15 Juni - Vader in ieders gedachte... Deken W. N. Zijlstra legt eerste steen van r.-k. huishoudschool Zomerconcerten van het N.Ph.O. 12. 16. grieven aan de redactie 6 „St. Genesius" speelde een oude bekende IT 1 %imii»11 iu hm iiiiiiiiiiiiiiiiiinii1 11 ii li 'Tin11iii11tiriiïhTirifirrri „Adelborst" No Iron shirts Dassen Orion Pullovers Een nieuwe mode in Ankiets U/etefómodectiea&aS - topp>ïeó£aties Proefschrift over kernreacties Tactische kernwapens ook voor de NAVO-landmacht McCone de opvolger van admiraal Strauss UIT STAD EN STREEK Kort nieuws Macmillan dringt aan op delen van kerngeheimen Voorwaarde voor staken van kernwapenproeven Zweedse socialisten hebben werkmeerderheid verloren Klacht van bondsregering tegen Bremen en Hessen Gelders paviljoen te Hochleiten geopend DINSDAG 10 JUNI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT De r.-k. toneelvereniging „St. Genesius" heeft ons maandagavond in de Stads schouwburg te Haarlem nog eens aan het bestaan van het blijspel „De firma Adam en Eva" door Guy Bolton en George Mid- deleton herinnerd, dat in de Nederlandse bewerking van Constant van Kerckhoven en Dirk Witte ongeveer een kwart eeuw geleden herhaaldelijk door amateurs werd gespeeld. Het is in de loop der jaren ken nelijk enigszins op de achtergrond geraakt, hetgeen niet in alle opzichten billijk blijkt, want het stuk is nog allerminst verouderd en kan stellig de vergelijking doorstaan met de meeste blijspelen, die momenteel voor het dilettantentoneel beschikbaar worden gesteld. Onder regie van Jan Kraakman wist „St. Genesius" voor het pretentieloze ver haal de passende speeltrant te vinden, zo dat het geheel zich in een plezierig tempo heeft ontwikkeld. Vermelding verdient ook het fleurige decor van het derde bedrijf, met een echt bewoonde kippenren, waarbij zelfs de fiere haan geen ogenblik uit zijn rol is gevallen. (Wij hebben het ook wel eens meegemaakt, dat de vogel het voet licht aanzag voor de morgenstond, zodat hij bij het opgaan van het doek een luid gekraai aanhief, dat gedurende het ge hele bedrijf niet meer verstomde). Even voorbeeldig gedroeg zich het menselijke ensemble. Er waren enige bijzonder aar dige typeringen, zoals de tafelschuimende oom Horace van Fer van Zijp, de opvlie gende en veelgeplaagde James King van Theo Krouwels en de schijnbaar onbe tekenende leegloper van Chris Herbers. Bij de dames won mevrouw Kroon-Zuide- man het in levendigheid en vlotte charme. Her van der Veldtte jeugdig van uiterlijk en allure maakte met Jos Rooyers, Corrv Boonman en Toos Bak ker, Harry van Stigt en Piet Kooiman op plezierige wijze de bezetting vol. Advertentie §f w enextra feest met een practisch cadeau van P C Voder elke dog tip-fop verzorgd in een „Adelborst" shirt von super kwaliteit, krimpvrije no-iron poplin. Strijken overbodig! Een P i C merkshirt voor een verrassend loge prijs 2 stuks In zonnige Capri kleuren, ge makkelijk wasbaar, snel droog. Ongekend lage prijs 23." 50 95 Als eerste in Nederland brengt P C thans stretch-nylon ankiets, vervaardigd van meerkleurige garens in een rijk multi colour effect. Uzersterk, snel gewassen - zó droog Cravatta Campione Originele Itoliaonse dessins fn O 95 meesterlijke kleuren C.» Tulpenserie Exclusieve collectie tn aftroctieve q 95 cadeauverpakking U. Terylene De wondetvezel met de ideale eigenschappen: Kreukvrij, wasbaar, X 90 duurzaam I Vanmorgen is op de Garenkokerskade in Haarlem de eerste steen van de rooms- katholieke huishoud- en industrieschool gelegd door deken W. N. Zijlstra, in aan wezigheid van bestuur, docentenkorps, architecten, aannemer, uitvoerder en leerlingen. Op het terrein bij de Garenkokerskade was van hout een soort baldakijn opge trokken, waar rood-wit-blauwe vlaggetjes vrolijk wapperden. Ook de enorme, tien tallen meters hoge, bouwkraan was ter gelegenheid van de plechtigheid feeste lijk met de nationale driekleur getooid. Des morgens had deken Zijlstra in de St. Jozefkerk in de Jansstraat een mis op gedragen, waarna de leerlingen in het thans nog in gebruik zijnde schoolgebouw aan de Gedempte Voldersgracht werden getracteerd Daarna trok men in groep jes naar het bouwterrein van de nieuwe school, waar de autoriteiten reeds aanwe- zigtswaren. «ébnsfïansvi et> nnw 'resnfrmo' Een oorkonde en een buideltje met de thans in omloop zijnde geldstukken ten be drage van 3.91 werden in de eerste steen (Verkort weergegeven) De bromfiets- Geachte redactie, sta me toe hier even een lans te breken voor het probleem van deze tijd. Waar ik zelf auto, motor en bromfiets heb gereden geloof ik wel terzake deskundig te mogen spreken. Wij worden hier geregeerd door de Partij van de Arbeid en de Katholieke Volks partij, praktisch dus door de arbeiders. Het gros van deze arbeiders kan zich geen auto met alle aanverwante kosten veroor loven. De bromfiets, het goedkope ver voermiddel voor langere afstanden, bracht hier uitkomst. Niettemin wordt juist deze bromfiets steeds meer in een hoek gedrukt en moet zo mogelijk helemaal verdwijnen. We hebben nu al gewone zadels, kleinere banden, geel plaatje, snelheid 40 km, straks 30 km en rijkskeurmerk en wat volgt later nog? Dat er reglementerend moet worden opgetreden is zeer juist. De fietser of voet ganger die zonder meer op zo'n bromfiets stapt, is inderdaad een gevaar voor zijn medemensen, afgezien nog van de branie schoppers, want die laat ik hier buiten beschouwing. Maar het kan anders. Laat zadel en banden vrij. Beperk de snelheid tot 40 km in bebouwde kom en 50 km buiten. Blijf ze weren van autosnelwegen. Stel binnen 5 jaar een verplichting voor een rijbewijs, zoals reeds wordt uitgereikt door de cursussen die geregeld worden uitgeschreven. Schakel deze cursussen officieel in en geef inplaats van diploma een rijbewijs voor bromfiets, met her examen om de vijf jaar. K. T. OTTENHOFF Niet dempen, dan vernieuwen. De Bake- nessergracht is ongetwijfeld een pittoresk grachtje, een der oudste delen van Haar lem en, vooral door buitenlanders, vaak gefotografeerd. Dat grachtje staat dan ook onder Monumentenzorg en mag daarom niet gedempt worden. Maar nu de keerzijde der medaille. Op het moment dat de bewoners hun sani tair doorspoelen ziet men het water van deze gracht in beroering komen en men neemt aan de oppervlakte allerlei ver schijnselen waar, waar men moeilijk poë tisch bij kan blijven. De bewoners doen hun benedenramen ook des zomers liefst niet open, al was het alleen maar om de ratten de doortocht te belemmeren. Want die tieren er welig, ondanks de rattenbe- strijdingscampagnes. Af en toe wordt de gracht wel eens uit gebaggerd, maar dat kan alleen in het mid den, anders worden de kaden ondermijnd en stort alles in. Wil men dit stedeschoon behouden en toch betere hygiënische toestanden krij gen dan is er maar één oplossing: de gracht aan beide kanten afdammen, leeg pompen en uitbaggeren, de kaden verster ken, op de bodem een riool leggen, waarin al de buisriolen uitmonden en schoon wa ter in de gracht laten lopen, dat geregeld doorgespoeld wordt. Dat zal zeker geld gaan kosten, maar zoals nu gaat het niet langer! J. VAN DER WAL een hoeksteen, die naast de ingang werd geplaatst gemetseld, waarna de aanwezigen het „Veni Creator" zongen. Vervolgens werd de oorkonde, die het heuglijke feit van de eerste steenlegging memoreerde, ondertekend door deken W. N. Zijlstra, de presidente en de secretaris van het stichtingsbestuur, respectievelijk mevrouw N. W. Peltenburg-Botje en de heer A. J. M. van Emmerik, de architec ten ir. J. A. van der Laan, ir. J. B. Her mans, Th. M. van Eerden en Jules H. M. Kirch, de directrice van de school, mejuf frouw A. van Wouv de aannemer A. de Vries, de uitvoerder R. Westerveld en de opzichter J. Rebers. Nadat voorlezing van de oorkonde was gedaan en deze in de steen was gemetseld, zegende deken Zijl stra de steen in en deed hem op zijn de finitieve plaats bevestigen. Vervolgens hield de deken een toe spraak, waarin hij memoreerde, dat het hier een interne plechtigheid gold in on derling schoolverband? Hij dankte' allen, die hadden meegewerkt aan de realisatie van de plannen, dié tot 'stand waren ge komen, in de eerste plaats dankzij de me dewerking van autoriteiten van stad en land. Deken Zijlstra sprak de hoop uit, dat de samenwerking, die tussen het bestuur en de autoriteiten steeds heeft geheerst, ook in de toekomst bewaard mag blijven en schetste de belangrijke taak, die de lei ding van de school heeft ten aanzien van de opvoeding en opleiding van meisjes tot huisvrouw en moeder. Het betreft hier een taak, die vooral van belang is voor toeko mende geslachten, aldus de deken, die besloot met directrice en docentenkorps veel sterkte voor hun werk toe te wensen. De grond voor de bouw van de huishoud school is door de gemeente afgestaan on der meer onder de voorwaarde, dat het gehele gebouw voor 1 januari 1960 onder de kap zal zijn gebracht. Het stichtings bestuur is echter van-oordeel, dat aan de ze voorwaarde gemakkelijk kan worden voldaan en hoopt zelfs het gebouw binnen twee jaar in gebruik te kunnen nemen. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht pro moveerde de heer C. van der Leun te Utrecht tot doctor in de wis- en natuur kunde op een proefschrift over kernreac ties. Het proefschrift beschrijft een onderzoek dat verricht is in het Fysisch Laborato rium te Utrecht. Dit laboratorium be schikt over een hoogspanningsgenerator, waarmee een spanning van ruim achthon derdduizend volt kan worden opgewekt. Met behulp van deze elektrische spanning is het mogelijk de kernen van waterstof atomen, protonen, een snelheid te geven tot ongeveer tienduizend km. per seconde. Wanneer nu kernen van lichte atomen met deze snelle protonen worden beschoten, zullen er, wanneer aan bepaalde voor waarden is "oldaan, kernreacties plaats hebben, waarbij de protonen met de be schoten kernen samensmelten. Er ont staat dan een ander element. In het proefschrift wordt het geval be sproken dat zwavel gebombardeerd wordt met protonen; er ontstaat dan chloor. De chloorkernen, die op deze manier zijn ge vormd, verkeren echter niet in een rust toestand. Na een zeer korte tijd, die een miljardste van een miljoenste seconde kan bedragen, gaat deze kern over naar een rusttoestand. Daarbij komt dan radioac tieve straling vrij. Door het aantal gam- mastralen en de energie ervan te meten, is het mogelijk enkele gegevens te ver krijgen die karakteristiek zijn voor de on derzochte kern. Gegevens van deze soort zijn noodzakelijk om op den duur een ant woord te kunnen geven op de belangrijke en deels nog onopgeloste vraag welke krachten er werken tussen de verschil lende deeltjes, waaruit de atoomkernen zijn opgebouwd. In het proefschrift wordt het onderzoek van een vijftal van deze kernreacties be sproken. De heer Van der Leun verrichtte het on derzoek als wetenschappelijk medewerker van de Stichting voor Fundamenteel On derzoek der Materie. FONTAINEBLEAU (Reuter) Generaal Jean Valluy, de Franse opperbevelhebber der NAVO-strydkraehten in Midden- Europa. heeft verklaard dat het Westen niet langer uitsluitend kan vertrouwen op de afschrikwekkende werking van zijn strategische wapens (luchtmacht) en dat de NAVO-grondstrijdkrachten in Europa met tactische kernwapens moeten worden uit gerust. „Er moeten overal plaatselijk wa pens met een afschrikwekkende uitwerking beschikbaar zijn", aldus verklaarde gene raal Valluy op het NAVO-hoofdkwartier te Fontaineblcau tegenover verslaggevers. Hij voegde hieraan toe dat de onder zijn bevel staande strijdkrachten niet sterk ge noeg zijn om een Sovjet-aanval bij voor baat kansloos te maken. Volgens hem be schikt de Sovjet-Unie in Oost-Europa over ongeveer vijftig divisies, waarvan er twin tig uitsluitend uit Russen bestaan. Deze divisies zijn modern uitgerust en sterker dan de hiertegenover staande Westeuropese strijdkrachten", aldus generaal Valluy. De Westduitse generaal Hans Speidel', de bevelhebber der NAVO-landstrijdkrachten ih Midden-Europa, schat dé sterktë van het NAVO-schild in West-Europa op een kleine twintig divisies. „Dit schild is zeer dun en daarom moet onze lans (de kernwapens) zeer hard en zeer snel kunnen treffen", al dus Speidel. Raketten naar Athene Van officiële Griekse zijde is medege deeld dat de Verenigde Staten „Honest John"-raketten ter beschikking van het Griekse leger zullen stellen. Deze zware bombardementsraketten kunnen kernladin gen bevatten. Het Amerikaanse besluit is een gevolg van een Grieks verzoek, dat werd gedaan overeenkomstig een NAVO- beslissing. Tegenactie in Bern BERN (Reuter) Een groep vooraan staande Zwitserse socialisten en vakbonds leiders is een campagne begonnen voor een referendum over verbod van kernwapens in Zwitserland. De organisators zouden, naar verluidt, contact hebben opgenomen met socialisten in Groot-Brittannië en West-Duitsland om tot internationale coör dinatie over de kwestie der kernwapens te komen. Een aantal Zwitserse socialisten en vakbondsleiders is echter tegen de campag ne gekant. Zij menen dat de kwestie of er kernwapens voor het Zwitserse leger moe ten komen, door de regering en het parle ment moet worden beslist en dat men er geen politieke campagne aan mag verbin den. WASHINGTON (Reuter) President Eisenhower heeft de zakenman John A McCone uit Los Angeles benoemd tot op volger van admiraal Ftrauss als lid van de Amerikaanse Commissie voor kern energie. Het is nog niet bekend, of McCone dan wel een der andere vier leden van de commissie tot voorzitter benoemd zal wor den. (UPI) —McCone is 56 jaar oud en lid van de republikeinse partij. Hij was on derminister vooi d° luchtmacht in de ia- ren 1950-51 in de regering van Truman Voordien was hij plaatsvervangend mis ter van Defensie onder James Forrestal in 1948. Waarnemers zijn van ooi deel, dat dooi het aftreden van Strauss als voorzitter en lid de kansen voor een Amerikaans-Rus sische overeenkomst over een verbod van kernproeven misschien enigszins zijn toe genomen. Zelfs indien Strauss' opvolger een evengrote tegenstander van een ver bod op kernproeven zou zijn als _ijn in vloedrijke voorganger, (hetgeen niel waarschijnlijk wordt geacht), zou hij min der weerklank vinden bij de president, al dus de waarnemers. (Reuter) De Amerikaanse commis sie voor kernenergie heeft een aanbeve ling van Eisen howt-r goedgekeurd, die Groot-Brittannië in siaat zal stellen van een particuliere Amerikaanse firma een kernmotor voor een atoomonderzeebooi te kopen. Hiervoor is een wijziging van de Amerikaanse wet op de kernenergie nodig. Het Congres moet de kwestie nog behandelen. Nieuws in het kort „Hollandhuis" in Wenen. De Oosten rijkse minister van Buitenlandse Zaken, Figl, heeft maandag het „Hollandhuis" in Wenen geopend, waar 24 Hongaarse vluch telingen een tehuis vinden. De gelden voor de bouw zijn bijeengebracht door de „Stichting Gelders Paviljoen" uit dank baarheid voor de Oostenrijkse hulp bij de watersnood in 1959. In de komende maanden zal het Noord hollands Philharmonisch Orkest een aan tal zomerconcerten onder leiding van Hen ri Arends en Marinus Adam geven. Deze hebben plaats in het gemeentelijk Con certgebouw te Haarlerr op donderdag avonden. Het eerste wordt gegeven op 19 juni. Onder leiding van Henri Arends zal met solistische medewerking van de pia niste Tiny Kaiser de ouverture „Cyrano de Bergerac" van Wagenaar, het piano concert in A van Liszt en de Vierde (Ita liaanse) Symfonie van Mendelssohn wor den uitgevoerd. Aan het tweede concert, op 26 juni, onder leiding van Marinus Adam. verleent de violist Jo Juda zijn me dewerking. Uitgevoerd worden Chaconne van Purcell. Sinfonia pastorale van Tar tini. Vioolconcert in A (K.V. 219) van Mo zart en de zesde Symfonie (Pathétique) van Tsjaikofsky. De pianiste Janine van Mever is de so liste op het zomerconcert van 3 juli, dat eveneens door Marinus Adam wordt ge dirigeerd. Op het programma staan de Haydn-variaties van Brahms, Pianocon cert in a van Grieg en Vijfde Symfonie (Uit de Nieuwe Wereld) van Dvorsjak. Op 21 augustus brengt het orkest een herhaling van het op een jeugdconcert uit gevoerde Concert voor twee piano's van Hans Osieck ten gehore. De componist en Leendert Huges zijn in dit werk de solis ten. Marinus Adam opent het concert met Kaleidoskoop van Guillaume Landré, na di pauze volgt de Vierde Symfonie van Schumann. Op 28 augustus is de solo-cellist van het Rotterdams Philharmonisch Orkest solist in het celloconcert van Saint Saëns. Ver der worden uitgevoerd ouverture „La Cor- saire" van Berlioz en de Vierde Symfonie van Beethoven. Ook dit concert wordt ge leid door Marinus Adam. Op 4 september zal het orkest weer on der leiding staan van Henri Arends. So liste is de sopraan Laura Cormonte, die dezer dagen met groot succes optrad in de opera „Der Wildschiitz" van Lortzing, in de Kunstmaand Amsterdam. Zij zal eni ge aria's uit opera's van Wagner en Verdi zingen. De uit te voeren '."erken zijn voor spelen tot de eerste en derde akte van „Lohengrin" van Wagner, de Vijfde Sym fonie van Franco en de ouverture „De macht van het noodlot" van Verdi. Het laatste zomerconcert wordt geleid door Marinus Adam. Solist is de pianist Jean Antonietti, die het eerste Pianocon cert van Beethoven speelt. Na de pauze volgt de Tweede Symfonie van Saint Saëns Dit laatste zomerconcert zal uitgevoerd worden in de Stadsschouwburg in Haar lem. Montage. Voor de montage van de film „Dorp aan de rivier" (naar Antoon Coolens roman) is dr. Oscar Rosander uit Zweden geëngageerd. Woensdag komt hij in Amsterdam besprekingen voeren. De eindmontage geschiedt in Stockholm. Dit is het stoomschip „Atlantic" van de „American Banner Lines", speciaal gebouwd voor goedkoop toeristenver- voer vaar Europa. Hel schip, dat men hier in de haven van New York ziet, vertrekt morgen voor zijn eerste reis naar Zeebrugge in België en naar Amsterdam. Inbraakje. In het afgelopen weekeinde is een inbraak gepleegd in een huis aan de Rijksstraatweg in Haarlem. Men heeft zich toegang tot de woning verschaft door een keukendeur te forceren waarna men een geldkistje openbrak waaruit een bedrag van vijftig gulden werd ontvreemd. Marktdiefstallen. Op de Botermarkt in Haarlem zijn maandag twee huisvrouwen hun portemonnaies met een inhoud van respectievelijk vijfentwintig en tachtig gulden kwijtgeraakt. Concours-hippique. Het concours-hip- pique, het jaarlijkse paardensportfestijn, dat steeds vele duizenden liefhebbers naar Hoofddorp trekt, zal ook dit jaar weer door de vereniging „Vooruit" worden georgani seerd. Als datum werd woensdag 23 juli vastgesteld. Hengclsportwedstryd. De Heemsteedse Politiesportvereniging houdt ter gelegen heid van haar twintigjarig bestaan don derdag in de Ringvaart te Heemstede een hengel wedstrijd, waarvoor zich al twee honderd deelnemers hebben opgegeven. Getuigen gevraagd. Maandagmiddag om half zes is een zestien-jarige jongen, die op het trottoir in de Lange Veer- straat in Haarlem liep door een hem ach teropkomende bestelauto aangereden, waar. door de mouw uit zijn jas werd ge scheurd. De politie verzoekt getuigen van dit ongeval en de bestuurder van de be stelauto, die doorgereden is, zich met haar in verbinding te stellen. Zanguitvoering. Het Jeugdkoor „Blij de Stemmen" en het Kinderkoor „De Lofstem" in Nieuw Vennep geven donder dag een gezamenlijke uitvoering, welke plaatsvindt in de gereformeerde kerk te Nieuw Vennep. De leiding van deze beide koren is in handen van de heer S. P. Vis ser uit Hillegom. WASHINGTON (UPI) Premier Mac millan van Groot-Brittannië heeft presi dent Eisenhower medegedeel? dat Groot- Brittannië niet kan overgaan loi het stop- jtten van proeven met kernwapens tenzij de Amerikaanse wetgeving, die het ver strekken van kerngeheimen aan bondge noten beperkt, wordt herzien, aldus ver luidt in Washington. Eisenhower zou hebben geantwoord persoonlijk voorstander te zijn van her ziening der wetgeving dienaangaande, •h niet te kunnen garanderen dat het Congres zijn inzichten deelt. Vooralsnog lijkt Brits-Amerikaanse overeenstemming ten aanzien van het staken van proeven met kernwapens geheel af te hangen van het Amerikaanse Congres. De staatslieden bespraken voorts d? economische toestand van het Westen ten opzichte van de Sovjet-Unie en de si tuatie in Frankrijk met betrekking tot Noord-Afrika. Eisenhower noch Macmillan zou pessimistisch zijn over De Gaulle. Van doorgaans welingelichte zijde in Washing ton werd vernomen dat beide staatslieden het aan de macht komen van de generaal feitelijk als een vooruitgang beschouwen. De Gaulle is geen dictator en wil volgens de grondwet regeren, zo werd opgemerkt. Sovjet-stap NEW YORK (Reuter) De Sovjet-Unie heeft de Beheerschapsraad van de UNO verzocht maatregelen te nemen om de Amerikaanse kernproeven in de buurt van Amerikaanse beheersgebieden in de Stille Oceaan te doen staken. De Verenigde Sta ten hebben laten weten, niet bereid te zijn over dit onderwerp te spreken voordat de hoge commissaris van de beheersgebieden in New York is aangekomen om de discus sie in de raad bij te wonen. De wetenschappelijke UNO-commissie voor de invloed van kernstraling is maan dag in New York in besloten vergadering bijeengekomen. Er hebben natuurkundigen uit vijftien landen zitting in. De conferen tie zal twee weken duren. Men wil een rapport opstellen over de gevaren van de radio-activiteit, die gedurende drie jaar zijn bestudeerd. Het is de bedoeling dat het rapport wordt geschreven in een taal, die voor leken begrijpelijk is. STOCKHOLM (Reuter) Uit de defi nitieve uitslagen van de op 1 juni gehou den algemene verkiezingen in Zweden blijkt, dat de sociaal-democratische rege ring haar werkmeerderheid in het parle ment heeft verloren. Samen met de com munisten beschikken de sociaal-demo craten in de Tweede Kamer over 116 zetels. (Volgens de voorlopige uitslagen 117, doch nu zijn ook de per brief uitgebrachte stemmen bekend), de niet-socialistische partijen hebben gezamenlijk 115 zetels, maar aangezien de socialistische kamer voorzitter niet mee mag stemmen, kan bij belangrijke kwesties de stemverhouding 115 tegen 115 zijn, waardoor het lot zou moeten beslissen. BONN (DPA) De Westduitse bonds regering heeft bij het constitutionele ge rechtshof in Karlsruhe een klacht tegen de deelstaten Hessen en Bremen ingediend wegens het voornemen van deze staten een volksstemming te houder over de kernbewapening voor 't Westduitse leger. (Van onze correspondent in Wenen) Nadat in mei van het vorig jaar de eer ste spade in de grond werd gestoken en de eerste steen was gelegd voor het Gel ders Paviljoen in het Jungarbeiterdorf te Hochleiten op drie kwartier afstand van Wenen, heeft thans de plechtige opening plaats gehad van dit nieuwe tehuis, waar 28 tot 30 jonge Hongaarse arbeiders on derdak, kost en verzorging vinden. Het nieuwe tehuis, dat in de recordtijd van °en jaar werd gebouwd, ligt organisch in een lijn met de zeven eerste paviljoens, die de Oostenrijkse Kamer van Koophandel al vroeger had opgericht.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 10