/tïdaL ELECTRO LUX de UiAjcuacu koelkast Ophoging satellietstad begonnen: eerste zand kwam over Schalkwijk va Symfonie-orkest „Haerlem gaf jubileumconcert „Coros y Danzas" in grote bezetting 2.4TERDAG 7 JUNI 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Paarden keken wantrouwend toe Succes van Nederlands Kamerkoor in Wenen De medische verzorging tijdens het weekeinde ilm Vijf stappen in het gevaar Casino de Paris Haar eerste liefde Hard tegen hard Wie wordt mijn moordenaar? Lord, lady en butler Brug over de Kwal Marine duivels Journaals Ook Hoofdstad-Operette in Openluchttheater De beleidscontrole-commis sie Boeke en Huidekoper ZANDVOORT Geslaagd voor EHBO- cursus Woningtekort duurt voort Duitser logeerde in hotel zonder te betalen Fonds „Naastenliefde" Vergadering gemeenteraad LISSE Uitbreidingsplan dorpskern en Lisser-dorp HAARLEMMÉPMEER Mars voor het Rode Kruis Voetballen ten bate van bejaardenreis Behendigheidswedstrijd op tractoren Gaat u met vakantie? NADAT VRIJDAGMIDDAG om even over tweeën wethouder W. F. Happé 0ii Haarlem op de „brug" van de zuig-persinstallatie aan de Schalkwijkerweg in Haarlem een handle had overgehaald en machinist Bernhard Lewald uit Hamburg beneden in de machinekamer de nodige handelingen luid verricht, begon een grote stroom water in één der in het Spaarne liggende bakken zich te vermengen met het daar aanwezige zand en werden de eerste van de 430.000 kubieke meters zand, die nodig zijn voor de ophoging van Schalkwijk, door een JOO meter lange leiding naar de Schalkwijker-weilanden geperst. Vrolijk wapperden vele rood-wit-blauwe vlaggen tegen de helblauwe achter mond van de strakke lucht en de enkele paarden, die nog het voorrecht hadden in de groene weilanden te mogen grazen, keken argwanend naar het uit de persleiding stromende zand en naar de vele autoriteiten, die met feestelijke oplekten dit begin van de ophogingswerkzaamheden gadesloegen, liet vee mocht overigens met recht met wantrouwen naar al deze verrichtingen kijken, leant op de plaats, waar het nu nog sappig gras vindt, zal eerlang een stad ter potte van het huidige Alkmaar verrijzen. .Haarlem gaat zijn slanke lijn verliezen" -ej wethouder Happé later, toen het ge zelschap genodigden, bestaande uit raads leden, hoofden van dienst, ingenieurs en ambtenaren van Openbare Werken en stadhuis, alsmede mensen van de firma J. Broekhoven uit Arnhem, die de op- hógingswerkzaamheden uitvoert, verzameld waren in de directiekeet op het werkter rein. „Na de totstandkoming van de nieuwe wjjk' Schalkwijk zal Haarlem de vorm krijgen van een bloembol. Een vorm, die ivmbolisch kan worden gezien, omdat jjaarlem de stad is, waar Bloembollencul tuur altijd haar zetel heeft gehad." De wethouder voegde hier aan toe, dat de temeente Haarlem haar best zal doen om deze zetel in Haarlem te houden. Opdrachten Als over acht maanden het benodigde zand zal zÜn gestort over een gebied van 22 hectare, zal men met de bouw van Haarlems nieuwste satellietstad kunnen beginnen. De architect aan wie de eerste opdracht is gegeven voor een complex van 534 vvoningen, de heer F. Klein, is zeer binnenkort met zijn plannen klaar. Deze plannen omvatten de bouw van 352 flat woningen, 108 woningen voor alleenstaan den en 74 bejaardenwoningen, welke in wntinubouw zullen worden gebouwd door bet aannemingsbedrijf Bergshoeff uit jlphen aan de Rijn. Inmiddels is al een tweede opdracht ver strekt aan de Amsterdamse architect Dunnebier voor een complex van 300 woningen. Als Schalkwijk gereed zal zijn gekomen zal dit feit niet alleen een uitbreiding van :e stad Haarlem betekenen, maar hoopt aen tevens een wijk te hebben geschapen, die de toets der critiek, ook bij het nage slacht, zal kunnen doorstaan. Met de wens, ■at het gezelschap van nu over niet al te aige tijd opnieuw aanwezig zal zijn om te zeipen de eerste paal voor de woningbouw /.de grond te slaan, beëindigde wethouder Happé zijn toespraak. Men hoopt iedere week ten minste 15.000 subieke meter zand uit Heemstede te kun- l»n aanvoeren en te kunnen verspreiden [ter een oppervlakte van 22 hectare, die liegen is op hef. grondgebied, dat aan parlem behoort. Daarna zal een volgend stuk grond van 36 ha onderhanden' worden pnomen, waarmee de gemeentegrens zal lijn bereikt. Dan hoopt men verder te gaan in oostelijke richting. Voordat men het and, dat afkomstig is van het terrein van het seminarie Hageveld in Heemstede, aan brengt, verwijdert men eerst de vrucht- are bovenlaag, die verzameld wordt en Het optreden van het Nederlands Ka merkoor onder leiding van Felix de Nobel in Wenen, ter gelegenheid van het eeuw feest van de Weense zangvereniging „Mu- sikfreunde" is het hoogtepunt van de jubi leumviering geworden, zo schrijft onze correspondent in de Oostenrijkse hoofd stad. Zowel de rijke variatie in het pro gramma als de volmaaktheid in stijl en uit voering hebben een diepe indruk gemaakt. De motetten uit de Nederlandse polyfone school uit de zestiende eeuw worden tot het schoonste gerekend wat men op dit koorfestival heeft gehoord. Vooral het speelse „Rozette" van Sweelinck bleek een openbaring. De volleerdheid van elke zanger afzonderlijk kwam vooral tot gel ding in de drie chansons van Ravel. Ook Bretonse liederen van Henk Badings sloe gen zo in, dat aan het einde van het con cert het schier overrompelde publiek de Nederlandse zangers tot vijf toegiften dwong. HAARLEM: Artsen: men raadplege, uitsluitend per telefoon, firma J. Mathot, telefoon 11990. Dierenartsen: J. Hagedoorn, Heemsteed- se Dreef 11, Heemstede, tel. 35521. Tandartsen: W. Brandt, Heemsteedse Dreef 58, Heemstede, tel. 39330. Apotheken: Marnix-apotheek, Marnix- straat 65, tel. 56357. Firma Loomeijer en Zoon, Barteljorisstraat 11, tel. 10175. Apotheek Klinkhamer, Koninginneweg 69, tel. 11596. BLOEMENDAAL: Artsen: Dokter J. A. Bosch, Bloemen- daalseweg 84, Bloemendaal, tel. 52655. Overveen: Dokter P. M. Wijkmans, Ju- lianalaan 130, Overveen, tel. 61054. Aer denhout: Dokter W. E. Ulrici, Spiegelen- 'ourghlaan 20, Aerdenhout, tel. 27888. Wijkverpleegsters: Zuster J. van Dijk, Bioemendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698; zuster H. J. G. Lugthart, Anjelie renlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876 en zus ter W. Stuiver, Eikenlaan 1, Bennebroek, tel. 2502—618. Apotheken: Elswout Apotheek, Bioemen daalseweg 341, Overveen, tel. 16760; de Santpoortse Apotheek, Bloemendaalse- slraatweg 145, Santpoort-Station, tel. 02560-8249 en de Heemsteedse Apotheek, Binnenweg 98, Heemstede, tel. 38197 (ook voor Aerdenhout). HEEMSTEDE: Artsen: K. L. Kout, Johan de Wittlaan 23, telefoon 38411 en W. van der Linde, Heemsteedse Dreef 253, telefoon 34606. Wijkverpleegster: Zuster G. E. van der Hoek, Laan van Rozenburg 33, telefoon 36389. Bij geen gehoor eventuele bood schappen in de bus (en in de week van zaterdag 7 tot en mét vrijdag 13 juni, des avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, telefoon 38197. 'ANDVOORT: Artsen: C. F. M. Robbers, Koninginne weg 34, telefoon 2813 en P. Vijlbrief, Ho- geweg 43, telefoon 3355. Wijkverpleegsters: Zuster A. Langeveld, Gasthuishofje 27, telefoon 2791. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, telefoon 2816. Dierenarts: J. Hagedoorn, Heemsteedse Dreef li, Heemstede, telef. 35521. Apotheken: Zandvoortse apotheek J. J. D. A. Wijnne, Haltestraat 8, telefoon 2389. USSEi Artsen: Dr. J. M. van Dijk, Achterweg 6, tel. 3134. BENNEBROEK: Artsen: G. Mansholt, Rijksstraatweg 34, tel. 430. Wijkverpleging: Zuster H. J. G. Lugt hart, Anjelierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 02500—26 3 7 6 en zuster M. C. v. Beekum, Duinlaan 19, tel. 02502—275. HALFWEG: Artsen: D. A. Rijnders, tel. 593. HAARLEMMERMEER Hoofddorp: dokter Nanninga, tel. 6220. 'Nieuw-Vennep: dokter v. d. Weg, tele foon 280. Badhoevedorp: dokter Sabel, tel. 2330. Zwanenburg: dokter Rijnders, tel. 593. later wordt gebruikt als teeltaarde voor de aanleg van plantsoenen en tuinen De acht maanden, die men zich gesteld heeft als termijn van de ophoging voor het eerste gedeelte, zijn ruim genomen, om op alle gebeurlijkheden voorbereid te zijn. Maar als dan de 450 paardekrachten van de machine in de zuig-persinstallatie aan de Schalkwijkerweg even zal pauzeren om zich gereed te maken voor het volgend stuk grond, kunnen de paarden en koeien heel wat minder gerust blijven grazen. Want dan zal het niet lang meer duren, of het gehele weidegebied zal bestaan uit een grijze zandmassa, die nog weer latei- plaats moet maken voor woonruimte van 40.000 Haarlemmers. Ir. P. J. Bouman van Openbare Wer ken, onder wiens afdeling de opho gingswerkzaamheden van Schalkwijk ressorteren, geeft hier bij de uitmon ding van de pijpleiding, waar het zand op de weilanden wordt gespoten, uit leg aan een gezelschap autoriteiten onder wie zich de wethouder van Open bare Werken en Volkshuisvesting, de heer W. F. Happé, bevindt. Rechts op de foto ziet men enige kinderen bezig met een spelletje, dat bijzonder gevaarlijk is: het natte vers opgespoten zand heeft namelijk dezelfde eigenschappen als drijfzand, waardoor het gevaar niet denkbeeldig is, dat de kinderen erin wegzakken. SBMMMiMii (Luxor) Spionage en contraspiona ge rondom de geheimen van een „inter continentaal ballistisch projectiel" vor men het thema waarop deze Amerikaanse rolprent is gebouwd. En goed, want op enkele onwaarschijnlijkheden na is het verhaal intelligenter opgezet en uitgewerkt dan het gros van haar soortgenoten in dit geliefkoosde genre. Ruth Roman vertolkt de moeilijke rol van de jonge vrouw die verdwenen formules uit Oost-Duitsland naar de Verenigde Staten overbrengt en ook haar vrijwillige helper, de stoere Ster ling Hayden geeft een psychologisch aan nemelijke uitbeelding van zijn bijdrage in die gevaarlijke missie, maar de bijrollen daarentegen zijn goeddeels karikaturen. De film kan, vooral in de slecht-voorbe- reide ontknoping, niet altijd vrijgepleit worden van overdx-even chauvinistische inslagen met name wat betreft de ver heerlijking van de F.B.T. en de Ameri kaanse geheime dienst. Desondanks heeft zij ons vrijwel van begin tot eind weten te boeien, niet het minst om het buitenge woon fraaie, dynamische camerawerk. (M,i nerv a). Tot en met maandag kan men verkeren in de luchthartige sfeer van het Casino de Paris. De show speelt er een belangrijker rol in dan het verhaaltje dat er omheen is geweven en dat vrij bloede loos in elkaar zit. Oppervlakkig amuse ment derhalve, geen problemen, geen an- dex-e werkelijkheid dan de show. Dinsdag en woensdagavond kan men, als de verlan gens uitgaan naar geest en humor, dit thea ter aandoen om zich te verstrooien met „De dochter van de ambassadeur". Donderdag wordt ze opgevolgd door de filmbewer king van Puccini's „Tosca". (Rembrandt) Het is allemaal nogal vreemd en toevallig wat er in dè film ge- beurt, die onder de titel „Haar eerste lief de" Romy Schneider amper redt van een huwelijk zonder liefde, dat zij zal sluiten uit opofferingsgezindheid in het kwadraat. Want op deze manier geeft ze haar eigen geluk prijs om er dat van haar vader voor te winnen, die van chef in een hotel was gedegi-adeerd tot verzorger der toiletten. Door het huwelijk van zijn dochter met de nieuwe exploitant kan hij in ere her steld worden. Natuurlijk hoeft Romy zich niet op te offeren. Het einde is een triomf van de liefde. De geplaagde vader kan zich dan helemaal vei-heffen naar de hoogste regionen van de Horeca. Pretentieloos, maar niet zo erg orgineel amusement. (Frans Hals) Men moet de opval lende onwaarschijnlijkheden maar voor lief nemen, maar dan kan men ook volop genieten van de spannende race in deze film tussen een jonge man, op zoek naar olie en de bouwer van een stuwdam, wel ke het olieveld waardeloos zal maken. Het is een Engelse film. Dat betekent een tikje nadrukkelijk acteren en praten. Maar de grootse pi-ojecten, die het verhaal beheer sen, overheei-sen toch ook het scepticisme van de toeschouwer. Men wordt gaande weg meegesleept en leeft de strijd van harte mee. De eerlijkste g'at met de zege strijken. i (Cinema Palace) Het werkelijk orginele gegeven wordt met talent uitge werkt: vijf man plegen een ovei-val, een list verschaft hun een alibi. Dan gaan de slachtoffers vallen. Wie van de vijf blijft over? Wie is de moordenaar? Er is een maximum aan spanning, er is ook een be- vrijdende lach bij alle griezelige situaties. Men kan het de Fransen wel toevertrou wen zo'n gecompliceerde intrige met veel elan uit te werken. (Studio) Deze film, die de Engelse zin voor humor duidelijk weerspiegelt, blijft op het programma. Dat is veelzeg gend in dit geval. (Li do) Ook de spannende en' vaak mooi gefilmde geschiedenis van Engelse krijgsgevangenen onder Japanse terreur werd geprolongeerd. Ze is het aanzien zeker waard. (R o x y) We duiken nog eens in letter lijke en figuurlijke zin in de tweede we reldoorlog om de strijd aan het Aziatische front opnieuw te beleven. Een reconstruc- tie van het zware en gewaagde werk der onderzeeërs wordt in deze film vertoond. Maandag gaan we de jungle in waar „Jungle Jim en de skeletmannen" hun krachten meten. Van de journaals, die wij ditmaal van Polygoon-Pi-ofilti en Spiegel van Neder land zagen hebben ons het meest de opna men getroffen, die wij in de „Spiegel" aan troffen van de hei-denking der Amerikaan se gevallenen op het kerkhof van Margra ten. De cameralieden brachten een aantal indrukwekkende beelden bijeen. Opvallend is ook de verzorgde montage en het fraaie tempo van de „Spiegel", dat het nieuws van de week een actueel aanzien verleent door het scherp gecoupeerd en in aange name beeldopvolging te serveren. Jaarvergadering. De bi-oederschap der kandidaat-notarissen in Nederland heeft in Hengelo zijn jaarvergadering ge houden. De voorzitter, mr. A. G. Lubbers, kandidaat uit Bussum, sprak over het grote belang van het bij de Tweede Ka mer aanhangige wetsontwerp betreffende de universitaire notariële studie. Tot leden van het hoofdbestuur werden gekozen de heren K. Anema en B. A. J. Sonderen, kandidaat-notai-issen, respectievelijk te Arnhem en te Oldenzaal. Advertentie Oe wereldvermaarde deodorantstick voor de verzorgde vrouw luxe draaittick f 3.** handige caa-itick o o e ƒ1." regelt de transpiratie vootkomt de geur beschermt Uw garderobe. Onder de vele amateur-muziekgezelschap pen, die Haarlem bezit, neemt het symfo nie-orkest Haerlem" een eigen positie in. Het orkest werd in 1938 opgericht door geestdriftige muziek-beoefenaren, wier ambities nu eens niet op het terrein van de fanfare- of harmoniemuziek lagen, maar in de eerste plaats op het gebied der symfonische kunst. Zij stelden zich niet tevreden met het passief luisteren naar uitvoeringen door beroeps-orkesten. Zij wilden ook de voldoening ervaren: die een eigen muzikale activiteit bij 't studeren en uitvoeren van symfonische werken geeft en zij stelden het ideaal dat zij hierbij wilden nastreven zeer hoog. De grogramma's van de talrijke concerten, die het orkest onder verschillende dirigenten reeds heeft kun nen geven, zijn er om dit te bewijzen. Wanneer men deze programma's doorleest, kan men versteld staan over de durf, waarmede de studie van werken ter hand genomen werd, waaraan zelfs een beroeps orkest de handen vol gehad zou hebben. Maar de liefde voor de muziek schonk de orkestleden de kracht om te volharden en wanneer dan de uitvoering van een com positie van voornaam gehalte geslaagd ge noemd kon worden, was het te danken aan die liefde en die volharding. Het oi-kest beleeft thans een jubileumjaar. Om het twintigjarig bestaan te herdenken heeft het vrijdagavond in de gemeentelijke con certzaal in Haarlem, onder leiding van zijn dil-igent Marinus Adam, een feestcon- Na het optreden in het Wereldfestival te Brussel ter gelegenheid van de Expo 1958 komt het grote gezelschap „Coros y Danzas" niet met tachtig (zoals aanvan kelijk was aangekondigd) maar met hon derdtwintig zangers, dansers en muzikan ten naar Bloemendaals Openluchttheater, waar op 13, 14 en 15 juni voorstellingen worden gegeven. Op zaterdagmiddag is er bovendien een matinee voor de leerlin gen van middelbare scholen. „Coros y Danzas" vertoont dansen uit alle delen van Spanje, dus niet alleen uit Andaloesië, zoals de meeste ensembles van beroepssolisten, maar ook uit het Baskenland en van de Balearen, uit Cata- lonië en Badajoz, Huelva, Aragon en Or- viedo, dit alles in folkloristische kostuums en met begeleiding van voor de streek kenmerkende instrumentale orkesten en koorzang. Het gezelschap wordt jaarlijks vernieuwd samengesteld uit de winnaars van een sinds 1939 aan het einde van het seizoen gehouden concours voor de afge vaardigden na de voorselecties •it alle provincies. Deze keurbende, die al eerder met opzienbax-end succes in Nedex-land was, maakte reizen door geheel Eux-opa en naar Amerika. Als aanvullingen op het reeds gepubli ceerde pi'ogramma van Bloemendaals Openluchttheater kan nog worden meege deeld, dat eind augustus de dansgroep van Keita Fodeba uit equatoriaal Afrika terugkeert en dat eind juli de Franse ver eniging „Saint Gartier" van vijfenvijftig zangers en dansers uit het departement Indre zich zal laten zien en horen, welk optreden is georganiseerd in samenwer king met de Commissie Culturele Contac ten van Amsterdam. In tegenstelling tot het aanvankelijke voox-nemen zal ook de Hoofdstad-Operette naar Bloemendaal komen, ditkeer om een uitvoering van „Een Walsdroom" van Strauss te geven. In de opvoering van „De Storm" van William Shakespeare onder regie van Michael Warre door de toneel groep „Theater" vervult Cruys Voorbergh de rol van Prospero. Advertentie fcro eert gegeven, waarvoor een indrukwekkend programma was gekozen. Als eerste werk vermeldde dit de Ouver ture in Italiaanse stijl van Franz Schubert, waarvan de uitvoering, behoudens de in tonatie-onzuiverheid, verdienstelijk ver liep. De poëzie van het Noorse volks lid werd opgeroepen bii het spelen van opus 63 van Edvard Grieg, muziek waarvan de karakter-eenvoud om gekeerd evenredig is aan de technische uitvoeringsmoeilijkheden. Frappant was bij deze uitvoering de gevoelige sfeer-schep pende klank van de strijkers. Een zware krachtproef wachtte het or kest met de begeleiding van het tweede Pianoconcert opus 18 van Serge Rachma- ninof, waarvan de solo-partij in handen van de pianist George van Renesse ge geven was. Tal van goede indrukken kon het orkest met deze begeleiding geven, in het bijzonder wel de fluitist, hoboïst en klarinettist, die in gevoelig wisselspel met de solist de romantiek van het bewogen concert uitstekend dienden. Uiteraard kan niet verheeld worden, dat er ook zwakke plekken in de begeleiding waren, maar deze konden vaak geneutraliseerd worden door de stuwing, de muzikale geladenheid en de expressieve klankschoonheid van het meesterlijk spel van George van Re- nesse. Na de pauze kwam de uitvoering van de eerste Symfonie in Es opus 31 van Franz Lachner, een componist, die tot de beste vrienden van Franz Schubert behoorde. Hij was beroemd en gevierd in de negen tiende eeuw en de muziek-encyclopedieën uit die tijd gaven uitgebreide bijzonder heden over deze kunstenaai-, die niet origi neel wilde zijn en die geen problemen stelde. Maar hij sprak geen muziektaal, zoals zijn vriend Schubert, die van alle tijden was en zeker niet in deze symfonie, die on getwijfeld wel goed en degelijk geschre- van is, doch waarvan de muzikale mede delingen niet bijzonder interessant zijn. Het werk is echter een animerend speel stuk en het symfonie-orkest „Haerlem" heeft er met merkbaar en overtuigend enthousiasme zijn krachten aan gegeven, zodat dit jubileumconcert met deze uit voering een zeer te waarderen slot kreeg. Bij de aanvang van het concert werd de dirigent Marinus Adam met een grote krans gehuldigd. P. Zwaanswijk ■De commissie van aandeelhouders dei- Koninklijke Handelmaatschappij voor heen Boeke en Huidekoper n.v., ingesteld ter vergadering van 26 februari 1958, heeft pas dezer dagen, haar werkzaamheden kunnen aanvangen in verband met het feit. dat één lid der commissie zijn benoeming niet heeft aanvaard en een ander lid zich om persoonlijke redenen alsnog niet be schikbaar kon stellen, nadat dit lid aan vankelijk zijn benoeming had aanvaard Als resultaat van overleg, dat inmid dels heeft plaats gehad, zal de commissie thans bestaan uit de volgende personen: de heer A. F. L. Gregory te Heemstede, mr. F. C. Vorstman te Hilversum en de heer G. E. van der Werff sr. te Amster dam. De commissie hoopt zo spoedig mo gelijk tot het uitbrengen van een rapport te kunnen overgaan. Het ligt in het voor nemen de jaarlijkse vergadering van aan deelhouders te houden, zodra de commis sie gereed gekojnen is. In de vergadering van 26 februari te Haarlem werd meegedeeld, dat de totale verliezen van de vennootschap en haar dochterondernemingen tot eind 1957 naar raming hebben bedragen 1.187.000. Deze verliezen werden veroorzaakt „door het eigenmachtig optx-eden van de toenmalige directeur zonder dat commissarissen goed op de hoogte waren gesteld". Op voorstel van aandeelhouders werd toen een com missie benoemd, die het beleid van dix-ec- tie en commissarissen over 1956 en 1957 zou contx-oleren. Het was aandeelhouders niet duidelijk hoe het mogelijk was, dat in zo korte tijd grote bedragen naar doch terondernemingen konden worden over geheveld buiten medeweten van commis sarissen. Aan de directeur werd op zijn verzoek ontslag verleend. Dokter J. M. Segaar uit Haarlem heeft in hotel Keur in Zandvoort de examens af genomen voor het verkrijgen van het diploma eerste hulp bij ongelukken. De afdeling Zandvoort van het Rode Kruis heeft ook de afgelopen winter weer een E.H.B.O.-cursus gegeven. Van de veertien kandidaten slaagden er tien, de dames A. Paap-Paap, D. Paap, M. P. Vonk, M. C. Vonk, J. B. van Honschoten-Verwer en C. E. Hermarij. Voorts de heren A. C. van Dijk, H. Bos, J. E. Jansen en C. Heems kerk. Een der cursisten dankte de heren Flie- ringa en Loos voor hun prettige en leer zame leiding en schonk beiden een ge schenk als hei-innering aan de cux-sus. Voor de vijftien eengezinswoningen, ge bouwd voor de woningbouwvereniging „Eendracht maakt macht" in Zandvoort- Noord, hebben zich na oproep honderd zeventig woningzoekenden schriftelijk aan gemeld. De woningen zullen binnenkort gereed komen. In de maand mei werden 21 woningen opgeleverd; met de bouw van twee woningen werd begonnen. Op 1 juni waren in Zandvoort 371 huizen in aanbouw. Jan Wiegers. Zaterdag 14 juni wordt in het museum Boymans in Rotterdam een tentoonstelling geopend, die een overzicht geeft van het werk van Jan Wiegers. Op 31 juli 1893 werd Wiegers in Oldehove in Groningen geboren. De tentoonstelling is dus ingericht ter gelegenheid van zijn 65ste verjaardag. De Zandvoortse politie ontfermde zich over een achttienjarige Duitser uit Hildes- heim, die enkele dagen in een Zandvoorts hotel had gelogeerd, zonder voor dit logies te betalen. Bij zijn aanhouding bleek hij geen sou meer te bezitten. Uit een nader ingesteld onderzoek bleek, dat de jongen vijfhonderd mark uit zijn ouderlijk huis had meegenomen en met dit bedrag over de grens was gegaan. De politie heeft de jongeman over de grens gezet. De penningmeester van het in maart in Zandvoort opgerichte fonds „Naastenlief de" heeft als eindsaldo op 4 juni een be drag van 486,90 bekend gemaakt. Een bedrag van ongeveer f 300,— werd sinds de oprichting van het fonds uitgekeerd. In verband met het zomerseizoen zal de verantwoording worden stopgezet tot na augustus. De gemeenteraad van Zandvoort zal in de maand juni geen openbare vergadering houden. De eerstvolgende vergadering is gesteld op dinsdag 8 juli. Z.O.V. KONINKLIJK GOEDGEKEURD De Zandvoortse Opei'ettevereniging (Z.O.V.) heeft bij Koninklijk Besluit van 28 mei de koninklijke goedkeuring op de statuten der vereniging ontvangen. Zandvoort De voorbereidingen voor de vaststelling van het uitbreidingsplan voor de gronden in de omgeving van de bebouwde kern in Lisse, alsmede van de regeling bebouwde kom zijn thans voltooid, zo delen B. en W. van Lisse mede. Beide ontwerpen zijn tot stand gekomen na zeer uitvoerige besprekingen tussen de commissie ad hoe inzake de vaststelling van uitbreidingsplannen, het Instituut Stad en Landschap van Zuid-Hqlland en het college van B. en W. De ontwerpen hebben op de secretarie ter visie gelegen en 95 bezwaarschriften zijn ingekomen. Vóór 27 juni dient de gemeenteraad om trent de beide ontwerpen en de daartegen ingebracht bezwaren een beslissing te ne men. tenzij de raad die beslissing zotx ver dagen. In het kader van de (verlengde) inzame lingsactie zal het bestuur van de onder afdeling van Het Nederlandse Rode Kruit te Vijfhuizen aan de burgerij een extra at tractie aanbieden, welke mogelijk kon worden door de medewerking van de drumband „Irene" uit Zwanenburg. Dins dagavond, aanvangend om ongeveer acht uur, zal deze uit vijfenveertig tambours en hoornblazers bestaande band een mars door het dorp maken. Giften voor het Rode Kruis worden ingezameld. Nu de tijd voor de reizen der bejaar denclubs weer is aangebroken, zullen voetbalverenigingen hun medewerking verlenen om geld bijeen te brengen voor de tocht ter plaatse. Het jeugdmuziek- corps „Jong Irene" zal vrolijke muziek ten gehore brengen. Het elftal van Nieuw Vennep-1 speelt een wedstrijd tegen een Hillegoms elftal. Zaterdagmiddag 14 juni worden op het gemeentelijk sportterrein te Hoofddoi-p wedstrijden gehouden met tractoren, wel ke ontmoetingen worden voorbereid door de Raad van Jonge Boeren in de Haar lemmermeerpolder en de plaatselijke af deling van de Bond van Tractorhouders. De wedstrijden bestaan uit twee gedeel ten, namelijk ringrijden op de tractor en een behendigheidswedstrijd voor tractor bestuurders. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER GEBOREN: Chrlstiaan, z. v. J. Roodenburg en M. Kempenaar; Aaldert Eduard, z. v. A. Hunne man en N. G. Stechman; Jacob, z. v. J. J. Sikma en G. Hans; Robert, z. v. H. van Brevoort en G. J. Burger; Dirk Jan, z, v, D. J. Lingbeek en C. Brouwer; Nelly, d. v. J. Kaslander en E. J. van Herwijnen; Pieler Franciscus, z. v. T. B. Meijer en C. H. Mast; Yvonne Olga. z. v. C. Ribbens en A. A. Stenebome; Nijdia, d. v. J. P. Tebbe en A. M. M. Martin; Marjolein Hillegonda, d. v. F. de Raadt en J. A. A. Reiman; Cornelis Bernardus Maria, z. v. J. van Beek en H. T. van der Voort; Martinus Jan. z. v. J. Schmidt en J. H. van Beu- sekom. ONDERTROUWD: A. Nimis en J. M. v. Rooijen; J. Mein en J. M H. Nucolet; C. J. Verhagen en M. Warmenhoven: A. J. Zieltjens en C. M. Mulder. GETROUWD: W. J. G. Warmendam en C. A. B. van Leeuwen: J. W. van Scheppingen en Th. M. Braak; J. A. Muilwijk en A. C. Kooij; A. C. Kloos en E. Anspach. OVERLEDEN: C. Baartman, 80 jr., echtgenote van C. Vreeken; M. Rijgersberg, 71 jr., echtge noot van D. Verwer. BURGERLIJKE STAND VAN ZANDVOORT GEBOREN: Monica Maria, d. v. J. F. Tieleman en A. Sibbel. GEBOREN bulten de gemeente: Pierre Andrè en George Albert Bouland, beiden Rozennobel- straat 4; Michael Richard Maria Boelaars, Par- r.assialaan 10: Anna Johanna de Graaf. W. Draijer- str.aat 23; Robert Maria Martinus Gerardus Coen- raad. Haarlemmerstraat 27; Ronald Bos, Burg. Beekmanstrat 29. GEHUWD: G. Harteveld en E. L. van Malsen; J. P. Muis en H. M. Visser. OVERLEDEN: W. H. van Voorthuizen. 86 jr., weduwnaar v. A. Bartels: Johs. Nievaart, 69 jr., echtgenoot van W. F. S. Smit. en wilt u dat wij uw krant naar uw vakantie-adres opzenden Stuurt u ons dan minstens twee dagen voor uw vertrek een briefkaart met vermelding van uw naam, uw vaste adres, uw vakantie-adres, de datum waarop de eerste krant naar uw vakantie-adres gezonden moet worden en de datum waarop de krant voor het laatst moet worden toegezonden. Als u de krant per week betaalt, wilt u dan het abonnementsgeld voor de vakantieweken vooruit aan de bezor ger betalen DE ADMINISTRATIE

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3