„Simulerende" milicien stierf aan te laat herkende ziekte Rioolbelasting in Bloemendaal voorlopig van de baan Zestien éénkamerwoningen in het gebouw van Multifilm DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs Gemeente draagt ruimschoots bij in de bestedingsbeperking" Vader verwijt militaire artsen onvoldoende medische zorg" 6 Stichting Voor vrouwen door vrouwenhoopt voor de winter verbouwing gereed te hebben Gerepatrieerden en „Het leven begint bij veertig" Avondvierdaagse op 18, 19, 20 en 21 juni Nieuw protest tegen plan tot melkproduktiebeperking Middel dat erger is dan de kwaal" UIT STAD EN STREEK Zonder nadere motivering Aruba's commissaris van politie ontslagen Jubileumbijeenkomst Vereniging van Leeszalen ZANDVOORT Binnenkort opening nieuw kampeerterrein Scheepvaart Jongetje verdronken in Heemskerk I iN'SDAG 4 JUNI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De flatstichting „Voor vrouwen door vrouwen" te Haarlem heeft onlangs het gebouw Kenaupark 8 gekocht met het doel in dit pand flatwoningen voor alleenstaan de werkende vrouwen in te richten naar het voorbeeld van het „Ekawo-huis" (Ke naupark 6) dat eveneens het eigendom van genoemde stichting is en dat al van 1938 af door haar wordt geëxploiteerd. Het nieuw aangekochte gebouw was eigendom van Multifilm n.v., welke filmonderneming tot het begin van dit jaar op Kenaupark 8 haar zetel had. Het ligt in de bedoeling van de flatstich ting in het vrij grote gebouw 16 flats in te richten, die aangepast zullen zijn aan de behoeften van de werkende vrouw. Het zal een ingrijpende inwendige verbouwing worden, die tot stand zal komen onder architectuur van de heer H. Tuninga uit Haarlem, Men heeft de benodigde vergun- AMSTERDAM De vaste stemming werd onder meer veroorzaakt doordat Wallstreet de maan dag te Amsterdam ingetreden vaste ten dentie voor aandelen Kon. Olie geheel overnam. Opnieuw was er vraag voor Zwitserse rekening op premieaffaires. Ook de beroepshandel droeg haar steen tje bij tot de goede stemming. Doordat het aanbod toch nog te klein was voor de ove rigens geringe vraag, is de koersstijging verklaarbaar. Gehandeld werd bij de ope ning op i 172,20, waarna de koers opliep tot 173 tégen de vorige dag als slotkoers 171,50. Het fonds lag ongeveer 0,50 boven pariteit New York. De betere koer sen uit Wallstreet waren een stimulans voor de overige internationale waarden op het Damrak waarvan vooral aandelen Unilever gretig profiteerden. Volgens de beurs is dit fonds de laatste tijd belang rijk ten achter gebleven door verkoopdruk van het buitenland. Nu deze druk schijnt te zijn opgeheven werden er speculatie ve aankopen gedaan door het publiek en de beroepshandel. Hiertegenover fungeer de de arbitrage als tegenpartij maar die kon niet verhinderen, dat de aandelen na een opening op 328V2 opliepen tot 331 om op ongeveer 329 te sluiten tegen de vori ge dag 324%. De stijging voor de Philips- aandelen is sterk geluwd. Na de gunstige eerste kwartaalcijfers hebben deze aan delen eigenlijk niets meer gedaan. Er be stond thans wat middenkoersaanbod en het fonds kon zich nauwelijks handhaven. AKU was wederom prijshoudend en KLM werd op 101 onveranderd geadviseerd. In de scheepvaarten kon alleen Van Om meren op 210 ex 16 percent dividend een winst van bijna 3 punten boeken. De ove rige aandelen in deze sector waren eer der een tikje -luier. De beroepshandel be moeide zich ook met de hoofdfondsen in de cultuursector. Ver. Deli liep op van 87 tegen 89'/2 en verbeterde hierdoor 2V2 per cent vergeleken bij de vorige dag. HVA werd vlot in een open hoek verhandeld en trok aan van 9972 tot iets boven de pari- koers. De winst bedroeg hier 1 percent. Amsterdam Rubber noteerde plus 1. Aan delen Pradjekan Tangaran zullen door een terugbetaling op het kapitaal van 45 per cent worden teruggebracht van 1.000 op 550. Deze verandering van kapitaals structuur had geen invloed op de koers van de aandelen, omdat hier moeilijk van een bonus gesproken kon worden. De laat ste gedane koers was 106. De advieskoers lag hier iets boven. Aandelen Tanah Rad ja die 10 percent op het kapitaal zullen gaan terugbetalen, werden 2 punten hoger op 49 bieden vernomen. De staatsfondsen waren iets in herstel op de verliezen van de vorige dag. Prolongatie 4 percent (ANP). NEW YORK De beurs sloot onregelmatig hoger nadat kort voor het einde de spoorwegen activi teit ontwikkelden. De vraag naar de spo ren trok ook de aandacht omdat de an dere groepen vrij lusteloos waren na de scherpe stijging van de vorige dag. Vrijwel de hele spoorweggroep profiteerde van de stijging. De winsten varieerden van bijna een dollar in Baltimore and Ohio tot meer dan een dollar in Missouri-Kansas-Texas preferent. De meeste andere groepen waren ver deeld hoewel de meeste olies hoger sloten en de koperwaarden profiteerden van een prijsstijging voor dit metaal. Het industriegemiddelde kwam van 466,11 op 468,14; dat voor spoorwegen van 115,82 op 116,72 en dat voor openbare nutsbedrijven bleef 178,38. De omzet be droeg 2.780.000 aandelen tegen 2.770.000 de vorige dag. Van de 1192 verhandelde fond sen sloten er 563 hoger en 376 lager. (UP). hingen reeds aangevraagd en hoopt vóór de winter de flats gereed te hebben. Gelijk vloers zijn 5 flats gedacht, evenals op de tweede verdieping. Óp de eerste verdieping komen 6 flats. Iedere flat omvat een ruime kamer, een kitchinette met volledig sani tair (douche en wastafel), alsmede flinke bergingsruimten. In het souterrain is een grote bergruimte gedacht, alsmede een fiet- Het bestuur van de stichting „Het leven begint bij 0 veertig" te Amsterdam, die reeds honderden Indonesische gerepa- trieerden aan een passende positie in het bedrijfsleven heeft geholpen, heeft zich tot verschillende buitenlandse instanties ge wend met een dringend beroep bij even tueel voorkomende gelegenheden vooral te denken aan deze uitstekende Nederlandse werkkrachten boven veertig jaar die als administrateurs en planters geheel voor hun taak berekend zijn. Van een buiten landse instantie is een mededeling binnen gekomen waaruit blijkt dat daar nog uit stekende posities voor deze Nederlanders beschikbaar zijn. Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3%% Nederl. '47 90'7ie 913/i« 3 °/o Nedl. 1962/64 93% 93% A.K.U 166% 169% Calvé Delft 285 280 Van Gelder Zonen 163 164 K. N. Hoogovens 287 287 Nederl. Ford 172 172 N. Kabelfabriek. 235% 235 gew.PhilipsGloeil. 285 286 Pref.PhilipsGloeil. 153 3^2 153% Unilever 329 333 Wilton Fyenoord 174 175 Dordtsche Petrol. 725% 733 Kon. Petroleum.. 173 174.30 Billiton 170% 171 A'dam Rubber 63% 66 K.L.M f 100,50 f 100,— Holl. Amer. Lijn 140% 140% K.N.SM 129% 130 N. Scheepv. TTnie 108% 108% v. Nievelt Goudr. 122% 121 Phs. v. Ommeren 21 exdiv. 213 H.V.A 100% 102 Verg. Deli Mijen. 90 91 Amsterd. Bank 220% 220% Nat. Handelsbank 81% 81% Ned. Handel Mij 158 159 Rotterd. Bank 1787% 179 Twentsche Bank. 155 156 Anaconda Copper 47% 47% Bethlehem Steel 43% 43% U.S Steel 66% 66 General Motors.. 39'/if 39% Shell Union 74% 73% Tidewater 23% 23% senslalling. Voorts komt er op de begane grond een logeerkamer voor het gehele ge bouw. De flats zijn zogenaamde ..service flats", waarbij gebruik gemaakt kan wor den van de diensten van een concierge. De stichting heeft al geruime tijd uitge zien naar een nieuwe mogelijkheid om tot uitbreiding van het aantal beschikbare flats over te gaan. De thans geboden mo gelijkheid is een zeer aantrekkelijke, omdat het aangekochte gebouw zich naast het reeds in exploitatie zijnde pand bevindt. Het benodigde geld is verkregen dank zij een hypotheek en een vrijwel voltekende obligatielening. De toekomstige bewoonsters verplichten zich een waarborgsom van 3000 te stor ten, welke zij terugkrijgen als zij het ge bouw .verlaten. Overigens bestaat er reeds 'riet gebouw van de filmonderneming Multifilm n.v., dat onlangs verkocht is aan de flatstichting „Voor vrouwen door vrouwen", die er flats in zal gaan inrichten een lange wachtlijst met gegadigden voor de nieuwe woonruimte. Nieuwe gegadigden kunnen zich uitsluitend schriftelijk op geven aan het administratie-adres van de stichting, Houtplein 11 rood, Haarlem. De stichting stelt zich ten doel de kosten zo laag mogelijk te houden, hetgeen moge lijk is, omdat geen winst behoeft te worden gemaakt en het bestuur zich zelf belast met de exploitatie van het gebouw, zoals het dat ook tot dusverre heeft gedaan met het „Ekawo-huis". 99 Dezer dagen hebben wij bericht, dat het B. en W. van Bloemendaal mogelijk is ge worden de gemeenteraad een reëel slui tende begroting van 1958 aan te bieden. Voor 1957 bedroeg het in de primitieve be groting geraamde tekort 390.000, zodat voor 1958 ten opzichte van 1957 een daling te constateren valt van 390.000. In de thans verschenen toelichting op de begro ting delen B. en W. mee, dat de daling zich als volgt laat verklaren: hogere ontvang sten 402.094 hogere uitgaven 12.094. B. en W. merken op, daLde begroting op alle hoofdstukken het beeld van het be trachten van de uiterste zuinigheid ver toont. Daarbij hebben zij zoveel mogelijk rekening gehouden met de gedachten dat het kaï-akter van Bloemendaal en alles wat met het wezen van de gemeente sa menhangt, gehandhaafd dient te blijven. „Ons financieel beleid, tot uitdrukking gebracht in de begroting 1958, moge het bewijs leveren, dat de gemeente Bloemen daal haar aandeel ruimschoots heeft bijge dragen in de bestedingsbeperking en dat thans een zekere basis is bereikt om haar zuinige en verantwoorde beleid 'angzamer- hand verder op te bouwen teneinde het verzorgingspeil der gemeente niet langer te beïnvloeden", aldus B. en W. Ondanks het betrachten van zuinigheid zou het geenszins gelukt zijn een sluitende begroting aan te bieden ware het niet, dat door het gevorderde jaar enige inkomst- posten belangrijk hoger konden worden ge raamd. Bij de oorspronkelijk opzet van de begroting was dit nog niet bekend. Dat de begroting sluitend kon worden ge maakt zonder invoering van een rioolbe lasting achten B. en W. van zeer groot be lang. Publieke Werken De begroting voor Publieke Werken is, evenals dat het geval is bij andere hoofd stukken, zeer zuinig opgezet. Voor onder houd van de gebouwen en van de wegen is slechts het hoog nodige geraamd. Zo is bijvoorbeeld bij het schilderwerk van ge bouwen volstaan met grondverven. Wat het onderhoud van de wegen betreft, wordt opgemerkt, dat voor dit onderhoud een „vijftienjarenplan" wordt ontworpen, dat binnenkort door B. en W. zal woeden be handeld. Daar vele wegen in de afgelopen jaren slechts konden worden bijgewerkt, moet rekening worden gehouden met het feit, dat in de komende begrotingen belang rijke bedragen voor dit onderhoud moeten worden opgenomen. Voor de verbetering van de straatver lichting, die in verscheidene delen zeer veel te wensen overlaat, is m de kapitaal- dienst wederom een bedrag van f 30.000 uitgetrokken. In de toekomst wordt de verlichting in de gehele gemeente verbe terd, welk werk, waarvan de kosten ge raamd worden op f 150.000 in vijf jaar zou worden uitgevoerd. Aangezien Gedepu teerde Staten de verbetering niet onver mijdelijk achtten, kon dit college aan het in de eerste suppletoire begroting 1957 uit getrokken bedrag van 30.000 geen goed keuring verlenen. Geldleningen Van de mogelijkheid van het verkrijgen van langlopende geldleningen hangt het af in hoeverre voorgenomen werken kunnen worden uitgevoerd. Door het rentegamma kunnen de gemeenten nog steeds niet op de vrije markt lenen. Het rentegamma heeft geleid tot het kapitaalmarktmonopo lie van de Bank voor Nederlandse Ge meenten. Slechts voor leningen aangebo den door deze bank, geldt het rentegam ma niet. Van de zelfstandigheid van de gemeenten is ook op dit terrein weinig overgebleven. Afgewacht dient derhalve te worden welke aanbiedingen de bank de gemeente doet en in welke mate de ge meenteraad de aanbiedingen wenst te ac cepteren. Wensen Op de lijst van kapitaalsinvesteringen ontbreken de ramingen voor de bouw van een nieuw raadhuis, de wegverbetering bij de Haringbuis, de aanleg van een fiets pad langs de Vogelenzangseweg, de uit voering van het plan Bloemendaal aan Zee, de uitbreiding van de Hartenlust- school met een gymnastieklokaal, uitbrei ding van de Wethouder Rohlingkleuter- school met één lokaal, de bouw van een gymnastieklokaal benevens vaklokaal bij de Koningin Wilhelminaschool te Over- veen, bouw van nieuwe scholen en van kleedhuizen. Wel kunnen in de loop van dit jaar nog suppletoire begrotingen verwacht worden met betrekking tot enkele noodzakelijke posten, namelijk de overname van de voormalige trambaan Aerdenhout, de bouw van een politiepost, inclusief brand weergarage en sectielokaal, bij de Vier sprong te Aerdenhout, de reorganisatie van de Zandvoorterweg ter hoogte van de Haringbuis en de aanleg van sportvelden op Mariënweide. Reeds voor de vijftiende keer houdt het bestuur van de Noordhollandse Wandel sport Bond, met als startplaats gebouw „Domi" aan het Zandvoorterpad te Over- veen, op woensdagavond 18, donderdag avond 19, vrijdagavond 20 en zaterdag middag 21 juni de jaarlijkse Avondvier daagse, waarvoor weer fraaie parcoursen zijn uitgezet in Bloemendaal en ten dele ook in Haarlem. De afstanden bedragen voor senioren, in dit geval personen van veertien jaar en ouder, des avonds 15 km. en des zater dagsmiddags twintig km.; voor junioren tien tot en met dertien jaar) bedragen de afstanden vier maal 10 km. De deelne ming aan dc Avondvierdaagse staat open voor iedereen, zowel leden als niet-leden van de NHWB en HWBD. De inschrijving sluit op zaterdag 7 juni. Uitbreiding Hartenlustschool is thans gegund Op vrijdag 23 mei '*-erd in het raadhuis te Overveen ten overstaan van de wethou der van Publieke Werken, de heer A. van Geluk, de uitbreiding met drie vakloka len in de kapruimte van de Hartenlust school aan de Vijverweg 31 te Bloemen daal in het openbaar aanbesteed. Laagste inschrijfster was toen de firma N. Cobe- lens en Zonen uit Haarlem voor 58.400. Het werk was begroot op ƒ58.178. Thans is dit werk aan genoemde firma gegund, die zeer binnenkort een begin zal maken met deze werkzaamheden, zodat de moge lijkheid bestaat, dat deze lokalen in sept- tcmber in gebruik genomen kunnen wor den. Op de ledenvergadering van de Gelder- sche Maatschappij van Landbouw heeft de voorzitter van deze maatschappij, de héér G. van der Leij, gesproken over „het be nauwende probleem der melkproduktie". Wijzend op „de aanzwellende melk stroom in heel de westelijke wereld" zei hij dat het zuivelaanbod al aanzienlijk groter is dan de koopkrachtige vraag. Het landbouwbeleid van diverse landen heeft deze gang van zaken sterk bevorderd. Dit was ook in Nederland het geval. De Nederlandse regering heeft er, al dus deze spreker, in de eerste jaren na de oorlog bewust naar gestreefd, boter te exporteren en grondstoffen voor de mar garine-industrie te importeren. Voor on ze betalingsbalans was dit een voordelige zaak. Dit is zonder twijfel ook een van de motieven geweest om het lage vetgehalte van de consump.^iemelk te handhaven, ook toen de schaarste-economie al verle den tijd geworden was. Een van de gevol gen van dit beleid is echter geweest, dat de roomboter in -eer ernstige mate ver drongen is door de margarine. De oplos sing van de moeilijkheden wil men nu vin den in een produktie-beperking van de melk, maar volgens de heer Van der Leij zal dit middel spoedig erger blijken te zijn dan de kwaal. Tenslotte wees de spreker er op, dat het nodig zal zijn om in de loop van het jaar meerdere voorschotten te geven op de ga rantieprijs. Als dit niet gebeurt zal het overgrote deel van de veehouders in ern stige liquiditeits-moeilijkheden geraken. Nieuws in het kort Beëdigd. De Haarlemse Rechtbank heeft als makelaar in onroerende goede ren beëdigd de heer J. M. Schouten, Kin derhuissingel 104 te Haarlem, en als ma kelaar in assurantiën de heer A. C. Balk Rijnegomlaan 3 te Aerdenhout. Kienen. Het Prot. Chr. vluchtelin gencomité in Bennebroek dat een aantal kinderen van vluchtelingen een mooie vakantie in Nederland wil geven, organi seert voor donderdagavond een grote kienavond in „Oud Berg en Dal". Geen spreekuur. De Bloemendaalse wethouder de heer A. van Geluk is vrij dag verhinderd spreekuur te houden. Medisch adviseur. Dokter J. F. Zwer ver, te Zandvoort, die per 1 juni dokter J. van der Meer is opgevolgd, is benoemd tot medisch adviseur van de Zandvoortse reddingsbrigade. Kolkenzuiger. Verleden jaar heeft de gemeenteraad aan B. en W. van Bloemen daal een krediet verleend voor de aan koop van een nieuwe kolkenzuiger. Deze is thans bij de dienst van Publieke Wer ken gearriveerd. Maandag werd de zuiger beproefd en bleek aan de gestelde verwachtingen te voldoen. In de eerste plaats zullen er de straatkolken mee schoongezogen worden, met behulp van een lange en een korte slurf. Ook is er een lange slang bij, waarmede eventueel beer putten van Bloemendaalse percelen ge leegd kunnen worden. Coloradokevers. Ook tussen Bloemen daal en IJmuiden zijn enkele coloradoke vers waargenomen, maar het aantal is nog zo gering, dat er niet behoefde te worden ingegrepen. 99 (Speciale berichtgeving) De centrale raad van beroep in Utrecht afdeling pensioenen, heeft vanochtend uit spraak gedaan in de zaak van de heer R M. van Dijk te Utrecht, naar aanleiding van diens verzoek om schadevergoeding wegens het overlijden van zijn zoon Hen drik tijdens diens militaire dienst. Dit overlijden zou volgens de eiser het gevolg zijn geweest van onvoldoende medische verzorging. Nadat de jonge man op 5 augustus 1955 in militaire dienst was gekomen, deden er zich bij hem reeds spoedig verschijn selen van depressieve aard voor, waaraan, volgen de ouders van de jongen, geen of althans niet voldoende aandacht werd ge schonken. Op verzoek van de ouders schreef de huisarts van de familie Van Dijk, dr. O., naar de militaire arts in Breda vyaar, ,de jonggn gekazerneerd was, met het verzoek' nauwkeurig óp de gezondheids toestand van de milicien Van Dijk toe te zien. Een gelijkluidend schrijven ging enige tijd later naar de chef van de Ge neeskundige Dienst in Den Haag, maar op geen van beide brieven werd door de be trokken instanties geantwoord. Ziender ogen verergerde de toestand van de jonge man, waarna een militair psychiater een onderzoek instelde. Deze concludeerde dat de milicien Van Dijk simuleerde en dat zijn „ziekelijke houding" was toe te schrij - ven aan slapheid van karakter. Een diag nose, welke door een militaire neuroloog werd bevestigd en kort nadien ook door een Utrechtse nrofessor. Toen de jongeman tenslotte na vele ver wikkelingen in april 1956 in het militair hospitaal te Utrecht werd opgenomen, bleek hij lijdende te zijn aan de ziekte van Hodgkin (een ernstige aandoening van lvmphklieren en milt). Hij stierf op 26 no vember 1956. Verkeerd behandeld Mr. Ter Laan, pleitbezorger voor de heer Van Dijk, gaf toe, dat formeel gezien hel verzoek voor schadevergoeding niet voor inwilliging vatbaar was, omdat de jonge man geen kostwinner was. Hij betreurde het dat de militaire administratie het ver zoek om schadevergoeding als pensioen aanvrage had opgevat en dat men de heer Van Dijk niet had geadviseerd, de genoeg doening voor het gebeurd" langs een an dere weg te zoeken. Na te hebben vast- WILLEMSTAD, (ANP-luchtpost) —De commissaris van politie op Aruba, mr. H. C. Willemsen, is, blijkens een aanzeg ging, die hij kreeg van de tijdelijk gezag hebber van het eiland, door de regering met ingang van 1 juni eervol ontslagen we gens ongeschiktheid. Tijdens de gebeurtenissen rond de zaak Croes de gedeputeerde van Aruba die wegens malversaties tot negen maanden gevangenisstraf werd veroordeeld is de heer Willemsen door de regering ge schorst. Er werd toen een commissie inge steld welke een onderzoek naar de hande lingen van deze commissaris van politie moest instellen. De heer Willemsen bracht de schorsing voor het ambtenarengerecht en kortgeleden wees de rechter vonnis, daarbij bepalende dat de schorsing on rechtmatig was. De schorsing was ver leend op grond van ingekomen klachten, die door de genoemde commissie werden onderzocht. Het feit dat nu besloten is, de heer Willemsen toch te ontslaan, kan erop wij zen, dat het onderzoek van de commissie feiten aan het licht hebben gebracht die een dergelijk besluit rechtvaardigen. Aan gezien het door de commissie uitgebrach te rapport niet is gepubliceerd en ook het landsbesluit, houdende het ontslag van commissaris Willemsen nog niet is ver schenen, zijn de gronden waarop het ont slag is verleend, niet bekend. Dat van de zijde der regering volstaan is met de mededeling dat mr. Willemsen eervol ontslag is verleend vindt zijn oor zaak in het feit dat op de Antillen nimmer van regeringswege enige toelichting wordt gegeven op het verlenen van ont slagen. gesteld, dat hij het ook „geen gelukkige zaak" vond, zette mr. Koolhoven, gevol machtigde van de minister van Oorlog, uiteen, dat de militaire administratie het verzoek van de vader om smartegeld als een aanvraag om pensioen had gezien, een verzoek, dat men om formele redenen moest afwijzen. De centrale raad beves tigde de beslissing, genomen bij Konink lijk Besluit van 5 november 1957, en ver klaarde klager niet ontvankelijk in zijn vordering hem smartegeld toe te kennen De zaak blijft dus zoals zij was. Het vijftigjarig bestaan der centrale ver eniging voor openbare leeszalen en biblio theken" is dinsdagitiiddé'g' 'herdacht op 'een jubileumbijeenkomst in een met bloem stukken getooide zóal 'Van Pu'chri Studio in Den Haag. Mr. A. F. Schepel, griffier der Tweede Kamer en voorzitter van de jubilerende vereniging, sprak een begroetingswoord uit, waarin hij een overzicht gaf van de geschiedenis der „centrale vereniging". Er zijn thans 148 openbare leeszalen in ons land tegen slechts 6 bij de oprichting der vereniging. Nederland neemt een uitzon deringspositie in door contributie te hef fen, doch de heer Schepel hoopte, dat deze in de toekomst zal worden opgeheven, evenals dit met het schoolgeld voor de lagere school het geval is geweest. Een lange rij van sprekers volgde, waar na mejuffrouw C. J. M. J. Vinkenburg, directrice der r.k. openbare leeszaal en bibliotheek te Haarlem, namens de ge schenkcommissie het woord voerde. Zij bood het jubilerende bestuur een portret aan van dr. Greve, „de vader der lees zalen", getekend door Paul Citroen. Voorts maakte zij de stichting van een basis fonds bekend, bestemd voor een hand boek, dat een toekomstplan voor het lees- zaalwerk zal bevatten. Een druk bezochte receptie besloot de jubileumviering. Het nieuwe kampeerterrein voor trek kers aan de Kennemerweg, dat door de stichting „Kennemer Sportpark" wordt aangelegd, nadert zijn voltooiing. Zand- voorts burgemeester, mr. H. M. van Fene- ma zal de officiële opening verrichten. Het kamp zal de naam dragen „Trekkers kamp Sandevoerde". Almdijk, 3 v. New Orleans n. Galveston. Andijk, 3 v. New Orleans n. Le Havre. Astrid Naess, 3 te Amuay Bay. Ameland. 3 te Rotterdam. Alcor. 3 v. Recife n. Rlo de Janeiro. Alphacca, 4 te New York. Aludra, 3 te Santos. Aikeldijk, 4 te Houston. Aalsdijk. 5 te Pt. Swettenham verw. v. Djibouti Aldabi, 3 25 m. n. Finisterre n. Antwerpen. Amstelsluis. 3 80 m. n.w. Hirosjima n. Vancouver. Arendskerk. pass. 3 Ouessant n. Marseille. Aagtekerk, 3 900 m. n.w. Fremantle n. Fremantle. Amsteldijk. 3 te Antwerpen. Amerskerk, 3 te Beira verw. v. Lour. Marques. Albireo, pass. 3 Aden n. Ummsaid. Alblasserdijk, 3 te Havana verwacht y. Lissabon. Algol, 3 te Ilheos verwacht. Amsteldijk. 3 te Antwerpen verw. v. Le Havre Amstelstad, 4 v. Bahrein n. Karachi. Attis, 26 te Puerto Ordaz. Argos, 3 90 m. o. Gibraltar n. Ceuta. Artemis, 3 v. Kingston n. Jacksonville. Bawean, 4 te Newport News. Boissevain, 4 et Singapore. Baud, 3 90 m. w. Miri n. Singapore. Britsum, 2 1000 m. o. Yokohama n. Yokohama. Bengalen, 3 op Mississippi n. New York. Breda, 2 400 m. z.z.w. Bermuda n. Amsterdam. Rali, 3 te Abadan verwacht. Borneo. 3 te Suez v. Djibouti. Bloemfontein, 3 300 m. n.o. Madeira n. Z.-Afrika. Batjan, 3 te Cebu. Bennekom, 2 te La Gualra n. Palua. Celebes. 3 v. Amsterdam n. Le Havre. Callisto, 3 v. Belfast n. St. Laurens. Caltex The Hague, pass. 3 Ouessant n. Port Said. Carrillo, 4 te Pto. Barrios. Castor, 3 v. Pto. Ordaz n. Emden. Ceronia, 3 v. Abadan n. Karachi. Coolsingel, 4 te Pto. Ordaz. Corilla, 3 v. Aden n. Singapore. Calt. Arnhem, 3 95 m. o. Gibraltar n. Rotterdam. Caltex Delft, 3 20 m. n Burlings n. Rastanura. Caltex Leiden, 3 20 m. z.z.w. Cadiz n. Bahrein. Caltex Rotterdam, 3 135 m. z.o. Port Sudan naar Rastanura. Het 4-jarig zoontje van de familie B. uit de Genestetstraat in Heemskerk is gister middag in een sloot nabij het nieuwe rioolwaterpompstation in het plan Poelen- brug verdronken. Het kind speelde daar met een paar vriendjes, die later zeggen te zijn wegge gaan en een toevallige voorbijganger zag het knaapje drijven. De levensgeesten ble ken echter al geweken te zijn en kunst matige ademhaling mocht niet meer baten. Caltex Utrecht, 3 270 m. w.n.w. Casablanca naar Casamance?^f'l35 m. n.n.w. Lissabon n. Dakar. Coryda. 3 150 m. z.o. Soemba n. Singapore. Concepcion, 2 v. Asunsion n. Montevideo. Caltex Pernis. pass. 3 Ras Madraka n. Bahrein. Cleodora, 3 40 m. w. Straat Torres n Sydney. Dordrecht, 2 v. Liverpool n. Philadelphia. Drenthe, 3 v. Singapore n. Pandjong. Dorestad, 2 315 m. n.o. Salinas n. Curagao. Doris, 3 150 m. w. Long Island n. Mobile. Dalerdijk, 4 te Rotterdam. Kernland, pass. 3 Finisterre n. Amsterdam. Eenhoorn. 3 te Rotterdam. Elizabeth B, 3 50 m. w. Landsend n. Dordrecht. Eos. 3 215 m. w.n.w. Alexandrië n Antwerpen. Ena, 3 te Fortaleza verwacht v. Vitorla. Fair'sea. 30 v. Aden n. Sydney. Friesland SSM, pass. 2 Finisterre n. Setubal. Fravizo, 3 Santa Cruz v. Dublin. Farmsum, 3 100 m. o. Yokohama n. Moji Friesland KRL, 3 850 m. o.n.o. Guam n. Manilla. Fravizo, 4 te Las Palmas. Groote Beer, 3 v. New York n. Southampton. Guineekust. 2 150 m. z.o. Dakar n. Freetown. Giessenkerk, 3 te Marseille verwacht v. Genua. Ghanakust, 3 te Lagos verwacht. Ganvmedes, 4 et Rotterdam. Gordias. 3 v. Amsterdam n. Bremen. Gaasterkerk 3 80 m. n.o. Massawah n. Djibouti. Hüveisunu 3 v. Philadelphia n. Pta Cardon. Hathor, 3 v. Alexandrië n. Beyrouth. Hector 3 130 m. z. Finisterre n. Rotterdam. Hestia, 3 v. Pto. Ordaz n. Brighton, Hecuba, 3 v. Pto. Ordaz n. Emden. Helicon, 4 te Amsterdam. Hera, 2 v. Pto. Cabelol n. Pto. Cardon. Hvdra. 3 te Antwerpen n. Rotterdam. Isïs. 3 95 m. w.n.w. Jamaica n. Maracaibo. Johan v. Oldenbarnevelt. 3 80 m. z. westp. Kreta. Jupiter, pass. 1 Kp. Villano n. Amsterdam. Jason, 3 te Baltimore verwacht v. Guiria. Kara, 3 in Suezkanaal n. Gibraltar. Khasiella, 4 te Aden. Kinderdijk, 3 te Philadelphia. Kermemerland, 3 v. Santos n. Angradosreis. Kreeft. 3 160 m. n.w. Lissabon n. Monrovia. Karimata, 2 20 m. z. Kuria Muria eil. n. Bahrein. Karimun, 3 teMena Al Ahmadi v. Damman. Krebsia, 3 te Curagao verwacht v. Montevideo. Kieldrecht, pass. 3 Ouessant n. Marseille Kalvdon. 3 te Curagao verwacht v. Pto. La Cruz. Kenia, 3 te Pta. Cardon verwacht v. Curagao. Kosicia, 3 350 m. w. Finisterre n. Curagao. Koningswaard. 2 130 m. z.w. R. Grande n. Tr dad. Kopionella, 17 te Trinidad verwacht. Kosicia, 12 t eCuragao verwacht. Kelletia, 18 te Durban verwacht. Kalinga, 3 70 m. z.w. Bali n. Singapore. Kabvlia, 3 60 m. z.o. Nykoping n. Rotterdam. Kellia, 3 150 m. n.o. Straat. Balabak n. Kawasaki. Lekkerkerk, 4 te Rastanura. Lutterkerk, pass. 3 Dover n. Port Said. Loenerkerk, 3 te Basrah. Loppersum, 3 v. New Orleans n. Jacksonville. Leto, 3 Beachvhead gepass. n. Montreal. Lissekerk. 3 110 m. o. Massawah n. Suez Louis Lantz, 3 240 m. z.z.o. Madeira n. Rotterdam, Lemsterkerk, 4 te Port Said. Merwede, 3 v. Takoradi n. Port Harcourt. Moordrecht. 3 v. Kwimana n. Aden. Musilloyd, 4 te Belawan. Molenkerk, 3 949 m. n.o. Mombasa n. Mombasa. Maasland. 3 100 m. n.w. Lissabon n. Las Palmas. Mapia, 3 300 m. o. Saigon n. Chmwantao. Modjokerto, 3 v. Sandakan n. Tandjong Mani. Mijdrecht, 3 90 m. o.n.o. Port Sudan n. Houston. Maron, 3 v. Houston n. New Orleans. Mariekerk, 3 v. Aden n. Suez. Maetsuyckera, 3 320 m. z.z.o. Christmas Islana naar Singapore. Mataram, 3 80 m. w. Straat Ormoesz n. Bahrein. Noordwijk, 3 v. Monrovia n. Las Palmas. Naess Commander..3 240 m. w. Tripoli, n, Tripoll. Naess Lion, 3 vecBHnö cmfwyp vbgkqj emfww Nestör, 3 240 m. n.n.w, Kp. Finist. n. Paramaribo, Óndina, 8 te Miri verwacht. Orion, 4 te Amsterdam. Oldekerk, 3 v. Dar Es Salaam n. Zanzibar. Oostkerk, 3 v. Marseille n. Rotterdam. Oranje, 4 te Suez, Osiris, 4 t.e New York. Ommenkerk, 4 te Bangkok. Overijsel, 3 v. Barcelona n. Algiers. Ovula, 3 v. Singajiore n. Bangkok. Prins Willem v. Oranje. 3 v. Le Havre n. Antw. Purmerend. 4 te Curagao. Prins Willem III. 3 te Montreal verwacht Pygmalion. 4 te St. Lucia verwacht. Poelau Laut, 3 250 m. o.z.o. Sokotra n. Penang. Pendrecht, 3 70 m. z.o. Abadan n. Tamatave. P. G. Thulin, 3 v. Guayacan n. Philadelphia. Prins der Nederlanden, 4 te Port Au Prince. Polvdorus, 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Pr. Will. George Fred., 3 dw. Scillys n. Le Havre. Rondo, 4 te Dar Es Salaam. Rita, 3 te Pladju. Roepat, 3 te Suez verwacht. Rijndam, 3 270 m. z.w. Fastnes n. Southampton. Radja, 3 te Napels verw. v.Port Said. Riouw, 3 te Brisbane v. Newcastle. Raki, 5 te Genua verwacht v. Napels. Roebiah, 3 520 m. n.w. eil. Guam n. S. Francisco. Statendam, 5 te Southampton verwacht. Stad Alkmaar, 4 dw. Lissabon n. Rotterdam. Straat Torres, 3 v. Penang n. Bombay. Stad Schiedam, 3 100 m. n.n.o. Finist. n. Gibraltar. Saloum, 3 117 m. z.z.w. L. Palmas n. Duinkerken. Stanvac Malacca, 5 te Sungeigerong. Statue of Liberty, 3 300 m. n.w. Kaapstad naar Philadelphia. Stanvac Riau, 4 te Sungeigerong verw. v. Buatan. Stad Alkmaar, 3 25 m. z.w. Cadiz n. Rotterdam. Stad Rotterdam. 3 680 m. w. Landsend n. Vlaara, Stad Vlaardingen, 3 5 m. z.z.w. Dungeness naar Las Palmas. Soestdijk, 4 te New York. Stad Arnhem, 3 v. Lulea n. Emden. Slamat, 3 v. Surabaja n. Palembang. Statensingel, pass. 3 Wight n. Hamburg. Senegalkust. 3 v. Rotterdam n. Hamburg. Sirrah, 3 540 m. w. Sabang n. Perzische Golf Str. Madura, 3 90 m. z. Madagascar n. Mauritius, Tara, 4 v. Bahia Blanca te Buenos Aires. Tarakan, 3 v. Pladju n. Semarang. Teucer, 3 v. .New York n. Tripoli. Tjinegara, 5 te Durban verwacht. Talisse, 3 v. Karachi n. Bangkok. Tibia, 3 100 m. n.w. Port Sudan n. Colombo. Tjibodas, 3 v. Kobe te Moji verwacht. Taria, 4 te Mombasa verwacht v. Mena. Tankhaven III. 4 te Tandjong Uban verwacht. Tjipanas, 4 te Singapore. Teiresias, 3 te Penang verwacht v. Aden. Tiberius, 2 480 m. w. Ouessant n. Antwerpen. Trajanus, 3 te Bremen v. Hamburg. Tankhaven II 3 200 m. z.o. Belawan n. Belawan. Utrecht, 3 in Suezkanaal n. Suez. Van Waerwijck, 4 te Osaka verw. v. Hongkong. Van Cloon, 3 120 m. n.w. Sorong n. Singapore. Van Heemskerck, 3 v. Singapore n. Hongkong. Vlist, 4 te Rotterdam. Vasum, 11 te Bandar Mashur verwacht. "'ivipara, 11 in Suezkanaal n. Landsend. .an Neck, 3 v. Auckland n. Singapore. Waal, pass. 3 Gibraltar n. IJmuiden. Westland, 3 v. Vigo n. Amsterdam. Woltersum, 4 te New Orleans. Wonosari, 3 te Djeddah v. Suez. Willemstad, 3 420 m. z.w. Azoren n. Plymouth. Wonosari, 4 v. Dieddah n. Aden. Weltevreden. 3 50 m. n. Finisterre n. Le Havre. Zuiderzee, 31 v. New York n. Havana. Zuiderkerk, 3 v. Port Said n. Genua. Zaanland. 4 te Santos. KLEINE VAART Alcetas. 2 te Amsterdam n. Rotterdam. Badzo. 2 te Skoghall. Boreas, 2 v. Bremen n. Hamburg. Elsa, 1 Kiel gepass. n. Karskaer. Herengracht, 3 te Borga. Insp. Mellema, 2 100 m. w. Algiers n PhilipPevll|e' Joost, 2 Kiel gepass. n. Ostrand. Kaap Falga, 2 Kiel gepass. n. Karskaer. I<aap St. Vincent, 1 Kiel gepass. n. Karskaer. Lucas Bols II, 3 180 m. w. Hansiholm n. K'hagem Manto. 2 te Bordeaux n. La Pallice. Midas, 3 60 m. n. Burlings n. Ceuta. Netta, 3 20 m. n. He de Bas n. Portsmouth. Notos, 2 180 m. o.z.o. Malta n. Alexandrië. Pavo, 2 v. Rotterdam n. IJmuiden. Prinsengracht. 3 dw. Cromer n. Hull. Strabo. 2 v. Riieka n. Triest. Tilly, 1 Kiel egpass. n. Ostrand Twee Gebroeders, 2 100 m. o.n.o. Kp. Ortegai Bordeaux. SLEEPVAARI Blankenburg, 4 te Maassluis. Clyde, 4 710 m. n.w. Fayal. Cycloop, 1 190 m. w.z.w. Finisterre n Barbados. Friesland. 4 850 m. n.n.o. Guam n. Manilla. Humber. 4 400 m. n.o. Paramaribo n N. Paim» Noordzee, 4 te Aden. Oceaan, 4 50 m. vv. Havana n. Havana. Poolzee. 2 140 m. n o. Carthagena n. Carthage'1 Thames, 4 670 m. o.n o. Trinidad n. Trinidad. Tyne, 4 150 m. z.o. Suez Zwarte Zee, 4 150 m. n, Finisterre n Island"1

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 10