Horen en zien UMPIE IN DE DROOMTUIN FILTRA Son filtre est si pur PHILIPS PHILISHAVE RUSTIGE LANDING is I i Agenda voor Haarlem Tentoonstellingen in de Amsterdamse kunstzalen Grafische kunst en „Stuwing" NAAIMACHINES Ons vervolgverhaal Kort en bondig 4 AANKONDIGINGEN EN Opera in Carré De radio geeft woensdag T elevisieprogramma Prijsvragen voor het amateurtoneel Kerkelijk Nieuws Franse onderscheidingen voor vier Rotterdammers vergroten Het scheeroppervlak met 4O°/0 50 Bespreking met minister over veergeldkwestie Nederlandse Kamerleden bezoeken West-Duitsl&nd Ds. A. Pos neemt ontslag als docent zendingsseminarie DINSDAG 10 JUNI 1958 <?v. 4Smp Mgs \^v- sm De K.R.O. heeft blijkbaar plezier gehad van de proefneming met „De vrolijke vrouwtjes van Windsor" in 1957, want ook de tweede opera van de stichting Kunst- maand Amsterdam werd door de televisie sectie van deze omroep levend geregi streerd en bij belangstellenden thuisbe zorgd. Het gold ditkeer „Der Wildschütz van Albert Lortzing, die bij het komische maakwerk van de romantische veelschrij ver Kotzebue de onderhoudende, frisse muziek schreef. De verleden week daarvan in de Stadsschouwburg te Amsterdam ge geven première is over het algemeen door de deskundige beoordelaars gunstig ont vangen, mede dank zij de voortvarende leiding door Hans Lichtenstein van het spel op het toneel en in de orkestbak. Het is vooral het in gezonde zin ambitieuze enthousiasme van medewerkers zonder routine in dit genre, vocalisten van for maat overigens, dat zo aanstekelijk werkt En deze bijzondere kwaliteit kwam ook bij de thans doorgegeven herhaling in het Theater Carré goed tot haar recht. Het zou niet billijk zijn op artistieke gronden te beoordelen wat als een reportage werd aangekondigd en ook niet anders kon zijn. Maar gezegd moet worden, dat regisseur Ben Mettrop zich kennelijk terdege op zijn taak heeft voorbereid, zodat weinig aardige details het oog van de camera ontgingen. Misschien werd door een veel vuldig toepassen van close-ups de mimiek soms tezeer versterkt. En door de onmoge lijkheid van aanpassing maakten de leven dige ensembles op het kleine scherm ook door tempoverlies een wat rommelige in druk. Maar men heeft toch het gevoel ge had op een dure plaats bij deze aantrek kelijke manifestatie aanwezig te zijn ge weest. Wat de bezetting betreft, moet worden vermeld dat Arjen Blanken op voortreffelijke wijze de plaats innam van René Claassen naast Erna Spoorenberg, Annette de la Bije, Aafje Heynis, Laura Cormonte, Hans Wilbrink, Guus Hoekman en Tabe Bas. Beeldschermer HILVERSUM I 402 M. 7.00—24.00 NCRV. NVRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muziek. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.30 Lichte muz. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Water standen. 9.40 Gram. 10.10 Idem. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. 11.15 Metropole-ork. en klein koor. 12.00 Pianorecital. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Lichte muz. 12.53 Gram. en act. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Lichte muziek. 13.50 Gram. 14.00 Bondsdag van de Bond v. Gereform. Mannenverenigingen. 14.45 Gram. 15.00 Idem. 15.30 Fluit, cello en piano. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Interscholair jeugdtoernooi. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Leger des Heilsmuz. 18.15 Spectrum van het Chr. organisatie- en verenigingsleven. 18.30 Koorzang. 18.50 Gram. 19.00 Nieuws en weer- ber. 19.10 Gram. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Evangelisatiesamenkomst. 21.30 Geestelijke liederen. 22.00 Hervorming van de onderneming, caus. 22.20 Amus.muziek. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-berich- Jer>. 23.15 Sportuitslagen. 23.20-24,00 Gram. HILVERSUM II 298 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gvmn. voor de vrouw. 9.15 Gram. VPRO: 10.00 Schoolradio. VARA: 10.20 Voor de wouw. 11.00 Gram. 12.00 Orgel en zang. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het plat teland. 12.38 Gram. 13.00 Nieuws. 13.15 Dansmuz. 13.45 Gram. 14.00 Viool en cello. 14.30 Voor de jeugd. 16.00 Volksmuz. 16.15 Voor de zieken. 17.00 Vakantietips. 17.50 Regeringsuitzend.: Rijksdelen Overzee: HenkDennert: Curagaose muziekinstru menten. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Lichte muz. 18.50 Act. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Herinne ringen aan wereldkamp. voetbal. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Comm. 20.15 Wereldkamp. voetbal, rep. 21.05 Metropole- ork. en soliste. 21.35 Rook, hoorsp. 22.10 Wereld kamp. voetbal, nabeschouwing. 22.20 Koorzang. 22.50 Medische kroniek. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.5024.00 Soc. nieuws in Esperanto. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Strijkkwartet en alt. 14.00 School radio. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 16.15 Omr.ork. 17.00 Nieuws. 17.10 Blaas-ens. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Caus. 18.20 Gram. 18.30 Voor de scldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldtentoonstel ling. 20.00 Hoorsp. 21.10 Gram. 21.30 Omr.orkest. 22.00 Nieuws. 22.15 Pianorecital. 22.55 Nieuws. 23.00 Voor de zeelieden. VOOR WOENSDAG AVRO: 17.00-17.40 Voor de kleuters. NTS: 18.45 —20.50 Eurovisie, wereldkamp. voetbal. VPRO: 20.50 Rotterdams Philharmonisch Orkest. 21.20 22.50 Het hemelbed, toneelstuk. „Beelden uit een onzichtbaar rijk" van de schilder Johfra worden tot 15 juni in het Kunstzaaltje van het antiquariaat „Mercator" geëxposeerd. Het is natuurlijk plezierig dat men in dit nog niet zo lang geleden te Amsterdam geopende zaaltje doorgaat met exposities. Echter is het voor mij moeilijk enthousiast te worden over Johfra's surrealistische griezeligheden. De schilderkunstige kwaliteiten van een por tretje herinneren aan die van de gladde en voor mij levenloze schilderijen van Pyke Koch. Wie anders denkt over het werk van de laatste zou deze tentoonstelling dan misschien toch wel interessant kunnen vinden. In Santee Landweers Tuinhuis is tot 13 juni naaldwerk van Chris Enthoven te zien. Bijzonder fraai van kleur en compo sitie zijn kleine „petit-points", (paneeltjes, die ik in bepaalde interieurs wel aan de wand zou kunnen zien). Moeilijker is dat met enige zeker mooie in het wit uitge voerde werkstukken, waarvoor men toch vitrines zou verlangen. Iets voor collectio neurs op dit gebied, als ze nog bestaan. De tentoonstelling van schilderijen van Leo Schatz is de tweede expositie, die in de kunstzaal „De Drie Hendricken" gehou den wordt. Deze is in het middelste van drie zorgvudig gerestaureerde huisjes aan de Bloemgracht gevestigd. Voor figuren als Schatz bestond ér te weinig expositiegele genheid in Amsterdam en gezien zijn kwa liteiten begroet men een nieuwe zaal als deze met des te meer plezier. Daar het me niet mogelijk was Schatz' ontwikkeling te volgen, zoals ik dat bij anderen wel deed, is het mij moeilijk te schatten welke plaats hij gaat innemen in onze schilders bent. Zal het nu vertoonde zijn stijl blij ven? Hoewel alles er fraai uitziet wat be treft de kleur en men ook wel geest ont moet, ontroert Schatz me toch eigenlijk met ger schilderij van een man en een vrouw. Men leze dit niet als een kritiek op Schatz' schilderkunstige vermogen. Zijn meer alge meen menselijke kwaliteiten komen voor mij echter het sterkst door in dat dubbel portret. Zijn tentoonstelling sluit op 21 juni. Bob Buys Tot 30 juni worden in de Nieuwe Vleu gel van het Stedelijk Museum te Amster dam weer twee nieuwe verenigingsexpo sities: die van „De Grafische" en van „Stuwing" gehouden. Bij „De Grafische" veel echt vakwerk en heel weinig specu latie. Het drukken verleent aan dingen een zeker gewicht en men mag zich daardoor niet laten beetnemen. Beheersing van de grafische techniek is echter een heel be langrijk punt bij de ballotage van kan- didaatleden van „De Grafische" en daar mee verkrijgen speculaties moeilijk in gang hier. Een grote plaats werd op deze tentoonstelling ingeruimd voor werk van een drietal vooraanstaande en knappe grafici Jeanne Bieruma Oosting, M. C. Esscher en Alfred Löb en dat tekent ook weer deze vereniging. Denk echter niet dat men zich beperkt tot de meer be kende figuren. Ik geloof niet al eens ge wezen te hebben op werk van J. A. Deo- datus, die ondermeer aantrekkelijke prent jes naar kinderen instuurde. Werk van Fon Klement op deze expositie grote houtsnedes dacht ik voor het eerst te ontmoeten, evenals de kleurenlitho's van Jan Mensing, wiens vissenstilleven vooral een mooi voorbeeld is van wat een kleu renlitho kan zijn. Ook Toon Wegner mag genoemd worden om zijn kleuren lino- leumsnedes. Voorts waren nieuw voor mij prenten in verschillende technieken van Wim Zwiers, die nogal uiteenlopend van vorm zijn maar wel wat beloven, benevens etsen van Jan Th. Giesen. Een juweeltje is de zo open behandelde ets naar een landschap in Schotland van j. C. Nachenius en iets daarvan heeft Dirk van Gelders Italiaanse landschap. Een stevige ets naar landschap van mevrouw ReitsmaValenpa, een mooi schoonge- houden prent van kastanjes van G. de Jong verfijnde naar de abstractie neigende drukken van Nono Reinhold en de knappe er. met zoveel plezier gepenseelde circus- prenten van prof. G. V. A. Röling waren verder de zaken die mij op deze expositie veel plezier deden. Bij veel van wat er op de expositie van „Stuwing" hangt, ontkom Ik niet aan het gevoel dat men vaak speculeerde op de goede gooi een mooi kleurtje hier en daar, quasi geniaal beweeg van kwast of penseel en even quasi naïeve voordracht. Een Stekelenburg heeft zeker smaak en toont zich sterk geboeid door een zeker interessant onderwerp, maar mij ont breekt in zijn schilderijen toch nogal eens de spanning. Fedde is niet vrij van een handig manierisme en zijn nu eens anderskleurige „Ardennen" wist me dan ook het langst vast te houden. Misschien dat de felle kleuren van Buytendijk wat „Ons Leekenspel" in Bussum, dat ter ge legenheid van zijn vijfentwintigjarig be staan in april 1959 een vierdaags werk congres houdt, heeft ter voorbereiding daarop een zestal prijsvragen uitgeschre ven. De eerste prijsvraag betreft een avondvullend toneelstuk voor het ama teurtoneel. De jury bestaat uit de heren Willem Tollenaar, Kees Spierings en Al- bert Welling. De prijzen bedragen respec tievelijk duizend- en vijfhonderd gulden, waarbij het bekroonde spel volledig het eigendom blijft van de schrijver. In de tweede prijsvraag, onder dezelfde algemene voorwaarden, wordt een toneel spel voor de jeugd gevraagd. De eerste prijs bedraagt hier vijfhonderd, de twee de prijs driehonderd gulden. De jury be staat uit mejuffrouw M. Kupers, dr. J. Pollmann en Jan Naaykens. Een jury bestaande uit de heren Piet Oomes, Joop Diekmann en André Rutten, zal de inzendingen beoordelen van een prijsvraag voor een stuk verhalend proza. De prijzen zijn een bedrag van tweehon derd en honderd gulden. Ook wordt er een prijsvraag voor een liedtekst uitgeschre ven, waarbij de eerste prijs beloond zal worden met honderdvijftig gulden, de tweede met honderd gulden. Voor dit on derdeel koos men als jury de heren Gert Helmer, dr. J. Pollman en Bernard Ver hoeven. Een prijsvraag voor een maskerspel en een voor een poppenspel besluiten de se- rië. De prijzen voor deze beide opgaven bedragen telkens tweehonderd en honderd gulden. De jury voor beide prijsvragen be staat uit de hei-en: Mathieu van der Heu vel, Lou Hoefnagels en Henk Zoutendijk. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL, Gr. Houtstr. 181. Tel. 14444 moeilijk te verdragen zijn, maar in zijn „Theetuin" is de ordonnantie daarvan toch te loven. Persoonlijk voel ik meer voor de kleur van Dukker en hei sympa- tiekst blijft mij de ootmoed van Gerard Sluyter. Leuke kleine plastiekjes tenslotte van J. Rooduyn en een mooi paardje en een geestige „Tribune" van Paul R. Kingma. Bob Buys Ned. Herv. Kerk Beroepen te Vlaardingen (Westwijk) (toez.) C. H. van Rhijn te Den Hoorn op Texel; te Nieuw-Lekkerland (wijk Dorp) J. van Sliedregt te Putten op de Veluwe; Nieuw-Lekkerland (wijk Kinderdijk) L. Vroegindewey te Gameren; als predikant voor buitengewone werkzaamheden (jeugd- zorgwerk te Rotterdam) Ds. A. P. van der Made, jeugdzorgwerk, aldaar Aangenomen naar Wanneperveen J. Fol- kertsma, kand. te Meppel. Bedankt voor Sint Maartensdijk (toez.) A. Klein Kranenburg te Hilversum. Geref. Kerken Beroepen te Brantford (Ontario, Cana da) (Chr. Ref. Church) D. J. Scholten te Lethbridge (Alberta, Canada) (voorheen te Bierum, Gron.), die dit beroep ook aan nam. Beroepen te Utrecht-West (3de pred.- plaats) D. Henstra te Oud-Beijerland en W. van 't Spijker te Drogeham. Bedankt voor Ede G. J. Buys te Papen- drecht; voor Nieuwpoort F. Bakker te Huizen (N.H.); voor Workum A. Nagel- kerke te Zweelo; voor Werkendam (2de pred.pl.) D. H. Borgers te Nieuwerkerk a/d IJssel. Met een gil stortte Umpie, met alleen nog het touwtje van de gebarsten ballon in zijn hand, de diepte in Toen klonk er een luide plons. Umpie viel met zijn benen omhoog in de vijver, ging kopje-onder en kwam proestend en blazend weer boven. „Blubblubblubprrrh-h-help!" jammerde hij. Gelukkig had hij zich geen pijn gedaan; en bovendien toas het vijvertje zo ondiep, dat hij rechtop kon staan en zijn hoofd boven water houden31—37 Advertentie De Franse ambassadeur, baron de Beauverger, heeft onderscheidingen aan een viertal Rotterdammers uitgereikt. De heer W. H. de Monchy, hoofddirecteur van de Holland-Amerika Lijn, ontving de onderscheiding van commandeur in het Legioen van Eer, de heer A. C. W. Beer man, president van de stichting Havenbe- langen te Rotterdam, kreeg de versierse len van officier in het Legioen van Eer, de heer N. Th. Koomans, directeur van de haven van Rotterdam, werd eveneens officier in het Legioen van Eer en de heer F. W. T. Hunger, secretaris van de Kamer van Koophandel in Rotterdam, werd rid der in het Legioen van Eer. Vóór de ambassadeur de versierselen uitreikte hield hij een toespraak, waarin hij het belang van Rotterdam als wereld haven belichtte en de verdiensten van de gedecoreerde Rotterdammers memoreer de. Nieuw raadhuis. Donderdag zal de commissaris der Koningin in de provin cie Zuid-Holland het nieuwe raadhuis in Spijkenisse officieel openen. Advertentie In de volledige serie Philips droogschecrap- paraten vindi u ook de bekende "Philishave" van f 39.75 (in Nederland al meer dan een miljoen verkocht!) en het apparaat van f41.75. de "Philishave" voor batterij en accu Maak kennis met modern gemak, maak kennis met de Philips "Philishave 120" Gegolfde scheersleuven (nieuw!) vergroten het scheeroppervlak met 40"/o. Resultaat: beter scheren, sneller scheren, gemakkelijker scheren! Compleet in etui f Terwijl men in Zeeuws-Vlaanderen voor bereidingen treft voor de grote protest- tocht naar Den Haag op vrijdag 13 juni is het college van Gedeputeerde Staten van Zeeland door minister Algera ontvangen Tijdens dat bezoek zijn besprekingen ge voerd over de tariefsverhogingen van de veerdiensten over de Westerschelde, zoals die door minister Algera zijn vastgesteld na overleg met Gedeputeerde Staten. De besprekingen met de minister verlie pen aanvankelijk stroef, doch naderhand kregen de onderhandelingen een prettiger karakter, nadat enkele misverstanden uit de weg waren geruimd. Opnieuw is het verband tussen de ver hoogde tarieven en de bouw van een grote veerboot aan de orde geweest. Zoals be kend is had minister Algera in de Eerste Kamer verklaard, dat beide zaken ge heel los van elkaar stonden. Gedeputeer de Staten hadden echter de indruk, dat dit verband wèl bestaat. De verdere on derhandelingen zullen schriftelijk worden gevoerd. Deze besprekingen staan geheel los van de actie, die in Zeeuws-Vlaanderen wordt gevoerd. De protesttocht met honderden auto's naar Den Haag op 13 juni en de audiëntie bij minister Algera gaan in elk geval door. Een Nederlandse parlementaire delega tie, die op uitnodiging van de Westduitse Bondsdag een bezoek van vijf dagen aan West-Duitsland brengt, is maandag in Bonn aangekomen. Het delegatielid mr. A. B. Roosjen, vice-voorzitter der Twee de Kamer, verklaarde aan een verslag gever: „Dit is een historisch ogenblik. Het is de eerste keer, dat een afvaardiging van de Nederlandse volksvertegenwoordi ging Duitsland bezoekt." De delegatie om vat leden van Eerste en Tweede Kamer. De Bondsdag heeft de Nederlandse volksvertegenwoordigers maandagavond een diner aangeboden. De delegatie zal München, West-Berlijn en Hamburg be zoeken. Zaterdag keert zij naar Neder land terug. Ds. A. Pos, emeritus 'ssionair predi kant te Haarlem, heeft ontslag aange vraagd als docent aan het zendingssemi narie van de Gereformeerde Kerken te Baarn. Hij zal op verzoek van het cura torium alleen nog de Bijbelkring blijven leiden. Generale zendingsdeputaten van de Gereformeerde Kerken hebben op voor dracht van het curatorium als opvolger van ds. Pos benoemd dr. J. Vlijm, die kor telings is gerepatrieerd. 23. Een paar seconden later voelde men een schok toen de motoren begonnen te draaien. Twee mannen van de gronddienst glipten onder de vleugels door en renden snel weg om de schroefwind te vermijden, terwijl zij de remblokken, die het toestel nog op zijn plaats hadden gehouden, wegtrokken. „We zijn op weg". Joanna kwam naast Patsy staan, toen de machine eerst een beetje stotend, maar daar na rustiger naar het einde van de startbaan reed. „Zeg Londen maar voor een paar dagen goedendag". Zij nam haar passagierslijst op en keek die even door. „Geen kinderen en geen „belangrijke personen"," zei ze met een gelukkig gezicht. „Is me dat even een bof". Toen de machine de grond verlaten had en hoger begon te klimmen, had Patsy de tijd, om naar de laat ste zonnestralen te kijken, die de wolken en de rook en de mist boven Londen in een gloed van oranje en rood schenen te herscheppen. Zij zag de gouden lichten van de Great West Road, de kleine witte speldeprikken van de straatlnataarns, de kleine vierkante rechthoe ken van huizen en een paar laat open zijnde winkels. „Tijdschriften. Hier neem jij deze stapel en begin aan stuurboordzijde", zei Joanna. „En dito met siga retten als je daar mee klaar bent. Het ziet er aardig uit hè?" Zij wees met haar hoofd naar de patrijspoort en glimlachte, opdat Patsy niet de idee zou krijgen, dat zij gecommandeerd werd. „Maar na een tijdje zal je het al niet meer zien." Al heel gauw gingen de lichten beneden hen uit, alsof iemand er een groot donker gordijn overheen getrok ken had. In de plaats daarvan werd de grote boog van de hemel boven hen gevuld met miljoenen schitte rende sterren. Aan de uiterste punten van de vleugels flikkerden de rode en groene navigatielichten als Chinese lantaarns en de gele uitlaten van de vier snor rende motoren gaven in het nachtelijk duister een fel le gloed. In het vliegtuig gaf de passagierskabine de idee van de hall van een hotel. Een paar mensen nipten aan hun sherry of rookten, staken hun neus in tijdschriften of praatten rustig met elkaar. Niemand scheen koffie of thee sandwiches of een aspirine te willen hebben, of iets anders te willen doen, dan naar Prestwick of Gan der of New York gaan, of wat hun bestemming ook zijn mocht. Patsy zag in het vreemde licht dat daar heerste nau welijks iets van de mysteries van de cockpit. Eén keer volgde zij Joanna om een blad te brengen, dat bela den was met broodjes, maar zij zag niets anders dan een hand, die uit het halfdonker te voorschijn kwam. En eigenlijk was zij daar dankbaar voor. Plotseling bemerkte zij beneden hen een groot, schijnbaar in pa tronen uitgelegd, karpet van lichten. „Manchester", zei Joanna het keukentje binnenko mend, waarna zij een olijf pakte en opat. Zij keek even op haar horloge. „We maken een goede tijd en zijn zowat vijf minuten vóór op ons vliegscherm. Wat denk je van hem?" „Van wie?", vroeg Patsy, de kom met olijven een duwtje gevend in de richting van juffrouw Trent. „Van wie?" De witte tanden van Joanna Trent beten in een tweede olijf. „Nou, de gezagvoerder, Bill Maynard natuurlijk. Niet getrouwd, weet je? Vind je hem aardig?" „Oh, ja", zei Patsy. „Hij lijkt erg aardig. Natuurlijk ken ik hem nog niet goed „Neen", zei Joanna langzaam. Toen grinnikte zij even. „Tenslotte is dit je eerst reis. Nou neem er de tijd voor hoor." Zij zette een blad recht dat ietwat scheef stond. „Maar je hebt tenministe reeds met één jonge en aantrekkelijke jongeman kennis gemaakt, niet?" Eigenaardig genoeg dacht Patsy onmiddellijk aan Prentice. De kleur op haar wangen werd iets dieper. „Oh, je bedoelt....?" „Ja natuurlijk, doe ik dat. Geoff Pollard". Zij keek Patsy nadenkend aan. „Aardige vent". Patsy's gezicht helderde op. „Oh, Geoff is erg aar dig" zei zij met warmte. „Ik ben erg blij, dat ik hem ontmoet heb. Of liever, dat ik hem tegen het lijf gelopen ben", zei zij met een verlgen glimlach. „Mmm", de ogen van Joanna hadden een geïnteres seerde uitdrukking „Daar heb ik iets over gehoord. De geruchten zijn gewoonlijk vrij volledig", zei zij opge wekt toen Patsy een verbaasd gezicht zette. Zij gaap te even en zei toen, zich plotseling oprichtend: „Kom mee. Het is tijd om nog eens een kop thee naar de cock pit te brengen! En laat ik je even een hint geven. Het is niet mogelijk daar thee te serveren, die sterk genoeg of zoet genoeg is. En het is nooit genoeg. Soms denk ik wel eens, dat de motoren ook een slokje krijgen!" Zij begon binnensmonds neuriënd een blad klaar te ma ken „En terwijl ik daar bezig ben, moet jij eens even op de passagierslijst kijken wie we in Schotland moe ten afzetten?" Patsy deed, zoals haar gezegd was, en nam de bun del papieren ter hand, die met een klem aan het aan kondigingenbord was vastgemaakt. Er gingen maar twee passagiers in Prestwick er uit. De rest ging door naar New York. Voor het ogenblik scheen er niet veel anders te doen te zijn, dai. het afwrijven van de werk tafel en van de lange verchroomde tapkraan van de mixer en dan af en toe eens het gangpad af te wande len, tegen iedere passagier te glimlachen en te hopen, dat iemand ergens om vragen zou, tenministe als het iets was, waar zij wat van af wist. Niemand scheen echter ergens behoefte aan te heb ben, dus bleef Patsy maar in de keuken staan en hoop te dat Joanna haar wat te doen zou geven. Toen drukte zij haar neus tegen de patrijspoort en keek naar bui ten. Er scheen een heldere maan en de bergen en het stil le water van het Lake District beneden haar, waren scherp afgetekend. Zij sloot haar handen als een koker om haar ogen, om het licht achter haar uit te bannen. Toen zij stevige voetstappen in de deur hoorde, zei zij dromerig: „Oh, zeg, ik zou voor eeuwig voor die patrijspoort kunnen blijven staan om hier naar te kij ken. Ik had er geen idee van, dat vliegen zo zou zijn". „Ik evenmin", zei een droge stem achter haar. En terwijl Patsy zich met een ruk van de patrijspoort af wendde, ging de stem van Prentice voort: „Helaas zou de World Span Luchtvaartmaatschappij het geen voordelige regeling vinden. En nu, ging hij voort, haar ongelukkige gezicht negerend, „juffrouw Aylmer (Wordt vervolgd) Afgescheiden. Vijfenzeventig gezinnen die zich tengevolge van een conflict over de evangelisatie-arbeid van de Gerefor meerde Kerk van Wolvega hebben afge scheiden, hebben thans een „Vrije Gere formeerde Kerk" gesticht. Daartoe behoort ook de predikant van de Gereformeerde Kerk van Wolvega, ds. D. de Boer. Ambassadeur in Spanje. De Neder landse ambassadeur in Spanje, de heer W. Cnoop Koopmans, heeft zaterdag te Madrid generaal Franco zijn geloofsbrieven over handigd tijdens een plechtigheid in het Pa- lacio Oriente te Madrid. Op zijn weg van de ambassade naar het paleis werd de Ne derlandse ambassadeur begeleid door een escorte te paard van de lijfwacht van de caudillo. Kamerleden op reis. Vijfenveertig parlementsleden uit negen Europese landen, waaronder Nederland, zijn zondag uit Lon den vertrokken voor een reis langs lucht- bases in de Verenigde Staten. Er nemen vier Nederlanders aan deze reis deel, name lijk de Tweede Kamerleden generaal Cal- meyer, prof. Scholten en kolonel Wierda en het Eerste Kamerlid jhr. Van Meeuwen. Verbroken. De Ziekenomroepen Ne derland, die in Delft een congres hebben gehouden, hebben telegrafische de aan dacht van de ministers van Verkeer en Wa terstaat en Onderwijs, Kunsten en We. tenschappen gevraagd voor het probleem van de lijnverbindingen tussen studio en ziekenhuizen, waarlangs speciale zieken- programma's kunnen worden uitgezonden. Enige tijd geleden zijn deze lijnverbindin gen door de P.T.T. verbroken, waarbij als 'argument-werd .aangevoerd; dat de draad omroep, van de P.T.T. concurrentie werd aangedaan. Rusthuis ontruimd. In Rotterdam heeft de politie een rusthuis in de Campa nulastraat ontruimd, dat zonder toestem ming van burgemeester en wethouders werd geëxploiteerd. Vijf ouden van dagen, die er verbleven, werden naar andere rusthuizen overgebracht. Liberiaanse onderscheidingen. Te Scheveningen heeft de ambassadeur van Liberia, de heer S. E. Peal, aan de mi nister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, aan de staatssecretaris van Economische Zaken, dr. G. M. J. Veld kamp, en aan een aantal leden van het departement onderscheidingen uitgereikt, die hun door de president van Liberia, dr. William V. S. Tubman, zijn toegekend ter gelegenheid van het bezoek dat de presi dent in oktober 1956 aan ons land bracht. DINSDAG 10 JUNI Stadsschouwburg: Toneelvereniging „Nieuw Leven" met „Het. hemelbed", 20 u. Concertgebouw: Leerlingen van Haarlems Muziekinstituut, geven een uitvoering, 19.30 uur. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark": Tentoonstelling van werken van Merac, 10-22 uur. 't Goede Uur: Tentoonstelling van werken van Kees Ver- wey, 1019 uur. Galerie Espace: Tentoon stelling van werken van Haber, 1117 uur. FILMS Cinema Palace: „Wie wordt mijn moor denaar", 18 j., 19 en 21.15 uur. Frans Hals theater: .Hard tegen hard", 14 j., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „The bridge on the river Kwai", 14 j., 20 uur. Luxor Theater: ,Vijf stappen in het gevaar", 14 j., 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „De dochter van de ambassadeur". a.l„ 20.15 uur. Rem brandt Theater: „Haar eerste liefde", a.l.., 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Jungle Jim en de skeletmannen", 14 j., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", a.l., 19 en 21.15 uur. WOENSDAG 11 JUNI Stadsschouwburg: Toneelvereniging .Nieuw Leven" met „Het hemelbed", 20 u. TENTOONSTELLINGEN Huis van Looy: Tentoonstelling van een collectie moderne kunstwerken 10—12.30 en 13.3017 uur. Kunstzaal „De Ark": Ten toonstelling van werken van Merac, 10— 22 uur. 't Goede Uur: Tentoonstelling van werken van Kees Verwey, 10—19 uur. Galerie Espace: Tentoonstelling van wer ken van Haber, 1117 uur. FILMS Cinema Palace: „Wie wordt mijn moor denaar", 18 j., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Hard tegen hard". N j., 14.30. 19 en 21.15 uur. Lido Theater: ..The bridge on the river Kwai", 14 j„ 14 en 20 uur. Luxor Theater: „Vijf stappen in het gevaar", 14 j., 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „De dochter van de ambas sadeur", a.l., 20.15 uur. Rembrandt Theater: „Haar eerste liefde", a.l., l4' 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Jungle Jim en de skeletmannen", D 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De lord, de lady en de butler", a.l., 14.15, 19 en 21.15 tiur.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6