Sótctcft €LISSB€T1) m Uitgaan in Haarlem Musicoloog kwam met papieren getuigen aandragen Antwoord van B. en W. op vragen over verzakkingen in Zuidpolderstraat DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs VRIJDAG 20 JUNI 19S8 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 Haarlemse rechtbank wmm Kamers in stadhuis worden verbeterd Haarlemse Cricketbond Engelse cricketers verloren van Rood en Wit Er komt een afscheiding bij de Garenkokerskade Plan in studie om water in vaarten te verversen Goldschmidt toch leider in Tour-ploeg weer of geen weer melk Honkbalprognoses EHS-ers gaan revanche nemen tegen Vole wijekers Twee ton gevraagd voor kapel op begraafplaats De Avondvierdaagse HOLLANDIA 27 ct. TONEEL MUZIEK Onttrekken aan het verkeer van deel Middenweg Bijna 2 V2 miljoen gevraagd voor nieuwe gashouder FILMVOORSTELLINGEN TENTOONSTELLINGEN Zes doden in het verkeer Morgen kunnen Londenaars weer met de bus mee Met een pak kranten en periodieken on der de arm geklemd was de verdachte de rechtszaal binnengestapt. Zijn gezicht voorspelde voor hen, die achter de groene tafel over hem oordelen moesten, niet veel goeds. Hij zou die Haarlemse rechters wel eens haarfijn zeggen hoe hij dacht over het onrecht, dat ze hem aangedaan had den. Regelrecht stevende hij op het ge- tuigenhekje af, maar de deurwaarder be duidde prompt dat de beklaagdenbank voor hem gereserveerd was. Zijn zelfver zekerdheid kreeg een flinke deuk toen hij struikelde en met een smak in het zon daarsbankje terecht kwam. Met zwaar ge fronst voorhoofd luisterde hij naar het geen de officier van Justitie hem tenlaste- legde. Op 12 maart van dit jaar had deze ver dachte, een 62-jarige musicoloog uit Am sterdam, op de Amsterdamsestraatweg binnen de bebouwde kom van Halfweg als bestuurder van een auto ruimschoots de maximum snelheidsgrens van vijftig ki lometer overschreden. De Haarlemse kan tonrechter had hem hiervoor een boete van 90.- opgelegd, maar de musicoloog had tegen dit vonnis hoger beroep aange tekend. „En weet u waarom, edelachtbare?" barstte de grijsharige verdachte los. „Om dat ik hier moet boeten voor de fouten van anderen. Ik heb hier een stapel pa pieren getuigen bij me, kranteknipsels waarin van alle kanten geageerd wordt dat het met die maximum snelheidsbor den op de Amsterdamsestraatweg alles behalve in orde is. Als je uit Amsterdam komt passeer je 'n bord met een kruis door de 50 kilometer en het eerste bord met 50 kilometer zie je pas vlak bij Haarlem". Een wachtmeester van de rijkspolitie kwam echter als getuige verklaren, dat er even buiten Halfweg wel degelijk met blauwe borden is aangegeven, dat men de bebouwde kom nadert en dus niet harder gereden mag worden dan 50 kilometer per uur. De verdachte had echter nog meer pij len op zijn boog. Met een kranteknipsel wuivend bracht hij de heren rechters en de officier onder de aandacht, dat de kan tonrechter in Amsterdam een ambtenaar, die precies dezelfde overtreding had be gaan, slechts tot een boete van tien gul den had veroordeeld. „Waarom krijgt die ambtenaar voor hetzelfde feit maar een tientje boete, ter wijl ik, die zo verschrikkelijk hard moet werken, 90.- moet betalen? Dat wil ik wel eens dolgraag weten", merkte de ver-' dachte op en zijn stem trilde daarbij van heilige verontwaardiging. De officier, mr. G. W. F. van der Valk Bouman: „Wie zegt u dat die ambtenaar niet even hard werkt als u?" Verdachte: „Dat is best mogelijk, maar ik kan er met mijn pet niet bij dat er hier met twee maten wordt gemeten". Een van de rechters: „Verheugt u zich dan niet in het geluk van uw medemens?" Verdachte: „O nee, helemaal niet!" De officier vroeg bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. Hij achtte het niet juist wanneer de verdachte zich Advertentie Ook met filter verkrijgbaar. 95 cent. De twee kamers in het Haarlemse stad huis, die thans in gebruik zijn door de stichting „Haarlems Bloei" zullen met het oog op de mogelijke uitbreiding van het college van B. en W. door de stichting moe ten worden ontruimd. Om deze kamers hun oude representatieve karakter te her geven zal het noodzakelijk zijn enige ver beteringen erin aan te brengen. Zo zal het verf- en witwerk, alsmede het behang moeten worden vernieuwd. Ook zal de en tree moeten worden vernieuwd. Voorts moet de meubilering, stoffering en wand versiering worden aangepast aan het vroeg negentiende-eeuwse karakter van de ver trekken. In totaal zal hiermee een bedrag van 14.170 gemoeid zijn. Ook vragen B. en W. de raad een krediet van 6.400 voor de verbetering van het interieur van de kamer van de wethouder van Openbare Werken. De op dinsdag- en woensdagavond tus sen R. en W. a en R. en W. c gespeelde competitiewedstrijd aan de Spanjaards laan had een wonderlijk verloop, dat in een gelijk spel eindigde. Na een zeer slechte start bereikte het wat oudere a- elftal 75 runs, waarvan C. J. P. van Baas- bank 24 n.o. en R. Hissink 12; H. van Son 3-34 en J. Pot 5-16. R. en W. c maakte een misrekening en had na het trekken van de stumps eveneens 75 runs, zij het voor het verlies van zeven wickets, in de boe ken: J. Klein 10, B. Chabot 21, H. van Son 17 en J. Schade van Westrum 11; C. J. P. Baasbank 5-26 en E. van Liemt 2-25. Beide elftallen telden invallers. Het programma voor zaterdag luidt: Haarlem 4Haarlem 3 (Donkerelaan te Bloemendaal); CVHW R. en W. c 'Heemsteeds Sportpark); R. en W. a DMHC 2 (Spanjaardslaan, Haarlem). beroepend op een vonnis van een andere kantonrechter al betrof het hier dan ook een soortgelijke verkeersovertreding een lichtere straf zou worden opgelegd. Hij was van mening dat de verdachte, in dien hij beter had opgelet, de 50 km.-bor den bij Halfweg had moeten opmerken. Het laatste woord van verdachte luidde: „Ik kom hier niet om te bedelen, maar om recht te zoeken", en met een stille dreiging voegde hij eraan toe „Als ik meer dan tien gulden moet betalen heb ik een heel ander plannetje. Goeie middag, heren". De rechtbank zal in deze zaak op dins dag 1 juli uitspraak doen. De Sittingbourne Wednesday Cricket Club uit Kent op een tiendaagse toer door Nederland heeft donderdag tegen een combinatie van Rood en Wit verloren met drie wickets. De Engelsen batten in het begin wat ongelukkig, maar kwamen op een redelijke Rood en Wit-aanval toch nog tot een totaal van 115 (Onstein 214, Venker 4—29, De Wijs 0—19, Luining 3— 19 en Voors 18). De Haarlemse batsmen bleken daarna nogal wat moeite te hebben met de vrij harde en zeer accurate bowlers van Sit tingbourne. Vijf minuten voor het ver strijken van de speeltijd werd het Engelse totaal evenwel gepasseerd (Onstein 18, Luining 16, Koning 37 not out, P. Zeeland 12). De Engelse club was ongeveer ter sterkte van een goede ploeg uit de Ne derlandse tweede klasse A. B. en W. van Haarlem hebben geant woord op de schriftelijke vragen van de raadsleden J. van Velsen en F. W. Kna- pe (beiden K.V.P.) over de werkzaamhe den aan de riolering in de Zuidpolder straat en omgeving. In dit antwoord de len B. en W. de vragenstellers mee, dat als gevolg van de aan en nabij de Amster damstraat opgetreden verzakkingen bij het vernieuwen der riolering op een ande re werkwijze moest worden overgegaan. Dientengevolge moet inderdaad worden gerekend op een langere duur van het werk. Op het ogenblik, waarop de verzakkin gen zich manifesteerden, was de oude rio lering in de Zuidpolderstraat reeds ge sloopt. Dat.de aansluiting van de huisrio leringen daardoor enige tijd is verbroken is normaal; deze werkwijze wordt bij soortgelijke werken namelijk steeds toe gepast. Het afgevoerde huishoudwater en de andere via de huisrioleringen afge voerde stoffen vinden alsdan hun weg in de bodem en de praktijk heeft geleerd, dat een dergelijke toestand veelal maan den kan voortduren zonder dat verstoppin gen optreden of dat door de omwonenden van hinder van stank gesproken kan wor den. B. en W. betreuren, dat in dit geval hinder van stank is ontstaan. B. en W. kunnen verzekeren, dat alles wordt ge daan om daaraan zoveel mogelijk paal en perk te stellen. Voorts zal het werk zo veel mogelijk worden bespoedigd. In de week van 27-31 mei is opnieuw be- Het ligt niet in de bedoeling van B. en W. om langs de Garenkokersvaart in Haar lem een afrastering te doen plaatsen, om dat zulk een afrastering kinderen, die in het water gevallen zijn, belemmert weer op de wallekant te klimmen. Wel is be sloten de taluds aan de trottoirzijde langs het gedeelte van de Garenkokerskade tus sen de Pieter Kiesstraat en de Duvenvoor- destraat te voorzien van een afscheiding, zoals ook is aangebracht langs het ge deelte tussen de Kinderhuissingel en de Pieter Kiesstraat. Dit delen B. en W. mee in antwoord op vragen van het Haarlemse raadslid, mr. M. D. Proper (Comm.), over de toestand in het Garenkokerskwartier. Voorts deelt het college mee, dat met het oog op de aanwezigheid van ratten en ter voorkoming van stank reeds eerder twee riooluitmondingen tot onder de waterlijn zijn afgesloten met ijzeren schermen. De overige uitmondingen bevinden zich alle onder de waterlijn. Bij de jaarlijkse actie ter bestrijding van de bruine rat is van de zijde van de bewoners van het Garen kokerskwartier geen enkele aanvrage om hulp binnengekomen. Wel is later herhaal de keren vergift uitgelegd. B. en W zien geen reden thans opnieuw over te gaan tot een actieve rattenbestrijding in het bedoel de kwartier. Met betrekking tot de stankversprei ding zal pas een afdoende oplossing kun nen worden verkregen na voltooiing van het centraal rioleringstelsel en de totstand koming van de rioolwaterzuiveringsinstal latie. Wel is een plan in studie om een voorlopige verbetering tot stand te brengen door het water van de Garenkokersvaart, de Delft en de Jan Gijzen vaart te verver sen door middel van een gelijksoortig ge- maaltje als bij de Zomervaart in gebruik is. Vanochtend heeft de KNWU een onder houd gehad met de heer J. Garnault, se cretaris-generaal van de Tour de France. De sportcommissie heeft begrip getoond voor de moeilijkheden waarin de organi satie is komen te verkeren, en is op het dringende beroep van de secretaris-gene raal van de Tour de France het volgende overeengekomen 1. Dat uitsluitend voor 1958 Goldschmidt als directeur technique wordt geaccep teerd met Buchly als zijn assistent. 2. De KNWU heeft de eis gesteld, dat alle gewonnen prijzen en premiën in de Tour de France 1958 in een pot worden ge stort en, afhankelijk van het aantal wed strijddagen. door de renners verreden, ge lijkelijk zullen worden verdeeld. 3. De KNWU heeft de secretaris-gene raal van de Tour de France verzocht in 1959, zo de KNWU zulks werst en verant woord acht, een volledige Nederlandse ploeg tot de Tour de France toe te laten. Advertentie weer ar geen Die lekkere melk is morgen, maar ook overmorgen nog goed gonnen met de werkzaamheden in het ge deelte van de Zuidpolderstraat tussen de Amsterdamstraat en de Teylerstraat. Het is onder de huidige omstandigheden niet mogelijk en naar de mening van B. en W. ook niet nodig om in dit gedeelte speciale voorzieningen te treffen. De werkzaamheden in het reeds opge broken gedeelte van de Amsterdamstraat waren reeds voordien ter hand genomen. Dc hervatting van de werkzaamheden in het gedeelte tussen de Amsterdamstraat en de Van der Hulsstraat kan nog enige tijd op zich laten wachten. Daarom is in dit gedeelte een tijdelijke riolering van gresbuizen gelegd, teneinde de afvoer van de percelen zo goed mogelijk in stand te houden. De toegang tot de aangrenzende percelen wordt, voorzover de werkzaam heden zulks toelaten, vrij gehouden, doch het is uiteraard niet mogelijk te voorko men, dat daarbij wel eens moeilijkheden ontstaan. De Europese kampioenschappen naderen. Nog slechts twee competitieweekenden en dan volgt voor de hoofdklassers twee we ken rust. De meeste ploegen hebben de helft van de veertien wedstrijden erop zit ten en op de ranglijst tekenen zich de kanshebbers op de titel al duidelijk af. De grote favorieten zijn O VVO en EHS, ter wijl het dappere EDO een zeer gevaarlijke outsider blijft. OVVO staat er het beste voor, maar de EHS-ers hebben alles nog in de hand, omdat zij de ploeg van Ur- banus nog tweemaal moeten ontmoeten. De eerste wedstrijd eindigde onbeslist en werd niet verlengd. In het officiële orgaan van de KNHB is echter nog steeds niets bekend gemaakt over de beslissing van de commissie, die speciaal voor deze affaire in het leven is geroepen. Een beetje meer tempo is wel gewenst. EHS, dat vorige week verrast werd door EDO, krijgt zaterdagmiddag De Vole- wijekers op bezoek. De Bulldogs hebben nog het een en ander met de Amsterdam mers te verrekenen, want de eerste wed strijd tussen beide ploegen eindigde in een verrassende zege voor Volewijckers. Werper De Wilde heeft al geruime tijd last van een pijnlijke arm en dat hebben zijn medespelers wel kunnen merken. Geen enkele slagploeg toonde ontzag en het ge volg was, dat het aanvankelijk zo goede veldspel zeer zwak werd. Enkele weken geleden hebben we de Amsterdammers aan het werk gezien tegen EDO en wat zij daar vertoonden was het aanzien niet waard. Wij voorspelen dan ook een ruime EHS-zege. Het rooms-katholieke gedeelte van de algemene Noorderbegraafplaats in Haar lem nadert zijn voltooiing. Op dit nieu we gedeelte is een kapel met dienstver trekken geprojecteerd, waarvoor inmid dels een plan is ingediend. Voor de verwezenlijking van dit plan is een uitgave gemoeid van naar raming 200.000. Voor dit bedrag vragen B. en W. van Haarlem de raad een krediet. Ook de tweede dag van de Avondvier daagse is ondanks af en toe een fikse regenbui, in de beste stemming verlopen. Er waren slechts vier uitvallers en ook het aantal 'Jaren was, evenals op de eerste avond, zeer gering. Het parcours voor hedenavond luidt als volgt: 10 km voor junioren: Domi, Zandvoorter- pad, Korte Zijlweg, Ramplaan, Vlaamse- weg, Lorentzkade, Pijlslaan, Leidsevaart, Willem Klooslaan, Herenweg, Prof. Asser laan, Leidsevaart, Zandvoortselaan, Ooster duinweg, Bilderdijklaan, Burg. Den Tex- laan, Bovenweg, Elswoutslaan, Korte Zijl- weg, Zandvoorterpad, Domi. 15 km voor senioren: Domi, Zandvoorter pad, Korte Zijlweg, Ramplaan, Rollands laan, Vlaamseweg, Lorentzkade, Pijlslaan, Leidsevaart, Leidsevaartweg, Prof. Asser laan, Herenweg, Manpadslaan, Leiweg II, Vogelzangseweg, Boekenrodeweg, Ooster duinweg, Bilderdijklaaan, Burg. Den Tex- laan, Bovenweg, Elswoutslaan, Korte Zijl weg, Zandvoorterpad, Domi. Het parcours voor de laatste dag van de Avondvierdaagse, op zaterdagmiddag, is als volgt uitgestippeld: 10 km voor junioren: Domi, Zijlweg, Duvenvoordestraat, Joh. van Vlietstraat, Kinderhuissingel, Schotersingel, Ostade- straat, Kleverpark, Kleverparkweg, Delft laan, Orionweg, Planetenplein, Planeten- laan, Rijksstraatweg oversteken, Jan Gij- zenkade, Spaarndamseweg, Prinsenbol- werk, Kinderhuissingel, Zijlweg, Zand voorterpad, Domi. 20 km voor senioren: Domi, Zijlweg, Du venvoordestraat, Joh. van Vlietstraat, Kin derhuissingel, Schotersingel, Ostadestraat, Kleverpark, Kleverparkweg, Delftlaan, Orionweg, Planetenplein, Planetenlaan, Rijksstraatweg, Jan Gijzenkade, Spaarn damseweg, langs Watergemaal, Pol, Sluis- steef, IJdijk, Hoge Spaarndammerdijk, Kerkweg (Spaarnwoude), Spaarnwouder Liederweg, Oude weg, Harmenjansweg, Koude Horn, Nieuwe Gracht, Kinderhuis- vest, Zijlweg, Domi. Advertentie Een excellente sigaar met Het verfijnde Elisabeth Bas aroma. overheerlijk tot de laatste trek Dinsdag 24 t.m. 29 juni, Openluchttheater Bloemendaal, 20 uur: „The Oxford Play house Company" geeft een uitvoering van „Een Midzomernachtdroom" van William Shakespeare, onder regie van Frank Hauser, met de bekende acteur Joss Ack- land in de rol van Puck. De voornaamste rollen worden vertolkt door: Ann Walford als Hermia, Aleen Van dinsdag 24 tot en met zondag 29 juni speelt de Oxford Playhouse Company in het jubilerende Open luchttheater te Bloemendaal „A Mid- summernight's Dream" van Shake speare met Jocelyn James als Helena en (hieronder) Ann Walford als Her mia. Owen als Lysander, John Woodvine als Demetrius, Jocelyn James als Helena, Joss Ackland als Bottom en Gilbert Vernon als Puck. Woensdag 25 juni, Muziekschool Toonkunst, 20 uur: Leerlingen van de Stichting Mu ziekschool van de Maatschappij tot be vordering der Toonkunst geven een uit voering. Het pr-ogramma vermeldt wer ken van Scarlatti en Bartok. Donderdag 26 juni, Concertgebouw, 20 uur: Het Noordhollands Philharmonisch Or kest geeft een zomerconcert onder lei ding van Marinus Adam. Het programma wordt geopend met „Chaconne" van Pur- cell, gevolgd door „Sinfonia pastorale" van Tartini. Vervolgens speelt de solist in dit concert, de violist Jo Juda, het Vioolcon<*«rt in A, K.V. 219, van Mozart. Na de pauze wordt een uitvoering ge geven van de Zesde Symfonie (Pathéti- que) van Tsjaikofsky. Vrijdag 27 juni, Concertgebouw, 15 uur: B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor een gedeelte van de Middenweg, tussen de Ambachtstraat en de Korteweg, waar de lighal van de Al- bert Schweitzerschool is gelegen, aan het openbaar verkeer te onttrekken. Het weg gedeelte heeft voer het verkeer geen we zenlijke betekenis en bovendien wordt de laatste jaren veel schade aangericht aan de Üghal door baldadigheid. Voor de bouw van een nieuwe gashou der vragen B. en W. van Haarlem aan de raad een krediet van 2.400.000. Het ligt in de bedoeling, dat de nieuwe gashouder, die een capaciteit zal hebben van 100.000 kubieke meter, geplaatst zal worden op een terrein ten oosten van de gasfabriek aan de Oudeweg. In gevulde stand zal de gashouder een hoogte hebben van 56 me ter. Ook de diameter van de kuip aan de onderzijde van de gashouder zal 56 meter bedragen. Van het rijk is een tegemoetkoming te verwachten van 230.000 voor de destijds geleden oorlogsschade wegens het ver lagen van de grootste aanwezige gas houder. De nieuwe gashouder is nodig als ber ging voor een grondvoorraad gas, die ge bruikt wordt om stagnatie in de gasleve ring te voorkomen. De rgroting van de gasbergruimte geschiedt in overeenstem ming met de conclusies van het destijds door het Nederlands Economisch Instituut en de Gasstichting gezamenlijk uitge brachte rapport. Leerlingen van mejuffrouw Coby Rie- mersma geven een zangdemonstratie. Zondag 29 juni, Concertgebouw, 15 uur: Onder auspiciën van de afdeling Haar lem van de Katholieke Bond van Be jaarden en de Algemene Bond van Ouden van Dagen geeft het uit honderd leden bestaande „Oslo's kinderkoor" een uit voering voor bejaarden. Zaterdag 21 juni, Lido-theater, 23.30 uur: Een nachtvoorstelling van de film „Per- rucha, kind van de nacht" met Frangoise Arnoul. Zondag 22 juni, Lido-theater, 11 uur: De film „Madame Butterfly" met Anna Maria Canali. Zondag 22 juni, Rembrandt-theater. 11 uur: Nogmaals „Geen plaats voor wilde die ren". Zondag 22 juni, Studio-theater, 11 uur: Een reprise van de film „De wereldzee", die voorafgegaan wordt door „Rovers van het moeras" van Walt Disney. Woonhuis Jacobus van Looy: Geopend iedere dag van 1012.30 uur en van 13.3017 uur en zondag van 1417 uur. Frans Halsmuseum: Permanente tentoon stelling van werken uit de Haarlemse School van de zestiende eeuw tot heden. Onder meer de meesterwerken van Frans Hals. Het museum is geopend op werkdagen van 1017 en on zon- en feestdagen van 1317 uur. Teylermuseum: Schilderijen uit de negen tiende en twintigste eeuw. Tekeningen uit de Hollandse, Italiaanse en Franse school van de zestiende tot de twintigste eeuw. Fossielen, mineralen, natuurkun dige instrumenten. Geopend iedere werk dag behalve maandag, van 11—17 uur. De eerste zondag van elke maand van 1315 uur. Bisschoppelijk museum, Jansstraat 78: Middeleeuwse en latere schilderijen, sculpturen, paramenten, kantwerk, hand schriften en munten. Geopend op werk dagen behalve maandag van 1017 uur, des zondags van 1316 uur. De Ark (Klein Heiligland 13) Tentoon stelling van zeldzame krijtlitho's uit vroeger bezit van koning Leopold I van België. Geopend tot 29 juni, dagelijks van 1023 uur. 't Goede uur (Nieuwe Kerksplein): Expo sitie van werken van Kees Verwey, 10 IJ uur. Geopend tot 1 juli Huis Van Looy: Een keuze collectie van moderne kunstwerken wordt tentoonge steld. Geopend op werkdagen van 10 12.30 en 13.3017 uur. Des zondags van 14—17 uur. De Waag: Tentoonstelling van het werk van de Vlissingse schilder Bram Phil. Geopend t/m 6 juli, dagelijks van 1017 uur; des zondags 1417 uur. Kunstzaal „Ten Bruggen-Cate": Tentoon stelling van werken van Henk van Es. Geopend tot en met 6 juli, dagelijks van 11—17 uur; 's zondags 14—17 uur. Toen hij geen voorrang verleende aan een autobus werd de 63-jarige bromfietser C. Marijnissen uit Bavel (N.B.) te Breda op slag gedood. Zijn echtgenote, die ach terop zat, werd met zware verwondingen naar het St. Ignatius-ziekenhuis te Breda vervoerd. In het Diaconessenhuis te Emmen is de heer M. Voois uit Apeldoorn overleden Hij werd ernstig gewond, toen hij te Em men met zijn personenauto tegen een vrachtauto botste, die plotseling voor een paar bussen moest stoppen. Op de Rijksweg AmersfoortApeldoorn is in de gemeente Barneveld onder Gar deren een bewusteloze man aangetroffen. De man was ernstig gewond. Hij is over gebracht naar het ziekenhuis "„De Lich tenberg" te Amersfoort, waar hij enkele minuten na aankomst vannacht is over leden. De man was ongeveer zestig jaar. Hij had geen papieren bij zich, zodat zijn identiteit niet bekend is. Het is waar schijnlijk dat hem een verkeersongeluk to overkomen. De 19-jarige Henk te Riet is even buiten Lochem in botsing gekomen met een bromfiets. Te Riet, die een motorfiets be reed, verloor de macht over het stuur en kwam met zijn hoofd tegen een betonnen paaltje aan de weg. Hij werd naar het ziekenhuis in Lochem gebracht, waar hij in de loop van de avond is overleden. Op de rijksweg AmsterdamUtrecht onder Breukelen is donderdagnacht om omstreeks twaalf uur een ongeluk ge beurd waarbij de 40-jarige T. B. Raats en de 54-jarige B. J. Bouwmeester, beiden uit Amsterdam, om het leven kwamen. De Amsterdammers waren op de rij baan UtrechtAmsterdam gestopt om een reparatie aan het achterlicht uit te voeren De bestuurder van een militaire auto, een Amerikaanse luitenant, gestationeex-d op de vliegbasis Soesterbei'g, merkte hen te laat op en reed op hen in. Beiden waren op slag dood. De luitenant bleef onge deerd. LONDEN (Reuter) Vertegenwoordi gers van het vijftigduizend man omvat tende Londense buspersoneel, dat ruim anderhalve maand geleden in staking ging hebben besloten vandaag op massaverga deringen de stakers aan te raden een com promisplan te aanvaarden en op zaterdag weer aan het werk te gaan. Kringoefening. Op vrijdag 27 juni zal in Hoofddorp een kringwedstrijd voor blokploegen van de kring Nooi'dholland 6 van de dienst Beschei-ming Bevolking ge. houden worden. AMSTERDAM Aandelen Unilever ondergingen op het Dami-ak een verdere en gevoelige reactie op de koersstijging van de vorige week, Er was in dit fonds wat middenkoersaan bod, waartegenover niet voldoende vraag aanwezig was. Er vonden x-uilingen plaats van aandelen Unilever in aandelen Phi lips. Dit kwam tot uiting in de koers van beide papieren. Unilever opende bepaald flauw op 35354, min 7)4 percent vergeleken bij de vox-ige slotkoers, terwijl aandelen Philips op 29654 ruim 3 punten lager open de. In het verdere beursverloop bleef de handel vrij i-ustig en steeg Unilever tot 356; Philips tot ongeveer 298. De reeds enige dagen geleden voorspelde disconto verlaging in- Engeland van 5Vu tot 5 per cent was niet van invloed op de koersen van de aandelen en van de staatsobligaties in Amsterdam. De discontovei-laging was i'eeds in de koersvorming van de aandelen verdisconteerd, aldus de beurs. AKU opende op 188)4, min 2 percent, maar kon in het verdere beursverloop op publieke vraag aantrekken tot 191 tegen vorige dag 190 A percent. Kon. Olie bleef op ƒ172,- ongeveer 2,beneden de vorige dag en was een halve gulden onder pariteit TTew York. Evenals op woensdag was Parijs lichtelijk aan de markt. Ovei'igens had de handel in dit fonds slechts een geringe betekenis. Aan de willige stemming van woensdag, toen aandelen Philips boven de driemaal pari-koers noteerden, is dus een snel einde gekomen. Dit behoeft niet gezegd te worden voor de cultuurafdeling, waar aandelen Ver. Deli rustig de koersstijging van de laatste dagen voortzetten. Het fonds lag op 97Vi wedei-om 2 punten hoger. Amsterdam Rub ber monteei'de evenals Senembah een percent. HVA was fractioneel lager. De scheepvaarten hadden een goede vaart en door aankopen voor buitenlandse (Duitse), rekening,, lagen deze aandelen over het algemeen boven de prijzen van de vorige dag. Speciaal aandelen KPM waren aan de vaste kant op II6V2, plus 2 percent. De Engelse discontoverlaging had, evenals de aanstaa'nde 4% percent obli gatielening a 98% percent groot 100 mil joen van de Bank voor Nederlandse Ge meenten, geen invloed op de staatsobli gaties die fractioneel lager waren. Aan delen KLM werden f 1,hoger op 105,50 vernomen. Prolongatie 4 percent. (ANP) NEW YORK Tegen beurseinde ontstond er een scherpe koersdaling. Tot dat tijdstip hadden de noteringen zich binnen nauwe grenzen ge handhaafd. De daling volgde terstond op het nieuws, dat de Senaat alle voorstellen tot accijnsverlaging op auto- en spoorweg vervoer zou gaan verwerpen. Ni. de beurs bleek echter dat de verlagingsvoorstellen met sterke meerdei'heid waren aanvaard. De beurs had toen echtex al sterk op het onjuiste nieuws gereageerd. De spoorwegen gingen het eerst omlaag, gevolgd door auto's, staal-, chemie-, olie-, tabak, en enkele individuele fondsen. Vlak voor sluitingstijd raakte de tikker achter bij de snel toenemende golf van verkopen. De gemiddelde verliezen bedroegen 3 dollar. Ook de metaalfondsen deelden in de reac tie, met Anaconda 2 dollars lager, National Lead zelfs meer dan 2 dollar, en Kennecott, St. Joseph Lead en International Nickel elk meer dan een dollar. Enkele farmaceu tische fondsen wisten winsten van meer dan een dollar te behouden. Commonwealth Edison en Housting Lighting waren vast bij de openbare nutsbedrijven. Het industriegemiddelde kwam van 476,65 op 471,57; dat voor spoorwegen van 118.88 op 116,47 en dat voor openbare nutsbedrij ven van 78.79 op 78,41. De omzet bedroeg 2.690.000 aandelen tegen 2.640.000 de vorige dag. Van de 1230 verhandelde fondsen slo ten er 219 hoger en 796 lager (UPI). 3-354%> Nederl. '47 3 °/o Nedl. 1962/64 A.K.U Calvé Delft 'ton Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl. Ford V. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. tij li ton Avinm Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Verg. Deli Mijen. Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Potterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Sethlehem Steel.. U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater vorige koers) Slotkoers gisteren 90,5/i« 94)4 191)4 303 180 306 19454 264 297 159 A 357 195 723 Vz f 172,20 197 >4 6954 105 146 143 12854 132 232 10954 100 224 89 170 182 168 4954 42% 6554 4054 72ls/«a 24'/i« Heden 13.45 uur 90% 9454 18754 303 177 305 192 264 292 159 54 352 194 703 168 198 69 f 103,50 145 142 129 130 233 108 101 224 89 170 182 168 47 A 4154 64 3954 7254 24

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6