Voor oplossen van problemen in Beverwijk en Heemskerk wordt niets gevoeld onderhoudsmonteur Echte WALES antraciet Brandstoffenhandel „De Spaarnestad" n.v. KQOKLERARES gevraagd prima VERKOOPSTER GLASPLATEN Nylon-wit Garantie Nog 5 dagen voorjaarsprijzen DRIETEX Velseris B. en W. wijzen IJmondraad af Amsterdamse Beurs DE BEURS van gisteren bekwame accurate facturiste ENIGE FLINKE MEISJES Als U binnenkort van schoolgaat HIN INPAKSTERS SORTEERSTERS CONTROLEUSES 6 Nieuw inzicht van Hoogovens houdt gevaar in voor komende ontwikkeling Stakers niet door minister Suurhoff ontvangen Scheepvaart fLEES\>PECIMJST Snel e 9 verveer dan... te mm ENIGE NETTE DAMES DINSDAG 24 JUNI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT NU GEDEPUTEERDE STATEN van Noordholland en de gemeentebesturen van Beverwijk en Heemskerk hun standpunten nader hebben bepaald ten aanzien van het wetsontwerp IJmondraad, heeft ook het gemeentebestuur van Vclsen ingezien, dat een reactie van de gemeenteraad niet langer mag uitblijven. Het Velsense college geeft de raad thans in overweging te stellen, dat de thans voorgestelde IJmondraad voor het gebied van de gemeente Velsen niet nodig is en dat deze in genen dele de eendrachtige samenwerking van Beverwijk en Heemskerk bjj de realisering van de op het grondgebied van deze twee gemeenten te verrijzen stad zal kunnen bevorderen. In dit verband wordt ook opgemerkt door het college van B. en W., dat binding aan het besluit van de gemeenteraad van 25 oktober 1955 niet mag worden verwacht, noch kan worden verlangd. In dit besluit sprak de raad uit, dat het voorontwerp van wet in beginsel aanvaardbaar was, maar dat daartegen bezwaren bestonden van administratieve aard, bezwaren tegen de opzet van de financiën en een bezwaar van onoverkomelijke aard tegen de buitengewone en in het gemeente (staats) rechts onbekende bevoegdheid, die het voorontwerp wilde verlenen aan de Gedeputeerde Staten. In het wetsontwerp IJmondraad is te gemoetgekomen aan het bezwaar van Velsen tegen de administratieve opzet. Aan de andere twee bezwaren is niet tegemoetgekomen en naar de mening van B en. W. van Velsen is daarom aan de principiële uitspraak van de raad de waar de ontnomen. Het zou volgens B. en W. juister zijn geweest indien daarvan in het voorlichtingsstuk, gelijk een Memorie van Antwoord op het wetsontwerp toch be hoort te zijn, melding was gemaakt. B. en W. betreuren dit en daarom komt het hen noodzakelijk voor, dat van dit standpunt nogmaals ondubbelzinnig wordt blijk ge geven. Een aanleiding tot deze reactie was te meer aanwezig, nu daarnaar op 21 juni van dit jaar is geïnformeerd door de mi nister van Binnenlandse Zaken via Gede puteerde Staten en nu in de Memorie van Antwoord op het wetsontwerp is gesteld „dat alle drie gemeentebesturen met be trekking tot het hun toegezonden voor ontwerp al hadden zij tegen bepaalde onderdelen daarvan wel bezwaar heb ben verklaard, dat dit voor hen principieel aanvaardbaar was". Niet op Vel sens gebied Een IJmondraad, zoals de ontwerpers van de regeling voor ogen staat, wordt door B. en W. van Velsen met beslistheid van de hand gewezen. Aan de andere kant willen B. en W. aan de hand van de erva ringen, in de laatste jaren opgedaan, de vraag beantwoorden of een IJmondraad, als destijds door de gemeenteraden van Heemskerk, Beverwijk en Velsen wel zou kunnen worden aanvaard, ook thans nog zin zou hebben ter oplossing van de zich voordoende problemen. B. en W. verwijzen hiervoor in de eerste plaats naar het ontwerp streekplan voor de IJmond-Noord. Dit ontwerp houdt re- Kening met de stichting van een stad ten noordoosten van Beverwijk op het grond gebied van die gemeente en van de ge meente Heemskerk. De problemen, waarmee een IJmondraad te maken zou hebben, spelen zich af op dit gebied. Daarbjj is het gebied van Vel sen aan beide zjjden van het Noordzee kanaal niet in het geding. Dit gebied kan ook niet in het geding zijn, omdat hier de taken, die wederop bouw- en uitbreidingsplannen in overeen stemming met het ontwerp-streekplan op leggen, nagenoeg zijn voltooid en voorts omdat de grens tussen Velsen en Bever wijk in dit opzicht geen problemen ver oorzaakt. Dit is ook door het gemeente bestuur van Beverwijk in publicaties van korte tijd geleden nadrukkelijk en zonder voorbehoud gesteld. Indien Velsen een rol zou worden toe bedeeld in een IJmondraad, dan zou deze zich hebben te bewegen op het terrein van de medewerking aan de oplossing van vraagstukken, die zich voordoen niet op haar gebied, maar vrijwel uitsluitend op dat van de gemeenten Beverwijk en Heemskerk. Deze rol, aanvankelijk wel aanlokkelijk omdat zij zou kunnen strekken tot steun aan de beide andere gemeenten, is achter af gezien toch weinig benijdenswaardig, gelet op de ervaringen, die vooral in de laatste weken zijn opgedaan in het bestuur van het vrijwillig samengestelde Advies college voor het IJmondgebied. Het staat wel vast dat Velsen steeds zou worden betrokken in de moeilijkheden, die zich voordoen tussen de gemeenten Bever wijk en Heemskerk bij de verwezenlij king van het streekplan in het gebied van die gemeenten. Deze moeilijkheden vloeien veelal voort uit de omstandigheid dat deze beide gemeenten willen trachten het tot haar territoir behorende gedeelte van 3-3%% Nederl. '47 3% Nedl. 1962/64 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.Philips Gloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Verg. Deli Mijen Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Bethlehem Steel.. U.S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater vorige koers) Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 90%o 90% 945/ie 94% 188 187% 305 305 178 177 304 303 185% 185 260 258 293 291 159% 159% 353% 350 191 191 714 403 169,30 167,20 194% 194 70% 69% 101,80 102,50 142% 140 141% 139% 126% 125 131 130 231% 230 109% 108 110% 106 220 220 87 87 169% 169% 180 180 167 167 4713/ie 47% 41% 40% 64% 63 39% 39% 73% 73 24% 24% de nieuwe conglomeratie tot een stede- bouwkundige eenheid te maken. De hieruit voortvloeiende tegenstellingen nemen naar de ervaring heeft geleerd toe, naar mate de vanuit de bestaande centra van Beverwijk en Heemskerk aan gevangen bouw van het nieuwe woonge bied vordert. De voorgestelde IJmondraad zal deze tegenstellingen naar de overtui ging van B. en W. van Velsen niet ophef fen, maar veeleer accenturen. De besturen der gemeenten zullen bij voortduring voor het forum van deze IJmondraad van hun gelijk willen getuigen en zich nog scherper dan reeds thans het geval is te weer stellen tegen iedere al dan niet ver meende aantasting van hun zelfstandig heid. Ook de taak, die een IJmondraad vol gen de Memorie van Antwoord op het wetsontwerp zou worden toebedeeld, is voor wat het gebied van Velsen betreft, niet aanvaardbaar, aldus B. en W. Daarin wordt gesteld, dat het werkplan, dat door de IJmondraad dient te worden opge maakt, „met name ook voorzieningen zal kunnen voorschrijven, welke in een mo derne stad geacht kunnen worden tot de outillage van een buurt, een wijk of het stadscentrum te behoren, en de termijn kunnen bepalen waarbinnen deze voorzie ningen tot stand moeten komen". De Memorie van Antwoord noemt in dit verband als voorbeelden scholen, lees bibliotheek, clubhuizen, sportvelden, volkstuinen, medische centra en markt- ruimten. B. en W. van Velsen spreken als mening uit, dat deze voorbeelden weinig gelukkig gekozen zijn. Ten aanzien van scholen en ziekenhuizen geven wetten en regelingen aan de burgers bepaalde rech ten, waaraan niet te tornen valt, ook niet via een werkplan van een IJmondraad. De overige voorbeelden liggen zo typisch in de gemeentelijke bemoeiïngssfeer, dat een IJmondraad weinig verstandig zou handelen, indien hij hieromtrent voor schriften zou uitvaardigen. AMSTERDAM Het was opmerkelijk hoe de Indonesi sche sector van de markt in het middel punt van de belangstelling stond. Zonder dat -er speciale factoren waren die hier toe aanleiding gaven was er kooplust voor Ver. Deli en Senembah. In deze beide fondsen werden de grootste omzetten ge maakt. De tegenstellingen waren nogal scherp, want in de overige hoeken was de animo tot zaken doen ver te zoeken. Veel hoorde men praten over de achter gronden van de opmerkelijke stijging in certificaten Ver. Deli. Men was het er over eens dat er meer gang in de markt zit. Men overwoog dat bij de tabaksinschrij vingen zeer mooie prijzen zijn gemaakt en bovendien maakte het een prettige in druk dat Hatta het overnemen van de be drijven in Indonesië heeft veroordeeld en dit schadelijk heeft genoemd voor het land. Per saldo resulteerde voor Deli een koers stijging van bijna 10 punten. Het maxi mum van de koers was op 114. Daarna volgde een reactie tot HOVz. Senembah volgde heel nauwgezet en liep tot 90 na vrijdag gedaan te zijn van 82Va tot 85. Wel waren de overige Indonesische fondsen goed gestemd maar van een opmerkelij ke stijging was hier geen sprake. H.V.A. kwam op 109, Amsterdam Rubber op 71. Alles bijeen was het een goede narkt voor de cultures. Kon. Olie bleef beneden het niveau van de ochtendbeurs, maar profiteerde van het betere verloop van Wallstreet van vrijdag. Unilever had een vast verloop, deels door ruiltransacties. Het fonds klom zelfs op tot 355. Ook Philips lag niet ongunstig en kwam ver boven de 290. AKU daarente gen handhaafde zich na een hogere ope ning. Scheepvaart was zeer verdeeld en rustig. Staatsfondsen vertoonden weinig beweging. Diverse industriepapieren weerspiegelden de invloed van jaarver slagen en jaarvergaderingen; zo bijvoor beeld Nyma en Tricotbest. Kromhout, dat vrijdag ongenoteerd bleef, trok aan op het jaarverslag. De markt sloot met onver anderd Deli en Senembah op de voor grond. Prolongatie 3V2 percent (ANP). NEW YORK Lorillard sloot 2 dollar hoger en Inspira tion Copper 2 dollar lager. Tussen deze twee uitersten bewoog de over het alge meen rustiger onregelmatige markt. De tabaks- en de farmaceutische groepen monteerden. Bij de openbare nutsbedrijven, papier- en elektronische groep waren en kele geïsoleerde fondsen, die meer dan een dollar stegen. De auto's waren lusteloos. Eastman Kodak en Du Pont de Nemours waren flauwer. De koperfondsen daalden fractioneel nu de koperprijzen wat zijn verlaagd. De spoorwegen ondervonden na delige invloed van de verwachting, dat de hulp van de Senaat met de accijnsverlagin gen door het Huis weer teniet zal worden gedaan. De olies waren verdeeld, behalve Union Oil of California dat op hoogste dag. waarde 2 dollar hoger noteerde. Het Industriegemiddelde kwam van 473,60 op 471,66; dat voor spoorwegen van 119,17 op 118,43 en dat voor openbare nutsbe drijven van 78,59 op 78,31. Van de 1164 ver handelde fondsen sloten er 346 hoger en 556 lager. De omzet daalde van 2.590 000 aan delen tot 2.340.000 de vorige dag. (UPI) Ook uit hoofde van de opgedragen taak moeten B. en W. van Velsen daarom de voorgestelde IJmondraad afwijzen. Indien mocht blijken, dat de gemeente Velsen met de gemeente Beverwijk en/of Heemskerk een enkel gemeenschappelijk belang zou hebben te regelen, zou dit ge makkelijk via een regeling krachtens de Wet op de Gemeenschappelijke Regelin gen tot stand kunnen worden gebracht. Langs welke weg de problemen ten noorden van de grens der gemeente Vel sen dan wèl moeten worden opgelost en hoe het voor de verwerkelijking van het streekplan voor de IJmond-noord nood zakelijke werken vanuit één visie voldoen de kan worden gewaarborgd, ligt niet ter beoordeling van de raad of van B. en W., daar dit betrekking heeft op een ter ritoir buiten het gebied onzer gemeente. Wél wijzen B. en W. er op, dat het on langs gepubliceerde nieuwe inzicht van de directie der Kon. Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken te IJmuiden, volgens hetwelk de vestiging van nieuwe werk nemers voor dit bedrijf in aanzienlijk langzamer tempo zal plaats hebben dan bij de opzet van het ontwerp-streekplan IJmond-noord was voorzien, een nieuw gevaar voor de komende ontwikkeling in houdt. De voltooiing van het geplande aan eengesloten woongebied zal zich daar door immers uitstrekken over een langere periode, zodat de reeds bestaande neiging van de beide desbetreffende gemeenten om zich uitsluitend te laten leiden door hun eigen stedebouwkundige visie nog zal worden vergroot. De minister van Sociale Zaken en Volks gezondheid, de heer J. G. Suurhoff heeft gistermiddag geweigerd een delegatie van de stakende Haagse bouwvakarbeiders te ontvangen, zo vernemen wij van het mi nisterie van Sociale Zaken en Volksge zondheid. Als reden van minister Suurhoffs wei gering is opgegeven, dat de regering over arbeidsvoorwaarden alleen contact onder houdt met de erkende vakorganisaties. Na een rondgang langs de verschillen de bouwobjecten in Den Haag hadden en kele honderden stakende bouwvakarbei ders zich naar het ministerie van Sociale Zaken begeven. In het ministerie heeft mr. C. J. Nierstrasz, waarnemend hoofd van de afdeling Arbeidsverhoudingen, een de putatie van vijf man van het actiecomité onder leiding van J. Verschuur ontvan gen. Het onderhoud duurde ongeveer een half uur. Na afloop verklaarde de heer Verschuur, dat het gesprek een negatief verloop had gehad. De deputatie had klachten van de stakers ten aanzien van de strafbepalingen in de c.a.o. en de werk- classificatie naar voren gebracht. De heer Nierstrasz verwees de deputatie naar de oificiële vakbonden, die de c.a.o. aanvaard hebben. In Amsterdam is in een vergadering van ongeveer duizend bouwvakarbeiders be sloten hedenmiddag één uur te staken. De voorzitter van het actiecomité, G. Tim mer, zei, dat als één uur staken niet hielp, een 24-uurs staking zou worden uitgeroe pen. De adviseur van het comité, F. Eber- hardt, die secretaris is van een bij de „E.V.C. 1958" aangesloten bouwvakarbei dersbond, verklaarde dat men geen enke le loonsverlaging zou aanvaarden. Aagtedijk, 23 80 m. n.w. Stromboll n. Port Said. Aardijk. 23 te Cristobal. Abida. 23 te Curacao verwacht v. Philadelphia. Alaabi, 23 v. Hamburg n. Antwerpen. Alioth, pass. 23 Kp. Finisterre n. Las Palmas. Amstelbrug, 23 te Port Sudan verwacht v. Suez. Amstelpark, 25 te Albany verwacht. Amstelsluis, 21 v. Seattle n. Japan. Amstelstad, 23 550 m. z.w. Karachi n. Port Louis. Andiik. 23 te Gravesend verwacht n. Londen. Annenkerk, 23 370 m. z.o. Port Sudan n. Pt. Said. Appingediik, 23 v. Swansea n. Jamaica. Arendskerk, 23 480 m. o.z.o. Guardafui naar Fre- mantle. Argos, 23 Finisterre gepass. n. Lissabon. Ariadne, 23 50 m. o. Kp. Bon n. Tabarca. Attis, 23 te Antwerpen n. Amsterdam. Batu, 23 v. Wilmington n. Genua. Bengkalis, 23 v. Amsterdam n. Hamburg. Bennekom, 22 100 m. z.w. Azoren n. Rotterdam. Bloemfontein, 23 v. Pt. Elizabeth n. East-Londen. Bonita, 23 v. Piraeus n. Buenos Aires. Calamares. 23 te Pto. Cortes. Calisto, 23 50 m. o. Pentlandfirth n. Wismar. Caltex Arnhem, 23 dw. Ras Fartak n. Rastanura. Caltex Delft, 23 20 m. n. Muskat n. Botanybay. Caltex Leiden, 23 v. Bahrein n. Avonmouth. Caltex Pernis, 23 60 m. z.w. Ras Fartak n. Suez. Caltex Rotterdam, 23 60 m. o. Algiers n. Pernis. Caltex The Hague, 24 v. Bahrein n. Suez. Caltex Utrecht, 23 120 m. n.n.o. Las Palmas naar Bordeaux. Camerounkust, 23 60 m. n.w. Kp. Finisterre naar Freetown. Camitia, 23 v. Curacao n. Hamburg. Carrillo, pass. 23 Miami n. New York. Oasamance, 23 te Nantes verwacht. Castor. 21 te Emden n. Hamburg. Crania, 27 te Curagao verwacht. Concepcion, 22 50 m. o.n.o. Recife n. Las Palmas. Congokust, 23 v. Amsterdam n. Bordeaux. Coolsingel, 23 410 m. z.o. Kp. Race n. Rotterdam. Corilla, 23 150 m. o. Ceylon n. Aden. Cradle of Liberty, 22 110 m. o. Aden n. Mena. Daphnis, 23 te Puerto Cabello verwacht. De Eercns, 24 te Basrah verwacht v. Kuwait. Dorestad, 22 220 m. o.z.o. Fayal n. Londen, Doris, 23 te Guanta verwacht. Drente, 23 v. Tacloban n. Suragao. Eos, 23 te Amsterdam n. Rotterdam. Esso Nederland, 23 50 m. o. Malta n. Port Said. Elrema, 23 v. Berre n. Piraeus. Fravizo, 24 to Liverpool. Friesland SSM, 24 te Rotterdam. Gabonkust, 23 te Freetown verwacht v. Dakar. Gloria Maris, 23 100 m. n.o. Socotra n. Kuwait. Gooiland, 24 te Ilheus. Guineekust, 23 v..Luanda n. Lobito. Hathor, 24 te Rotterdam. Iiector, 23 v. Tunis n. Piraeus. Hecuba, 23 te Bremen verwacht. Heelsum, 23 te Houston. Helder, 24 te Rotterdam. Hera, 22 140 m. z. Martinique n. Rotterdam. Hestia, pass. 23 Ouessant n. Amsterdam. Hilversum, 23 550 m. w.z.w. Landsend n. Finnart. Holendrecht, 23 550 m. w.z.w. L'end n. Baltimore. Hydra, 24 te San Juan. Japara KRL, 24 te Tandjong Priok. Jason, 21 v. Trinidad n. Georgetown. Jupiter, pass. 23 Gibraltar n. Savona. Kalinga, 23 580 m. z.z.o. Christmas lsl. n. Geelong. Kara, 23 et Punta Cardon. Kelletia, 23 110 m. o.n.o. Mauritius n. Singapore. Kellia, 23 140 m. n.o. Straat Soenda n. Sydney. Kenia, 23 v. Bachequero n. Buenos Aires. Kennemerland, 24 te Amsterdam. Kermia, 23 v. Rotterdam n. Gothenburg. Khasiella, 26 te Singapore verwacht. Kieldrecht, 25 te Cochin. Koningswaard, 22 v. P. Cardon n. Thamesrivier. Kopionella, 23 te Curacao verwacht v. Cardon. Korovina, 23 te Curasao verwacht v. New York. Kosicia, 23 200 m. z.w. Fayal Az. n. Pernis. Kryptos, 3/7 te Curacao verwacht. Laagkerk, 24 te Abadan. Laurenskerk, 23 135 in. w.n.w. Pt. Said n. Harnb. Lawak, 23 V. Balboa n. Los Angeles. Leersum, 25 te Londen verwacht. Lcopoldskerk, 23 350 m. z.z.w. Suez n. Suez. Liberty Bell, 24 v. Suez n. Mena Al Ahmadi. Lieve Vrouwekerk, 26 te Marseille verwacht. Leuvekerk, 23 v. Bushire n. Antwerpen. Loosdrecht, 23 dw. Aden n. Bahrein. Maas, 23 v. Kaow eiland n. Middlesborough. Maaskerk, 23 140 m. o. Gibraltar n. Colombo. Malea, 24 v. Miri n. Niigata. Mapia, pass. 24 z.o. Formosa n. Singapore. Mataram, 23 80 m. o.z.o. Masira n. Kaapstad. Molenkerk, 23 v. Dar Es Salaam n. Zanzibar. Muiderkerk, 23 v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Munttoren, 23 120 m. z. Ras Al Hadd n. B'mashui Musilloyd, 23 120 m. o. Sicilië n. Genua. Naess Commander, 24 te Taranto. Naess Lion, 23 100 m. o. Malta n. Houston. Naess Tiger, 23 v. Galveston n. Aruba. Nanusa, pass. 23 Finisterre n. Amsterdam. Nestor, 23 te Paramaribo n. Curacao. Niobe, 23 te Helsinki n. Amsterdam. Noordwijk, pass. 23 Kp. Blanco n. Monrovia. Notos, pass. 21 Bizerta n. Leixous. Oldekerk, 23 te Genua verwacht v. Port Said. Omala, 23 v. Pta. Cardon n. Recife. Oranjefontein, 24 te Amsterdam. Oranje Nassau, 24 te Cartagena. Oranjestad, 23 te Port of Spain. Ossendrecht, pass. 23 Gibraltar n. Hampt. Roads Pendrecht, 23 65 m. n.o. Mombasa n. Abadan. Peperkust, 22 v. Takoradi n. Winneba. P. G. Thulin, 24 te Cristobal. Pclydorus, pass. 23 Malta n. Port Said. Polyphemus, 23 v. Baltimore n. Newport News. Poseidon, 23 80 m. o. Kp. Cruz n. Maracaibo. Prins Willem George Frederik, 23 640 m. w.z.w. Scillys n. Montreal. Prins Willem III, 23 te Rotterdam verwacht. Prins Willem V, 23 920 m. w. Valencia n. Harre. Raki, 23 te Bremen v. IJmuiden. Ridderkerk, 23 Colomborede ten anker. Roepat, 23 v. Singapore n. Pandjang. Rondo, 23 v. Port Said n. Malaga. Saloum, 23 te Dakar verwacht. Saroena, 24 te Bukom verwacht v. Pladju. Sehiedijk, 23 7 m. z. Startpoint n. New York. Sibajak, 24 v. Wellington n. Sydney. Solon, 22 1050 m. n.o. San Juan n. San Juan. Sommeisdijk, 24 te New York. Stad Alkmaar, 24 te Amsterdam. Stad Amsterdam, 23 rede Memia v. IJmuiden. Stad Gouda, 23 445 m. w. Landsend n. Rotterdam. Stad Haarlem, 23 v. Rotterdam n. Baltimore. Stad Rotterdam, 23 ten anker rede Freeiown. Stad Schiedam, 23 te Meiina v. Palermo. Stad Utrecht, 23 600 m. w. Scillys n. Hpt. Roads. Stad Vlaarding, 23 410 m. z.z.w. L. Palm. n. Emden. Siat. ol Liberty. 22 650 m. z.o. Ph.deiphia n. Mena. Statendam, 23 360 m. o.n.o,. Kp. Race n. Oslo. Stanvac Benakat, 23 v. Singapore n. Buatan. Stentor, 21 v. Paramaribo h. Pto. Ordaz. Steven, 23 500 m. w.n.w. Horta n. Lissabon. Straat Singapore, 23 te Mombasa. Straat Soenda, 23 v. Buenos Aires n. Kaapstad. Sunetta, 23 280 m. z.w. Sydney n. Auckland. Talisse, 23 v. Tandjong Mani n. Surabaja. Tamo, 23 te Antwerpen. I ankhaven II, 23 110 m. z.o. Belawan n. S'gerong. Tarikhaven III, 23 te Bangkok v, Sungeigerong. Tawali, 23 60 m. z.o. Suez n. Suez. Telamon, 22 550 m. n.o. Barbados n. Amsterdam. Tero, 23 v. Bahia Blanca n. Continent. Tiba, 23 te Rotterdam. Tibia, 23 580 m. n.w. Singapore n. Singapore. Titus, 23 te Belize n. Barahona. Tjikampek, 24 te Hongkong verw v. Singapore. Tomocyclus, 23 v. Cardon n. New York. Towa, 23 v. Pto. Arcevedo n. Necochea. Trajanus, 22 1500 m. n.o. Dominico n. Trujillo. Triton, 23 te Port Au Prince. Utrecht, 23 te Sandakan verwacht v. Labuan. v. Linschoten, 23 330 m. z.o. Ceylon n. Mombasa. Van Neck, 24 te-Singapore. Vivipara, 25 te Thames verwacht. Waal, 24 v. Rotterdam n. Alexandrië. W. Alton Jones, pass. 23 Perim n. Mena Al Ahm. Waterland, 23 te Amsterdam. Westerdam, 23 290 m. w. Bishoprock n. Nw. York. Westertoren, 23 480 m. z.z.o. Cocos eil. n. Geelong. Wieldrecht, 23 130 m. n.n.o. Finisterre n. R'dam. Willemstad, 23 v.t Plymouth n. Madeira. Woensdrecht, 24 te Rotterdam. Wonogiri, 23 v. Los Angeles n. San Francisco. Wonosobo, 24 te Singapore. IJssel, pass. 23 Lizardhead n. Antwerpen. Zaankerk, 23 65 m. w. Oporto n. Gibraltar. Zeeland, 23 345 m. z.o. Kp. Guardafui n. Djibouti. Zuiderkerk, 24 te Rotterdam. SLEEPVAART Barentsz Zee en Noordzee, 21 v. Maassl. n. Malmó. Blankenburg, 22 te IJmuiden. Cycloop, 20 v. Las Palmas te IJmuiden. Humber, 22 310 m. z.o. Bahia n. Montevideo. Maas, 22 te IJmuiden. Ncordholl., 21 600 m. w.n.w. St. Vine. n. Barbados. Oceaan, 18 v. Santiago de Cuba n. Tampa. Oostzee, 23 te Lissabon. Rode Zee, 22 550 m. n.o. Bermuda n. Ravenna. Titan, 20 v. New Orleans n. Maracaibo. Tyne, 22 60 m. z.w. Lissabon n. Southampton. Witte Zee, 22 v. Bombay te Maassluis. Zeeland, 22 140 m. o. Kp. Hatteras KLEINE VAART Atlas, 22 te Hamburg n. Aalborg. Brouwersgracht, 23 te Rotterdam. Elsa, 20 Kiel gepass. n. Ostrand. Flevo, 22 v. Constanza n. Istanbul. Ilias, 22 60 m. n.o. Oran n. Malta. Joost. 21 Kiel gepass. n. Ostrand. Julia Mary, 22 90 m. n. Villano n. Newport. Kaap Falga, 20 Brunsbiittel gepass. n. A'dam. Kaap St. Vincent, 20 Kiel gepass. n. Ostrand. Keizersgracht, 23 te Antwerpen. Lucas Bols I, pass. 23 Borkumrif n. Amsterdam. Li.inbaansgracht, 23 Brunsbiittel gepass. n. A'dam. Midas, 22 30 m. n.n.w. St. Vincent n. Amsterdam. Pavo, 21 v. IJmuiden n. Ostrand. Plato, 22 20 m. z.w. Kp. Palos n. Tanger. Twee Gebroeders, 23 v. Casabl. te Rouaan verw. SCHROMPELEN WEGjp Pijn en jeuk verdwijnen bloeden houdt op I De wetenschap heeft thans I eennleuwe helende substan- J tie ontdekt met de verba-tó zlngwekkende eigenschap® fde aambeien eenvoudig tesy) doen wegdrogen - pijn ver- Jdwljnt, bloeden houdt op.»', *0 Toegepast ln SPERTI-zaJf. doet dit weefsel-vernieu- to W wende Blo-Dyne zelfs de >3. •A; meest hardnekkige aam- i beien Ineenschrompelen, zó 'afdoend dat ze thans geen® i probleem meer zUn. l SPERTI-zalf ls zacht enW 4 desinfecterend - bevat géén sjg verdovende middelen. Voor to j veilige, rechtstreekse be-fc?, «handeling van aambeien, fl {een tube SPERTI A L 3.30. i.ft In alle maten SABELIS KERREBLTN Hofleverancier Antonlestr. 1931 Haarlem Tel. 11898 GRUNDIG De nieuwste taperecorder wordt U gaarne gedemonstreerd door VAN DEN BERG, ZIJLSTRAAT 87. Telef. 11110 No. 1 op TELEVISIE en RADIO gebied SPECIALE AANBIEDING GRUNDIG RADIO PHILIPS GRUNDIG GEVRAAGD voor spoedige indiensttreding voor bin nenkort te openen MODERN SMEERSTATION Aanmelden parsoonlijk 's avonds tussen 7.30 en 9 uur. G. F. DICTUS, MEIDOORNSTRAAT 1, IJMUIDEN-OOST Industriële onderneming in Haarlem Zuid/West vraagt: voor binnen- en buitenland Brieven onder no. 8462 aan het bureau van dit blad. Voor iedere beurs ONZE RECLAME: „C O R N N I C' Afm. III (20/30) 11.55 Afm. II (30/50) 11.10 „VICTORIOUS" Super Afm. III (20/30) 14.75 Afm. II (30/50) 14.75 Parel (15/20) 13.90 Viertjes (10/15) 11.25 Afm. 15/20 (parel) 10.80 Afm. 10/15 (viertjes) 9.90 „SEVEN SISTERS", 1e soort Afm. III (20/30) 13.6(i Afm. II (30/50) 13.05 Parel (15/20) 12.85 Viertjes (10/15) 10.50 GARANTIE Beslist niet gemengd. Gruis- en steenvrij. Weinig as (3%). Een H.L. weegt pl.m. 75 kg. Ook alle andere soorten brandstof. Vraagt onze volledige prijscourant. Friese Varkenmarkt 6-10 (Spaarne bij Viaduct) Telefoon 1-4-1-6-4 en 1-3-9-0-4 WOENSDAG GEHAKTDAG 1 pond Gehakt98 ct. '/2 pond Vet 25 ct. pond Rookworst (stukje) 59 ct Kruisstraat 20 naast Automatiek Telefoon: Haarl. 12400, 12100 en 11700. Zandvoort 2655. luwelen, Goud en Zilver inkoop H W. D A M E S Kruisstraat 19, Haarlem. b d Ridderstr Tel 16910 f HQOP <VHverteert in dit blad ii.il Uw charmantste lingerie nu gegarandeerd BL IJ VEND WIT! Lees maar eens wat de A.K.U. (fabrikante van Enkalon) ons over DRIETEX schrijft: "Wij kunnen DRIETEX zowel uil een oogpunt van waswerking als wat liet behoud van de witte tint betreftmet vertrouwen aanbevelen." Ook reeds geel geworden Nylon wordt geleidelijk weer wit en gekleurde Nylon blijft eveD fleurig als nieuw. Speciaal voor de wasmachine maar ook onmisbaar voor nylon 3000 m2 OF GEDEELT. OPSLAGTERREIN en/of 300 m2 BEDRIJFSRUIMTE dir. aanv.baar, gelegen aan gr. weg en vaarwater, in industriegebied Noordwijkerhout-station. Br. no. 8457. Er is nog plaats voor voor alle afdelingen. Ook gehuwden voor gedeeltelijke dagtaak komen in aanmerking. Aanmelden: E@rste Haarlemss Stoomwasserij N.V., KAMPERSINGEL 56. voor de MULO-SCHOLEN te HEEMSTEDE. 10 tot 15 les uren per week. Salaris volgens rijksregeling. Ingaande nieuwe cursus. Schriftelijke sollicitaties z.s.m. aan Mevr. C. E. ElffersBoom. Zandv. Allee 6. Heemstede. en verkoper wilt worden kunt u nu reeds sollici teren bij SIMON DE WIT om in een van haar fili alen te Haarlem te worden geplaatst. Voor een flinke jongeman prima toekomst mogelijkheden. Vakantie kan worden geregeld. Schriftelijke sollicitaties te richten aan SIMON DE WIT N.V., Personeelsafdeling, Postbus 2 te Zaandam. Gevraagd: Bekend met het gehele manufacturenvak. Uitstekend salaris. Vakantie kan geregeld worden. B. B U L L E, GEN. CRONJÉSTRAAT 51—55. HAARLEM. fabrikan ten van Li- belle-Nylons vragen Verloning volgens CAO, met ruime moge lijkheid tot 30% over- verdienste. FRISSE. GEZELLIGE ATELIERS Onze Personeelsafdeling, Zijlweg 138, Haarlem verstrekt U gaarne alle verdere gewenste inlichtingen. 0y fit vraagt voor direkt (leeftijd tot 40 jaar) voor licht sorteerwerk GOEDE ARBEIDSVOORWAARDEN - HOOG LOON Aanmelden: Paul Krugerkade 47 - 49, tussen 9—12 uur en 13.30—17 uur.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 8