/Hda. r El Derby op Duindigt is een uitgemaakte zaakPaljas SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Wederom elf gulden boete geëist tegen „aanlegger" KNVB-toto Australische zwemmers verbeterden weer drie wereldrecords 11 John Charles verdient geen cent aan de wereldkampioenschappen Geen geldpremies meer voor wieler-amateurs Fornara won en leidt in Ronde van Zwitserland Lahaye derde in de Ronde van Luxemburg Geen beslissingswedstrijden voor kwartfinales? De dames-atletiekploeg tegen Frankrijk Sterke inschrijving voor Koninklijke en Holland bekerwedstrijden Short in het kort Russische tennisspeler in Londen verslagen Het cricketteam van MCC Zon vaker;(_F met „JEL"! ISSB HPC en Haarlem verloren van DJK en VZV HVGB boekte eerste zege in de eerste klasse Snortwagenraces in Zandvoort op 6 juli ZATERDAG 14 JUNI 1958 De officier van Justitie bij de rechtbank in Den Iïaag, mr. H. van 't Veer, heeft bevestiging van het vonnis van de kanton rechter 11.- boete subsidiair vijf da gen hechtenis gevorderd tegen de 55- jarige secretaris-penningmeester van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond Leo Brunt uit Heemstede, omdat deze voetbal functionaris in de periode van 1 septem ber tot 1 november 1957 de loterijwet zou hebben overtreden als „aanlegger en lei der van de KNVB-voetbalpool". Nadat de voorzitter van de appèlkamer, professor mr. Van Hattum enige inleiden de vragen aan de heer Brunt had gesteld, vroeg hij of de opmerking, die de verde diger mr. C. R. C. Wijckerheld Bisdom in zijn pleidooi voor de kantonrechter had gemaakt namelijk dat als er een ver oordelend vonnis zou vallen de KNVB op zou houden met zijn toto onbeperkt be doeld was of dat men dan zou verder gaan niet de voetbalpool zonder deelneming van steunende leden zoals dat voor september van het vorige jaar gebeurde. De secretaris van de bond en de verdedi ger konden hierop geen antwoord geven. Dat zou dan in het bestuur overlegd moe ten worden. Zowel de officier van justitie in zijn requisitoir als de verdediger in zijn pleidooi brachten vanmorgen geen nieu we argumenten naar voren. „Geen besloten kring" De officier van justitie betoogde op nieuw dat er hier geen sprake meer was van een besloten kring. De voetbalpool heeft zich uitgebreid tot het gehele volk. Andere grote organisaties zoals de ANWB, de radioverenigingen en vakorganisaties zouden dan ook loterijen kunnen beginnen. Naar de mening van mr. In 't Veer be stond er ook geen bepaalde band tussen de deelnemers aan de toto. Mr. Wijckerheld Bisdom zeide in zijn John Charles, de beroemde middenvoor, verdient geen cent in de wereldkam pioenschappen, terwijl zijn medespelers 500 gulden per wedstrijd krijgen. Dit is echter geen filantropie van Charles. Er zou belasting geheven kunnen worden van de 100.000 gulden die Charles gekregen heeft omdat hij zich naar de Italiaanse club Juventus liet overschrijven, als hij geld uit Britse bronnen zou ver dienen. Juventus betaalt hem zijn salaris echter nor maal door. Lennart Skog- lund is een van de meest fantastische voetballers die ik ooit heb zien spe len, zeide de be roemde midden voor van Wales, John Charles, na afloop van de wedstrijd Zwe denHongarije. Toen men later aan Skoglund ver telde hoe vleiend Charles zich over hem had uitgela ten, antwoordde de Zweedse links buiten glimlachend: „Dit bewijst Charles een groot voetbalkenner is". dat Zweden heeft zich reeds geplaatst voor de kwart-finales en zal waarschijnlijk sommige van zijn beste spelers in de wed strijd van zondag tegen Wales door reser ves laten vervangen, om de cracks te spa ren. Wales zal daar stellig niet rouwig om zijn, maar wat zullen Hongarije en Mexi co, die beide met Wales kampen om de tweede plaats in die groep, er over zeggen? Alle drie teams hebben reeds gezegd: „We vertrouwen Zweden". De organisatoren van de wereldbeker hebben bekend gemaakt dat 2.120 jour nalisten officieel bij het toernooi geaccre diteerd zijn naar men meent een nieuw wereldrecord voor een sportevenement. Er zijn er ruim 200 uit Zuid-Amerika en ver scheidene honderden van achter het ijzeren gordijn tot zelfs uit Communistisch China. Invallers Zweden is voornemens drie van zijn bes te spelers niet te laten uitkomen wanneer het in zijn laatste achtste finale uitkomt tegen Wales, hetgeen de kansen van Wales aanzienlijk doet stijgen. Men verwacht dan ook dat van Mexicaanse en Hongaarse zij de verontwaardigde protesten zullen klin ken, want verslaat Wales Zweden dan lig gen Mexico en Hongarije eruit. Zweden wil Gunnar Gren, Kurt Hamrin en Nils Lied- holm, enige rust laten nemen. De Zweed Liedholm heeft tot dusver twintig strafschoppen ingeknald, totdat hij die ene van donderdagavond tegen Honga rije miste. Duur volkslied Een verslaggever heeft voor het zingen van het Engelse volkslied 15 gulden moe ten betalen. Toen namelijk even voor de wedstrijd ArgentiniëNoord-Ierland het „God save the queen" weerklonk, kreeg op hetzelfde moment de Noordierse ver slaggever telefonisch contact met zijn land. Hij vergat prompt zijn gesprek en zong uit volle borst de vaderlandse hymne mee. Pas na de laatste toon begon hij met zijn verhaal. De gesprekkosten van ongeveer 15 gulden nam hij maar op de koop toe. 362.533 toeschouwers Na twee toernooidagen hebben welgeteld 362.533 toeschouwers de 16 wedstrijden bij gewoond. Een aantal, dat iets tegenvalt bij de verwachtingen die de organisatoren hadden. Ook de wedstrijd ZwedenHon garije was donderdagavond met 38.850 toe schouwers niet uitverkocht. Van de plaat sen waar de wedstrijden worden gespeeld, trok Göteborg met 96.243 kijkers uit twee wedstrijden de meeste aandacht. Bronkhorst Onze landgenoot Bronkhorst de eni ge Nederlander die tijdens de wereldkam pioenschappen in het veld komt zal als grensrechter fungeren in de wedstrijd Duitsland—Noord Ierland. Scheidsrechter is de Portugees Campos. pleidooi dat er zijns inziens wel degelijk sprake is van een beslotenheid, ook al zijn er veel deelnemers. Er bestaat, volgens pleiter, een nauwe band tussen de deel nemers, namelijk die van de liefde voor de sport en in het bijzonder de voetbal. Ongetwijfeld zullen er weer clubpools komen als de KNVB-toto verboden wordt, zo zeide de verdediger. Dat is een situa tie waar niemand naar kan terugverlan gen. Dan zouden we dezelfde problematiek als nu krijgen maar dan in het kader van vele kleine eenheden. Pleiter meende dat de heer Brunt vrijgesproken zou moeten worden. In zijn repliek verklaarde de officier van justitie dat hij niet zou wachten totdat de nieuwe kleine clubpools zouden terugko men als de KNVB-pool verboden zou wor den, maar dat hij dan streng zou optre den. De rechtbank zal over veertien dagen vonnis wijzen. Na excessen De KNWU wijzigde enkele weken ge leden de instructie van de sportcommissie, waarin vermeld stond dat het de organi satoren van wielerwedstrijden verboden was aan amateurs en nieuwelingen pre mies in klinkende munt uit te betalen. De wielrenners mochten dan ook voortaan in open wedstrijden" rijden voor geldpre- mies. Echter reeds nu is het gebleken, dat het uitbetalen in contanten tot excessen heeft geleid. Dit heeft tot gevolg gehad dat de KNWU met onmiddellijke ingang deze wijziging heeft ingetrokken en dat van heden af het onder geen voorwaarde zal- zijn toegestaan premies in geld uit te be talen. Met ingang van 1 juli zullen pre mies, die niet in natura worden uitge keerd, slechts kunnen worden beschikbaar gesteld in de vorm van officiële door de wielerbond verstrekte premiebonnen. De sportcommissie van de KNWU zal over treders van deze bepaling streng straffen. De Italiaanse ploeg in de Ronde van Zwitserland schijnt een onverzadigbare honger te hebben naar etappe-overwinnin gen. In de eerste drie etappes kwam name lijk steeds een Azzuri als eerste over de eindstreep. In de tijdrit van Rheinfelden naar Solothurn was het ditmaal de beurt van Fornara. Hy heeft er echter wel voor moeten vechten. Het parcours, waarin twee bergen waren opgenomen, was zeer zwaar. Tegen het einde kwam vooral Graf sterk opzetten. De Zwitser wist zijn achterstand op Fornara die de hele rit leidde tot 15 seconden te beperken. Door zijn overwinning ver drong Fornara zijn landgenoot Beneditti van de eerste plaats in de algemene rang schikking. De uitslag was: 1. Fornara in 1 uur 50 min. 33 sec. (gemiddelde snelheid 44.504 km/uur). 2. Graf (Zwits.) 1.50.48; 3. Defilip- pis (It.) 1.51.57; 4. Catalqno (It.) 1.52.13; 5. Janssens (Belg.) 1.54.01; 6. Junkermann (Did.). 1.54.18. Na de derde etappe luidt het algemeen klassement: 1. Fornara (It.) 12 uur, 31 min. 28 sec. 2. Defilippis (It.) 12.32.22; 3. Jans sens (Belg.) 12.34.56; 4. Junkermann (Did.) 12.35.13; 5. Graf (Zwits.) 12.35.38; 6. Bene- detti (It.) 12.36.09. De eerste etappe van de Ronde van Luxemburg, van Luxemburg naar Differ - dange, is gewonnen door de Fransman Annaert, die de 242 km aflegde in 6 uur 25 min. 47 sec. De Nederlanders Jef Lahaye en Piet de Jongh werden respectielijk derde en zesde. De uitslag was: 1. Annaert (Fr.) 6.25.47; 2. Zagers (Belg.) z.t. 3. Lahaye (Ned.) z.t. 4. Van Vaerenbergh (Belg.) z.t. 5. Schmitz (Lux) z.t. 6. De Jongh Ned.) z.t. 7. Debuss- man (Did.) 6.31.20. 8. Tueller (Did.) 6.32.22. 9. Mahé (Fr.) z.t. 16. Van den Borgh (Ned.) z.t. 18. ex aequo Gaul (Lux.) en Bauvin (Fr.) z.t. 25. Van der Zande (Ned.) 6.35.36. 30. Van den Brekel (Ned.) 6.37.32. 31 Donker (Ned) 6.39.20. 35. Westdorp (Ned.) 6.45.20. 36. Keulers (Ned.) 6.48.55. 37 Steenbakkers (Ned) z.t. 38. Vranken (Ned.) 6.53.50. 39. Piet Haan (Ned) z.t. De Nederlander Hein Gelissen, die in plaats van Nol Ehlen was gestart, gaf in deze etappe op. COOPER. De finale van het tennistoer nooi in Scarborough heeft wellicht een voorproefje opgeleverd van de grote Wim- bledon-finale van straks. De eindstrijd ging n.l. tussen de Australiërs Mervyn Rose en Ashley Cooper. In een enerverend tennis- gevecht, dat ruim drie uur duurde, won Cooper met 4-6, 7-5, 10-12, 6-1, 14-12. De organisatoren van de wereldkam pioenschappen voetbal zullen vandaag vergaderen om het voorstel te overwegen in de vier groepen der achtste finales geen beslissingswedstrijden te laten spelen. Het reglement voorziet in zulke wedstrijden onder bepaalde omstandigheden. Vernomen wordt dat verscheidene teams nu hebben voorgesteld de beslissingswed strijden achterwege te laten en bij gelijk aantal matchpunten de doelgemiddelden te laten gelden. Deze teams menen dat er te weinig tijd zit tussen de wedstrijden van zondag en de kwajrt-finales om daartussen nog te kunnen spelen. Beslissingswedstrij den zouden betekenen dat sommige ploe gen drie wedstrijden in vijf dagen moeten spelen. Verwacht wordt dat dit voorstel op krach tig verzet zal stuiten van de zijde van Zweden, Engeland en andere ploegen. Nog geen vijf maanden geleden hebben de Australische zwemjongens en -meisjes de wereld verbaasd doen staan door we reldrecordverbeteringen aan de lopende band. Thans, met de spelen van het Britse Gemenebest, die volgende maand in Car diff worden gehouden, in het vooruitzicht, hebben weer drie wereldrecords plaats moeten maken voor nog scherpere tijden. De nu 14-jarige Ilsa Konrads verbeterde haar eigen wereldrecord op de 800 meter en de 880 yards vrije slag met niet min der dan 4.4 sec. Het werd in het zwembad van Brisbane 10 min. 11.8 sec. Het oude Haarlemse mejuffrouw Ort in team van Nederland B tegen België A Voor de landenwedstrijd Nederland- Frankrijk dames, die op 29 juni op Te Werve in Rijswijk wordt gehouden, is de Nederlands ploeg als volgt samengesteld: 100 meter: I-Iannie Bloemhof (Palthene), Ine Spijk (RKEAV). 200 meter: Hannie Bloemhof (Palthene), Ria van Kuik (Olympia '48). 800 meter: Mary Poisonnier (Marathon), Gerda Kraan (Bataven). 80 meter horden: Corrie van den Bosch (Taxandria), Willy BakkerCysouw (Ma rathon). Vèrspringen: Wemmy Spierenburg Scholtmeyer (Mephis), Nel Zwier (Olym pia). Hoogspringen: Nel Zwier (Olympia-W.), Dini Hobers (DOL). Speerwerpen: Greet van Zelm (ADA), Annie Hoogma (Estafette). Discuswerpen: Corrie Huygen (Hollan- dia), Corrie van den Bosch (Taxandria). Kogelstoten: Corrie van den Bosch (Taxandria), Dini Hobers (DOL). 4 x 100 meter estafette: Hannie Bloem hof, Ine Spijk, Joke Claus (Minerva) en Ria van Kuik. België ANederland B Voor de landenatletiekwedstrijd tussen een dames b-ploeg van Nederland en de Belgische A-ploeg, die op 22 juni in Hui zingen (België) wordt gehouden, ziet het Nederlandse team er als volgt uit: 100 meter: T. de Groot (Athleta), E. Ort (Atmodes). 200 meter: T. de Groot (Athleta), E. van Nieuwpoort (HAV, Den Helder). 400 meter: S. RijpstraJeltema (Mara thon), C. Bekker (Sprint). 800 meter: T. Adriaansen (Sprint), Th. LammertinkSeure (GAC). 80 meter horden: J. van Dongen (Volt), 2e wordt nog aangewezen. Vèrspringen: M. Schenk (Olympia), A. Mulder (PEC). Hoogspringen: A. Mulder (PEC), A. Fa- ber (PSV). Speerwerpen: W. van Montfoort (OSS Volo), C. JanseWendels (AV '23). Discuswerpen: C. ton (Edam), A. Broek hof! (ADA). Kogelstoten: A. Wormsbecher (Hollan- dia), J. Aarts (Thor). 4 x 100 meter estafette: T. de Groot (Athleta), E. Ort (Atmodes), E. van Nieuw poort (HAV), M. Schenk (Olympia). record op de 800 meter en de 880 yards vestigde zij op 20 februari van dit jaar in Melbourne met een tijd van 10 min. 16.2 sec. Bij de heren was het de schoolslag zwemmer uit Nieuw Zuid Wales, Terry Gathercole, die 2 min. 40.5 sec. voor de 220 yards schoolslag liet afdrukken, hetgeen een halve seconde sneller is dan de door de FINA op 1 mei 1957 ingestelde limiet- tijd van 2 min. 41 sec. De limiet op de 200 meter schoolslag staat op 2 min. 40 sec., zodat hij daar juist boven bleef. De 15-jarige broer van Ilsa Konrads, Jon, leverde de beste .wereldprestatie op de mijl. De klokjes van de tijdwaarnemers drukten namelijk 18 min. 56.4 sec. af, het geen 44 volle seconden sneller is dan de 19 min. 40.4 sec. van de Amerikaan George Broen, (New Haven 6 april 1956). Er bestaat geen wereldrecord meer op de mijl, aangezien de FINA deze lijst per 1 mei 1957 heeft afgesloten en daarvoor in de plaats de 1650 yards vrije slag heeft ingesteld. De internationale roei wedstrijden, die op 20, 21 en 22 juni door de Koninklijke Ne derlandse Zeil- en Roeivereniging en de Hollandbeker-wedstrijdvereniging op de Bosbaan in Amsterdam worden gehouden, hebben enige sterke inschrijvingen ge trokken uit Duitsland en België. De voornaamste inschrijvingen zijn: oude acht 1: Nereus en Laga; oude acht 2: Ne- reus, Laga en Njord; oude vier met stuur man 1: Nereus en Njord; oude vier met stuurman 2: Ruderverein Emscher (Dtsl.). Nereus, Njord en Argo; oude twee met stuurman: De Hoop, Aegir en Argo; oude twee zonder stuurman 1: Aegir en Het Spaarne; oude twee zonder stuurman 2: Aegir en Het Spaarne; oude skiff 1: Duis burger Ruderverein (Dtsl.), Dordtsche en De Maas; oude skiff 2: Duisburger Ruder verein (Dtsl.), Dordtsche, De Maas en Nau tilus; jonge acht b: Duisburger R.V. (Dtsl.), Nereus, Njord en Triton; jonge vier b: Duisburger R.V. (Dtsl.), R.V. Emscher (Dtsl.). Laga, Skade, Phocas en Argo; jonge twee b: Duisburger R.V. (Dtsl.), Poseidon, Skade, Triton en Argo; jonge acht a: Ne reus, Cadetten, Laga, Proteus, Aegir, Njord, Phocas en Triton; lichte acht: Ne reus, Laga, Aegir, Skade en Proteus. Dames: oude vier: Dordtsche, De Laak en De Vliet; oude skiff: Cercle des Régates de Bruxelles (Belg.), RéunPn Nautique de Vilvorde (Belg.),De Hoop en Dordtsche; jonge acht: De Hoop, De Amstel, DDS, De Laak, De Vliet A en B, Phocas en Nauti lus; jonge vier: Willem 3, R.I.C., Ondine, Cornelis Tromp en De Maas; jonge dubbel vier: Willem 3, Nautilus en Viking; jonge dubbel twee: Cercle des Régates de Bruxelles (Belg.), De Hoop, Willem 3 en Het Spaarne; jonge skiff: De Maas en D.D.S. NORTON PLOEG. Norton zal tijdens de TT in Assen door drie rijders worden ver tegenwoordigd: Jack Brett, Allan J. Trow en M. P, O'Rorke zullen zowel in de 350 cc als in de 500 cc-klasse starten. Advertentie De wereldvermaarde deodorantstick voor de verzorgde vrouw luxe draaittick f 3.ï5 handige tat-itick f 1 regelt de transpiratie voorkomt de geur beschermt Uw garderobe. Na een aantal jaren zeer open te zijn geweest is de derby, die zondagmiddag op Duindigt wordt gelopen, nu reeds een vol komen uitgemaakte zaak. De 3-jarige Pal jas is vele en vele klassen beter dan zijn jaargenoten en heeft dit onlangs nog op een duidelijke wijze gedemonstreerd. De strijd voor de plaatsen zal gaan tussen de vertegenwoordigers van de stal van Graaf van Bylandt (Terratius, Irish Doll) en Troubelle. In de Prijs van Duindigt hebben de ver tegenwoordigers van stal Nolens Volens (Full Measure, Swashbuckler) een uitste kende kans, om Sagita en Sulvia achter zich te houden. De laatste ren is zeer moeilijk te voorspellen, doch de verwach ting is dat de veteraan Koridon het voor het zeggen zal hebben. In een onbeduiden de ren voor 2-jarigen zal stal „De Bloe- mert" de favorieten-eer met succes kun nen verdedigen. Hoewel Duindigt zondag ook de concur rentie van Groningen heeft te doorstaan, zijn de drafnummers zeer sterk bezet met wel als hoogtepunt het W. J. Jochems Me- moraal. Een ongemeen sterk bezet num mer, waarin het met deze klasse ontzet tend snel zal gaan. Daar Mottelman zijn cavalerie in grote vorm heeft gaat de voor keur uit naar zijn keuze (Pretty Boy, Quintus Harvester). Vermoedelijk zullen Theo Messidor en de Zweedse hengst En terprise hiertegen niet opgewassen zijn, evenmin als Double Six M en Roland. De grote outsider in dit prachtige nummer is Ria Olivier. De tegenhanger van deze heat is de 2600 m. lange Pearl Spencer-prijs, waarin Ta bor zich zal kunnen revancheren voor zijn onverwachte nederlaag. Trudi Trothan, Sammy Mars en Sir Parisien O zullen de schimmel niet kunnen houden. Het is zelfs niet uitgesloten dat Nottelman zijn derde zege op deze dag kan boeken met Tector, die na een zeer lange afwezigheid zijn her optreden doet. De vraag is echter of hij Sir Spencer zal kunnen kloppen, die een lichte voorkeur geniet. De andere moge lijkheden zijn Rosa Signal en Urania. Na zijn uitstekende verrichting van af gelopen woensdag is Vlieger D de favoriet in de Mac Kinleyprijs, waarin Thea Cor nelia deze keer dan in deze snelle ruin haar meerdere moet erkennen. Victor Als- vin en Vita Kinley zijn de outsiders. In de overige nummers spelen de 3-jari- gen de hoofdrollen. Wilschot kan haar der de achtereenvolgende zege boeken en vóór Viltjes en Triton Erebus aan de finish zijn. Ook in het openingsnummer heeft Winston Spencer voldoende snelheid over om on danks zijn handicap zijn tweede achter eenvolgende zege te boeken. Wanda Ax- kit, Wanda en Volann Erebus zijn moge lijke outsiders. Andrei Potanin, de eerste Russische ten nisspeler die ooit op een Engels centre- court verscheen, is in Londen door Narendra Nath (India) met 60, 62 verslagen. De wedstrijd werd dinsdag af gebroken door de voortdurende regenval bij de stand 6-0, 3-1. Anna Dmitrieva, een zestien-jarig meis je uit Moskou, moest in haar eerste wed strijd met 5-7, 6-0, 7-5 haar meerdere er kennen in de Britse speelster Carol Levy. Plet team van MCC (Marylebone Cricket Club), dat in de maand augustus enkele wedstrijden in Nederland zal spelen, be staat uit de volgende spelers: M. R. Bar ton (Oxford University) G. H. Chesterton (Oxford University) G. P. S. Delisle (Ox ford University), G. W. Cook (Cambridge University), M. P. Murray (Middlesex se cond 11), D. G. Bousgield (Buckingham shire), R. A. Eckersley (Kent second 11), H. T. H. Snowden (Kent second 11), ma jor T. R. Broadfoot (The Army), A. G. W. Hill (Kent) en B. J. W. Hill (Oxford Uni versity). Op 2 en 3 augustus speelt de ploeg in Den Haag tegen HCC, op 5 augustus tegen een NCB-elftal in Amsterdam (VRA-ter- rein), op 6 en 8 augustus tegen de Flamin go's in Bilthoven (SCHC-terrein) en op 9 en 10 augustus tegen het Nederlands elf tal in Plaarlem (Rood en Wit-terrein). Het Zioeedse voetbalelftal, dat zich als eerste klasseerde voor de kwart finale van het wereldkampioenschap. Staand v.l.n.r. Liedholm, Simonsson, Parling, Skoglund, Gunnar Gren, Gustafsson. Gehurkt: Bergmark, Svensson, Axbom, Hamring en Mell- berg. Advertentie Dan geniet l) dub bel, want U próeft de zon,in iederedrup- pel van „Jel", de zon nigste sinaasappel limonade ter wereld. Heeft u leeds 'n JEL"-gulden ?Het ontvangen waard! De water polocompetitie Voor de derde klasse dames van de zo- merwaterpolocompetitie werd in de zwem vijver „Groenendaal" in Heemstede ge speeld de ontmoeting HPCHVGB. De Heemsteedse dames waren produktiever in de aanval en wonnen de strijd met vier-een. In de eerste helft verkeeg HPC na in schieten van Marleen Smit de leiding. Na de rust werkte Els Spiering een HPC-aan- val met het maken van een doelpunt af en kort daarna redde Maayke Fuykschot de eer voor HVGB. Direct na de hervatting van het spel had Wicky Hofman een antwoord klaar (3-1). Het laatste woord was aan Marleen Smit, die er vier-een voor HPC van maakte. In de ontmoeting HPCDJK (heren), werd er al spoedig een DJK-er het water uitgezonden en verkreeg HPC een spe lersmeerderheid. Maar het heeft lang ge duurd eer zij die kon uitbuiten door Piet Smit. DJK, dat beter plaatste en positie koos nam nog voor het ingaan van de rust de leiding door doelpunten van Breukink en Ritton. In de tweede helft stopte de HPC-doelman Vrugt een DJK-strafworp keurig, maar het was uitstel, want kort daarna bracht Nolting de DJK-voorsprong op een-drie. HPC kwam nog wel een enige keren voor het DJK-doel, maar de schoten gingen over, waarna Ritton het aan de an dere kant beter deed en de eindstand op een-vier bracht. VZVHaarlem De derde wedstrijd, die Haarlem voor de tweede klasse van de zomerwaterpolo- competitie speelde, heeft ook geen winst opgeleverd. In Velsen werd gespeeld te gen VZV, dat in de tweede helft de rust stand van een-twee veranderde in een vijf twee overwinning. Na snel opzwemmen opende Leen Gravemaker voor VZV de score. Met een omhaalbal maakte Her Hölsken gelijk, waarna Wim Goedhart de stand in het voordeel van Haarlem deed omzwaaien. Hiermede hadden de Haar lemmers al hun kruit verschoten. Na de rust was een ver schot van Hamei- de Haarlem-doelman te machtig (2-2). Haarlem kreeg toen geen kans meer om de leiding te nemen. Gravemaker bracht de stand in het voordeel van VZV, waarna Kobes en Gravemaker de eindstand op vijf-twee brachten. Verdér is voor deze afdeling gespeeld: DAWNeptunus Zaandam 5-2. Voor de re serve tweede klasse werd gespeeld DAW 3—HPC 2 8-2. In Hilligersberg heeft HVGB de eerste overwinning geboekt in de eerste klasse heren van de zomercompetitie KNZB door in een zeer snelle wedstrijd SVH met vijf een te kloppen. Nadat over en weer het terrein verkend was, opende Hogeland, na goed voorberei dend werk van Van Heems, de HVGB-sco- re. Toen zetten de SVH'ers de HVGB-ver- dediging onder druk, maar de HVGB-ver- dediging wist van geen wijken en uit een goed opgezette tegenaanval bracht Meu- lenberg met een keurig ver schot de HVGB-voorsprong op twee-nul. Voor de rust maakte Hogeland er nul-drie van. Ook na de rust bleef HVGB het initiatief in handen houden en werd het overwicht tot uitdrukking gebracht in twee doelpunten van Hogeland. Kort voor het einde ont stond er een scrimmage voor het HVGB- doel, waaruit SVH de eindstand op een vijf bracht. Uitslagen competitie Kring Haarlem KNZB: Afdeling AJ II HZVDWT 2-3. SPORTWEEK Vanavond is op het Haarlem-terrein de laatste reeks sportgebeuren uit de Haar lemse Sportweek. Om half zeven is er een gymnastiekdemonstratie door de jeugd, waarna de eerste helft gespeeld wordt van de voetbalwedstrijd Haarlems elftal ADO. Vervolgens is er het optreden van keurturnploegen, waarna de tweede helft van de voetbalwedstrijd werd gespeeld. Tot slot wordt de Sportweek officieel ge sloten. KAATSEN De kaatsvereniging Frisia uit Haarlem houdt morgen een grote „door elkaar loten"-wedstrijd op het terrein aan de Schalkwijkerweg aan het Zuider Buiten Spaarne in Haarlem. Deze wedstrijd is ge organiseerd in verband met het veertig jarig bestaan van de vereniging. Een groot aantal deelnemers uit heel Nederland doet mee. Een van de oprichters van Frisia, de heer S. Broersma, zal nog aan de wed strijd, die om elf uur begint, deelnemen. CRICKET Rood en Wit speelt voor de eerste klasse A van de cricketcompetitie zondag uit tegen VRA in Amstelveen en heeft goede kansen op de volle winst, aangezien de VRA'ers het aanzienlijk slechter doen dit seizoen dan verleden jaar. Haarlem kan zich op haar veld aan de Donkerelaan in Bloemendaal herstellen van de reeks slechte resultaten door van VVV te win nen. Voor de tweede klasse A speelt voorts Rood en Wit II thuis tegen HCC III, dat cok dit seizoen weer bijzonder sterk is. Voorts zijn vastgesteld: CVHWHaarlem II, HDVS III—BMHC; Rood en Wit IV— Ajax (L.). VOETBAL Zondag vallen er bij de voetballers weer twee beslissingen. Om het kampioenschap van Nederland spelen in het Goffert- stadion in Nijmegen DOS en Enschede tegen elkaar en in Hengelo vechten Elink- wijk en GVAV uit welke club naar de eerste divisie zal moeten degraderen. Voor de eerste divisie A is voorts nog de wed strijd AGOVV—RBC vastgesteld, maar belangen staan hier niet op het spel. KORFBAL In het landskampioenschap wordt zon dag gespeeld DetoRohda en Wordt Kwiek—ZKC. Amsterdam-Zuid en Witten- burg spelen hun tweede promotie/degra datie-wedstrijd tegen elkaar om één plaats in de tweede klasse. De eerste wedstrijd eindigde in een gelijk spel (5—5), zodat nog een zeer spannende ontmoeting tege moet kan worden gezien. „Aurora" houdt zondag zijn traditionele seriewedstrijden. De inschrijving is bui tengewoon groot: niet minder dan 51 twaalftallen hebben ingeschreven, die 94 wedstrijden zullen spelen, verdeeld over 10 velden en 11 poules. HANDBAL Zondag speelt de kampioen van de af deling Haarlem, de herenploeg van HOC, zijn promotiewedstrijden om een plaats in de districts tweede klasse. Eerst ontmoet HOC in Amsterdam APGS en enige uren hierna de kampioen van de afdeling Utrecht het Hilversumse HHC. Door ge brek aan speelgelegenheid speelt HOC beide wedstrijden in Amsterdam op het APGS-terrein. Kampioene IJmond ontmoet in Velsen- Noord het Bussumse BHC en zal dienen te winnen om nog een kansje op promotie te behouden. Het promotie-programma luidi verder: Promotie hoofdklasse: Dames: Olympia— Turnlust en Zeeland Sport—Amstel. Heren: Esca—Volt en Swift—V. en K. TENNIS Van de ontmoeting BrederodeTOZ (Amsterdam), die in een 5-3 overwinning voor de Santpoortenaren eindigde, moe ten, naar aanleiding van een protest van TOZ waartegen Brederode in beroep ging, de beide damessingles zondagochtend om tien uur overgespeeld worden. Winnen de dames Nijssen en Van Scherpenzeel hun partijen dan is het kampioenschap een feit. Om een plaats in de overgangsklasse B speelt HLTC 2 zondag aan de Spanjaards laan tegen VVGA en komt HLTC 3 op het gravel tegen Lucky Stroke 2. WOC 2 zal zijn plaats in de tweede klasse verdedigen tegen Shot 3. Zaterdagmiddag behoeft Brederode 2 nog slechts een partij van de op 4-1 ge staakte wedstrijd tegen Roomburg te win nen om voor de tweede promotiewedstrijd die waarschijnlijk reeds zondag wordt gespeeld in aanmerking te komen. Vel- serbeek zal trachten tegen Mozaiek 4 de plaats in de derde klasse te behouden even als WOC 3 en Duinlust. Voor Duinlust is de kans klein, want Heemstede 3 leidt reeds in deze ontmoeting met 4-2. Voor WOC 3 staan de papieren tegen Jatiloo. op de stand 3-2 in het voordeel van Jatiloo, iets gun stiger. Ook Westrust 3 is nu betrokken bij de strijd om het behoud en zal Inside 6 ontmoeten. Bastione speelt de gestaakte wedstrijd (2-3) tegen Animo uit terwijl Bastione 2 tegen Bloemendaal 4 zijn plaats in de vier de klasse zal verdedigen. Ook HLTC 4 (tegen Jatiloo 2) gestaakt op 3-2 voor Ja tiloo, en Brederode (tegen Egmond aan Zee) zullen trachten hun plaats in de vier de klasse te behouden. Snellius eindigde met TC Heemstede 2 aan de staart van de ranglijst gelijk maar de games gaven de doorslag in het voordeel van Heemstede zodat ook Snellius zijn positie zal moeten verdedigen. Op zondag 6 juli zullen op het circuit van Zandvoort nationale sportwagenraces van de Nederlandse Autorensport Vereni ging worden gehouden. Er zal kunnen wor den deelgenomen in drie categorieën, t.w. opgevoerde tourwagens, ingedeeld in drie klassen: tot 850 cc, van 850 tot en met 1100 cc en van 1100 cc tot en met 1600 cc; sportwagens, ingedeeld in 5 klassen: tot 1100 cc, van 1100 tot en met 1300 cc, van 1300 tot en met 1500 cc, van 1500 tot en met 2670 cc en boven 2670 cc; rensport- wagens, ingedeeld in vijf klassen: tot 1100 cc, van 1100 tot en met 1300 cc, 1300 tot en met 1500 cc, 1500 tot en met 2000 cc en boven 2000 cc. Zoals in voorgaande jaren zullen d.iver- se klassen tot groepen worden gecombi neerd. De trainingen voor deze races zijn vastgesteld op zaterdag 5 juli.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11