Zaadhandel Jan Roozen woonruimte Voor Vaderdag Nylon-wit Garantie ié DRIETEX DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs verstopping CARTERS BELANGRIJKE lOPENBARE VERKOPING HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 Vrije veren-petitie Zeeuwen verwachten terstond antwoord van minister WEEKABONNEMENTEN Londense havenstaking is de vierde week ingegaan ZANDVOORT Oud-directeur van postkantoor overleden Jubileum-concert van „De Alpenjagers" Sport in het kort BENNEBROEK Bejaarden gaan uit Bestuurder vrachtauto had geen geldig rijbewijs LISSE Propagandabijeenkomst van „Philatelica" HOOFDDORP Benzinepomp in brand Spekstraat 5 Haarlem Telefoon 16061 Scheepvaart Wie kan hier helpen? WOENSDAG GEHAKTDAG ST\/LEES\PECIALIXT Kruisstraat 20 PHILBPS PUI US$4 AVE met gegolfde scheersleuven WEZELMAN N.V. LEVERPILLETJES flinke administratieve kracht (vrl.) Welke gepens. of Student flinke Werkster Juwelen, Goud en Zilver inkoop- H W.DAMES TE HAARLEM I Op donderdag 12 juni des n.m. 2 uur zullen t.o.v I waarn. deurw. A. van Vliet, door de beëd. makelaar I A. H. Zellenrath in zaal Wolters, Jansstraat 50 te I Haarlem, publiek worden verkocht. DIVERSE te KLASSE TAPIJTEN MEUBELEN ENZ. ENIG MEUBILAIR DINSDAG 10 JUNI 1958 Prinses Irene gaat in september aan de rijksuniversiteit te Utrecht stu deren en zal dan haar intrek nemen in „Huize Lievendaal" in de Domstad. Het in 1863 gebouwde pand wordt thans grondig gerestaureerd. Ondanks de felle uitlatingen, die tijdens de protestvergaderingen in Zeeuws-Vlaan deren werden geuit, ondanks de bijzonder scherpe uitdrukkingen, die op muren en straten zijn geschreven, ondanks het feit, dat de leden van het „Comité van „Ven iet" in auto's rijden met opschriften als De Friezen vochten voor hun taal en eer, Zeeuws-Vlaanderen volgt hen na voor het vrije veer" en „Voor vrije veren vechten Zeeuwen als leeuwen", is de petitie, die iet „Comité van Verzet" vrijdagmiddag an minister Algera zal aanbieden, in zeer rustige termen gesteld. Zij zal worden ■angeboden door het uit negen personen :estaande comité, onder leiding van de 1-jarige veehandelaar Honoré Colsen. In petitie wordt gezegd dat de nieuwe ta rieven neerkomen op een last voor alle schakeringen van de samenleving, met na me voor die van Zeeuws-Vlaanderen en dat die tarieven zeer remmend zullen wer ken op de ontwikkeling van de streek Kostprijs-technisch wordt Zeeuws-Vlaan deren een nieuwe achterstand opgedron gen. Het voor de veerdiensten over de Westerschelde geraamde jaarlijks tekort van 7 miljoen wordt een zeer gering be drag geacht en men wijst op een voordelig verschil van meer dan 300 miljoen gulden per jaar, welke het rijk incasseert uit de opbrengst der wegenbelasting en die uit gegeven wordt aan wegen en kunstwer ken. De petitie verzoekt aan het slot de minis ter te willen bevorderen dat de verbindin gen over de Westerschelde, hetzij vaste 'er- bindingen dan wel bootverbindingen, door ffl op kosten van 't rijk worden in stand gehouden en verbeterd, zonder dat hier door enige verdere last wordt gelegd op ie Zeeuws-Vlaamse bevolking. Het „Comi té van Verzet" hoopt dat minister Algera onmiddellijk na de aanbieding zijn stand punt ten aanzien van hernieuwde invoe ring van vrije veren of veren met een ma- tarief zal geven, opdat dit nog des avonds in een massavergadering te Hulst i worden meegedeeld. Het comité hoopt dat minister Algera een voor Zeeuws- Vlaanderen gunstig antwoord kan geven, ran zeer agressieve groep uit Sint Jans- ateen, die tot dusverre tot rede kon wor- gebracht, heeft namelijk te verstaan gegeven, dat zij anders tot daden wenst over te gaan. Aan de proteststoet van auto's en bus ten naar Den Haag op 13 juni wordt ook tedgenomen door een groep schoolkinde- 'en uit Sluiskil, vertegenwoordigende alle groeperingen van het onderwijs, die de mi- oister een aubade willen brengen. Gezon gen wordt het nieuwe „Vrije Verenlied" begeleid door accordeons en trommels. ocoooooooooi dienen uiterlijk op Woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op Donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Londen (Reuter) De besprekingen •Jssen werkgevers en vakbondsleiders over Londense havenstaking zijn maandag ",:&r zonder resultaat afgebroken. Twee berden van de dertigduizend havenarbei ders blijven staken, waardoor 118 schepen "'et gelost kunnen worden. Een onofficiële staking bij de Londense ondergrondse heeft ttijwel geen succes gehad. Slechts 47 van ce 494 treinen vielen uit. Door de staking ;an de havenarbeiders kan ongeveer 25.000 '°n voedsel waaronder 8000 ton vlees "et gelost worden. Scheepsladingen fruit, groente, boter en kaas zouden door het farme weer snel bederven. De staking is "sar vierde week ingegaan. "ol'gens de minister van Arbeid Ian Mac i°d, heeft de busstaking naar schatting miljoen pond (bijna veertig miljoen gulden) gekost. De stakers zouden meer ■an anderhalf miljoen pond aan salaris ■ebben gederfd. De Londense vervoers- .rüanisatie heeft ondanks een kleine stij- van dé inkomsten uit de ondergrondse fn miljoen pond verloren. De vakorgani- •pie heeft in totaal een zelfde bedrag aan e bakers uitbetaald, aldus de minister. In een der Haarlemse ziekenhuizen is in de loop van maandag op 78-jarige leeftijd na een vrij langdurig ziekbed overleden de heer Jac. Haan. De thans overledene, die van jongs af werkzaam was bij de P.T.T., was van 16 april 1939 tot 31 mei 1945 directeur van het postkantoor in Zandvoort. Voor die tijd was hij vele ja ren lang in hetzelfde kantoor werkzaam als commies, ging daarna enkele jaren naar Haarlem, waar hij was aangesteld als be heerder van het bijkantoor in de Tempe liersstraat en keerde op bovengenoemde da tum als directeur van het postkantoor in Zandvoort terug. De thans overledene was in Zandvoort door zijn prettig en vrien delijk optreden zeer gezien. Jarenlang was hij lid van de commissie tot wering van schoolverzuim en van de filmkeurings commissie; in de Evangelisch Lutherse kerk in Haarlem nam hij een vooraanstaan de plaats in. De teraardebestelling is vastgesteld od donderdagmiddag twee uur op de Alge mene begraafplaats in Zandvoort. Op 26 juli zal het voor de Tiroler kapel „De Alpenjagers" tevens optredend als boerenkapel „De Hooischelf" feest zijn. De kapel treedt dan voor de vijftigste maal op voor de stichting „Touring Zand voort". In de negen jaar van het open baar optreden is het tevens de vijfhonderd ste maal, dat het orkest in het openbaar musiceert. Voor het achtste opeenvolgende seizoen zullen Wil van Bakel met zijn ensemble en de zangeres Cobi Martens ook de ko mende maanden weer op het Raadhuis plein concerteren. De stichting „Touring Zandvoort" engageerde de muzikanten dit jaar voor acht zomeravond-concerten. Op 26 juli zal de kapel een feestconcert geven. De muzikanten zullen die zaterdag avond feestelijk worden ingehaald, waar na per autobus een rondrit door Zand voort gemaakt zal worden. Na door de bur gemeester van Zandvoort, mr. H. M. van Fenema te zijn toegesproken, zal de ka pel een feestconcert geven in de muziek tent op het Raadhuisplein. RAY NORTON. Tijdens de atletiekkam- pioenschappen van Californië heeft Ray Norton de 220 yards gelepen in 20 sec. pre cies. Hij evenaarde hiermee het wereld record op deze afstand, dat op naam staat van zijn landgenoot Dave Sime. PIET VAN DEN BREKEL. Piet van den Brekel is zondag als derde geëindigd in een wegwedstrijd voor professionals van Brus sel naar Bost, over een afstand van 196 km. Winnaar werd de Belg Henri Kemplaire, voor zijn zijn landgenoot Marcel Janssens. ALFRED OERTER. Tijdens universitaire ateletiekwedstrijden, die in Milwaukee ge houden werden, heeft de Olympische kam pioen Alfred Oerter het discuswerpen ge wonnen met 57.35 m. Hij evenaarde hier mee zijn beste persoonlijke prestatie, die tevens de beste wereldprestatie van dit seizoen is. DUITSE ATLETEN. Na aan het eind van de eerste dag reeds met 6433 punten een ruime voorsprong te hebben genomen, lie pen de Duitse atleten zondag in de landen- wedstrijd tegen Turkije nog meer uit. Het werd tenslotte een grote overwinning voor de Duitsers (12461 pt.), die op vrijwel alle nummers oppermachtig waren. BOKSEN. Zuidhollandse amateur-bok sers verloren in het gebouw „Odeon" in Rotterdam met 119 een wedstrijd tegen een ploeg van pugilisten uit Antwerpen en Mechelen. WAGTMANS. Wagtmans is in een wed strijd achter grote motoren, die het „win terseizoen" in de Deutschlandhalle in Ber lijn afsloot, als tweede geëindigd, achter oud-wereldkampioen Dolf Verschueren. SPRINTKAMPIOENSCHAP. Reijngoud van de wielerclub „Jan van Riebeek" uit Culemborg is voor de derde keer kampioen van Nederland 300 meter sprint op de weg geworden. Hij behaalde deze titel reeds eerder in 1955 en 1957. In de finale versloeg Reijngoud de Rotterdammer De Graaf op overtuigende wijze. TOM COURTNEY. De Olympische kam pioen op de 800 m., torn Courtney, die door militaire dienst geruime tijd van de sintel- banen verdwenen was, vierde in Pelham Manor zijn terugkomst met een overwin ning op een 880 yards handicap in 1.50.7. Woensdag zullen de bejaarden uit Ben- nebroek hun jaarlijkse autotocht maken. Om half twaalf 's morgens vertrekken zij in 56 personenauto's naar Bergen (N.H.). waar zij op plezierige wijze de middag zullen doorbrengen, 's Avonds wordt de tocht besloten met een feestdiner in hotel „Flora" in Hillegom. De aankomst in Bennebroek zal onge veer negen uur 's avonds zijn. Op de Dreef bij de Willinklaan zal de stoet worden ont bonden. Het fanfarekorps „Kunst na Ar beid" zal de. stoet bij aankomst inhalen. Maandagmiddag kwamen op het kruis punt Zwarteweg-Eikenlaan in Benne broek een vrachtauto en een personen auto met elkaar in botsing. De bestuurder van de vrachtauto, afkomstig uit Katwijk, nam een bocht naar links te kort, waar door hij de personenauto niet kon ontwij ken. Zowel de vrachtauto als de perso nen auto, de laatste bestuurd door een Bennebroeker, werden beschadigd. Het bleek, dat de bestuurder van de vracht auto niet in het bezit was van een geldig rijbewijs. Proces-verbaal is opgemaakt. AMSTERDAM Hoewel de omvang van de affaire veel te wensen overliet was de markt over het algemeen vriendelijker gestemd dan de vorige week. Merendeels werden hogere koersen genoteerd. Dit gold voor vrijwel alle afdelingen, maar vooral die van de in ternationale fondsen. Hier zag men koers stijgingen van verscheidene punten en vooral AKU mocht zich de gehele middag in een open hoek in grote belangstelling verheugen. Het bleef niet bij AKU alleen, want ook Unilever trad op de voorgrond. Daarentegen deden Philips en Kon. Olie het rustiger aan. Het viel moeilijk uit te maken waaraan de vaste stemming viel toe te schrijven. Over het algemeen werd de invloed van de daghandel als een be langrijke factor genoemd. Hierbij kwam voor AKU in het bijzonder het feit dat de gang van zaken bij de Vereinigte Clanz- stoff, een belangrijke deelneming van de AKU, bijzonder goed schijnt te zijn. AKU bereikte het niveau van 180 en was daarmee 5 punten boven vrijdag. Unile ver liep op tot 348'/2, een koersstijging van 7 punten, maar regeerde weer tot 346'/>. Kon. Olie bewoog zich rondom de 175. K.L.M. was verlaten en onveranderd. De gehele middag bleef de handel, ondanks de vaste stemming uitermate beperkt. Het ontbrak de markt aan stimulerende factoren en het beleggend publiek bleef gereserveerd. Ook voor scheepvaarten la gen de koersen op een hoger peil. Dit gold vooral K.N.S.M., Nievelt en Scheepvaart unie. De cultures hadden een zeer rustig verloop maar weerspiegelden wederom de verwachtingen omtrent terugbetalingen op het kapitaal. Hiertoe heeft bijvoorbeeld de Amsterdam Rubber besloten in haar jaarvergadering. Ook de Cultuurmaat schappij Kawoeng heeft dergelijke plan nen. Aandelen Deli, die vrijdag ongeno teerd bleven, waren aan de vaste kant. Van de binnenlandse industrieën was Hoogovens gevraagd. Schokbeton was be ter op het verhoogde dividend. De narkt bleef ongeanimeerd, maar met behoud van de koersstijgingen. Staatsfondsen goed prijshoudend. Prolongatie 4 percent (ANP). NEW YORK Tegen het slot ontstond een scherpe stij ging bij de vliegtuigbouwwaarden en en kele geselecteerde olie- en chemiefondsen. Voor het overige was de beurs verdeeld en weinig actief omdat winstnemingen en behoedzame transacties volgden op de scherpe stijgingen van vorige week Boeing, United Aircrafts en Chance Vought sloten alle een dollar of meer ho ger bij de vliegtuigbouwwaarden. Rich field Oil moest zijn aanvankelijke winst eerst prijsgeven maar liep later toch in tot een stijging van een dollar. Endicott- Johnson moest ongeveer 4 dollar prijs geven op een dividendverlaging. De ver klaring, dat de regering verwacht dat de industriële investeringen beneden raming zullen blijven, had een neutraliserende in vloed op de markt. Na dit nieuws verloor zelfs de gestegen staalproduktie haar in vloed ter beurze. De koperwaarden lagen zeer vast in de markt. De spoorwegen daalden fracties. De olies waren verdeeld. Het industriegemiddelde kwam van 469,60 op 469,46; dat voor spoorwegen van 117,27 op 116,47 en dat voor openbare nuts bedrijven van 78,88 op 78,64. De omzet daalde van 2.680.000 aandelen tot 2.380.000. Van de 1174 verhandelde fondsen sloten er 438 hoger en 489 lager. (UP) Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 3-3%°/o Nederl. '47 91% 91% 3% Nedl. 1962/64 94% 94% A.K.U 180 178% Calvé Delft 285% ex 285 Van Gelder Zonen 170 171 K. N. Hoogovens 296 296 Nederl. Ford 177 178 N. Kabelfabriek. 238 238 gew.Philips Gloeil. 286 283% Pref.PhilipsGloeil. 154% 154% Unilever 349 347 Wilton Fyenoord 178 176 Dordtsche Petrol. 739 730 Kon. Petroleum 175,50 173.60 Billiton 175 175 A'dam Rubber 64% 65% K.L.M 101 101 Holl. Amer. Lijn. 142% 143 K.N.S.M 133 135 N. Scheepv. Unie 111 112% v. Nievelt Goudr. 123 123% Phs. v. Ommeren 217 218 H.V.A 104% 104 Verg. Deli Mijen 90% 89% Amsterd. Bank.. 222% 222 Nat. Handelsbank 83% 83% Ned. Handel Mij. 162 162 Rotterd. Bank 179% 180 Twentsche Bank. 160 160 Anaconda Copper 47s/10 47% Bethlehem Steel.. 43** 42% U. S. Steel 66%; 65% General Motors.. 38% 38% Shell Union 72% 72 Tidewater 24% 24% Onder voorzitterschap van de heer C. A. Gehrels, hield de vereniging van post zegelverzamelaars „Philatelica", afdeling Lisse, maandagavond een propaganda- vergadering in „De Nachtegaal" waarbij ook vertegenwoordigers van de landelijke vereniging aanwezig waren. De heer Gehrels kon, behalve vele le den, ook een aantal niet-leden welkom he ten. Spr. legde het doel der vereniging in het kort uit en somde de voordelen daar van op. Alvorens met een vraag- en antwoord spel te beginnen vond een gratis verloting plaats van de zgn. „Vogelserie" der Ne derlandse Antillen en een insteekboekje. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen maakten enkelen gebruik. De afde ling belegt regelmatig ruilavonden en vei lingen. De leden ontvangen het maand blad voor Philatelie. De leden kunnen zich opgeven voor zgn. rondzendingen. Zij kunnen gebruik maken van de bibliotheek en de service, zoals taxatie, van de landelijke vereniging. Het resultaat van de besprekingen was dat zich een tiental aanwezigen, onder wie enkele uit Hillegom, als lid opgaven; het ledental bedraagt thans ongeveer zeven tig. Na een geanimeerde loterij om postze gels en philatelistische gebruiksvoorwerpen volgde een veiling waarin verschillende waardevolle zegels en series werden aan geboden. Zo goed als alles ging grif van de hand. Besloten werd de eerstvolgende vergade ring te houden op de eerste woensdag in juli, de ruilavond woensdag 18 juni. Voorts werd de techniek van de rondzendingen toegelicht, de heer Van Schie nam op zich deze voor het komende seizoen in Hille gom als afzonderlijke sectie te regelen. In de afgelopen nacht is omstreeks twaalf uur een 35-jarige procuratiehouder uit Amsterdam op de rijksweg Amster- i dam-Den Haag ter hoogte van de Kruis weg in Hoofddorp met zijn auto tegen een benzinepomp gereden, doordat de stuur inrichting van zijn auto defect raakte. De bezinepomp vloog in brand. Een andere i pomp en een lichtmast werden bescha digd. Door snel optreden van de pompbe diende kon de brand spoedig worden ge blust. Stad Schiedam, 10 te Palermo. Stad Viaardingen, 10 te Las Palmas. Stanvac Lirik, 9 te Tj. Uban v. Sungeigerong. Steenwijk, 9 550 m. n.o. Flores n. Hampon Roads. Stentor, 7 90 m. n.w. Kp. S. Antonio n. Maracaibo. Straat Eanka, 9 v. Melbourne n. Hobart. Straat Cook, 9 v. "Dar Es Salaam n. Beira. Straat Lombok, 11 te Adelaide v. Hobart. Straat Mozambique. 9 te Kaapstad. Tabian, 9 te Colombo v. Belawan. Talisse, 9 350 m. w. Puloweh n. Singapore. Tankhavcn I, 10 te Surabaja v. Sungeigerong. Tegelberg, 9 5G0 m. n.o. Diego Garcia n. Mauritius. Tcucer, pass. 9 Santa Maria (Azoren) n. Tripoli. Tiberius, 8 te Amsterdam n. Bremen. Tibia, 9 450 m. o.z.o. Socotra n. Colombo. Tjibodas, 11 te Hongkong verwacht. Tjikampek, 9 te Singapore v. Surabaja. Tjiluwah, verm. 16 v. Hongkong n. Belawan. Tjiwangi, verm. 10 v. Hongkong n. Tandj. Priok. Tomori, 10 te Port Said. Towa, verm. 13 v. Santos n. Buenos Aires. Trajanus. 8 v. Plymouth n. West-Indië. Utrecht, 9 50 m. o. Socotra n. Singapore. Waal, 9 te IJmuiden. Van Cloon, pass. 9 Anambas eil. n. Singapore. Waterland. 10 te Bahia. Wieldrecht, 9 75 m. n.o. Oran n. Banlas. Willem Ruys, 9 te Ponta Delgada. Willemstad, 10 te Amsterdam. Wonosari, 9 680 m. o.z.o. Guardafui n. Belawan. Wonosobo. 9 v. Cochin n. Tuticorin. ÏJssel, 9 v. Ponce n. Antwerpen. Zeeland KRL, 9 v. Singapore n. Belawan. Zonnekerk, 9 te Kaapstad verwacht. KLEINE VAART Alcetas, pass. 8 Ouessant n. Tunis. Appingedam, pass. 8 Vlissingen n. Antwerpen. Badzo, 8 5 m. w. Outergabbert n. Londen. Eljo, 8 et Pasajes v. Dublin. Elsa, 5 v. Karskaer te Geffle. Flevo, 9 dw. Bougie n. Palermo. Herengracht, 7 v. Borga n. Amsterdam. Ilias, 8 te Amsterdam n. Rotterdam. Inspecteur Mellema, 8 50 m. w. Algiers n. Oran. Joost, 7 v. Ostrand te Mantyluoto. Julia Mary, 9 z. Smalls n. Viana de Castella. Kaap Falga, 7 v. Karskaer n. Rundvik. Kaap St. Vincent, v. Karskaer n. Skutskaer. Lucas Bols I. 8 dw. Ameland n. Amsterdam. Manto, 9 te Dungeness n. Amsterdam. Pavo, 5 Kiel gepass. n. Kaerskaer. Plato, 9 20 m. w. Kp. Silleiro n. Genua. Phidias, 9 30 m. w. Casquets n. Antwerpen. Schippersgracht, 7 v. Skogby n. Grangemouth. Tilly, 5 v. Ostrand te Domsjo. SLEEPVAART Barentsz Zee, 8 v. Rotterdam n. Dover. Clyde, 10 530 m. o.z.o. Kp. Race n. Halifax. Hudson, 9 120 m. w. Aruba n. Maracaibo. Humber, 10 380 m. n.n.w. Fortaleza n. N. Palmira. Noordzee, 10 v. Port Said n. Rotterdam. Rode Zee. 10 370 m. w.n.w. Key West n. Ravenna. Thames, 8 210 m. n.o. Trinidad n. Trinidad. Tyne, 8 95 m. z. Kreta n. Southampton. Witte Zee, 10 v. Port Said. Zwarte Zee, 10 110 m. n.w. Oporto n. Istanbul. nu eens een goed en degelijk stuk tuingereedschap. Daar heeft hij jaren lang plezier van, b.v.: Een GRAS- of HAAGSCHAAR vanaf 6.15 tot 10.45 of een TUIN- en KASSPUIT in wel 20 modellen v.a. 2.10 tot 31.75 of een stevige VORK, SPADE of SCHOFFEL in vele soorten GAZONSPROEIERS in meer dan 20 uitvoeringen vanaf 1.70 tot 45. GRASMAAIMACHINES vanaf ƒ41.50 tot 75.80. Nog tal van ander aardig gereedschap voor de echte tuinliefhebber vindt u bij Alamak, 8 v. Santos n. Montevideo. Algenib, 9 te Antwerpen v. Hamburg. Alliena, 10 te Santos. Alioth. 9 te Bremen verwacht. Almkerk, pass. 9 Cartagena n. Antwerpen. Alphaca, 10 te Trinidad v. New York. Amstelbrug, 9 125 m. w. Gibraltar n. Marseille. Amstelkroon, 10 te New Orleans verwacht. Amsteisluis, 9 700 m. o.z.o. zuidp. Kamchatka Vancouver. Andijk, 9 360 m. z.z.o. Kp. Race n. Le Havre. Argos, 10 te Rotterdam. Attis, 8 875 m. n.o. Barbados n. Rotterdam. Averdijk, pass. 9 Miami n. Houston. Axeldijk, 9 te Paranagua. Bali, 9 755 m. n.w. Bombay n. Bombay. Balong, 9 150 m. n.w. Flores n. Piraeus. Barumun, 10 te Bangkok verw. v. Singapore. Bawean, 10 te Philadelphia. Billiton, 11 te Singapore verwacht. Boissevajn, 9 te Manilla, verwacht. Borneo, 9 te Genua n. Casablanca." Boskoop, 9 te Limon verwacht v. Cristobal. Breda, 8 390 m. n. Floreé n. Amsterdam. Calamares, 9 te Pto. Cortes verwacht v. Mobile. Callisto, pass. 9 Belle Isle n. Three Rivers. Caltex Arnhem, 9 v. Rotterdam n Rastanura. Caltex Delft. 9 62 m. n. Alexandrië n. Rastanura Calt. Utrecht. 9 139 m. z.o. Monrovia n. K. Lopez. Caltex Rotterdam. 10 v. Rastanura n. Suez. Camerounkust, 8 te Amsterdam n. Hamburg. Carrillo, 10 te New York. Castor, 7 390 m. n.o. Barbados n. Einden. Celebes, 9 te Antwerpen n. Londen. Ceronia. 9 v. Karachi n. Kandia. Charis, pass. 8 Barbados n. Rotterdam. Clavella, 9 te San Lorenzo verwacht. Colytto, 9 520 m. z.w. Valentia n. Avonmouth. Concepcion, 7 v. Montevideo n. Itajai. Coryda, 9 te Singapore v. Newcastle. Cradle of Liberty. 10 v. R'dam n. Mena A1 Ahm. Crania, 9 v. Port Said n. Curacao. Delfland. 9 te Amsterdam. Diemerdijk, 8 v. Los Angeles n. Cristobal. Eemland. 9 te Bremen v. IJmuiden. Elisabeth B, 9 v. Rotterdam n. New York. Etrema, 10 te Tobroek. Fravizo, 9 te Dublin. Friesland KRL, 9 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Gaasterkerk, 9 70 m. z.o. Minicoi n. Singapore. Ganymedes, 9 50 m. z. Wight n. Lissabon. Ghanakust, 9 te Takoradi verwacht. Giessenkerk, 9 te Duinkerken. Gordias, 10 et Rotterdam. Graveland, 9 v. Amsterdam n. Buenos Aires. Groote Beer. 9 700 m. w. Scill.vs n. Southampton. Guineekust, 7 v. Capecoast n. Lagos. Helder, 9 v. Bremen n. Hamburg. Helena, pass. 9 Startpoint n. Amsterdam. Hermes, 9 te Lauion verwacht v. Champerico. Hersilia, 9 te Ciudad Tru.iillo verw. v. San Juan. Hilversum, 8 te Pta. Cardon v. Philadelphia. Hoogkerk, 10 te Genua. Houtman, 9 v. East-London n. Port Elizabeth. Hydra, 8 v. Amsterdam n. San Juan P.R. Jagersfontein, 9 v. Port Elizabeth n. Kaapstad. Japara, 8 170 m. w. Str. Ormoesz n. Rangoon. Joh. v. Oldenbarnev.,9 150 m. z.w. Ouess. n. A'dam. Jupiter, 8 te Hamburg n. Rotterdam. Kalinga, 9 300 m. z. Saigon, 12 te Hongkong verw. Kara. 10 te Gibraltar. Karimun, 9 te Kuwait. Karossa, 9 v. Biak n. Manokwari. Kellia, 8 te Yokohama v. Miri. Kliasiella, 9 v. Aden n. Karachi. Kieldrecht, 9 v. Marseille n. Port. Said. Koningswaard, 8 180 m. z.o. Fortaleza n. Trinidad,. Korenia, 10 te Rotterdam. Kosicia, 9 750 m. n.o. Guadeloupe n. Curacao. Kreeft, 10 te Monrovia verwacht v. Rotterdam. Lemsterkerk, pass. 9 Ad enn. Damman. Leuvekerk, 9 v. Khorramshar n. Basrah. Liberty Bell, 9 te Philadelphia. Lieve Vrouwekerk, 9 v. Esbjerg te Amsterdam. Limbure, 9 v. Singapore n. Port Swettenham. Lissekerk, 9 160 m. z.o. Kreta n. Antwerpen. Loosdrecht, 9 13 m. z.w. Kp. Carvocira n. P. Said. Louis Lantz, 10 te Rotterdam verwacht. Maasdam, 9 te New York. Maaslloyd, 10 te Beyrouth v. Genua. Malea, 9 180 m. z.z.w. Okinawa n. Shimotsu. Mapia, 11 te Chinwangtao verwacht. Mentor, 10 te Willemstad verw. v. Pt. of Spain. Mississippilloyd. 10 te Tandjong Priok. Modjokerto, 10 nog ten anker Tandjong Mani. Montferland, pass. 9 Finisterre n. Amsterdam. Moordrecht, 9 550 m. w. Cocos eil. n. Aden. Munttoren, 10 te Ravenna. Musilloyd, 9 90 m. o. Ceylon n. Aden. Mijdrecht, pass. 9 Malta n. Houston. Naess Lion, 9 v. Mena n. Houston. Nias, 9 v. Penang n. Semarang. Nieuw Amsterdam, 13 te Southampton verwacht. Noord wijk, 9 180 m. n.o. Madeira n. IJmuiden. Notos, 7 60 m. z.w. Beyrouth n. Beyrouth. Oberon, 9 te Caracol verwacht v. Port of Spain. Ommenkerk, 9 v. Bangkok n. Hongkong. Oi'ion, 9 40 m. n.o. Ouessant n. Alexandrië. Overijsel, 10 te Rotterdam. Ovula, 9 70 m. w. Kohchang n. Singapore. Pendrecht, 9 540 m. n.o. Seychellen n. Tamatave. Peperkust, pass. 9 Las Palmas n. Dakar. Perna, pass. 9 Str. Ormoesz n. Abadan. Poelau Laut, pass. 9 Sabang n. Penang. Prins Alexander, 9 te Charleston verwacht. Frins der Nederlanden, 9 te La Guaira verwacht. Prins Fred. Willem, pass. 9 Landsend n. Montreal. Prins Willem II, 9 v. Le Havre n. Bremen. Prins Willem IV, 9 te Cherbourg verwacht. Radja, 9 45 m. w. Majorca n. Amsterdam. Raki, 9 te Marseille n. Barcelona. Rempang, 10 v. Amsterdam n. Lissabon. Rita, 9 in monding Palembang riv. n. P. Bukom. Kotti, 9 v. Musirivier n. Singapore. Saroena, 10 te Singapore. Schelpwijk, 9 v. Curacao n. Le Havre. Scherpendrecht, 9 v. Mena Al Ahmadi n. Napels. Schie, 9 te Tunis verwacht. Schiedijk, 10 te Rotterdam. Sibajak. 8 900 m. o.n.o. Marques n. Tahiti. Sirrah, 9 250 m. n. Maslra n. Rastanura. Soestdijk, 8 330 m. z. Kaap Race n. Antwerpen. Solon. 10 te Amsterdam. Stad Haarlem, 9 v. Wabana n. Rotterdam. Stad Leiden, 9 550 m. n. Flores n. Golf v. Mexico. or direct gevraagd: voor jong echtpaar zonder kinderen. Minimaal 2 ka mers en keuken, evt. ook douche of badkamer. Brie ven no. 8365. 1 pond Gehakt 98 ct. V2 pond Vet 25 ct. <4 pond Rookworst (stukje) 59 ct. naast Automatiek Sneller, gladder en gemakkelijker scheren met de Compleet in etui 52.50 TECHNISCH BUREAU Schreveliusstraat 12 b.d. St. Bavo - Leidsevaart Tel. 14947 SANTPOORT: Molenveltlaan 31 Tel. 02560 - 7527 U kunt nu zonder moeite afkomen van Zó kunt u deze lastige en on gezonde kwaal op eenvoudige wijze kwijtraken: Neem eerst een week elke avond twee Carters pilletjes - 2e week: elke avond één - 3e weekom de andere avond één. Daarna niets meer. Want Carters Leverpllletjes zorgen voor de gal toevoer die nodig is om het voedsel beter te verteren en de darmen te ontlasten; ze maken boven dien dat de ingewanden daar na op eigen kracht regelma tig blijven werken. Zó helpen Carters Leverpilletjes u hele maal van hardlijvigheid af, u ls een ander mens. En mocht u later door zorgen, door te veel eten, overver moeidheid of gebrek aan be weging toch nog eens ver stopt raken, dan z(Jn een paar Carters pilletjes voldoende om u vlug weer op gang te helpen. Per flacon f 1.35. Gevraagd per 15/7 Aanmeldingen van 95 uur Fa. Dijksman en Kreeft, Nij. verheidsweg 40. Haarlem. is genegen vrijd. een kleine wijk te rijden tegen ruime vergoeding. Aanmelden: Vis handel Osendarp, Zandvoort- selaan 8 a. Heemstede. Gevraagd: 4 ochtenden per week of 2 hele dagen, f 1.25 per uur. Aanmelden mevr. Schroder. Clarionlaan 4. Santpoort. Tel. no. 7861. American family with 3 small children wants capable MOTHERSHELP Age 20-30; live with family, eventual willing to travel. Write in English to mrs. Kines. Anton Mauvestr. 10, Heemstede Kruisstraat 19, Haarlem. b. d. Ridderstr. Tel. 16910 Uw charmantste lingerie nu gegarandeerd B L IJ V E N D WIT! Lees maar eens wat de A.K.U. (fabrikante van Enkalon) ons over DRIETEX schrijft: Wij kunnen DRIETEX zowel uil een oogpunt van waswerking als wat hei behoud van de witte tint betreftmet vertrouwen aanbevelen." Ook reeds geel geworden Nylon wordt geleidelijk weer wit en gekleurde Nylon blijft even fleurig als nieuw. Speciaal voor de wasmachine maar ook onmisbaar voor nylon Zwanenburg's Zelfbediening vraagt een CASSIèRE en een VERKOOPSTER. Vakantie wordt geregeld. Binnen weg 149 Heemst.; na half 7: Santpoorterstr. 54 Haarl. Nummerbrieven, die volgens ons oordeel niet bona fide reageren op de inhoud van advertenties, worden niet doorgezonden. Niet-afgehaalde nummer- brieven worden na 14 dagen vernietigd. Hierbij bevinden zich een bijzonder fraaie collectie I Perzische-Tapijten w.o. een zeer kostbaar gewassen Afghanistan Tapijt, een zeldzaam Argaman, ge schikt voor zeer chique hotel, ambassade enz.. voorts Smyrna- en andere tapijten, ook voor wo ninginrichting. Tafelkleden en kleedjes, enige clivanmaten, kleine kleedjes voor schoorsteen, dres soir, kloostertafels, enz., deur- en serrekleedjes, lopers, welke per meter zullen worden geveild en afgepaste lopers. Tafel- en bedlinnen, matrassen (uitsluitend binnenvering), in 1- en 2-pers., satijnen en wollen dekens, bedspreien. Waarbij Parker-, Djatti- en moderne salon, dit- 1 fauteuils, kloostertafels, handgemaakte commodes damesbureau enz., bijzet- en mimitafels, servies I goed, waarbij thee- en koffieserviezen, eetservie zen, kop en schotels, vazen en beeldjes, schilderi enz. KIJKDAGEN: woensdag 11 juni van 26 uur donderdag 12 juni van 10—12 uur. SMF* Tijdens de veiling worden alle goederen getoond.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3