SPORT TIJDENS WEEKEINDE Weer een nieuwe leider in Dauphiné Libéré: Rostollan piet van Est kon zich niet handhaven in kopgroep De gang van zaken 7 John Surtees won de 500 cc klasse op Man Engelsman Douglas Wolff dodelijk verongelukt De Ronde van Italië Nencini versloeg Favero en Bobet in eindsprint Engeland staat op winst tegen Nieuw Zeeland Bella Paola won de „Oaks" voetbal cricket terreinrijden olympische dag handbal korfbal tennis roeien Abe Lenstra speelt niet op de Olympische Dag Amateurs van „Amster dam" zijn voor de fusie ElinkwijkGVAV op 15 juni in Hengelo Kwartfinales KNVB-beker op 10 of 15 juni HVGB moest vlak voor tijd voorsprong prijsgeven In het Zuiden JoegoslaviëParaguay? Regelmatig Supergroep De t.v. ZATERDAG 7 JUNI 1958 De vijfde etappe van de „Dauphiné Libéré" heeft een nieuwe leider in de al gemene rangschikking opgeleverd: de Fransman Rostollan, die in deze rit op nieuw zeer sterk reed. Polo, de drager van het ere-trieot, viel namelijk in de slotfase terug, vermoeid door alle krachtsinpan- ningen. De strijd zelf is niet opwindend geweest. Na de col De Granier (72 km) vormde zich 'een kopgroep van 28 renners onder wie piet van Est. Bergaud, Close en Elena ontsnapten kort daarna (Elena moest de vlucht spoedig opgeven door een lekke band) en Piet van Est ging dapper achter hen aan. Acht kilometer voor de top van de Revard voegde hij zich bij de beide koplopers, maar de jacht had zoveel van hem gevergd, dat hij zich tenslotte toch niet kon handhaven. Bergaud kreeg tijdens de beklimming een kleine voorsprong, die hij behield tot 10 km voor de finish. Toen werd hij inge haald door de ijverige Rostallan, Rohr- bach en Close. In de straten van Annecy tenslotte liet Rohrbach zijn metgezellen in de steek en finishte als eerste. De uitslag was: 1. Rohrbach (Fr.) 168 km in 5.16,01; 2. Bergaud (Fr.) 5.16,17; 3. Close (België) z.t.4. Rostollan (Fr.) 5.16,22; 5. pipelin (Fr.) 5.16,46; 6. Van Genechten (België) z.t.; 7. Busto (Fr.) z.t.; 8. Meyzenq (Fr.) z.t.; 9. Huot (Fr.) 5.16,55; 10. Schmitz (Luxemburg) 5.17.05; 22. Piet van Est (Ned.) 5.23,11. De algemene rangschikking na de vijfde etappe is: 1. Rostollan (Fr.) 26.41,29; 2/3. Polo (Fr.) en Pipelin (Fr.) 26.44,45; 4. Schmitz (Luxemburg) 26.46,45; 5. Busto (Fr.) 26.47,20; 6. Cruz (Fr.) 26.50,26; 7. Bian- chi (It-) 26.51,37; 8. Meyzenq (Fr.) 26.51,40; 9, Close (België) 26.54,10; 10. Huot (Fr.) 26.54,53. De Engelsman John Surtees heeft in de TT op het eiland Man de race in de 500 cc- klasse gewonnen. Het was de vierde zege in deze week voor het Italiaanse merk M. V. Agusta. Kort na de start verongelukte de Engel- e rijder Douglas Wolff. Hij kwam met de rand langs het circuit in aanraking, werd de lucht in geslingerd en vond de dood loen hij tegen een telegraafplaat terecht kwam. De uitslag van de 500 cc-categorie was: I, Surtees (GB) met M. V. Agusta, 425 km in 2 uur 40 min. 39,8 sec., gemiddelde snel heid 158.70 km/d.; 2. Anderson (GB) met Norton, 2.46.6 (153.50 km/u); 3. Brown \ustr.) met Norton 2.46.22,2 (153 km/u); 4. Derek Minter (GB) met Norton 2.47.3,6; 5. Dave Chadwick (GB) met Norton 2.47.15,4; 6. J. D. Anderson (Nieuw Zeeland) met Norton 2.47.58,8. De snelste ronde werd gemaakt door Surtees, die het 60,67 km lange parkoers aflegde met een gemiddelde snelheid van 161.835 km/uur. Piet van Est In de vijfde etappe werd Bergmans 27ste in 5 uur 25 min. 58 sec. In het alge mene klassement staat Bergmans nu op de 41ste plaats met 27 uur 35 min. 22 sec. Piet van Est is 68ste met 28 uur 12 min. 52 sec. De Roo gaf in deze etappe op. Gastone Nencini is winnaar geworden van de 18de etappe van de Ronde van Italië. Hij versloeg in de eindsprint zijn landgenoot Vito Favero en Louison Bobet. Ercole Baldini, die met een achterstand van een halve minuut als zesde eindigde, bleef leider in de algemene rangschikking. De rit ging van Bolzano naar Trente, over een afstand van 183 km. Opnieuw dus een zware Dolomieten-etappe. De uitslag was: 1. Gastone Nencini (It.) 183 km in 5.39.49; 2. Favero (It.) z.t. 3. Louison Bobet (Fr.) z.t. 4. Géminiani (Fr.) 5.39.52; 6. Poblet (Sp.) 5.40.20; 6. Baldini (It.) z.t. 7. Adriaenssens (Belg.) z.t 8 De Bruyne (Belg.) z.t. 9. Junkermann (Did.) z.t. 10. Brankart (Belg.) z.t. De algemene rangschikking is nu: 1. Bal dini (It.) 82.12.48; 2. Brankart (Belg.) op 4.17; 3. Gaul (Lux.) op 6.07; 4. Louison Bobet (Fr.) op 9.27; 5. Nencini (It.) op 10.36; 6. Poblet (Sp.) op 11.18; 7. Lorono (Sp.) op 12.12; 8. Géminiani Fr.) op 13.12; 9. Fornara (It.) op 14.13; 10. Moser (It.) op 15.00. De strijd lijkt gestreden. Met. nog slechts één etappe te rijden, heeft de Italiaan Bal dini nog steeds de leiding met een voor sprong van ruim 4 minuten op zijn voor naamste concurrent, de Belg Brankart. Ook in de laatste bergetappe, controleerden Baldini en zijn ploeggenoten de koers. Op twee cols als eerste gepasseerd do.or respectievelijk Bahamontes en Botella mocht hij dan enkele minuten achter lig gen, op het laatste vlakke stuk, bracht hij zijn achterstand tot op enkele seconden terug. De eerste testmatch Engeland staat op winst in de eerste testmatch tegen Nieuw Zeeland, die in Birmingham wordt gespeeld. Nadat de Engelsen op de eerste dag „all out" waren gegaan voor 211 runs, scoorden zij vrijdag in de tweede innings 131 runs voor het verlies van drie wickets. De voorsprong is nu 248 runs, want de batsmen van Nieuw Zeeland stelden op de tweede dag zeer teleur. Zij hervatten de strijd bij de stand 41 voor 3 en gingen daarna kort na de lunch „all out" voor slechts 94 runs het laagste totaal, dat Nieuw Zeeland ooit in Engeland heeft ge maakt. Trueman 531. Het Franse paard van Duitse afstamming „Bella Paola" heeft te Epsom de „Oaks"- rennen (voor driejarige merries) over an derhalve mijl (2414 meter) gewonnen in een tijd van 2 minuten en 40,8 seconde. Het was daarmee 0,4 seconde sneller dan „Hard Ridden" woensdag j.l. in de Derby. De 16 landenteams, die zich na de voorronden waarvoor een record aantal van 50 ploegen was ingeschreven hebben geplaatst in het eindtoernooi, zijn bij loting ingedeeld in vier groepen van vier. In deze groepen worden halve competities gespeeld, zodat de teams in de eerste eindronde de achtste finales drie maal in het veld komen. De nummers één en twee van elke poule gaan over naar de kwart finales, die volgens het beker-systeem worden ver werkt. De winnaars van deze kwart-eind- strijden, die donderdag 19 juni in Stock holm, Norrkoeping, Goeteborg en Mal- moe worden gespeeld, komen uit in de halve finales. Deze staan voor dinsdag 24 juni in Goeteborg en Stockholm op het programma. De verliezers komen zaterdag 28 juni in het geheel gemoderniseerde Ullevi Stadion in Goeteborg tegen elkaar uit voor de bezetting van de derde plaafs. Zondagmiddag om drie uur begint dan, in het Solna Stadion in Stockholm, de eindstrijd. De winnaar hiervan, de Wereldkampioen 1958, komt voor vier jaar in het bezit van de „Coupe Jules Rimet", een wisselprijs, die de naam draagt van de op 16 oktober 1956 in Parijs overleden ere-president van de FIFA. Indien een kwart-finale, een halve- finale, de wedstrijd om de derde plaats of de eindstrijd na twee maal 45 minu ten spelen eindigt in een gelijk spel, zal de ontmoeting met twee maal een kwar tier worden verlengd. Mocht ook dan de stand nog gelijk zijn, dan volgt een beslissingswedstrijd, eventueel met ver lenging. Daarna beslist het lot, met dien verstande, dat de finale eventueel twee maal wordt overgespeeld. De indeling van de poules is- Groep A: West-Duitsland Argentinië Tsjechoslowakije Noord-Ierland Groep C: Zweden Mexico Hongarije Wales Groep B: Frankrijk Paraguay Joegoslavië Schotland Groep D: Rusland Oostenrijk Brazilië Engeland De zomersporten krijgen dit weekeinde de overhand nu verreweg het grootste deel van de voetballers eindelijk de schoenen in het vet heeft kunnen zetten. Er is op de sportvelden zo wel het een en ander te doen en vooral op de Olympische Dag in Amsterdam is een rijk gevarieerd pro gramma. De Haarlemse voetbalclubs hebben ein delijk rust, uitgezonderd RCH en EDO. De Racing speelt vandaag in Rotterdam een bekerwedstrijd tegen Feijenoord en EDO speelt de uiterst belangrijke match. RCH heeft op zijn gunstigst een kans op een gelijk spel, in welk geval dinsdagavond in Heemstede een tweede wedstrijd zal volgen. De Racing komt uit met: Van der Voort; Schoonenberg en Romviel; Krist, Van der Brink en Biesbrouck; Mul, Kruyer, Nanai, Van der Lippe en Henke. EDO strydt in Kerkrade tegen Roda Sport voor het behoud van haar plaats in de eerste divisie. De Haarlemmers staan voor een niet geringe opgave, maar heb ben houvast aan het feit dat zij aan een gelijk spel voldoende hebben. En nu boft EDO dat de verdediging het sterkste deel van haar elftal is. Vandaar dan ook dat wij vertrouwen hebben in het resultaat, ook al is dan Roda Sport op eigen veld een heel lastige tegenstander. De opstel ling van EDO is: Van der Berg, Petterson en Berends; Plaizier, Van Dyk en Bel- froid; Van Haren, Duivenvoorden, Smit, Spiers en Leonhard. Voor de eerste klasse A van de cricket competitie heeft Rood en Wit een uiterst lastige uitwedstrijd tegen HCC 1. De bat- tingside is sterk genoeg, maar de aanval ontbreekt het aan kracht, zodat een draw al een goed resultaat te noemen zal zijn. Haarlem speelt voorts voor de eerste klasse B uit tegen PW en zal in heel wat betere vorm moeten spelen dan verleden week. Verder zijn vastgesteld: tweede klasse: R en W 3Hilversum, Groen Geel BMHC, Haarlem 2R en W 4 en Excel sior—CVHW. De Zandvoortse Motorclub houdt zon dag bij het circuit een terreinwedstrijd voor motoren. Het ziet er naar uit dat deze wedstrijd beslissend zal zijn voor het kampioenschap van Nederland Motocross. Er komen ruim honderd renners aan de start. In het Olympisch stadion in Amsterdam wordt zondag weer de Olympische Dag gehouden met een rijk gevarieerd pro gramma. Het belangrijkste onderdeel is de voetbalwedstrijd tussen „jeugd" en „vete ranen". Dat wil zeggen: spelers van onder de 23 jaar tegen die van boven die leeftijd. Het programma begint om half twee, maar tussen kwart over één en half twee kan niemand het stadion binnen in verband met de opmars van de turners en turnsters. Zondag speelt hét damesteam van HOC de laatste competitiewedstrijd tegen hekkesluitster CSV. De competitie behoort voor de Haarlemse ploegen dan tot het verleden. Echter niet voor de kampioenen van de afdeling Haarlem HOC (heren) en IJmond (dames), die voor hun promotie wedstrijden nog moeten wachten op de beslissingen in de afdelingen Amsterdam, Utrecht en Alkmaar. Voor beide ploegen zal het seizoen pas in juli eindigen! De kampioenscompetitie wordt voort gezet met Wordt KwiekDeto en HKV ZKC, waarin de thuisclubs favoriet zijn voor de zege. In de promotie/degradatie wedstrijd Wittenburg—A'dam-Zuid, om één plaats in de tweede klasse, kan de thuisclub de zege behalen. Sport Vereent speelt zondag zijn laatste wedstrijd tegen OKV. Aan het Flukstoernooi in Leiden neemt „Haarlem" met di-ie twaalftallen deel. Haarlem 1 is ingedeeld bij De Algemene, Fluks en Zuiderkwartier. Het tweede twaalftal speelt tegen Aio 2, Fluks 2 en KNS 2. Haarlem 4 komt uit tegen Fluks 4, Algemene 4 en Aio 3. Het toernooi begint om half elf. Morgen wordt voor de tenniscompetitie van de KNLTB een aanvang gemaakt met de promotie/degradatie-wedstrijden. Bo vendien zal nog een aantal wedstryden, dat van invloed is voor de bezetting van de eerste of laatste plaats, worden uitgespeeld. Door een fout in de officiële uitslagen lijst (van 11 mei) meldden wij in ons ten- nisoverzicht dat Duinlust door een beter setgemiddelde aan degradatiewedstrijden ontkwam, dit blijkt achteraf niet juist. Duinlust zal evenals vorig seizoen zijn plaats in de derde klasse weer moeten ver dedigen en wel tegen Heemstede 3. Voor zondag luidt het promotie/degrada tie-programma als volgt; Oranje TC 2 Westrust, HLTC 3Luckey Stroke 2, Mo zaïek 4Velserbeek, JatilooWOC 3, Bre- derode 2Roomburg, Donald Duck 2TC Zandvoort, Heemstede 3Duinlust, Jati loo 2HLTC 4, BastioneAnimo, Bastione 4Veritas 2. De volgende gestaakte wedstrijden die nen nog uitgespeeld te worden; Hilver- heide 2Brederode, Ready 3Groenen- daal 3, Westrust 3De Aemstelspelers 3, Bastione 2Helderse TC 2, Heemstede 2 Ready 4 en Mozaïek 4Snellius. Op de Bosbaan worden dit weekeinde de internationale roeiwedstrijden van de Am sterdamse Roeibond verroeid. Vergeleken met de schitterende wedstrij den van „De Hoop", vorige week, is de in schrijving zeer matig. Slechts de jeugd- nummers vormen hierop een uitzondering. Er hebben zeer veel jeugdploegen inge schreven. In het nummer oude vier zal Nereus het moeten opnemen tegen de Duitse club „Hansa". In het nummer oude acht hebben ingeschreven „Hansa", Laga en Nereus. „Het Spaarne" heeft ingeschreven met een jonge twee A, een overnaadse twee, een jeugdacht en een dames dubbel twee be staande uit de dames ElderenboschSchip per. In de voetbalelftallen voor de Olympi sche Dag zijn twee wijzigingen gekomen. Abe Lenstra is ziek en wordt in het elf tal van „oud-Nederland" vervangen door De Kubber van Amsterdam. Mogelijk zal Theo Timmermans nu linksbinnen gaan spelen en De Kubber linkshalf. In het elf tal van de spelers tot 25 jaar wordt Frans- sen (GVAV) wegens een blessure ver vangen door Althoff van Blauw Wit. De ledenvergadering van de „BVC-Am- sterdam", welke gisteravond in het Carl- tonhotel in Amsterdam bijeen was, heeft zich met 1 stem tegen uitgesproken voor een fusie met de vereniging DWS. Er wa ren 40 amateurs aanwezig. De beslissingswedstrijd tussen Elink wijk en GVAV zal op zondag 15 juni in stadion-Veldwijk in Hengelo worden ge speeld. De kwart-finales van het toernooi om de Nederlandse Voetbalbek«r zullen op dinsdag 10 juni of zondag ±5 juni worden gespeeld. De definitieve datum hangt af van de resultaten van de zeven resterende wed strijden voor de achtste finales, die van daag worden afgewerkt. Valt in alle wed strijden een beslissing, dan worden de kwart-finales op 10 juni gehouden. Ein digt evenwel één duel in een gelijk spel, dan wordt deze overgespeeld op 10 juni en wordt het gehele programma van de kwart-finales verschoven naar 15 juni. De waterpolocompetitie In de ontmoeting HVGBSleutelstad, die vrijdagavond voor de derde klasse B van de waterpolocompetitie KNZB in Stoop's bad in Overveen werd gespeeld, moest HVGB in de laatste seconden van de strijd een drie-twee voorsprong prijs geven en genoegen nemen met een gelijk spel. Uit een hoekworp genomen door Le- nie Harwijne, kreeg Lieke Bijkerk de bal goed aangespeeld en zij bezorgde HVGB de leiding. Verkeerd overnemen in de HVGB verdediging schonk daarna aan de Sleutelstad-aanvalsters de gelegenheid de stand in evenwicht te brengen door Elly Walter. Toen kwam HVGB wederom gevaarlijk voor het Sleutelstad-doel opzetten en na dat de keepster uit haar doel was geko men kon Maayke Fuykschot de ruststand op twee-een brengen. Ook na de hervat ting bleef HVGB enig overwicht houden. Goed samenspelend kwam HVGB voor het Sleutelstad-doel, maar werkte de ver dedigster de bal tot corner. De hoekworp, genomen door Lieke Bijkerk werd keurig op de hand van Maayke Fuykschot ge plaatst, die er meteen drie-een van maak te. Toen laaide het spel bij de gasten op waarbij Corrie Stouten door de HVGB- verdediging heen wist te komen om er drie-twee van te maken. Toen beging Le- nie Harwijne een overtreding waarvoor ze met nog enkele seconden speeltijd het water werd uitgezonden en dat kostte HVGB de overwinning daar Ria Duffels nog net voor einde de bal het HVGB-doel inwerkte. Uitslagen van wedstrijden gespeeld voor de zomercompetitie: Dames tweede klas se B: NereusHaarlem 10-1. Derde klas se A: DAWWaterlelie 0-0. Heren reser ve tweede klasse A: Haarlem 3DWR3 0-8. Reserve tweede klasse B: HVGB 3 DAW 3 9-2. WERELDKAMPIOENSCHAP VOETBAL ZONDER FAVORIET Morgen begint in Zweden op acht plaatsen het eind toernooi om het wereldkampioenschap voetbal. Dat is een gebeurtenis, waarnaar miljoenen in voetbal be langstellenden over de gehele wereld reikhalzend uitzien. En dan: wie zal op 29 juni na de finale in Stockholm de Jules Rimet-beker in handen krijgen? Het is een vraag die met geen schijn van kans op zekerheid beantwoord kan worden. Want het eind toernooi van 1958 hééft geen favoriet. Vier jaar ge leden wist iedereen te vertellen dat de Hongaarse voetballers de sterksten zouden blijken, maar zij werden in de finale door West-Duitsland, dat nu weer in de eindronde speelt, verslagen. En nu zegt men wel dat deze keer Joegoslavië een goede kans maakt, evenals Brazilië, Argentinië, Rusland en Engeland, maar dat zijn grepen in de lucht zonder meer. In dit artikel zullen wij een overzicht geven van de ploegen in het eindtoernooi, benevens enkele ge gevens die van nut kunnen zijn bij de t.v.-uitzendingen uit Zweden. Men kan overigens niet zeggen, dat Jerring, programmaleider van de Zweedse om- foep, die de loting voor de eindronden mocht verrichten, een erg gelukkige hand heeft gehad. Tot grote'schrik van de Oostenrykers deelde hij toen Engeland, Rusland en Brazilië, tezamen met Oostenrijk in groep 4 in. En nu mag het voor de toeschouwers die straks de tribunes van het Nya Ullevi stadion in Goeteborg zullen bevolken, heel erg prettig zijn, om drie van de sterkste ploegen aan het werk te zien, voor de vier tonden van deze groep is dat in het geheel niet plezierig. Immers, slechts vwee van de vier gaan over naar de tweede eindronde, naar de kwart finales. De teams, die in deze superpoule „afvallen", hadden in andere groepen zeker een goede kans gehad. Argentinië vormt met wereldkampioen West-Duitsland, Tsjechoslowakije en ^oord-ierland groep I, waarvan de wed strijden in Zuid-Zweden worden gespeeld, pe Argentijnen zitten in grote moeilijk- ieden. Juist had Guillermo Stabile, de middenvoor van Argentinië, die in het eerste toernooi in 1930 topscorer was, een sterk en hecht team opgebouwd, toen on verwacht het gehele binnentrioo „emigreer- Qe' naar Spanje en Italië. Een „nationale "]np" stond op het punt zich te voltrekken. Stabile vond een oplossing. De Argentijnse bond, de Spaanse en Italiaanse clubs, de spelers zelf, ja, iedereen vond het goed dat Ve ..vluchtelingen" in de ploeg voor Zwe den zouden worden opgenomen. Toen hwam de Argentijnse Spelers-Unie, de vak bond van de profs, die tegen de plannen z'jn veto uitsprak. Guillermo Stabile moest maar heel gauw zorgen voor een nieuwe aanvalslinie. Of hij daarin geslaagd is? Hij gelooft van wel, maar pas in Zweden wordt aat bewezen. Ook de „Weltmeister 1954" heeft moei lijkheden met de voorhoede. De defensie van West-Duitsland is sterk en beproefd, maar dat Sepp Herberger opnieuw een beroep moest doen op de 37-jarige Fritz Walter, ere-aanvoerder van het team, is toch wel een veeg teken. Behalve Walter is van de „oude ploeg" nog slechts een drietal spelers overgebleven: linksbuiten Hans Schafer, rechtshalf Horst Eckel en rechtsbuiten Helmut Rahn, de man, die in 1954 het winnende doelpunt scoorde in de finale tegen de Hongaren. De Tsjechen hebben de laatste jaren voor opmerkelijke prestaties gezorgd. Maar, het verhaal dreigt eentonig te worden, ook hier is de voorhoede het zwakke punt. Noord- Ierland, met Danny Blanchflower en doel man Harry Gregg als topspelers is de ge vaarlijke outsider in deze groep. Willy Meisl ziet in Paraguay en Joego slavië de kanshebbers van groep II. Joego slavië heeft onlangs nog bewezen tot bij zondere prestaties in staat te zijn, want de 5-0 zege te Belgrado op Engeland behaald, is weinig minder dan een sensatie. Goede prestaties kan men ook van het team van Paraguay verwachten. Het spel van de Paraguezen doet eerder Europees dan Zuidamerikaans aan. In tegenstelling met de andere teams leggen de Paraguezen het accent maar al te graag op de aanval. Zo graag zelfs, dat het hun vaak doelpun ten kost. Frankrijk, sterk gehandicapt door de vlucht van de Noordafrikaanse spelers, heeft weer een beroep moeten doen op routiniers als Remetter, Roger Marche en Jonquet. Schotland, dat in het kampioenschap van de „home-countries" met 4-0 van Engeland verloor, heeft te laat ingezien, dat een ge degen voorbereiding zeker nodig is. Boven dien mist de ploeg de steun van manager Matt Busby, die bij de vliegramp van Mün- chen zwaar gewond werd en de leiding van het team in andere handen moest over geven. Waarschijnlijk vormen Zweden, Mexico, Hongarije en Wales wel de „regelmatigste" groep. Mexico heeft zeer zeker een aanzien lijk sterker elftal dan in 1954. Doelman An tonio Carbajal, die voor de derde maal aan een toernooi om de Wereldbeker deel neemt, is een speler van grote klasse. Wales, dat via een loting en twee wed strijden tegen het zwakke Israel zich toch nog plaatste bij de laatste 16, zal het wel heel moeilijk krijgen om een goed resul taat te behalen. Maar toch blijft Wales een gevaarlijke outsider, aangezien de krachtsverschillen hier wel erg klein zijn. Hongarije mist zijn sterren van 1954 bijna allen. Slechts Grosics, Bozsik en Hidegkuti zijn nog van het „oude" team over. Zoals bij bijna alle ploegen ligt ook bij de Hon garen ditmaal het accent op de ver dediging. Manager Lajos Baroti heeft bij herhaling ver klaard, dat zijn team kansloos is en dat hij bouwt aan een ploeg voor 1962. Maar dat is misleiding, want iedereen weet, dat Baroti alles doet wat in zijn vermogen ligt om zijn „new look" klaar te stomen voor Zwe den. En dan de gast heren, het Zweed se team. De Ita liaanse reis van Holger Belgerus heeft succes ge had. D e secreta ris-generaal van de Zweedse bond is er in geslaagd zes beroepsspe lers, die voor Ita liaanse clubs spelen, vrij te krijgen. Bern 4 juli 1954: Duitsland scoort het derde doelpunt tegen Hongarije en kan zich korte spanne tijds later wereldkampioen voetbal noemen. De grote favo rieten, de Hongaren, werden toen met 32 verslagen. Het valt niet te ontkennen: Rusland, Brazilië, Engeland en Oostenryk vormen de sterkste groep. Ongetwijfeld zullen hier de teams punten aan elkaar gaan ver spelen. Dat maakt dat een verrassend re sultaat van een outsider en de enige outsider is hier toch wel Oostenrijk dubbel telt. Daardoor is zelfs Oostenrijk niet kansloos. Rusland heeft zich terdege voorbereid: begin mei werd de competitie stilgezet en de Olympische kampioenen de Russen zijn nu eenmaal amateursvan 1956 maakten een toer naar China. Toch is al in de voorronden bewezen, toen Rusland zich pas kon plaatsen na een beslissings wedstrijd tegen Polen, dat het Russische elftal zeker niet onverslaanbaar is. Brazilië is een ernstige gegadigde voor de titel. In 1950 ontging de titel de Brazi lianen net en met wat meer discipline had het elftal in 1954 in de kwart-finales de Hongaren kunnen verslaan. De verdediging is sterk, maar de voorhoede heeft niet meer die klasse van 1950 en 1954. Na Belgrado waar met 50 van Joego slavië werd verloren hebben de Engel sen begrepen, dat hun kansen op de titel zeker niet zo erg groot meer zijn. Vóór de vliegramp van München tipten velen de Eingelsen als dè favorieten voor dit toer nooi; na die 6de februari, toen het team Roger Byrne, Duncan Edwards en Tommy Taylor verloor, lagen de papieren ineens geheel anders. Maar toch blijft dit Engelse team nog altijd een gevaarlijke tegenstan der, zelfs voor Brazilië en zelfs voor Rus land. Tenslotte blijft Oostenrijk over. De Oos tenrijkers hebben de Weense School verla ten en zijn tot een directer speltype over gegaan. Ondanks de ongunstige loting, on danks de omstandigheid dat zij Ernst Öcwirk, hun beste speler van na de oor log, moeten missen, zouden zij in elke andere groep goede kansen hebben gehad voor een plaats in de kwartfinales. Zelfs in deze super-groep kan Oostenrijk voor verrassingen zorgen, daar de Brazilianen bijvoorbeeld tegen een hard-spelend Oos tenrijks team beslist niet tot top-prestaties zullen komen. Tot slot de t.v. De uitzendingen, die zich wel in grote belangstelling zullen mogen verheugen, zijn op de volgende data: 8 juni (18.45 uur): DuitslandArgentinië; 11 juni (18.45 uur): EngelandBrazilië; 12 juni (18.45 uur): ZwedenHongarye; 15 juni (18.45 uur): Duitsland- -Ierland; 19 juni (18.45 uur): een van de kwartfinales: 24 juni (18.45 uur): een van de halve finales; 28 juni (16.45 uur): de wedstryd om de derde plaats; 29 juni (14.45 uur): de finale

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7