ENSTEN IJsbaïlet Baier komt naar Haarlem SLOT DEFECT? HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Hoe zal het nieuwe college van B, en W. er uitzien? Bloemendaals nieuwe kolkenzuiger Ballet en toneel bij hermans Chef-tekenkamer van P.T.T. neemt afscheid LAATSTE NIEUWS Bomaanslag op de premier van Libanon in Beiroet Vuurwerk in Zandvoort BLOEMENDAAL „Tuinbouw en Plantkunde" maakte excursie „DE SLEUTELSPECIAUST" Burgerlijke Stand van Haarlem Hotel onder verdenking The man from Del Rio Jakhalzen der onderwereld De 3 Rinaldo's Taptoe van „Eensgezind Excelsior" in Heemstede Gebedsbijeenkomst in Begijnhofkapel Zeven broers Interpol Brug over de Kwai Lord, lady en butler Journaals Raad Bloemendaal komt donderdag hijeen UIT STAD EN STkEEK In de nacht van negentien op twintig juli zal het in Haarlem achtentwintig gra den vriezen. Dan wordt namelijk de grote Rike Schropp wereld-jeugclkampioene. Tweede soliste in het ijsballet van Maxi en Ernst Baier. Dezer dagen zullen vermoedelijk de eer ste oriënterende besprekingen tussen de vertegenwoordigers van de verscheidene fracties van de Haarlemse raad plaats hebben met betrekking tot het aftasten van eikaars gevoelens ten opzichte van de verkiezingen van wethouders voor de ko mende zittingsperiode van de raad. Na deze eerste besprekingen zal het nodig zijn, dat de fracties onderling hun stand punten zullen bepalen door middel van interne discussies. Hoe zal nu de samenstelling van het nieu we college zijn? Na de gemeenteraadsver kiezingen van 28 mei met als resultaat een versterkt terugkomen van de V.V.D.- fractie, een teruglopen van de fracties van P.v.d.A. en communisten, handhaving van de andere partijen en voor het eerst in de raad komen van twee P.S.P.-ers, schreven wij, dat de politieke problemen er in Haarlem niet gemakkelijjker op zijn ge worden. J Reeds ver voor de verkiezingen wilde men in Haarlem het aantal wethouders uitbrei den op grond van de werkindeling. De por tefeuilles waren namelijk voor enige wet houders beslist te zwaar, juist omdat het leiding geven aan het stadsbestuur van een j grote gemeente steeds meer tijd en aan dacht van het college van B. en W. vraagt. Deze ontwikkeling heeft er in andere gro te gemeenten reeds toe geleid, dat het aantal wethouders er is uitgebreid. In Haarlem dacht men voor de verkiezingen aan een vijfde of mogelijk zelfs aan een zesde wethouder. Na de verkiezingsover winning van de V.V.D. ligt het in de lijn van de verwachting dat een eventuele vijf de wethouderszetel aan deze partij zal toe vallen. Wij menen, dat geen der andere fracties zich tegen deze gerechtvaardigde wens van de liberale fractie zal kunnen verzetten. Of na de eventuele verkiezing van een vijfde wethouder nog behoefte zal bestaan aan een zesde, wagen wij te be twijfelen. Gezien de politieke situatie in de nieuwe raad zien wij geen mogelijke partij, die deze zesde wethouderszetel zal kunnen opeisen, zonder daarmee het poli tieke evenwicht te verstoren. Wij menen dan ook, dat men zich bij de komende besprekingen het beste zal kun- len bepalen tot de gedachte van een vijf- 'al wethouders voor Haarlem, waarmee de polilieke constellatie van de raad in het college zo getrouw mogelijk zal zijn weerspiegeld en waarbij tevens door een zunstige taakverdeling een verlichting van de werkzaamheden voor verscheidene wet houders zal kunnen worden bewerkstel ligd. Advertentie #ADIQ ii auds Dekend - Tel 14fi(i» Officieel Philips reparateur KRUISSTRAAT 38 HAARLEM In november 1957 verleende de gemecn- 'raad van Bloemendaal een krediet van 45000 voor de aankoop van een nieuwe kolkenzuiger, welk apparaat op 5 juni in Bloemendaal is gearriveerd. Na te heb ben proefgedraaid, bleek deze kolkenzui- ?er, zoals wij van de heer P van Dijk, chef van de werkplaats van de dienst van Publieke Werken vernamen, in de prak tijk aan de gestelde eisen uitstekend te voldoen, zodat deze nieuwe machinerie ron aanwinst betekent voor het schoonhou den van grote putten en straatkolken. De Ruiger kan met zijn korte slurf de straat- kolken en met zijn lange slurf de grote hutten schoonzuigen. Achterop de wagen is op het deksel van de tank bovendien n°g een aansluiting voor een fecaliënzui- aangebracht, zodat ook bij particulie- "p woningen de beerputten met behulp daarvan kunnen worden schoongemaakt. De inhoud van de motortank bedraagt 1100 liter, die van de watertank 900 liter. Bo motortank kan hydraulisch worden ge iend. De vacuumpomp heeft een capaci teit van 750 kubieke meter per minuut en ?en toerental van 960 omwentelingen per minuut. De waterpomp heeft een capaci teit van tien kubieke meter per uur bij 'pu opvoerhoogte van vijftig meter met 2800 omwentelingen per minuut. ijsvloer (driehonderdtachtig vierkante me ter) van het beroemde ijsballet Maxi en Ernst Baier ondergespoten en bevroren. Dat gebeurt dan op het helikopterveld aan de Wagenweg, waar de grote tent van het ijsballet die een doorsnede van zestig meter heeft en aan drieënhalf dui zend mensen zit plaatsen biedt, wordt opgezet. Zes avonden zal daar het prach tige ijsballet „De vier jaargetijden", dat geheel samenge steld en gecreëerd werd door Maxi en Ernst Baier, uitge voerd worden. De medewerkenden aan dit ballet zijn kunst rijders ijsacrobaten en dansers van naam. Velen van hen behaalden natio nale en internatio nale kampioenschap pen kunstrijden. „De vier jaargetijden" is een ijsballet in vier taferelen, dat inge studeerd werd door Günther Lorenz en onder muzikale lei ding van Bernd Kampka staat. „De Lente" speelt zich af in Berlijn anno 1900, 1 „De Zomer" wordt j uitgebeeld door een J tuinfeest in 1958, „De Herfst" en „De Win ter" zijn niet uit een bepaalde tijd gedateerd. Ook de kostuums voor deze show ontwierp mevrouw Baier zelf. Naast „De vier jaargetijden" staat „De onsterfelijke wals" op het programma, een dans, die door de Duitse kampioene Irene Braun en de Europese titelhouder kunst rijden Lothar Mühler uitgevoerd wordt. Het geheel is een afwisselend program ma waarbij zelfs de jeugd ten volste kan genieten, want als hoogtepunt in het sei zoen „Zomer" dat dus als een tuinfeest anno 1958 aangeduid wordt dansen Pol- di Bierer, kampioen van Oostenrijk, en Rike Schropp, internationaal jeugdkam pioene, de rock 'n roll, in spijkerbroek en streepjestrui. V yy De toneelvereniging „Herman Heijer mans" heeft zich de goede gewoonte eigen gemaakt af en toe een stuk van haar gro te naamgever op het répertoire te nemen, hetgeen vrijdagavond in de Stadsschouw burg leidde tot een opvoering van zijn be kende komedie van de haat „De Meid." Ofschoon dit stuk reeds meer dan een hal ve eeuw geleden werd geschreven, blijkt deze enigszins navrante historie nog steeds over de hoedanigheden te beschikken, die noodzakelijk zijn om het publiek tot een gespannen aandacht te verplichten. „Herman Heijermans" heeft van dit stuk een redelijke opvoering gegeven, zon der dat men blind mag zijn voor de on volmaaktheden hierin. Zoals het twee slachtige van de entourage: moderne kos tuums en een toneelaankleding, die uit het begin van deze eeuw dateerde. Het is toch hoogst onwaarschijnlijk dat een jong echtpaar zich met een dergelijk ouder wets meubilair zou willen omgeven. Wan neer de regisseur zich daarnaast goed van de tekst had doordrongen, zouden diver se scènes ook sterker zijn uitgespeeld. Het tafereel van Annemie's verjaardag bij voorbeeld, waarmee Heijermans een ver klaring heeft willen geven voor de gena deloze houding van de meid, die nu ein delijk in de gelegenheid is zich te wreken na jaren van zwoegen en vernedering. Een haat, welke thans niet voldoende tot uitdrukking kwam. Mevrouw R. Prinsen- Zaagsma heeft deze Annemie met veel venijnigheid gespeeld, hoewel zij beslist te jeugdig aandeed. Mevrouw Cor Peper- Heynis was een nerveuze Stans. Haar ver tolking zou er bij hebben gewonnen, wan neer zij haar stemmingen meer had ge nuanceerd. De beste speler vond ik Jan Leuven als Cor de Pauw, een speler die uitstekend articuleert en zich van een be hoorlijk overwicht op zijn omgeving weet te verzekeren. De bijrollen waren over het algemeen zwak bezet; een absoluut on voldoende wasbaas; tante Bettina, die te weinig gedistingeerd was om een stijfdef- tige familie te vertegenwoordigen en het kruiersgezin, waarvan alleen mevrouw Rie Dammiaans als Carlien in de goede richtipg kwam. Doordat met een twee-acter moeilijk een gehele avond kan worden gevuld, had het bestuur de medewerking ingeroepen van een dansgroep onder leiding van me vrouw To Venema, die het programma opende met drie balletten. Hiervan was de inzet met „Vlaggendans" het best. Na een charmant kinderballet volgde nog een „Ballet Blanc", waarmee de groep min der goed gedisciplineerd voor de dag kwam. Ook achter de coulissen was de rust verre van voorbeeldig, hetgeen in de toe komst voorkomen dient te worden. In de tekenkamer van de 'P.T.T. aan de Leidsevaart 52A te Haarlem neemt het personeel de volgende week woensdag morgen om elf uur afscheid van zijn chef, de heer C. Luking, die wegens het berei ken van de pensioengerechtigde leeftijd de dienst verlaat. Hij is 43 jaar bij de P.T.T. geweest en begon als tekenaar constructeur bij de centrale directie in Den Haag. Voorts diende hij het bedrijf als chef-tekenkamer in Utrecht en Alkmaar en in 1946 kwam hij in deze functie bij de tekenkamer van de P.T.T. te Haarlem. BEIROET (UPI) Bij het huis van premier Sami el Sohl van Libanon is van morgen een bom ontploft. De premier bleef ongedeerd, maar de muren van het ge bouw, dat in de islamitische wijk van Bei roet staat, werden beschadigd. De politie agenten die dag en nacht de wacht houden bij dit huis hebben niemand gezien toen de bom ontplofte. Men neemt aan, dat hij gelanceerd werd met een granaatwerper. Stichting „Touring Zandvoort" heeft het evenementenprogramma voor de komen de maanden bekend gemaakt, dat dit jaar een wel bijzonder aantrekkelijk karakter krijgt, doordat thans een drietal vuurwerk avonden zijn ingelast. Deze vuurwerken zullen plaats vinden op vrijdag 18 jul', vrijdag 1 augustus en vrijdag 15 augustus Een groot aantal concerten staat even eens vermeld in de muziektent op het Raadhuisplein. De Tirolerkapel „De Alpen jagers", na de pauze als boerenkapel „De Hooischelf" concerteert op 1928 juni; 3— 10 en 26 juli; op laatstgenoemde datum zal het jubileumconcert plaats hebben ter ge legenheid van de 50ste uitvoering in Zand voort en de 500-ste uitvoering sinds het bestaan van de kapel. Voorts op 31 juli. 7 augustus en 16 augustus. De Zandvoortse muziekkapel komt vier maal in de tent. n.l. op 5 juli, 19 juli, 9 augustus en 23 au gustus. Op 12 juli geeft de „Hoogoven - harmonie" een concert, op 21 augustus de Haarlemse postfanfare en op 28 augustus de IJmuider Harmonie. De ballonwedstrijd voor de jeugd zal worden gehouden op 8 augustus, terwijl ook dit jaar weer twee zandbouwwedstrijden zullen worden geor ganiseerd, n.l. op 29 juli en 13 augustus. Aan de excursie van de afdeling Bloe mendaal en omstreken van de Koninklij ke Nederlandse Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde, die donderdag ge houden werd, namen zeventig personen deel. 's Morgens om half acht vertrokken de excursisten met twee bussen van het Kerkplein in Bloemendaal. Via Overveen werd naar de viersprong in Aerdenhout gereden, waar ook gelegenheid was in te stappen. Daarna ging het naar Lelystad waar de werkzaamheden aldaar bezich tigd werden en in dit geval speciaal de tuinbouwproblemen onder deskundige voorlichting werden besproken. Na in Harderwijk gezamenlijk de koffiemaal tijd te hebben genuttigd, werd er 's mid dags een bezoek gebracht aan het Can- tonpark te Baarn, de tuin van een oud bui ten, thans de hortus botanicus van de Utrechtse Universiteit. Het gezelschap werd daar rongeleid door de beheerder, de heer H. Muiser. Des avonds om half acht keerden de excursis ten in Bloemendaals dreven terug. ZONDAG 15 JUNI 1958 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. J. W. van Nieuwen- huijzen, Heemstede. 15.30: Liturgische dienst voor slechthorenden in de Consistoriekamer. 19: Ds. J. van den Blink, vlootpredikant te Amsterdam. Bijzondere dienst, uitgaande van de „Bavo-Commissie" in het bijzonder kerke- werk. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Ds. J. O. Norel, Bloemendaal. Noorderkerk, Velserstraat. Zaterdag van 4-5 uur bidstond in de Gerfkamer. Zondag 10.30: Dr. E. Em- men, 's-Gravenhage. Oosterkerk, Zomerkade. 10: Ds. W. M. van Asperen. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk. dhr. IJ. Koopmans. 10.30: Jeugddienst, Kandidaat R. Hcngstmangers. Kapel Sarepta, Hazepaters- laan. 9.30: Kinderkerk, dhr. C. Wijnberger. 10.45: Broeder C. J. Oostenrijk. Heemstede. Aula Chr. Lyceum, Emmakade. ingang Van Mer'.enstraat. 10.45: Ds. Joh. Bronsgeest Ge bouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Prof, Dr. W. Banning, Driebergen Jans kapel. Jansstraat 36. 10.30: Ds. C. J. Las- schuit, ziekenhuispredikan'.. Diaconessen- huis, Hazepaterslaan. 9.30: Dr. G Snijders. Jcugdkapel. Noord. Molenaerstraat 10.30: dhr. F. R. Aschoff. Oost, Zomerkade. 10: dhr. P G. Poort. West. Leidsevaartstraat. 10: dhr. J. de Smalen. Centrum, Oude Groenmarkt. 10: dhr. R. Wijers. Eglise Wallonne, Begijn hof 30. 10 h. 30: Service présidé par ie Pas teur R. Blommaert. de Rotterdam. Church ot England. Kinderhuissingel. Evening Service, 3 p. m. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woensdag, Lange Veerstraat 16. 20: Avondbijeenkomst. Pente costal Filadelfia Gemeente, Gedempte Oude Gracht 47. 10: dienst. Woensdag 19.30: bid stond. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voor helmstraat 3. Zondagmiddag 3 uur dienst met H. Avondmaal. Dinsdag 19.30 uur Bijbelstu die o.l.v. Br. E. Ch. Kermes. Vrijdag 19.30 uur bidstond t. h. Spoorwegstraat 4 rd. Alle Dag Kerk. Maandag 19.30 uur en woensdag 15 uur: Contactbijeenkomsten met gerepa- trieerden in de Pastorie der Broei, '"kerk, Parklaan 32. Dinsdag 15 uur: Rondetafelbij- belbespreking in de Broederkerk, Parklaan 34. Ilerv. Evangelisatie op Gèref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 17: dhr M de Vos. Woensdag 19.30: Ds. Lamens, van Kamerik.- Stads-Evangelisatie, Lange Heerenstraat 6. 10 en 19: Evangelist F. v. d. Horst, Leiden Dinsdag 20: Zangdienst „Eben-Haëzer" in Wijk Thorbeckestraat. Woensdag 20: Bijbel lezing en bidstond. Zuiderkapel, Zuiderstraat 15. 10: dhr. Jac. Klein Haneveld, evangelist te Bogegraven. 17: dezelfde. 20: Jeugdsamen- komst o.l.v. Herman Spoor. Donderdag 20: Bijbelbespreking en bidstond Zaterdag 19.30: Openluchtsamenkomst aan de Dreef. Vrije Evangelische Gemeente, Kapel, Parklaan 21 18.30: Evangelist E. Pera, uit Den Haag F.vang. Lutherse Gemeente, Witte Heeren straat. 10.30: Ds. D. Solinger, bed H. Doon. (Preekdienst). 10.30: Ds. G. Kroes in de foyer van het Minervatheater te Heemstede. Donderdag 19.30: Ds. D. Solinger. Wees- en Oudeliedenhuis. Ver. Doopsgezinde Gem., Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. A. J. Snaayer Haarlem-Oost, Wijkgebouw Ned. Herv Kerk, Zomerkade 161. 19.30: Ds. C. P. Hoekema. Broedergemeente, Parklaan 34 Zaterdag avond 7.30 uur Liturgische Zangdienst. Zon dag 10.30: Ds. H. Schutz. 12: Zondagsschool. Rem.-Geref. Gemeente. Ds. W. N. van Noo- ten, Meppel. Gercf. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. M den Boer, Voorschoten. 17: Ds. D. J. Roos Zuid- Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. C. Goeman. 17: Ds. M. den Boer, Voorschote" Lyceum Aula. ingang Van Merlenst.raat. 9: Dr. A. Dondorp, Heemstede. 17: Ds. C. Goe man. Geref. Kerk (art. 31). Begijnhofkapel. 8.45: leesdienst. 16.30: Ds. A. Bos. Oud- Geref. Gem. in Nederland. Parklaan 21 10 en 16.30: leesdienst. Geref. Gem., Lange Margarethastraat. 10 en 16.30: leesdienst. Baptisten Gemeente. Begijnhofkapel 10.30. Ds. J. W. Wëenink. 19: Zangdienst. Ds. J. van Dam, met medewerking van koor en trompettist. 20.15: Jeugdsamenkomsl Dins dag 20: Zusterhulp. Vergaderr - van Gelo vigen, Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (broodbreken). Ned. Chr. Gemeensohaps- bond. Dinsdagavond 8 uur samenkomst ten huize van de familie Drayer. Koudenhorn 46A rood. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22 10 en 17 30: samenkomsten De Christengemeenschap, Wilhelminastr. 60 10: Mensenwijdingsdienst Donderdagmorgen 8.30: Mensenwijdingsdienst. Volle Evangelie Gemeente (Pinkstergemeente), Elim-Kapei. Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samen komst. Spr. dhr. G. van Polen. Den Haag, en Jac. Zeegers. (2-13: Zondagsschool. 19: Opwekkingssamenkomst met verschillende sprekers. Immanuëlkapel, Nw. Kruisstr. 14. 10: dhr. J. Versteeg. 19.30: dhr. J. Verwoert, Rhenen. 10: Zondagsschool. 19: Openlucht- dienst aan de Krocht. Woensdag 19.30: Jeugd dienst Donderdag 20: Bidstond. Vrijdag 19.30- Bijbelklas. Pinkstergeloofsgemeenschap, Nas sauplein 8. 10: dhr. C. Neeser. 17: dhr. E Schuurman. 10.30: Zondagsschool, Colenso- straat 2. Woensdag Meisjesclub, Colenso- straat 2. Woensdag 20: Bidstond. Schoter singel 99. Zevende-Dags Adventisten, Jacob straat 6. Iedere zaterdagmorgen 10 uur ge meenschappelijke Bijbelstudie. 11 uur predi king. Zevendedags-Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere zaterdagmorgen 10 uur prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, C -nelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Kerkdienst. Herst. Apost. Zendingskerk. Wilhelminastraat 21 10 en 17: Kerkdienst. Apost. Gemeente, Jaco- bijnestraat 15. 10 en 17: Godsd'"'-"»oefening. Leger des Heils, Schagchelstraat 26 10: Heili gingssamenkomst. 18.45: Openluchtsamen komst aan de Ged Oude Gracht. 19 30: Evan gelisatie-samenkomst. Donderdag 20: Heili gingssamenkomst o. 1. v. Majoor D. Boschma. Jehovah's Getuigen, Kamerling!) Onnesstr. 83 's Zondags van 17.30 tot 18.30. Wolstraat 7. 's Zondags van 19.30 tot 20.30 Donderdags van 19.30 tot 21.30 uur. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstraat. Zaterdag 19.30: Avondgebed. Zondag 10: Dr. G. Ph. Scheers Met medewerking van het kerkkoor. Immanuëlkerk, Van Egmondstraat. 10: Ds A Dronkers. Utrech*. jeugddienst. 19: Ds. J. Heidinga. Zondagsschool. 12: Marnixschool, Jeugdhuis en Kleuterschool, Colensostraat Sionskerk, Eksterstraat. (Spaarndam-West). 10.30: Ds. G. H. v. d. Woord. 19: dhr. IJ. Schaaf, van het I.K.O.R., met medewerking van Ank Attema, sopraan. Bijz. dienst. Kapel Sionskerk. 9.30: Jeugdkerk (12-16 jaar). 10.30: Oppasdienst (4-6 jaar). Zondagsschool (6-12 jaar). 10.30: Kon. Emmaschool, (Raaf straat), Charl. de Bourbonschool (Jan Prins laan) Elout van Soeterwoudeschool (Mui- derslotweg). Zuiderkapel afd. Noord, Ver enigingsgebouw volkstuin „Zonder werken niets", Verlengde van de Geusevesperstraat. Zaterdag 19.45: Openluchtsamenkomst aan de Jan Prinslaan. Zondag 10: dhr. J. Dammul- ler, evangelist te Alkmaar. Woensdag 20: Op wekkingssamenkomst. Spr. dhr. A. H. Ag- tereek, evangelist te Amsterdam. Doopsgez. Gem., Noorderkapel, Indischestr. 10.30: Ds. G. P. Hoekema. Geref. Kerk. Kloppersingelkerk, Kloppersingel 55-57. 9.30: Ds. H. W. Wierda. 17: s J. A. van Arkel. Sionskerk, Ekster straat 8.45: Ds. J. A. van Arkel. 15.30: Ds. H W Wierda. Noord-Schoterkerk, Spaarn- rijkstraat. Bed. H. A. 8.30 en 10.30: Ds. P. de Ruig 17: Ds. P. de Ruig. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10: Ds. D. H. Biesma. 17: Ds. J. C. Maris. Geref. Kerk (art. 31). Gebouw N.P.B,, Berkenstraat 10. 8.30 en 14.30: Ds. A. Bos, bed. H. A. Jehovah's Ge tuigen. Gebouw N.P.B., Berkenstraat 10. Zondags van 18.45 tot 19.45 en woensdags van 19.30 tot 21.30 uur HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 9.15: Ds. van Dijl. 10.30: Ds. van Dijl Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. Os kamp jeugddienst. Aula Chr. Lyceum. 10.45: Ds. Bronsgeest. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. De Klerk. Ned. Prot. Bond, Post- laan 16. 10.30: Dr. H. Faber, Herv., Wasse naar. Geref. Kerk, Koediefslaan. 10: Ds. D. J Roos. 17: Ds. C. L. Timmers, Sint Pancras. Pinksterkerk, Camplaan. 10: Ds. C. L. Tim mers. 17.30: Dr. A. Dondorp. Geref. Kerk (art. 31). Herenweg 111. 10 en 17: Ds. C. P. Plooy Jehovah's Getuigen, Binnenweg 79c. 14-15: Gezamenlijke Bijbelstudie. Woensdag 19.30-21.30: Praktische toerusting voor de prediking van het evangelie. Maandag, Ir. Lelylaan 63 20-21: Huisbijbelstudie. Donder dag Cravenestersingel 7. 20-21: "uisbijbel- studie AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Ds. J E Drost. Zondagsschool. 10.30: Voor kinderen van 5-12 jaar in Th. v. Eeghen- Instituut Religieuze Kring, Eikenlaan 5. 10.30: Ds. D. Richards, Doopsgez., Bussum. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15 (10.15 H. Doop): Ds. H. S. J. Kalf. 19: Ds. J. Veenendaal. Hillegom. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. W. Bos. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9: Dr. J H Stelma. 10.30: Dr J. H. Stelma. Jeugd- kapel. 9 uur in Maranatha. Zondagsscholen. 10.30: Kleuterschool. Boslaan 12, en Jeugd huis. Donkelaan 10. 10.15: Maranatha. Ned. Prot. Bond, Potgieterweg 4. 10.30: Ds. Is. J. Reedyk, Herv., Enschede. Geref. Kerk. 14: Ds. G. Toornvliet. 14: Kinderdienst voor kin deren van 5-11 jaar in de consistorie van de oude kerk. Vijverweg 14. 15.30: Ds. G. Toorn vliet Geloofsbelijdenis. Bediening van de H. Doop 19.30: Ds. Gabe van Duinen, Wasse naar-Zuid (dienst voor belangstellenden). Vrji-Kath. Kerk. Popellaan 1. 10.30: Gez. H. Mis Woensdag 20: Kompleten en Lof. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Dr. Ch. de Beus Zondagsscholen. 12-13: Ramplaan- kwartier Gebouw Irene, Elswoutslaan 1 en Beatrixschool, G. Schoolmeesterlaan. 10.15- 11.15: Julianakwartier. Kon. Wilhelmina- school, Domnvloedslaan. Marine Hospitaal. 10: dienst. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. D. Ringnalda. L1SSE Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. G. Pettinga. 19: Ds. A. Donszelmann. Amster dam (Jeugddienst). Geref. Kerk. 10 en 17: Ds K. Schouten. Chr. Geref. Kerk. 10: Ds. H. W. Eerland 19: Ds. H. W. Eerland. Afscheid. Geref. Gemeente. 10 en 16: Ds. L. Kieboom. Geref. Kerk (art. 31). 10 en 16.30: Ds. J. J. Verleur. Oud Geref. Gemeente. 9.30 en 15: leesdienst. Maandagavond 7.30 uur: Ds. E. du Marchie van Voorthuysen, Leersum. Ned. Prot. Bond. Geen dienst. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds J. J. H. v. d. Rhee, Amsterdam. 13.30- Ds J A van Boven. Abbenes. 9.30: Ds. J. A van Boven. 18.30: Ds H. Brons. Bethelkapel. 10: Ds. W. Glashouwer. Geref. Kerk. 9.30: Ds. IJ. van der Zee. 15: onbekend. Chr. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. Floor SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk 10 Ds Ter Steege. 19: Ds. Ter Steege, bed H A. Adventskerk (Ziekenhuiskerk). 10 Ds van Willenswaard. bed. H. A. Chr. Geref Kerk 10: Ds. J. C Maris. 16: Ds. D. H Biesma. Geref. Kerk. 9.30 en 17: Ds. M W .J. C de Kluis. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Ds E. J. Loor, Heemse. Voor bereiding H A 19: geen dienst. Jeugdkapel. ln 30 uur in gebouw Dorpsplein 2 Spr. dhr. J E van Epen. Ned. Prot. Bond, Brug straat 15. 10.30: Afsluitingsdienst V.C.J.C. Voorganger Ds. J Heidinga, Haarlem. Geref. Kerk, Julianaweg 10 en 17: Ds. P. J. Richel, Heemstede. Ned. Chr. Gemeenschapsbond. Dinsdag 17 juni n.m. 3 uur samenkomst in huize „Pniël", Zuiderstraat 3. Spr. dhr. H. Veldkamp, evangelist te Den Haag. Jehovah's Getuigen. Zondagmiddag half drie en woens dagavond 8 uur studie-bijeenkomsten, Hoge- weg 46. Advertentie IjANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 1149? Haarlem, 13 juni 1958 BEVALLEN van een zoon. 12 juni: M C Faber—Eikelhof; E. van Eis- Hooglugt: T Sekreve—Nieborg: 13 juni: C. M. M Horeman—De Vries; M. M. Kroesemeijer -Schipper. BEVALLEN van een dochter, 12 juni: C. G van der LindeBoon; C. S. Nijman —Van den Berg. OVERLEDEN, 12 juni: C. Dirks—Bon, 76 jaar, Tuchthuisstraat. (Frans Hals) De Fransen tillen doorgaans niet zwaar aan dé drama's, welke zij bedenken. Ook van deze film kan men niet zeggen, dat er veel zuch ten en steenen aan te pas komen: we raken verzeild in de passie, welke een wegens moord voortvluchtig jongeman opvat voor een juffrouw, die ervoor ge schapen lijkt. Dat kan gebeuren. Veel uitzicht is er voor de geliefden niet, want de eigenaar van het hotel, waarin zij wonen, kent het geheim van de jon geman en wil alleen zijn mond houden als hij mag delen in de gunsten van de juffrouw, die nota bene zijn schoon dochter is. De verwikkelingen, die uit deze weinig smaakvolle situatie voortvloeien, verwekken de nodige spanning, al neemt de filmmaker ruimschoots de tijd om ze op te roepen. Er komt dus nogal wat te pas aan dit verhaal van duistere hartstochten en klaarblijkelijke driften. Te veel, naar onze smaak, en zo vooropgezet precair, dat het banaal wordt. Charles Brabant dient het overigens met allure op. (R o x y) De getrouwen van dit thea ter krijgen precies het menu voorgezet, dat zij verlangen. De gehate scherpschutter, die een ganse landstreek têrroriseert, is precies de aangewezen man voor een „Western", waarin het hard toegaat. Lange tijd kraait zijn haan koning tot hij stuit op de enige tegenstrever, die hem aan durft. Dan wordt het „menens". De kam pioen der gerechtigheid gaat gelukkig met de zegepalm strijken. Van maandag tot en met donderdag wordt de film „Het uur der wraak" ver toond. (L u x o r) In de film „On the water front" heeft Hollywood ons enkele jaren geleden een huiveringwekkend beeld ge tekend van de misstanden in sommige Amerikaanse vakbonden, en met name in de destijds zo beruchte „local" (plaatse lijke afdeling) der Newyorkse havenar beiders. „Jakhalzen der onderwereld" con fronteert ons opnieuw met dit probleem, nu in Chicago, waar een gewetenloze mis- dadigersbende door corruptie en intimida tie in de leiding van een grote vakvereni ging is doorgedrongen. Twee eerlijke me de-bestuursleden van deze bond staan de gangsters echter nog in de weg en daarom besluiten de boeven, een van hen te ver moorden en de ander, door het achterlaten van „stille getuigen" zodanig te compro mitteren, dat hij als de moordenaar zal worden aangezien. Hun plan lukt en als de jury haar schuldig heeft uitgesproken over de vermeende moordenaar, hebben de schurken vrij spel. De organen en de kas van de vakbond misbruiken zij om op grote schaal afpersing, handel in verdo vende middelen en zelfs in blanke slavin nen te gaan bedrijven, waarbij ieder die hun de voet dwars probeert te zetten, zon der meer geliquideerd wordt. Hoe hun-re gime van terreur tenslotte opgerold wordt door toedoen van een integere officier van justitie en een dapper meisje, moet ge zelf maar gaan zien. Het is een keiharde, uitermate spannende film, efficiënt ge regisseerd en met bijzonder suggestief ca merawerk. Jammer alleen, dat men voor de hoofdrol geen acteur gevonden heeft van het kaliber van Marlon Brando in „On the Waterfront". (Cinema Palace) Twee moor- den en een driehoeksverhouding vormen tegen de achtergrond van het bonte cir cusartiestenleven het patroon van de film „De 3 Rinaldo's", een Duitse productie onder regie van Kurt Neumann. De film begint met de moord op één der leden van de uit twee man en een meisje bestaande acrobatentroep „De 3 Rinal do's". Het is het meisje, dat getrouwd met de ene Rinaldo, de andere vermoordt, omdat zij zich door hem bedreigd voelt. Tijdens het verhoor voor de rechtbank wordt de geschiedenis van het meisje door middel van „flashbacks" verteld: hoe zij. een kind van een artiestenfamilie, bij de acrobatengroep komt, trouwt met de ene mannelijke partner en de andere mate loos jaloers maakt. Als de laatste het haar lastig maakt, schiet zij hem neer. Een ont- Voor de show-taptoe, welke hedenavond om 9.15 uur op het Raadhuisplein te Heem stede door het fanfarekorps „Eensgezind Excelsior" ten uitvoer zal worden ge bracht, is het programma als volgt samen gesteld: 1. Opmars Raadhuisplein, 2. Links om, 2a. roffel tamboers, 3. Rechts om, 4. Afmars voor driehoeksfiguur, 5. Opmars (mars Trafalgar) W. Zehle, 6. Taptoe Tam boers, 7. Muziek Ich bete an die macht der Liebe, L. v. Beethoven, arr. L. E. Rugers, 8. Tamboers mars 2 3, 9. Muziek Judex, Ch. Gounod arr. A. C. v. Leeuwen. 10. Tamboers Schotse mars, 11. Muziek Night fall in Camp, D. A. Pope, 12. Tamboers Franse mars mars 1, 13. Muziek Semper Fidelis (figuur draaien tamboer majorette) Sousa, 14. Tamboers mars 4 1, 15. Muziek mars Pelikaan met figuurlopen (orkest, tamboers en majoretten) Adr. J Maas, 16 Tamboers mars 2 1, 17. Muziek mars Bel Monte, J. Chaillet (figuurlopen door als bij nr. 15), 18. Tamboers roffel, 19. Mu ziek Wilhelmus. Walther Boer. 20. Afmars. Dirigent is de heer L. ter Braake. Woensdag 25 juni onderneemt het korps een uitstapje naar Huizen, dat met een concert zal worden besloten. In dit pro gramma wordt eveneens een uitvoering van deze show-taptoe opgenomen. Maandagavond wordt door het interker kelijk Evangelisatiecomité in de Begijn hofkapel een gebedsdienst gehouden met en voor mensen die ziek zijn of in moei lijkheden verkeren. De leiding van deze dienst heeft de Amsterdamse evangelist Frans Stroethoff en er wordt aan mede gewerkt door de Rotterdamse kinderarts dr. C. L. Beerman-de Roor en de zenuw arts dr S. Th. Heidema, eveneens uit Rot terdam. Iedereen is welkom in deze bij eenkomst. lastende getuigenis wordt gegevéh door haar moeder, die eens de vader van het meisje heeft verlaten voor een orkestlei der van twijfelachtig allooi. De verbitter de echtgenoot heeft daarna de orkestlei der om het leven gebracht. Hierdoor wordt het gedrag van het artiestenmeisje wat meer begrijpelijk. Zij komt er met een ta melijk lichte straf af. Het verhaaltje is nogal gewild, zoals men ziet, maar de film toont aardige opnamen uit het circus en artiestenleven. Het meisje wordt gespeeld door Ingrid Andree, die uiterlijk enigszins op Audrey Hepburn lijkt. (Re m b r a n d t) Deze luchtige film, waarvan de titel in volle omvang luidt: Zeven broers zoeken zeven meisjes, heeft at eens eerder gelopen en met succes. Het is een van die echte Amerikaanse film komedies, waarin het muzikale element vaart en gratie tot hun recht doen komen in een gezellig soort show. (Minerva) Tot en met zondag kan men alleen in de avondvoorstellingen de film zien, die is gewijd aan de activiteiten van de internationale politie in haar strijd tegen de misdaad. Ditmaal is het een ben de smokkelaars, die niet voor geweld terugdeinzen, waarmee wij worden geoc cupeerd. De politie rolt de bende op, zij het niet zonder veel moeite. Dat maakt de film tot een spannende aangelegenheid. Maandag en dinsdag draait te 8.15 uur „Bonjour Tristesse". De thrille- „Gaslicht" kan men woensdag- en donderdagavond aanschouwen. (Li do) Een met spanning geladen film, waarin Alec Guinness een sublieme rol speelt. Zodra de glamour eraan te pas komt, is het mis. Maar er staat veel tegen over, waardoor men bijzonder wordt ge boeid. (Studio) Nog steeds het amusante verhaal over standsbewustzijn in een def tige Engelse familie, die van haar butler alles kan leiden. Onderhoudend verzinsel, dat het blijkbaar best doet. De camera's van „Spiegel van Holland" tonen ons deze week een reportage van de opening van de sodafabriek in Delfzijl, van de begrafenis van de promotor van „Zonnestraal", Jan van Zutphen, en van de sportwedstrijden gedurende de Olympische dag. Verder werden opnamen vertoond van een défilé van bejaarden voor Konin gin Juliana op paleis Soestdijk, van de brand op de Noorse tanker Artemis" en van motorbootraces op de IJsel. Een hoogtepunt in het journaal, dat Poly goon deze week presenteert, is ongetwijfeld de training van de 12-jarige Fanny Blan- kers door haar moeder. Terwijl het meisje sprint, zien we het beeld opkomen van de Olympische Spelen in Londen, de grote triomf van Fanny Blankers-Koen. Een fraaie vondst, die hei journaal eens zo aan trekkelijk maakt. Veel humor levert de viswedstrijd door bejaarde heertjes. In drukwekkend is de brand op de „Artemis", Een levendig en actueel journaal De gemeenteraad van Bloemendaal zal op donderdag 19 juni in openbare verga dering bijeenkomen ter behandeling van de gemeentebegroting en een aantal voor stellen. Begonnen wordt om kwart voor elf. Aan de orde komen voorstellen om eervol ontslag te verlenen aan de heer G. D Uhlenbroek als ambtenaar van de bur gerlijke stand en aan mejuffrouw G. Harmsen als onderwijzeres in de nuttige handwerken. B. en W. stellen de gemeenteraad oor aan te kopen een perceel grond, groot 125 vierkante meter, gelegen aan de noord zijde van de Zandvoorterweg te Aerden hout, tegen een prijs van f 375.—. Hoewel omtrent de toekomstige bestemming van de grond nog geen zekerheid bestaat is het bezit hiervan voor de gemeente van be lang, ongeacht of het plan tot reorganisatie van de Zandvoorterweg al of niet door gang vindt. De voordracht voor de benoeming van een onderwijzeres aan de Julianaschool te Overveen luidt als volgt: 1. mejuffrouw M Th. Hooiveld te Amsterdam: 2. mevr. I Hellendoorn—Hinze te Alphen aan de Rijn: 3. mejuffrouw J. J. de Haan te Haar lem. Voor de uitvoering van de noodzakelijke voorbereidende werken betreffende het bouwrijp maken van gronden gelegen in het uitbreidingsplan Vogelenzang II, tweede gedeelte, ten behoeve van de bouw van negen bejaardenwoningen er veertien eengezinswoningen vragen B. en W een krediet te verlenen tot een bedrag groot 64.000,— en aan de minister van Binnen landse Zaken bemiddeling te vragen voor het aanvragen van een lening tot dit be drag. Nieaws in het kort Geslaagd. De heer C. van Woei don behaalde an het Paedagogisch Semn - rium der Vrije Universiteit de Akte M O. Paedagogiek. Jubileum. Woensdag 18 juni zal de heer H. J. E. Christoffels. districtshoofd van de Rijksgebouwendienst van het dis trict Haarlem, de dag vieren, waarop hij veertig jaai in overheidsdiensl >-d zijn Benoeming. De heren mr. D de Boer en E. F. D. Pluim Mentz, inspecteurs bij de Inspectie der belastingen, eerste afde ling. in Haarlem, zijn benoemd tot hoofd inspecteur-titulair van 's rijks belastingen. Scooterrijder brak been. Een 24 jarige scooterrijder uit Zandvoort kwam vriidag- middag in de Frans Zwaanstraat in Zand voort in botsing met een auto D< man werd per ambulance met °en linkerbeen- breuk naar het Grote Gasthuis in H larlem overgebracht. De scooter werd ernstig, de auto licht beschadigd. De politie stelt naar de oorzaak een nader onderzoek in.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7