonides op de schoolslag de lei- Ada den Haan ding genomen en deze door Bert Sitters behouden. Maar Theo Hoogveld kon tegen het geweld van McKechnie ondanks zijn goede 58.2 niet op. De resultaten waren: 220 yards vlinderslag heren: 1. Black (G.B.) 2.24.7; 2. Symonds (G.B.) 2.27.4; 3. Sitters (Ned.) 2.39.2; 4. Smaling (Ned.) 3.02.0. 110 yards rugslag heren: 1. Sykes (G.B.) 1.06.7; 2. Jaap de Jong (Ned.) 7.07.5; 3. Van Enst (Ned.) 1.07.6; 4. Rigby (G.B.) 1.08.9. 110 yards vlinderslag dames: 1. Atie Voorbij (Ned.) 1.15.7: 2. Pat Baines (G.B.) 1.16.5: 3. mej. S. Watt (G.B.) 1.17.4; 4. Jopie Troost (Ned.) 1.20.5. 220 yards schoolslag dames: 1. mej. C. Gosden (G.B.) 2.56.7; 2. mej. J. Dyson (G.B.) 2.59.1; 3. Ada den Haan (Ned.) 2.59.8; 4. Lenie Sybrands (Ned.) 3.03.4. 4 x 110 yards vrije slag estafette; 1. Gr. Brittan- nië (Judith Grindham, A. Marshall, J. Samuel en D. Wilkinson) 4.26.02; 2. Nederland (Mary Kok, Jopie Troost, Greetje Kraan en Cockie Gaste laars) 4.28.8. 4x110 yards wisselslag estafette heren: 1. Gr. Brittannië 4.27.9; 2. Nederland 4.28.9. Na de eerste dag luidde de stand 47—27 in het voordeel van Groot. Brittannië. Zondagmiddag zijn de velden met dra vers op Duindigt zo goed bezet, dat van de zes draverijen de minimum-bezetting zes tien paarden bedraagt. Niet alleen de kwantiteit is goed, doch ook de kwaliteit, hetgeen vooral in de laatste twee nummers tot uitdrukking komt. In de internationale ontmoeting krijgt de Franse crack Forges het op te nemen tegen Rosa Hollandia, die haar record beneden een km-tijd van 1.23 bracht. Indien de merrie haar verrichting herhaalt zullen Forges en Sammy Mars haar niet kunnen bereiken. Stal Wagenaar heeft zijn paarden in grote vorm en dit zal wel resulteren in een overwinning van Sonja Zora of Tourte- relle in de Calumet Donald-prijs, waarin echter de enorm verbeterde Spencer Gay's Zoon tot een overwinning in staat is. Bij de amateurs kan de eindstrijd gaan tussen Urdy Mars en Ugoldman K, doch in dit volkomen open nummer hebben Sjakie Scott. Rosa Signal en Ruth Buffing- ton tenminste zulke goede kansen. Wybok is de eerste driejarige, die zich in een ouder en sterk gezelschap waagt en met enig geluk ook kan winnen. In dit 21 paarden tellende veld zal de- favoriete stal Singels (Truax, Uncle Mars) te grote omwegen moeten maken om Wybok en Vi va the Saint te kunnen kloppen. Een van de meest verbeterde paarden van dit jaar is Siegfried, die na twee ach tereenvolgende overwinningen in de Athleta-prijs de hattrick kan scoren, het geen echter ook Thea Cornelia kan doen. In het openingsnummer is trainer Bloemsaat met Way Jewel en Wise Guy weer sterk vertegenwoordigd. Zijn keuze zal dan ook wel winnen vóór Winston Spencer, Wilfield en de outsider Us Ere bus. De rennen zijn als gebruikelijk veel min der bezet. In de ren voor driejarigen is Bold Cavalier aan te bevelen, vóór Qua droon en de outsider Terratius. In de Sceptre-prijs kan Sylvia haar meerderheid over haar sexe-genoten tonen door een zege op de goede en sterke Mangala. Op 8 juni, de datum van de Olympische dag, begint in Zweden het eindtoernooi om het wereldkampioenschap-voetbal, waarvan de Eurovisie enkele recht streekse reportages zal uitzenden. Tenein de eventuele concurrentie te voorkomen zal het NOC aan de KNVB verzoeken geen toestemming te geven voor relayering door de NTS van de wedstrijd ZwedenMexico, die 's zondagsmiddags in Stockholm wordt gespeeld 'Het lijkt vrijwel zeker, dat de KNVB aan dit verzoek gehoor zal geven. ROEIWEDSTRIJDEN ARGO. In ver band met de te hoge waterstand zullen de roeiwedstrijden van de Wageningse stu dentenroeivereniging Argo vandaag en morgen niet op het Amsterdam-Rijnkanaal bij Tiel kunnen worden gehouden. De wed strijden zijn nu verplaatst naar de Bos baan. De Olympische Dag, die dit jaar op 8 juni wordt gehouden, zal weer volgens het beproefde schema worden afgewerkt. Volgens traditie wordt het sportfestijn dus geopend met een gymnastiekdemonstratie, waaraan meer dan 700 lieftallige meisjes deelnemen, cn besloten met een hippisch nummer. In het programma, dat om half twee begint en omstreeks vijf uur is afge lopen, zijn voorts atletiek-, voetbal- en wielerwedstrijden opgenomen. Het belangrijkste onderdeel zal voor velen ongetwijfeld weer de voetbalwed strijd zijn. Ditmaal niet. zoals in vorige programma's, een duel tussen een Neder lands bondsteam en een buitenlandse Niet alleen zou de Rotterdamse semi- profclub Feijenoord pogingen doen om Walhout (NOAD) aan te trekken, maar ook de Ajax-doelman Pieters Graafland on linksback Boskamp (Amsterdam) zou den door de vereniging uit de Maasstad zijn benaderd. In Amsterdam doen geruch ten de ronde, dat Ajax in contact is getre den met Faas Wilkes. Amsterdam zal in het komende seizoen versterkt worden met drie Duitse internationals, terwijl PSV alles in het werk stelt om de Duitse rechtsbuiten Rahn te contracteren. Trevor "ord uit Wales moet van zins zijn weer naar Engeland terug te keren. De strijd om de persoonlijke schaaktitel van Haarlem heeft een uitermate spannen de laatste ronde in de hoofdklasse te zien gegeven. Bij het ingaan van deze laatste ronde was S. Herfst alleen lijstaanvoerder met 5'/i punt. H(j was echter uitgespeeld. Een halve punt minder, maar nog één wed strijd te spelen, hadden F. A. Spinhoven en T. Slagt. Weer een halve punt lager ge noteerd stond S. Bonkenburg, eveneens met nog een wedstrijd voor de boeg. De afge broken partij "it de achtste ronde tussen S. Bonkenburg en T. Slagt was namelijk, zoals werd verwacht, in remise geëindigd. Toevalligerwijs moesten F. A. Spinhoven en T. Slagt het in de laatste ronde tegen elkaar opnemen. Bij een eventuele remise zouden zij dus op gelijke hoogte komen met S. Herfst, een winnaar zou zich kampioen kunnen noemen. Uiteraard hoopte niet al leen S. Herfst op een puntenverdeling in deze partij, maar evenzeer S. Bonkenburg, die het tegen P. Roubos moest opnemen. Bij het behalen van de volle winst zou ook hij nog een kans op de titel maken. Foré heeft vrijdag met de energieke "«lp van zjjn ploeggenoten zijn eerste Plaats in de algemene rangschikking van ue Ronde van België verdedigd. Hij arri veerde in een kopgroep van zeven renners ui Florenville, het eindpunt van een slo pende rit over 250 km. door de Borinagc en het Ardennenlandschap. Victor Wartel werd etappewinnaar, Foré eindigde als tweede (André Vlayen werd wegens onge oorloofde hulp van Frans Schoubben ge- eklasseerd) en versterkte zijn leiderspo sitie door een bonificatie van 15 seconden. De Nederlanders zijn op deze regenach tige dag zeer actief geweest. Jef Lahaye klasseerde zich als vierde na vrijwel voort- burend met Martin van der Borgh en Hin- Vyi in de voorste gelederen te zijn geweest. Kees van der Zande onderscheidde zich ln de eerste fase door een dappere jacht op vijf vluchtelingen. Een jacht overigens, 'o zonder resultaat bleef, omdat het pe loton geleid door Foré geen risico's wenste te nemen. De uitlooppogingen waren vandaag veel vuldig, doch Foré had zijn ploeggenoten strenge instructies gegeven. Steeds wan- ueer enkele renners ontsnapten ging een ■er ..adjudanten" achter hem aan en rem- y °P kop het tempo af. Indien dat nodig was zweepte Foré bovendien het peloton sterk gedund zelf op tot een hoger ompo. Jules Mertens, die lange tijd de uiusie had op een zege, werd daar onder ■Poer de dupe van. beslissing viel tenslotte bij Baronville in de Ardennen. Wartel, Ab Donker en Theuns ontsnapten en kregen een voor sprong van 30 seconden. Donker viel tij dens een beklimming terug, evenals War tel. Theuns zette echter dapper door. War tel werd later weer opgenomen in een groepje van vier renners (Vliegen, Schoub ben en de Nederlanders Lahaye en Van der Borgh) dat op zijn beurt werd inge haald door Vlayen. VandenBossche, Foré en Van Meenen. Tegen deze coalitie kon Theuns zich niet handhaven, maar zijn aanval had noch tans effect gehad: het peloton had een achterstand van anderhalve minuut, een beslissende achterstand. Vandenbossche, Van der Borgh en Vliegen konden tijdens de zeer snelle afdalingen de snelheid was soms 80 km. per uur het tempo niet meer volhouden. De overige zeven renners bleven bijeen en Wartel had, na zijn zware inspanningen, in Florenville zo waar nog krachten genoeg om de eind sprint te winnen. De uitslag was: 1. Wartel (Belg.) 250 km. in 6.59.55; 2. Foré (Belg.) z.t.; 3. Van meenen (Belg.) z.t.; 4. Lahaye (Ned.) z.t.: 5. Theuns (Belg.) z.t.: 0. Frans Schoubben (Belg.) z.t. 7. Vlayen (Belg.) z.t.; 8. Delorge (Belg.) 7.00.10; 9. Vlieghen (Belg.) z.t.; 10. Van Vaerenberg (Belg.) z.t.; 30. Westdorp (Ned.) 7.02.20: 32. Hinsen (Ned.) 7.06.06; 35. Van den Brekel (Ned.) 7.07.08; 36. Van der Borgh (Ned.) 7.07.31; 37. Donker (Ned.) z.t.; 55. Van der Zande (Ned.) 7.33.40; 58. v. Breenen (Ned.) 7.55.0(1. Het algemeen klassement na de tweede dag is: 1. Foré (Belg.) 13.28.21; 2. Van Vaerenberg (Belg.) 13.29.46; 3. Armand Desmet (Belg.) 13.20.24; 4. Vlayen (Belg.) 13.31.07; 5. Fr. Schoubben (B.) z.t.; 18. Hinsen (Ned.) 13,37.18; 20. Lahaye (Ned.) 13.38.03; 28. Westdorp (Ned.) 13.40.28; 32. Van den Brekel (Ned.) 13.41.28; 33. Van der Borgh (Ncd.) 13.44.27; 38. Donker (Ned.) 13.46.01; 47. Van der Zande (Ned.) 14.04.52; 59. Van Breenen (Ned.) 15.13.35. Van de 87 renners, die startten (Gerrit Voor- tlng vertrok niet), vielen er in de tweede etappe 28 uit. Aan de wedstrijd nemen dus nog 59 ren ners deel. Tot de uitvallers behoorden de Neder landers Plet Haan, Schoenmakers en Van Wetten. Welnu, het ziet er inderdaad naar uit dat deze vier spelers nog voor een verlengstuk van dit uitermate spannende kampioen schap zullen zorgdragen. S. Bonkenburg was tenminste weer in beste vorm en trok tegen de moedige P. Roubos zo fel van leer, dat deze er beduust van geworden moet zijn. Met sterk spel wist de Heemste despeler de Halfweg-man volkomen zijn wil op te leggen. Hij kwam dan ook al snel tot winst. Inmiddels was ook A. Herfst al tot winst gekomen tegen W. F. Petersma, waardoor hij in de eindrangschikking nog de vijfde plaats inneemt. Aller aandacht was geconcentreerd op de partij T. Slagt—F. A. Spinhoven. Zoals mocht worden verwacht zou T. Slagt, met de witte stukken spelend, het toch niet op een felle aanval aansturen. Slagt beschikte over meer ruimte, zijn stukken stonden dreigend en de druk op Spinhoven's stelling nam toe. Deze laatste is echter een zeer sterk speler en weet eventuele zwaktes altijd wel op tijd te versterken, daarbij geen moment de gelegenheid om een tegen aanval te lanceren uit het oog verliezend. Zoals gebruikelijk kwam Spinhoven weer in hevige tijdnood. Met ongeveer nog vijf minuten bedenktijd voor twintig zetten leek zijn einde nabij, temeer daar Slagt voor hetzelfde aantal zetten nog een half uur bedenktijd had. Er is in Haarlem ech ter moeilijk een listiger speler in tijdnood te bedenken dan juist Spinhoven. Zijn tegenstander spande alle krachten in om een beslissende aanval te vinden, maar Spinhoven's verdediging bleek solide te zijn. En toen Slagt zelfs ook nog moeilijk heden met de klok kreeg sloeg de HaSG'er onmiddellijk terug. Had hij over meer tijd beschikt, Slagt was zeker onder de plotse ling opgestoken storm bezweken. Nu bleef het verlies tot één pion beperkt, die hij in de afgebroken stelling vermoedelijk weer kan terugwinnen. In dat geval lijkt remise waarschijnlijk. Anders maakt Spinhoven zeker de beste kans. De stand luidt nu: 1. S. Bonkenburg 8 4 3 1 5'/2 2. S. Herfst 8 4 3 1 5Vt 3. F. A. Spinhoven 7 4 2 1 5 4. T. Slagt*) 7 4 2 1 5 5. A. Herfst8 2 3 3 3Vï 6. W. F. Petersma 8 2 2 4 3 7. P. Roubos 8 2 2 4 3 8. E. J. Petersma 7 1 3 3 2Va 9. N. Huyboom 7 - 2 5 1 afgebroken wedstrijd. J. W. de Munck beantwoordt in de eerste klasse geheel aan de verwachtingen. Hij versloeg ditmaal zijn concurrent W. de Graaff en heeft aan remise in zijn laatste partij voldoende om zich kampioen te kun nen noemen. Ook in de tweede klasse verloopt de strijd overeenkomstig de verwachtingen. H. Honsbeek is hier vrijwel zeker van de titel geworden nu hij met J. D. Ravensber- gen remise overeenkwam en deze daardoor op afstand van een punt hield. ADVERTENTIE Huidzuiverheid - tegenstander, doch een ontmoeting tussen twee bondsteam, waarvan een door bonds coach Elek Schwartz werd samengesteld uit spelers boven de 30 jaar en het andere werd geformeerd door de Nederlandse Sportpers uit spelers beneden de 25 jaar. De sportpers heeft zich overigens niet ge heel aan de afspraak gehouden, want in de ploeg werden twee spelers van 25 jaar opgenomen, teneinde de stootkracht van de voorhoede te vergroten. „Jong Nederland" zal in de navolgende opstelling aantreden: Doel: Pieters Graafland (Ajax). Achter: Brull (Rapid) en Kraay (DOS). Midden: Kreijermaat (Elinkwijk), De Koning (Sparta) en Fransen (GVAV). Voor: Van der Kuil (Ajax), Vonhoff (Amsterdam), Schuurman (ADO), Van der Linden (DOS) en Moulijn (Feijenoord). Als reserves werden aangewezen: Van Dijk (Sparta), Van der Lee (Sparta), Ver hoeven (Sparta) en Bosselaar (Sparta). In dien Kraay en Moulijn omstreeks 8 juni voor de militaire ploeg moeten spelen, worden hun plaatsen ingenomen door res pectievelijk Van der Lee en Bosselaar. In dat geval worden Koole (DOS) en Seelen (VVV) aan de reserves toegevoegd. Bondscoach Elek Schwartz plaatst daar tegenover de navolgende formatie van „oudjes", allen (oud-)internationals: Doel: Kraak (Elinkwijk). Achter: Mesman (Amsterdam) en Oden- thal (Enschedé). Midden: Schaap (Enschedé), Van der Kart (Fortuna) en Theo Timmermans (ADO). Voor: Appel (Fortuna), Wilkes (VVV). Dillen (PSV), Lenstra (Enschedé) en Van Melis' (Rapid). Een interessant experiment dus: de schotvaardige Dillen middenvoor tussen Faas Wilkes en Abe Lenstra. Als reserves werden aangewezen: Land man (SHS), Terlouw (Sparta), Biesbrouck (RCH), Van Ede (Sparta) en Van Geen (SHS). Het onderdeel atletiek belooft, door de sterke buitenlandse deelneming, interes sant te worden. Er zijn slechts twee wielerwedstrijden. Aan de hippische wedstrijd nemen tien combinaties deel. Zij zullen hun parcours (10 hindernissen) zelf mogen bepalen. Het Duitse voetbalteam, dat zal deel nemen aan de wereldkampioenschap pen voetbal in Zweden, is al geruime tijd in volle training. Op de foto ziet men een groepje spelers bezig met een vrolijke oefening. Het biljarttoernooi om het Nederlands kampioenschap ereklasse bandstoten werd vrijdagmiddag in Nijmegen voortgezet. De uitslagen uit de derde ronde waren: 143 48 32 2,97 De Kleine 150 48 26 3,12 Metz 67 24 16 2,79 Mol 150 24 26 6,25 Van Oo^terhout 150 39 27 3,84 133 39 19 3,41 Popeyus 135 41 20 3,29 Scholte 150 41 34 3,65 De uitslagen van de vierde ronde luidden: 79 35 16 2,25 150 35 12 4,28 Mol 111 45 17 2,46 Popeyus 150 45 12 3,33 Metz 109 24 20 4,54 Van Oosterhout 150 24 33 6,25 102 34 11 3,00 Scholte 150 34 25 4,41 Na de tweede dag luidt de stand: 1. Van Oosterhout 8 33 4,54 8 34 4,41 8 35 3,68 4. Metz 2 34 3,74 2 26 3,34 2 32 3,24 2 20 3,16 8. Jacobs 0 19 3,00 De voetbalcompetitie is in haar laatste fase beland. Na het volledige programma van morgen en het dubbele programma met Pinksteren er wordt dan op zaterdag en maandag gespeeld resten de wedstrijden van woensdag 4 juni en dan is het een enkele uitzondering daargelaten afgelopen.. Hetgeen overigens maar gelukkig is, omdat èn spelers èn publiek het zo langzamerhand wel genoeg vinden. En reeds nu al zijn tal van clubs bezig de gelederen te versterken voor het nieuwe seizoen, dat spoediger dan men verwacht gaat beginnen. Her en der zijn bestuursleden ge sprekken en onderhandelingen begonnen met voetballers die wat in hun mars hebben en straks zullen de contracten worden getekend. En dan begint er weer een reeks van dertig, respectievelijk vierendertig wedstrijden. In het voetbalprogramma van morgen komt voor Stormvogels andermaal een moeilijke wedstrijd voor. Moeilijk althans in de vorm, waarin thans wordt gespeeld. De IJmuidenaren rijden namelijk naar Schiedam, naar Hermes DVS. Zal er ein delijk weer eens gewonnen worden? Het moet wel, wil men nog een kansje behou den. SHS namelijk speelt uit tegen Eind hoven en het is niet uitgesloten dat de Eindhovenaren ook de Hagenaars van de winst zullen afhouden. EDO is er nog steeds slecht aan toe en daarom is de match van morgen tegen Hel mond in het Noorder Sportpark weer van het grootste belang. Of er eindelijk weer eens een punt behaald zal worden? Als de aanval maar eens wat schotvaardiger was, dan zou het gevaar nog kunnen wijken. De wedstrijden van VSV thuis tegen SVV en van Haarlem uit tegen Leeuwarden zijn van alle belang ont bloot. In geen van beide wedstrijden zien wij trouwens winst voor de voetballers uit Kennemerland. AM A TEURS In de competitie van de amateurs zijn nog enkele wedstrijden vastgesteld. Kenne- mers speelt op eigen veld tegen WFC voor de tweede klasse A en voor afdeling B speelt HBC de laatste wedstrijd in het Heemsteedse Sportpark, waar zij van na de oorlog af gastvrijheid heeft genoten. HMS is de tegenstander. Verder worden nog gespeeld: Aalsmeer NFC, TYBBVIOS en VVP—Hillegom (derde klasse) en OFCDIO, ETOZaan- landia. Geel WitWaterloo, Bloemendaal WH (vierde klasse). KORFBAL Zondag vindt in het Sportpark in Hee renveen voor de 49ste keer de interland- korfbalwedstrijd NederlandBelgië plaats. De stand is momenteel: Nederland 48 40 5 3 85 289—131 België 48 3 5 40 11 131—289 In het Nederlands twaalftal komen als debutant uit de speelster I. van Loenen en de speler H. Buurman; voor de rest bestaat het team uit beproefde krachten. België komt als volgt uit: Aanval: dames L. Adriaenssen-Van Kerkhoven, L. Hugens -Schram; heren: Van de Velde, Raymae- kers. Midden: dames P. Schraers, J. Sel- liaerts; heren Verresen en Vranckz. Ver dediging: dames M. van Hove, J. Casselo; heren Bal, Van Hove. Ook deze ploeg telt twee nieuwe gezich ten. De op 20 oktober 1957 te Antwerpen gespeelde wedstrijd eindigde in een gelijk spel (4-4). Ditmaal zullen de Belgen onder Kerkhoven, die haar 25ste interlandwed strijd speelt, trachten met een zege naar huis te gaan. Of de Oranjeploeg het zover zal laten komen, dient te worden afge wacht. De wedstrijd vindt ditmaal in Heeren veen plaats ter gelegenheid van het 40- jarig bestaan van de Friese Korfbalbond. H. K. B. De H.K B. houdt zondag van 9.302.30 uur op het terrein „Duintjesveld" in Zand- voort een juniorentoernooi. Hiervoor heb ben ingeschreven 8 ploegen, t.w.: Aurora, DSV, Haarlem, Nieuw Flora, Oosterkwar tier, Sport Vereent, Watervliet en Zand- voort. HANDRAL Zondag spelen de Haarlemse handbal eersteklassers hun laatste competitiewed strijden. Voor de damesploeg van Con cordia is de ontmoeting met leidster'Am- stel nog van groot belang. Voor de Con cordia- en Rapiditas-heren zijn de duels met respectievelijk AHC en WVGV van weinig waarde. Een nederlaag voor de dames en overwinningen voor de Haar lemse heren liggen in de lijn der ver wachtingen. De damesploeg van HOC verkeert nog in degradatiegevaar, doch zal tegen Niloc 2 geen verbetering in haar positie kunnen brengen. Voor de eerste klasse dames speelt het Hillegomse Concordia tegen haar naam genote uit Haarlem en bij de heren ont moet AVA in Alkmaar IJmond 2 Be haalt AVA in deze strijd niet de volle winst dan is het Haarlemse HOC kam pioen van de afdeling Haarlem. HONKBAL Vandaag wordt op het EDO-terrein de belangrijke wedstrijd EHSOVVO ge speeld. Deze hoofdklasseploegen gaan dan uitmaken, wie voorlopig de beste kansen op de titel houdt. OVVO staat op de eer ste plaats en EHS op de tweede. OVVO is ongeslagen en zag in drie wedstrijden slechts een punt tegen zich gescoord. Bo vendien hebben de Amsterdammers een geduchte slagploeg met Regeling, De Lugt en Hannie Urbanus. EHS heeft al enige zeer goede wedstrijden gespeeld, maar stelde vorige week tegen Volewijckers da nig teleur. De slagploeg van EHS is niet constant en een uitslag is dan ook moei lijk te voorspellen, EDO gaat naar VVGA. De Haarlem mers hebben vorige week laten zien, dat zij op zaterdagmiddag niet tijdig op het De eerste divisieclubs uit het betaalde voetbal uit Haarlem en omgeving, die zondag een wedstrijd spelen, komen met de volgende opstelling (v.r.n.l.) in het veld: Haarlem: Snijders; Oepkes en Kors; Kilian, De Voogd en Boom; Brokx, Degenaar, De Graaf, Vreeken en Groeneveld. VSV: Geerlofs; Schoon en Beentjes; Meertens, Pieterse en Pelser; N. N., Kramer, Dolder, Bredeveld en Post. Stormvogels: Het elftal zal zondag pas worden samengesteld. EDO: v. d. Berg; Petterson n Berends; Boekelaar, Van Dijk en Van Haren; Plaizier, De Gooyer, Duivenvoorden, Spiers en Belfroid. veld kunnen zijn om nog 'n uurtje te trai nen. Dat de ploeg dan slechts moeizaam op gang komt, is ook gebleken. Als VVGA daarvan profiteert, ziet het er naar uit. dat EDO een moeilijke middag tegemoet gaat, vooral nu Brands langzamerhand ook weer in vorm komt. In de eerste klasse komt leider Ajax bij TYBB op bezoek. Al behaalde TYBB vo rige week de eerste overwinning, toch zien we voor de enthousiaste TYBB-ploeg geen winstpunten, want Ajax speelt zeer goed. Kennemerland trekt naar ABC en ook de ze tocht zal de ploeg van Winter geen suc ces opleveren, als ABC tenminste de be schikking heeft over pitcher Hoitzing, die uit Limburg moet komen. Zondagmiddag zal de plaatselijke ont moeting SchotenHHC wel weer vele honkballiefhebbers naar Haarlem-noord trekken. Dat was het vorig jaar ook het geval. Toen speelden beide ploegen om het kampioenschap van Nederland. Nu is de inzet de onderste plaats. HHC staat voor het eerst in lange tijd troosteloos on deraan. Zondagmiddag moet er gewonnen worden, maar wij geloven niet, dat het de ploeg van Hartog zal lukken. Zondagmorgen staat de eersteklassewed- strijd HCKBlauw Wit op het program ma. De Kinheimers verloren zaterdag met 3-2 van Ajax, terwijl de Blauwwitten met 10-1 van dezelfde ploeg verloren. CRICKET In de eerste klasse A van de cricket competitie speelt het eerste team van Rood en Wit zondag thuis tegen Hermes DVS. Op Hemelvaartsdag leden de Haarlemmers een zeer eervolle nederlaag tegen HCC 2 voornamelijk te wijten aan de onvol doende aanval maar morgen is er een veel betere kans op de zege. Haarlem speelt uit tegen VVV in Am sterdam. In de tweede klasse A gaat de uitwedstrijd van Rood en Wit 2 tegen SCHC niet door. Er schijnt op het veld van de Stichtse een vriendschappelijke hockeywedstrijd te zijn

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 19