Vervuilende gronden in Santpoort krijgen een positieve bestemming DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 9 Internationaal havencongres in Antwerpen Eén eigenares van grond aan Hagelingerweg zwicht Toestand in Zuidpolderstraat en omgeving is onhoudbaar Gemeente grijpt naar laatste middel HIUEGOM ZANDVOORT Nieuwe onderwijzer aan Wilheiminaschool Sigaren en bloemen voor Arie „Roest" en zijn bruid Speeltuin weer open Een zomer-zotheid Plan voor meer recreatie in Zandvoort LISSE Burgemeester opent nieuw garagebedrijf BENNEBROEK Scheepvaart DONDERDAG 22 MEI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Wtjpi Meer dan zeshonderd technici uit onge veer vijftig belangrijke havens en transportcentra van alle werelddelen ook de Russische havens zullen afgevaardigden zenden en honderden specialisten op het gebied van haven- en transportvraagstuk ken worden verwacht op het derde inter nationale havencongres, dat van 15 tot en met 21 juni, en op de tweede internationale week van de goederenbehandeling, die van 14 tot en met 24 juni te Antwerpen zullen worden gehouden. Het havencongres, dat door de Koninklijke Vlaamse Ingenieurs vereniging is uitgeschreven, zal niet alleen een wetenschappelijk maar ook een prak tisch karakter dragen. De parallel met het congres lopende tentoonstelling is georga niseerd door het Belgisch Nationaal Comité van de „International cargo handling co ordination association". De op het congres ingediende en behandelde rapporten zullen met de op de tentoonstelling te exposeren en te demonstreren apparaten worden aan gevuld en verduidelijkt. De tentoonstelling omvat vijf afdelingen. Op de afdeling havenwerktuigen tracht men de bezoekers een inzicht te geven in de modernste moge lijkheden en technieken op het gebied van de behandeling der stortgoederen. Op een andere afdeling worden heftrucs, tractors, weegtoestellen en rijdende kranen geëxpo seerd. De afdeling veiligheid in de havens behandelt de problemen, die verband hou den met het gebruik van radar in de havens. Ook een Nederlandse firma heeft op deze afdeling een stand ingericht. De overige twee afdelingen zijn gewijd aan de havenwerken en havenexploitatie. Onge veer zestig firma's, vertegenwoordigd door 100 constructeurs, zullen aan de tweede internationale week deelnemen. De inrich ters van de tentoonstelling verwachten, dat de expositie ook de belangstelling zal trek ken van ondernemingen, die met de ver- voers- en behandelingsproblemen van goe deren te maken hebben. In het Engelse graafschap Hampshire hebben verschillende troepenonder delen deelgenomen aan een landing tijdens een grote legeroefening. Op de bovenste foto twee helikopters, elk met een lichte vrachtwagen als lading, onderweg naar het landingsterrein. Op de onderste foto een Centurion- tank, die met een snorkelinstallatie is uitgerust, om ongehinderd door het water naar de kust te kunnen rijden. NEW YORK Het beursverloop was onregelmatig en actief; de spoorweg- en enkele individuele fondsen trokken het sterkst de aandacht. Bij de spoorwegen bedroegen de winsten in enkele gevallen meer dan 2 dollar; bij de individuele fondsen waren er zelfs van 3 dollar. De staalwaarden waren op enkele uitzonderingen na onregelmatig. De olies moesten tegen beurseinde een deel van hun stijging afstaan. De, meeste vliegtuigbouw- waarden fluctueerden licht. Dé tabaks- fondsen waren onregelmatig. Bij de metaal- waarden werden enkele goede stijgingen genoteerd. De meeste chemie- en auto fondsen waren flauwer. Het industriegemiddelde kwam van 459,83 op 458,50; dat voor spoorwegen van 112,65 op 114,01 en dat voor openbare nuts bedrijven van 77,79 op 77,78. De omzet bedroeg 2.580.000 aandelen tegen 2.500.000 de vorige dag. Van de 1168 verhandelde fondsen sloten er 512 hoger en 384 lagei\ (UP) AMSTERDAM Er bestond voor de aandelen Kon. Petro leum een behoorlijke belangstelling. Dit kan ook gezegd worden van de overige in ternationale waarden, waar het herstel van de investeringsaftrek nog wat nawerkte. Tevens worden aandelen Philips vandaag op de belangrijkste Westduitse beurzen voor het eerst officieel genoteerd en Amerika was met hogere koersen afgekomen. Alles bij eikaar genomen was er een opwaartse tendentie ter beurze. Aandelen Kon. Olie werden rond de 166,30 ex 3,50 dividend verhandeld te gen de vorige dag 165 cum dividend. De koerswinst was derhalve nogal belangrijk en werd hoofdzakelijk veroorzaakt door aankopen voor Zwitserse en Brusselse re kening. Ook van publieke zijde bestond eni ge belangstelling voor de oliewaarden. In de Philipshoek werd druk gehandeld. De stukken werden, aldus de beurs, voor een speciale rekening uit de markt genomen, terwijl ook het publiek blijk van belang stelling gaf. Aangezien de koers van de aandelen van dit concern zich direct bij de opening op 285 stelde (280), bleven de koersfluctuaties binnen nauwe grenzen, maar de winst bedroeg toch ongeveer 5 punten. Unilever deed behoorlijk mee en aan de winst van de vorige dag konden op nieuw drie punten worden toegevoegd. Het aanbod voor buitenlandse rekening was in deze hoek tenminste niet aanwezig, waar door de vraag overheerste. AKU wilde niet achterblijven en noteerde ongeveer 166 ex 1 percent dividend tegen 172 cum dividend de vorige dag. KLM werd nauwelijks prijs houdend vernomen. Van de scheepvaartaandelen waren we derom aandelen Van Ommeren willig. Aan de forse koerswinst van ongeveer 11 pun ten van de vorige dag werden nog eens 6 punten toegevoegd; dit als nawerking op het gepubliceerde gunstige jaarverslag. De overige fondsen in deze sector deden niet veel en waren wat verdeeld. De cultures bleven vrijwel onbewogen en onveranderd. De verhoging, van het verplichte kasre- serve van 6 tot 7 percent tengevolge van de ruime geldmarkt was vrijwel niet van in vloed op de koers van de staatsobligaties. Deze waren slechts fractioneel lager. Aandelen van de Koninklijke Fabrieken Piepenbroek en Reigers n.v. (D.R.U.) wer den op 67 laten vernomen tegen de vorige dag 70 bieden. Mogelijk komt er geen no tering in dit fonds tengevolge van het feit, dat het voorgestelde dividend van 5 per eent geen doorgang zal vinden, terwijl de gehele netto winst van de vennootschap aaar een speciale rekening zal worden over- geboekl, aldus mededelingen uit de alge- mene jaarvergadering van het concern. WEEKABONNEMENTEN j dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen DE ADMINISTRATIE XXJCOSOSOUOOOCOOOCOOOCOCXXXXJOOOOOa In verband met een tijdens de behande ling van de Velsense gemeentebegroting gestelde vraag over de vervuiling van de grond aan de Kapelweg delen B. en W. nu mee: Behalve enige braakliggende terreinen, die direct bestemd zijn voor de woning bouw, heeft de gemeente in haar bezit en kele percelen grond, die voor agrarisch ge bruik bestemd zijn en waarvan de aankoop is geschied met het oogmerk agrariërs aan vervangende grond te helpen. Deze terreinen, die niet verpacht zijn, zijn gelegen aan: Hagelingerweg (groot 1.30.00 ha), Biezenweg (groot 0.40.00 en 0.29.10 ha), Kweekensteinsweg (groot 1.19.50 en 0.79.50 ha) en Groenelaantje (groot 1.42.54 ha). Indien aan deze percelen grond geduren de het komende groeiseizoen geen agrari sche bestemming kan worden gegeven, zal het onkruidvrij houc^g^ van deze terreinen, vrij veel kosten met zich brengen. Aangezien thans nog niet bekend is op welk tijdstip aan-"creze terreinen een defi nitieve bestemming zal worden gegeven, menen B. en W., dat het gewenst ls de gronden zoveel mogelijk produktief te ma ken, zonder genoodzaakt te zijn deze zo danig te verpachten, dat zij niet meer als vervangende tuingrond beschikbaar zijn. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3%% Nederl. '47 913/ie 91% 3% Nedl. 1962/64 94 93,8/.s A.K.U 166ex-d. 167 Calvé Delft 285 286% Van Gelder Zonen 159 159 K. N. Hoogovens. 282 283 Nederl. Ford 155 155 N. Kabelfabriek. 238 225 ex-div. gew.Philips Gloeil. 285 286 Pref.PhilipsGloeil. 153H 153% Unilever 328 329 Wilton Fyenoord. 188 188 Dordtsche Petrol. 715 698 ex-div. Kon. Petroleum.. 166,40 ex- 166,20 Billiton 168 168 A'dam Rubber 57% 58% K.L.M f 100.— f 100,50 Holl. Amer. Lijn... 140 140 K.N.S.M 129 129% N. Scheepv. Unie 101% 107% v. ^ievelt Goudr. 129% 130 Phs. v. Ommeren 226 219 H.V.A 95% 96 Ned. Handel Mij 79% 83 Rotterd. Bank 212% 212% Twentsche Bank. 80 80 Anaconda Copper 151 151 Bethlehem Steel 176% 176% U.S. Steel 157 157 Verg. Deli Mijen 45 45 Amsterd. Bank 41% 41 Nat. Handelsbank 63% 63 General Motors.. 38% 38 Shell Union 73 73% Tidewater 23% 23 Een oplossing kan worden verkregen door het terrein aan de Biezenweg als volkstuin beschikbaar te stellen en do ter reinen aan de Kweekensteinsweg en het Groenelaantje in cultuur te brengen als „kunstweide". waarvan het gewas per snede als z.g. etgroen kan worden ver kocht. De opbrengst kan worden geraamd op 210,— per ha per jaar. De kosten van het voor het beoogde doel in orde maken van deze terreinen worden geraamd op rond 2320, Het terrein aan de Hagelingerweg kan voorlopig buiten beschouwing worden ge laten omdat het wellicht binnen afzien bare tijd als vervangende grond in gebruik kan worden gegeven. B. en W. stellen de raad voor een kre diet ter beschikking te stellen van 2320,— en daartoe de begroting te wijzigen. De eigenaresse van één van de grond- stroken langs de Hagelingerweg te Sant poort, vallende onder het plan tot ont eigening met het oog op de wegverbreding heeft zich bereid verklaard de haar toebe horende strook ter grootte van ongeveer 65 m2, aan de gemeente te verkopen. B. en W. stellen de raad voor de strook aan te kopen en daartoe de begroting te wijzigen. Leden van K.V.P.-fractie ivenden zich tot B. en W. van Haarlem Twee leden van de Haarlemse gemeente raad. de heren J. M. F. van Velzen en F W. Knape. beiden van de K.V.P.-fractie; hebben zich met een schriftelijk verzoek om inlichtingen over de werkzaamheden aan de Zuidpolderstraat in Haarlem-Oost tot het college van B. en W. gewend. Zij brengen onder de aandacht dat de werkzaamheden aan de riolering in de Zuidpolderstraat en omgeving niet ver lopen zoals men dat zou wensen. Tegen vallers zoals bij ieder technisch werk zijn mogelijk, maar door de gevolgen van deze werkzaamheden is belangrijke stagnatie in het werk zelf ontstaan. De omwonenden ondervinden bijzonder veel overlast door dat de woningen zeer moeilijk bereikbaar zijn en vooral door de ergerlijke stank en de onhygiënische toestand, als gevolg van het niet afvoeren der afvalstoffen. Deze toestand is niet houdbaar en eist zeer spoedige voorziening, aldus genoemde raadsleden. Zij vragen of B. en W. kunnen mede delen of hiertegen op korte termijn en binnen enige dagen afdoende maatregelen zullen worden genomen. ■^VKccoooooocoa Een beeld uit de verkiezingsstrijd in Italië, waar volgende week een nieuw parlement zal worden gekozen. links op de achtergrond kan zien. Een spreker in Rome wordt gehuld in een wolk van pamfletten, die neer- dwarrelen uit een parachute, die men Onteigening in Driehuis Om het stuk Wolff en Dekenlaan tussen de Driehuizerkerkweg en de Van Maer- lantlaan in Driehuis te kunnen aanleggen en de aanleg van de daar geprojecteerde sport- en speelvelden te kunnen verwe zenlijken, is het nodig, dat de gemeente de beschikking krijgt over de benodigde grond. Deze grond is deels gelegen in het uit breidingsplan voor Driehuis en deels in het uitbreidingsplan voor het deel van de ge meente, liggende ten zuiden van het Noordzeekanaal. De met de eigenaresse gevoerde onder handelingen hebben niet tot het gewenste resultaat geleid en de gemeente ziet nu geen andere mogelijkheid dan een onteige ning. Bejaarde fietser aangereden Woensdagavond om half zeven werd bij de St. Martinuskerk in Hillegom een 76-ja- rige fietser aangereden. Zonder op het ver keer te letten stak de man de Hoofdstraat over om zich naar de Van de Endelaan te begeven. De bestuurder van een uit de rich ting Leiden komende personenauto kon een aanrijding niet meerf voorkomen. De be jaarde man werd van zijn fiets geslingerd en liep een hoofdwond op. Na door een arts te zijn verbonden, kon de bejaarde man naar zijn huis worden vervoerd. Daar de heer H. Zuidema, onderwijzer aan de Wilheiminaschool in Zandvoort momenteel wegens ziekte geen dienst kan doen en niet te verwachten is, dat hij nog voor het nieuwe cursusjaar zijn werk zaamheden zal kunnen hervatten, heeft het bestuur van de Wilheiminaschool in zijn plaats benoemd de heer J. R. Berken bosch uit Amsterdam. Deze benoeming gaat in per 1 september op welke datum de heer Zuidema de pensioengerechtigde leeftijd zal hebben bereikt. Tot aan de grote vakantie zal de heer Zuidema wor den vefvangen door mevrouw Hoogewerf. Vijftig jaar getrouwd Als een volkomen verrassing is dinsdag voor het gouden echtpaar A. KeurA. M. van Zwieten, wonende aan de Hogeweg no. 67 rood in Zandvoort, het medeleven van de buren en van vele bewoners in hun straat met dit gouden huwelijksfeest ge komen. Want bruid en bruidegom hadden dit feit zorgvuldig geheim willen houden. Toen in de loop van de dag vele bloemen en geschenken werden bezorgd, vergezeld van hartelijke gelukwensen, en ook de zusters uit huize „Sterre der Zee" het echtpaar waren komen feliciteren en bloemen en sigaren schonken, bleek het pas, dat iedereen in de buurt toch op de hoogte was - geweest van het feest, dat voor niemand een geheim was geweest. Toen hebben de bruid en bruidegom ge noten van dit hartelijk medeleven en de spontane belangstelling en werd deze dag voor hen tot een onvergetelijk gebeuren. Arie Keus, een rasechte Zandvoorter en alom bekend onder zijn bijnaam Arie ..Roest" werd op 14 mei 1885 geboren als zoon van Kees de Mandenmaker. Zijn vrouw, geboren 14 februari 1880 in de Haarlemmermeer, kwam met haar man na de sluiting van het huwelijk in Amster dam op 20 mei 1908 direct in Zandvoort wonen. Haar man verdiende toen als koet sier-vrachtrijder bij de firma Roest in de Haltestraat negen gulden per week en werkte zomer en winter van 's morgens half vier tot 's nachts dikwijls twaalf uur Hij werkte daar bijna twaalf iaar, nadat hij eerst als koetsier had gewerkt bij de heer Van Marie in de Haarlemmerstraat Na een 31-jarige dienstperiode bij de dienst van publieke werken werd hij in mei 1951 gepenisoneerd. Hij werkte bij deze dienst eerst als straatveger, was daar na vele jaren voerman op de vuilnis-auto en de laatste vier jaar assistent van op zichter Frans Koper op het. kerkhof. Na zijn pensionering stil gaan leven was 'ch- ter niets voor de nog altijd zeer vitale bruidegom. Daarom was hij nog enkele jaren hulp-opzichter in het Vijverpark welke functie hij tot twee jaar geleden enkele dagen per week onafgebroken zomer en winter vervulde. Het echtpaar kreeg twee kinderen. Hun enige zoon, die in 1937 naar Indonesië ging, kwam na zijn dienstneming in het leger tijdens de laatste wereldoorlog om het leven in een concentratiekamp van de Japanners. In brede kring geniet dit echtpaar in Zandvoort een grote populariteit en de hulpvaardigheid en vriendelijkheid van de bruidegom is in de badplaats welhaast spreekwoordelijk geworden. De speeltuin „Kindervreugd" in Zand voort zal van heden af weer alle dagen zijn opengesteld van negen tot twaalf en van half twee tot zes uur. uitgezonderd 's maandagsmorgens. Dank zij het belangeloze werk, dat een viertal leden heeft verricht, kon de tuin dit jaar weer met enkele attributen worden uitgebreid, n.l. een klim-rek, een loop-ton en enkele evenwichtsbalken. Zaterdagmiddag 7 juni geeft het bestuui uitsluitend voor kinderen van de leden een gezellige bijeenkomst in theater Monopole. Het kindercircus „Lïimbertha" zal dan een voorstelling komen geven. Op vrijdag 30 mei zal de jaarvergade ring van de vereniging worden gehouden. Op zaterdag 31 mei en zondag 1 juni zullen in restaurant „Zomerlust" in Zand voort een tweetal zomer-carnavalsavon- den worden gegeven, verzorgd door de carnavalsvereniging „De Böscluille" uit Eygelshoven (Zuid-Limburg). Medewer king hieraan wordt verleend door Prins Piet I, Elvenraad, Hofnar en zijn garde, de conferencier Toon Scholtes, een hof-ka pel, de Sylvestry Stars uit Kerkrade en het ensemble „de Hormogita's". De or ganisatoren hebben tot het gemeentebe stuur een verzoek gericht, om op beide dagen tevens een carnavals-optocht te mo gen houden. Forumavond P.v.d.A. In restaurant Zomerlust hield de afde ling Zandvoort van de Partij van de Ar beid dinsdagavond een vrij druk bezochte forum-avond welke onder leiding stond van de afdelingsvoorzitter, de heer G. J. Sterrenburg. Het forum was samenge steld uit mevrouw A. Mol-van Bellen, en de heren J. Diemer, wethouder A. Kerk- man, ir. P. G. van Kuyk en A. Zoet. Een serie vragen kreeg dit forum te be antwoorden, waarbij o. m. de positie van de gehuwde onderwijzeres, het vraagstuk van de boventallige leerkrachten op scho len, de bevordering van ambtenaren met terugwerkende kracht en overeenstem ming en verschillen tussen V.V.D. en P.v.d.A. aan de orde kwamen. Bovendien werd het oordeel van het forum gevraagd over de vestiging van een hulppostkan toor in plan Noord en ook in Bentveld ter wijl het verstoken zijn van een busverbin- ding met plan Noord door een der vra genstellers eveneens onder de aandacht van het forum werd gebracht. Op de vraag, of de gemeente Zandvoort reeds plannen gereed heeft om een even tuele werkloosheid op te vangen werd ge antwoord, dat het plan van ll/t miljoen voor een rioolwater zuiverings-installatie thans met spoed door de dienst van pu blieke werken wordt gereed gemaakt en dat daarnaast een nieuw plan wordt uit gewerkt om Zandvoort meer recreatie te verschaffen, welk plan binnen afzienba re tijd aan de raad zal worden voorge legd. Op in deze richting gestelde vragen be treurde het forum, dat naast de vier par tijen opnieuw Algemeen Zandvoort Be lang en Plaatselijk belang als „splinter partijen" aan de verkiezingen van 28 mei deelnemen. Men bleek er fel op tegen en achlte het meer dan tijd, dat deze splinterpar tijen, die slechts het belang van een be paalde groep dienen, gaan verdwijnen. Naar de mening van het forum zal de P.v.d.A.-fractie in de raad zoveel dat in haar vermogen ligt de belangen van de middenstand behartigen. De forum-voorzitter verklaarde, dat het de P.v.d.A. op praktische doch niet op principiële gronden bezwaart, dat in Zand voort een Christelijke U.L.O.-school wordt gesticht. Na beantwoording van een vraag over inschakeling van het behoefte-ele ment bij het uitgeven van vestigingsver gunningen en een uiteenzetting over het standpunt van de P.v.d.A. inzake de be jaardenzorg en de wenselijkheid van een nieuw verzorgingshuis voor bejaarden, stelde voorzitter G. J. Sterrenburg tenslot te vast, dat van een prettige forum-avond met gesprekken in een genoegelijke sfeer kon worden gesproken. De burgemeester van Lisse mr. Th. M. J. de Graaf zal vrijdagmiddag om drie uur het nieuwe gebouw van Kamsteeg's automobielbedrijf n.v.. in Lisse officieel openstellen. Dit beclrijf is in tijd van vijf maanden aan de omleidingsweg verre zen en is het vierde van Kamsteeg n.v. die het moederbedrijf in Oegstgeest heeft. Voorts heeft deze n.v. bedrijven in Haar lem en Alphen aan de Rijn. Reeds vijf jaar geleden heeft men naar grond in Lisse uitgezien om daar een automobielbedrijf op te bouwen. Vele moeilijkheden moesten worden overwon nen, alvorens de eerste paal in de grond kon worden geslagen. Zoals bekend, von den die moeilijkheden hun oorzaak in het feit, dat de grond waarop het automobiel bedrijf thans is verrezen, tweemaal is ver kocht. Uiteindelijk werd tussen de belang hebbenden een overeenkomst bereikt. Het aanvankelijk bouwplan moest echter wor den gewijzigd. Het bedrijf omvat een reeds bestaand, grondig gemoderniseerd benzine-station met tien pompen, een afdeling quick-ser vice met zeven elektro-hydraulische hef- bruggen, een ruime wasplaats, alsmede ondermeer een ruimte voor motoren-revi sie, een showroom, verkoopkantoi'en, ma gazijnen en was- en kleedruimten voor het personeel. Het gebouw is geheel opgetrokken in be- tononderdelen. die in 'n Zwijndvechtse be- tonfabriek zijn vervaardigd. De betonele menten, zoals kolommen, wandslukken en voorgespannen dakbalken, zijn ter plaatse als blokken van een bouwdoos „in elkaar gepast". Doordat de onderdelen in de fa briek zijn vervaardigd, kon de eigenlijke bouwtijd zeer kort worden gehouden. De strakke voorgevel wordt verlevendigd met een brede luifel. Naast het voorplein van het service-station is een opvallende zuil geplaatst. Het bedrijf is voorzien van moderne ver- lichtings-armaturen. De voorgevel baadt 's avonds in een zee van licht. Met het oog op de bedrijfsveiligheid wordt gewerkt met volledig pneumatisch gereedschap. De nieuwste machines hebben in het moderne automobielbedrijf een plaats gekregen. Het gebouw is ontworpen door 't architec- tenbureau Prinsen en Den Ouden in Oegst geest. Leidsevaartweg tijdelijk voor alle verkeer gesloten Met het oog op de herbestrating van de Leidsevaartweg tussen de Centenbrug en de Bekslaan zal met ingang van dinsdag 27 mei dit weggedeelte in beide richtingen voor alle verkeer gesloten zijn. Aagtekerk, 21 et Port Sudan v. Suez. Aardijk, 22 te San Francisco. Alamak. 21 275 m. w.z.w. Lissabon n. St. Vincent Adonis. 21 te New Orleans verwacht v. Houston Aegis, 21 te New York verwacht v. Baltimore. Albireo, 21 et Marseille. Alblasserdijk. pass. 21 Ouesant n. New York. Aldabi, 22 v. Salvador n. Las Palmas. Alderamin, 21 340 m. w.z.w. Bombay n. Bombay Alioth, pass. 21 Villano n. Antwerpen. Alkes. 21 v. Rio de Janeiro n. Santos. Amerskerk, 22 te Durban. Ampenan, 21 70 m. z.o. Valencia n. Antwerpen. Amstelbrug, 21 16 m. o. IJmuiden n. Hamburg. Amstelstad, 21 te Bandar Shapur. Amstelpark, 21 te Vizagapatnam verw. v. Singap Amstelsluis. 21 100 m. w.n.w. Amoy n. Dairen. Andijk, 21 te Tampico. Angolakust, 22 v. Lagos n. Takoradi. Appingedijk, 21 v. Rotterdam te Bremen. Arendskerk, 21 v. Hamburg, 22 te Bremen. Ariadne, 22 v. Amsterdam te Rotterdam. Astrid Naess, 21 te New York verw. v. Amuoy. Baam. 21 160 m. w. Ouessant n. Rotterdam. Bali, 21 v. Ummsaid, 22 te Bahrein. Eanda. 21 670 m. z.w. eil. Guam n. New Orleans. Bar.ggai, 21 te Madras. Barumun, 20 v. Singapore n. Bangkok. Patjan. 21 v. Penang n. Port Swettenham. Bawean, 22 te Houston. Bengkalis, 22 v. Bilbao te Amsterdam. Bennekom, 21 te Puerto Cabello. Beninkust. 22 te Lobito. Bloemfontein, 21 v. Hamburg n. Antwerpen. Borneo, 22 te Colombo. Boskoop. 22 te La Libertad. Breda, 21 v. Maracaibo n. Guatanamo (Cuba). Bussum, 21 90 m. n.o. Aden n. Amsterdam. Calt. Arnhem, 21 32 m. z.o. Little Quoin n. Pernis. Caltex Delft, 21 80 m. z.z.w. Kreta n. Pernis. Caltex Pernis, 21 30 m. o.z.o. Kaap Sint Vincent naar Port Said. Calt. The Hague, pass. 21 Algiers n. Gothenburg. Caltex Rotterdam, pass. 21 Casquets n. R'dam. Caltex Utrecht, 21 120 m. o. Malta n. Bordeaux. Camerounkust, 21 v. Freetown n. Dakar. Casamance, 24 te Rotterdam verwacht. Castor, 22 te Guanta. Charis, 21 te Curagao verwacht. Cistula, 21 105 m. o.n.o. Surabaja n. Singapore. Coolsingel, 21 v. Rotterdam n. Puerto Ordaz. Daphnis. 21 te Aruba verwacht v. Curasao. De Eerens. 22 te Ummsaid verwacht v. Dubai. Dinteldijk, 21 90 Om. o.z.o. Bermuda n. Panama. Drente, pass. 21 Guardafui n. Belawan. Elizabeth B, 21 60 m. o. K. Canaveral n. Dordrecht. Ena, 21 te Recife verwacht v. Curagao. Eos, 21 te Alexandrië. Fairsea pass. 18 Gibraltar n. Sydney. Gaasterland, 21 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Garoet, 21 120 m. n.o. Dover n. New Orleans. Giessenkerk, 21 v. Aden n. Suez. Graveland, 21 230 m. z.z.w. Kp. Finist. n. Adam. Groote Beer. 21 v. Rotterdam n. Montreal. Groote Kerk, 21 300 m. n.o. Kp. Padaran naar Hongkong. Guineekust, 21 v. A'dam via Antw. n. W.-Afrika. Hecuba. 21 te Pto. Cabello verwacht. Heelsum. 21 v. Bremen n. Hamburg. Heemskerk, 21 96 m. n.w. Cape Blanc n. K stad. Helena, 21 te Port of Spain verw. v. Pto. Oidaz. Helicon, 21 v. Puerto Ordaz te Amsterdam. Hera 20 840 m. z.w. Flores Azoren n. La Guaira. Hermes, 21 te Pto. Limoniv Cristobal. Hilversum. 20 120 m. o. Gibraltar n. Ph.delphia. Hydra, 21 37 m. o.z.o. Wight n. Emden. Ivoorkust. 21 155 m. z.z.w. L. Palmas n. Conakry. Jacob Verolme, 21 v. Panamakanaal n. Baltimore. Jagersfontein. 22 te Port Elizabeth. Jason. 22 te La Guaira. Jupiter. 20 v. Livorno n. Napels. Kabylia, 24 te Rotterdam verwacht v. Stockholm. Kali'nga. 21 te Sydney. Kalydon, 21 210 m. w. Lissabon n. Las Pa'™asa Kara, 21 500 m. w. Bombay n. Mena All Ahmadi. Karimata, 20 330 m. w.n.w. Gibraltar n. Beyrouth. Keizerswaard, 21 v. Ilhademadreus n. Curagao. Kcllia, 21 170 m. n.w. Cooktown n. Miri. Kenia. 21 60 m. o. Wight n. Curagao. Kermia. 21 te Thameshaven. Kieldrecht. 24 et Rotterdam verwacht. Koratia. 22 te Rotterdam verw., 21 v. Rouaan. Korovina, 21 v. Curagao n. Aruba. Kosicia. 21 200 m. n.o. Faval n. Rotterdam. Krebsia. 21 v. La Plata n. Curagao. Kreeft. 21 220 m. n.o. Madeira n. Rotteidam. Lekhaven. 22 te Buenos Aires. Lekkerkerk. 21 140 m. n.w. Djeddah n. Bahrein. Lemsterkerk. 21 te Antwerpen verwacht. Lindekerk, 21 60 m. w. Algiers n. Antwerpen. Loosdrecht, 21 te Bremen. Louis Lantz. 21 100 m. n Kp. Verde m Monrovia. Lutterkerk. 21 v. Rotterdam. 22 te Antweipen. Maasdam. 22 te Antwerpen. T,,.icva„P Maetsuvcker, 21 120 m. z.o. Natuna n. Busbane. Malea, 21 100 m. w.n.w. Manilla n. Miri. Mapia. 21 te Penang verwacht v. Calcutta. Mariekerk. 21 40 m. z. Soemba n. Aden. Meerkerk, 22 te Aden. Meliskerk, 22 v. Shanghai n. Tsingtao Merwede. pass. 22 Ouesant n. Las Palmas. Miniak, 21 v. Saigon n. Singapore. Mississippilloyd. pass. 21 Pulu Weh n. Singapore. Modjokerto. 22 te Davao verwacht v. Biak. Munttoren. 22 te Palermo. MusÜloyd, 22 te Pankalpinang verwacht. Mijdrecht. 21 300 m. z.o. Ras Al Hadd n. Mena. Mvladv. 21 dw. Beachyhead n. St. Nazaire. Naess Lion. 21 80 m. n.w. Cape Bon n. Mena. Naess Tiger. 21 300 m. o.n.o. Aden n. Houston. Nanusa. 21 300 m. n.o. Zanzibar n. Aden. Nestor. 21 v. Rotterdam n. Bremen. Nias, 21 te Djakarta verwacht v. Tandjong Mani. Noordzee, 22 et Suez, Notos, 22 v. Amsterdam te Rotterdam. Oberon, 21 te New York verw. v. Philadelphia. Omala. 21 te Punta Cardon verwacht v. Curagao. Ondina. 21 100 m. z.z.w. Formosa n. Nngata. Oranje. 21 v Tandjong Priok n. Singapore. Oranjefontein, 20 570 m. o. St. Helena n L. Palm. Oranje Nassau. 21 200 m. z.w. Fayal n. Plymouth. Orion. 21 140 m. o. Gibraltar n. Antwerpen. Osiris. 20 110 m. n.o. Curagao n. Jacksonville. Overijsel. 21 350 m. z.o. Port Sudan n. Pt Sudan. Ovula, 21 200 m. w.z.w. Saigon n. Bangkok. Pendrecht, 21 te Port Said v. Larnaca. Peperkust, 21 dw. IJmuiden n. Hamburg. P'oelaü Laut. pass. 22 Messina n. Port Said. Polydorus, 29 te Rotterdam verwacht. Polyphemus, 22 te Suez. Poseidon. 21 te New Orleans v. Houston. Prins Casimir, 22 te Cleveland. Prins Frederik Willem, 21 620 m. o.n.o. Kp. Race naar Le Havre. Prins der Nederlanden. 22 te La Guaira. Pvgmalion. 20 780 m. z.w. Fayal n. Pta. Pitre. Radia. 21 150 m. w. Minicoy n. Djibouti. Raki. 21 360 m. z.o. Socotra n. Djibouti. Rempang, 21 te Bremen. Ridderkerk, 21 te Port Said verw. v. Genua. Riouw, 21 v. Adelaide n. Melbourne. Rita. 31 300 m. w.n.w. Northwest Cape n. Pladju. Roepat. 21 te Amsterdam. Rondo. 20 610 m. o.z.o. Mombasa n. Durban. Ruvs, 22 te Durban. Rijndam. 22 te Halifax. Sarpedon. 21 500 m. w.n.w. Finist. n. Willemstad. Schie. 21 te Hamburg verwacht v. Amsterdam. Senegalkust, 21 300 m. z.w. L. Palm. n. Le Havre. Sibaiak, 20 260 m. w.n.w. Finisterre n. Willemstad. Sirrah, 21 v. Shimizu n. Singapore. Sloterdijk, 22 te Rotterdam. Soestdijk. 20 te New York. Solon, 20 160 m. z.w. Fayal n. Amsterdam. Stad Alkmaar. 21 20 m. n. Majorca n. La Spezia. Stad Delft, 21 170 m. n.w. Benghazi n. Port Said. Stad Gouda. 25 te Rotterdam verwacht. Stad Haarlem, 21 80 m. n.n.w. Narvik n. A'dam. Stad Schiedam, 21 te Emden. Stad Utrecht, 21 te Amsterdam. Stad Vlaardingen, 21 330 m. o.z.o. Cape Race n. Vlaardingen. Stan vac Ogan, 22 te Sungeigerong verwacht. Statendam, 21 te Southampton. Statue of Liberty, 21 v. Mena n. Philadelphia. Steenwijk, 21 te Philadelphia verwacht. Stentor, 21 v. Puerto Ordaz n. Port of Spain. Steven. 21 400 m. z.o. Cape Race n. Quebec. Straat Banka. pass. 21 Thursday Isl. nè Brisbane. Straat Lombok. 21 te Melbourne v. Adelaide. Straat Soenda, 21 v. Kaapstad n. Pt. Elizabeth. Straat Torres, 22 te Fremantle. Sunetta. 23 te Hobart verwacht. Tabian, 22 te Singapore. Tankhaven II. 21 v. Telokanson n. Sungeigerong. Tankhav. III, 21 280 m z.z.o. Bangk. n. S'gerong. Tarakan, 22 te Tandjong Priok. Taria, 22 te Mena Al Ahmadi. Telamon, 21 te New York verw. v. Philadelphia. Texel. pass. 22 Kp. Bon n. Vlissingen. Tjiluwah. 21 te Singapore verwacht. Tjinegara. 22 te Penang verw. v. P. Swettenham. T.iipondok. 22 te Tandj. Priok verw. v. Hongkong. Tjisadane, 21 te Buenos Aires verwacht. Towa, 22 te Rotterdam. Trompenberg, 22 te Le Havre. Van Neck, 23 te Lyttleton verwacht. Van Noort, 21 450 m. z.w. Fremantle n. Albany. Vasum, 20/21 v. Rotterdam n. Mena Al Ahmadi. Waterman, 21 550 m. w. Scillys n. Rotterdam. Weltevreden, 22 te Suez. Westland, 20 82 m. n.n.o. Fernando Noronha naar Las Palmas. Wieldrecht, 22 te Port Said verwacht. Witmarsum, 21 v. Savannah n. Le Havre. Wonosari, 21 340 m. n.w. Azoren n. Alexandrië. I.lssel, 21 te Pto. Cortes v. Pto. Barrios. Zaanland, 21 v. Amsterdam n. Zuid-Amerika. Zuiderkruis, 21 140 m. z.w. Monrovia n. L. Palm. KLEINE VAART Alcetas. 20 te Lissabon n. Amsterdam. Atlas, 21 35 m. w. Kreta n. Tel Aviv. Bloemgracht. 21 te Abö. Boreas. 20 v. Mesina n. Palermo. Elsa. 20 v. Norrsundet n. Zaandam. Flevo. 21 dw. Dover n. Amsterdam. Kaap Falga. 20 Goteborg gepass. n. Kristinehai. Kaap St. Vincent, 20 v Skutskaer n. IJsselrriond Leliegracht, 21 te Abö. Liinbaansgracht. 21 dw. Norderney n. Abö. Manto, 19 te Bordeaux n. La Pallice. Midas, 20 v. Odense n. Aalborg. Netta, 18 v. Livorno te Genua. Phidias, 21 150 m. o. Malta n. Piraeus. Philetas, 20 v. Venetië n. Algiers. Plato, 21 35 m. w.z.w. Royal Sovereign n. R'dam. Thaletas, 19 te Amsterdam v. Kopenh. n. R'dam. SLEEPVAART Blankenburg, 21 te Maassluis. Clyde, 22 te Fayal Cycloop, 20 v. IJmuiden n. Barbados. Friesland, 22 570 m. z.w. Honolulu n. Honolulu. Hudson, 22 120 m. n.n.w. Colon n. Almirante. Humber, 22 te Trinidad Loire, 22 te Conakry. Nestor. 21 te IJmuiden. Oceaan, 22 120 m. n.n.w. Colon n. Almirante. Poolzee, 22 990 m. z.z.w. Fayal n. Carthagena Rode Zee, 22 200 m n.o. Key West n. Houston. Simson, 21 te IJmuiden (station). Thames. 22 560 m. z. Fayal n. Trinidad. Titan, pass. 22 Providence Northeast n. Chamel. Tyne, 22 120 m. z.o. Ras Fartak n. Southampton. Zeeland, 20 te Miami. Zwarte Zee, pass. 22 Brunsbüttel n.Golcuk.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7