Sport in het kort Protestants-christelijke partijen gaan niet uit angst samen Moeder Doorsnee opent bazaar voor Kennemer Dierentehuis IliKKi Analyse voor Haarlem van de statenverkiezingen HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT .7 Eenheid in verscheidenheid1 Herboren „Sylphides" van Ballet der Lage Landen Laat nesten van vogels met rust Piers winnaar in de derde avondrit Politieagent stak zijn accordeon in brand Amerikaanse hoogleraar in Amsterdam mishandeld Gerechtelijke schouw in Bennebroek Caravankamp „Het Helm gat" in Bloemendaal geopend Nieuwe commandant van het Leger des Heils Zes renners in de Ronde van Luxemburg Burgerlijke Stand van Haarlem DONDERDAG 2 2 MET 1958 De A.R.. CIÏ.U. en S.G.P. gaan by de gemeenteraadsverkiezingen in Haarlem beslist niet uit angst voor minder kiezers samen. Integendeel. Dit samengaan met één protestants-christelijke lyst by de ge meenteraadsverkiezingen kan men zien als een uitvloeisel van het tijdsverloop. Men moet het samengaan projecteren tegen de achtergrond van de geschiedenis". Dit zei ir. J. M. van Duin (C.H.U.). toen hy woens dagavond op de tweede verkiezingsbijeen komst van de protestants-christelijke groep in hotel ,De Leeuwerik" sprak over Angst voor minder kiezers". De heer Van Duin was de derde inleider op deze bij eenkomst. Voorts spraken het scheidende raadslid mr. A. Wensing (C.H.U.) over „Eenheid in het nodige" en de heer D. A. j. Spek (A.R.) over „Door eenheid sterk". Na gebed en schriftlezing sprak de heer j. J. Huizinga een openingswoord, waarin hij opmerkte, dat het dikwijls wordt voor gesteld, alsof in de politiek slechts gekozen kan worden tussen liberalisme of socia lisme. Graag had men gezien, dat ook het Gereformeerd Politiek Verbond met de drie anders protestants-christelijke par tijen was samengegaan. „Misschien gaan deze stemmen nu naar een politieke tegen stander. Helaas is eendracht niet de sterk ste kant van het christendom". Mr. A. Wensing zei, dat tussen de A.R. en C.H.U. in de huidige gemeenteraad reeds een prettige samenwerking bestaat. Het feit, dat men nu met één lijst uit komt, wil niet zeggen, dat de verschillen de partijen hun politieke inzichten over boord zetten. Spreker gaf een uiteenzetting van zijn christelijk-historische visie. „Wij moeten ons afvragen, wat hier en nu een zaak van christelijke politiek is". De heer Wensing zei, dat het reformatorisch chris tendom de vrijheid wil hooghouden. Na de oorlog is het met handhaving van deze in dividuele vrijheid steeds bergafwaarts ge gaan. Daarom moet het vrijheidsideaal weer centraal worden gesteld. Spreker stond stil bij, wat hij noemde, de staats bemoeiing' en overheidszorg. „Het zou goed zijn als er een bestedingsvrijheid van het inkomen zou komen". Mr. Wensing zei, dat de protestants-christelijke partijen de moed moeten hebben om principieel „nee" te zeggen. „We moeten er voor waken ja knikkers te worden", zei hij tenslotte, de hoop uitsprekend, dat de toekomstige raadsleden op de bres zullen staan voor de christelijke vrijheid. De heer D. A. J. Spek noemde het een zegen, dat de protestants-christelijke par tijen elkaar hebben gevonden, waardoor een sterke eenheid tot stand kan worden gebracht. „Dit is verwarmend in een overigens wat kille politieke lente". Hij bracht de aanval van de zijde der P.v.d.A. op wethouder Bakker ter sprake, welke aanval hij onrechtvaardig noemde. Uitvoe rig stond de heer Spek stil bij de gang van zaken rond de woningbouw in Haarlem. Als men de propagandalectuur van de P.v.d.A. leest, zou men denken, dat het met deze woningbouw allemaal koek en ei is. Aan de organisatie van de woningbouw heeft echter het een en ander ontbroken. De bouw heeft in een impasse verkeerd, zij is beslist niet vlot verlopen. „Wij on derschatten de moeilijkheden, waarmee de socialistische wethouder van woningbouw heeft moeten kampen zeker niet. Maar het is wel wat vergaand, als de P.v.d.A. deze wethouder nu gaat bewieroken als de gro te promotor van de woningbouw in Haar lem. Wat meer bescheidenheid zou hier op haar plaats zijn geweest", aldus de heer Spek die voorts aandacht schonk aan de wenselijkheid van grote woningen en de particuliere bouw. Spreker liet uitkomen, dat de woningbouw steeds de volle aan dacht van de protestants-christelijke par- Twee maanden geleden presenteerde het Ballet der Lage Landen onder leiding van Mascha ter Weeme voor de eerste maal zijn „gezuiverde" versie van Les Sylphi des op muziek van Frédéric Chopin, die wij toen geprezen hebben als een verras send mooie uitvoering. De Haarlemse première van deze „nieuwe" Sylphides, gisteravond voor een helaas weinig talrijk publiek in de Stads schouwburg gegeven, heeft die gunstige indruk ten volle bevestigd. De Engelse danskunstenaar Michael Holmes, die deze nieuwe instudering verzorgde, heeft zich zeer veel inspanning getroost om de be doelingen van Fokine zo goed mogelijk te benaderen, maar zijn moeite is stellig niet tevergeefs geweest. Want al stelt het werk in deze gekuiste vorm, vooral door zijn snelle tempi zeer hoge eisen aan de solisten zowel als aan het corps de ballet, op enkele kleine technische tekortkomingen na kreeg men toch een herboren Sylphides te zien van een stijlzuiverheid en een disci pline, die alle verwaterde versies der laat ste decennia glorieus in de schaduw stelde. De meeste indruk lieten, vreemd genoeg, de verrichtingen van het corps de ballet na, dat zowel in de romantische groeperin gen als in de wervelend snelle actie in het laatste deel, de hartveroverende Grande Valse Brilliante, prestaties van ongewone allure leverde. Angela Bailey en Ben de Rochemont de monstreerden hun fenomenale vaardigheid in de pas-de-deux uit De Notenkraker in de bekende zetting van Walter Gore naar Dev Ivanov: een markant, hoekig parade stukje voor virtuozen, dat echter te kil- teehnisch is om voortdurend te kunnen boeien, laat staan ontroeren. Liever zagen wij dit tweetal in het overigens weinig be tekenende verhalende balletje „De een zame" van Walter Gore op muziek van Busoni, dat ondanks zijn onmiskenbare spektakel-effecten en zijn pantomimische ballast zelfs voor de critische dansliefheb ber zeer wel te genieten is. Vooral om de soli van de twee hoofdpersonen, van wie vooral Ben de Rochemont's geladen, dyna mische uitbeelding van de strijdbare min naar en vertrooster getuigde van niet ge ringe dramatische talenten. Naast hem wist Angela Bailey, zij het niet altijd met zuiver danskunstige middelen, overtuigend vorm le geven aan de vele tegenstrijdige emoties van de verguisde uitgestotene. De „Pavane voor een dode geliefde" van Walter Gore, boeiend vooral door de rijke kostumering jm een bijzonder suggestieve belichting, en bet geestige ballet-pastiche „Hoepels!" van dezelfde choreograaf, op muziek van Pou- 'enc, zijn al oude bekenden. Solisten en corps de ballet mochten ver scheidene open doekjes incasseren. H. Croesen tijen heeft gekregen. De heer Spek be lichtte voorts nog het onderwijs, waarbij hij wees op de medewerking, die de wet houder van Onderwijs en de gemeenteraad aan het bijzonder onderwijs hebben ge geven. De V.V.D. heeft zich zeker niet uit gesloofd in de belangenbehartiging van het bijzonder onderwijs. Voorts bracht hij ter sprake, de jeugdzorg, het werk ten behoeve van de sport enz. Ook bracht hij de wegenbouw ter sprake. „Ook de zorg hiervoor was geen monopolie van de P.v.d.A.". Spreker liet uitkomen, dat in de gemeenteraad steeds de grootste waar dering voor het financiële beleid van wet houder Bakker heeft bestaan. Tenslotte zei de heer Soek: „Vele noden vinden hun oorzaak in het losser worden van de band met God. Als christenen heb ben wij in de politiek een duidelijk woord te spreken om de weg naar God weer te wijzen. Juist in de verwarring van deze tijd is het bestaansrecht van de prote stants-christelijke partijen groter dan ooit". Ir. J. M. van Duin beantwoordde de vraag, of de A.R., C.H.U. en S.G.P. uit angst voor minder kiezers zijn samenge gaan. Hij gaf een ontkennend antwoord. „Het samengaan moet worden gezien als een uitvloeisel van de veranderingen in leef- en denkwijzen". Ir. Van Duin legde er de nadruk op, dat het in de politiek niet gaat om een groepsbelang. „Politiek is: dienst aan de naaste. Het gaat ons om een menswaardig leven voor allen. Wij vinden onze normen in het woord van God". Voorts schonk de heer Van Duin aandacht aan enkele praktische kwesties. Als spe cialist roerde hij de wegenbouw aan. „Ik ben rijksambtenaar, dus zal ik in de ge meenteraad zwijgen over de Rijksstraat weg in Noord". De reorganisatie van het Houtplein noemde hij niet bevredigend. Tenslotte zei hij: „We moeten minder over het beginsel praten, maar meer volgens dit beginsel werken. Een eigentijdse aanpak van de problemen is gewenst. Het gaat ons niet om de volgende verkiezingen, maar om de volgende generatie". Mr. R. K. P. Kalbfleisch sprak een slot woord, waarbij hij eveneens zei te be treuren, dat het Gereformeerd Politiek Verbond bij de verkiezingen met een eigen lijst uitkomt. Hout en Plantsoenen vraagt: De Haarlemse dienst van Hout en Plant soenen doet een dringend beroep op de Haarlemse jeugd de nesten van vogels met rust te laten. Herhaaldelijk is het name lijk gebeurd, dat nesten zijn vernield van in de plantsoenen en parken en op eiland jes broedende zangvogels, eenden, ganzen en zelfs zwanen. Door dergelijk vandalis tisch gedrag verstoort men niet alleen het „huiselijk" geluk van deze vogels, maar men mist later bovendien de vreugde, die men bijvoorbeeld kan beleven aan een koppeltje jonge eendjes, ganzen of zwanen. De dienst van Hout en Plantsoenen vraagt het publiek medewerking te willen verle nen en indien men toevallig getuige is van dergelijke misdragingen, de jeugd te wij zen op het verkeerde van hun handelwijze en zo nodig de politie te hulp te roepen. De derde zomeravondrit, die woensdag avond door de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" op het parcours in het „Van der Aartsportpark" werd gehouden, is bij de A- en B-klassers gewonnen door Cees Piers. Samen met De Jong en Jansen had Piers een ronde voorsprong veroverd op het peloton. De uitslag luidde: 1. Piers, de 40 ronden in 1 uur en 20 min.; 2. De Jong, 3. Jansen, 4. Mathot, 5. Bogaard, 6. Uttien, 7. A. van Dijk, 8. L. Vaars, 9. Blommaert, 10. ex aequo: F. Vaars, C. van Steyn, J. van Eg- mond en Otte. Bij de C-klassers zegevierde Bouma vóór Hendriks en Peters. De Haagse rechtbank heeft een 32-jarige agent van gemeentepolitie uit Den Haag overeenkomstig de eis tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld omdat hij op zettelijk zijn dure accordeon in brand zou hebben gestoken teneinde een verzeke ringssom van vijfhonderd gulden te kun nen incasseren. De man had tegenover de recherche bekend, maar later pertinent ontkend. Omringd door meer dan levensgrote dierenfiguren, die na haar toespraakje goedkeurend met hun koppen knikten, heeft „Moeder Doorsnee" in het dage lijks leven de actrice Sophie Stein van morgen de Parijse markt geopend, die door de stichting „Kennemer Dierente huis" in het gebouw van de H.K.B. in de Témpeliersstraat in Haarlem is ingericht. Zoals wij reeds eerder mededeelden stelt genoemde stichting zich ten doel in de om geving van Haarlem een groot dierente huis op te richten. In de plannen zijn on dermeer ook de bouw van een hospitaal en de aanleg van een begraafplaats voor huisdieren begrepen. In Kennemerland be staat een grote behoefte aan een derge lijke inrichting. In het dierentehuis zullen vele huisdieren, die thans gedoemd zijn een zwervend bestaan te leiden, liefderijk opgenomen en verpleegd kunnen worden. Na een inleidend woord van de voorzit ter der stichting, de heer A. Quakernaat, die nog eens het doel van het Kennemer Dierentehuis belichtte, hield „Moeder Doorsnee" een warm pleidooi voor het lot van het dier. „Zij zijn zo hulpeloos en stel len zoveel vertrouwen in ons. Laten wij dit vertrouwen, dat het dier in de mens heeft, niet beschamen. Een dier vraagt niet alleen om eten of drinken. Zij heb ben vooral onze liefde en genegenheid no dig. Zij zullen ons dit in het kwadraat te ruggeven. Dieren vragen niet hoe jong, oud, arm of rijk de mens is, die zich zijn lot heeft aangetrokken. Laten wij in de omgang met dieren in de eerste plaats ons hart spreken," aldus de grijze actrice, die de vele aanwezigen voor hun komst har telijk dankzegde. Bij een bezoek aan deze Parijse markt kan men constateren, dat het streven van het stichtingsbestuur door het enthousias me van een groot aantal medewerksters wordt geschraagd. Met prijzenswaardige ondernemingszin en kunstzinnige smaak werd een bazaar ingericht, die een gezel lige sfeer ademt. In schilderachtige kraampjes ligt van allerlei uitgestald. Als u toevallig een nieuw hoedje nodig hebt, zult u er zeker slagen, mevrouw. En mijn heer zal bij het boekenstalletje voor weinig geld zeker iets van zijn gading vinden. Huishoudelijke en luxe artikelen liggen er ook te kust en te keur. En als u kinderen hebt, kunt u bijna niet met lege handen het welvoorziene speelgoedstalletje voorbij gaan. En wanneer u na al dat winkelen een frisse drank op prijs zou stellen, wel, aan de limonadebar wordt u op uw wenken be diend. Enkele jonge kunstenaars hebben aan de bazaar hun medewerking verleend door iets van hun werk te exposeren, dat voor het goede doel te koop is. Ook is er een maquette te zien van het dierentehuis zoals het bestuur van de stichting zich had voorgesteld, 's Avonds zijn er diverse at tracties, onder andere zullen enkele mu- ziekensembles optreden. De bazaar is vanavond tot tien uur ge opend. Morgenavond tot twaalf uur( me de ter gelegenheid van de luilakmarkt) en zaterdagavond tot tien uur. De verkoop be gint 's morgens om half elf. Een 25-jarige aluminiumgieter W. W. uit Amsterdam, die in januari van dit jaar een Amerikaanse hoogleraar in de biologie, prof. E. Sterrenberg Barnhorn uit Lexing ton (Massachusetts) in een Amsterdams café met een bierglas in het gezicht gesla gen had, heeft vandaag voor de rechtbank in de hoofdstad terechtgestaan. De officier eiste tegen hem wegens een poging tot zware mishandeling anderhalf jaar met aftrek. De verdediger wees op het rapport waarin zijn cliënt gekenschetst wordt als een debiele persoonlijkheid en vroeg een straf, gelijk aan het voorarrest van vijf maanden. Uitspraak 5 juni. Anne Frankhuis gesloten. Het bezoek aan het Anne Frankhuis aan de Prinsen gracht in Amsterdam is tijdelijk stopgezet, omdat men voorlopige voorzieningen aan de fundamenten moet treffen in afwach ting van de definitieve restauratie. Museumpenning. De wethouder van Onderwijs en Kunstzaken van 's-Graven- hage, de heer J. van Zwijndrecht, heeft aan de Haagse schilder Paul Arntzenius ter gelegenheid van zijn vijfenzeventigste verjaardag te zijnen huize de bronzen museumpenning der gemeente uitgereikt. Aardschok op Sint Maarten. Sint Maarten is vanochtend getroffen door een hevige aardschok, die evenwel geen slachtoffers en geen schade veroorzaakte. De schok, die naar schatting een halve mi nuut duurde, werd voorafgegaan door een onderaards gerommel. Ook op Sint Eusta- tius heeft men de schok gevoeld. Nu ook drie maanden ontzegging tegen bollenhandelaar geëist Op de hoek van de Willinklaan cn de Rijksstraatweg in Bennebroek heeft de Haarlemse rechtbank vanmiddag met as sistentie van drie rijkspolitiemannen een schouw gehouden om zich meer klaarheid te verschaffen over de toedracht van een verkeersongeluk, dat daar vorig jaar tien september is gebeurd. Een 64-jarige bloem bollenhandelaar uit Bennebroek was met zijn auto die morgen uit de Willinklaan in zuidelijke richting de Rijksstraatweg opge reden. Een uit zuidelijke richting genader de bestelauto had hem slechts kunnen ont wijken door zozeer naar links uit te halen, dat hij tegen een lichtmast reed. De Haarlemse kantonrechter had de bloembollenhandelaar na een onderzoek ter plaatse van rechtsvervolging ontslagen, maar de officier van Justitie had hiertegen beroep aangetekend. De officier van Justi tie bij de Haarlemse rechtbank mr. G. W. F. van der Valk Bouwman had vervolgens een boete van 145 subs. 45 dagen tegen de handelaar geëist, wegens het op roeke loze wijze in gevaar brengen van het ver keer. Veertien dagen geleden sprak de Haarlemse rechtbank een interlocutair vonnis, waarbij een schouw ter plaatse werd bevolen. Bij de hedenmiddag gehouden schouw liet men eerst de chahffeur van de bestel auto uit zuidelijke richting oprijden met de snelheid, die de auto die morgen had ge had, en vervolgens de bloembollenhande laar uit de Willinklaan de Rijksstraatweg oprijden, zoals deze zei het die morgen te hebben gedaan. De handelaar betoogde namelijk, dat hij de kruising van de Rijks straatweg naderende, de bestelauto niet had gezien, maar opeens ermee geconfron teerd was, toen hij de rijbaan al opreed. „Als u beiden zo hebt gereden, kan er nooit iets zijn gebeurd", aldus riep een der rechters boven het verkeersrumoer uit. De chauffeur van de bestelauto betoogde ech ter, dat de bollenhandelaar hem had moe ten zien aankomen. Daarvan overtuigd, was hij doorgereden. Terwijl het gehele gezelschap op het tegelpad bijeen stond, zei de officier van Justitie, dat hij bij zijn eis persisteerde en bovendien nog drie maanden ontzegging van het rijbewijs daaraan wilde toevoegen. De eveneens aanwezige raadsman mr. S. Groen betoogde echter, dat de officier „niet voor de tweede keer kon requireren". Op de vraag van de president, of de ver dachte nog iets' te zeggen had, verklaarde deze dat hij in dertig jaar nog nooit een ongeluk had gehad en dat hij zijn auto niet kon missen. „Het valt me tegen, dat u kennelijk uw fout niet wilt toegeven", zei een der rech ters. De bloembollenhandelaar hield echter staande, dat hij er geen had gemaakt. „Men is met deze verdachte nooit uitge praat," zei de officier van Justitie, zich met een ruk omwendend en het rijwielpad oplopend. De president van de rechtbank mr. H. W. Ferwerda bepaalde de uitspraak vervol gens op 5 juni om half tien, waarna het gezelschap uiteen ging. Met een toespraak en het hijsen van de Nederlandse driekleur heeft de burge meester van Bloemendaal, dr. D. H. Pee reboom Voller, woensdagmiddag het ca ravan- en autokampeerterrein „Het Helm gat" in Bloemendaal aan Zee officieel ge opend. Langs het pad, dat van de grote parkeerplaats aan de zuidzijde van de Zeeweg naar dit caravankamp leidt, wap perden reeds enige dagen diverse buiten landse vlaggen, waaraan nu de Nederland se vlag is toegevoegd. Op het platform voor de kampwinkel heeft de heer P. Borst, de kampbeheer der de genodigden toegesproken en in het bijzonder de burgemeester welkom gehe ten, die men bereid had gevonden dit ca ravankamp te openen. Onder de genodig den merkten wij ondermeer op mejuffrouw dr. M. E. Nolte, wethouder van Bloemen daal, de heren J. Voerman en J. L. de Rave, respectievelijk hoofdinspecteur en inspecteur van de Bloemendaalse politie, de heer A. Bos, technisch hoofdambte naar van Publieke Werken in Bloemen daal, de heer J. Reinders, consulent van de Nederlandse kampeerraad en vele an deren. De heer Borst merkte op, dat door de ze officiële opening dit caravankamp on getwijfeld meer bekendheid zal krijgen en De afdeling regionaal onderzoek van het Nederlands Economisch Instituut te Rotterdam heeft in opdracht van B. en W. van Haarlem een analyse samenge steld van de uitslag van de verkiezingen voor de Provinciale Staten voor zover hij betrekking heeft op de resultaten in Haar lem. Ook zal te zijner tijd een dergelijke analyse worden gemaakt van de uitslag van de gemeenteraadsverkiezingen na 28 mei. De cijfers van de jongste Statenverkie zingen zijn vergeleken met de resultaten van de Kamerverkiezingen in 1956. Hier uit is gebleken, dat de Partij van de Ar beid 6 percent van het totaal aantal gel dige stemmen heeft verloren. Uit een sta tistisch onderzoek zou zijn gebleken dat het voornamelijk mensen, die hoewel in loondienst, géén arbeiders zijn, waren, die hun politieke keuze in het nadeel van de P.v.d.A. hebben veranderd. Aangezien de communisten in Haarlem 1,4 percent heb ben verloren en aangenomen mag worden, dat een gedeelte hiervan aan de P.v.d.A. ten goede is gekomen, mag worden gesteld dat het verlies van de socialisten aan alle andere overige partijen meer is dan 6 pet. De K.V.P. is in Haarlem 't minst gevoelig geweest voor wisselingen in het politieke getij. De V.V.D., die met 3,4 percent is vooruitgegaan, heeft deze winst voor een deel te danken aan de 1,2 percent van de stemmen, die bij de Kamerverkiezingen ten goede kwamen aan de groep „overige partijen" (voornamelijk Nationale Unie en Nederlandse Oppositie Unie), die niet deelnamen aan de laatste verkiezingen. De A.R. heeft zich gehandhaafd en de C.H.U. is relatief vrij sterk vooruitgegaan. Het rapport zegt, dat beide partijen een kleine terreinwinst onder de arbeiders hebben behaald. De Pacifistisch Socialisti sche Partij heeft haar aanhang van 3,7 percent van het totaal aantal uitgebrach te stemmen vermoedelijk gekregen van kiezers, die sinds 1956 de P.v.d.A. de rug hebben toegekeerd. Indexcijfers Als men 1956 als basisjaar neemt (in dexcijfer 100) en men aan de hand hier van het indexcijfer voor 1958 bepaalt komt Majoor D. Boschma komt binnenkort naar Haarlem Als opvolger van de uit Haarlem vertrek kende bevelvoerende officieren van het Le ger des Heils, de kapiteins P. Vons en me vrouw Vons-Koudijzer is benoemd majoor D. Boschma, thans bevelvoerend officier van het korps Enschede. De heer en mevrouw Vons vertrekken zeer binnenkort als bevelvoerende offi cieren naar het korps Utrecht. Zoals wij reeds berichtten heeft zondagavond het af scheid van beiden plaats. De heer Boschma is lange tijd in Indone sië geweest. Sinds vier jaar is hij in Ne derland werkzaam, waar hij als stand plaatsen had Vlaardingen, Leeuwarden en Enschede. In de beide laatste plaatsen was hij met zijn vrouw belast met 't com mando van de daar aanwezige korpsen van het Leger des Heils. men tot de relatieve achter- en vooruit gang van de diverse partijen. De ver schillende partijen krijgen dan voor de Statenverkiezingen de volgende cijfers: P.v.d.A. 85. K.V.P. 102, C.P.N. 81, V.V.D. 130, A.R. 101, C.H.U. 118 en overigen 40 Het rapport wijdt voorts grote aandacht aan de resultaten per wijk De P.v.d.A. heeft in alle wijken verloren. Uit de cij fers blijkt voorts, dat deze partij haar meeste aanhang in de meer welgestelde wijken heeft verloren. In de arbeiderswij ken was de teruggang het geringst. Ook bij de K.V.P. is de variatie in de verschil lende wijken niet zeer groot. De C.P.N. is slechts in enkele wijken sterk vertegen woordigd. De V.V.D. blijkt in alle stads delen te hebben gewonnen. Met enig voor behoud kan worden gezegd, dat de winst hier voor 1,2 percent afkomstig is van de niet meer bestaande kleinere partijen, terwijl 2,2 percent van de P.v.d.A. afkom stig is. De protestants-christelijke partij en vertonen een tendens tot een kleine groei in bepaalde arbeiderswijken. De P.S.P. tenslotte heeft de meeste stem men behaald in die wijken waar de P.v.d.A. het sterkst is teruggelopen. WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Een uit zes renners bestaande ploeg start in de Ronde van Luxemburg (13-16 juni). Drie renners zijn al gekozen; t.w. Van der Borgh (Koningsbosch), Van den Brekel (Echt) en Lahayt (Bunde). Voor de drie nog resterende plaatsen komen in aanmerking: De Jongh (Made), Steenbak kers (Maastricht), Vranken (Eysden), Westdorp ('s Heerenhoek) en Van der Zan- de (Halsteren). MVV. In Maastricht werd een vriend schappelijke wedstrijd gespeeld tussen MVV en de Engelse derde divisieclub Southend United. Het resultaat was een gelijk spel (22), na een 11 stand bij de rust. Voor MVV scoorden Fons van Wissen en rechtsbuiten Coenen. GAUTHIER. Bernard Gauthier zal dit jaar niet deelnemen aan de wegwedstrijd BordeauxParijs. De Fransman favoriet na zijn overwinningen in 1951, 1954, 1956 en 1957 maakte zondag een val en kreeg daardoor een ernstige spierblessure in de lendenen. LAATSTE OEFENWEDSTRIJD. Het Oostenrijkse voetbalelftal heeft woensdag in Wenen de laatste oefenwedstrijd ge speeld voor het vertrek naar Zweden. De tegenstander was de Engelse eerste divisie club Burnley. Oostenrijk won met 30. na een 00 stand bij de rust. De burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller, opent door het hijsen van de vlag het caravan kamp „Het Helmgat" aan het eind van de Zeeweg. de naam „Het Helmgat" in de toekomst zeker door kampeerders, die in deze heer lijke duinvallei hebben vertoefd, zal wor den uitgedragen. De heer Borst bracht ook zijn broer nadrukkelijk dank voor de prettige samenwerking, waardoor het mo gelijk was geworden dit kampterrein zo efficiënt mogelijk in te richten. Ook het ge meentebestuur, mr. L. C. Kolff, chef Alge mene Zaken op het raadhuis en de dienst van Publieke Werken betrok spreker in zijn dankwoord. De gebroeder Borst zullen de kampregels streng toepassen, zodat er voor een goed kamp zorg zal worden ge dragen. Dr. Peereboom Voller zei in zijn toe spraak, dat het gemeentebestuur wat dit kamp betreft nu terugtreedt, drch P. W. en de politie zullen nauwlettend toezien, wat de heren Borst ervan maken. Dit ca ravankamp is nu gereed onze gasten in Bloemendaal aan Zee te ontvangen, aldus de burgemeester en ze daar recreatiegele genheden te bieden. De burgemeester me moreerde ook nog even de goede nabuur schap met de gemeente Zandvoort. Hij vertrouwde er op, dat deze goede samen werking in de toekomst zou blijven be staan. Er zijn bij het gemeentebestuur plannen in voorbereiding Bloemendaal aan Zee in betekenis te laten toenemen, zodat het er voor toeristen goed toeven zal zijn. Dit is het eerste object, dat gereed is ge komen, maar de gemeente Bloemendaal hoopt nog enige dergelijke objecten te bou wen. Na de heren Borst in alle opzichten een goed kamp te hebben toegewenst ging dr. Pcereboom Voller tot het hijsen van de vlag over en verklaarde daarmede „Het Helmgat" voor geopend. Voor de genodigdden was er daarna ge legenheid het terrein rond te wandelen. BEVALLEN van een zoon: 20 mei: J. S. de ConinckVan den Brenk, N. de Vries Van der Jagt, P. E. SpeelmanHaagen; 21 mei: M. A. J. WesterhuisVan Gestel, A. M. H. VerbruggenWillemse. BEVALLEN van een dochter: 19 mei: H. CaféWiedijk, 20 mei: H. Polderman Kruiswijk, I. GroenKuntkes; 21 mei: A. M. C. FaberHamoen. ONDERTROUWD: 21 mei: D. Menting en S. Pijl, J. Gabor en M. Szekeres, J. J. F. Scheffer en W. N. Itjeshorst, J. van Dijk en T. H. M. Thoolen, H. J. Bolmeijer en L. Y. Saeijs, P. Cabalt en L. Walbrecht, J. A. Walters en S. L. M. Vrolijk, L. M. Jouve- naar en N. Joop, H. Rijkse en H. M. van der Meij, G. J. van Weert en N. Horree, J. B. Brinkman en M. Dubbelman, H. G. Lanfermeijer en A. M. Heeremans, J. Ren- senbrink en A. J. van der Heide, T. Meijer en J. Koelemeijer, M. F. van Egmond en J. J. Wijts. C. Schipper en C. van Batenburg, D. de Haan en E. van Berk, H. van Olphen en G. K. Spanjaart, C. Kamerling en H. M. Visser, H. W. Heeremans en H. W. Nelis, P. W. Muys en J. A. van der Klooster, H. Nieuwhof en W. C. van Mierlo, M. Vermeer en J. T. Bruin. GEHUWD: 21 mei: W. van der Molen en G. H. van Putten, F. Blind en M. van Nis- telrooy, W. Beekhuis en C. A. M. L. Kor- zelius, P. Borst en J. C. Zijlstra, F. Kroeze en P. de Bondt, J. O. Franssen en J. J. Wesseldijk, P. C. Hartogh en J. E. Veen. OVERLEDEN: 20 mei: W. Ederveenvan Doesburg, 92 j., Tetterodestraat. C. Krol Cats, 71 j., Perseusstraat. A. H. J. Hansen, 10 maanden, Vosmaerstraat. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: H. M. Heemsker-Zonne- veld, z.; C. H. van Dijk-Van Waard, z.,; M. G. Pompa-Mosterman. dr.; M. G Kuipers- Den Ouden, d.; J. G. Schaaf-Mastenbroek, z.; A. Chr. Veninga-Bos, d.; C. M. van Roode-Hoogland, z. ONDERTROUWD: R. van Baaren en P. Jansen. GETROUWD: M. Dirkzwager en H. de Boer; R. Noorda en Y. Cokart; H. van Ra- venswaaij en M. Noteboom; H. E. Ent hoven en jkvr. M. A. Elias; A. Bouman en A. E. de Graaf; A. Klaster en J. van Biemen; E. E. M. Kuijpers en M. W. E. Wilde; H. W. Visser en E. Leijen. OVERLEDEN: G. H. R. van den Berg, 76 j.; Wed. D. Prier-Reijkers, 86 j. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: C. P. G. L. Tel en J. H. M. van der Linden. S. N. Winters en H. A. M. van Houten. GETROUWD: A. C. Roozekrans en P. van Zijverden. A. A. M. G. de Rosa Spie- rings en M. M. van den Berg. B. D. Keppel en M. J. Goemans. J. van Zijl en J. W. van Looij, D. Veen en J. H. Sleutel. OVERLEDEN: Wed. E. Scheelings—van den Berg, 88 jr. Wed. E. Constandse Thomasz, 86 jr. Mej. A. J. van Sant, 24 jr. T. S. Mooije, 79 jr.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11