Westrust stelt kandidatuur voor de eerste klasse Strijd om de nationale baantitels in Olympisch Stadion te Amsterdam Nederlanders revancheerden zich niet in de tweede etappe Ploeg van Brederode heeft de kansen op kampioenschap in eigen hand Bij achtervolging wellicht finale tussen Schulte en Post Ook Limburger Ehlen staakte de strijd in de Dauphiné Libéré RENAULT-bestelwagen Agfa Isolette 6x6 camera's 9 DE TENNISCOMPETITIE NEFF gasfornuis door doelmatige constructie eenvoudig schoon te houden Dat is Nieuws van Neff Niet Brandt maar Steines naar Olympische Dag Nederlandse springruiters naar Europese titelstrijd MVV won van Limburgia voor KNVB-beker Korfbaltwaalftal tegen de Belgen in Brussel John Charles toch weer wel naar Zweden „Smyslov is de briljantste schaakspeler ter wereld" Amerikaanse honkballers niet naar Haarlem Franse wielerploegen voor de Tour de France Oefenduel van kandidaten voor de wereldtitel GARAGE DEN HOUT Autocoureur Bauer in Keulen overleden De Ronde van Italië Zestiende etappe verliep opvallend rustig Pat MacAteer niet meer in wedstrijdsport Wenen kandidaat voor de Spelen in 1964 Voetbalunie akkoord met landentoernooi Strijd om de Europese schaatstitel in Stockholm WOENSDAG 4 JUNI 19 58 Dc tenniscompetitie van de KNLTB, die getuige de ongekende deelname van twaalfhonderdenvijftig ploegen ook dit jaar weer in belangstelling toenam, is zo ver het dc afdelingswcdstrijden betreft zondag beëindigd. De door de slechte weersomstandigheden van 27 april niet- gcspeclde of niet-uitgespeelde wedstrijden zullen alleen nog worden gespeeld als die van invloed zijn voor de bezetting van de eerste of laatste plaats. Reeds zondag hoopt men, zover de gevallen beslissingen dit toelaten, met de promotie- en degra datiestrijd te starten. In de overgangsklasse A heeft Westrust dat door gebrek aan banen juist zo bij zonder gedupeerd is met het behalen van het kampioenschap voor een aange name verrassing gezorgd. Het is te wen sen dat Borgerding en zijn teamgenoten die in de promotieStrijd Oranje TC 2 ont moeten er in zullen slagen het district Haarlem een vertegenwoordiging in de eerste klasse te bezorgen. Men is in Haar lem wat toptennis betreft zij het nog in bescheiden mate bepaald niet verwend. De Haarlemse Lawn-Tennis Club, die zondag het seizoen besloot met een 54 overwinning op kampioen Groen-Geel, heeft zich met handhaving tevreden moe ten stellen. Kea Okker debuteerde in de HLTC uitstekend, maar de verrichtingen bleven in het algemeen onder de maat en de ploeg zal in de huidige samenstelling niet gemakkelijk een trede hoger komen. De spelersaderlating van Groenendaal is niet zonder gevolg gebleven. De Heem stedenaren hebben grote nederlagen moe ten incasseren en zullen nu in de degra datiestrijd nog trachten hun positie te handhaven. Als tegenstander zal waar schijnlijk fungeren de winnaar van de ontmoeting Park MarlotBrederode/TOZ. Want in de overgangsklasse B heeft Brederode samen met het Amsterdamse TOZ in afdeling 1 de leiding. De Santpoor tenaren hebben de kans op het kampioen schap in eigen hand, want wordt de ge staakte ontmoeting (22) tegen Hilver- heide zondag gewonnen dan zullen de sets van de ontmoetingen BrederodeTOZ ten voordele van de Santpoortenaren de door- Advertentie Alle inlichtingen: Amvabro Postbus 1615 A'dam Elf combinoties nemen deel aan het hippische gedeelte In het programma van de Olympische Dag in Amsterdam op 8 juni, is een wijzi ging gekomen. De Duitser Gunter Brandt zal namelijk niet op de 110 meter horden uitkomen. Hij wordt vervangen door zijn (veel sterkere) landgenoot Bert Steines, die met een tijd van 14.1 sec. achter de Euro pese recordhouder Martin Lauer, tweede op de Duitse ranglijst staat. Met de atleet uit Koblenz starten nu in totaal drie buitenlanders op de 110 meter horden, t.w.. de Ier Kinsella, de Engelsman Peter Hildreth en Bert Steines. Zij allen zujlen op de Europese kampioenschappen in Stockholm uitkomen. Elf combinaties Aan het springconcours „Take your own line'', het hippisch gedeelte van de Olym pische Dag nemen niet, zoals eerder ge meld, tien, maar elf combinaties deel. De Nederlandse Hippische Sportbond heeft rekening houdend met het feit dat in de tussentijd nog een paard kan uitvallen niet tien, maar elf combinaties aan het N.O.C. opgegeven. Mochten deze alle in staat zijn om te rijden, dan zullen er dus niet tien, maar elf combinaties in het sta dion verschijnen. Het zijn: H. J. Wouters van den Ouden- weyen met „Rebel";; W. Philips met „Des- demona"; mej. E. L. A. M. (Proetske) Arts met „Tatjana"; mej. Mady Koster met "Axel"; C. Englebert met „Lady Jane"; G. van der Kar met „Ylone"; R. Kouwenberg met „Harro"; L. C. M. Uytendaal met ■Hanko"; F. de Bruin met „Flaxman's Pride II"; jhr. Loudon met „Napoleon"; mej. Irene Jansen met „Adelboom". Aan de Europese kampioenschappen voor springruiters, die van vrijdag 27 ju- hl tot en met zondag 6 juli in de Duitse stad Aken worden gehouden, zal ook een Nederlandse equipe deelnemen. Zij bestaat hit de ruiters Tony Timmer met „Mas ter" en Berti Uytendaal met „Hanko". Voor de derde ronde van het toernooi °m de Nederlandse voetbalbeker werd dinsdagavond in Maastricht de wedstrijd mVV-Limbui-gia gespeeld. MVV won met 2-0 en plaatste zich dus voor de kwart finales, waarin het uikomt tegen Dosko. slag geven. Bij Brederode excelleerde dit seizoen mejuffrouw G. Nijssen en in min dere mate mejuffrouw E. van Scherpen- zeel. WOC kon door verlies van enige promi nenten met weinig optimisme de compe titie aanvangen. Doch een overwinning op het Voorburgse Sobri bleek uiteindelijk voldoende om de plaats in de overgangs klasse te behouden. De heren Okker en Van Buuren bleken hier de steunpilaren. Overgangsklasse A Afdeling 3: Westrust 616; Festina 2 6—8; Thor-R.W. 4 6—7; Noordwijk SV 6—5. Afdeling 4: Groen Geel 615; Dash 2 5—9; HLTC 5—7; Alta 2 6—2. Afdeling 7: Toeg-Hillegersberg 2 615; De Aemstelspelers 59; NMC 2 59; Groe nendaal 60. Overgangsklasse B Afdeling 1: Brederode 57; TOZ (A'dam) 57; Hilverheide 2 56; Kennemerland 2 5—0. Afdeling 4: Park Marlot 612; Thor- R.W. 6 6—7; WOC 6—4; Sobri 6—1. Tweede klasse In de tweede klasse was de HLTC met twee kampioenschappen succesvol. Het tweede team zal waarschijnlijk reeds zon dag tegen De Leidse Hout of Oud Wasse naar voor de promotiestrqd aantreden. HLTC 3 met de dames Ottolini, Steffelaar en Zürcher en de heren Enschede, Harte- veld en R. Schreuder debuteerde in de tweede klasse en zal nu tegen Lucky Stroke 2 trachten een plaats in de over gangsklasse B te behalen. TC Heemstede startte met twee neder lagen, maar herstelde zich na de terug keer van P. Hiddinga tijdig en verwees DDV 6 naar de laatste plaats. In afdeling 3 komt WOC 2 in aanmerking voor degra datiewedstrijden. In afdeling vier heeft het uitstekend debuterende Bloemendaal een verwoede strijd geleverd met kam pioen Dash 3. Zondag moest het duel tus sen de beide teams de beslissing brengen en ook hier bleef de spanning tot de eerste „mix" gehandhaafd, 33. Bloemendaal, dat alleen bij een overwinning gebaat was verloor tenslotte met 53. Tweede klasse Afdeling 1: HLTC 3 6—11; Westrust 2 69; Rooswijk 52; Helderse TC 50. Afdeling 2: Inside 611; TC Heemstede 5—4; KZTV 5—4; DDV 6 6—3. Afdeling 3: HLTC 2 6—11; Groen Wit 2 4-4; Festina 3 5—4; WOC 2 5—1. Afdeling 4: Dash 3 610; TC Bloemen daal 67; Groenendaal 2 67; Joy 4 60. Derde klasse In de derde klasje,het debuterende DHBS zich in de (Weede helft kunnen her stellen, maar zal Vèlserbëek om zijn plaats in de derde klasse te behouden, in de pro motie-degradatie van Mozaïek 4 dienen te winnen. Ook WOC 3 en Zandvoort komen voor degradatiewedstrijden in aanmerking. WOC speelt tegen stadgenoot Jatiloo de kampioen van afdeling 5 uit de vierde klasse en TC Zandvoort zal aantreden tegen Donald Duck 2. Brederode 2 is in de derde klasse de enige kampioen uit het district Haarlem en zal ook in de promotie met de sterke heren Boele, Hartman en Nederkoorn en mej. v. d. Broek hoge ogen gooien. Als tegen stander zal Roomburg waax-schijnlijk fun geren. Duinlust heeft tenslotte door een beter setgemiddelde dan Festina 5 de dans kun nen ontspringen. Derde klasse Afdeling 1: Inside 2 6-12, Schager TC 6-5, TC Velsen 6-4, Animo 6-3. Afdeling 3: Inside 4 6-10, TC Bakkum 6-5, DHBS 6-5, Velserbeek 6-4. Afdeling 4: Juliana 6-10, Groenendaal 4 6-6, Inside 5 6-6, WOC 3 6-2. Afdeling 6: Brederode 2 6-11, Kennemer land 3 6-7, DDV 8 6-4, TC Zandvoort 6-2. Afdeling 7: De Aemstelspelers 3 5-7, Groenendaal 3 5-5, Ready '28 3 5-4, West rust 3 5-4. Afdeling 8: U S 6-11, TC Bloemendaal 2 6-9, Duinlust 6-2, Festina 5 6-2. Vierde klasse In de vierde klasse start kampioen TC Heemstede 3 in de promotie tegen Festina 5, ontmoet Jatiloo zoals we schreven WOC 3 en speelt Bastione tegen het Helderse Animo. Bastione 2 heeft nog een kansje om de laatste plaats aan de Helderse TC 2 over te dragen. De strijd tegen de Helderse TC werd op de stand 4-2 in het voordeel van Bastione gestaakt en moet dus nog uitge speeld worden. In afdeling 5 moeten de games beslissen of HLTC 4 of TC Velsen 2 in aanmerking komt voor degradatie, daar men in sets op gelijke voet geëindigd is. ViItIücca Afdeling 3: TC Heemstede 3 6-10, TC Uitgeest 5-5, Bastione 3 4-4, TC Bakkum 2 5-1. Afdeling 4: Inside 6 6-8, WOC 4 6-6, Hel derse TC 2 5-5, Bastione 2 5-3. Afdeling 5: Jatiloo 6-12, Groenendaal 5 6-8, HLTC 4 6-2, TC Velsen 2 6-2. Afdeling 6: Bastione 6-11, TC Bloemen daal 3 6-8, TC Zandvoort 2 6-4, Brederode 3 6-1. Afdeling 7: Mozaïek 4 5-9, TC Heemstede 2 5-4. Snellius 5-4, Ready '28 4 5-3. Afdeling 8: Donald Duck 2 5-7, WOC 5 5-6, Groenendaal 6 5-5, Chandelle 2 5-2. Vijfde klasse In de vijfde klasse behaalden Jatiloo 2, TC Bloemendaal 4, Brederode 4 en Bastione 4 uit het district Haarlem het kampioen schap. Jatiloo 2 en TC Bloemendaal 4 spe len respectievelijk tegen de laatsten van de vierde klasse afdeling 5 en 4, waar de beslissing nog niet is gevallen. Vijfde klasse Afdeling 8: Jatiloo 2 6-10, Velserbeek 2 5-8, WOC 6 6-4, TC Heemstede 5 5-0. Afdeling 9: TC Bloemendaal 4 6-11, TC Zandvoort 3 6-9, Jatiloo 3 5-1, Brederode 5 5-1. Afdeling 10: Brederode 4 6-11, TC Heem stede 4 6-9, DHBS 2 6-2, HBC 2 6-2. Afdeling 11: Bastione 4 6-12, Snellius 2 6-6, TC Velsen 3 5-3, HBC 5-1. Afdeling 34: TC Voorhout 6-12, Unicum 2 6-7, Leidse Studenten 5 6-4, Duinlust 2 6-1. Het Nederlandse korfbaltwaalftal, dat op zaterdag 21 juni in Brussel tegen België uitkomt, is als volgt samengesteld: Aanval: dames: Ida van Loenen en Lenie Venekamp (beiden Westerkwartier, Am sterdam) heren: Rinus Munnikes (Luto, Amsterdam, aanvoerder) en Nico Janssens (Westerkwartier, Amsterdam). Midden: dames: Lenie de Waal (Detos, Dordrecht) en Mary Weel (Swift Amster dam), heren: Kees van Lunteren (Rohda, Amsterdam) en Anton Zwaanswijk (HKV, Den Haag). Verdediging: dames: Henriëtte Mark ('t Zuiden, Rotterdam) en Annie Zwaans wijk (HKV, Den Haag), heren: Gerard Bos (HKV, Den Haag) en Henk Buurman (Ons Eibernest, Den Haag). Reserves: dames: Nelly van Nigtevegt (Swift, Amsterdam) en Nel Nucolet (Rohda, Amsterdam), heren: Jan de Kip en Henk de Vries (beiden Westerkwartier, Amster dam). De jeugd Het Nederlandse korfbalteam (junioren), flat op zondag 22 juni in Dordrecht tegen het Belgische jeugdtwaalftal uitkomt, ziet er als volgt uit: Aanval: dames: D. Wolring (Vicus Orien- tus, Leiden) en N. Wagemakers ('t Zuiden, Rotterdam), heren: B. Zirkzee (Vicus Orientis, Leiden) en L. van Krieken (HKV, Leiden, aanvoerder). Midden: dames: A. Weez-nink (Rohda, Amsterdam) en H. Bul (Westerkwartier, Amsterdam) hei-en: H. van de Werf (Spar ta, Wartena) en W. de Cries (Rohda, Am sterdam). Verdediging: dames: G. Duyf en H. de Vos, heren: J. van Pareen en E. Snijder (allen Blauw Wit, Amsterdam). Resei'ves: dames: M. Hei-mans (ZKC, Zutfen) en R. Walstman (PSV, Eindhoven), heren: H. Scheepsbouwer (Regenboog, Dordrecht) en E. Voorneveld (Koog Zaandijk). TURIJN (ANP) John Charles, de middenvoor van de Italiaanse kampioens club Juventus, heeft dan tenslotte toch toestemming gekregen van de Italiaanse Voetbalbond om voor Wales te spelen in het eindtoernooi om het wereldkampioen- schap. Deze toestemming was hem aan vankelijk geweigerd, omdat in Italië na de competitie een bekertoernooi wordt ge organiseerd. De Italiaanse Bond achtte het nl. onbillijk tegenover Juventus' te genstanders, indien Charles niet aan deze bekerduels zou deelnemen. Jan Nolten, die nog maar niet op dreef kan komen en ook in de Dauphinè Libéré steeds maar in de achterhoede moet blijven Wereldkampioen Botwinnik: „Vasily Smyslov is nog de brillantstc schaakspeler ter wereld. Niets kan mij van deze mening afbrengen." Dit zei de wereldkampioen schaken Michael Bot winnik toen hij een dezer dagen in Mos kou voor een groot aantal toehoorders een lezing hield over de recente strijd om het wereldkampioenschap. De wereldkampioen verdeelde zijn duel met Smyslov in drie perioden. „De eerste was het kortst," zei Botwinnik. „Ik won toen drie achtereenvolgende partijen. De ze speelden een beslissende rol in de ver dere ontmoetingen, omdat Smyslov nu ge noodzaakt werd te zoeken naar tactische verwikkelingen, zelfs wanneer het van es sentieel belang was om voorzichtig en met de uiterste precisie te spelen." „De tweede periode duurde tot de 11de partij. In deze fase kon ik in een verbit terde strijd mijn aanzienlijk puntenvoor- deel consolideren, ondanks het gedurfde en agressieve spel van mijn tegenstander. En tenslotte de laatste periode, waarin mijn onverwachte nederlaag in de vijf tiende partij de strijd weer deed opvlam men. Toch was mijn tegenstander toen niet in staat het initiatief weer in handen te nemen en ik won de wedstrijd." De wereldkampioen zei dat hij grote kansen om te winnen had gehad in de 23ste en laatste partij van de ontmoeting. Hij analiseerde de posities in de nacht en tot aan de volgende dag. Maar familieleden, die bezorgd waren over de nerveuze druk waaronder hij stond, verboden hem een stemmig de partij verder te spelen en hij accepteerde toen het aanbod van Smys lov voor een remise, die hem 12V2 punt gaf. „Onze wedstrijd heeft de theorie van het schaken verrijkt," aldus Botwinnik. „De Smyslov-variatie in de Gruenfeld- verdediging is een betrouwbaar systeem gebleken. De waarde van de agressieve voortzetting h2-h4 van wit in de Siciliaan- se verdedigihg is nog een open vraag en vereist een diepgaande studie." De honkbalwedstrijd, die morgen in Haarlem tussen het Nederlands negental en het Amerikaanse legerteam uit Duits land de Hahn Hawks zou worden gespeeld, gaat niet door wegens verhindering van de Amerikanen. Enkele renners zijn reeds aangewezen voor de drie Franse regionale ploegen, die starten voor de Tour de France. Acht ren ners zijn definitief ingedeeld in de ploeg van centraal Frankijk: Raphael Géminiani, Busto, Dotto, Rohrbach, Colette, Graczyk, Anglade en Polo. Voor de west-zuid-west ploeg werden geselecteerd: Picot, Pipelin, Thomin, Groussard, Bourles, Gainche, Lavigne, Couget, Sabbadini en Lebuhotel. De ploeg van Parijs/noord-oost start met Barone, Bober, Hoorelbeeke, Evei-aert, Quentin, Lamy, Piazza en Barmier. Marcel Bidot, de leider van de nationale equipe, heeft inmiddels Francois Mahé, Bergaud en Roger Walkowiak voorlopig aangezocht voor zijn ploeg. Hij had reeds negen renners definitief aangewezen. Verscheidene elftallen, die deelnemen aan het eindtoernooi om het wei-eldkam- pioenschap voetbal, hebben dinsdag nog oefenwedstrijden gespeeld. De ploeg van Tsjechosolwakije versloeg in Kopenhagen een plaatselijke club met 3-0, na een 1-0 voorsprong bij de rust. Het Zweedse elftal had de club Gustafs- berg als oefenpartner. Het resultaat was een 8-0 zege (rust 4-0). Joegoslavië kwam tot een nog indrukwekkender score in een wedstrijd tegen een team van de provincie Vaestmanland: 11-0. Na de rust scoorden de Joegoslaven negen doelpunten. De nationale baankampioenschappen wielrennen 1958, die op twee achtereen volgende donderdagavonden (5 en 12 ju ni) in het Olympisch Stadion te Amster dam worden gehouden, beloven voor de wielerliefhebbers uit Haarlem en Kenne merland een interessante aangelegenheid te worden. Want onder de deelnemers be vinden zich tal van favorieten, zoals Steen voorden, Adrie Voorting, Geldermans, Niesten en Visser, uit deze streken. Morgenavond, donderdagt 5 juni, wor den de halve finales en dé finale sprint voor professionals gehouden. Nu zijn gro te rivaal en vriend Van Vliet de wieler sport vaarwel heeft gezegd, is wereld kampioen Derksen de grote favoriet voor de sprinttitel. Schotman, Mahn, Hijzelen- doorn en Koch zullen het hem geenszins moeilijk kunnen maken en zijn er reeds bij voorbaat van verzekerd, dat zij om de tweede plaats moeten sti-ijden. Het kam pioenschap over 50 kilometer voor ama teurs, dat eveneens moz-genavond wordt verreden, heeft een meer open karakter. Ofschoon ook deze titelstrijd doorgaans in het voordeel van de snelle finishers en baanspecialisten, waaronder Captein, Ger- De Nederlandse wielrenners hebben zich in de tweede etappe van de Dauphiné Li béré, de rit van Valence naar Avignon, niet kunnen revancheren voor hun slechte prestaties op de eerste dag. Alleen Jo de Roo onderscheidde zich enigermate door enkele kilometers voor de finish te ont snappen uit het peloton, dat toen reeds een achterstand van ruim acht minuten had op een kopgroep van zeven renners. Ook Tonnie Bergmans klasseerde zich nog redelijk. Hij arriveerde slechts enkele se conden na het peloton. Maar Piet van Est (op ruim 33 minuten), Jan Nolten en Joop van Putten (beiden op bijna 55 minuten) streden weer in de achterhoede. Nol Ehlen staakte de strijd. Door deze gehele ont wikkeling is Jo de Roo in de algemene rangschikking de eerste Nederlander ge worden, als 72ste overigens en met een achterstand van 31 minuten. „Nolten", die vurig op een „revanche" hoopte, staat als 86ste geklasseerd. In twee ritten kreeg hij een achterstand van een uur en achttien minuten De rit had dinsdag een moeilijkheid van betekenis: de beklimming van de Col d'Es- crinet. Vóór de renners daaraan begonnen, waren reeds vele uitlooppogingen gewaagd onder andere wierp Piet van Est zich eenmaal in de strijd maar zij bleven voorlopig zonder resultaat. Tijdens de be klimming kwamen tenslotte de verschil len. Graczyk, Vidauretta en de Belgen Pauwels en Sorgeloos namen een kleine voorspronp en kregen kort daarop steun van Michel van Aerde en Jampy Schmitz. De Luxemburger bereikte als eerste de top. In de afdaling (na ruim 70 km) konden aanvankelijk alleen Graczyk en Pauwels nog zijn wiel „pakken", later moest het trio toestaan dat ook Le Menn, Chaussa- bel, de Italiaan Polo en Pauvard zich bij hen voegden. Deze kopgroep heeft de strijd beslist. Wel viel Graczyk door een lekke band terug, maar in zijn plaats kwamen Milesi en Dotto. Ondanks de tegenwerking van Pauwels, die geen meter op kop reed en de vermoeidheid van Dotto de Frans man kon zich na 140 km niet meer in de kopgroep handhaven werd het verschil met de hoofdmacht steeds groter. In Avig non tenslotte was het 8V2 minuut. Juist niet voldoende om Pipelin in de algemene rangschikking van de eerste plaats te ver- dringen. De handige Le Menn won de eindsprint voor Milesi en Chaussabel. De klassementen De uitslag was: 1. Le Menn (Fr.) 5.11.08. 2. Milesi (Fr.) z.t; 3. Chaussabel (Fr.) z.t.; 4. Pavard (Fr.) z.t.; 5. Polo (It.) z.t.; 6. Pau wels (Belg.) z.t.; 7. Schmitz (Lux.) z.t.; 8. Graczyk (Fr.) 5.18.34; 9. Moucheraud (Fr.) z.t.; 10. De Roo (Ned.) 5.18.46; 11. Sabba dini (Fr.) 5.19.53; 12. Dejouhannet (Fr.) z.t.; 74. Tonnie Bergmans 5.20.05; 79. Piet van Est 5.44.20; 86. Jan Nolten 6.05.52; 87. Joop van Putten z.t. De algemene rangschikking na de twee de etappe is: 1. Pipelin (Fr.) 11.09.05; 2. Mei-tens (Belg.) 11.09.20; 3. Mastrotto (Fr.) 11.09.35; 4. Sabbadini (Fr.) 11.09.42; 5. Bian- chi (Fr.) z.t.; 71. (e.a.) Jo de Roo 11.40.26; 74. Bergmans 11.41.45; 82. Piet van Est 12.05.06; 86. Van Putten 12.05.25; 86. Nol ten 12.27.32. Advertentie Dezer dagen bestelde een van onze cliënten zijn 40ste en 41ste Laadvolume 7.7 m3 of 8.7 m3. Tonnage 1 en V/2. Prijs 6900.Garantie, incl. arb.loon, 6 maanden. De 48-jarige Duitse coureur Erwin Bauer, die zondag met zijn Ferrari op de Nuerburgring van de weg vloog, is dins dagmiddag in een ziekenhuis in Keulen aan zijn verwondingen bezweken. Het ongeluk was een tragische samen loop van omstandigheden. Het geschiedde namelijk toen de 1000 km.-race waarin Bauer als achtste eindigde, reeds was af gelopen. De coureurs werden afgevlagd, maar Bauer zag het teken kennelijk niet en reed door. Bij Eisenbach verloor de Duitser de controle over zijn wagen en werd zwaar gewond. Onder meer liep hij een schedelbasisfractuur op. Op dinsdag morgen werd hij nog uit het ziekenhuis in Adenau naar Keulen overgebracht, maar ook daar baatte medische hulp niet. ritsen, Le Grand, Moolenijzer, Marinus, wordt beslist, de Santpoorter Visser en de Haarlemmers Koger, Vaars en Straver kunnen in deze titelstrijd voor het verras sende element zorgen. Deze eerste avond wordt afgewisseld met een selectiewed strijd voor amateurs en onafhankelijken achter grote motoren. Achtervolging Op de tweede avond, donderdag 12 ju- n% zullen de renners elkaar bestrijden om de vier resterende baantitels. En daarbij gaat de meeste belangstelling uit naar de titelstrijd achtervolging voor beroepsren ners. Vooral omdat Schulte weer van de partij zal zijn en men algemeen een fina le verwacht tussen hem en Peter Post. die van de wintei in Antwerpen de aandacht op zich heeft gevestigd als achtervolger. Zij zullen echter eerst af moeten - reke nen met De. Groot, de Haarlemmer Adrie Voorting, Braat uit Aalsmeer, de Bever- wijker Geldermans, Steenvoorden uit Heemstede en nog enkele wielerprofs. En in die afrekening kon wel eens een ver rassing schuilen. Ook de strijd der amateur-achtervolgers kan bijzonder spannend worden en het zal voor de Sassenheimer Van Houwelingen heel moeilijk worden om zijn titel te pro longeren. Onder zijn tegenstanders bevin den zich namelijk sterke tempolopers als de Limburger Hugens, de Hagenaars Van Egmond (winnaar van Olympia's Toer) en Scholten, de Beverwijker Niesten en de Rotterdammer Sythoff. Ook de Amsterdammers Le Grand, Mari nus en Van der Ruit kunnen het de Sassen heimer heel lastig maken en bovendien is Buis uit Badhoevedorp, die de laatste tijd in Kopenhagen verbleef, er speciaal -oor uit de Deense hoofdstad overgekomen om aan de kampioenschappen te kunnen deel nemen. Voor de sprinttitel der amateurs is de Amsterdammer Captein favoriet. Hij heeft dit seizoen nog aan geen enkele wegwed strijd deelgenomen en schijnt onder lei ding van Van Vliet als sprinter flinke vor deringen gemaakt te hebben. Alleen zijn stadgenoot Gerritsen moet in staat geacht worden om hem van het kampioenschap te weerhouden. Wie er de met stayerstitel schoot zal gaan is nog een open vraag. Vooral omdat nu ook de onberekenbare Wagtmans voor dit stayerskampioenschap heeft ingeschreven en oud-wereldkampioen Pronk zijn herop treden zal doen. Andere deelnemers zijn titelhouder Wiersti-a, Stakenburg en Me- hagnoul (allen Amsterdam), de Haarlem mer Bijster, Vreeswijk (Alphen aan de Rijn) en Koch (Utrecht). De 16e etappe van de Ronde van Italië is opvallend rustig verlopen. De renners bleven vrijwel steeds bijeen. Deels omdat de uitlooppogingen zonder veel overtui ging werden ingezet, deels omdat de leider in het algemene klassement, de Italiaan Baldini, en zijn ploeggenoten alle concur renten scherp in het oog. hielden. De Belg Derijcke en de Italiaan Maule probeer den de rit nog te animeren, maar na 35 km werden zij ingelopen. Tot aan de eindstreep bleven de renners daarna büecn. In de straten van Levico Terme sprintte Poblet naar de eerste plaats en vergrootte daarmee zijn voorsprong in het punten klassement. In de algemene rangschikking kwam vrijwel geen verandering. De uitslag was: 1. Poblet (Sp.), 200 km in 5.22.43; 2. Planckaert (Belg) z.t.; 3. Ca- rizzoni (It.) z.t.; 4. Tognaccini (It.) z.t.; 5. Nencini (It.) z.t; 6. Pellegrini (It.) z.t.; 7. Moser (It.) z.t; 8. Varnajo (Fr.) z.t.; 9. Maule (It.) z.t.; 10. Pintarelli (It.) z.t.; 11. Boni (It.) z.t; 12. Baldini (It.) z.t. De algemene rangschikking is nu: 1. Bal dini (It.) 70.28.03; 2. Coletto (It.) 70.30.17; 3. Brankart (Belg) 70.32.20; 4. La Cioppa (It.) 70.32.31; 5. Boni (It.) 70.33.17; 6. Petti- nati (It.) 70.33.57; 7. Gaul (Luxemburg) 70.34.10. De zeventiende etappe wordt donderdag gereden, vandaag is namelijk een rustdag. Advertentie Isolette Apotar 4.5 Proiitor SVS f 149.- Voor niet meer dan f 83,- hebt u al één van de beroemde (Isolette Agnar 4.5 Vario f 83.-) 4 C4< Het Agfa camera-assortiment biedt u óók voor het formaat 6x6 nog veel meer. Vraag Uw fotohandelaar brochures of doe dat bij de Agfa Amateur Servicedienst, Postbus 98, Arnhem. Pat MacAteer, de Britse kampioen in het middengewicht, zal geen wedstrijden meer boksen. Hij maakte dit besluit dins dagavond bekend, enkele minuten na het gevecht tegen de jeugdige „coming-man" uit Londen, Terry Downes, dat hij ver rassend o'j punten verloor. De strijd ging over acht ronden en de titel stond niet op het spel. Maar het verschil was zo duide lijk, dat MacAteer de consequenties uit de nederlaag trok. Tijdens hetzelfde programma in White City-stadion, georganiseerd door Jack Solomons, verspeelde Yolande Pompey zijn kansen om een gevecht om de we reldtitel in het halfzwaargewicht volkomen door een puntennederlaag tegen de Zuid- afrikaanse kampioen Mike Holt. Deze par tij ging over 10 ronden. Het Oostenrijks Olympisch Comité heeft zich nu officieel kandidaat gesteld voor de organisatie van de Olympische Spelen 1964. De kandidatuur wordt gesteund door de Oosteni-ijkse regering. In de brief aan het IOC wordt vooi'gesteld de spelen in Wenen te houden. De Oostenrijkse kandidatuur is de twee de, die officieel werd ingediend. De eer ste kwam uit Japan. Verwacht wordt ech ter, dat ook Rusland (Moskou), België (Brussel), Zwitserland (Lausanne) en de Verenigde Staten zich kandidaat zullen stellen. Het bestuur van de Europese Voetbal Unie heeft zich dinsdag op een vergade ring in Stockholm akkoord verklaard met het organiseren van een bekertoernooi voor Europese landenteams. Toen de eer- ste plannen voor een dergelijk toernooi bekend werden, had de Europese Voetbal Unie als voorwaarde gesteld, dat er ten minste 16 landen aan zouden moeten deel nemen. Inmiddels hebben er reeds 17 in- geschi-even. Nederland en (o.a.) West- Duitsland meldden zich tot dusverre niet aan. Mits ook de FIFA toestemming geeft, zal het toernooi beginnen in 1959; het zal in twee jaar worden afgewerkt. In iedere ronde speelt elk land een uit- en een thuis wedstrijd. Op het congres van de Internationale Schaatsunie, dat in Lugano wordt gehou den, zijn de data voor de wedstrijden om de verschillende titels-1959 nu definitief vastgesteld. De strijd om het Europese kampioen schap hardrijden zal op 31 januari en 1 fe bruari 1959 in Zweden worden gehouden, waarschijnlijk in Stockholm. Twee weken daarna op 14 en 15 februari zullen in Oslo de wedstrijden om de wereldtitel plaats vinden. Voor het kunstrijden werden de volgen de data gereserveerd: Europese kam pioenschappen van 5 tot 12 februari in Da- vos en wereldkampioenschappen van 24 tot 28 februari in de Amerikaanse stad Co lorado Springs.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7