J i Mr. J. H. J. Simons officier in de Orde van Oranje-Nassau Prinses Beatrix-poliofonds start met grote actie op 9 augustus 1 F HINK Dl VRI! Tocht door stad en ballonnenwedstrijd na aankomst van de Muggenronde l mm VIJFTIG JAAR ADVOCAAT Toke en Ger Herben lieten hun leerlingen dansen in de Stadsschouwburg Vereniging „Bato" behaalde maximaal aantal punten De standen in de softbalcompetitie UIT STAD EN STREEK De Beste Bromfiets Blijft Kleverparkweg 2 Telefoon 11757 Riviervismarkf 7 Telefoon 17690 Twee maal brand in de Kennemerduinen Kaartverkoop l „Panda in Sprookjesland" M. Rumpff met pensioen HOOFDDORP Openbare les technische school in Hoofddorp Nieuwe directeur Werk plaats „Antieke Textiel" Uitslagen en programma van het bedrijfsvoetbal J. v. d. Bronk door zijn broer tot priester gewijd Haarlemse dame gewond bij Driebergen Ongerustheid bij leraren omtrent reorganisatie Haarlemse vhmo Aantrekkelijke taptoe op Raadhuisplein in Heemstede Kinderen van „Jeugdland" huldigen hun opa" 1 A A N D A G 16 JUNI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT u Op het gemeentehuis in Zandvoort is mr. J. H. J. Simons, advocaat en procu reur in Haarlem, vanmorgen gehuldigd vanwege het feit, dat hij reeds vijftig jaar de advocatuur uitoefent. Op 16 juni 1908 werd mr. Simons door de Haarlemse rechtbank als advocaat en procureur be ëdigd. Reeds jaren woont mr. Simons in Zandvoort, van welke gemeente hij juri disch adviseur is. De huldiging werd ondermeer bijge woond door de echtgenote en familiele den van mr. Simons, vertegenwoordigers van de rechterlijke ma' de Oi'de van advocaten en de heren mr. A. D. P. V. van Löben Seis en F. M. Oberman, met wie de jubilaris is geassocieerd. De burgemeester van Zandvoort mr. H. M. van Fenema memoreerde, dat de ju bilaris reeds jaren gemeente-advocaat is. In 1925 heeft hij een belangrijk advies uit gebracht over de rechten van de gemeen te op het zeestrand. Na de oorlog heeft hij ondermeer geadviseerd over het wo- ningbeleid. ..Wij hebben voor u grote waar dering en diepe erkentelijkheid", aldus de burgemeester. Hij gaf kennis van het ver zoek van de minister van Justitie, diens gelukwensen over te brengen. Tenslotte deelde mr. Van Fenema mee, dat de Ko ningin mr. Simons heeft benoemd tot offi cier in de Orde van Oranje-Nassau. welke mededeling met applaus werd ontvan gen. De president van de rechtbank mr. A. M. baron van Tuyll van Serooskerken las het proces-verbaal voor, waarin de be ëdiging van mr. Simons tot advocaat en procureur is vastgelegd. Hij bracht enke le processen in herinnering, die mr. Si mons met succes heeft gevoerd. Mr. Van Tuyll van Serooskerken roemde de be scheidenheid en hoffelijkheid van de jubi- Vrijwel het gehele toneel van de Haar lemse Stadsschouwburg werd zaterdag avond in beslag genomen voor het défilé en twee tableaus, waarmede de leerlingen van Toke en Ger Herben de door hun ge geven dansdemonstratie inleidden. Deze introductie was als het ware de voorstel ling van alle elementaire en gevorderde balletleerlingen, die op deze avond zouden optreden en men kon hierbij al vaststellen, dat het leeftijdsverschil lang niet altijd een maat was voor de grotere of geringere be heersing van de bewegingstechniek. Maar hoe evident dit verschil ook was, alle leerlingen leverden het bewijs, dat hun dansen berustte op een degelijk technisch beginsel, hetzelfde, dat ook het dansen van de lerares Toke Herben, die herhaal delijk met de leerlingen meedeed, zeker heid, overwogen gratie en karakterinhoud. uiteraard op een hoger niveau, kon ver lenen. Het programma werd vlot en met op gewektheid afgewerkt. Na een paar im provisaties en een „Poppenkraam"-remi- niscentie, gekruid met levendige variaties, kwam er een „Pas de deux" door twee leerlingen volgens een eigen choreografie op balletmuziek uit „Faust" van Gounod, ontwapenend en sierlijk, door een ruime fantasie gekenmerkt. Schoolvergadering- Eindrapporten" bleek een actuele panto mime, waarin de leerkrachten niet alleen volgens het vak, maar ook volgens hun menselijke gesteldheid ondeugend werden getypeerd en waarbij de rectrix satirisch in het zonnetje werd gezet en „en pas sant" ook de concierge onder de loep werd genomen. Veel plezier hebben de talrijke toeschouwers ook beleefd aan de transformatie van het sprookje van Rood kapje, waarvan het hoofdrolvertolkstertje buitengewoon was. Geestig bedacht was ook de „trilogie" over het verkeer, een dansspel, dat in het eerste deel uitmuntte door bevalligheid en fris heid. in het tweede door een groteske sfeer en in het derde een teveel aan gevaars dreiging bevatte. Het tweede gedeelte van de avond bracht na „Variaties op een thema" een aardige cyclus kinderspelen, ongecompli ceerd en met een doeltreffende afwisse ling van contrasten. En in alle rust ver liep het sluitstuk: een reeks etudes, waar mee duidelijk werd bewezen tot welk een belangrijke hoogte zich de danstechniek van een aantal leerlingen al heeft ont wikkeld. P. Ztoaanswijk Op het zondag in Itegem bij Antwerpen gehouden internationale concours van mu ziek-, tamboer- en hoornblazerskorpsen heeft het tamboer- en pijperkorps van de gymnastiekvereniging „Bato" uit Haarlem een eerste prijs met lof van de jury en het hoogste aantal punten van de dag be haald. Naast de gewone prijzen zijn vier geldprijzen beschikbaar gesteld en één hoofdprijs, een solobugle. Daar „Bato" het maximaal aantal punten behaalde maakt ze aanspraak op dit prachtige instrument. Om dit heuglijke feit te vieren maakt de ver eniging vanavond om 20 uur weer een muziekwandeling door Haarlem. Men start m de Botermarkt. D° standen in de softbalcompetitie luiden igewerkt tot en met woensdag als volgt.: rste klasse: Tweede kl. A: Tweede kl. B: HHC 5-10 SC Haarl. 4—8 HHC 2 5-10 Pinguins 58 THB 58 DCG 5—8 TVBB 5—5 O VVO 4—7 DSS 5-6 HCK 5—4 RCH 5—5 TYBB 2 4—4 VVGA 5-4 Pinguins 2 5—3 TIW 5—4 Rooswijk 4—3 EDO 4—1 HCK 2 5^4 Schoten 5-2 HCK 3 4-0 EHS 4—0 The Catch. 40 Meteoor 5—0 Pinguins 3 50 laris. „U hebt de goede naam van de advocatenstand hooggehouden, wij zijn u daarvoor dankbaar". Mr. F. van der Goot, deken van de Orde van advocaten, gewaagde eveneens van zijn waardering voor de jubilaris. Speciaal belichtte hij diens gevoelens van ridder lijkheid en fatsoen". „U hebt steeds de regelen van betamelijkheid in acht geno men". Hij overhandigde de jubilaris het boekje „Je suis advocat". Tenslotte spraken mr. A. D. P. V. van Löben Seis, associé van de jubilaris, en de bureauchef van het advocatenkantoor de heer G. Hurkmans, die eveneens van hun waardering blijk gaven. De eerste liet uitkomen, dat de jubilaris zich moei lijk met het moderne recht en de moderne rechtspraak kan verenigen. De heer Hurk mans zei, dat mr. Simons steeds „als een vriend en vader" met het wel en wee van het personeel meeleeft. Mr. Van Löben Seis overhandigde mr. Simons de draag- medaille en de heer Hurkmans bood een bouton aan. die de onderscheiding in het dagelijks leven vertegenwoordigt. Na de ze toespraken uitte de jubilaris zijn dank voor de grootse huldiging. De onderschei ding wilde hij zien als een eerbewijs aan de gehele advocatenstand. Nieuws in het kort Stokgevecht. In een café in de Haar lemse binnenstad ontstond zaterdagmid dag onenigheid tussen een bezoeker en de caféhouder. Het meningsverschil liep zo hoog dat er van beide kanten rake klap pen werden uitgedeeld. Daarbij werden ook biljartstokken en -ballen als wape nen gehanteerd. De caféhouder liep een bloedende hoofdwond op, die hij in het St. Elisabethsgasthuis moest laten hech ten. Een nog onbekende bezoeker slinger de een biljartbal door de zaak èn dwars door de etalageruit van 'n aan de overzijde gelegen winkel. Aangebrand. Een 78-jarige bewoon ster aan de Brouwersstraat in Haarlem zette zaterdagmiddag in het achter haar woning gelegen schuurtje een pan met worteltjes op een petroleumstel op een laag pitje. Hierop verliet zij de woning om boodschappen te doen. Toen ze enige tijd later weer thuis kwam zag zij de brand weer voor de deur staan. Deze was ge waarschuwd omdat het schuurtje, waarin de bejaarde Haarlemse haar groente te pruttelen had gezet, in lichter laaie stond. Het brandje is vermoedelijk ontstaan door oververhitting van de pan, waarna het vuur snel om zich heen greep. Het schuur tje werd volledig in de as gelegd. In het aangrenzende schuurtje verbrandden een der wanden en enkele kledingstukken. Derde kl. A: DIO 6—! Shell 5—7 OVVO 2 VVGA 2 Derde kl. B: Schoten 2 4—6 EDO 2 4—6 4—5 SC H'lem 2 5—6 4-3 TYBB3 4-4 Vierde kl. A: Bloemend. 4—8 Catchers 2 5—2 Rooswijk 2 54 RCH 2 4-0 HCK 5 4—2 TCK 4 4—0 HHC 3 4—0 THB 2 RCH 3 DIO 2 DSS 3 EHS 2 TYBB 4 4-5 4-4 44 5-4 4—3 5—0 Vierde kl. B: DSS 2 DCG 2 VVGA 3 OVVO 3 Bl'riaal 2 EDO 3 TIW 2 4—6 3-4 3—4 4—4 4-2 4-0 4-0 De Haarlemse afdeling van het Prinses Beatrix-poliofonds, die op 11 juni is opge richt, zal op zaterdag 9 augustus voor het eerst in de openbaarheid treden. Dan zul len de zestig jongens van de Haarlemse Muggenronde namelijk na hun tocht door Brabant en de Veluwe in de Spaarnestad terugkeren en na de laatste wedstrijden op het circuit aan de Diepenbrockstraat in Haarlem-Oost volgt er een lange tocht van alle deelnemertjes aan deze fietstocht ver gezeld van de volgwagens en enkele mu ziekkorpsen en drumbands door de stad met als eindpunt de Stadsdoelen. Onder weg zullen leden van diverse jeugdorgani saties en de niet-georganiseerde jeugd en kele duizenden ballonnetjes verkopen tegen de matige prijs van een kwartje per stuk en in de Stadsdoelen zullen al deze bal lonnen tegelijk worden opgelaten. Met deze actie hoopt men voor het fonds een begin kapitaaltje te vormen, dat gedurende ric week van 11 tot en met 16 augustus onge twijfeld nog uitgebreid zal worden. Op 11 augustus begin,t narqelijk in Haar lem de huis-aan-huis-coilecte en de polio- week zal besloten worden met eep straat- collecte. Het bestuur van de afdeling Haar lem van het Prinses Beatrix-poliofonds, het nationaal fonds voor de bestrijding van de kinderverlamming, is inmiddels als volgt samengesteld: de heer A. J. J. M. Rijssenbeek (voor zitter), de heer drs. W. Hazevoet (vice- voorzitter), de heer J. Tromp (penning meester), mevrouw J. Bunge-Hanf (eer ste secretaresse), mejuffrouw C. S Schuijt Best (tweede secretaresse) en de heren K. Helmich, mr. H. C. van der Mije. mr. H. Jonker, mr. H. Lagerwaard, A.'van Moock en F. Dekker (leden). Uiteraard heeft men voor de collecte, waarvan de opbrengst bestemd zal zijn voor de bestrijding van de kinderverlam ming in Haarlem, een groot aantal collec tanten nodig en men kan zich daarvoor opgeven bij de volgende adressen: Juliana van Stolberglaan 43, Aerdenhout, telefoon 26725; Hospeslaan 25. Haarlem, tel. 19274 en Gedempte Raamgracht 79 zwart, Haar lem, tel. 18111. Ook tijdens hun tocht door een groot gedeelte van Nederland zal de Muggen ronde propaganda maken voor het Prinses Beatrix-poliofonds, want enkele van de volgwagens zullen getooid worden met spandoeken, waarop een aansporing staat zveel mogelijk geld voor het goede doel uit te trekken. De voorbereidingen voor de vierde Haar lemse Muggenronde zijn overigens in volle gang. De tourleider, de heer H. C. van Hulst, heeft reeds enkele keren het traject, dat wij reeds enige tijd geleden publiceer den, nagereden en overal is voor slaap- en eetgelegenheid gezorgd. Voorts voert hij een drukke correspondentie met de diver se politie-autoriteiten voor de regeling van afzettingen en het verkrijgen van vergun ningen. Tevens zijn een aantal firma's be reid gevonden de tien ploegen te adop teren. terwijl er voorts enkele bedrijven vrachtauto's en een geluidswagen beschik baar hebben gesteld om de jongens te be geleiden. Wensen Toch blijven er nog enkele wensen over De heer Van Hulst zoekt namelijk nog een aantal Haarlemmers, dat zorg kan dragen voor de brood- en fruitvoorziening, terwijl men voorts gaarne in contact wil treden met een schilder, die bereid is de rugnummers te schilderen en tenslotte zoekt men een firma, die in de gelegenheid is tegen een voordelige prijs zestig regen capes, het liefst van plastic, te verzorgen Met al deze voorbereidingen hebben d° jongens overigens weinig te maken. Zij die nen er alleen voor te zorgen dat zijzelf en hun fietsen in uitstekende conditie zijn Een week voor de start aan de Planeten- laan volgt namelijk de medische keuring van de jongens bij de GGD, terwijl daarna de rijwielen aan een strenge controle wor den onderworpen door de mecanicien van de ronde, de heer Cees van Geem. Op het ogenblik maken de jongens zich daar nog niet druk over. Zij trainen al leen maar hard om over anderhalve maand in Oisterwijk, Berg en Dal of Epe in de wedstrijden een zo goed mogelijk figuur te slaan. De heer Van Hulst gaat binnenkort met al z\jn jongens een grote trainingstocht maken, waarbij dan ook de twaalf ploeg leiders aanwezig zullen zijn. Op woensdag 25 juni verzamelen alle deelnemers aan de Muggenronde zich op de Rollandslaau en dan volgt er een rit over twintig kilo meter door Aerdenhout, langs de boule vard in Zandvoort over de Bloemendaalse Zeeweg weer terug. Korte tijd later, waarschijnlijk in het be gin van de maand juli, hoopt de heer Van Hulst een laatste grote training te houden op het circuit van het Van der Aartsport park in Haarlem-Noord, waar de jongens ingewijd zullen worden in de geheimen van het werkelijke racen. Voorzover dat althans op gewone fietsen mogelijk is. Niets staat de start van deze vierde Mug genronde dus meer in de weg en de orga nisatoren hopen alleen nog maar, dat het in de tweede week van augustus een beetje mooi weer is. want juist dèt is zo bijzonder belangrijk voor het slagen van deze va kantieweek voor zestig Haarlemse jongens. „Oslo's kinderkoor". Onder auspiciën van afdeling Haarlem van de katholieke bond van bejaarden en de algemene bond •van ouden van dagen geeft het uit honderd leden bestaande „Oslo's kinderkoor" zon dag 29 juni een concert in het Concert gebouw in Haarlem. Advertentie Zaterdag en zondag is in de Kennemer duinen te Bloemendaal weer onvoorzich tig met vuur omgesprongen, waardoor twee keer brand is uitgebroken. Beide ma len hebben leden van het personeel bijge staan door bezoekers van het natuurreser vaat er voor gezorgd, dat het vuur be perkt is gebleven tot een schade van en kele honderden vierkante meters. Bij de ene brand is 500 vierkante meter grond met heesters en struiken verloren gegaan en bij de andere zijn twintig bomen ver brand. Omstreeks kwart voor vijf zag men za terdag dat het brandde langs het fietspad dat naar het strand leidt, niet ver van de ingang bij de Bloemendaalse begraaf plaats. Het personeel werd gewaarschuwd en de brandweer van Bloemendaal gealar meerd. Een lid van het personeel van de Kennemerduinen heeft zich bijzonder be ijverd het vuur te blussen door met tak kenbossen op het vuur te slaan. Daarbij werd hij bijgestaan door voorbijgangers en padvinders. Heesters en struiken gin gingen in de vlammen op. In de heesters bevonden zich nesten van fazanten. Ver moedelijk zijn de jonge fazanten gevlucht, maar daar zij nog niet de steun van hun ouders kunnen missen bestaat de kans dat zij zullen sterven wegens gebrek aan voed sel. De brand op zondagmorgen om elf uur ontstond in de omgeving van het kampeer terrein de Liguster. Kampeerders ontdek ten de brand in een "raai dennenbos en hebben in samenwerking met personeel van de Kennemerduinen het vuur geblust. Door met scheppen zand op het vuur te gooien werd het gedoofd. Twintig grote dennen gingen verloren. De Bloemendaalse brandweer heeft het nablussingswerk verricht. Vermoedelijk is de brand op zaterdagmiddag ontstaan door het achteloos wegwerpen van een si- garettepeukje, en over de oorzaak van die van zondagmorgen tast men in het duister. Het is niet uitgesloten dat er met vuur gespeeld is. Druk bezoek Zondag was het de drukste dag van dit jaar, wat het bezoek betreft aan de Ken nemerduinen, Er zijn vijftienduizend dag kaarten verkocht. Het aantal bezoekers van 't begin van dit jaar af is de honderd duizend gepasseerd, hetgeen overeenkomt met het aantal van dezelfde periode van vorig jaar. Toen was het weer echter veel mooier dan dit jaar, vooral met Pasen en Pinksteren. Vooral heerste er een grote drukte bij de speelvijvers. Bij het Koevlak passeerden vijfduizend bezoekers. Advertentie :COCOOCCCCOOOCCCCCOCCCOCCCCCOCCCCOC^OCCCCCCCCOOOCCCCCCO^ Er blijkt zeer veel belangstelling te bestaan voor de kindervoorstelling die ons blad in samenwerking met het Openluchttheater heeft georganiseerd. Als u woensdagmiddag ook uw kin deren wilt laten genieten van het spel van Anneke Elro en haar sprookjes gezelschap, raden wij u aan: wacht niet; te lang met het afhalen van kaarten. Voor zover nog voorradig zijn kaarten verkrijgbaar ad 50 cent aan onze kan toren Grote Houtstraat 93, 95, en Floresstraat 1, 912 en 25 uur, en aan het Openluchttheater ad 75 cent. 8 Telefonische bestelling of reservering 9, van kaarten is niet mogelijk. HAARLEMS DAGBLAD/OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT. >COC"COCOCODCOOC>MOOCOOOOOOOOOCOOCOOOOOOODOOCC<XX>003000COf Binnenkort zal de heer M. Rumpff. na een vijfenveertig jarige dienstperiode waar van achtendertig jaar in dienst van de ge meente Haarlem de pensioengerechtigde leeftijd bereiken en zal hij dus zijn ambte lijke loopbaan eindigen. Als klerk begonnen heeft hij diverse ran gen doorlopen totdat hij de rang van admi- ninstratief hoofdambtenaar A bereikte Toen in 1925 de stortings, en ophaaldienst werd opgericht, werd hij als chef met de dage lijkse leiding van deze dienst belast, terwijl hem enige jaren later ook de leiding van de afdeling deposito werd toevertrouwd In de loop der jaren heeft de heer Rumpff in zijn functie niet alleen de belangen van de ge meente Haarlem behartigd, maar ook die van vele Haarlemmers. Op vrijdagmiddag 20 juni van vier tot zes uur zal een afscheidsreceptie worden ge houden in het tehuis voor militairen, Jans- weg 34. Zangdienst. Morgenavond verzorgt het gemengd koor Eben Haezer van de Stadsevangelisatie in de Thorbeckestraat in Haarlem-Oost een zangdienst van acht tot negen uur. Deze wordt onderbroken door een toespraak van de evangelist J. F. Snoeks. over de vraag: „Hoe staan wij in de wereld?" Zaterdagmiddag is in de technische school aan de Hoofdweg te Hoofddorp naar jaarlijks gebruik een openbare les met tentoonstelling gehouden. Bij deze ge legenheid werden tevens het nieuwe met- sellokaal en vier bankwerklokalen in ge bruik werden genomen. De technische school, die in tien jaar tijds is uitgegroeid van een verbouwde paardenloods tot een machtig scholencomplex, blijkt telkens na enige jaren behoefte aan uitbreiding te hebben. Dit heeft tot gevolg gehad, dat niet één groot gebouw is ontstaan, maar een nederzetting, verspreid over een vrij groot oppervlak. Het onderwijs aan deze school staat hoog aangeschreven. Dit bleek uit de grote belangstelling, die er zaterdag voor deze openbare les was Ouders en andere belangstellenden zagen de school in vol bedrijf. De afdelingen vliegtuig-elektrotechniek. timmeren, met selen en schilderen trokken dan ook veel belangstelling. Uit de tentoonstelling bleek duidelijk, dat het edele ambacht nog niet verloren is. Verscheidene werkstukken, vooral van de timmer- en de bankafde- ling, waren met zorg en liefde gemaakt. Naast de technische vakken biedt het on derwijs ook plaats aan de algemene vor ming door onderricht in Nederlands, maat schappijleer, Engels en gymnastiek Een bezoek aan de school geeft tevens een in druk van de geweldige kosten, die derge lijk onderwijs met zich mee brengt, door de aanschaffing van talloze dure machine rieën en installaties, die in de praktijk no dig zijn. Per 1 aug. ir. J. B. Berdenis van Berlekom benoemd Naar wjj vernemen is in de plaats van drs. A. Kersten met ingang van 1 augustus tot directeur van „Werkplaats Antieke Textiel" te Haarlem benoemd ir. J. B. Berdenis van Berlekom, thans chef van de centrale werkplaats van de Nederlandse Spoorwegen in Haarlem. Ir. Berdenis van Berlekom gaat met in gang van dezelfde datum bij de spoorwegen met pensioen en zal zijn nieuwe functie voorlopig als gedeeltelijke betrekking aan vaarden. Drs. A. Kersten heeft met ingang van 1 juli 1958 ontslag gevraagd als directeur van de stichting, omdat hij met ingang van die datum in dienst is getreden bij het St. Jacobsgodshuis te Haarlem, dat met het oog op enige ingrijpende reorganisaties een functionaris wilde aantrekken, die zich met de economische leiding kon belasten. Drs. Kersten zal de economische leiding krijgen van het Sint Jacobsgodshuis en van de drukkerij in de Spaarnwouderstraat. Bo vendien zal hij veel werk krijgen te ver zetten met het oog op de stichting van het nieuwe bejaardencomplex van de rooms- katholieke stichting. Voordat drs. Kersten in Haarlem werd benoemd, was hij als vo lontair werkzaam bij de Werkplaats voor Aangepaste Arbeid in Maastricht. De nieuwbenoemde directeur van de stichting „Werkplaats Antieke Textiel" is in 1895 geboren en trad na beëindiging van zijn technische studies aan de Technische Hogeschool te Delft op 15 april 1921 bij de spoorwegen te Tilburg in dienst als aspi rant adjunct-ingenieur. Achtereenvolgens was ir. Berdenis van Berlekom werkzaam in Utrecht, Tilburg en weer in Utrecht (dit keer als ingenieur tweede klasse op het hoofdgebouw van de spoorwegen). In april ging ir. Berdenis van Berlekom, die inmid dels ingenieur eerste klasse was geworden, naar de werkplaats in Amersfoort. Twee jaar later werd hij op het tractiebureau in Utrecht geplaatst. Daarna was hij nog werkzaam in Amsterdam en Zwolle, waar na hij in april 1945 als chef van de werk plaats naar Tilburg ging. In januari 1952 kwam ir. Berdenis van Berlekom in de zelfde functie naar Haarlem. De uitslagen van afgelopen week luiden: Afd. A SVOW I—VVV I 3-8;Nebima I—DSS 1 0—2. Afd. B: Tramvogels—SVOW 2 6—2; VES— Heeremans v. L. uitgesteld: Wilbert—Goby 7—3. Afd. C: HAC—Hilco 7-2: HSM—Vribo 2—1; Nebima 2GIH 23: VriboHilco 63. Het programma van deze week luidt als volgt: Afd. A: 16 juni OVN— OCS; dinsdag 17 juni VVV ISVOW I; woensdag 18 juni DDS I— Nebima. Afd. B: Dinsdag 17 juni TramvogelsHeeren man v. L.;woensdag 18 juni Goby—VES; Zater dag 21 juni DSS 2—Wilbert 2 u.; Goby - Heere mans v. L. 4 uur. Afd. C: maandag 16 juni VVV 2-Hilco; Don derdag 19 juni Vribo—HAC: Vrijdag 20 juni GIHHSM. In de feestelijk met witte bloemen ver sierde, stampvolle parochiekerk van de Allerheiligste Drieëenheid in Bloemendaal heeft de weleerwaarde heer J. J. J. (Jacques) van den Bronk zondagochtend de priesterwijding ontvangen uit handen van zijn broer, mgr. André van den Bronk S.M.A., bisschop van Kumasi, Gha na (de vroegere Goudkust). Een uitzon derlijke plechtigheid omdat het zelden of nooit voorkomt, dat een priester door zijn eigen broer gewijd wordt. De wijding werd door genoemde bisschop gecelebreerd met assistentie van pastoor dr. A. A. Olierook als presbyter-assistent en tevens als aartsdiaken, door de beide toondiakens pastoor van Eeden uit Haarlem-Noord en pastoor Goossens uit Santpoort als sub diaken kapelaan G. A. ten Have en als dia ken kapelaan V. G. Nijman, beiden van de Bloemendaalse parochie. Als ceremona- rius trad op de heer J. Solleveld secreta ris van het bisdom Haarlem. De thans gewijde priester werd 27 maart 1918 in Velsen geboren. Later verhuisde de familie Van den Bronk naar de Johan Verhulstweg in Bloemendaal-Noord en drie jaar geleden naar de Anna van Bu- renlaan in Santpoort. De pas gewijde priester bezocht het se minarie van de Sociëteit van de Afrikaan se Missie in St. Michielsgestel. Aangezien hij zich tot het onderwijs voelde aange trokken, behaalde hij later het onderwij zersdiploma aan de bisschoppelijke kweek school in Beverwijk. In 1950 werd hij hoofd onderwijzer van de Bonaventuraschool in het Kleverparkkwartier te Haarlem. In 1954 ging hij zijn priesterstudie hervatten in Newry in Ierland en nadat hij op zon dagmorgen 22 juni om half tien zijn eerste plechtige H. Mis zal hebben opgedragen in de parochiekerk van O.L. Vrouw van Al tijddurende Bijstand in Santpoort, gevolgd door een receptie van half twee tot drie uur in het Mendel-College aan de Orion- weg, hoopt hij als wereldheer in septem ber naar Kumasi te vertrekken om daar zijn taak als missionaris te gaan vervullen. Advertentie vruchtenlimonade en tonic 'n product van Houweling Zondag reed de dertigjarige heer A. M. W. uit Haarlem met zijn zesentwintigjari ge echtgenote op de duo per motor te Driebergen. Hij kwam uit de richting Aus- terlitz en reed langs de Verlengde Draay nabij de rijksweg. In de bocht raakte de motorrijder de macht over het stuur kwijt en de motor kwam in aanraking met een tunnelwand van een tunnel van de rijks weg. De bestuurder kwam er goed af en zijn vrouw klaagde over pijn in de borst. Zij is naar het Zeister ziekenhuis overge bracht. Naar wij vernemen heeft de voorgeno men reorganisatie van het voorbereidend hoger en middelbaar onderwijs in Haar lem onder de betrokken docenten enige reacties verwekt, in het bijzonder na een advertentie in enige vakbladen, waarin voor de twee nieuwe lycea (de combina tie HBS-A en HBS-B en het lyceum aan de Oosterhoutlaan) rectoren werden ge vraagd. Voordien hadden de docenten van de bei de in het centrum gelegen hbs-en een on derhoud gehad met de Haarlemse wethou der van Onderwijs, waarbij door deze laat ste nog eens uitdrukkelijk is gesteld, dat de belangen van de betrokken leraren door de reorganisatie niet in het minst zullen worden geschaad. Dat alle docenten eerst moeten worden ontslagen, voordat zij aan de nieuwe ly cea kunnen worden herbenoemd, betreft slechts een formaliteit. Naar aanleiding van de genoemde ad vertenties heeft de plaatselijke vereniging van leraren bij het v.h.m.o. in Haarlem de zer dagen haar leden voor een oriënte rende vergadering 1 ijeengeroepen, omdat er ten aanzien van het toekomstige beleid hier en daar enige ongerustheid was ont staan. Men zou er tijdens de vergade ring in geslaagd zijn deze ongerustheid voor een groot deel weg te nemen. Eensgezind Excelsior Een der voordelen van de enige jaren geleden tot stand gekomen fusie tussen de beide Heemsteedse muziekverenigingen is dat het hieruit ontstane „Eensgezind Ex celsior" de mogelijkheid verkreeg de vleugels wijder uit te slaan. De uiterlijke kentekenen hiervan zijn ondermeer de uniformen, de fraaie schellenbomen, het vaandel en niet te vergeten de jeugdige majorettes, die zich al helemaal bij het korps thuisvoelen. Daarnaast vertonen ook de muzikale prestaties een opgaande lijn. Verleden jaar behaalde het korps op een internationaal concours in België ver scheidene eerste prijzen. Het is geen geheim dat deze vooruitgang in de eerste plaats te danken is aan de voorzitter-dirigent, de heer L. ter Braake, voor wie „Eensgezind Excelsior" bijna een levenswerk is geworden. Zijn presta ties met het korps verdienen des te meer bewondering, omdat hij amateur zijnde, als gewoon lid uit „Excelsior" is voortge komen. Door de huidige samenstelling is „Eens gezind Excelsior" zaterdagavond op het Raadhuisplein in Heemstede in staat ge bleken een show-taptoe te verzorgen, die in alle opzichten mocht worden gezien en beluisterd. De uitvoering getuigde van een uitstekende discipline en een voorbeeldi ge samenwerking tussen het muziekkorps en de tamboers, welke laatsten eveneens in een goed bezet korps zijn onderge bracht. Hiaten in de uitvoering kwamen dan ook bijzonder weinig voor. Het figuur lopen geschiedde eveneens in een vloeiend tempo. Verder bracht het korps de ver schillende marsen pittig en met een goed muzikaal élan ten gehore. De vele aanwezigen beloonden de muzi kanten na afloop met een gul applaus voor hun geslaagd optreden, dat zeer zeker voor een herhaling in aanmerking komt. Voor ruim driehonderdvijftig kinderen van de speeltuin „Jeugdland" op het Theemsplein in Haarlem was het zater dagmiddag feest. Zij hebben hun „opa", de tuinopzichter Elskamp, op hartelijke wij ze gehuldigd ter gelegenheid van diens gouden huwelijksfeest. Omstreeks twee uur kwamen mevrouw en de heer Elskamp op de tuin aan. Zij waren in de auto van de voorzitter van „Jeugdland", de heer B. H. van Zanten, van huis gehaald. Door een erehaag van de speeltuinjeugd bega ven zij zich naar het op de tuin opgerich te podium waar de heer Van Zanten de goede hoedanigheden van de heer Elshout in het licht stelde. Als blijk van waarde ring en erkentelijkheid ontving de heer Elskamp een divankleed en een metalen siervis, geschenken, die door de kinderen van „Jeugdland" bijeen waren gespaard. Ook de heer P. Walbeek sprak uit naam van het Haarlems Speeltuin Verbond de heer Elskamp in waarderende bewoordin gen toe, waarbij hij herinnerde aan het jarenlange voorzitterschap van de heer Elskamp van de speeltuin „Flora" De heer Walbeek deed zijn toespraak verge zeld gaan van een bloemstuk. Hierna genoten de kinderen met volle teugen van een poppenkastvoorstelling en van het optreden van de goochelaar mr. Jack, die weinig moeite had tal van mon den van verbazing te doen openvallen. De vrolijke lach was niet van de lucht toen de clown wel even zou laten zien dat hu er ook wel wat van kon. Tussen de bedrij ven door werd de jeugd op lekkers getrac- teerd.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 10