De Haarlemse politie heeft dringend behoefte aan eigen bereden afdeling B. en W. achten kosten voor aanschaf van acht paarden echter te hoog BOSCH Boksavond in Concertgebouw trok slechts gering aantal toeschouwers Ruiters bij afzettingen van onschatbare waarde STADIONNIEUWTJES 7 ruiters is 24 voetagenten Sportweek-agenda 5 ZOEKT U 'N DRUKKER N Burgerlijke Stand van Haarlem Ijverig oefenen Huurpaarden ES Mel (HHD film bent u „safe"! Nederlands Kamerorkest concerteert in Grote Kerk Zomeravondvoetbal voor bedrijven Schoolhonkbalcompetitie in Haarlem Examens Examen „Snelverband" Examens DE HAARLEMSE SPORTWEEK Propagandabijeenkomst op 13 juni in Heemstede Jongetje viel in water van Gillis Schoolmeesterlaan Student reed op brommer het water in DINSDAG 10 JUNI 19 5 8 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Advertentie voor uw HANDELSDRUKWERK?-Bel 12200 DRUKKERIJ E. ZWART, KOUDENHORN 44 „Het is een poor weken geleden wel duidelijk geworden. Op de Grote Markt bedoel ik. Toen bij het bezoek van de V.V.V.-meisjes die duizenden mensen niet meer in toom te houdèn waren. De agenten stonden machteloos, een motor van de verkeerspolitie werd volkomen ingesloten en alleen in de buurt van die politie man op het paard, was het rustig. Daar durfden de mensen niet op te dringen, terwijl die agent bovendien een uitstekend uitzicht had over het „slagveld". Een paard is ook tegenwoordig nog onmisbaar bij de politie". Aldus hoofdinspecteur G. J. Endlich, commandant van de bereden politie in Haarlem en hij bevindt zich bij hel uitspreken van dit oordeel in het uitstekende gezelschap van vele andere politiemensen, onder wie commissaris Kenncdey can de Newyorkse politie. Die zegt namelijk: „de bereden politic blijftalle wolkenkrabbers, rijdende autopaleizen met honderden pk's en motoren ten spijt, tot het vertrouwde stadsbeeld, van New York behoren. De Newyorkse politie geeft per jaar 200.000 dollar uit alleen voor het onderhoud van 258 politiepaar- den, die in elf stallen zijn ondergebracht. Het korps bereden politie bestaat uit 250 agenten en 29 officieren. Een paard is twintig man waard als het erom gaat een woelige menigte in bedwang te houden." Een veteraan van de Newyorkse bereden politie vatte het pleidooi voor zijn onderdeel van het korps als volgt samen: „Ik heb wel. eens gehoord van een woedende mensenmenigte, die een automobiel omvergooide, maar ik heb nog nooit gehoord, dat iemand een paard omverwierp". MEN HOEFT ECHTER niet zo ver van huis té gaan om uit de mond van een politieman het nut van een paard bij het korps te horen. In 1895 al schreef de com missaris van politie te Rotterdam in een rapport aan de burgemeester al lovend over het vele werk dat een politiepaard kan verzetten, waarbij hij er vooral de nadruk oplegde, dat men door een paard bij de surveillance te gebruiken, gedurende langere tijd een groter gebied kan bestrij ken zonder dat ruiter en paard vermoeid worden. En nu, ruim zestig jaar later dus, gaat dit nog op. Vier uur in een slakkengange- lje door de stad fietsen mat namelijk af en na vier uur door de stad surveilleren op de gemakkelijke rug van een gezond paard voelt men zich nog bijzonder fris. De taak van de bereden politieman ver schilt dus eigenlijk weinig van die van de leden van andere afdelingen van de geüni formeerde dienst. Ook de politieman bij de bereden politie surveilleert dus, maakt in dien nodig processen-verbaal, verricht on derzoeken in verband met aanrijdingen etc. Hij is een volwaardig politieman, die ech ter een andere kijk op het leven heeft. In de meest letterlijke zin van het woord. Doordat hij op een paard zit, ziet hij de dingen om zich heen, namelijk van boven af, waardoor hij een veel beter overzicht heeft dan de voetagent. Vooral bij afzet tingen kan hij van dit voordeel profiteren. Hij kan het publiek, dat achteraan staat en dat de politieman te voet onmogelijk kan zien, aanwijzingen geven, indien een af zetting veranderd dient te worden, wan neer er bijvoorbeeld een opening gemaakt moet worden in de afzetting. Bovendien gaat een voetagent in een drukke straat mede door het donkere uniform dikwijls verloren in de massa. Dit is niet het geval bij de bereden politie man, die men trouwens reeds van ver ziet aankomen, waardoor het publiek het wel nalaat een overtreding te begaan. t ZO ZIJN ER NOG een groot aantal an dere voordelen op te sommen, waartegen over slechts een enkel zeer gering nadeel staat. Een warm voorstander van de be reden politie was de directeur-generaal van de aan de Duitsers onderworpen „Staats politie", die bepaalde, dat elke grote ge meente over een ruiter-politiekorps moest beschikken. De agenten van de bereden politie zijn dikwijls behulpzaam bij het regelen van het verkeer op de Rijksstraatweg in Haarlem-Noord en dan speciaal bij het in- en uitgaan van de scholen wan- Advertentie u de voetbalopwinding weer achter de rug is kan er des te meer aan dacht 7jjn voor de zomersporten en één daarvan verdient donderdag in de vólle belangstelling te staan: WIEL RENNEN IN HET STADION. Om half acht beginnen de FINALES van de kampioenschappen van Nederland en die finales zijn: sprint amateurs - achtervolging amateurs achtervolging professionals (Schulte en Post kampioenschap motorgangmaking over 1 uur met o.a. Wagtmans, Wierstra, Vreeswijk, Koch en Pronk. Donderdag 12 juni dus een der grote jaarlijkse wielerfestijnen in het Olym pisch Stadion. BEVALLEN van een zoon 6 juni: W. E. Terwal-Zaagmans; 7 juni: M. W. G. Duivenvoorden-Nulkes; 8 juni: J. van Beest-Meijer; G. Wijtkamp-Beentjes; J. C. van Wijngaarden-Tuurenhout; C. J. den Drijver-Tam; A. van der Giezen-Piro- vano; M. J. Goudriaan-Van Ravensberg; 9 juni: T. G. M. Hoek-Kauling. BEVALLEN van een dochte r: 7 juni: M, G. te Welscher-Schouten; G. C. Pot huizen-Van Norden; A. A. Engelhard-Van Hoften; J. W. Steffers-Veil inga; 8 juni: J. J. M. Blei-Versteege; G. M. T. Dorré-Ve- ringa; C. Heiliegers-Visscher; 9 juni: P. C. Heemskerk-Verlaan; C. A. M. van der Werff-Kuhlmann. ONDERTROUWD: 9 juni: F. C. Dupuy en E. H. Loosjes; A. E. Sarot en J. M. van der Spek; H. Attes en G. Schoenmaker; H. Azier en H. Lesage; H. J. A. G. Deprins en A. M. Habraken; T. G. Mooijekind en H. G. Weber; F. Bartlema en H. Kaan; F. Mork en M. C. van Leuven. GEHUWD: 9 juni: M. C. Chargois en C. Reus. OVERLEDEN: 6 juni: D. J. Klaasen, 34 i. Kamperlaan; G. van Dijk, 60 j., Pallas- straat; W. H. van Soomeren-Outmijjer, 87 i-, Radboudstraat; 7 juni: J. E. P. Post- huma-Dolleman, 83 j., Gasthuisvest; 8 iuni: J. Plukker-Does, 66 j., Oost Indië- straat; C. Deegens-Van Oijen, 48 j., Leid- sevgart; L. Hage-Versteeg, 64 j., Oranje straat. De commandant van de bereden politie in Haarlem, inspecteur G. J. Endlich, die reeds van zijn jeugd in Indonesië af belangstelling voor paarden heeft en die bij zijn opleiding voor de Ko ninklijke Militaire Academie uitge breid rijlessen moest nemen. Nadien is hij het paard trouw gebleven en het xoas dan ook niet te verwonderen, dat hij enkele jaren geleden werd. aange zocht om de leiding van de bereden afdeling in Haarlem op zich te nemen. Haarlem kreeg op 1 februari 1944 zijn bereden afdeling, rriaab het plan om zeven tien paarden aan de politie ter beschikking te stellen, werd nooit uitgevoerd. Van rijkswege ontving men slechts achf paar den, waarvan er in september 1944 al weer zes gevorderd werden. Haarlem kwam dus de oorlog uit met slechts twee paarden, die uiteraard in niet al te beste conditie verkeerden, maar al spoedig werden er zes aankoopvergunnin gen voor nieuwe paarden aangevraagd. Er werd één paard geleverd en de vijf andere vergunningen bleven in behandeling. Ze zouden in behandeling blijven, want de toenmalige hoofdcommissaris achtte de be reden politie van weinig betekenis, waar door Haarlem zijn politie te paard kwijt raakte. De tegenwoordige hoofdcommissaris, de heer J. Fontijne, deelde deze opvatting ech ter niet en op 1 mei 1954 kreeg Haarlem zyn bereden politie terug. Zes ruiters on der leiding van de inspecteur G. J. Endlich begonnen ijverig te oefenen, in de manége in Heemstede. Men moest het echter doen met huurpaarden, die niet alle even ge schikt waren voor het politiewerk. Som mige paarden hadden n.l. te weke benen voor de surveillance op de harde straten en andere waren weer te schrikachtig. Er bleven slechts enkele paarden over waarop men „verder kon bouwen", maar na enige tijd ging de manegehouder failliet, de paar den werden verkocht cn Haarlem was zijn bereden politie kwijt. DE HOOFDCOMMISSARIS had inmid dels een lijvig rapport bij Burgemeester en Wethouders ingediend om over te gaan tot de aanschaffing van eigen politiepaarden en B. en W. hadden er wel oren naar. Zij gingen er speciaal voor naar Amsterdam om daar het werk van de politieruiters tijdens een Sinterklaas-intocht gade te slaan en zij kregen de stellige overtuiging dat een grote mensenmenigte bijzonder veel ontzag heeft voor een paard, vooral in de stad waar dergelijke dieren hoe langer hoe meer een zeldzaamheid gaan vormen. Het plan om Haarlem eigen paarden te geven, werd in de vergadering van B. en W. besproken, men was het unaniem over de noodzaak van een dergelijk korps eens, maar toch deinsde men terug voor de financiële consequenties. COMMANDANT ENDLICH en zijn man nen moesten en moeten trouwens nog, dus doorgaan met het gebruik van huurpaar- Advertentic den. Op het ogenblik heeft men de beschik king over drie paarden uit de manége aan de Zijlweg. Paarden, die door en door ge traind zijn, eerst in de manége zelf met vlaggen, lawaai en muziek, later in de duinen en tenslotte op straat. Paarden ook echter, die nog steeds niet het eigendom van de gemeente zijn en die bij wijze van spreken dus morgen verkocht kunnen neer de kinderen onder hun leiding de drukke verkeersweg oversteken. worden, waardoor inspecteur Endlich wel met geoefende ruiters, maar zonder paar den zou zitten. Dat overigens zelfs deze huurpaar den bijzonder grote diensten bewijzen, werd, zoals gezegd, op de Grote Markt wel duidelijk. Trouwens tegenwoordig kan men dagelijks enkele ruiters in de stad aan het werk zien. Twee politie mensen hebben namelijk elke week acht uur per dag dienst, waarvan een groot deel wordt besteed aan de nor male surveillance. Zo ziet men bijvoor beeld altijd een ruiter te paard bij het in_ en uitgaan van de voetbalwedstrij den van Haarlem en EDO, terwijl de ruiters ook behulpzaam zijn bij het regelen van het verkeer op de Rijks straatweg in Haarlem-Noord. Voorts houdt de bereden politie zich in Haar lem bezig met de normale routine-sur veillance, die echter bijzonder intensief kan zijn, aangezien de mensen op het paard bijna niet vermoeid raken en bovendien van hun hoge zitplaats af een groot deel van de omgeving in de gaten kunnen houden. Twee ruiters per dag op straat is echter, aldus inspecteur Endlich, veel te weinig. Voor een voor zijn taak berekend bereden politiekorps heeft men in Haarlem onge veer acht paarden nodig. Goed-getrainde, gezonde paarden, die niet in de manége door anderen gebruikt worden en die bij wijze van spreken één geheel vormen mer. hun berijder. Voor zo'n korps is echter geld nodig. En dat geld is er niet. Haarlem heeft (nog?) geen bereden afdeling omdat B. en W. terugdeinsden voor de financiële consequenties. Hoe veel zou een dergelijk korps nu eigenlijk wel gaan kosten? Enkele jaren geleden heeft men een begroting samengesteld, waarbij men uitging van de veronderstelling, dat er zeven paarden voor Haarlem nodig waren. Een goed paard, een Duitser of een Ier, kost 1400. Voor voeding en ligging zou men een bedrag van 9000 per jaar nodig hebben, voor hoef beslag 1000 en voor de huur van een geschikte stal f 1000 per jaar. Enige tijd geleden kon men namelijk tegen dit bedrag de oude stal van Van Gend en Loos in Haarlem huren. Voorts zou men om alles ideaal te maken, nog een instruc teur-pikeur kunnen aanstellen, hoewel de behoefte aan een dergelijke leer meester inmiddels al sterk gedaald is, aangezien de Haarlemse agenten een grote graad van geoefendheid hebben behaald. De harnachementen (zadel, hoofdstel en stijgbeugels) zijn al aanwezig, want in de afgelopen jaren heeft men zuinig gespaard om de paarden, die men had, zo goed mogelijk voor den dag- te laten komen. In verhouding tot andere gemeentelijke uitgaven zou men dus voor het op richten van een bereden afdeling vrij snel gereed zijn en daarbij moet men dan tevens nog bedenken, dat de paarden (in tegenstelling bijvoorbeeld tot motoren en auto's) ruim tien jaar meegaan. Terwijl tenslotte zeven politieruiters, aldus inspecteur Endlich, in feite het werk doen van 24 voetagenten, waarmee dus de hoge kosten belangrijk gedrukt zouden worden. Op woensdag 11 juni zal het Nederlands Kamerorkest een concert geven in de Gro te Kerk in Haarlem onder leiding van Szymon Goldberg. Op het programma staan werken vermeld van Vivaldi en Bach. De solisten in dit concert zijn: de alt Aafje Heynis, de fluitist Hubert Bar- wahser en de violisten Szymon Goldberg en Thomas Magyar. De uitslagen van de afgelopen week in de Zomeravondvoetbalcompetitie voor be drijven in Haarlem luidden: Afd. A: O.V.N. 2—V.V.V. I 1-5: O.C.S. D.D.S. 1 0-7; S.V.O.W. 1—Nebima 1 2-3. Afd. B: D.D.S. 2Tramvogels 3-2; S.V.O.W. 2—V.E.S. 1-1. Afd. C: G.I.H. 2—V.V.V. 2 4-2; Vribo— Nebima 2 2-2; H.S.M.Hilco 5-2. De standen zijn per 8 juni: Afd. A: Heerem. v. L. 2 4 V.E.S. 4 3 D.D.S. 1 3 6 S.V.O.W. 2 4 1 Nebima 1 3 6 Tramvogels 4 0 V.V.V. 1 3 4 Afd. C: S.V.O.W. 1 3 4 H.S.M. 4 8 O.V.N. 5 2 G.I.H. 3 6 O.C.S. 5 0 Nebima 2 5 5 Afd. B: V.V.V. 2 5 3 WiïberJ 3 6 Hilco 2 2 D.D.S. 2 5 6 Vribo 3 2 Goby 2 4 H.A.C. 4 0 Het programma voor deze week is: Afd. A: dinsdag 10 juni: S.V.O.W. 1 V.V.V. 1 (Slaperdijk); donderdag 12 juni: D.D.S. 1Nebima 1 (Slaperdijk). Afd. B: woensdag 11 juni: Tramvogels S.V.O.W. 2 (Slaperdijk); donderdag 12 juni: V.E.S.Heeremans v. L. (D.S.K.); zaterdag 14 juni: WilbertGoby (4 uur, Slaperdijk); D.D.S. 2 vrij. Afd. C: maandag 9 juni: H.A.C.Hilco (Slaperdijk); H.S.M.Vribo (Onze Ge zellen); dinsdag 10 juni: Nebima 2G.I.H. (D.S.K.); vrijdag 13 juni: VriboHilco (Slaperdijk). De uitslagen in de school-honkbalcom- petitie luidden: A-afdeling: Lorentz Lyceum 1St. Je roen Mulo 15-2, Louise de Colignyschool 1—RHBS Velsen 7-5, Coornhertlyceum— Hildebrandschool voor MULO 8-2, Chr. Ly ceumLouise de Colignyschool II 8-9, Klaas de VriesschoolHBS b 16-0, Gym nasium Felisenum—Lorentzlyceum II 2- 5. B-afdeling: LorentzlyceumHBSb II 12- 4, St. CanisiusschoolKlaas de Vries school 0-27. De wedstrijden worden deze week voortgezet op het v. d. Aartsport park. Het programma luidt: A-afdeling: woensdag 11 juni: L. de Co lignyschool 1Coornhertlyceum, L. de Co lignyschool IIHBS a, Klaas de Vries schoolLorentzlyceum II. B-afdeling: woensdag 11 juni: Lorentzly ceumL. de Colignyschool, HBS b ISt. Canisiusschool. Overveen. Aan het Jac. P. Thijsse-lyceum te Overveen zijn geslaagd voor het eindexamen gymnasium A de dames R. Daalder en M. de Sa- vornin Lohman en de heer A. Klaver. Geslaagd voor het eindexamen gymnasium B de dames R. A. v. d. Baan en E. A. J. Moolenburg en de heren J. W. Dornseifen, H. M. de Jong Schouwenburg en M. D. de Weerd. Afgewezen geen. Amsterdam. Gemeente Universiteit. Bevorderd tot doctor in de economische wetenschappen op proefschrift getiteld „De vrijhandelszone als eco nomische integratievorm voor West-Europa" de neer G. H. J. Abeln te Almelo. Geslaagd voor het doctoraalexamen psychologie mevr. M. de Waal- Wagner en de heer T. van der Mey, Amsterdam, en voor het kandidaatsexamen economie de he ren J. Caspers en R. van der Po). Amsterdam. 's-Gravcnhage. Staatsbevoegdheid voor heil gymnastiek en massage: W. J. v. Kapel. Haarlem. Utrecht. Geslaagd voor het doctoraalexamen rechtsgeleerdheid: N. de Vries, Maarssen; J. M. Middag, Hilversum. Semi-artsexamen: P. J. A. Baselier, Doorwerth; J. Borst, Bilthoven; C. H. M. Brunia, Brunssum. Artsexamen: A. Bos, Utrecht; mej. J. C. L. den Duik, Hilversum; C. J. W. Dun- newold, Apeldoorn: mevrouw J. M. Muller-Leu- pen, Utrecht. Tandartsexamen: C. M. C. M. Schoofs. Helmond; C. J. E. Schijns. Valkenburg; J. Westra. Leiden. Groningen. Doctoraalexamen Frans: M. Gnodde, Leeuwarden. Aan de e.h.b.o.-wintercursus, georgani seerd door de vereniging „Snelverband"; de Haarlemse afdeling van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Eerste Hulp Bij Ongelukken, werd dit jaar door vijfen dertig leden deelgenomen. De cursus stond onder leiding van de heer W. E. Ulrichi; arts te Aerdenhout en medisch leider van „Snelverband". Dezer dagen hebben de deelnemers het vereiste examen afgelegd, waarbij dr. D. Heymans fungeerde als examinator. Omdat een kandidaat niet was opgekomen en een ander moest worden afgewezen, kan aan niet minder dan drie endertig deelnemers het diploma worden uitgereikt. De namen der geslaagden zijn: de da mes B. H. van Beaumont, A. Dol, J. C. Duinker-Hommersen, S. van Ees, A. M. Eken-Beekelaar, E. M. Hekel-de Goede, W. Hünd, C. M. Jansen, A. Kamper, T. Klinkenberg. H. Y. van der Mark-Metz, G. Pool-de Boer, A. Strijker, C. Swen, C. H. Visser en H. de Zaayer. De geslaagde heren zijn: C. H. Barendregt, C. H. M. Dekkers, A. Deuning, P. van Doorn, A. van Haarlem, F. Hagedoorn, W. Kees maat, F. van der Mey de Bie, L. Mein- ders, C. Neuteboom, J. Roelofs, J. H. F. Schouten. J. C. H. Stelleman, P. A. Stou te, S. Taverne, A. A. van der Zwan en Th. Zwarts. Wageningen. Bevorderd tot doctor in de land bouwkunde ir. G. Dantuma te Wageningen. ge boren te Leeuwarden, na verdediging van een proefschrift met stellingen, getiteld ..Veredeling van tarwe en gerst op winterhardheid''. Advertentie de reeds meer dan 50 jaar bougie voor iedere motor I Imp. N.V. Willem van Rijn Haarlemmerweg 475 A'dam Tel 86211 - Telex 12282 De liefhebbers van hard en fel boksen zijn maandagavond in het Concertgebouw aan hun trekken gekomen. In een aantal partijen viel de beslissing door een knock out of technische knock out, iets wat het bokspubiiek in de regel gaarne ziet. Of de liefhebbers van technisch goed boksen ech ter tevreden naar huis zijn gegaan, menen we te moeten betwijfelen want over het algemeen waren de partijen op deze door weinig toeschouwers bezochte boksgala- avond niet van bijzondere kwaliteit. De technische capaciteiten van de meeste bok sers waren te gering zodat al met al deze avond geen bijzondere reklame heeft ge maakt voor de bokssport. Hard geslagen is er wel en moedig ge streden ook. Vooral de Haarlemmer Bart Stoof was in zijn partij tegen de IJmuide- naar Van Leeuwen in goede conditie en dit felle gevecht leverde reeds in de tweede ronde een zege op voor Stoof want Van Leeuwen was dermate aangeslagen dat zijn helper de handdoek in de ring wierp. De Haarlemmer Van Velzen was minder fortuinlijk. Ook hij moest zich in de twee de ronde wegens een technische knock out tegen Noorbeek (Amsterdam) gewonnen geven. In de partij tussen Portenge en Leven, beiden uit Amsterdam, viel de beslissing reeds in de eerste ronde wegpijs opgave van laatstgenoemde. In de B-klasse licht gewicht behaalde de Amsterdammer Hol een k.o.-zege in de tweede ronde op zijn stadgenoot Halsema en in het zwaar wei ter boksten de Amsterdammers Van Gelle- com en Dorenbos een felle maar niet bijster fraaie partij. Juist voor de gong van de laatste ronde werd Dorenbos uitgeteld. De Kamper uit Amsterdam bokste tegen Kraayenoord uit Amsterdam onbeslist, maar bewees technisch een knappe bokser te zijn. Hij verdiende dan ook de stijl- prijs van deze avond. De uitslagen waren: Weltergewicht Junioren: D. Warmerdam (De Ring, Haarlem) w.o.p. van J. v. Dam (B.H.K., Amsterdam): Noorbeek (B.H.K.. Amsterdam) wint door technische knock out in de tweede ronde van J. van Velzen (De Ring, Haarlem). Zwaar Welter: A. Portenge (Olympia, Amsterdam) wint door technische k.o. in de eerste ronde van J. Leven (D.A.B., Am sterdam); T. Lodewijks (De Ring, IJmui- den) onbeslist tegen M. Overste (Olympia, Amsterdam). Licht Welter: P. Kraaijenoord (De Ring, IJmuiden) onbeslist tegen W. de Kamper (Olympia, Amsterdam). Lichtgewicht B: T. Hol (B.H.K., Am sterdam) wint door k.o. in de tweede ronde van B. Halsema (D.B.O., Amsterdam). Middengewicht B: B. Stoof (De Ring, Haarlem) wint door technische k.o. in de tweede ronde van J. van Leeuwen (De Ring, IJmuiden). W;elterge wicht: H. Keevel (Bisschop, Amsterdam) w.o.p. van De Vries (D.A.B., Amsterdam). Lichtgewicht: H. Kneppers (B.H.K., Am sterdam) w.o.p. van H. Meijer (B.H.K., Amsterdam). Licht Welter: L. Terweij (Ring. Amster dam) w.o.p. van D. Parker (De Ring, IJ muiden). Zwaar Welter: C. van Gellecom (D.B.O., Amsterdam) wint door k.o. in de derde ronde van B. Dorenbos (D.A.B., Amster dam). Middengewicht B: J. Oliemans (D.A.B., Amsterdam) w.o.p. van Boeijen (Termeu- len. Amsterdam). De stijlprijs werd toegekend aan De Kamper van Olympia, Amsterdam. De volgens het programma belangrijkste partij, die in de middengewichtklasse A- klasse tussen Van der Velde en Mazurel om het kampioenschap 1958 van Noordhol land ging zonder nadere verklaring niet door. Als onderdeel van het programma van de Haarlemse Sportweek worden woens dagavond (aanvang zeven uur) in Stoop's buitenhad in Overveen internationale zwemwedstrijden gehouden, met deelna me van de Newport Swimmingclub Wales Engeland. In deze ploeg zijn enkele pro minente zwemmers opgenomen en in de poloploeg speelt de midvoor van het En gels nationaal zevental mee. Het programma luidt als volgt: 50 meter vrije slag jongens, 50 meter vrije slag meisjes, 100 meter rugslag heren interna tionaal, 100 meter vrije slag dames, 100 meter vrije slag heren internationaal, 100 meter schoolslag heren internationaal, 4x 50 meter wisselslag estafette meisjes, 5x 50 meter vrije slag estafette jongens, 100 meter rugslag dames, 4x100 meter vrije slag estafette heren internationaal, ko misch springen, heren waterpolowedstrijd Haarlems zeventalNewport Swimming club, demonstratie kunstzwemmen door de kunstzwemgroep van zwemclub Haarlem onder leiding van mevrouw A. Hölsken- Neve. Haarlems zevental: Doel C. Spaans, Het programma in de Haarlemse Sportweek voor woensdagavond is als volgt: Basketbal: demonstraties op het Drilsmaplein in Haarlem-Oost. Aan vang kwart over zeven. Atletiek: nationale wedstrijden op het Haarlem-terrein aan de Planeten- laan. Aanvang half acht. Zwemmen: internationaal zwemfeest in Stoops bad in Overveen. New-Port Swimming Club neemt deel. Aanvang zeven uur. Er is ook een waterpolowed- strnd Haarlems zevental tegen New- Port. Voorts geven de meisjes van de Zwemclub Haarlem een demonstratie kunstzwemmen. DWR. Achter: H. Verleur, HPC, P. de Bruyn, DWR, C. Dekker, HVGB. Voor: R. Prins, HPC, P. Smit, HPC, D. Meulen- berg, HVGB. Engels zevental: Doel: T. O'Brian. Ach ter: P. Dawson, C. Spooner, A. Baltwin. Voor: C. Mulcahy, B. Flook, R. Kent. Micro-korfbal In de sportweek werden micro-korfbal- wedstrijden gespeeld, die onder ongunsti ge weersomstandigheden plaats vonden. De resultaten waren: HaarlemAurora 1-7, OosthoekWatervliet 1-8, Oosterkwar tier 2Nieuw Flora 8-1, Animo Ready Oosterkwartier 6r3. Handbal De jeugdhandbal ontmoeting, die gister avond op het terrein aan de Kleverlaan plaats vond tussen De Blinkert en de „Rest" van Haarlem, werd door De Blin kert gewonnen met 16-6. Als onderdeel van de huidige wervings actie voor de stichting „Bevordering Be scherming Bevolking", zal onder het mot to „Meer vrouwen in de B.B." vrijdag avond 13 juni in de tuinzaal van het „Ca- fétaria-restaurant" aan de Binnenweg te Heemstede door de plaatselijke dienst der B.B. een propaganda-bijeenkomst worden gehouden. Hiervoor is een aantal dames uitgenodigd, waarvan de adressen werden verstrekt door mevrouw mr. A. J. H. Gaas- terland-Braaksma, namens de afdeling Heemstede van de Nederlandse Vereni ging voor Huisvrouwen; mevrouw M. Ku- batz-Brugman. namens de r.k. vrouwen organisatie te Heemstede, mevrouw J. de Ruig-Bruininks, presidente van de Chris ten Vrouwen Bond te Heemstede, me vrouw M. Tiemeyer-van der Meyden, se- kretaresse van de vrouwengroep der Heemsteedse Partij van de Arbeid en me juffrouw G. van Trojen, sekretaresse van de afdeling Heemstede van de V.V.D. Uiteraard zullen ook de dames welkom zijn, die niet bij een dezer organisaties zijn aangesloten. Op deze bijeenkomst zal eerst een pro- oagandistisch woord worden gesrpoken door de heer J. van der Plas; kringhoofd van de B.B. te Hoofddorp, waarna nog een aantal korte films wordt vertoond. Maandagmiddag om half twee raakte de twee-jarige Maarten Wethmar uit de Jan Bontelaan 9 te Haarlem tijdens het spe len in het water van de Gillis School meesterlaan. Een juist passerend PTT- ambtenaar, de 22-jarige J. A. Zwaneveld uit de Hofstraat 37 te Hillegom, sprong het drènkelingetje na en haalde het op het droge. De jongen werd per GGD-auto voor onderzoek naar het Marinehospitaal in Overveen gebracht. De redder ging Ihuis in Hillegom droge kleren halen. Maandagavond laat zag een bewoonster van 'n huis aan de Parnassiakade in Haar lem op deze kade tussen de westelijke randweg en de Slangenkruidlaan een bromfietser hevig slingeren en vervolgens in het water rijden. Met behulp van haar zoon haalde zij de man, een 23-jarige stu dent uit Zandvoort, uit het water en nadat de drenkeling van droge kleren was voor zien werd hij naar het Grote Gasthuis over gebracht, aangezien hij zich minder pret tig voelde. Uit 't onderzoek is gebleken, dat de stu dent, die enkele jaren op zijn studie voor ligt en die binnenkort zijn doctoraal exa men moet doen. naar alle waarschijnlijk heid overspannen en oververmoeid was.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9