Het is verboden! DRAAIEN hobby-club Feest voor Flora-opa Haarlemse vrijwillige brandweer bestaat in augustus negentig jaar Henk Buis de snelste stayer in Olympisch Stadion Geef vader een Gillette VoorMargriet Help u zelf" Steenvoorden won achtervolging HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 7 Haarlemse politiekapel speelde in Groningen EDO-amateurs versloegen Haarlem-ploeg met 2-1 Waterpoloprogramma Woningnood oplossen door sparen Medische problemen der ruimtevaart Vlag in top r.-k. kerk in Oud-Schoten Bloemendaalse bejaarden gingen uit Schaaktoernooi van „Halfweg" VhJJDAG 13 JUNI 1958 Zeven dagen Haarlem Burgemeester van Bussum: „Het is kinderen beneden de leeftijd van zestien jaren ver boden op of aan de openbare weg of op enige voor het publiek toegankelijke plaats, tabak, sigaren of sigaretten te roken". Van maandag 23 tot en met zaterdag 28 juni heeft weer de jaarlijkse collecte plaats ten behoeve van het medisch kleuterdagverblijf „Margriet" in Haarlem. Hoewel de orga nisatoren van deze collecte weten, dat het steeds moei lijker wordt collectanten voor deze inzameling te krij gen verzoekt men toch zich op te geven aan het propa- ganda-adres: H. C. Hartman, Cornelis van Noordestraat 20rd, telefoon 17189. Men De afdeling Haarlem van de Kring van Draaiorgel vrienden geeft op woensdag 18 juni en bij slecht weer een week later, dus op 25 juni een gezellige avond voor de bejaarden in het Proveniershuis in de Grote Houtstraat. Aan het pro gramma wordt medewerking verleend door het orgel „Ra- diostad", dat geëxploiteerd wórdt door de heer H. W. Jordaan. Op het programma staat voorts een danswed strijd voor de bewoners van het Proveniershuis onder leiding van de heer W. Fort- gens, terwijl de heer P. Maas, noteur te Amsterdam, de lei ding zal hebben over een draaiwedstrijd. Het feest be gint des avonds om acht uur. De afdeling Haarlems Jeugdcabaret van de Hobby Club wil zijn activiteiten in september uitbreiden in ver schillende delen van de stad. Het plan bestaat om groepen te maken waaraan vijftien kinderen kunnen meedoen in de leeftijden van 11, 12 en 13 jaar. Men heeft het plan om in het centrum en het noord-oosten van Haarlem en in Heemstede zaaltjes te huren waarin de groepen on der deskundige leiding kun nen repeteren op het gebied van zang, muziek en toneel. Een ieder, die mee wil doen aan deze clubjes kan nadere inlichtingen inwinnen bij de secretaris de heer G. Pouw, Bastiaansstraat 58, Haarlem-Oost. Aldus artikel 225 van de Algeene Politie Verordening van Haarlem. Een ieder weet echter, dat met deze verordening dikwijls de hand wordt gelicht. Het is overigens voor de politie bijzonder moeilijk al die kleine jongetjes op heterdaad te betrappen, want die kereltjes zoeken voor het opsteken van een sigaret meestal een plaats op, waar de agenten zelden of nooit komen. Daar staan ze dan, zoals dit ventje, in een steegje, grote rookwolken paffend uit een sigaret die ze dikwijls thuis uit een doosje gehaald hebben. Ze vinden het nooit lekker, spuwen vaak branie-achtig op de grond, kijken schichtig in het rond en zijn blij als ze eindelijk de (te grote) peuk kunnen weggooien. Van de zijde van de kinderpolitie hoorden we overigens, dat de politie er nauwelijks iets aan kan doen. „Al die jon gens en meisjes van een jaar of dertien, veertien lijken tegen woordig achttien jaar en het is geen doen om ze allemaal naar de leeftijd te vragen. Natuurlijk vragen we altijd wel als het tenminste bekenden van ons zijn hoe ze aan het geld komen om die sigaretten te kopen. Maar voor het overige, och WIST U OVERIGENS dat het bij artikel 37, lid A van de A.P.V. verboden is voor zover daarin niet bij de wet of alge mene maatregel van bestuur is voorzien, verboden is op of aan de openbare weg: „te vechten, onnodig te schreeuwen, te schelden, te tieren, aan anderen overlast aan te doen of op te dringen of op enigerlei wijze de orde te verstoren". Mevouw Elsthout uit de Teslastraat 24 in Haarlem gaat koffie zetten, mijnheer Elsthout trekt zijn colbert jasje aan, hun oudste doch ter houdt even op met strij ken en een kleindochter schudt haar lange paarde- staart, als wij de huiskamer binnenkomen om het echt paar, dat op 24 juni vijftig jaar getrouwd zal zijn, enige vragen te stellen. De heer Elsthout neemt het heeft aan deze collecte voor de deelnemende collectanten een soort wedstrijdje ver bonden want op zondag 28 september verzorgt het Haar lems Kleinkust Theater in gebouw St. Bavo een grote Margriet-feestavond voor de collectanten. De huis-aan- huis-collectanten ontvangen namelijk voor elk bedrag van 25.— .dat zij bij elkaar col lecteren een vrijkaart en zij, die op zaterdag 28 juni met de collecte-bus en speldjes collecteren krijgen voor elk bedrag van 10— dat zij in zamelen eveneens een vrij kaart. Bij de uitgeverij G. Eike lenboom en Zoon te Heem stede is het officiële adres boek van Bloemendaal ver schenen, bekend onder de naam „Help U Zelf", samen gesteld volgens de gegevens van het gemeentelijk bevol kingsregister. Deze uitgave bevat onder meer een omschrijving van de gemeentelijke instellingen, alle inrichtingen van onder wijs, kerkgenootschappen, een volledige lijst van artsen, specialisten en tandartsen, apotheken, sanatoria en Wit te Kruis en wijkverpleging. De alfabetische namenlijst bijgewerkt tot 1 april 1958 is voorzien van telefoonnum mers en zelfs zijn er diverse nummers opgenomen, die nog niet in de telefoongids voorkomen, zoals in de om geving van de Julianalaan. Tevens komt er in „Help U Zelf" een alfabetische lijst van beroepen en bedrijven van Bloemendaal en omge ving voor en een lijst van straten volgens nummerbe- woning. Gezien de uitge breidheid van de gemeente is ervoor gezorgd, dat bij de straat aangeven staat in welk deel van de gemeente men de bedoelde straat kan vin den en welke straten er op aansluiten. Al met al een bij zonder gerieflijk boek, waar in we lange tijd, gewóón uit nieuwsgierigheid, gebladerd hebben. woord. Hij zit tegenover ons, een kwieke man met een ge bruind gezicht en grijze ha ren. Zijn stem is nog hard. Hij vertelt ons, dat hij negen tien jaar op zee is geweest, als haringvisser met een schip uit IJmuiden. Daarna werkte hij 32V2 jaar als am bachtsman tweede klasse bij de N.Z.H.V.M. in Haarlem. Zijn grootste hobby is altijd de speeltuin „Flora" geweest. Daar is hij nu nog opzichter. Hij schommelt zelfs nog wel eens mee of speelt krijgertje. Hij vindt het heerlijk als hij op straat loopt en overal „Dag opa" hoort roepen. Hij lacht dan, zwaait terug en het is net of hij dan iets vlugger doorstapt. Als we hem vx-agen of hij ooit een huisdier heeft ge had zegt hij: „Ja, mijn vrouw". We lachen allemaal, misschien mevrouw Elsthout het hardst. Zij schenkt de koffie in en gaat dan ook tegenover ons zitten. Een paar blauwe ogen kijken ons nieuwsgiex-ig aan, maar op onze vragen weet ze eigenlijk nauwelijks iets te antwoor den. „Wat ik zoal doe? Niks bijzonders, hoor!! Ik kook, naai en stof af en brei kleren voor mijn kleinkinderen. Dat is genoeg, ik ben er de hele dag mee bezig. Verder vind ik het enig als er visite komt." Daaarom zal me vrouw Elsthout de 24ste een prettige dag hebben, want dan komt er visite. Niet al leen familie, maar ook buren en kenissen en wie weet. een heleboel kinderen van de speeltuin „Flox-a". Op 19 augustus 1868 werd de grondslag gelegd voor het korps van de Haarlemse vrijwillige brandweer, een korps, dat dus over enige tijd negentig jaar actief deel neemt aan het bestrijden van branden in Haarlem en een enkele maal ook elders. Vóór 1868 telde het korps van „Ilaarlem- sche brandblusschers" ruim vijfhonderd betaalde krachten, die verdeeld waren over negen compagnieën. Goed geschoold waren zij echter over het algemeen niet en bovendien had men evenmin de be schikking over bekwame leiders. Daarin kwam, nu negentig jaar geleden, veran dering. De gemeenteraad besloot met het oog op de aankoop van een nieuwe spuit om over te gaan tot het vormen van een Advertentie (zondag 13 Juni) MAAK VAN VADERDAG l EEN FEESTDAG: De Haarlemse Politiek 1 heeft woens dag deelgenomen aan het politiemuziek- festival, dat dit jaar in Groningen onder leiding van de Bond van Politiemuziek- verenigingen in Nedex-land werd gehou den. Het doel van het korps is de banden tussen de korpsen en de leden te verstevi gen. Ter inleiding van het festival mar cheerden des morgens de vijftien deelne mende korpsen uit verscheidene punten van de stad naar de Gx-ote Markt in het centrum waar onder leiding van de heer Theo Westen uit Groningen een gezamen lijke mars gespeeld werd. De Haarlemse kapel stond tijdens de'stertocht onder lei ding van de heer L. D. Beumer. Hierna defileerden de korpsen voor de autoriteiten, onder wie de hoofdcommis saris van de Haarlemse politie, de heer J. Fontijne, waarna er voor dirigenten, be sturen en genodigden een officiële ont vangst volgdé'door het gemeentebestuur in het stadhuis. Het eigenlijke festival werd in de mid daguren gehouden in het stadspark en daarbij stond de Haai-lemse kapel onder leiding van de dirigent, de heer Harry van Mechelen uit Den Haag. Het volgend jaar zal het festival in Hilversum gehou den worden aangezien het muziekkorps al daar in 1959 veertig jaar bestaat. Het Hil- versumse korps is slechts enkele maanden ouder dan de Haai-lemse Politiekapel, dat 'net festival daarom in 1960 mag organise ren. Om Frans Halsbokaal In de eerste wedstrijd om de Frans Hals- bokaal won EDO donderdagavond met tweeeen van Haax-lem. Zoals bekend houdt EDO nederlaagwedstrijden. Het ■mateurelftal van Haarlem was de eerste 'egenstander, maar kon het tegen de EDO- 'imateurs niet bolwerken. Bij de rust leidde EDO met tweenul dank zij doelpunten van H. Smit, die twee voorzetten van Cees Smit netjes afwei'kte. Haarlem kon in de tweede helft niet ver der komen dan één doelpunt van Goedhart, zodat het einde een tweeeen zege bracht voor de roodzwax-ten. In de loop van de volgende week zal de wedstrijd EDO TYBB gespeeld worden. tiende compagnie, welke de later zo wel bekende naam „Spuit 10" kreeg toebe deeld en waarvan het personeel werd ge kozen uit een aantal jonge kerels. De be doeling was om dit personeel in de toe komst geschikt te maken voor de opleiding tot onderofficier of officier van het korps. Op deze basis begon de toenmalige com mandant, de heer J. van Ek, die reeds een kwart eeuw in dienst van de brand weer was, zijn werk. De belangstelling van de jongelui was bijzonder gi-oot en ve len meldden zich voor het korps aan, zon der dat zij daax-voor enige betaling ont vingen. In 1877 werden twee nieuwe groe pen gevormd en opnieuw bestond het per soneel uit vrijwilligers. Deze ontwikkeling heeft zich in de loop der jaren voortgezet en na enige tijd beschikte Haarlem over een uitstekend geoefende vrijwillige bi-andweer terwijl voorts enkele beroeps mensen aan het kox-ps verbonden bleven voor speciale diensten, waarvoor een amb tenaar dagelijks paraat moest zijn. Overigens hadden de vrijwilligers het destijds bepaald niet gemakkelijk. Als er via de brandklok brand gemeld was moest men eerst naar het spuithuisje om het ma teriaal op te halen. Dat moest dan duwend en trekkend naar de plaats van de brand worden vervoerd, waarna de bestrijding van het vuur kon beginnen, hetgeen ook geen eenvoudige zaak was. Men beschikte namelijk niet over voldoende slangen en het gebeurde meer dan eens, dat de men sen elkaar emmertjes water moesten door geven. In 1898 werd echter de watex-lei- ding in dienst gesteld er werden enkele honderden kx-anen aangelegd waardoor het werk vex-gemakkelijkt werd. In de loop der jaren kwam bovendien een aanzienlijke vooruitgang in het alar meren tot stand. De telefoon, waarvan in 1887 gebruik gemaakt kon worden, bete kende namelijk een enorme verbetering. Pas in 1924, na de invoering van de auto matische telefoon, werd de alarminstalla tie ideaal, want toen konden alle brand weerlieden tegelijk in hun woning gewaar schuwd woi'den. Uiteraard zijn er in de loop der jaren ook ten aanzien van het ma teriaal talloze verbeteringen ingevoerd zo als de aanschaf van modern brandblus- materiaal en de opening van de brand weerkazerne aan de Gedempte Oude Gracht in 1937. Onder de leden van het koi-ps heeft steeds een uitstekende geest geheerst, waartoe de bijeenkomsten van de Haai-lemse vx-ijwillige bx-andw.eerver- eniging „De Tien", opgericht op 20 mei 1891, veel heeft bijgedx-agen. Het 25- 50- en 60-jarig bestaan van de Haai-lemse brandweer is in 1893, 1918 en 1928 feestelijk gevierd. Het 75-jarig jubi leum ging onopgemerkt voorbij. Aanvan kelijk lag het in de bedoeling het 90-jarig bestaan enigszins feestelijk te herdenken, maar door de verbouwing, die de centrale post zal ondergaan zal de outillage daar ter plaatse niet van dien aax-d zijn dat van daar uit al het materiaal naar een demon stratie gedirigeerd zal kunnen worden. Dit feest wordt dus uitgesteld, een uitstel, dat, aldus de voorzitter van „De Tien", zeker geen afstel zal betekenen. In de te Zeist gehouden jaarvergadering van de vereniging van burgemeesters, wethouders en gemeentesecretarissen „Groen van Prinsterer" heeft de voorzit ter, de heer J. C. Haspels, burgemeester van Bussum, in een uitvoerige rede de wo ningbouw, de industrialisatie en de ge meentelijke financiën besproken. Het probleem van de woningnood is vol gens de heer Haspels onjuist gesteld, door alleen maar te vragen: „Welke regering spax L zich er nu eens voor om ons met alle middelen en met man en macht van de woningnood te verlossen". Het komt er in de eerste plaats op aan dat het Nederland se volk spaart voor de opheffing van de woningnood, want het totaal der nationa le bestedingen vindt zijn grens in het to taal der beschikbax-e nationale middelen. „We krijgen alleen een fraai inhaaljaar als het Nederlandse volk bereid is zijn wo ningnood te bestrijden met zijn offer: spa ren". Voorts vestigde hij de aandacht op de enorme taakvermeerdering die in de zes de industrialisatienota voor de gemeenten besloten ligt. Het zou goed zijn, zei de heer Haspels, de belangrijke vraag onder ogen te zien welke consequenties het voor de taak der gemeentebesturen medebrengt, indien de poging slaagt in de komende vijf jaren 140.000 nieuwe arbeidsplaatsen te scheppen door regionale industrialisa tie. De burgemeester vroeg zich af wanneer eens een beslissing genomen wordt betref fende de financiële verhouding tussen rijk en gemeenten, een onderwei-p waarover di commissie-Oud twintig maanden gele den een rapport heeft uitgebracht. En nog varen de gemeentebesturen volledig in de mist, aldus de heer Haspels. Investering De heer Haspels besprak voorts de vraag of de gemeentelijke investeringen hebben bijgedragen tot het verbreken van het eco nomisch evenwicht. Hij zei dat de ge meentebestuurders niet uit het oog mo gen verliezen bij de beoordeling van de aan hen gerichte verwijten, dat de ontwikke ling van de gemeentelijke vlottende schuld een geheel andex-e zou zijii geweest, indien de regering in 1948 niet de maatregel had genomen, de verstrekking van rijksvoor schotten volgens artikel 56 der woningwet praktisch stop te zetten. Ook zou die ont wikkeling anders hebben kunnen zijn in die. de reserve van het gemeentefonds, die de 500 miljoen begint te naderen en die materieel toebehooit aan de gezamenlij ke Nederlandse gemeenten, niet een fi nancieringsmiddel van het rijk doch van de gemeenten zou zijn. De grote vraag is thans, hoe in de toekomst de gemeentelijke investeringen op zodanige wijze moeten worden gefinancierd, dat zij tezamen met de investeringen in de andere sectoren het algemene economische en monetaire even wicht niet verstoren. De heer Haspels was tenslotte van mening dat het stelsel, waarbij én de Bank voor Nederlandsche Gemeenten èn de gemeenten inzake de kapitaalvoorziening volledig onderworpen zijn aan de beslissingen van het centrale gezag, zo snel mogelijk dient te worden doorbroken. Aan de rijksuniversiteit te Utrecht pro moveerde tot doctor in de geneeskunde de heer M. P. Lansberg, die als oorarts verbonden is aan de stichting Nationaal Luchtvaart-Geneeskundig Centrum, op een proefschrift „Problemen der ruimte- vaart-geneeskunde". Dr. Lansbex-g beschrijft in zijn proef schrift de moeilijkheden, die de ruimte- vaartgeneeskunde te overwinnen zal heb ben eer bemande satellieten om de aarde kunnen cirkelen en de nog gi-otere moei lijkheden die verbonden zijn aan de vaart door de ruimte naar andere hemellicha men. Een deel van dit werk van dr. Lans berg draagt uitex-aard een speculatief ka rakter, omdat niet alle facetten van het verblijf in de ruimte voldoende toeganke lijk zijn voor experimenteel onderzoek op aarde. Politie. De heer A. Wolters is be noemd tot commissaris van gemeentepo litie te Hilversum, onder gelijktijdig eer vol ontslag als commissaris van gemeente politie te Hengelo. Voorts is de heer H. Stuitje benoemd tot commissaris van ge meentepolitie te Arnhem onder gelijktij dig eervol ontslag als commissaris van ge meentepolitie te Roosendaal en Nispen. De jonge amateur Henk Buis uit Vijf huizen is in de stayerswedstryden achter grote motoren een moeilyk te kloppen tegenstander. Dat hebben zijn concurrenten by de populaire wielerwedstrijden in het Olympisch Stadion te Amsterdam voor de derde maal ondervonden. Ook nu snelde de gemakkelijk rydende Vyfhuizer weer onbe dreigd als winnaar over de eindstreep. Zijn tegenstanders hadden hem in de slotfase van de strijd, toen hy pas werkelijk ging stayeren, een en twee ronden moeten prijs geven. Voor deze stayers wedstrijd verschenen zeven renners, waaronder de Australiër Ron Webb, aan de start. Maar voor Webb viel op de Stadionbaan geen eer te beha len: halverweg de race stapte hij ontgoo cheld van de fiets. Daai-voor was ook Fi-ans Braat al door een defect aan de rol van zijn gangmaakmotor van de baan verdwe nen. Henk Buis, die vlak achter Braat zat, had toen de leiding van hem ovei-genomen en heeft deze in het verdei-e vex-loop van de strijd niet meer afgestaan. In de slotfase van de sti-ijd toen er nog tien kilometer gereden moest worden lanceerde Buis, die kuridig gegangmaal wex-d door De Gi-aaf, nog een fel offensief en daarbij „dubbelde" hij met opvallend gemak al zijn tegenstanders. Van Leur en Janissen moesten hem zelfs twee ronden pi-ijsgeven, terwijl Broekhoff en Huizinga daar ternau wernood aan konden ontkomen. Een achtervolging over vier kilometer tussen de Heemstedenaar Piet Steenvoor den en de Amsterdammer Peereboom werd gemakkelijk door Steenvoorden, die met een na de start een voorsprong nam en deze geleidelijk opvoerde, gewonnen. Hij noteerde een tijd van 5 min. 23,4 sec., ter wijl voor Peereboom 5 min. 32,2 sec. werd afgedrukt. Behalve Buis en Steenvoorden heeft van de drie aan deze populaires deelnemende renners van „De Kampioen" ook de Haar lemmer Aad Straver een beste prestatie geleverd: hij finishte uit een veld van 35 renners als tweede in een premiewedstrijd over acht kilometei-. Daartoe was Straver een ronde voor de finish uit het peloton, waarin rappe finishers als Cooper, Qua- riento, Verdoorn, Kappel en Wessels, ont snapt en hij werd pas op de sti-eep door Bazuin en het fel jagende peloton achter haald en met gering verschil geklopt. Het was Stravers tweede wedstrijd op een wielerbaan. De uitslagen luidden: Sprint voor nieu welingen: 1. Riethoven, Leiden, de laatste 200 meter in 13,8 sec.; 2. Wesseling, Half weg; 3. Wessels, Amsterdam. Sprint voor amateurs: 1. Cooper, Amsterdam, de laat ste 200 meter in 13 sec.; 2. Vex-doorn, Rot terdam; 3. Kappel, Amsterdam. Premiewedstrijd voor amateurs en nieu welingen: 1. Bazuin, Hilversum; 2. Stra ver, Haarlem; 3. Cooper, Amsterdam; 4. Wessels, Amsterdam; 5. Q. Riethoven, Lei den; 6. Quariento, Amsterdam. Wedstrijd achter grote motoren: 1. Henk Buis, Vijfhuizen, de 35 kilometer in 29 min. en 1,4 sec.; 2. Huizinga, Amstelveen; 3. Bx-oekhoff, Amsterdam; 4. Janissen, Am sterdam. De werkzaamheden can de bouw van de nieuwe i-ooms-katholieke kerk H. Petrus en Paulus aan de Tesselschadestraat in Haai-lem-Noord vorderen en zaterdag morgen om tien uur zal de Nederlandse vlag gehesen worden ten teken dat het hoogste punt van de bouw bereikt is. Tot heden zijn acht van de negen beton nen spanten gereed en verwacht wordt dat de negende gestort zal worden voor dat de volgende maand de bouwvakva kantie begint. Na de vakantie zal begon nen worden aan de bouw van de klokke- stoel. Begin juli zal een mastiek dak op het kerkgebouw worden gelegd. De pastorie is voor een groot deel ge- i-eed en vermoedelijk zal zij in septem ber betrokken kunnen worden. Op het ogenblik worden vloeren gelegd en de oliestookinrichting is reeds gereed. Stuka doors en schilders zijn bezig het inwendi ge van de pastorie in orde te brengen. Vijf comfortabele reiswagens stonden dezer dagen ir de tuin van het raad huis in Overveen, waarin 208 bejaarden uit Bloemendaal, Bloemendaal-Noord, Overveen, Aex-denhout en Vogelenzang hadden plaatsgenomen, die van te voren van huis waren opgehaald. Onder de vro lijke tonen van het draaiorgel „Oranje stad", stax-tten dit vijftal bussen en één pax-ticuliere wagen om kwart voor negen van het raadhuis, nagewuifd door Bloe- mendaals burgemeester, de gemeentese cretaris en vele leden van het personeel van het raadhuis. Eerste stopplaats was Schiphol, waar onder deskundige leiding met de bussen het gehele terrein van de ze luchthaven werd rondgereden en waar de diverse hangars, werkplaatsen en vlieg tuigen vanuit de bus werden bekeken. Daarna werd via Amstelveen naar Am sterdam-Noord gereden waar men in „Het Tolhuis" een mooi uitzicht ^ad op het IJ. In deze oude herberg, waar men ten tijde van Jan de Witt al zijn lastdier liet grazen, werd de lunch genuttigd. Vervolgens ging het op Monnikendam aan, via Broek in Watex'land. Onderweg had men een wijde blik op de polder, de rijk bloeiende heesters, de koeien en scha pen in de weide en de boeren, bezig met hooien. In Volendam met het pittoreske haventje werd in hotel Spaander de thee gebruikt, waarna de terugtocht werd aan vaard. Via Edam, Purmerend, waar van het typische Hollandse landschap in de beste stemming werd genoten, de Zaan- stx-eek en door de Velsertunnel werd huis waarts gereden. In Volendam tijdens de thee had de heer B. J. Knol, die elk 'jaar namens alle be jaarden een dankwooi-d tot het comité richt, dit nu weer willen doen. Het gezel schap was echter in 'verschillende zalen verspreid, zodat dit hem onmogelijk was geweest. Hij heeft verzocht de hartelijke dank van alle deelnemers(stei's) aan me vrouw Peereboom-Voller en haar staf voor al het genotene te willen overbrengen. COO»xxxr*xvYr«»Toor**y**Y*xvYr*xxy**yvY-ior™-r«-vv'«Trrioaci WEEKABONNEMENTEN f S dienen uiterlijk op Woensdag te worden H i betaald, daar de bezorgers op Donder- S dag moeten afrekenen. 8 8 DE ADMINISTRATIE Het programma van wedstrijden vastge steld voor de zomercompetitie Koninklijke Mederlandse Zwembond in de week van '6 tot en met 22 juni luidt: Maandag 16 juni: dames eerste klasse: DWT 1HZC 1. Reserve eei'ste klasse: DWT 2HZC 2. Heren tweede klasse B: DWTNereus. Dinsdag 17 juni: dames reserve tweede klasse B: Nereus 3DWT 4. Derde klasse A: DAWVZV. Reserve tweede klasse C: ZIAN 3DWT 3. Heren tweede klasse A: DAW—VZV. Woensdag 18 juni: dames reserve tweede klasse B: HDZ 2—HVGB 2. Derde klasse A: DWRWaterlelie. Heren reserve twee de klasse A: DWR 2—AZ'70 2. Reserve derde klasse C: DWR 3—DJK 4. Donderdag 19 juni: dames dei'de klasse B: HPCSleutelstad. Heren eerste klasse A: HVGBDWR. Reserve eerste klasse A: HVGB 2DJK 3. Reserve tweede klasse A: Haarlem 3Meeuwen 3. Reserve twee de klasse B: Haarlem 2DAW 3. Resex-ve derde klasse B: Haarlem 4VZV 2. Vrijdag 20 juni: dames derde klasse B: HVGB—LGB. Heren reser tweede klas se A: HPC 3—DWR 2. Reserve tweede klasse B: HVGB 3— Nereus 3. Voor de competitie Kring Haarlem KNZB zijn vastgesteld: Dinsdag 17 juni afdeling AM I: HZV— Haax-lem. Afdeling AM II: VZVbHPC. Afdeling AJ II:. VZVb—HPCb. Woensdag 18 juni: afdeling AJ I: HPCa vZVa, DWR—HVGB. Donderdag 19 juni: afdeling AM I: VZVa—DWR. Vrijdag 20 juni: afdeling AM II: HVGB— HPC. Afdeling AJ I: HVGB—Haarlem. Zaterdag 21 juni: afdeling AM I: DWR a—HZV. Afdeling AM II: DWTb—VZVb. Afdeling H I: NVA 2—HZV 2, NV A 1— vZVc. Afdeling AJ II: DWT—VZVb. Advertentie scheerapparaat, met 2 Blauwe Gillette mesjes, verpakt in een fleurige plastic sigarettenkoker. Hij heeft er jaren plezier van en hij voelt zich elke dag schoon en fris als hij zich scheert met water, zeep en Blauwe Gillette. en... voor h<?t beste resultaat Gillette scheererèmc In Halfweg is deze week het propa- ganda-schaaktoernooi begonnen van de schaakvereniging „Halfweg" met ruim veertig deelnemers. Ter vooi-koming van afgebroken partijen werd 't speeltempo be paald op 45 zetten in 2 uur, wat voor de sterkste spelers wel een handicap be tekende. Het snelle tempo weerhield velen ex-van gx-ote risico's te nemen. De resultaten van de pax-tijen, gespeeld in de eex-ste ronde luiden: Groep 1: F. van SettenN. P. Oud 01; J. A. van EmmerikP. Roubos verschoven naar 12/6. Groep 2: E. J. PetersmaTh. Slagt Sr. remise; Th. van OosteromC. Rothert remise. Groep 3: W. de Graaff T. Slagt Jr. 01 reglementair; Tj. de Jong J. W. de Munck remise; Groep 4: L. de WaardtW. Boterman 01; Tj. A. Herfst N. J. W. Hoogland niet gespeeld; Groep 5: J. RothertN. Minnebos afgebroken; C. MolenaarsW. H. Heijnert 10. Groep 6: v. BlaaderenJ. Sijmóns remise; P. KroomanG. Arbeek i-emise.Groep 7: W. van HouwelingenA. J. Spruyt remise; C. van OeverenC. Snijder 10. Groep 8: F. J. R. van Bx-uggenH. van Tol 01; H. W. GeelJ. Jansonius 01. Groep 9: H. J. DengerinkJ. van Wijngaarden 01; H. GriffioenChr. Janssen 10. Groep 10: BleesF. de Jong 01.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7