V VOORRANG VOOR PANG Bondselftal besliste oefenwedstrijd tegen Engelsen met één doelpunt Ook Nottingham Forest had voorhoede zonder verband Bahamontes voor Gaul aan de finish in vierde etappe Ronde van Italië Verrassende prestatie van RCH in de KNVB-bekercompetitie Veel - en sterke - inschrijvingen voor jubileum wedstrijden van De Hoop Stormvogels-combinatie verloor in en tegen Volendam met 2-0 ^rrrrnrimrrrrirrrtrrrrrrrrrrrrrrrrinmrrrrrrainrrrrrrrirrrrm In de luren Elinkwijk na uiterst harde strijd met 2-0 nederlaag naar Utrecht 17 ftQ-ftXP, A.A JU J JJJJJJJJJU J JJUUUUUULQiJJUULUUULL^^ RANG, de versnapering van de eerste RANG Open spel Pittiger Onverzettelijk VVV mag geen twee wed strijden op één dag spelen Manfred Steinbach voor één jaar geschorst Weer een nieuwe leider in klassementMoser Uitslagen bekervoetbal De heer L. Brunt op 13 juni voor Haagse rechtbank Bozsik niet naar wereld- toernooi in Zweden? EDO speelt op zaterdag Koersen op Duindigt Rina Gay was te snel voor Quite Heny Schoolcrickeltoernooi Verrassende tennisuitslagen in Parijs don HER DAG 22 MEI 1958 ADVERTENTIE (Van onze sportredacteur) Ondanks het feit dat het voetbalprogramma al zo overvol is geweest en nog steeds is vooral voor de cracks en op maandag tweede pinkster dag aanstaande een volledig programma wordt afgewerk, heeft de KNVB het nodig geoordeeld een oefenwedstrijd te laten spelen voor de interland wedstrijd tegen de Noorse amateurs volgende week woensdag in Oslo. Dat gebeurde gisteravond in een met slechts 12.P mensen ook .het publiek is ietwat voetbalmoe geworden gevuld dion Feije'noord in Rotterdam tegen de Engelse eerste divisie club Nottingham Forest. En het is een gezien de tijd van het jaar niet onaantrekkelijk duel gewor den, dat het Nederlands Bondsteam afsloot met een voordelige 1-0 score. Dat ene doelpunt kwam van de voet van Abe Lenstra, die na zijn bezoek aan de KRO-studio's in Hilversum hij maakte daar een opname voor een grammofoonplaat, waarop hij twee echt Hollandse liederen zingt typische Abe-loomheid afwisselde met al even typische Abe-virtuositeit; zo van „wat kan mij liet toch allemaal schelen" tot „nou vooruit dan, maar dan goed". Een doelpunt overigens, dat echter geenszins de verhouding weergaf van de wedstrijd, die zeker met vier doelpunten verschil door het Bondselftal gewonnen had moeten worden. Veel nieuwe gezichtspunten voor ver tegenwoordigend voetbal leverde de wed strijd ook al niet op. De spelers van het nationale team (Kuys, Wiersma, Klaassens. Van der Kuil, Lenstra en Moulijn) speelden een gave partij en de anderen (Pieters Graafland, Kraay, De Koning (Sparta), Van der Linden, Cor van der Gijp en latei- Dillen) vielen niet. tegen. Al bleek al wel weer dat het PSV-kanon Dillen hij viel na de rust in voor Van der Gijp een te weinig talentvol speler is voor een selectie-elftal en vooral als leider van de voorlinie. In de voorhoede overigens boterde het soms niet al te best omdat er heel duide lijk een schutter van formaat ontbrak. Wilkes en Van Wissen spelen vandaag (evenals Notermans en Van der Hart) met het Limburgse elftal en konden dus niet worden opgesteld. Dat had niet zo zeer gevolgen in de opbouw van de aanvallen, maar wel heel duidelijk in de fijnere af werking. De indrukwekkende serie voor zetten van Van der Kuil en Moulijn vooral van deze laatste vond geen af zetgebied en men mocht eigenlijk nog blij zijn dat Lenstra 25 minuten voor het einde het net trof, want niemand anders zou er toe in staat geweest zijn. Ondanks dat duidelijk gebrek aan stoot kracht in de Nederlandse en Engelse aan- valsline deze laatste kreeg al bar weinig kansen tegen de stugge Kraay, Wiersma en Kuys was er toch veel te waarderen voetbal te zien. Vooral de Nederlanders hielden het spel open en plaatsten de bal veelal voortreffelijk. Niet zelden vloog de bal van Moulijn naar Van der Kuil, hetgeen soms verrassende situaties tot ge volg had. Maar kwam 't op schieten aan, dan gaven diezelfde rappe aanvallers niet thuis. De DOS-speler Van der Linden hij onderhield vrijwel in het geheel geen con tact met zijn buurman Moulijn, die verre weg de gevaarlijkste speler was was nog het dichtste bij een doelpunt. In de zeventiende minuut van de eerste helft kreeg hij de bal van Abe Lenstra voor de voeten geschoven en knalde enorm hard op het doel. De paal stond een goal echter in de weg. Even later hadden evenwel ook de Engelsen pech toen een uiterst fraaie kopbal van midvoor Wilson tegen de lat ketste. Een eigenaardig voorval deed zich hal verwege die eerste helft nog voor toen linksbuiten Morley het veld hinkend ver liet. Hij kreeg volgens de regels een vervanger met het rugnummer 9, die rechtsbuiten ging spelen. Nauwelijks vijf minuten later evenwel verdween die 9 weer van het veld en kwam Morley dood leuk weer meedoen. Scheidsrechter Roo mer noch zijn gr ens jagers maakten er aan merking op In de tweede helft (met kunstlicht) werd de strijd, die tot dat ogenblik opmerkelijk veel rauw geschreeuw van de spelers te horen had gegeven, allengs pittiger zonder dat nochtans het tempo een redelijker niveau bereikte. Nederland verwierf zich <4be Lenstra, geflankeerd door de tekstschrijvers Stan Haag en Renè Berg, repeteert voor een grammofoon plaat, waarop hij twee liedjes zal zingen. De definitieve opname zal morden gemaakt met Lenstra, koor en orkest. een nog treffender overwicht, maar ook al was dan Dillen van de partij, veel moei lijks kreeg doelman Thomson toch niet. Hetgeen vreemd was, omdat de rappe Moulijn door bleef gaan met het passeren van zijn tegenstrever Whare en het af leveren van perfecte voorzetten. Eindelyk, in de 21ste minuut kwam de reeds lang verdiende goal. Dillen tikte de bal bij de zijlijn, niet ver van de hoek- vlag, schuin door naar Van der Linden deze stond zeer duidelijk buitenspel die de bal voor het doel haalde. Via Moulijn kwam de bal daarop by Lenstra die eerst tegen spil McKinglay opknalde maar toch in het bezit bleef van de bal, die hy daarop keurig langs Thomson knalde. Een duide lijke realisering van zijn 's middags gezon gen lied: „Geen woorden maar daden". In de daarop volgende minuten had het gemakkelijk 30 kunnen worden, maar het bleef 10, omdat eerst Van der Linden na een rush over de helft van het veld net naast het doel schoot en daarna Coen Moulijn na een onnavolgbaar snelle combinatie met Lenstra tegen Thomson kogelde in plaats van de bal rustig en laag in het doel te schuiven. In de laatste tien minuten kwamen de Engelsen daarop veel meer aan het woord, maar zij ondervonden andermaal dat de Nederlandse verdedigers onverzettelijk bleven en dat Pieters Graafland niet voor niets als een in talenten even rijke doel man als De Munck wordt beschouwd. Linksbuiten Morley kreeg de beste kans, maar bij een uiterst verwarde situatie met tal van spelers in de buurt lepelde hij de bal over in plaats van in het onbe schermde doel. Daarna vonden de tweeëntwintig spelers en de twaalfduizend kijkers het welletjes. Alleen deze laatsten toonden met een har telijk applaus dat zij het vertoonde voetbal toch wel geapprecieerd hadden. Whare, de rechtsback van Notting ham Forest, heeft gisteren in het Feijenoord-stadion in Rotterdam een bepaald onplezierige avond beleefd. De in voetbaljaren bepaald niet meer jonge Engelsman had namelijk het ongeluk om anderhalf uur te moeten spelen te gen een in grote vorm verkerende Coen Moulijn. Een bijzonder onplezierige bezigheid als men bedenkt dat deze vrij zwaar gebouwde Whare vrijwel de ge hele wedstrijd voor schut heeft gestaan, omdat hij er maar niet in kon slagen de tengere, maar aalgladde en acrobatisch lenige Feijenoorder in diens rushes te stuiten. Men kent Moulijns favoriete passeer- trucje: recht op de tegenstander af drib belen met. de bal voor de linkerschoen, tempo vei minder en en dan met een als een bliksemschicht zo snelle beweging links met de bal aan de buitenkant van de linkerschoen de tegenstander voorbijschieten. Whare had het grapje na vijf keer doormaar ook toen kon hij er niets tegen doen. Hij miste snelheid en reactievermogen en tot het einde van de match bleef Moulijn langs hem dribbelen met volkomen gelijke, maar onnavolgbaar snelle acties. Het geen een lust voor het „voetbaloog" en een prikkeling voor de lachspieren rvas van de 12.000 kijkers, maar een kwel ling voor de Engelse back, die evenwel rustig zijn nederlagen nam en geen ogenblik zijn toevlucht zocht in grof of fors tegenspel. Hetgeen een compliment waard was. RUS. Tijdens atletiekwedstrijden in Erevan heeft de Rus Robert Shavlakadze het hoogspringen gewonnen met 2.10 m. Dit is de beste prestatie die dit jaar in Europa is geleverd. Dat het in Volendam nog steeds ontzet tend moeilijk is, om tenminste een gelijk spel te behalen, heeft Stormvogels woens dagavond in zijn bekerwedstrijd dubbel en dwars ondervonden. Geheel onverwacht mogen de I.Tmuidenaren de uiteindelijk nog bescheiden nederlaag van 20 niet noemen, aangezien zij enige van hun sterk ste spelers hadden thuis gelaten; dit met het oog op de belangrijke ontmoeting, die hun nog voor de competitie te wachten staan. Het was een combinatie van het tweede en derde elftal zonder contract spelers. In de eerste helft wogen beide partijen nog tegen elkaar op, al werd het de toe schouwers geleidelijk aan duidelijk, dat de agressieve Volendammers de beste kan sen op de volle winst maakten. De IJmui- denaren schiepen zich aanvankelijk enige goede scoringskansen. Eerst bracht mid voor Duivenboden doelman Keizer twee maal in moeilijkheden en niet lang daar na schoot linksbuiten Admiraal zelfs tegen de lat.. Inmiddels had midvoor Tol echter de stand reeds op 10 gebracht. Dit doelpunt inspireerde de Volendam mers om de stand reeds nu beslissend in hun voordeel op te voeren. Maar dat bleek een zware opgave, aangezien Dekker een voortreffelijke vorm demonstreerde en de moeilijkste schoten en kopballen bekwaam onschadelijk maakte. Stormvogels was al dus gedoemd, het accent zwaar op de ver dediging te leggen. Het kwam nauwelijks tot enige behoorlijke tegenaanvallen. Het enige werkelijk gevaarlijke ogenblik na het veelbelovende begin was voor rust een teruggespeelde bal van Maurer, die Kei zer bijna verraste. In de vijfde minuut van de tweede helft ontstond er een ongelukkig moment in de IJmuider achterhoede. In een poging om de bal voor de voeten van de aanstormen de Smit weg te halen, schoot Snelders sr. onhoudbaar voor Dekker hoog in eigen doel (20). Van dit ogenblik kwam Storm vogels nauwelijks meer over de midden lijn. De Volendamse voorhoede probeerde uit alle macht nog een derde doelpunt aan de score toe te voegen, maar zoals gezegd, doelman Dekker bleek onpasseerbaar. Van Duivenboden kreeg nog een kans voor een tegenpunt, maar doelman Keizer volgde het goede voorbeeld van zijn collega. Een keiharde kopbal van Tol miste in de slot fase nog rakelings het doel van de goed volhoudende bezoekers. VVV mag na afloop van de competitie wedstrijd tegen GVAV op tweede Pinkster dag niet uitkomen tegen de Duitse club Mcidcricher SV, welke wedstrijd in het Duitse grensplaatsjc Breycl zou worden gespeeld. Het K.N.V.B.-bestuur heeft deze beslis sing aan het bestuur van VVV medege deeld naar aanleiding van protesten, die tegen het spelen van deze tweede wedstrijd bij de bond waren binnen gekomen van clubs, die evenals GVAV nog in de ge vaarlijke degradatie-zone van de ere divisie verkeren. Blauw Wit was dus logisch bevreesd, dat VVV in de eerste wedstrijd niet op nor male kracht zou spelen. VVV had echter ook nog een ander plannetje. De wedstrijd tegen de Duitsers zou alleen dan gespeeld worden, als van.. GVAV gewonnen werd. Waartegen, even logisch, natuurlijk van Groninger zijde bezwaar gemaakt werd, omdat zij dan een extra gestimuleerd VVV tegenover zich zou krijgen. Daarop heeft de K.N.V.B. het enig juiste standpunt ingeno men en de ontmoeting tussen VVV en de Duitsers verboden. Manfred Steinbach, de 24-jarige student in de medicijnen die vorige maand om po litieke redenen uit de Oostduitse plaats Halle naar West-Duitsland vluchtte, is door de Oostduitse bond met een jaar schorsing bestraft. Mét hem werden nog twee andere atleten, Frohberg en Janek, gestraft. Hiermee wordt de Duitse estafetteploeg op de 4x100 m. aanzienlijk verzwakt. Het is namelijk de bedoeling dat er naar de Europese kampioenschappen in Stock holm een verenigd Duits atletiekteam zowel dames als heren gaat en Manfred Steinbach zou met zijn tijd van 10,3 sec.— de snelste Oostduitse sprinter een zeer goede kans hebben in de estafetteploeg op gesteld te worden. In ieder geval zou hij op de individuele sprintnummers uitkomen. De Westduitse bond heeft gevraagd het geval te beschouwen als een normale wis seling van woonplaats, waarvoor een startverbod van slechts vier weken geldt. De Oostduitsers zeggen echter dat door de ze „wetsovertreding" het aanzien en de „eer" van de atletiekorganisatie in de oos telijke zone ten zeerste geschaad is. De vierde etappe van de Ronde van Ita lië werd gekenmerkt door een groot aantal uitlooppogingen en tegenaanvallen. Het tempo was dan ook zeer hoog: Bahamontes reed de 132 km met een moyenne van bijna 42 km/uur. De vele demarrages vooral van Maule, Galdeano, de „Carpano"-groep (Planckaert, Defilippis en Adriaenssens), Junkermann en Géminiani hadden ech ter door de waakzaamheid van het peloton weinig effect. De hoofdmacht bereikte ten slotte als een vrijwel gesloten eenheid de enige hindernis van betekenis in deze rit: de 670 meter hoge col de Superga de berg, waartegen enkele jaren geleden het toestel met spelers van „Torino" aan boord te pletter vloog op slechts een tiental kilometers voor de finish. Alleen de Italiaan Ferlenghi had toen RCH heeft woensdagavond in het Heem- steedse Sportpark, waar ongeveer vijfdui zend toeschouwers aanwezig waren, voor een fraaie prestatie gezorgd door de ere divisieclub Elinkwijk een twee-nul neder laag toe te brengen. Door deze overwin ning heeft RCH zich in de volgende ronde tegen Feijenoord geplaatst. Hoewel Elink wijk enigszins was verzwakt, omdat het met twee invallers voor Kreyermaat en De Jongh moest spelen, maar RCH was in deze ontmoeting een volwaardig tegen stander. Er waren diverse perioden, waar in de Racing absoluut beter en vooral doeltreffender voetbal speelde dan de be zoekers en de cijfers waarmee tenslotte de overwinning werd behaald mogen voor Elinkwijk geflatteerd genoemd worden. Bekervoetbal heeft de slechte naam dat er nogal eens „hard" wordt gespeeld en inderdaad ook in deze ontmoeting werd er waarlijk niet zachtzinnig gespeeld. Bei de ploegen „gingen er hard tegenaan", zoals men dat pleegt te zeggen, met het gevolg, dat er speciaal voor de rust nog al wat overtredingen werden begaan. Zo wel Elinkwijk als RCH bezondigde zich aan onnodig fel en hard spel waardoor scheids rechter Aalbrecht een moeilijke taak kreeg waartegen hij niet altijd bleek opgewas sen. Elinkwijk viel als ploeg geducht tegen. Slechts de snelheid waarmee de beide Su- rinamers in de voorhoede, Mijnals en Kruin, hun acties uitvoerden, stelden ho ge eisen aan RCH's verdediging, maar v. d. Brink c.s. hadden de zaak goed door en doelman v. d. Voort kreeg practisch geen enkel moeilijk schot te verwerken. De Elinkwijkse verdediging steunde deze avond op spil Mijnals, linkshalf Westers en vanzelfsprekend Piet Kraak die al vrij spoedig een enorme kogel van Henke op miraculeuze wijze wist te stoppen, maar na tien minuten toch werd gepasseerd toen Henke na een goed aangegeven bal van Peper wederom een goed schot loste dat ditmaal doel trof. RCH's voorhoede was zeer beweeglijk en speelde soms aardig samen en het was vooral de nieuweling Lippe die de aan dacht op zich vestigde. De strijd was hard De uitslagen van de wedstrijden, die gisteren gespeeld werden voor de derde ronde van hej; toernooi om de Neder landse Voetbal beker, waren: S H SExcelsior02 R C HElinkwijk 20 't Gooi—A DO1—0 Volendam—Stormvogels 20 A G O V V—Leeuwarden 21 Velocitas—Heerenveen 53 Rheden—H V C 2—1 Longa—N AC15 DoskoN OAD31 HelmondiaSittardia 32 en fel met RCH het meest in de aanval en toen zeven minuten voor de rust Elink wijk bij een vrije trap het befaamde „muurtje" vormde plaatste Mul de bal heel handig naar Kruyer en deze laatste passeerde Kraak ten tweede male (2-0). Na de rust bleken de gemoederen wat bekoeld en hoewel de strijd fel en hard bleef, waren de onvriendelijkheden toch wel minder dan voor de pauze. RCH kreeg vooral in het eerste kwartier van de twee de helft diverse goede kansen, maar spe ciaal Peper kon op de kritieke ogenblik ken niet de moed opbrengen daarvan pro fijt te trekken. Maar ook Mul en Kruyer schoten dikwijls zo onbeheerst en daar door zo onzuiver, dat doelman Kraak in z'n vuistje moet hebben gelachen. Dit laat ste deed de oud-internationaal zeer zeker toen men van Stichtse zijde Andries Mul bij een strafschop zodanig van de wijs bracht dat deze de bal recht op Kraak aan schoot en een goede kans op een derde doelpunt verloren ging. De strijd bleef spannend. Een doelpunt van de uiterst snelle Kruin werd wegens buitenspel afgekeurd en in de laatste mi nuten moest v. d. Brink, die een zeer goe de partij speelde, de bal nog van de doel lijn weghalen toen v. d. Voort reeds ge passeerd was. Maar RCH hield stand te gen het félle slotoffensief van de bezoekers en won dus alleszins verdiend. ADVERTENTIE bier om in te bijten! De Koninklijke Amsterdamse Roei- en Zeilvereniging „De Hoop" heeft voor haar jubileumwedstrijden (De Hoop bestaat 110 jaar), die op 31 mei en 1 juni op de Bosbaan worden gehouden, een zeer groot aantal sterke inschrijvingen uit het buitenland gekregen, namelijk uit Frank rijk, Zweden, Duitsland, Zwitserland en Groot-Brittannië. De voornaamste inschrijvingen zijn: Heren: Jonge twee A: A. A. Couronnaise (Frank.), Aegir, Argo, De Hoop, Laga, Ne- reus, Skadi, Spaarne en Viking (allen Nederland). Jonge acht A: Aegir, Amstel, DDS, Laga, Nautilus, Nereus, Njord, Phocas en Triton (allen Nederland). Jonge skif B: Société d'Encouragement du Sport Nautique (Frank.) RC Bern 1 (Zwit.), RC Bern II (Zwit.) en Nautilus. Jonge twee B: A. A. Couronnaise (Frank.), Argo en Triton (beiden Neder land). Jonge vier B: A. A. Couronnaise (Frank.) SN Genève (Zwit.), Stromstads Roddklubb (Zweden), Wiesbaden (Duitsl.), Aegir, Ar go, De Hoop, Njord, Phocas en RIC (allen Nederland). Jonge acht B: Stromstads Roddklubb (Zweden), Westminster Hospital (G.B.), Wiesbaden (Duitsl.), Njord en Triton (bei den Nederland). Oude skif: Société d'Encouragement du Sport Nautique (Frank.), Dordtse, De Maas (beiden Nederland). Oude vier: Bataillon Joinville (Frank.), Aviron de Meulan-Demureaux (Frank.), Aviron Rolais (Frank.), Thames RC (G.B.). Wiesbaden (Duitsl.), Nereus en Njord (bei den Nederland). Oude acht: SN de Genève (Zwit.), Ba taillon de Joinville (Frank.), CN de Li- bourne/Aviron Reolais combinatie (Frank.), Scottish Argonauts (G.B.), Société d'En couragement du Sport Nautique (Frank.), Thames RC (G.B.), Wiesbaden (Duitsl.), Nereus (Nederland). Stuurmanloze twee: Trollhattans Rodd- sallskap (Zweden), Wiesbaden (Duitsl.), Willem III en Aegir (beiden Nederland). Stuurmanloze vier: Leeds University Boat Club (G.B.), CN de Libourne (Fr.), Nataillon de Joinville (Fr.) RC de Parls/SN de Lagny combinatie (Fr.). Royal Engi neer's Boat Club (G.B.), Thames RC (G.B.), SN de Genève (Zwit.), Wiesbaden (Duitsl.), Nereus (Nederland). Jonge dubbel twee: RC Bern (Zwit.), So ciété d'Encouragement du Sport Nautique (Fr.), CNA de Rouen (Fr.). Oude dubbel twee: RC Bern (Zwit.), Aviron de Meulan-Demureaux (Fr.), Mar- low RC (G.B.), Société d'Encouragement du sport Nautique (Fr.), CHA de Rouen (Fr.). een kleine voorsprong, maar hij verloor deze snel, toen de „klimmers" Bahamontes, Charley Gaul, Lorono en Brankart, de be slissende aanval inzetten. Bahamontes won tenslotte de etappe met een kleine voor sprong op zijn concurrenten. Vooral het verschil van 36 seconden met Lorono zal hem plezier hebben gedaan De klassementen De uitslag was: 1. Bahamontes (Sp.), 132 km in 3.08.50 (moyenne 41,941 km/uur), 2. Gaul (Lux.) 3.09.18, 3. Lorono (Sp.) 3.09.28, 4. Brankart (Belg.) 3.09,31, 5. La Ciopa (It.) 3.09.48, 6. Fornara (It.) 3.09.53, 7. Buratti (It.) z.t., 8. Baldini (It.) 3.10.02. 9. Louison Bobet (Fr.) z.t., 10. FaUarini (It.) 3.10.21. Pambianca, die met een achterstand van 2.25 arriveerde, verspeelde zijn eerste plaats in de algemene rangschikking aan de Italiaan Aldo Moser (17de op 1.42). Moser is leider met een voorsprong van., één seconde op de Spanjaard Salvador Bo- tella. De algemene rangschikking is na de vier de etappe: 1. Moser (It.) 12.39.02, 2. Botella (Sp.) 12.39.03, 3. Baldini (It.) 12.39.12, 4. Pambianco (It.) 12.39.33, 5. Gaul (Lux.) 12.39.36, 6. Brankart (Belg.) 12.40.14, 7. For nara (It.) 12.40.45, 8. Poblet (Sp.) 12.40.53, 9. Louison Bobet (Fr.) 12.41.01, 10. Baha montes (Sp.) 12.41.05. De stand in het puntenklassement is: 1. Poblet (Sp.) 33 punten, 2. Gaul (Lux.) 29 pnt; 3. Baldini (It.) 28 pnt; 4. Bahamontes (Sp.) 24 pnt; 5. Louison Bobet (Fr.) 23 pnt. Naar wij vernemen zal de rechtbank in Den Haag op vrijdag 13 juni de zaak be handelen tegen de heer L. Brunt, secretaris penningmeester van de K.N.V.B., die be schouwd wordt als de aanlegger van de K.N.V.B.-toto. De kantonrechter in Den Haag veroordeelde de heer Brunt wegens overtreding van de Loterijwet tot een boete van 11 of 5 dagen hechtenis. Er bestaat een kans dat Jozsef Bozsik, de bekende Hongaarse rechtshalf niet naar het wereldkampioenschap voetbal in Zweden zal kunnen gaan. Bozsik, die 87 maal in het Hongaarse nationale elftal speelde, ligt sinds vorige week woensdag in het ziekenhuis met een infectie aan het been, die zich door zijn hele lichaam dreigt te verspreiden. Toch hebben de doktoren goede hoop dat de wond nog op tijd zal ge nezen. Lajos Baroti de manager van het Hon gaarse team dat naar Zweden gaat, heeft alsnog Sandor Hidegkuti bij de groep spe lers gevoerd. Hidegkuti was de man, die in de 6-3 overwinning van Hongarije op Engeland in 1954 op Wembley met drie doelpunten het grootste aandeel had. Op het ogenblik is zijn vorm echter nog maar een schijntje van vroeger. De competitiewedstrijd VitesseEDO wordt niet op tweede pinksterdag in Arn hem gespeeld (dan is daar het pinkster feest van het KNGV) maar op zaterdag avond. De uitslagen van de op woensdag op ..Duin digt" gehouden draverijen en rennen waren: Chileneprijs (1580 m.): 1. Velvet Erebus 1.30.6; 2. Washington 1.31.4: 3. Victor van Oranje 1.37.3. Winn. I 5.90; pl. 1.50. 1.50: gek. 6.90: cov. 2.00. Ednaprijs (2020 m.): 1. Wilschot 131.4: 2. Uiltje S 1.30.8: 3. Torenvalk S 1.32.6. Winn. 1.90; pl. 1.50. 1.40: gek. 320: cov. 2.60. Eulogieprijs (2100 m.l: 1. Skippy M 1.26.6: 2. Quick Bongershof 1.26.7: 3. Vloletta 1.29.5. Winn. ƒ8.10; pl. 2.80. 2.30, 1.90; gek. 10.10; cov. 10.30. Fatimaprijs (2100 m.) 1. Urania 1.26.7; 2. Sweet heart Julia B 1.27.1; 3. Ugoldman K 1.28.1. Winn. 2.50: pl. 1.50. 1.80; gek. 11.90; cov. 4.80. Glossy Silkprijs (2100 m.l: 1. Rinay Gay 1.24.2; 2. Quite Heny 1.23.4; 3. Query Hanover 1.25.5. Winn. 2.10: pl. 1.50, 2.20, 6.90: gek. 5.20; cov. 9.20. Rennen Korinaprijs (1000 m.): 1. Sir Carston; 2. Mis souri: 3. Nebraska. Winn. 2.70; pl. 1.20. 1.60; gek. 8.50: cov. 2.30. Minnesotaprijs (1900 m.): 1. Faustinus: 2. Cein- turion: 3. Rose des Vents. Winn. ƒ2.60; pl. 1.50. 1.40: gek. 3.00: cov. 3.40. Perfectionprijs (2000 m): 1. Cicero: 2. Staats geheim: 3. Ardlagh. Winn. 2.40: pl. 1.50. 2.10, 2.70: gek. 7.70: cov. 8.90. Het. crickettoernooi voor scholieren in Haarlem begint vrijdag 23 mei met de vol gende wedstrijden: Kennemer Lyceum Stedelijk Gymnasium, Jac. P. Thijsse Ly ceum—Coornhert Lyceum (beide terrein R. en W., Spanjaardslaan, Haarlem); HBS b— Triniteits Lyceum (terrein BMHC, Zomer- zorgerlaan. Bloemendaal). De wedstrijden beginnen om half drie en zullen uiterlijk vijf uur geëindigd zijn. In het toernooi om de internationale tennistitels van Frankrijk vielen woensdag enige verrassende resultaten te noteren. Zo schakelde de statenloze Hongaar Antal Jancso de geplaatste Engelsman Bobby Wilson uit met 6—3, 6—4, 6—4 en won een andere Hongaar, Istvan Gulyas met 6—3, 64, 64 van de Deen Kurt Nielsen. Niel sen, die pas dinsdagavond laat in Parijs aankwam, terug van de Davis Cup-wed strijden in Kopenhagen, had kennelijk te veel van zijn krachten gevergd zodat hij de Hongaar niet op behoorlijke wijze tegen stand kon bieden. Verdere resultaten in de tweede ronde waren: Budge Patty (V.S.) verslaat Bernard Destremau (Frankrijk) met 62, 62, 63. Jaroslav Drobny (Egypte) verslaat Abe Segal (Z.-Afr.) met 6—1, 6—1, 6—4. Mervyn Rose (Australië) verslaat M. Belkodja (Tunesië) met 63, 64, 62.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 21