HEEMSTEEDS KOLENBEDRIJF NETTAR - een ZEISS IKON camera Finales schoolvoetbaltoernooi JAN W. DU RIEU Verkeer in en om Haarlem wordt op 20 mei nauwkeurig geteld I IMPERIAALS JAN W. DU RIEU MORRIS MINOR 1958 Dat heeft géért andere camera!... Zeepkistenraces op Zandvoortselaan Haarlems Postaal Mannen koor won wisselbokaal IJmond-damtoernooi nadert hoogtepunt Leerlingen van lagere school op de plïnken Onjuiste aanhaling leidde tot misverstand Successen van „Sursum" in Nijkerk Bejaarde vrouw door kolendampvergiftiging om het leven gekomen Opnieuw polio-prikken voor Haarlemse kinderen Deel van Kleverpark en Overveen op centrale in Noord aangesloten Tweede Pinksterdag 26 mei 1958 Kennemerland-kampioenen Griffier bij Haarlemse rechtbank geïnstalleerd Ronde van St. Bavo in Noordwijkerhout V.V.D.-vergadering op dinsdag 20 mei Telefoon 59000 Raad van Bloemendaal komt 22 mei bijeen Komen binnen]ladderen ZATERDAG 17 MEI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT noor de slechte gesteldheid van de ter zinen konden de finales op zaterdag 26 anril geen doorgang vinden. En nu ont stonden de moeilijkheden. Door al van te voren vastgestelde schoolreisjes en exa- L-ns was het niet mogelük een dag te "Jnden waarop alle finalisten tegelyk konden spelen. Zo waren dan drie dagen nodig om alle wedstrijden af te werken. In afdeling A werd in een slecht ge deelde wedstrijd het Coornhertlyceum winnaar door een 3-0 zege op het Men- dein°afdeling B versloeg de Th. M. Kete- laarschool de tegenstander St, Jeroen Mu- ]o met 5—2 en werd alzo winnaar in deze afdeling. De finale in de afdeling C was een van He best gespeelde finales. Het ging hier lussen RKLTS 1 en HartenluStschool 2. De jongens van de RKLTS waren van het begin af sterker en drukten dit overwicht uit in een prachtig doelpunt. Na een Drachtig genomen corner kopte een voor hoedespeler de bal in. Ondanks de steeds blijvende minderheid zag de Hartenlust- school toch kans gelijk te maken. De wedstrijd bleef spannend en het re sultaat bleef 1—1. Hierna werd er twee maal vijf minuten verlengd en ook in deze periode was de RKLTS iets sterker, zonder dit in doelpunten uit te kunnen drukken. De keeper van de Hartenlustschool heeft hier prima werk verzet. Na de verlenging moesten strafschoppen de beslissing bren gen. De RKLTS schoot er van alle drie geen enkele in, terwijl de jongens van de Hartenlustschool er één in een doelpunt omzetten, zodat deze school als overwin naar de eerste prijs mee naar huis kon nemen. De finale in de verliezersronde van de afdeling D werd door RKVGLO St. Ger Maj. met 32 gewonnen van Hartenlust school 3. In de winnaarsronde zegevierde de Hildebrandschool 2 met 5—1 over de St. Jozef Ulo. In de verliezersronde van de afdeling E was het overwicht van de Dr. A. Kuyper- school groot en zij wonnen dan ook van de Rijksleerschool met 7—1. Om de derde en vierde prijs in deze af deling werd fel gestreden. Van het begin af was de Jan Gijzenschool sterker dan de P. H. v. d. Leyschool (10). Na de pauze dachten de jongens van de P. H. v. d. Ley er echter anders over en maakten de stand gelijk. Zo kwam het einde en nu volgde de 2 x 5 minuten verlenging. Nu slaagden de jongens van de P. H. v. d. Leyschool er in een doelpunt te maken, hetwelk hun dus de derde prijs opleverde. De Jan Gij zenschool kreeg dus de vierde prijs. Ook om de eerste en de tweede prijs werd fel gestreden. Het ging hier net als om de derde en vierde prijs. De Teyler- school speelde tegen wind in beter dan de ADVERTENTIE verhuurt Autogarage Olieslagerslaan 36 - Telefoon 10570 Dat de zogenaamde „zeepkistenraces" nog steeds populair zijn, bleek woensdag middag op de Zandvoorter Allee in Heem stede, waar een grote schare belangstel lenden het strijdperk in dikke rijen om zoomde. Deze zeepkistenraces werden ge houden ter gelegenheid van de opening van het nieuwe spoorwegstation Heem stede—Aer denhout. Ook onder de jeugdige „coureurs" was de animo voor deze wed strijden bijzonder groot. Onder hen be vonden zich vele deelnemers uit Haarlem, die kennelijk bij andere races al de nodige routine en ervaring hebben opgedaan, het geen de aantrekkelijkheid van deze mid dag niet weinig ten goede kwam. De deelnemers waren ingedeeld in een senioren- en een juniorenklasse. De wed strijden stonden onder leiding van nie mand minder dan de bekende coureur en rally-rijder Maus Gatsonides, die ervoor zorgde dat alles uitstekend verliep. Vele deelnemers hadden zich in een kostuum gestoken, dat aan de spoorwegen deed denken. Zelfs hadden sommigen hun jeug dig gelaat met enorme baarden omhangen. Na enige uren van intensieve strijd kon den de volgende overwinnaars worden aangewezen: Senioren: 1. Jan van Maas en Harry van Bakel; 2. Jan Wenterik (naam team genoot onbekend); 3. Allard van Es en Freddy van Maarsen. Junioren: 1. Spencer de Wijn en J. de Vos van Steenwijk; 2. H. Boenders en J. Engel; 3. T. Robbe en Rob Hijntjes. De heer Gatsonides had het boek „Ral- lys en races" over zijn sportloopbaan, ge schreven door Willem Leonard, uitgeloofd voor de deenemers in de fraaist geconstru eerde wagen, welke bleek toe te behoren aan het team Rob van Gunsteren en Jan Spoor. De winnaars van de eerste prijzen wer den met lauwerkransen omhangen. Van de triomfantelijke ere-ronde moest worden afgezien, omdat het opgedrongen publiek deze onmogelijk maakte. Op Hemelvaartsdag had in het Kur- "aus te Scheveningen een zangconcours Plaats, uitgaande van het Nederlands Ver hond van PTT Sport-, Ontwikkelings- en Ontspanningsverenigingen. Aan het con- cours, dat was georganiseerd door de giro sportvereniging GONA uit Den Haag, werkten mee de S. en O.-verenigingen PTT uit Breda, Den Haag, Bussum, Apel doorn, Amsterdam, Haarlem en Nijmegen. De jury bestond uit de heren F. van Amersfoort uit Den Bosch, G. Stam uit Rotterdam en N. Verhoeff uit Voorburg. Dp uitslagen luidden als volgt: Breda promoveerde met 197 punten naar de tweede afdeling; GONA bleef met 152 Punten in de tweede afdeling; Dordrecht 8ijg ,me* 125 punten terug naar de derde afdeling; Bussum (176), Apeldoorn (155), haarlem (199) en Nijmegen (172) bleven in de eerste afdeling. Het Haarlems Pos taal Mannenkoor werd winnaar van de beschikbaar gestelde bokaal, een wissel- prjjs. St. Aloysiusschool (Overveen) en kreeg een 10 voorsprong. Na rust echter werd het spelbeeld an ders en wogen de ploegen goed tegen elkaar op. Na 10 minuten spelen maakte St. Aloysius echter gelijk en werd steeds sterker. Een doelpunt bleef echter voor lopig nog uit. En toen, ongeveer 30 secon den voor tijd, kwam het voor de St. Aloy siusschool winnende doelpunt. Hierna werden door de voorzitter van de schoolvoetbalcommissie, de heer Bects, de bekers en plaquettes uitgereikt. De acht deelnemende tientallen aan het IJmond-toernooi beleefden in de voor laatste ronde een spannend duel tussen Stabiel en HDC 2. Het Santpoortse Sta biel, dat verleden week tegen een van de kanshebbers, VKD, zo'n goede wedstrijd speelde demonstreerde ook tegen de reser ves van de Haarlemse Damclub uitste kend spel. Deze uiterst spannende ont moeting moest bij de stand 66 worden afgebroken. De vier resterende partijen zullen vermoedelijk in remise eindigen, zodat de einduitslag een 10lö gelijkspel te zien zal geven. Damclub VKD boekte een 144 overwinning op Diagonaal. Spor tief 1 moest zijn meerdere erkennen in BDC en ging met 14—6 ten onder. St. Thomas had weinig moeite met Sportief 2 en won met 146. De vermoedelijke afloop van enkele hangpartijen in aanmerking nemende is de situatie aan de top van de ranglijst thans als volgt: 1. HDC 2, 6 gespeeld 11 punten; 2. VKD, 6 gespeeld 9 punten en 3. BDC, 6 gespeeld 8 punten. Op 21 mei zal in het Cultureel Centrum te IJmuiden de sluitingsronde worden ge speeld. Met veel belangstelling wordt uit gezien naar de dan te spelen wedstrijd tussen HDC 2 en VKD. De Graaf Florisschool in Vogelenzang heeft vrijdagavond in het r.k. Verenigings gebouw een ouderavond gehouden, geheel verzorgd door de kinderen. Na het wel komstwoord van het hoofd der school de heer H. Kuys, kwamen de kinderen op de planken. Na een samenspraak op rijm voerden de leerlingen van de lage klassen het sprookje „De wortelkindertjes" op. Daarna zongen de grotere kinderen, daar bij op de blokfluit begeleid. Met spelletjes, liedjes en sprookjes traden daarna de di verse klassen op. De uitvoering werd be sloten met een alleraardigste opvoering van „Dokter Alwetend." De voorzitter van de oudercommissie de heer Jansen sprak aan het slot van de avond een dankwoord tot het onderwijzend personeel, waarbij enkele bloemstukken werden aangeboden. Door een onjuiste aanhaling in ons blad van dinsdag van een woord, dat mevrouw Kerkhoff-Pet tijdens een verkiezingsbij eenkomst van de Partij van de Arbeid heeft gebruikt, is er een onzuiver element gekomen in de gedachlenwisselingen. die over de kwestie van het aanstellen van een tweede jeugdpsychiater in Haarlem zijn ontstaan. Afgaande op het verslag in ons blad had de heer W. C. Bakker op een donderdag gehouden bijeenkomst van de protestants- christelijke groep mevrouw Kerkhoff-Pet gebrek aan feitenkennis verweten. Het be doelde verslag maakte er namelijk melding van, dat mevrouw Kerkhoff zou hebben gezegd, dat één jeugdpsycholoog voor Haarlem onvoldoende was. Zij maakt ons er echter op attent, dat zij gesproken heeft over de aanstelling van een tweede jeugd psychiater, zodat haar op grond hiervan moeilijk gebrek aan feitenkennis zou kun nen worden verweten. Wij hopen met deze rechtzetting het ontstane misverstand te hebben opgehelderd. De christelijke muziekvereniging „Sur sum" uit Bloemendaal heeft op Hemel vaartsdag een drietal fraaie successen ge boekt tijdens het in Nijkerk gehouden 47ste Bondsconcours van Harmonie- en Fan farekorpsen in de Provincie Utrecht en omstreken. In de concertwedstrijd be haalde deze muziekvereniging de eerste prijs met 314 punten; in marswedstrijd van het gehele korps plus tamboers ook de eerste prijs met 96 punten en tenslotte be haalde het tamboerkorps de tweede prijs met 107 punten onder leiding van de heer W. A. van Roosmalen. Het tamboerkorps kwam daarbij in de tweede afdeling uit. dus een afdeling hoger dan verleden jaar. In de afgelopen nacht heeft zich in de Tweede Vooruitgangstraat 44 te Haarlem een geval van koo'monoxydevergiftiging voorgedaan ten gevolge waarvan de 77- jarige mevrouw C. V. Tames is overleden. Het huis werd bewoond door een be jaard echtpaar, dat gisteren aan buikgriep leed. Men had de kachel aangemaakt en voordat de bewoners naar bed gingen werd er nog een extra schepje kolen op het vuur gegooid, waarna de schuif gesloten werd. Een buurvrouw, die het echtpaar verzorgt, ontdekte vanmorgen dat mevrouw Tames overleden was tengevolge van koolmono- xydevergiftiging. De 79-jarige heer J. P. Tames moest in het Grote Gasthuis wor den opgenomen. In de week van 19 tot en met 24 mei zullen in Haarlejn wederom inentingen tegen kinderverlamming (polio) plaats hebben. Het betreft hier in de eerste plaats de tweede behandeling voor de kinderen, die van 14 tot en met 19 april 1958 de eerste injectie ontvingen. Bovendien kunnen kin deren, die in april wegens ziekte of om andere redenen niet gevaccineerd zijn, thans de eerste injectie ontvangen. Voor deze kinderen volgt op 18 juni 1958 de tweede behandeling. In het gebouw van de G.G. en G.D., Nieuwe Gracht 124, zal worden ingeënt: maandag 19 mei van 8.45 tot 11.30 en van 15.40 tot 17.30; dinsdag 20 mei van 8.45 tot 11.30 en van 15.40 tot 17.30; woensdag 21 mei van 8.45 tot 11.00 en van 13.40 tot 15.30. In het gebouw van de speeltuinvereni ging „Het Oosterkwartier" aan de Bernard Zweersstraat 2 wordt ingeënt: donderdag 22 mei van 8.45 tot 10.30 en van 15.40 tot 17.30. In de Albert Schweitzerschool, Rijks straatweg 245 wordt ingeënt: vrijdag 23 mei van 8.45 tot 11.30 en van 15.40 tot 17.30; zaterdag 24 mei van 8.45 tot 10.30. Het publiek wordt aangeraden zich zo veel mogelijk te houden aan de tijden, aangegeven op de oproepkaart. Bestaat er echter een dringende oorzaak van verhin dering, dan kan men op een van de hier boven vermelde tijden komen. Daar tussen de eerste en de tweede vac cinatie een bepaald tijdsverschil moet zijn, zullen de kinderen, die van 14 tot 19 april de eerste injectie kregen en in de week van 19 tot en met 24 mei niet de tweede behandeling ondergaan, bij een volgende actie geheel opnieuw moeten beginnen. Tenslotte bestaat voor de kinderen, die in 1957 tweemaal zijn ingeënt en die in de periode van 6 tot 10 mei 1958 verhinderd waren de derde injectie te ontvangen, van 19 tot en met 24 mei alsnog de gelegenheid de derde behandeling te ondergaan. Nieuwe telefoonnummers Met ingang van morgen zullen de tele foonabonnees die wonen in de Brederode- straat Bloemcndaalseweg, Ernst Casimir- laan, Jan Willem Frisolaan, Prins Hen driklaan, Julianalaan, Kleverparkweg, Korte Verspronckweg, Prins Mauritslaan, Oranje Nassaulaan, Adr. Stoopplein, Ver spronckweg, Waldeck Pyrmontlaan, Wil lem de Zwijgerlaan op hun nieuwe tele foonnummer te bereiken zijn. Het nummer begint met het cijfer 6. Wij vernamen van de directie van het Telefoondistrict, dat deze nummerwijzi ging een gevolg is van de overheveling van deze bij de Haarlemse centrale aange sloten abonnees naar de nieuwe centrale in Haarlem-Noord, waarvan de capaciteit onlangs tot 10.000 aansluitingen is opge voerd. Deze „overheveling" betekent weer een ontlasting van Haarlem, waardoor daar weer wat ruimte komt voor nieuwe abon nees. Dergelijke veranderingen ter ont lasting van het Haarlemse net hebben al meer plaats gehad reeds zeven jaar ge leden werden al veel abonnees in Haar lem-Zuid op de centrale in Heemstede aangesloten en onlangs bij de ingebruik neming van de nieuwe centrale in Noord had een dergelijke verhuizing plaats. In maart of april bij de ingebruikneming der nieuwe centrale in Aerdenhout zullen op nieuw vele Haarlemse abonnees van cen trale veranderen. Men wacht op deze wij ziging met het uitgeven van de nieuwe districtstelefoongids, waarin ook de boven genoemde wijzigingen zullen worden ver werkt. Wanneer men het oude nummer dezer abonnees belt krijgt men de infor- matietoon en bij K 08 kan men het nieuwe nummer vernemen. ADVERTENTIE 12 uur: Nationale Sportwa genrace voor wagens tot 1500 cc. 2 uur: De Grote Prijs van Nederland over 75 ronden (314 km) meetellend voor het wereldkampioenschap der coureurs) Terreinkaarten (ad f 2.- en I 4.-) in voorver koop tot en met vrijdag 23 mei bij het Secretariaat (Sophialaan 4, Den Haag), de bij kantoren en de agentschappen van de K.N.A.C. benevens bij de kantoren en agentschappen Lissone-Lindeman. Voor militairen in uniform, beneden de rang van officier en voor kinderen tot 14 jaar terreinkaarten ad f 1.- verkrijgbaar. Tribuneplaatsen van 12 mei af verkrijgbaar ad f 10.-, f 12.50 enf15.- Voorverkoop bij: J. J. VAN KOOTEN, Houtplein 18-20, Haarlem J. J. GROENEVELD, Oranjestraat 50 -52, Haarlem F. P. VAN RUMPT, Spaarnwouderstraat 103- 105, Haarlem Mevr. v. d. LINDEN, v. d. Endelaan 120, Hillegom van het reisbureau In het clublokaal van KNC is op spor tieve wijze hulde gebracht aan de per soonlijke damkampioenen van het district Kennemerland. De voorzitter, de heer J. J. Warmerdam, die de prijzen uitreikte, memoreerde in het bijzonder de prestaties van de jeugdkampioen, V. Morseld, lid van KNC. Naast het behalen van de titel jeugdkampioen van Noordholland, behaal de Morseld een eervolle vierde plaats in de strijd om de jeugdtitel van Nederland. Ook A. v. d. Geest, kampioen van het thuisdammers-toernooi, werd geroemd om zijn buitengewone kwaliteiten. De in de voorronden behaalde prijzen werden uitgereikt aan: Groep A: H. T. Schuringa; Groep B: J. Drayer en Groep C: Th. Tielrooy; allen hoofdklassers. Voor de eèrste klasse, voorronden, werden de prijzen behaald door: Groep A: J. ter Haak; Groep B: P. Venema en Groep C: C. Belien. De finale hoofdklasse bracht de volgen de prijswinnaars naar voren: Kampioen Th. Tielrooy; tweede prijs A. de Jong en derde prijs J. H. Meure. Eerste klasse: kampioen P. Venema; tweede prijs C. Be lien en derde prijs J. Belien. Tweede klasse: kampioen A. van Sabbcn; tweede prijs H. Diemei en derde prijs J. Ova. Aan het slot van deze „prijzenregen" sprak de heer J. Dijkslag, voorzitter van de afdeling Noordholland, woorden van dank en waardering voor het prachtige resultaat door de organisatoren van dit toernooi bereikt. A. de Jong, vertolkte als oudste deelnemer de gevoelens van de spelers door met enige welgekozen woor den dank te brengen voor de uitstekende leiding. De avond werd omlijst met een door de kampioen hoofdklasse gegeven simultaan-seance. Het was de eerste keer voor Th. Tielrooy, dat hij zich tegenover een groep spelers zag geplaatst. Toch be haalde hij een behoorlijk resultaat, vooral als men bedenkt, dat hij tegenover ge routineerde spelers stond. Van de twintig partijen bracht hij er tien tot winst, één partij eindigde in remise, terwijl de ove rige partijen voor hem verloren gingen. Tijdens een korte plechtigheid is gisteren in het Haarlemse paleis van justitie mr. C. M. Vliegenthart door de president van de rechtbank, mr. A. M. baron van Tuvll van Serooskerken, geïnstalleerd tot griffier bij de Haarlemse rechtbank. In zijn toespraak tot de nieuwe griffier richtte de president zich ook met een kort dankwoord tot mr. C. W. D. Vrijland, die zich van 1 november af, toen de vorige griffier, mr. C. van Leeuwen van Duivenboden met pensioen ging, heeft belast met de tijdelijke waar neming van het griffiersambt. Namens de balie sprak de deken van de orde van advocaten, mr. F. van der Goot, de nieuwe griffier toe. Op het terrein van de St. Bavostichting in Noordwijkerhout houdt de Leidse wie lerclub „Swift" op zondag 18 mei voor de veertiende maal de wielerronde van St. Bavo voor amateurs en onafhankelijken. Onder de deelnemers, die om drie uur van start gaan voor het afleggen van hon derd kilometer, bevinden zich de Sassen- heimer Van Houwelingen, de Haarlemmer Van Weeren, Plasmeyer uit Voorhout, de IJmuidenaar van Duin, de Noordwijker Jan van Wetten en vele andere streek- renners. De Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie houdt op dinsdag 20 mei in de kroonzaal van Brinkmann te Haarlem een openbare vergadering. Daarbij zal het woord gevoerd worden door: 1. mr. E. A. J. Scheltema-Conradi; 2. Ir. A. Stoffels; 3. J. W. Th. Fibbe en 4. Mr. J. G. Bettink. ADVERTENTIE 1e soort ANTRACIET III (20/30 mm) ƒ11.— per hl BINNENWEG 9 (naast Twentsche Bank) - HEEMSTEDE De Provinciale Waterstaat van Noord holland zal op dinsdag 20 mei in samen werking met Rijkswaterstaat in de omge ving van Haarlem een verkeerstelling houden. Op die dag namelijk zullen op de belangrijkste toegangswegen naar de ag glomeratie Haarlem van 7 uur tot 19 uur de kentekens van alle passerende motor rijtuigen worden genoteerd. Het opnemen en noteren van deze kentekens zal vooral bij een enigszins druk verkeer voor de daarmee belaste personen slechts mogelijk zijn indien de motorrijtuigen de telpost met een geringe snelheid passeren. Met het oog daarop wordt alle bestuurders van motor rijtuigen verzocht hun medewerking aan het welslagen van de telling te verlenen door bij het naderen van een telpost op tijd sneiheid te minderen en eventuele aan wijzingen van ter plaatse aanwezige po- litie-ambtenaren op te volgen. De automobilisten moeten daarbij be denken. dat de tellingen niet in de laatste plaats in hun eigen belang worden gehou den. Er zal naar worden gestreefd het ver keer op de dag van de telling zo weinig mogelijk hinder en oponthoud te veroor zaken. Daartoe is voor elke telpost het aan tal tellers aangepast aan de omvang van het verkeer. Zo zullen bijvoorbeeld op de telposten aan de wegen naar Velsen en Amsterdam negen en op de telposten langs de wegen naar Schiphol en Hoofddorp zes tellers worden geplaatst, terwijl op de weg naar Spaarndam slechts één teller aanwezig zal zijn. Met de aldus ontworpen bezetting van de telposten zal het mogelijk zijn de ken tekens van alle passerende motorrijtuigen (in beide richtingen) te noteren, mits bij de telposten langzaam wordt gereden. De bestuurders van de motorrijtuigen zullen door een aan de rechterkant v^n de weg geplaatst bord met het opschrift „Langzaam rijden, verkeerstelling" er op attent worden gemaakt, dat zij een telpost naderen. Behalve de bovengenoemde verkeerstel ling zal op dezelfde dag en gedurende de zelfde periode door Openbare Werken van Haarlem een overeenkomstige telling wor den gehouden in de bebouwde kom van Haarlem. Daarbij zullen op zeventien tel posten, gelegen in een kleinere kring bin nen de grote ring, welke wordt gevormd door de telposten op de toegangswegen, de kentekens van alle passerende motorrijtui gen met behulp van bandrecorders worden opgenomen. Rijkswaterstaat zal voorts op dinsdag 20 mei en donderdag 29 mei verkeerstellingen houden op alle oeververbindingen van het Noordzeekanaal en het IJ. Op verzoek van de minister van Ver keer en Waterstaat zullen de diensten ver- keersonderzoek van de Rijkswaterstaat en van Publieke Werken der gemeente Am sterdam op dinsdag 20 en donderdag 29 mei een nauwgezette verkeersenquête doen houden van het motorrijtuigenver- keer over alle oeververbindingen van het Noordzeekanaal. De minister had in zijn memorie van antwoord op het voorlopig verslag van de begroting de Tweede Kamer toegezegd een dergelijk diepgaand onderzoek te la ten instellen, vooral nu de situatie gewij zigd is door het totstandkomen van de Velser tunnel, het derde I.I-veer bij de Dis- telweg te Amsterdam en de brug bij Schel- lingwou. Op genoemde dagen zullen een 300 slu- ADVERTENTIE DE EERSTE CO VOORUITVAA ZIJLWEG 63-TELEF R öc ■titl P. ASSOCIATIE fVERZORGINGuA )N.15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: D. Veen en J. H. Sleutel: A. Wilbrink en J. A. Kijne; C. J. M. van Vastenhoven en A. M. van Zalen; J. PI. Glas en A. M. C. Pepevkoorn; R. B. de Jong en P. M. Driessen; H. Raaijen en C. C. M. Schouten; J. W. Lommerse en G. M. de Groot; W. Terlouw en A. van Dijk. GETROUWD: J. C. Toledo en M. J. van Anen; J. Bovenberg en E. van der Schatte Olivier; H. Rabenberg en L. E. J. van Dijk. GEBOREN: Anna Maria, dr. v. M. P. van Gelderen en A. C. M. Kroezen; Maria Hendrica Margaretha dr. v. A. Breure en M. J. van Duin; Johanna Elisabeth Maria dr. v. J. H. Sloeserwij en B. J. van Schen- delen; Petrus Johannes Maria Hermanus zn. v. P. M. Lammers en N. Roskam: Yvette Marcelle Henriëtte dr. v. R. L. Cats en C. J. Stefels: Miriam Margaretha dr. v. V. W. Veugen en A. Duindam; Antonius Wilhelmus Maria zn. v. P. F. van der Hulst en C. J. Janseh. OVERLEDEN: S. J. de Vust, 76 jr.; W. F. Coumou, 83 jaar; M. C. E. ten Does- schale. 6 jaar (m.); R. Boers, 75 jaar; mej. M. P. A. Aghina, 80 jaar. ADVERTENTIE Hier is de camera waarmee U géén fouten kunt maken. De camera, die een stopteken geeft, wanneer men vergeet de Film verder te trans porteren. Want dan ziet U in de zoeker de rode waarschuwingsschijf. Met deze 6x6 NETTAR met het rode stoplicht mist U geen foto! Blokkeerinrichting tegen dubbele belichting, springmechanisme (één druk van de vinger en de camera springt in opnamestand), Velio- sluiter met tijden van 1/10-1/200 sec., synchro-flitscontact en voor kleuren gecorrigeerd Novar-objectief 1 4,5. En dat alles nü voor f 89.- Dat heeft géén andere camera. Neem nu een denten, verdeeld over de zes bij de rijks waterstaat in beheer zijnde overgangen (de Sluisweg te IJmuiden, de Velserpont, de Velser tunnel, het veer Buitenhuizen, het Hemveer en de brug Schellingwoude) en over de drie Amsterdamse veren, de berijders van auto's en motorfietsen vra gen naar het „vanwaar en waarheen", als mede naar het doel van de tocht. Men rekent er op, dat op deze twee da gen maximaal 70.000 kaarten met gege vens worden verkregen, die langs mecha nische weg door de dienst verkeersonder- zoek van de dienst der Publieke Werken nader zullen worden verwerkt. De dienst meent over I jaar de gegevens te hebben gerangschikt. De politie wordt bij de enquête inge schakeld Zij zal het verkeer op het onder zoek attenderen en vooral bij de tunnel, weg en brug de motorrijtuigen zo leiden, dat de vragen in snel tempo kunnen wor den gesteld. Men hoopt ook ditmaal te mo gen rekenen op de volledige medewer king van de weggebruikers. ADVERTENTIE verhuurt Autogarage Olieslagerslaan 36 - Tel. 10570 De gemeenteraad van Bloemendaal komt donderdag 22 mei in openbare ver gadering bijeen ter behandeling van ze venentwintig punten. De voordracht voor de benoeming van een onderwijzer aan de Hartenlustschool te Bloemendaal luidt: 1. mej. G. A. Westerhof te Koedijk; 2. C. M. J. Sinke te Amsterdam; 3. H. Seret te Gro ningen. In de raadsvergadering van 17 april werd besloten de beslissing op het voor stel van B. en W. een van de lanen in het plan Bovenweg, tweede gedeelte, de naam „Europalaan" te geven, aan te houden. Nu tegen de verwachting van het college geen aanvaardbare suggesties voor een andere naam zijn binnengekomen stellen B. en W. de raad voor het voorstel onge wijzigd te laten. Gedeputeerde Staten hebben enkele be denkingen uitgebracht tegen het besluit van de gemeenteraad waarbij het uitbrei dingsplan in onderdelen „Duinlustpark- weg-Dennenweg" werd vastgesteld. Gede puteerde Staten verzoeken de schadever goedingsverordening der gemeente alsnog op het onderhavige uitbreidingsplan van toepassing te verklaren, aangezien de be langen van eigenaren en zakelijke ge rechtigden bij de uitvoering van het uit breidingsplan mogelijk zouden worden ge schaad. B. en W. stellen de raad voor het destijds genomen raadsbesluit aan te vul len in de geest als Gedeputeerde Staten verzocht hebben. Julianalaan Als de westelijke randweg Zijlweg-Van Oldenbarneveldlaan gereed is moet het ge deelte Kleverlaan-Zijlweg nog aangelegd worden. Het doorgaand verkeer zal wor den geleid via Kleverparkweg, Verspronck weg, Adriaan Stoopplein, Julianalaan en Zijlweg. In het in Bloemendaal gelegen gedeelte moeten voorzieningen worden ge troffen, waarvan de kosten geraamd zijn op 26.000. Het rijk is bereid de helft van de kosten voor zijn rekening te nemen en B. en W. van Bloemendaal vragen de raad een bedrag van 13.000 beschikbaar te stellen. B. en W. stellen de raad voor over te gaan tot verbetering van het wegdek aan de Brederodelaan; het aanbrengen van een slijtlaag wordt urgent geacht. Ook zal in de raadsvergadering de sub sidiëring van kerkenbouw aan de orde ko men. Woensdagmiddag had mevrouw Nijman woonachtig aan de Berkenrodestraat 50 in Haarlem er inééns een parkiet bij. Zij had er niets voor hoeven te doen, alleen haar ramen openzetten. In de veronder stelling, dat dit parkietje wel in een hechte relatie zou staan met een ander parkietje, zonder hetwelk het weldra zou verkom meren, belde zij de autoriteiten. Er kwam een agent, lang genoeg om het diertje van de gordijnroede te plukken, maar voors hands slechts met het oogmerk, het gevo gelte te determineren. Ook hij bevond, dat het een parkiet was, en besloot het dier te vangen. Maar hoe hij ook om zich heen greep en allerlei onverwachte uitvallen maakte, het parkietje was hem te vlug af. Wat hem niet lukte, lukte des avonds de heer des huizes wel. Deze improviseerde een kooitje van karton, aan de bovenzijde met gaas afgedekt, hetgeen slechts tot na deel had, dat men het parkietje nu niet kon zien. Dit leidde ertoe, dat men op He melvaartsdag de kooi op zijn kant legde, zodat men door het gaas de bewegingen der parkiet kon volgen. Dat kon men dan ook, de bewegingen waren zelfs van zoda nige aard, dat de vogel even later weer bovenop de gordijnroede zat. Gedreven door bewogenheid met de ver doolde parkiet en door bezorgdheid, om dat het met de omgangsvormen der par kieten moeilijk vertrouwd kan raken, roept het echtpaar de eigenaar van de parkiet op. Eerste aalbessen. Aan de veiling Wes- terlee in De Lier werden de eerste aal bessen van dit seizoen aangevoerd door de heer A. J. H. Zuidgeest uit De Lier. Deze eerste bessen brachten 5,10 per kilo op.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9