\KD Libanon klaagt over toenemen van de Arabische inmenging Honkbal, softbal en basketbal in de Haarlemse Sportweek Kroesjtsjev antwoordt Amerikaanse idealist Sportweek-agenda 12 Debat in de Veiligheidsraad na beschuldigingen over en weer tot dinsdag verdaagd Dreigbrief Oostduitse poging om de Evangelische kerk te splijten Defensie met kernwapens te Bern „in studie Brussel rekent er op zetel van Europa te worden Belgische informateur een bemiddelende figuur Socialisten lijken tot bezinning te komen Bijbel is bijna zeker het meest vertaalde boek Uitslag ballonnenwedstrijd op bevrijdingsdag Adj. H. C. A. Roestenburg in Ripperdakazerne gehuldigd Macmillan - met vertraging - naar Amerika vertrokken Vliegtuig keerde terug wegens motor pech Mr. J. H. J. Simons vijftig jaar advocaat Drie bergbeklimmers in Italië verongelukt ZATERDAG 7 JUNI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT xo:cccccocccococcoccooc<xccoo NEW YORK (Reuter) De minister van Buitenlandse Zaken van Libanon, Charles Malik, heeft vrijdag in de Veiligheidsraad verklaard dat hij inlichtingen had ontvan gen dat de inmenging van de Verenigde Arabische Republiek in de binnenlandse aangelegenheden van Libanon „in omvang en hevigheid toeneemt". Wij willen dat de pers- en radiocampagne tegen Libanon wordt stopgezet en dat de VAR ophoudt met het leveren van wapens aan de opstan delingen, aldus Malik. „De enige zonde die Libanon in de ogen van de Verenigde Ara bische Republiek heeft begaan is. dat het onafhankelijk is en een politiek van vriendschap en samenwerking met de wes terse wereld volgt". De vertegenwoordiger van de VAR, Omar Loefti, verklaarde, dat Libanon pro beert zijn binnenlandse moeilijkheden een internationaal aspect te geven, om de aan dacht van de openbare mening in de we reld van zijn binnenlandse moeilijkheden af te leiden. Hij verwierp de Libanese be schuldigingen over Egyptische en Syrische inmenging als „laster". De Arabische Liga heeft een voorstel van de VAR om een missie van de raad van Libanon een on derzoek te laten instellen, goedgekeurd, doch Libanon heeft dit afgewezen, zo zei hij. De Russische afgevaardigde Sobolev ver klaarde dat de Arabische Liga geen een parig besluit kon nemen, omdat de Liba nese regering de voorgestelde resolutie niet steunde. Sobolev zei zich af te vragen, of er geen druk op de Libanese regering was uitge oefend door bepaalde kringen die er geen belang bij hebben dat de spanning in het Nabije Oosten afneemt. De Iraakse afgevaardigde Djamili ver klaarde daarna, dat er geen sprake van was dat Libanon een resolutie had ver worpen die voor alle andere leden van de (Van onze correspondent in Bonn) De Oostduitse regering is er op uit het enige Westduitse-Oostduitse instituut., de Evangelische kerk in Duitsland, te splij ten. Zij is niet meer bereid met vertegen woordigers van deze kerk te spreken, die afkomstig zijn uit West-Duitsland. Het gaat hier om de bekende Evangelische leiders Dibelius, Lilje en Grüber. Juist de laatste tijd is het gesprek tussen deze lei ders en de Oostduitse regering zeer ac tueel geworden, daar de opvoeding dei- kinderen. de communistische jeugdwij- ding, de kerkelijke verzorging van militai ren en dergelijke ter sprake moeten ko men. De Evangelische synode besloot daartoe in april. Bisschop Lilje had aan gedrongen op een open gesprek met de Oostduitse regeringsleiders over deze pro blemen. Voor bisschop Dibelius is reeds een ver bod om naar Oost-Duitsland te reizen uit gevaardigd. Ook de rooms-katholieke bis schop van Berlijn Döpfer mag sinds enige tijd niet in Oost-Duitsland komen. Dit alles duidt er op, dat van Oostduitse zijde getracht wordt de samenbundeling van alle protestantse kerken in Oost- en West-Duitsland te vernietigen. Het gaat er om de Evangelische kerk in Oost-Duits land te scheiden van die in het Westen. Op de generale synode van de verenigde Evangelisch-lutherse kerk te West-Berlijn heeft bisschop Lilje er gisteren de nadruk op gelegd, dat de Evangelische kerk in Duitsland evenmin gespleten kan worden als het Duitse volk zelf. De Oostduitse minister-president, Grote- wohl. heeft dezer dagen een gesprek ge had met enige Oostduitse vertegenwoordi gers van de Evangelische kerk. Daaruit zou zijn gebleken, dat er een zekere over eenkomst tussen staat en kerk mogelijk zou zijn op het punt van de opvoeding van de jeugd en de zorg in het algemeen voor de Oostduitse protestanten. BERN (UPI) De Zwitserse minis ter van Defensie, Chaudet, heeft in het Zwitserse parlement meegedeeld, dat de regering „tot nu toe" geen beslissing heeft genomen over de vraag of Zwitserland zijn strijdkrachten zal moeten uitrusten met kernwapens. Hij zei dat deze kwestie op het ogenblik wordt bestudeerd en dat ge hoopt wordt, dat in de tweede helft van dit jaar een volledig rapport aan het par lement kan worden uitgebracht. „Het ligt in ieder geval niet aan ons, dat we voor dit probleem worden gesteld", zei de mi nister, toen de socialist Delbberg de raag stelde: „Hoe staat het met onze onafhan kelijkheid en neutraliteit in het tijdperk van atomaire oorlogvoering?" CLEVELAND (UPI) Premier Kroesj tsjev heeft de Amerikaanse industrieel Cyrus Eaton laten weten dat hij het eens is met de opvatting van een internationale groep geleerden dat een oorlog met kern wapens tussen de twee wereldmachten zou eindigen met de dood van negentig percent van de bewoners van Noord- Amerika en Europa. De boodschap van Kroesjtsjev is door de Russische ambas sade in Washington aan Eaton doorge geven. Eaton wordt er in gelukgewenst met zijn persoonlijke actie in de strijd tegen het atoomgevaar. Ik ben zeer verheugd over het antwoord van Kroesjtsjev en zijn volledige instem ming met de bevindingen van een inter nationale groep geleerden. Al die geleer den waren van mening dat de twee groot ste mogendheden van de wereld hun steeds toenemende achterdocht tegen elkaar moe ten opgeven en samen een plan moeten maken dat de moord op miljoenen weer loze vrouwen en kinderen zal vermijden, aldus Eaton. Eaton onthulde dat hij een brief heeft opgesteld aan de hoofden van achttien landen en aan de Paus, waarin een overzicht wordt gegeven van de doel stellingen en bevindingen van de confe rentie der geleerden. Hij zei bijvalsbetui gingen te hebben ontvangen van deze staatshoofden. Hun namen en commen taren zal hij later publiceren. Liga aanvaardbaar was. Irak en Jordanië hebben de Libanese bezwaren gedeeld, zo zei hij. Op voorstel van de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Irak werd het debat verdaagd tot dinsdagmiddag. CAIRO (Reuter) De raad van de Ara bische Liga heeft haar besprekingen te Benghazi in Libië beëindigd zonder tot een oplossing te zijn gekomen, zo meldt het Egyptische persbureau voor het Nabije Oosten. Volgens de delegatie wordt de VAR in de ontwerp-resolutie niet voldoende veroordeeld. Zuivering BEIROET (Reuter) Libanese troepen, gesteund door straaljagers, hebben vrijdag een grote groep rebellen in het gebied van Tripoli (Noord-Libanon) aangevallen en op de vlucht gedreven, zo meldt het Libanese leger. In het zuiden van het land hebben regeringstroepen een dorp van rebellen ge zuiverd. Vrijdag is in Beiroet een bom ge worpen onder een aantal wachtenden bui ten een levensmiddelenwinkel. Een man kwam om het leven en verscheidene per sonen werden gewond. Een tweede bom ontploffing vergde geen slachtoffers. (AFP) Een militaire rechtbank te Bei roet heeft tien inwoners van Tripoli, die zich hadden bezig gehouden met smokke larij van Syrische wapens, veroordeeld tot levenslange dwangarbeid. „Deponeer vanmiddag om 12 uur 50 pond in het station Belsize Park van de ondergrondse, of anders zullen de jon gens je te pakken nemen en zal me vrouw Solomons geen man meer heb ben", luidde de dreigbrief die de be kende boks-promolor Jack Solomons vrijdagochtend ontving. Het was niet. Solomons, maar het waren detectives van Scotland Yard die j op het aangegeven uur op de aange geven plaats waren. Politie-auto's hiel den zich discreet op de achtergrond. Langzaam verstreken de minuten. Toen, klonkslag 12, stapte een jongetje van 11 jaar, met een kort grijs broekje aan, het station binnen en stelde zich op op de in de dreigbrief genoemde plek. Een detective, de hoed diep in de ogen, kwam op het jongetjoe toe, met een enveloppe in de hand. ,Kom je dit halen?", mompelde hij. „Ja", ivas het korte antwoord. De politie bracht het jongetje naar huis en, hoewel iedere Engelsman de wet behoort te kennen, las Hermandad aan het jongetje de straffen voor die staan op het eisen van geld onder be dreiging. KOOCCC<XX>COOOOOOOQCOOCfXXX<XaOOOOOO(yXOOOOCCOOOCOCCCOOO: Beneluchtvaart. De besturen van de Koninklijke Aeroclub van België en de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart plegen sinds enige tijd overleg om te komen tot een nauwere samenwer king. Daartoe is een commissie in het leven geroepen, waarin zitting hebben voor Bel gië de heren M. Franchomme, W. Grand- jean en P. Schellekens, en voor Nederland de heren C. Kolff, jhr. P. H. van de Wall Repelaer van Puttershoek en P. J. Yper- laan. BRUSSEL (Reuter) Er lijkt., te Brus sel in alle verantwoordelijke kringen géén twijfel aan te bestaan of Brussel zal de zetel worden van de Europese gemeen schappen, (E.E.G., E.G.K.S. en Euratom) en van het Europese parlement. Te Brus sel is men het er over eens, dat Luxem burg, als schadevergoeding voor het ver lies van de zetel der E.G.K.S. genoegen zal nemen met de zetel, hetzij van het Europese gerechtshof of van de Europese universiteit, dan wel van beide, en dat de Europese investeringsbank en het Europe se centrum voor kernonderzoek naar an dere landen zullen gaan. De commissie voor politieke aangele genheden van het Europese parlement is het er woensdag te Brussel in beginsel over eens geworden, dat er een enkele zetel zou moeten zijn voor de drie genoemde instel lingen en voor het Europese parlement, dat zijn voltallige bijeenkomsten echter ook in andere steden zou kunnen houden (Van onze correspondent in Brussel) Zoals werd verwacht, heeft koning Bou- dewijn de rooms-katholieke staatsminis ter August de Schrijver, volksvertegen woordiger voor Gent, belast met een infor matie-opdracht. In België komt de infor mateur niet in aanmerking als formateur. De Schrijver heeft in Londen jarenlang met liberale en socialistische ministers samengewerkt en heeft ook na de oorlog het contact met zijn vrienden uit andere partijen gehandhaafd, ondanks de ko ningskwestie en de schoolkwestie. Reeds gistermiddag had minister De Schrijver een contact met de demissionaire premier Van Acker en met de minister van Finan ciën, Liebaert een van de leidende perso naliteiten van de liberale partij. Men ver moedt, dat minister De Schrijver maan dag reeds een groot aantal personaliteiten zal hebben ontmoet. Intussen heeft de socialistische federa tie van Charleroi in een motie iedere me dewerking van de socialistische partij aan een regering met de rooms katholieken af gewezen en zich uitgesproken voor de op positie. Het socialistische partijbureau heeft echter besloten het socialistische partijcongres uit te stellen tot de gemoede ren gekalmeerd zullen zijn. Een groot deel van de socialistische mandatarissen ver wijt de partijvoorzitter Max Buset zijn on handelbaar optreden en zijn brutale ver klaringen jegens de rooms-katholieken. De burgemeester van Antwerpen, de so cialistische volksvertegenwoordiger Craeij- beck heeft de goede uitslag voor de socialistische partij te Antwerpen toege schreven aan het feit, dat de socialisten en rooms-katholieken reeds lang voor de tweede wereldoorlog een schoolvrede slo ten, die in de Scheldestad nog steeds de basis is van de samenwerking van rooms- katholieken en socialisten in het college van B. en W. Er zijn dus bij de socialisten krachten, die in de richting van een rooms-rode coalitie stuwen. Bij de libera len is het niet anders. Men speelt ook bij de C.V.P. al minder met het denkbeeld van een homogeen rooms-katholieke rege ring, die nieuwe verkiezingen zou uitlok ken. President Nasser ven de Verenigde Arabische Republiek (links) heeft te Cairo de geloofsbrieven in ontvangst genomen van de Nederlandse ambassa deur, mr. E. Star Busmann (rechts). Deze foto werd tijdens de plechtigheid gemaakt. Wereldraad van Kerken betivist de cijfers van de UNESCO GENcVE (UPI) De oecumenische persdienst van de Wereldraad van Kerken te Genève zegt '.i 'n verklaring dat de bel nog steeds het meest vertaalde boch is. In een lijst die onlangs werd uitgege ven door de UNESCO en die gold voor 1956, werd de bijbel op de zevende plaats genoemd na werken van Lenin, Jules Verne, Tolstoi, Maxim Gorki en Spillane. Bij het samenstellen van de lijst heeft de UNESCO zich beperkt tot commerciële uitgeverijen en geen rekening heeft ge houden met bijbelgenootschappen. Vol gens de oecumenische oersdienst is de bij bel „bijna zeker" nog steeds het meest vertaalde boek in de wereld. De bijbel is in meer talen verschenen en er zijn meer edi ties van dan van welk ander boek ook. Thans is de uitslag bekendgemaakt van de ballonwedstrijd, die op Bevrijdingsdag (5 mei) voor meisjes werd gehouden op de Grote Markt in Haarlem. Deze ballon wedstrijd kwam voor de meisjes in de plaats van de zeepkistenraces, waar dit jaar nog alleen maar jongens aan deel konden nemen. Het ballonnetje van Wil Kruyer, Warmoesstraat 4, kwam het verst. Het werd gevonden in Grassau in West- Duitsland, dat 552 kilometer van Haarlem ligt. De tweede prijs gaat naar Els Schot man, Amsterdamsevaart 84, wier ballon netje 298 kilometer aflegde en terecht kwam in Kreis (eveneens in West-Duits land). Vier meisjes krijgen een derde prijs omdat hun ballonnetjes neerkwamen in Linge op 183 kilometer van Haarlem. Het zijn Mieke Engel, Bellamystraat 1, Anne ke van Noort, Trompstraat 75, Marja Tui lenaar, Nagtzaamstraat 12 en Betty Brink- mann, Orionweg 115. De prijsuitreiking heeft woensdagmiddag 11 juni plaats in het gebouw van de H.K.B. in de Tempeliers straat te Haarlem. Vrijdagmorgen werd aan d^ adjudant onderofficier-instructeur H. C. A. Roes tenburg, die zijn zilveren jubileum vier de, door de eerstaanwezend-ingenieur der genie te Haarlem, majoor J. Hooftman, de zilveren medaille uitgereikt in tegen woordigheid van de commandant van de Ripperdakazerne en het voltallige genie personeel. Majoor Hooftman prees in zijn toe spraak tot de jubilaris diens trouw in zijn dienstverrichting, waarna hij hem de me daille op de uniform bevestigde. Namens de dames en heren werkzaam op het geniebureau werd aan mevrouw Roestenburg een boeket bloemen aange boden en aan de jubilaris enkele geschen ken, waarna luitenant-kolonel W. A. Ren- kema als commandant van de Ripperda kazerne in enkele woorden de jubilaris kenschetste als een actief en kundig ver tegenwoordiger der genie voor zijn ka zerne en in zijn hulde mede mevrouw -cstenburg betrok. LONDEN (Reuter) De Britse minis ter-president, Macmillan, zal vandaag tweeëneenhalf uur later te Washington aankomen dan de bedoeling was, doordat het vliegtuig waarmee hij de reis onder neemt vrij kort na de start moeilijkheden met een motor kreeg. Het toestel, een Bristol „Britannia" van de B.O.A.C., vloog op drie van de vier motoren terug naar het vliegveld van Londen, waar dq storing, een lekke olieleiding, werd hersteld. An derhalf uur na de landing steeg het vlieg tuig voor de tweede maal van het vlieg veld van Londen op. Met een toestel van hetzelfde type had men moeilijkheden toen het, eerder dit jaar, koningin-moeder Eli zabeth naar huis moest brengen na een bezoek aan Australië. President Eisenhower en Macmillan zul len naar verwachting, onder meer be raadslagen over de westerse betrekkingen met de Sovjet-Unie en internationale ont wapening onder toezicht. Ook de crisis in Frankrijk en Libanon en de onderlinge af hankelijkheid der westerse landen zullen ter sprake komen. Macmillan zal zondag in de Pauw-univer siteit in de staat Indiana een eredoctoraat in ontvangst nemen. Mr. J. H. J. Simons, advocaat en pro cureur te Haarlem, herdenkt op maandag 16 juni het feit, dat hij op die dag vijftig jaar de advocatuur in Haarlem uitoefent. Hij is op 16 juni 1908 als advocaat en pro cureur bij de Haarlemse Rechtbank beëdigd, waarna hij zich zelfstandig vestig de aan de Kruisstraat nr. 4, in Haarlem. Op 1 februari 1918 heeft hij zich geasso cieerd met wijlen mr. J. H. Monnik en de nog altijd praktijk uitoefenende mr. A. Bruch, die toen gedrieën het kantoorge bouw Kruisweg 63 aankochten, en zich al daar gezamenlijk hebben gevestigd. In 1924 is wijlen mr. J. H. Monnik naar Zuid-Afrika geëmigreerd, waarna zijn plaats is ingenomen door mr. T. A. M. A. van Löben Seis. Na diens overlijden is tot de associatie toegetreden zijn zoon, mr. A. D. P. V. van Löben Seis. Sinds enkele ja ren behoort mede tot de kantoorassociatie mr. F. M. Oberman. De jubilaris is op 1 april 1880 te Geldrop (N. Br.) geboren, is te Leiden in 1908 op stellingen gepromoveerd tot doctor in de rechtswetenschap. Tegelijkertijd deed hij doctoraal examen in de staatswetenschap en, hetgeen toen nog mogelijk was. Mr. Simons is nog altijd actief werk zaam, en nog dagelijks op zijn kantoor te vinden. Gedurende tientallen jaren was hij lid van de Raad van Toezicht en Dis cipline der Orde van Advocaten in het Arrondissement Haarlem, en evenzeer ge durende lange tijd vice-deken van die or de. Hij staat bij de rechtbank en bij zijn confrères in groot aanzien. Nog altijd neemt hij actief deel aan de rechtsprekende arbeid van het Scheidsge recht voor de Bloembollenhandel te Haar lem, van welk college hij voorzitter is. Voorts heeft hij jarenlang de functie van waarnemend rechter in de arrondisse mentsrechtbank te Haarlem uitgeoefend voor welke functie hij moest bedanken toen hij de 70-jarige leeftijd bereikte. Naar aanleiding van dit gedenkwaardi ge jubileum zal de jubilaris te zijnen kan tore een receptie houden op maandag 6 juni des namiddags van 2 tot 5 uur. ZONDAG 8 JUNI 1958 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10.30: Prof. Dr. W. J. Kooi man, Amsterdam. Oecumenische kerkdienst. Onderwerp: „Het volle leven". 19: Ds. L. D. van Dijl, Heemstede. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. A. J. van Rhijn. Noor- derkerk, Velserstraat. Zaterdag 16-17 uur Bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Ds. R. Bijl, bed. H. Doop. Oosterkerk, Zo- merkade. 10: Ds. Joh. Bronsgeest. Bakenes- serkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk, dhr. J. Burger. 10.30: Jeugddienst, Dr. G. Snij ders. Kapel Sarepta, Hazepaterslaan. 9.30: Kinderkerk, dhr. C. G. Vermeij. 10.45: Ds. W. M. van Asperen. Aula Chr. Lyceum, Em- makade, ingang Van Merlenstraat. 10.45: Ds. L. D. van Dijl, Heemstede. Gebouw Vrüz- Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. J. Hei- dtnga. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: Ds. G. H. van der Woord, Spaarndam. Diaconessen- huis, Hazepaterslaan 24. 9.30: dhr. J. de Vries, hulppredikant te Heemstede. Jeugdkapel. Noord, Molenaerstraat, 10.30: dhr. B. Boer. Oost, Zomerkade. 10: dhr. P. G. Poort. West, Leidsestraat. 10: dhr. L. Kip. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. E. Kool. Eglise Wal- lonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Pas de service. Deutsche Evang. Gemeinde, Waalse Kerk, Begijnhof. 20 Uhr: Gottesdienst. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. Taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 20: Avondbijeenkomst. Bethel Pentecostal Tem ple Inc., Voorhelmstraat 3. 15: Dienst. Dins dag 19.30: Bijbelstudie o.l.v. Br. E. Ch. Her mes. Vrijdag 19.30: Bidstond t. h. Spoorweg straat 4 rd. Pentecostal Filadelfia Gemeente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Dienst Woensdag 19.30: Bidstond. Alle Dag Kerk. Maandag 19.30 en woensdag 15 uur: Contactbijeen komsten met. gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk, Parklaan 32. Dinsdag 15 uur: Rondetafelbijbelbespreking in de Broe derkerk, Parklaan 34. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 17: dhr. M. de Vos. Woensdag 19.30: Ds. v. Slie- dregt, Putten. Stadsevangelisatie, Lange He renstraat 6. 10: Br. C. Bijlsma, Den Helder. 19: dhr. Joh. Jansen. Woensdag 20: dhr. J. F. Snoeks. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: Rev. G. Brucks, Doorn. 17: dhr. Th. van Willigenburg. Doorn. 20: Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman Spoor. Donderdag 20: Bijbel bespreking en Bidstond. Zaterdag 19.30: Openluchtsamenkomst aan de Dreef. Evang. Luth. Gemeente, Witte Herenstraat. 10.30: Dr. G. J. Lindeijer, Amsterdam. 10.30: Ds. G. Kroes, Jeugdgebouw Schoterweg, hoek Pijnboomstraat. Vrije Evang. Gemeente, Kapel, Parklaan 21. 18.30: Ds. A. H. van Gent. O.R.G.-Centrum, Westerhoutpark IA. 10.30: Ds. A. R. de Jong. Ver. Doopsgezinde Gemeente, Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Rem.-Geref. Gemeente. 10.30: Ds. J. W. Wery. Broedergemeente, Parklaan 34 Zaterdagavond 19.30: Liturgische Zang- dienst. Zondag geen dienst (wegens oecume nische dienst in de Grote Kerk). 12 uur: Zondagsschool. Geref. Kerk. Wilhelmina- kerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10 en 17: Ds. D. J. Roos. Viering H. A. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10 en 17: Ds. L. Hoor weg. Viering H. A. Lyceum Aula, ingang Van Merlenstraat. 9 en 17: Ds. C. Goeman. Viering H. A. Geref. Kerk (art. 31). Begijnhofkapel. 8.30 en 16: Ds. A. Bos, H. A. Oud-Geref. Gem. in Nederland, Parklaan 21. 10 en 16.30: lees- dienst. Geref. Gemeente, Lange Margaretha- straat. 10 en 16.30: leesdienst. Oud-Katli. Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: H. Mis. Baptisten Ge meente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. 20.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 20: Bidstond. Vergadering van Gelovigen, Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (brood- breken). Bijbellezing. Donderdag 20.30, Ged. Oude Gracht .47, door-dhr.J. Goezinne uit- CCOJcamx*mYYT(ymyYvvYm^T«xmymv «•coxxxxxxx* I WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden j t betaald, daar de bezorgers op Donder- 8 dag moeten afrekenen. 8 DE ADMINISTRATIE i OCOOOOOOCCCOOCCOXICOOOCC«jOkAAJi>^JOOt*X*XJXlCXXXl<XOCOOCC*XX Dinsdagavond krijgt het Nederlandse team dan eindelijk eens een kans om een oefenwedstr;;d te spelen. Dat gebeurt in het kader van de Haarlemse Sportweek. Tegenstander is de ploeg van de Sabres (Soesterberg). Deze wedstrijd kan bijzon der fel worden. Bij de geselecteerden im mers bevinden zich spelers, die dit seizoen in de competitie aan slag nog weinig of niets hebben gepresteerd. Juist daarom zal deze wedstrijd zeer interessant worden. De basis-opstelling van coacl. Keulemans is: Werper: Smidt (HHC). Achtervanger: Geurts (Schoten). Eerste honk: B. Tromp (EHS). Tweede honk: Jongeling (HHC). Derde honk: De Nieuwe (EDO). Korte stop: L. Kops (EDO). Linksveld: Lukkien (Scho ten). Mid veld: Oosterbaan (EHS). Rechts- veld: Houtkamp (EHS). Reserves: Schuite maker (EHS), De Zwart (EDO), Bakker (Schoten) en Jole (EHS). Deze wedstrijd wordt waarschijnlijk gespeeld op het EDO- terrein. In het kader van de Haarlemse Sport week speelt het Haarlemse softbalteam donderdagavond op het EDO-terrein een wedstrijd tegen Amsterdam. Aanvang 7 uur. De opstelling van het Haarlemse team luidt: Werpster: W. v. Maanen Roos- wijk). Catcher: R. Groenewoud-De Haas (HHC). Eerste honk: T. Andrea (HHC). Tweede honk: F. v. Veen (Schoten). Derde honk: I. Burger (Pinguins). Korte stop: E. Hofstra (HHC). Linksveld: T. Termeulen (HHC). Midveld: J. de Jong (HHC). Rechts- veld: H. Berendonk (HHC). Reserves: M. Tieland (HCK), A. de Vries (HHC) en R. Vermaat (Pinguins). In de Haarlemse Sportweek is ook de basketbalsport vertegenwoordigd. Op woensdagavond wordt op het Drilsmaplein een tweetal demonstratiewedstrijden ge speeld. De kampioensploeg van de dames- districtsklasse HOC speelt daar tegen de rest van Haarlem. Verder spelen de hoofd- klasseploegen van Antilopen en Typhoons tegen elkaar. Ook op de zaalsportavond op donderdag in het Krelagehuis wordt er gebasketbald. Dan spelen er twee selectieploegen onder de namen Nederland A en Nederland B. Deze ploegen zijn samengesteld uit inter nationals en spelers, die gekozen zijn voor de jeugdtraining ter voorbereiding van de Europese basketbalkampioenschappen in 1960 te Milaan. Onder dit zeer selecte bas ketbalgezelschap bevinden zich, behalve Nederlands beste basketballer v. d. Broek, ook c.'kele Haarlemse spelers. De opstelling van Nederland A is: H. v. d. Broek (Wolves), F. de Haan (Wolves), M. Sleeswijk (Punch), J. de Bruin (Punch), Sterker Lanalust), L. de Jonge (DED), Ha lewijn (Typhoons), Hagers (Blue Stars), Knapp, De Cock en Dekker (allen ZBVS). Coach: H. Aldenberg. da ,'Blue Stars), Perrier (Blue Stars), G. Kaatee (Blue Stars), Tiedeman (Argus), Melis (Argus), Fellinga (DED), Dingshoff, v. Gelder, Veenenbos (allen Antilopen) en Lagerwey (Flamingo's). Coach: Koper. ZONDAG 8 JUNI In de biljartzaal van restaurant Brinkmann aan de Grote Markt zal zondag de eindstrijd worden gehouden varnde biljartcompetitie van het district Haarlem van de Kon. Ned. Biljart bond. De kampioenen gaan over naar de gewestelijke ronde. Des middags van één uur af zullen er op het parcours rond het „Van der Aart sportpark" in Haarlem-Noord (Geusevesperstraat) internationale wie lerwedstrijden worden gehouden: Nieu welingen rijden 50 km en amateurs 100 km. Gereden wordt onder auspi ciën van de K.N.W.U. Des avonds om half acht zullen in het Krelagehuis aan de Leidsevaart tafeltennis- en judodemonstraties plaats hebben. Tafeltennis door: kampioen Neder land 1958, F. R. Schoofs; houder N.T.T.B.-coupe 1958, J. Hogendoorn; deelnemer wereldkampioenschappen 1956, J. Scheffer. Judo door: Eur. kampioen lichtge wicht 1958, J. de Waal; Ned. kampioen en Eur. kampioen lichtgewicht 1957, C. Bonte; Eur. kampioen middengewicht, H. Essink; leden C.I.O.S. en judoclub Haarlem (houder zwarte band). MAANDAG 9 JUNI Om zeven uur des avond zijn er de monstratiewedstrijden microkorfbal op het concertgebouw met een bokspro- plein. Op hetzelfde uur wordt op het sport terrein aan de Kleverlaan een begin gemaakt met een jeugd-handbalwed- strijd. Om acht uur tenslotte begint men in het concretgebouw met een bokspro- gramma met dertien partijen. Drie Italiaanse bergbeklimmers, van wie er twee broers waren, zijn, hoewel zij met touwen aan elkander verbonden waren, gevallen bij hun poging om de 2000 meter hoge Punta del Luglia te beklimmen en gedood. De slachtoffers zijn Renato Al loa, 31 jaar en Carlo Berardo, 31 jaar en Nederland B verschijnt als volgt: Alber- zijn 28-jarige broer Giuseppe. "Amsterdam. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Samenkomst dinsdagavond 8 uur ten huize van de familie Drayer, Koudenhorn 46Ard Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22 10 en 17.30: Samenkomsten. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdag morgen 10 uur gemeenschappelijke Bijbel studie. 11 uur prediking. Zevendedags-Bap- tisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zater dagmorgen 10 uur prediking. Kerk van Je zus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Comelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool 17: Kerkdienst. De Christengemeenschap! Wilhelminastraat 60. 9.30: Zondagsdienst voor kinderen. 10: Mensenwijdingsdienst. Donder dagmorgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeente). Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Open bare samenkomst. Spr. dhr. Wm. Zeegers. 12-13: Zondagsschool. 19: Opwekkingssamen komst met verschillende sprekers. Woens dag 19.30: Openluchtdienst aan de Dreef. Donderdag geen dienst. Immanuëlkapel, Nw. Kruisstraat 14. 10: dhr. C. van Ingen, Over- veen, met medewerking van de Haarlemse Pinkster zang- en muziekgroep „Glorieklan ken". 10: Zondagsschool. 19: Openluchtdienst aan de Krocht. 19.30: dhr. G. Koning, evan gelist te Amsterdam. Woensdag 19.45: Jeugd dienst. Donderdag 20: Bidstond. Vrijdag 19.30: Bijbelklas. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nassauplein 8. 10: dhr. J. de Geest. 17: dhr. S. Priester, 10.30: Zondagsschool Colensostraat 2. Woens dag Meisjesclub Colensostraat 2. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 17: Kerkdienst. Apostolische Gem., Jacobijnestraat 15. 10 en 17: Godsdienst oefening. Soefi-Beweging. Universele ere dienst 11 uur v.m. in de Aula van het Stede lijk Gymnasium, Prinsenhof. Jehovah's Ge tuigen, Kam. Onnesstraat 83. 17.30-18.30. Wol straat 7. 's Zondags 19.30-20.30. Donderdags van 19.30-21.30 uur. Nederl. Ver. van Spiri tisten „Harmonia", Jansstraat 83. 10.30: Wij dingsmorgen. Spr. dhr. J. Wichert, Rotter dam. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstr. 48. Zaterdag 19.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch. 18.40: Zangdienst. 19: Ds. H. van der Loos. Bij zondere dienst. Onderwerp: „Wat willen we nu eigenlijk?" Immanuëlkerk, Van Egmondstraat 5. 10: Dr. H. van der Loos. Jeugdkapel (Jeugdhuis, Schoterweg). 10: dhr. H. Beentjes. Zondagsschool. 12: Marnixsclmol, Jeugdhuis en Kleuterschool Colensostraat. Sionskerk, Eksterstraat (Spaardam-West). 10.30: Ds. Jac. Poort. 19: Ds. G. H. van der Woord. Kapel Sionskerk. 9: Jeugdkerk <12- 16 jaar). 10.30: Oppasdienst (4-6 jaar). Zondagsschool (6-12 jaar). 10.30: Koningin Emmaschool (Raafstraat), Charlotte de Bourbonschool (Jan Prinslaan), Elout van Soeterwoudeschool (Muidei-slotweg). Ned. Prot. Bond, Gebouw Berkenstraat 10. 10.30: Ds. P. N. Kruyswijk. Zuiderkapel afd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zon der werken niets", verlengde van de Geuse vesperstraat. 10: dhr. Th. v. Willigenburg te Doorn. Woensdag 20: Opwekkingssamen komst. Spr. dhr. J. Sevensma, evangelist te Amsterdam. Geref. Kerk, Kloppersingel 55-57. Bed. H. A. 8.30 en 10.30: Ds. J. A. van Arkel. 17: Ds. J. A. van Arkel. Sionskerk, Eksterstraat. Bed. H. A. 8.30: Ds. H. W. Wierda. 3.30: Ds. H. W. Wierda. Noord- Schoterkerk, Spaarnrijkstraat. 9.30: Ds. P. de Ruig. 17: Ds. P. de Ruig. Geref Kerk (art 31). Gebouw N.P.B., Berkenstraat 10. 8.45: lees dienst. 14.30: Ds. A. Bos. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10.30 en 17: Ds. D. H. Biesma. Jehovah's Getuigen, gebouw N.P.B., Ber kenstraat 10. 's Zondags van 18.45 tot 1945 en 's woensdags van 19.30 tot 21.30 uur. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 9.15: Ds. Van Dijl. 10.30: Ds. M. D. Gijsman. Den Haag. Kapel Nieuw Vre- denhof. 10.30: Ds. Henkels. Aula Chr. Ly ceum. 10.45: Ds. Van Dijl. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. Pot. Ned. Prot. Bond, Post- laan 16. 10.30: Ds. P. v. d. Veer, Em. Pred., Amsterdam. Ver. Doopsgezinde Gemeente, „De Olijftak". 10.30: Prof. Dr. Mr. J. A. Oosterbaan. Geref. Kerk, Koediefslaan. 10: Dr. P J. Richel, H.A. 17: Dr. P. J. Richel, H. A Pinksterkerk, Camplaan. 10: Dr. A. Dondorp, H. A. 17.30: Dr. A. Dondorp, H. A. Geref Kerk (art. 31), Herenweg 111. 10 en 17: Ds. C. P. Plooy. Jehovah's Getuigen, Bin nenweg 79c. 14-15: Gezamenlijke Bijbelstu die. Woensdag 19.30-21.30: Praktische toe rusting voor de prediking van het evangelie. Maandag. Ir. Lelylaan 63. 20-21: Huisbijbel studie. Donderdag, Crayenestersingel 7. 20- 21; Huisbijbelstudie. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Prof. Dr. G. C. van Niftrik, Amsterdam. Zondagsschool. 10.30: Voor kinderen van 5- 12 jaar in Th. v. Eeghen-Instituut. Religi euze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Mej. L. A. v. d. Voort, N.P.B., Heemstede. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf. 19: Ds. G. van Doorn, IJmuiden. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Bos. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Vic. J. H. ten Broecke, Overveen. 10.30: Ds. J. Sickesz. Zondagsscholen. 10.30: Kleuter school, Boslaan 12 en Jeugdhuis. Donkere- laan 10. 11.45: Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Dr. J. C. A. Fetter, Rem., Den Haag. Geref. Kerk. 14: Ds. G. Toornvliet. 14: Kinderdienst voor kinderen van 5-11 jaar in de consistorie van de oude kerk, Vijverweg 14. 15.45: Ds. G. Toorn vliet. 20.30: Ds. Gabe van Duinen, Wasse naar-Zuid (dienst voor belangstellenden). Vrij-Kath. Kerk, Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 20: Kompleten en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus. Zondagsschool. 12-13: Ramplaan- kwartier. Gebouw Irene, Elswoutslaan 1 en Beatrixschool, G. Schoolmeesterlaan. 10.15- 11.15: Julianakwartier. Kon. Wilhelmina- school, Dompvloedslaan. Marine Hospitaal. 10: dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. LISSE. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Pettinga. 17: Vicaris J. M. Snijders. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. K. Schouten. Chr. Geref. Kerk. 10 en 19: Ds. H. W. Eerland. Geref. Gem. 10 en 16: Ds. L. Kieboom. Geref. Kerk (art. 31). 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleur. Oud- Geref. Gem. 9.30 en 15: leesdienst. Donder dag 12 juni, 19.30 uur, dhr. J. W. Slager van Stavenisse. N.P.B., 10: Ds. J. van Rossum van Voorburg. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30 en 19: Ds. D. C. van Wijngaarden. Geref. Kerk. 9.30: Ds. P. Warmenhoven. 18.30: Ds. H. W. Wierda, Haarlem-Noord. Chr. Geref. Ge meente. 10 en 19: Ds. Salomons. Geref. Ge meente. 10 en 15: dienst. Donderdag 12 juni, n.m. 7.30 uur, Ds. H. Rijksen, Vlaardingen. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. F. C. Salverda. Abbenes. 9.30: Ds. H Brons. 18.30: Ds. F. C. Salverda. Betliel- kapel. 10: Ds. L. A. Bordaan, Amsterdam. 19: Ds. G. A. Alma, Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30: Ds. D. Hoornstra. 15: Ds. IJ. van der Zee. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. L. Floor. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10 en 16.30: Ds. L. C. Baljé. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. G. Rang. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost, Oude Kerk. 10: Ds. J. Kroon. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10: Ds. J. A. Mulder, Naarden. 19: Ds. v. Willenswaard. Adventskerk (Ziekenhuis- kerk). 10: Ds. Ter Steege. Geref. Kerk. 9.30 en 17: Ds. M. W. J. C de Kluis. Chr.- Geref. Kerk. 9: Ds. D. H. Biesma. 15: Prof. W Kremer. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds. C. de Ru, bed. H. Doop. 19: Ds. G. de Ru, Rotterdam. Jeugddienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. R- C de Lange, Noordwijk aan Zee. Geref- Kerk, Julianaweg. 10 en 17: Ds. A. de Rui- ter. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 10 juni n.m. 3 uur samenkomst in huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Spr. dhr. H. Veld kamp, evangelist te Den Haag. Jehovah's Getuigen. Zondagmiddag 2 uur en woensdag avond 8 uur studie-bijeenkomsten in gebouw Dorpsplein 2.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 12