LÜYCKS IJshockey conflict in volgende fase Ellendig stukje Santpoort wacht al te lang op een sanering „Reserve officieren worden te vroeg op non-actief gesteld" ELTA-wijk, armoedige buurt met gelukkig al enige lege huizen 300 soorten behang? ER IS GEEN BOUWVOLUME.... Kamsteeg's Automobielbedrijf N.V. Jubileumseizoen van „De Kennemer Kunstkring" met thriller besloten Henk Buis winnaar van stayerswedstrijd SLOT DEFECT? Overheid moet open oor hebben voor haar critici Bezorgdheid over daling van binnenlands toerisme Landelijke stadiecommissie ingesteld Congres Federatieve Raad Voormalig Verzet De Caravelle-lijn De standen in eerste en tweede klasse 11 VB Ds. H. van den Brink over de zending in Indonesië Uw verfleverancier Kerkelijk Nieuws De voetbalelftallen van Engeland en Duitsland LIMONADE Elf Nederlandse ruiters gaan naar Aken Het Europese bekertoernooi voor landenteams Uiu i 'J O HAARLEMS DAGKLAD - OPRECHTE HAAELEMSCHE COLKAM ER STAAN IN VELSEN een stuk of wat huizen leeg, waar vermoedelijk zelfs de onderste van de lange wachtlijst der woningzoekenden weinig belangstelling voor zal hebben. Het zijn geen kostbare flats in de zonnige nieuwbouw van Ijmuiden en geen te dure huizen, die „voor de speculatie" gebouwd werden, maar gore optrekjes van een paar meter breed in straatjes van ook een paar meter breed en ze staan in Santpoort. Ja, in Santpoort, het deel van Velsen, waar de onbekende wandelaar uit opgepoetste vooroorlogse huizen en riante nieuwe „tuindorpjes" zou kunnen afleiden, dat dit een gezapig en welbedeeld stuk der gemeente moet zijn, waar het goed is coupons te knippen of thuis te komen van een dagtaak in Amsterdam. De lege huizen zijn niet te vinden langs de Cremerlaan of in de Westindische buurt, maar in het stukje Santpoort, dat wat weggeduwd ligt van de Wüstelaan en dat zijn naam ontleende aan de Amsterdamse luchtvaarttentoonstelling in de twintiger jaren, de Elta. Zodat dit stukje Santpoort ook maar Elta werd gedoopt. Het is ons niet bekend, of Neder land erg groots is geweest met zijn Amsterdamse Elta de huidige Velsense herinnering eraan in de vorm van een triest armoebuurtje geeft zeker geen aan leiding tot een gezwollen borst. ELTA. Het is een begrip, dat in het Santpoort.se dorp zelf een wat „buiten landse" klank heeft, want wie daar niet woont komt er nimmer, ook al omdat er zich slechts twee panden bevinden, die met wat fantasie tot winkels gerekend kunnen woi-den; de rest van dit gore hui- zehcomplex is met dezelfde fantasie onder de woningen te rangschikken. Na een middag tussen die verveloze, eendere geveltjes te hebben gezworven en te hebben gesproken met de mensen, die Elta zo goed en zo kwaad dat gaat „be volken", heeft het woord van wethouder Verbeek in de afgelopen gemeenteraads vergadering een tastbare klank gekregen: hier heersen inderdaad afschuwelijke woontoestanden, die, om met dezelfde wet houder in een babbeltje-daarna te spre ken, „laten zien, dat de aannemers, die het gebouwd hebben een dievenzoodje waren". Mathematisch perk ELTA. Er lopen twee straatjes heen, waarvan één bij de oude Santpoorters be kend staat als het Kippenlaantje, een lief lijk kronkelding tussen het fluitekruid, omzoomd door wrakke behuizingen, die vroeger wellicht een kleine boer aan een onderdak hebben geholpen, maar die hun lijd allang hebben overleefd en door de woningnood en de hoge huren zijn volge- dreven met mensen. Daar achter b.egint het eigenlijke Elta, een mathematisch perkje vol verveloze huizen aan precies gelijke straatjes met namen als Schuitstraat en Passtoorsstraat, namen van mensen, die achteraf bekeken, beter hadden verdiend. Er spelen als overal kinderen en de kin deren hebben het slechtste deel nog niet in dit vergeten stukje Velsen, want een suto is er eeii bezienswaardigheid en er igt zelfs een door de planologen vergeten •uk groen voor hun bruine neusjes, dat .■en mooi eind verderop pas wordt afge- Advertentie MEDEDELING JULIANALAAN OPGEBROKEN blijft bereikbaar via Verspronckweg. Benzine-verkoop - Stalling - Reparatie Official Volkswagendealer Julianalaan 295 - Telefoon 11781 De klok van de gebroeders R. en C. H. Feenstra, die nu al weer ruim vijftien jaar geleden door Jan van Ees en wijlen An ton Roemer in staat werd gesteld haar waarschuwend geluid bij het beroepsto neel te doen horen, heeft sindsdien nauwe lijks meer stil gestaan. Want de thriller Als de klok waarschuwt" staat hoog ge noteerd bij onze dilettanten, die er kenne lijk nog steeds niet op zijn uitgekeken, zodat het stuk ongetwijfeld reeds vele honderden opvoeringen mocht beleven. Nu is een dergelijk hartelijke ontvangst geenszins onverdiend, daar de beide auteurs de geheimzinnige gebeurtenissen het Friese slot „Eikenstins" met de vereiste flair naar een verrassende ont knoping wisten te leiden, zonder de logica hierbij al te zeer geweld aan te doen. "'et de intrige en karaktertekening mo- ?en zij dan niet steeds even oorspronke lijk zijn geweest, zouteloos of vervelend werden zij evenmin. Vandaar dat het gro te succes van deze thriller van eigen bo dem gemakkelijk zijn verklaring vindt in de gelukkige afwisseling van komische en spannende taferelen, plus het ten tone le voeren van diverse typeringen, waarop elke amateur met vreugde zijn krachten beproeft. Een combinatie van factoren, waarvoor ook het publiek nog steeds bij zonder ontvankelijk blijkt. Dit mocht op haar beurt de Haarlemse toneelvereniging „De Kennemer Kunst ding" donderdagavond in de Stads schouwburg ondervinden, waar van dit sluk onder regie van A. van der Borg een aantrekkelijke opvoering werd gegeven. Als ensemble hebben de spelers de ge ponste sfeer ongetwijfeld kunnen oproe pen, zodat de toeschouwers de handeling "zot aandacht bleven volgen. Ook de rol- ■•ttnnis was zeer behoorlijk, hetgeen een Plezierig tempo ten gevolge had. E waren enige bijzonder goede individuele presta ties op te merken, zoals de schurkachtige dokter Van Gendt van Rob Toornburg, die zich vrij en natuurlijk over het toneel weet te bewegen. Piet van Zeist en Anna Heid- weiller-Hartman waren het echtpaar Brouwer met Corry Wassenberg als een even vlotte als charmante dochter. De dankbare rol van de openhartige freule ;an Sminia, door Rie Lablans, kreeg, de ^wenste geestigheid en Henk Kooy maak te de adellijke verstekeling in aller ogen s-"npathiek. De naam van de vertolker ,an de sinistere Sinne moet hier onver meld blijven, omdat deze niet in het pro gramma was opgenomen. Joce Kummer 'as de kordate Wietske, die praktisch in eerste tafereel reeds als bruid is be- Jemd voor Lolke, die door Gerard Pollé 'P stoere zeemansbenen werd gezet. Ecn geslaagd besluit van een jubileum- seizoen „Hier en daar zijn in Velsen ge vaarlijke en onhoudbare woningtoe standen ontstaan, die wij als gemeente moeilijk langer kunnen tolereren. He laas ontbreekt ons het bouwvolume, om de saneringsplannen in deze af schuwelijke wijken door te zetten In deze zin drukte zich wethouder R. Verbeek dinsdagavond uit tijdens de Velsense raadsdebatten en hij noemde met name een wijk, die aan het woord „afschuwelijk" beant woordt: de allang op de nominatie van slopen staande „Elta" in Sant poort-station. Een onzer redacteuren is er gisteren op bezoek geweest en kwam met bijgaande indrukken terug. sloten door de flatblokken aan de Haar lemse Delftlaan. VRAAG echter niet aan een van die ge zinnen naar hun huiselijke binnenkant en blijf vooral uit de leeggekomen huizen in deze wijk, want in beide gevallen zult ge schrikken. Mevrouw Van Roode, Schuit straat nummer elf, durft niet al te hard tegen een muur te leunen uit vrees voor grotere instortingen, dan zij al aan de achtergevel van haar huisje kan laten zien. Bij haar buren is destijds een bijna geheel nieuwe voorgevel ingemetseld, toen het gevaar voor een werkelijke grote in storting te dichtbij kwam, maar haar dochtertje Marianneke laat zien, dat dit moment op hun nummer elf ook niet zo bijster ver meer af is: zij haalt met gem- k een paar zware moppen steen uit de muur, zodat het raamkozijn van de keuken op wonderlijke wijze in een onbestemd niets blijft hangen. Wie uit de voordeur naar nummer dertien kijkt, dat inmiddels leeg is gekomen omdat de mensen daar een nieuw huis hebben toegewezen gekregen, ziet duidelijk en zonder gebruik te maken van enig timmermansoog, dat het kavalje lelijk uit 't lood hangt en op een goede dag wel eens helemaal horizontaal kan komen. De nummers negen, vijf en drie in de Schuit straat staan gelukkig ook leeg om de zelfde redenen: onbewoonbaar. Niet offi cieel, want het bekende bordje is in de Elta-wijk niet te vinden, maar een vesti gingsvergunning wordt er in ieder geval niét meer voor deze krotten verstrekt. Hetgeen niet wegneemt, dat vele tientallen mensen in tientallen precies even erge bouwsels het nog wel moeten proberen uit te zingen. Mevrouw Handgraaf, die aan dat „Kippenlaantje" al twintig jaar in een voormalig boerenhuisje woont, heeft heel wat familie in de Elta gehad en zij her innert zich nog best, dat er zelfs in de tijd van haar trouwen niet over kon wox-den gedacht een schilderij op te hangen zonder het i'isico de stenen van de tussenmuur bij de buren te deponeren. Vandaar dan ook de opmerking van wethouder Verbeek over de aannemers, die deze huizen des tijds op hun vex-antwoording namen. In d"e Passtoorsstraat, op nummer 32, hangt een briefje voor de deur: J. v. d. Poll, verhuisd naar Gjertsenstraat 2 in IJmuiden-oost. Eén van de meer geluk kigen dus. Zo op het gezicht is het inte- rieur van dit verlaten en tot overlijden gedoemde huisje niet eens zo slecht. Maar de buren weten direct te vei-tellen, wat er allemaal aan mankeert en dat is genoeg om heel hard te willen verhuizen naar een minder gevaarlijke woning Het ruikt hier vochtig in al die kleine onderkomens, die zonder enige smaak zijn samengevoegd tot wat dertig .jaar geleden al voorbestemd was tot een „arbeiders wijk" in de allerslechtste zin des woords. Het moet er ook vochtig zijn, want van de Wüstelaan af is het nog een hele hel ling, voor de Elta begint. En hoe vochtig het in werkelijkheid is, kunnen de bewo ners aantonen met afbladderend behang, zwetende muren en druipende plafonds, waar het hemelvoeht dan af en toe nog een schepje opgooit, omdat de dakbedekkin gen ook lang niet overal even nauwkeurig zijn afgewerkt. Zo zijn er legio voorbeelden te putten uit dit stukje ellendige woningbouw, waarvan het volstrekt énige voordeel is, dat de huren belachelijk laag zijn. De Elta moet gesaneex-d worden en de gemeente weet dat al een hele poos en zeer nadruk kelijkWethouder Verbeek zei het kort en goed zo: „Die huizen zijn vaak nog veel slechter dan ze er aan de buitenkant uit zien" en dan moet het wel heel bijzonder bar en boos zijn. De plannen liggen klaar en als het aan Velsen lag, zou men mox-gen de hele bende tegen de grond halen. Financieel is het zelfs allemaal al in kannen en kruikenHet enige wat ont breekt is bouwvolume, om de Eltalieden op korte termijn aan een nieuw onderdak te helpen. De pot van 40.000 huizen voor de ge meenten. die in 1958 met zo'n „royaal" ge baar werd verstrekt, is allang opgedeeld en Velsen hoopt nu maar op een extra toewijzing of op 1959 Zij uit de Elta kennen dit verhaal al uit den treure er zijn zeker al tien ambte naren bij hen op bezoek geweest om vra gen te stellen en woningbehoeften op te nemensommigen kunnen nog een aan schrijving tot ontruiming aantonen van twintig jaar geleden, zoals mevrouw Hand- graaf van het Kippenlaantje. die twintig jaar geleden te horen kreeg, dat ze er wel mocht gaan wonen, maar er niet op kon rekenen, dat het langer zou zijn dan voor drie maanden dan ging haar Kuis tegen de gx-ond! De gemeente van nu staat met de rug tegen dc ambtelijke muur en kan slechts uitzien naar een extra-bouwvolume uit Den Haag om een eind te maken aan een toestand, welke tot de beschamendste op woninggebied binnen Velsens gemeente grenzen gerekend kan worden. In ons verslag van de nationale baan- kam -jioenschappen. die donderdagavond in het Olympisch Stadion te Amstex-dam werden gehouden, wordt de indruk gewekt als zou de selectiewedstrijd achter grote motoren gewonnen zijn door Jan Buis uit Badhoevedorp, die de laatste tijd in De nemarken vertoefde. Deze stayerswed- strijd is echter gewonnen door Henk Buis uit Vijfhuizen. De „Deense" Jan Buis werd derde in het 50 km. kampioenschap en plaatste zich met Van Houwelingen, Hugens en Moolenijzer voor de kwartfina le achtervolging. Jan Buis is lid van de Halfwegse wielerclub HSC „Dc Bataaf" en Henk Buis is aangesloten bij het Haar lemse HSV „De Kampioen". Advertentie „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 De voorzitter van de provinciale Gelder se V.V.V. mr. P. M. H. Sassen, heeft op de algemene vex-gadering van deze vereni ging zijn bezorgdheid uitgesproken over het geleidelijk teruglopend binnenlands toerisme in Nederland terwijl de trek naar het buitenland hand over hand toeneemt. In het jaarverslag van de Gelderse V.V.V. staat hierover vermeld, dat de Nederlandei-s het vorig jaar 130 miljoen gulden meer in het buitenland uitgaven dan in 1954. Dit werd slechts ten dele ge compenseerd door een stijging van de bui tenlandse inkomsten van het toerisme, die 40 miljoen gulden bedroeg. De heer Sassen maakte in dit verband melding van een landelijke commissie, op initiatief van de Gelderse V.V.V. gevox-md. die dat vraag stuk sinds enkele maanden bestudeert. In Bellevue te Amsterdam is het twee daagse vijfde congres van de Nationale Fedex-atieve Raad van het Voormalig Ver zet Nederland geopend. De landelijk voor zitter, de heer G. Ritmeester hield een openingsx-ede, waarna de heer B. J. Ver hoeven sprak over „vrijheid en jeugd". De congressisten gingen vervolgens naar. het paleis op cïe Dam, vanwaaruit men latex- naar het Nationaal Monument ging waar een kx-ans werd gelegd. In de namiddag werden de congressisten door B. en W. op het stadhuis ontvangen. Advertentie de zomer-haarmode Op de vanochtend in Utrecht begonnen jaarvergadering van de Algemene Neder landse Vereniging van reserve officieren heeft de voorzitter dier vereniging mr. A. Th. E. Kastein het hoogst onbevredigend genoemd dat nog steeus geen oplossing is gevonden voor het inzetten van vele ont slagen reserveofficieren bij een onver hoopte totale oorlog. „Wij zijn het er mee eens als men stelt, dat resgrve-ofl'icieren boven de 45-jarige leeftijd te oud moeten worden geacht om zowel lichamelijk als geestelijk een oorlogstaak langdurig te kunnen vervullen. Maar voor tal van an dere functies bij de B.B., andere open bare diensten en bepaalde commando's bij de strijdkrachten zijn deze reserve-offi cieren bitter nodig. Steeds weer hebben wij er bij de autoriteiten op aangedrongen deze potentie juist in het kader van een algemene oorlogsvoorbereiding niet overboord te werpen. Laat men dan nu een selectie maPen en die reserve-officie ren, die blijk hebben gegeven goede lei ders te zijn of op ander terrein zeer nuttig werk te kunnen verrichten paraat houden en opleiden, voor de bijna bovenmense lijke taken, die eventueel zijn te vervul- len. Thans zien wij telkenjare in de staats courant lijsten gepubliceerd die weer hon derden reserye-officieren buiten actie stel len". Mr. Kastein geloofde niet, dat men zich op dit moment over de gang van zaken bij de aanschaffingsdiensten ongerust moet maken. „Natuurlijk, er zullen fouten gemaakt zijn en er zijn malversaties ont dekt. Maar deze fouten blijken jaren gele den te zijn gemaakt en de minister heeft reeds een jaar geleden een efficiency-bu reau opgedx-agen een onderzoek in te stel len naar dc juiste organisatie van de aan schaffingsdiensten. De activiteiten van de Staten-Gencraal hebben ons de overtuiging gegeven, dat men aldaar over het wel en wee van onze strijdkrachten waakt", al dus mr. Kastein. „Kritiek niet welkom" „In Nederland zijn wij nog niet zover dat de overheidsinstanties kritiek een welkom toeroepen. Recente voorbeelden zijn er te over. De eerlijke criticus moet niet zoals maar al te vaak gebeurt ixx zijn promotie worden geschaad of met ontslag worden bedreigd. In plaats daarvan deed men er beter aan, de criticus te omhangen met een on derscheiding, omdat hij de moed opbracht zijn mening in het openbaar naar voren te brengen", aldus mr. Kastein. Mr. Kastein zal vandaag het voorzitter schap van zijn vereniging overdragen aan reserve-luitenant-kolonel mr. J. H. P. V. Haitsma Muiier. NU het schijnt, dat het mooie weer wil komen, dagen vol van zonneschijn, denken wij meteen aan het blije gevoel van vakantie en er stralend uit te zien. De huidige haarmode, de 'Caravelle'-lijn, heeft door haar eenvoud het voordeel elke vrouw een perfecte coiffure te geven, die harmonieert met vorm van hoofd en ge zicht. maar ook met sportieve kleding en wisselvallig weer. Vele variaties zijn moge lijk. De haren zijn kort, zeker, maar zij geven een indruk van een volume, dat past bü zomertoiletlen en strandpakjes. Coiffure Caravelle geeft de vrouw inderdaad hel aangename gevoel zich altijd goed verzorgd te weten. Salon dioé' f W - A pour l'annér 1 95 S Het 'Syndicat de la Haute Coiffure Francaise et Coiffure Creation', dat deze nieuwe lijn lan ceerde, telt in Nederland 25 leden, allen vooraan staande dameskappers. In Haarlem zijn deze: Louis Pièrlöt, Zijlstraat 88. en Leonard. Wagenweg 29. KI. IA: Hf cl. Bols IEV DSK Halfweg BSM Sp'dam EDO 3 DCO DSS VI. Vog. Velsen 2 20-31 20—28 20—22 20-19 20—19 19—20 20—18 20—17 19—16 19-15 19—11 KI. 1 B: EDO 4 HFC 3 St.vog. 4 Haarl. 5 Terr.v. 2 Schot. 3 H'gom 2 Ripp. 2 HBC 3 Kenn. 3 TYBB 2 ADO 20 2 22—32 22-29 22—28 21—24 21-24 22—20 21—19 22—19 22—17 21—16 20-16 22—14 KI. 2 B: EDO 5 18-27 Kinh. 2 18—26 W. a. Z. 2 16—21 BSM 2 18—21 DEM 3 RCH 5 HFC 4 Kenn. 4 Haarl. 6 KL 2 C: VSV 4 19—27 St.vog. 5 19—26 Zeem. 3 18—24 O. Gez. 2 17—17 17—20 Hilleg. 3 18-17 16—17 RCH 6 17—17 17—16 NAS 2 18—17 18—12 DCO 2 18—16 16— 8 Haarl. 7 17—12 VI. Vog. 2 18—0- VI. Vog. 3 17— 6 2 winstpunten in mindering KL 2 A: Renova Alliance N. Venn. Vg.zang DIOS H'stede Sp.vog. SHS SVIJ DSB Kl. 2 D DIO 2 DCO 3 HFC 5 VSV 5 VVB 3 DEM 4 Bl'daal 3 B'wijk 3 TYBB 3 Zeem. 4 18—34 18-21 17-20* 18—20 18—19 18—17 18—15 18—14 18—13 17—2* 18—26 18-24 16—20 18—20 18—19 17—16 18—15 18—15 17—11 18- 9 Op 6 juli keert hij naar Indonesië terug Donderdagavond -werd er in het houten kerkgebouwtje van de gereformeerde ge meente in de Croesenstraat, uitgaande van de zendingscommissie in Overveen, een bezinningssamenkomst gehouden, waar vrij veel belangstelling voor bestond en waar tevens afscheid werd genomen van ds. H. van den Brink, gereformeerd missionair predikant op Zuid-Celebes, die sedert 6 juli 1957 met verlof in Nederland vertoeft. Aan ds. Van den Brink, die al vijfentwintig jaar zendingsarbeid onder de tropenzon heeft verricht is het gelukt een visum te verkrijgen en op 22 juni ver trekt hij per vliegtuig naar Singapoi-e, van waaruit hij hoopt, Makassar op Zuid-Ce- lebes te bereiken. Zijn vrouw en kinderen blijven voorlopig in Haarlem op de Ver spronckweg wonen. Ndat ds. D. Ringnalda, gereformeerd predikant te Overveen, de spreker met een kort woord had ingeleid behandelde ds. Van den Brink enkele aspecten van het zendingswex-k, zoals die voor dc Chris telijke kex-ken in Nederland liggen, waar- bij hij naar voren bracht, dat het Indone sische volk over het algemeen tegenover kerk en zending wel sympathiek staat, maar wat de politiek betreft, veel criti- scher geneigd is. Hierbij doelde ds. Van den Brink speciaal ook op de afbreuk van het Nederlandse bedrijfsleven in Indone sië. Uitvoerig ging ds. Van den Brink in op dc verhouding tussen het Nederland- se en Indonesische volk, waarbij hij stel de, dat wij door Gods voorzienigheid in aanraking zijn gekomen met de volkeren van de Indische archipel en waar op bevel van Jezus Christus thans het evangelie wordt verkondigd. Het was sprekers vaste overtuiging, dat het Nederlandse en Indo nesische volk nauw met elkaar zijn ver bonden en dit ook zullen blijven, ook na de soevereiniteitsovei'dracht in eind 1949, waarbij van een honderd percent boedel- overdracht volgens hem geen sprake is. De taak, die thans in Indonesië op het ter rein van de zending moet woi'den verricht, is moeilijker dan ooit, maar men mag haar niet ontwijken. Het gaat hier uitein delijk ook om de verhouding Oost-West. Ds. Van den Brink ziet het als zijn op dracht van God, nu ook het zendingswerk door de huidige crisis op losse schroeven is komen te staan, de strijd aan te bin den tegen de dreiging van het uit elkaar drijven van beide volkeren. Verbroken verhoudingen met de naasten moeten steeds worden aangepakt, daartoe moeten wij ons naar hij zeide, steeds opmaken omdat het Gods gebod is de naasten lief te hebben. Juist de zendingsbesprekingen in beide landen doen zien hoe belangrijk deze zendingstaak nog altijd is. Het is no dig in Indonesië als kerk trouw te blijven en deze ti'ouw is voor ds. Van den Brink een van de motieven waarom hij thans naar Indonesië wil terugkeren. Na de pauze was er gelegenheid tot vra gen stellen en vervolgens sprak ds. P. G. van Bergen, die als zendingspredikant op het eiland Soemba heeft gewerkt en die thans met verlof in Den Haag vertoeft, een kort woord ten afscheid tot de heer Van den Brink, waarbij hij zeide, dat een -van de x-edenen, waarom ds. Van den Brink het moeilijke besluit heeft genomen zijn gezin hier achter, té laten en naar In donesië terug te keren, luidt, dat hij op Makassar nodig is, waar de gemeenten zijn terugkomst wensen. Ds. L. Korvinus, die zendingsarbeid in Medan verrichtte en nu met verlof in Zandvoort verblijft, sloot de avond met gebed. Advertentie Botermarkt 48 - Tel. 18815 Deed u al een keus uit onze meer dan per rol vanaf 78 ct. Staalboek gratis in bruikleen. Afranden doen wij gaarne voor u. Plaktafels en borstels staan voor u klaar. Ned. Ilerv. Kerk Beroepen te Bergum B. J. Geerling te Glanerbrug. Beroepbaarstelling: Ds. Jac. de Vries te Oostvooxme, voorheen te Sid ney, stelt zich beroepbaai'. Geref. Kerken Tweetal te 's-Gravenhage-O. (vac. F. E. Hoejstra) S. v. Bekkum te Monster en H. A. L. v. d. Linden te De Bilt. Examens: De classis Hilversum heeft na gehouden coll. doctum ds. J. Ytsma, v.h. Vrij-Evang. pred. te Bussum beroepbaar gesteld. Be dankt voor Hai-lingen M. N. de Wolf te Klazienaveen. Geref. Kerken art. 31. K.O. Examens: Aan de Theol. Hogeschool te Kampen is geslaagd voor ht'; kand.ex. de heer J. Scheltens te Emmen. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Biezelinge J. v. Dijken te Ouderkerk aan de Amstel en J. Tijmes te Nunspeet. Bedankt voor Aalsmeer B. Bijleveld te Noordeloos. Evan. Luth. Kerk Bedankt voor Middelburg-Vlissingen L. Evelein te Enkhuizen. Geref. Gemeenten Bedankt voor Elspeet M. Blok te Rijssen. Het Engels voetbalelftal, dat zondag in het toernooi om de wereldbeker tegen Rus land speelt, is sedert de wedstrijd tegen de Russen, die enkele weken geleden in Mos kou werd gespeeld en in een gelijk spel (11) eindigde, ongewijzigd gebleven. Het elftal ziet er dus als volgt uit: Doel: Colin McDonald (Burnley). Achter: Don Howe (West Bromwich Al bion) en Tommy Banks (Bolton Wande rers). Midden: Eddie Clamp (Wolverhampton Wanderers), Billy Wright (Wolverhampton Wanderers) en Bill Slater (Wolverhampton Wanderers! Voor: Bryan Douglas (Blackburn Ro vers), Bobby Robson (West Bromwich Al bion), Derek Kevan (West Bromwich Al bion), Johnny Haynes (Fulham) en Tom Finney (Preston North End). Het Duitse elftal, dat tegen Argentinië uitkomt, is als volgt: Doel: Herkenrath (Rot Weiss). Achter: Stollen werk (Köln) en Jusko- wiak (Fox-tuna). Midden: Eckel (Kaisei'slautern), Erhai'dt (Fürth) en Szymaniak (Wuppertaler SV). Voor: Rahn (Rot Weiss), Fritz Walter (Kaiserslautern), Uwe Seeler (Hamburger SV), Alfred Schmidt (Borussia), Schafer (Köln). Advertentie SINDSly 60/JAAR ONMISKENBAAR AAN DE TOP IJHC Den Haag: „Wij nemen ook dit jaar deel aan het zomer ijshockeytoernooi in Cortina d'Ampezzo". NUB: „Wij ïxandhaven het royement van de „I.IIIC Den Haag" en spelen in Cortina d'Ampezzo is dus uitgesloten. Mejuffrouw Van Honstede, directrice van de Hoky: „Zolang het conflict tussen de „IJIIC Den Haag" en de Nederlandse IJshockeybond blijft bestaan, wordt er niet gespeeld op de Haagse overdekte kunstijsbaan". Ziehier drie uitspraken die vrijdag wer den gedaan en waaruit blijkt hoever men in het Nederlandse ijshockey nog verwij derd is van de oplossing van het bestaan de conflict. Zoals mén zich zal herinnerden is het conflict tussen de Haagse ijshockeyclub „IJHC Den Haag" en de Nederlandse IJs hockeybond verleden jaar ontstaan, toen de IJHC Den Haag, zonder toestemming van de bond aan het internationaal zomer- ijshockevtoei'nooi in Cortina d'Ampezzo deelnam. En het scheelde daarna weinig of er werden geen wedstrijden meer op de overdekte kunstijsbaan in Den Haag ge speeld. Evenals het vorige jaar heeft de Haag se ijshockeyclub een uitnodiging ontvan gen om deel te nemen aan het zomer-ijs- hockeytoernooi in Cortina d'Ampezzo, dat van 14 tot en met 17 augustus zal worden gehouden. Plet bestuur van de IJHC Den Haag heeft, gezien de succesvolle twee de plaats van een jaar geleden, besloten, de uitnodiging te accepteren, ndanks het feit dat de vereniging als het enige actieve lid door de nationale bond is geroyeerd. De IJPIC Den Haag heeft tot op heden de herhaalde verzoeken ten spijt nog steeds geen berichten ontvangen of het door haar reeds in januari ingestelde bex-oep is aan genomen of verworpen. Het bestuur van de IJHC Den Haag heeft tijdens de alge mene ledenvergadering van 9 mei het be roep toegelicht. Het bondsbestuur heeft daarna toegezegd de uitspraak aan de Haagse Ijshockeyclub bekend te zullen maken. De heer Bendien, secretaris van de Ne derlandse IJshockeybond, deelde ons na mens het bestuur mede, dat het royement van de IJHC Den Haag gehandhaafd blijft en dat dus geen toestemming zal worden verleend voor het spelen van wedstrijden in het buitenland of Nederland. Mejuffrouw Van Honstede, directrice van de Hoky zei ons desgevraagd, dat wanneer het conflict blijft bestaan er geen 190 trainingsuren beschikbaar zullen wor den gesteld aan een gezelschap, dat daar geen lucratieve wedsti-ijden tegenover kan stellen. De conclusie uit dit alles is, dat de dagen van ijshockey in Nederland zijn geteld. Tenzij op korte termijn een oplossing wordt gevonden die alle betrokken par tijen zal bevredigen. De Nederlandse vertegenwoordiging op de Europese kampioenschappen voor springruiters in Aken, die van vrijdag 27 juni tot en met zondag 6 juli gehouden worden, zal zeer groot zijn. In de officiële equipe zijn vijf ruiters opgenomen. Daar naast gaan er nog zes voor eigen rekening naar Duitsland. Plet Nederlandse team bestaat uit de hei-en Tonv Timmer met „Master" en Berti Uytendaal met „Hanko" die, zoals eerder gemeld, aan het Europees kam pioenschap voor springruiters deelnemen en voorts mej. Irene Jansen met „Adel- boom", de heer M. M. Koster met „Obbey" en „Veracruzano" en de heer H. J. Wou- ters van den Oudenweyen. die met „Lieu tenant" en „Rebel" uitkomt. Verder wordt nog deelgenomen door de dressuurrijdsters Tini en Annie van Door- ne met „Halva, „Hamlet", „Maestosso Bi-e- zia" en „Favory Elbina" en mevr. Bene- dictus Lieftinck met „Cobold" en „Lorbas". F. Albers Pistorius met „Feldberg" en (waarschijnlijk) „Ajax", de heer J. J. Gruppelaar met „d'Artagnan" en „Plus Possible" en tenslotte de he-r A. Ebbe met „Tarahumara", „Harmonieuse" en „Fleur d'Oranger" brengen het aantal Nederland se deelnemers op elf man. De Europese Voetbalunie is opmerkelijk voortvarend geweest met het Europese bekertoernooi voor landenteams. Vrijdag werd in Stockholm reeds de loting ver richt. Plet programma voor de achtste finales luidt: HongarijeRusland; Polen Spanje; Oost-DuitslandPortugal: Joe goslavië—Bulgarije; Turkije—Roemenië; Denemarkenwinnaar Tsjechoslowakije Ierse Vrijstaat; FrankrijkGriekenland; OostenrijkNoorwegen. Elk land speelt in iedere ronde een uit en een thuiswedstrijd.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9