St. Aloysiusschool winnaar van de interscholaire sportdag in Heemstede Haarlems Dagblad LUYCKS Een officium nobile... SLOT DEFECT? Aanmeldingsformulier 6 Kamsteeg's Automobielbedrijf N.V. Verkeersverbetering nabij Spaarnwouderstraat Reorganisatie tuinbedrijf aan Schalkwijkerweg Bouwverbod hoek Dreef en Wagenweg Onderwijsvoorstellen aan de Haarlemse Raad Burgerlijke Stand van Haarlem K O N I N K L IJ K E MARINE Belichtingsinstallatie voor Stadsschouwburg „Volksonderwijs" in Bloemendaal kreeg nieuw bestuur Pleinsport in Haarlem-Oost Positie Volkskredietbank thans gestabiliseerd Gemeente wil aankopen Ged. Oude Gracht 45 UIT STAD EN STREEK NATUUR AZIJN Grote nederlagen voor teams van HPG en DWR in waterpolocompetitie Feest voor geslaagden verkeersexamen Misverstand over bezit van pand aan Boeresteeg Bromfietser aangereden „St. Bernardus" won EHBO- wedstrijd van „Snelverband" Dr. M. J. Prinsen erevoor zitter Noordhollandse brandweerbond ZATERDAG 21 JUNI 19 5 8 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Ongeveer twaalfhonderd jongens en meisjes, allen leerlingen van de vijfde en zesde klassen der Heemsteedse scholen voor lager onderwijs, hebben zich donder dag van negen uur af intensief bezig ge houden met het beoefenen van diverse takken der atletiek. Dit geschiedde op de terreinen der Heemsteedse sportparken tijdens de jaarlijkse interscholaire sport dag; waarvan de organisatie en leiding berustten bij de leraren voor lichamelij ke opvoeding m.o.: de heren J. A. Ver- kaaik en J. Smal. De wedstrijden beston den uit werpen met grote en kleine bal, hardlopen, vèrspringen, hindernisbaan en estafettelopen. Voor elke groep was door het Heemsteeds gemeentebestuur een me daille beschikbaar gesteld, plus prijzen voor het beste klassetotaal en de beste school. Laatstgenoemde prijs bestaat uit een fraaie wisselbeker, die het vorig jaar voor de tweede maal werd gewonnen dooi de Voorwegschool. Het is deze school ech ter niet gelukt de trofee door een derde overwinning definitief in eigendom te ver werven, daar zij de beker nu voor een jaar moest afstaan aan de St. Aloysius school. De burgemeester van Heemstede, mr. A. G. A. ridder van Rappard, maakte na afloop van de wedstrijden de uitslag be kend en overhandigde tevens de prijzen aan de gelukkige winnaars. Maar niet zon der eerst een woord van dank te hebben gericht tot alle leraren en hun helpers, die deze geslaagde sportdag mogelijk maak ten en hebben geleid. De burgemeester noemde het verder een bijzonder sportief verlopen festijn, een ware verkwikking voor de volwassen toeschouwer, waaruit het gemeentebestuur nieuwe moed zal ont lenen om het voortbestaan van een inter scholaire sportdag te garanderen. Hierna maakte de burgemeester de vol gende uitslag bekend: Beste school: 1. St. Aloysiusschool (wis selbeker), 2. St. Antoniusschool, 3. Dreef- school. Beste klassetotaal: jongens, vijfde klas se Nicolaas Beetsschoól, zesde klasse St. Aloysiusschool, meisjes, vijfde klasse St. Antoniusschool (tevens mooiste prestatie door een maximaal aantal punten in alle nummers), zesde klasse Dreefschool. Advertentie MEDEDELING JULIANALAAN OPGEBROKEN blijft bereikbaar via Verspronckweg. Benzine-verkoop - Stalling - Reparatie Official Volkswagendealer Julianalaan 295 - Telefoon 11781 Voor het treffen van enige voorzienin gen aan de Burgwal en het Korte Spaarne tussen de Spaarnwouderstraat en de "Wij- desteeg, ter verbetering van de verkeers regeling in de Spaarnwouderstraat vragen B. en W.' van Hggrlem, de gemeenteraad een bedrag van f 5.150 ter beschikking té stellen. Voor de rechter weghelft van de Spaarn wouderstraat (richting Hoogstraat-Am sterdamse Poort) is een stopverbod vast gesteld, uitsluitend geldend van acht tot negen uur, van twaalf tot veertien en van zestien tot achttien uur. Dit verbod levert echter voor de bedrijven gelegen aan het gedeelte van deze straat tussen de Hoog straat en de Burgwal zoveel moeilijkhe den op, dat B. en W. thans hebben be sloten om het stopverbod voor dat straat- deel op te heffen en daarvoor in de plaats éénrichtingsverkeer in te stellen in de richting van de Hoogstraat naar de Burg- wai. Er dienen enige voorzieningen te worden getroffen, teneinde het wielrij- dersverkeer, dat uit de richting van de /Amsterdamse Poort de Spaarnwouder straat berijdt, langs een veilige weg te kunnen omleiden. Ten behoeve van de reorganisatie van het tuinbedrijf aan de Schalkwijkerweg van de Sociaal-Pedagogische Nazorgdienst vragen B. en W. van Haarlem de gemeen teraad een bedrag van f 7.200 ter beschik king te stellen en voor aankoop van vaste planten, zaad, mest, bloempotten enzo voort een bedrag van f 1.800. De bedoe ling is zich meer en meer toe te leggen op het uitoefenen van de bloementeelt. Daarmee wordt bereikt, dat de tewerkstel ling van het aantal geestelijk misdeelde jonge mannen en jongens kan worden op gevoerd van negentien tot dertig. Het laatste aantal zou groter kunnen zijn in dien nog meer tuingrond beschikbaar werd gesteld. Advertentie DE EERSTE COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u, ZIJLWEG 63- TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Aantal leden 23000 Contributie ƒ1.— per jaar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid Poolprijzen: meisjes: hardlopen, Dreef school; verspringen, St. Antoniusschool; werpen met kleine bal, St. Antoniusschool; werpen met grote bal, St Antoniusschool; hindernisbaan, St. Antoniusschool; esta fette, Dreefschool. Poolprijzen: jongens: hardlopen, Nico laas Beetsschool; vèrspringen, St. Aloy siusschool; werpen met kleine bal, St. Aloysiusschool; werpen met grote bal, St. Aloysiusschool, hindernisbaan, St. Aloy siusschool, estafette, Dreefschool. Het hoofd van de Voorwegschool, de heer P. Freerkstra sprak nog een kort slotwoord, waarin hij deze sportdag ten einde verklaarde en zijn dank betuigde aan de burgemeester en allen, die verder aan dit festijn hebben meegewerkt. De onderhandelingen die het gemeente bestuur van Haarlem heeft gevoerd om eigenaar te worden van de grond op de hoek van de Dreef en de Wagenweg heb ben geen succes opgeleverd, omdat vol gens de mening van het gemeentebestuur een te hoge koopsom werd gevraagd. Meer dan één derde deel van de grond is aan gewezen voor de aanleg van straat of plein. B. en W. delen de gemeenteraad mee, dat tot onteigening en indien de eigenaar zulks wenst tot overneming van het resterende, niet door het bouwver bod getroffen deel van zijn perceel zal moeten worden besloten, tenzij de eige naar zich alsnog bereid zou verklaren de grond tegen een redelijke prijs te verko pen. Ter bespoediging van een onteige ning stellen B. en W. de raad voor een bouwverbod vast te stellen. etui Het bestuur van de rooms-katholieke jongensscholen te Haarlem heeft aan de Haarlemse gemeenteraad een krediet ge vraagd voor de stichting van een u.l.o.- school op een terrein aan de Richard Hol- kade. Deze school moet ruimte bieden voor tenminste 151 leerlingen en zal bevatten zes gewone leslokalen, twee vaklokalen en een gymnastieklokaal. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor de gevraag de medewerking te verlenen. De raad van bestuur der Sint Radboud- stichting heeft een verzoek ingediend om voor iedere student, die aan de r.k. uni versiteit te Nijmegen studeert e.i uit Haar lem afkomstig is per jaar een subsidie van 100.- uit de gemeentekas beschikbaar te stellen. Het aantal Haarlemse studen ten te Nijmegen bedraagt momenteel elf, zodat het verzoek betrekking heeft op een totaalbedrag van 1.100.-. Het r.k. kerk- en schoolbestuur van de parochie van de H. Liduina te Haarlem heeft ten behoeve van de lagere school aan de Timorstraat een krediet gevraagd van f 2.109.- voor het aapsch^fen van meubilair én leermiddelen. Gehoord hot advies van de inspecteur van het lager onderwijs in de 'inspectie Haar lem stellen B. en W. de raad voor de heer J. F. Poen, onderwijzer van de Prinses Margrietschool aan het Junoplantsoen, over te plaatsen naar de Klaas de Vries- school voor mulo aan het Junoplantsoen. B. en W. leggen de raad ter benoeming van een onderwijzeres aan de Anslijn- school aan de Parklaan de volgende voor dracht voor. 1. Mej. H. Jansen; 2. Mej. E. Winkler; 3. Mej. F. G. Tekelenburg. Ter benoeming van een onderwijzeres aan de Jan Ligthartschool aan de Botermarkt 1. mej. C. C. K. de Jong te Haarlem; 2. mej. M. J. de Waard te Haarlem; 3. mej. H. Frantsen te Bussum. Ter benoeming van een onderwijzeres aan de Lorentzschool aan het Leidseplein I. mej. W. L. Gorter te Heemstede; 2. mej. E. Harders te Heemstede; 3. mej. H. Kop pen te Naaldwijk. Ter benoeming van een hoofd van de Mr. A. Bruchschool aan de Noormannen- straat 1. de heer H. J. Schleiffert te Haar lem; 2. de heer W. B. F. van Laar te Winterswijk; 3. de heer H. van Lohuizen te Amsterdam. Ter benoeming van een hoofd van de Prinses Margrietschool aan het Juno plantsoen 1. de heer W. B. F. van Laar te Winterswijk; de heer H. J. Schleiffert te Haarlem; de heer H. van Lohuizen te Amsterdam. Ter benoeming van een hoofd van de Christiaan Huygensschool aan de Ohm straat 1. de heer H. van Lohuizen te Am sterdam; 2. de heer W. B. F. van Laar te Winterswijk; 3. de heer H. J. Schleif fert te Haarlem. B. en W. stellen de raad voor m.i.v. 1 juli 1958 te benoemen tot onderwijzer aan de Hildebrandschool voor mulo aan de Ge neraal Spoorlaan, de heer F. I. C. Lobo te Haarlem. Tot leraar in tijdelijke dienst aan de ge meentelijke lagere technische avond school te Haarlem, de heer H. J. Hoo- gewerf. B. en W. stellen de raad voor te benoemen tot onderwijzer aan de Th. M. Ketelaarschool voor mulo aan de Park laan, de heer G. J. Bosch te Haarlem. Haarlem, 20 juni 1958 BEVALLEN van een zoon, 18 juni: T. HoogerwerfDe Mooij; E. de HaartVan Bilderbeek; A. W. K. H. Talens—Vernooij. 19 juni: J. BosmaWestermeijer; 20 juni: L. J. Klaassen—De Graaf; G. E. de Mol— Groen. BEVALLEN van een dochter, 18 juni: G. M. Bergkamp—Tuijp; A. W. K. H. Ta- lensVernooij; 20 juni: G. van Herwer denVisser. GEHUWD, 20 juni: F. Boeree en M. J. Hessels. OVERLEDEN, 18 juni: W. E. Boers, 72 jaar, Gasthuisvest; 19 juni: J. Wasmus, 64 jaar, Arthur van Schendelkade; E. J. J. Wasmus, 60 j., Ternatestraat; A. J. Schou ten, 46 j., Hazepaterslaan; A. Waasdorp- Lusthuis, 80 j., Gen. Bothastraat; J. S. Boekei—Nóorlander, 47 j., Hazepaterslaan. Advertentie officier bij de Koninklijke Marine zijn be tekent een officium vervullen, een officium nobile. Marineofficier zijn wil zeggen: het hooghouden van een naam en een traditie, die gelden onder de beste van ons volk. Daarom staat degenen, die moreel, geeste lijk en lichamelijk tegen die taak zijn opge- wassen, een belangrijke carrière te wachten. Jongelui, die menen het einddiploma H.B.S. of Gymnasium dit jaar te zullen behalen of dit reeds in hun bezit hebben, wordt aange raden reeds nu inlichtingen in te winnen over de opleiding tot beroepsofficier bij de Koninklijke Marine Vereist'e diploma's: Voor zeedienst w.o. mede begrepen marine luchtvaartdienst), tech nische dienst en elektra- technische dienst: H.B.S.-Bo/Gymn.-B voor korps mariniers en administratie: H.B.S. I Gymn.-A oj -B. Sluitingsdatum voor aanmelding: 10 juli. ZEND DEZE COUPON AAN: Ministerie van Marine, Bureau Inspecteur van het onderwijs bl] de zeemacht. Nassaupleln 4, 's-Graven- hage. lp Leerling H.B.S./Gymn. afd.:klasse:... ||p In bezit dipl. H.B.S./Gymn. afd.: sinds: 19... verzoekt toezending van het boekje „Opleiding Marineofficier B. en W. van Haarlem stellen voor de belichtingsinstallatie van de Haarlemse stadsschouwburg die geheel verouderd is te vervangen door een nieuwe Zweed se installatie van 60 kringen (die eventu eel uitgebreid kunnen worden tot 96) voor een bedrag van 98.500. De installatie zou worden geleverd door een firma in Stock holm. Voor de montage van de- installa tie, de noodzakelijke verbouwing en de andere voorzieningen, die moeten worden getroffen, is een bedrag van 106.500 no dig, zodat B. en W. de raad een krediet van in totaal f 205.000 vragen. De verou derde belichtingsinstallatie was er de oor zaak van dat verschillende stukken in de Haarlemse stadsschouwburg niet konden worden gebracht op het heden ten dage algemeen aanvaarde artistieke peil. Daar voor is nodig een installatie, die het mo gelijk maakt een groot aantal belichtin gen tevoren op te stellen en deze automa tisch in werking te brengen. De huidige installatie is er een met 30 kringen zon der voorinstelling. Het aanbrengen van de nieuwe belichtingsinstallatie is een be gin van de modernisering van de schouw burg. Advertentie „DE SLEUTELSPECIALIST" LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. 11493 De afdeling Bloemendaal van „Volkson derwijs" hield dezer dagen haar algemene vergadering. Het belangrijkste agenda punt was de bestuursverkiezing, want alle leden, die langer dan twintig jaar zitting hadden in het bestuur traden af. De waar nemend voorzitter, de heer Klein Poelhuis. dankte zijn mede-bestuursleden, vooral mevrouw Wunderink-Noorman en de heer D. Duinker voor het vele werk, dat zij in al die jaren verricht hadden. Namens de aanwezigen bedankte de heer Nijenhuis het gehele bestuur. Als nieuwe bestuursleden werden bij acclamatie gekozen de heer R. Abbas als voorzitter en de heer C. Rijnders als secre taris-penningmeester. Ondergetekende: Naam: Straat: Plaats: wenst zich met ingang van te abonneren op OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT per week 59 cent - per kwartaal 7.65. Handtekening: - Doorhalen wat niet verlangd wordt. Zy die zich met ingang van 1 juli 1958 per kwartaal abonneren, ontvangen de nummers tot en met 30 juni 1958 gratis. Dit geldt alleen voor nieuwe kwartaalabonné's dus niet voor omzetting van week- in kwartaalabonnementen. De eerste avond van het sportprogram ma, dat door het wijkcomité Haarlem-Oost is georganiseerd met het doel de speel pleinen drukker door de jeugd te laten bespelen, is stellig geslaagd. Hoewel de belangstelling groter had kunnen zijn, viel het volleybalspei zowel bij de jeugd als bij de volwassenen zeer in de smaak. De demonstrerende ploegen deden dan ook zeer hun best. De resulta^n \y3r9n.als volgt: Jongens:. Eciecta-Dié Raecksè 15-12 9-15 (1-1); Da mes: Eclecta-Die Raeckse 15-13, 15-12 12-0''; Heren: Santpoort-Die Raeckse 15-10 15-13, 12-15 (2-1). Dit jaar wellicht nadelig saldo van bijna zestig mille Het bestuur van de Volkskredietbank van Haarlem en omliggende gemeenten heeft vrijdagmiddag in hei kantoor van de bank aan de Kleine Houtstraat ver gaderd ter vaststelling van onder meer de begroting voor 1959. De rekeningen over vorig jaar werden voorlopig vastgesteld. Uitgebracht werd een verslag over de jaren 1955, 1956 en 1957. Met het oog op het terugbrengen van het kostentarief moest de begroting voor dit jaar worden gewijzigd. Het nadelig saldo van deze begroting is thans 58.282. Er wordt op gerekend, dat het totaal aantal kredieten in de komende maanden gemiddeld 220.000 zal bedragen. Op de begroting voor volgend jaar is een nadelig saldo van 38.425. Verwacht wordt, dat in 1959 totaal 2.5 miljoen aan kredieten zal worden verstrekt. Vergelijkt men het voor volgend jaar geraamde na delig saldo met dat van dit jaar en van 1957, dan kan van een stabilisatie worden gesproken. Hierover wordt ook gesproken in het verslag over de werkzaamheden der bank Nadat 1957 een zeer moeilijk jaar was, is de situatie de laatste maanden ten gunste verbeterd. Een normale kredietverlening en een belangrijk gunstiger kostentarief dan in 1957 bieden thans weer uitzicht op betere bedrijfsresultaten, die een ge zonde exploitatie bevorderen. Hierdoor kan de bank aan haar sociale doeleinden blij ven beantwoorden. In 1957 bedroeg het aantal aangevraagde kredieten 5583, waarbij inbegrepen de kre dieten, verstrekt door het Kennemer Fi nancieringsinstituut (1956: 6262). Verstrekt werden 4591 kredieten tot een totaal be drag van 1.849.053 (1956: 5341 kredieten 2.000.526). Het gemiddeld bedrag per ver strekt krediet bedroeg vorig jaar ruim vierhonderd gulden. Het nadelig saldo over 1957 bedroeg 74.366,51. Over 1956 was dit 36.849,70 en over 1955 25.122,99. Het aantal huisbezoeken aan krediet nemers zal sterk worden verminderd. Mede hierdoor kan de personeelsbezetting worden ingekrompen. Met de besturen van de tien aangesloten gemeenten zal binnenkort een bijeenkomst plaatshebben. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor voor de som van tien duizend gulden voor de gemeente aan te kopen Gedempte Oude Gracht 45. Het col lege noemt het bezit ervan voor de ge meente van belang, omdat daardoor een aantrekkelijke aanvulling wordt verkre gen van het gemeentelijk bezit in deze omgeving, dat bestemd is om het bedrijf voor openbare werken de zo hoog nodige uitbreiding te kunnen verschaffen. Het be treft een oud, in matige staat verkerend pand, waarvan de voorgevel, die voor komt op de voorlopige lijst van Neder landse Monumenten van Geschiedenis en Kunst, dateert uit het eind van de zeven tiende'óf het begin van de achttiende eeuw De gevel verkeert in goede staat, maar dient te zijner tijd gerestaureerd te wor den. Nieuws in het kort Advertentie 5 SINDS{60,'JAAR ONMISKENBAAR AAN DE TOP Ook uit de derde wedstrijd, die de HPC- dames voor de zomer-waterpolocompetitie speelden, hebben zij de volle winst be haald. In de zwemvijver „Groenendaal" ir. Heemstede kregen zij donderdagavond Sleutelstad tegenover zich. Wicky Hoffman bezorgde HPC de lei ding. Nadat een HPC-aanval in de Sleu- telstand-verdediging gestrand was, kreeg een achterspeelster van de gasten een vrije worp te nemen. De bal werd naar de voorhoede geplaatst en toen waren de Sleutelstad-aanvalsters de HPC-verdedig- sters te vlug af. Met de stand een-een werd de tweede helft begonnen. De HPC- verdediging hield daarna stand. Na enige muslukte HPC-aanvallen bracht Wickv Hoffman de HPC-overwinning op twee een. HPC—AZ '70 In de ontmoeting HPCAZ '70, die voot de eerste klasse heren werd gespeeld, heb ben de Heemstedenaren het er niet besl afgebracht.. Binnen de minuut verkreeg AZ door Rinus van Daatselaar de leiding, waarna de gevaarlijke AZ-midvoor Her man Smitshuizen er nul-twee van maakte aleer HPC een tegendoelpunt scoorde door Piet Smit. AZ had echter meteen een antwoord klaar, want met een drukbal werkte Han Trimp de bal het HPC-doel in. Toen volg den er nog twee treffers van Smitshuizen en één van Trimp zodat met de stand een zes aan de tweede helft werd begonne,n Direct na de hervatting werd het door de HPC-midvoor Smit twee-zes. Tóen werkte Smitshuizen wederom een AZ-aan- val goed af, maar er volgde spoedig weer een HPC-doelpunt bij een achterwaarts schot van Tei-meer. Rinus van Daatselaar bracht de stand op drie-acht. Toen kreeg HPC een spelersmeerderheid maar men trok daar geen voordeel uit. Smitshuizeo scoorde tenslotte nog voor AZ (3-9). HVGB—DWP De plaatselijke eerste klasse ontmoeting HVGBDWR is ook al een doelpuntrijk" strijd geworden, waarin DWR te licht werd bevonden. Nadat Wisker voor een overtre ding het water was uitgezonden kreeg d< HVGB'er Boon kort daarna een strafwore te nemen die hij inschoot. Toen volgden er. met voltallige ploegen in de strijd, twe" treffers van Hogeland, waarna Meulen- berg en Hogeland de stand op 5-0 voor HVGB brachten. Pas daarna kon de DWR- midvoor Kollerie een tegendoelpunt scoren Ook in de tweede helft bleef HVGB over wegend in de aanval en Meulenberg en Hogeland schoten raak. Kollerie maakt" vervolgens het tweede DWR-doelpunt waarna Hogeland er aeht-twee van maak te. Dat werd de eindstand. Gisteren en vanmorgen zijn de geslaagde leerlingen van de vijftien scholen uit Bloe mendaal, Overveen, Aerdenhout en Voge lenzang, die voor het verkeersexamen zijn geslaagd, in gebouw „Domi" in Overveen bijeengeweest. Zij kregen van de verkeers- onderwijscommissie in Bloemendaal een feestelijk getint programma aangeboden dat bijzonder in de smaak is gevallen. Begonnen werd met de vertoning van .,De pedaaltoeristen", een aardige en te vens leerzame film van het Verbond voor Veilig Verkeer, waarin behalve landschap pelijk schoon van Nederland de diverse verkeersproblemen en -regels de revue passeren. De kinderen, die een foutloos examen aflegden, in totaal tweeënveertig, ontvingen uit handen van de secretaris van de Verkeersonderwijscommissie. de heer J T. van Steenwijk. een vaantje. Hierna na men zij onder leiding van inspecteur L. L de Rave deel aan een verkeerscompetitio Na de pauze vertoonde een goochelaar met veel succes zijn toeren. De gemeente Haarlem heeft vorig jaar ten behoeve van een in de toekomst uit te voeren sanering aangekocht Boeresteeg 28. Na de overdracht kwamen B. en W. tot de wonderlijke verrassing, dat de aan nemer, die het pandje als opslagplaats in gebruik heeft, in de vaste veronderstelling verkeerde, dat dit zijn eigendom was. Bij een onderzoek in het kadaster bleek, dat hij in werkelijkheid eigenaar is van het naastgelegen perceel Boeresteeg 28a. Het is mogelijk dat na de verkoop van beide pandjes in openbare veiling in 1903 een onbewuste verwisseling heeft plaats ge had. Om een oplossing te verkrijgen zijn onderhandelingen gevoerd met de aanne mer, die er toe hebben geleid dat deze bereid is aan verkoop mee te werken. Vrijdagavond omstreeks kwart voor ze ven is op de Herenweg in Heemstede een 17-jarige Hillegommer op een bromfiets aangereden door een auto, tengevolge waarvan hij met een rechter bovenbeen breuk en een kaakwond naar het Grote Gasthuis moest worden gebracht. De aanrijding ontstond, doordat de auto bestuurder ten onrechte meende, dat hij nog voor de bromfietser langs rechtsaf een inrit kon inrijden. De Heemsteedse politie vraagt getuigen van het ongeval zich met haar in verbinding te stellen. Schaftlokaal. Ten behoeve van de bouw van een nieuw schaft- en kleedlo kaal op het pompstation van het gemeen telijk waterbedrijf te Overveen vragen B. en W. van Haarlem de gemeenteraad een bedrag van 67.200 ter beschikking te stel len. Voorts wordt voorgesteld een besluit van 21 november 1956 over deze bouw in te trekken. Transformatorstation. B. en W. van Haarlem stellen de gemeenteraad met het Bedrijfspensioenfonds voor het Bloombol- lenbedrijf ruiling van grond op het Frans l-Ialsplein over te gaan, waardoor de ge. meente in de gelegenheid wordt gesteld een transformatorstation te bouwen. Geisers. Ten behoeve van het aan schaffen en aanbrengen van zeven geisers met de benodigde warmwaterleidingen en vier mengkranen in woningen behorende tot het complex van zeventig woningen van „Pluis ter Cleef' aan de Kleverlaan en omgeving vragen B. en W. de raad een voorschot van 2.115 aan de vereniging te verlenen. Sanering. Wegens de toekomstige sa nering van de Rozenprieelbuurt stellen B. en W. van Haarlem de gemeenteraad voor de woningen Asterstraat 6 en Camphuys- straat 18 voor 5.400 aan te kopen. Directeur. B. en W. van Haarlem heb ben bij de gemeenteraad een voordracht ingediend tot het benoemen van de heer W. J. M. van Doorn tot directeur van de gemeentelijke school voor individueel la ger nijverheidsonderwijs. De heer Van Doorn is geboren te Kockengen. Hij is 41 jaar en woont thans in Apeldoorn. Nieuwe voordracht. De heer K. J. Teuwen, die bij raadsbesluit van 4 juni 1958 bepoemd werd tot leraar in de Duits? taal aan het Coornhertlyceum, heeft deze benoeming niet aanvaard. B. en W. stel len de raad thans onder intrekking van vorig besluit voor in deze vacature te be noemen mejuffrouw A. F ruch te Amstel veen. Eigen werk. Op vrijda® 27 juni zal in de derde driejarige H.B.S. aan de Polder weg in Amsterdam een tentoonstelling ge opend worden, waarbij werk, dat uitslui tend door leerlingen vervaardigd werd. geëxposeerd wordt. De tekenleraar C. Lin deman uit Haarlem houdt een inleidend woerd over de tentoongestelde tekeningen. Jubileum. De heer W. Kool uit de Schoterveenstraat 2 in Haarlem was vrij dag vijfentwintig jaar in overheidsdienst, ter gelegenheid waarvan hij gisteren door de hoofdcommissaris, de heer J. Fon- tijne, gehuldigd werd. De heer Kool is op het ogenblik administratief ambtenaar A tweede klasse bij de gemeentepolitie in Haarlem. Krediet voor ophoging. B. en W. van Haarlem vragen de raad een krediet van 24.970 voor het ophogen van het terrein achter de Korte Verspronckweg, waar de vereniging voor nijverheidsonderwijs de afdeling vliegtuigbouw van de Hogere Technische School in een noodgebouw wenst onder te brengen. Jongetje verdronken. Het vijfjarig zoontje van de familie Kalkhoven is in de Admiralengracht te Amsterdam verdron ken. Het kind was spelend te water ge raakt. Door de vereniging „Snelverband", de Haarlemse afdeling van de koninklijke Ne derlandse vereniging voor Eerste Hulp Bij Ongelukken werd vrijdagavond in de Wet houder Westerveldschool aan de Over- tonstraat een onderlinge wedstrijd ge houden, waarvoor men de r.k. vereniging voor e.h.b.o. „St. Bernardus" bereid had gevonden als tegenstandster op te treden. Beide verenigingen werden vertegenwoor digd door drie ploegen, die elk uit drie personen bestonden. Als jury fungeerde mevrouw J. Dijkstra en de Haarlemse artsen S. L. Anholt en P. de Smit, waar bij de teljury bestond uit mevrouw L, Biesheuvel en de heren J. Consent en Th. A. de Vries. Het maximum aantal te be halen punten was 310 voor de ploegen en 100 voor de leiders. Na een kort welkomstwoord door de voorzitter van „Snelverband"; de heer J. Schotman werd onmiddellijk met de wedstrijden begonnen, die een verheugend grote publieke belangstelling hadden ge trokken. Als opgave werd een vechtpar tij tussen politie en burgers verondersteld, waarbij twee slachtoffers waren gevallen. De een ten gevolge van een klap met de gummistok, die een hevige pijn had veroorzaakt en waardoor het hoofd niet kon worden bewogen en de ander was in de rechterknie getroffen door een revolver schot. Onder de deskundige blikken van de jury kwamen de zes ploegen achtereen volgens in actie en verleenden telkens aan de slachtoffers de eerste hulp. Aan het einde van deze wedstrijd werd door de jury de volgende uitslag bekend gemaakt: 1. „St. Bernardus 1", met 235 punten (leider H. van Dijk met 80 pun ten); 2. „St. Bernardus 2", met 213 pnt. (leider J. van Buggenum met 70 pnt.); 3. „Snelverband 1" met 210 pnt. (leidster mevrouw G. de Leeuw met 60 pnt.); 4. „Snelverband 2" met 195 pnt. (leider H. Meijer met 80 pnt.); 5. „Snelverband 3" met 190 pnt. (leider G. Kollaard met 60 pnt.); 6. „St. Bernardus 3" met 170 pnt. (leider G. Heij met 50 pnt.). De eerste prijs bestond uit een medaille voor de vereniging, plus een medaille voor elk ploeglid; als tweede prijs ontving elk ploeglid een lepeltje met E.H.B.O.-em bleem, terwijl de derde prijs uit een me daille bestond. Bijzonder interessant was ook de analyse, welke na afloop door de heer S. L. Anholt van de wedstrijden werd gegeven en waarin hij uitvoerig en duide lijk de diverse gemaakte fouten behandel de. Vervolgens werd het woord ge voerd door de voorzitter van „St. Bernar dus", de heer J. van Putten, die de orga niserende vereniging zijn dank betuigde voor deze geanimeerde avond en daarbij gaarne een returnwedstrijd in het voor uitzicht stelde. De laatste spreker was de heer J. Schotman, die zijn voldoening on der woorden bracht over deze geslaagde wedstrijd en de verheugende belangstel ling. Dr. M. J. Prinsen, commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, is op de jaarvergadering van de Noord hollandse provinciale brandweerbond, die in Hilversum werd gehouden, als erevoor-j zitter geïnstalleerd. Er werd door de ver gadering een regeling ontworpen voor de sociale positie van de vrijwillige brand weerman, die aan alle Noordhollandse ge meentebesturen zal worden toegezonden.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 10