Tsjechen wijzen Brits diplomaat uit Zuiveringen in Oost-Europa Opnieuw tumult in de Bondsdag Oeek DE BEURS Bonn kreeg excuus van Russen van gisteren een typiste gevraagd ENIGE FLINKE MEISJES een jongen of meisje VERTEGENWOORDIGERS Drie lezingen van een vreemde geschiedenis Minister Vondeling wenst: Koffiemelk goedkoper, room duurder Vijf raadsleden van Finsterwolde bedanken „Antillen dienen baas te zijn in eigen huis" Minister Van der Meer naar Curagao teruggekeerd The Tin Star Stoottroepen in de aanval Osceola Loving you Spook te koop April love Lichtzinnige meisjes Nachten zonder liefde Journaal Beschuldigingen over en weer tussen CDU en SPD Koersfluctuaties op de Amsterdamse Beurs van 23 tot en met 27 juni Scheepvaart KANTOORJUFFROUW VROUWELIJKE AANKOMENDE KANTOORBEDIENDE VROUWELIJKE JONGSTE BEDIENDE lerares Algemeen Vormend Onderwijs, lerares Huishoudelijke vakken, lerares Stofversieren, ZAi i^üDAG 28 JUNI 1958 HAARLEMS DAGBLAD - OF L EUHTE HAAKLEMSCHE COL RAN 1 u LONDEN (Reuter/AFP) De eerste secretaris van de Tsjechoslowaakse am bassade te Londen, Popp, heeft vrijdag middag bekendgemaakt, dat op 4 april jongstleden de tweede secretaris van de Britse ambassade te Praag, Bedford, tot persona non grata is verklaard en uit het land is gezet wegens spionage en poging tot het uit het land smokkelen van een Tsjechoslowaaks burger, Machalek. De eerste secretaris van de Britse ambassade te Praag, Scott, verzocht, aldus Popp, de zaak met Bedford niet bekend te maken. De Tsjechoslowaakse regering willigde het verzoek in met het oog op de betrek kelijk goede betrekkingen tussen de twee landen. Maar toen later bleek, dat Ma chalek in een spionagezaak betrokken was, is de regering van haar besluit terugge komen, aldus Popp. Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft vrijdagavond een verklaring uitgegeven, waarin wordt gezegd, dat Bedford het slachtoffer is geworden van De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening kan zich niet vereni gen met een door het bestuur van het Pro- duktschap voor Zuivel voorgestelde ver laging van de heffing op koffiemelk tot het peil van de heffing op room. Een derge lijke maatregel zou de uitgaven van het Landbouw-Egalisatiefonds aanzienlijk verhogen. Het bestuur van het produktschap is van mening dat bij de bestaande heffingen de prijsverhoudingen tussen koffiemelk en room belangrijk worden gestoord, waar door verschuivingen optreden in de afzet. Teneinde de prijsverhoudingen van vóór het instellen van de heffingen weer zoveel mogelijk te benaderen, lijkt het de minis ter wel mogelijk de heffing op koffiemelk enigszins te verlagen en die op room zo danig te verhogen, dat de uitgaven van het Landbouw-Egalisatiefonds niet zullen stijgen. De drie leden van de P. v. d. A. en de twee leden van Gemeentebelang in de gemeenteraad van Finsterwolde hebben de burgemeester bericht, dat zij bedanken voor hun raadslidmaatschap, omdat samen werking met de communisten in geen en kel opzicht mogelyk is. De raad van Finsterwolde bestaat uit zes leden van de C.P.N., drie van de P.v.d.A. en twee van Gemeentebelang. In de nieu we raad zouden door de uitslag der jongste verkiezingen komen: zeven leden van de C.P.N., twee van de P.v.d.A. en twee van Gemeentebelang. De conflicten in de raad van Finsterwolde dateren al van jaren her. In 1951 werd de toenmalige burgemeester, de heer H. Tuin, nu burgemeester van Slochteren (Gr.), als regeringscommissaris belast met de taak van de raad. Dit duurde tot 1953. Daarna zijn in de raad weer vele conflicten gerezen. Herhaaldelijk verlieten de niet-communistische leden de raadsver gaderingen. Mr. G. Loopstra (V.V.D.) is thans burge meester van Finsterwolde. „De Nederlandse Antillen dienen baas te zijn in eigen huis. Daarom dient artikel 24 van het reglement van de gouverneur dan ook gewijzigd te worden of wellicht ge heel te vervallen. Natuurlijk zullen de Antillen eerst een lijst met wensen over de wijzigingen van het statuut samensel- len. Daarna zal contact met Suriname worden gezocht. Tot dusverre is over dit punt nog geen voeling gehouden met Su riname. Overigens ben ik van oordeel, dat wijziging van het statuut al eerder had dienen te geschieden". Dit verklaarde gisteravond de Antilli aanse minister van Justitie, mr. S. W. van der Meer, voordat hij, na een verblijf van enkele weken in Nederland, van Schiphol naar Curacao vertrok. Hij zei dat hij hier met minister Samkal- den gesproken had over het instellen van de mogelijkheid van cassatie bij de Neder landse Hoge Raad ten behoeve van de rechtspraak in de Nederlandse Antillen, een kwestie, die volgens minister Van der Meer al enige jaren loopt. De besprekingen over dit punt zijn zeer vruchtdragend ge weest. Met prof. De Gaay Fortman heeft mr. Van der Meer gesproken over rege lingen op privaatrechtelijk terrein. Half juli zal prof. De Gaay Fortman naar de Antillen reizen voor advies. De minister ontkende, dat hij in Neder land stappen heeft ondernomen in ver band met de uitwijzing van de journalist A. de Wit. „Men kan", aldus mr. Van der Meer, „de heer De Wit slechts in de Antillen hou den met geweld of door onrechtmatigheid Voor mij wil dit zeggen, dat de heer De Wit de Antillen zal moeten verlaten". Op de vraag of de heer Lamne naar Den Haag zal terugkeren als gevolmach tigd minister, antwoordde de Antilliaanse minister van Justitie dat dit, voorlonig niet het geval zal zijn. De hoer N. Debrot zal de lopende zaken behandelen. Gevraagd naar de verhouding tussen de Antillen en het departement van Zaken Overzee in Den Haag merkte de minister op. dat men goed moet begrijpen, dat da regering van de Antillen niet onder het departement van Zaken Overzee staat Men dient het denartement in Den Haas te zien als het contactorgaan tussen de An tillen en Nederland. Tenslote sprak minister Van der Meer de geruchten tegen, dat er tegenstellingen in het Antilliaanse kabinet zouden zijn De minister werd op Schiphol uitgeleide gedaan door de plaatsvervangend gevol machtigde minister der Antillen, de heer N. Debrot, en door de directeur van de directie Suriname en de Nederlandse An tillen van het ministerie van Zaken Over zee, drs. A. Jonkers. een valstrik van Tsjechoslowaakse autori teiten. Zonder medeweten van zijn supe rieuren had Bedford getracht Machalek in de bagagebak van zijn auto naar West- Duitsland te brengen. Toen de auto aan de grens werd aangehouden, was Macha lek gaan kloppen. Na uit zijn schuilplaats te zijn gekomen, toonde Machalek zich niet in het minst bevreesd voor de Tsje choslowaakse grenswachten. Volgens de Britse regering kan het kloppen van Machalek aan de grens alleen worden ver klaard door aan te nemen, dat hier sprake is geweest van een doorgestoken kaart. Volgens Popps bekendmaking was de auto ongeveer een half uur aan de grens opgehouden. Machalek had geen lucht meer kunnen krijgen en was daarom gaan kloppen. Hij had, aldus Popp, de grens wachten meegedeeld Bedford ongeveer 20.000 gulden te hebben beloofd indien hij hem over de grens smokkelde. Het minis terie van Buitenlandse Zaken te Londen daarentegen deelde mee, dat Bedford zegt, dat hij niet voor geld Machalek heeft be loofd hem over de grens te brengen. Popp deelde mee, dat Machalek nog niet is berecht. Naar te Londen verluidde, heeft Bed ford ontslag genomen uit de buitenlandse dienst. Twee dagen voor de bekendmaking van de Tsjechoslowaakse ambassade was de Tsjechoslowaakse militaire attaché in Groot-Brittannië, kolonel Pribyl, genoemd in verband met een proces te Worthing tegen een Britse ingenieur die geheime in lichtingen aan de attaché zou hebben door gegeven. Volgens de Daily Mail heeft Bedford ontkend dat hij 20.000 gulden zou heb ben aangenomen voor het uit Tsjechoslo- wakije smokkelen va; een „spion". „Het spijt mij slechts dat ik die man niet naar de vrijheid heb kunnen brengen. Het was kennelijk het doel van de Tsjechen om het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken in diskrediet te brengen", aldus Bedford. (Van onze correspondent in Bonn) De Russiche regering is er gisteren ein delijk toe overgegaan haar excuses aan te bieden voor de aanval op de Westduitse ambassade te Moskou, waarbij alle ruiten van het gebouw werden vernield en de voorgevel met inkt en stenen werd bescha digd. De Russen hebben ambassadeur Kroll beloofd de schade te vergoeden. Van Westduitse zijde is reeds enige ma len verklaard, dat men de beide inciden ten de Hongaarse aanval op de Russi sche ambassade te Rolandseck bij Bonn naar aanleiding van de executie van Na- gy, en de aanval op de Westduitse ambas sade niet wil dramatiseren, maar on danks deze verklaringen en ondanks de Russische verontschuldigingen gelooft men te Bonn niet, dat het Russisch-West- duitse klimaat zo snel weer mild zal wor den. WENEN (UPI) Tenminste vijftig hoog geplaatste partij-functionarissen in ver schillende communistische landen zijn de laatste tijd weggezuiverd. Deskundigen zien deze gebeurtenissen als een omvang rijke zuivering van medestanders van pre sident Tito van Joegoslavië. Volgens onze zegslieden zijn deze zuiveringen uitgevoerd kort voor, en na afloop van, het bezoek van de Russische minister-president Kroesj- tsjev aan Bulgarije. In Bulgarije en Roe menië werden de maatregelen „zuiverin gen" genoemd, in Tsjechoslowakije „nieuwe benoemingen". Vrijdag maakte radio Boekarest, bekend dat twee leden van het centraal partij- comité uit hun functie en uit de partij waren gezet. (Cinema P a 1 a c e). Een wel moedige, maar verder stuntelige en onervaren she riff, een louche jongen, met bepaald heel nare karaktertrekjes, een vaderlijke pre miejager en een schone weduwe, ziedaar de personages die in „The Tin Star" de be langrijkste rollen spelen. Het verhaal in deze ver boven de middenmaat uitstekende Western is verder niet moeilijk. De nare jongen wil sheriff worden, hetgeen de jon geman die deze functie bekleedt met de hulp van de vaderlijke vreemdeling ver hindert. Waarna dan de schone weduwe de toekomst ook weer met vreugdevolle blikken tegemoet kan zien. Maar om dat verhaaltje gaat het niet in de eerste plaats, veel meer hebben wij genoten van wat Henry Fonda (uit Twelve Angry Men) en Anthonie Perkins van de hun toebedeelde rollen hebben gemaakt. Want zij zijn het die de wat inhoudt betreft vrij con ventionele film hebben gemaakt tot een die men voorop gesteld dat men van Wes terns houdt van de eerste tot en met de laatste minuut in grote spanning meebe leeft. En dat is eigenlijk wel de grootste lof die men een film over het oude wilde westen kan toebedelen. (L i d o) W. A. Wellman heeft met zijn „Stootroepen in de aanval" een bijdrage geleverd tot de reeks stoere oorlogsfilms, die reeds bestaat. Zijn film geeft op con ventionele wijze de geschiedenis weer van een speciale élite-eenheid, die doot de Amerikanen in de laatste oorlog is ge vormd. Uitvoerig wordt de opleiding van de troep in Schotland geschetst, alsmede de eerste gevechten in Noord-Afrika en de veldtocht in Italië. Door dit algemene pa troon heen loopt het verhaal van enkele manschappen uit de troep, die enige seri euze en minder serieuze avonturen in hun (schaarse) vrije tijd beleven. Het oorlogs geweld wordt in deze film niet té af schrikwekkend weergegeven, al vallen er natuurlijk nu en dan zelfs bij élite troepen doden. De tendens is er echter één van correcte stoerheid, die aan het slot van de film een climax bereikt, als de on miskenbaar populaire commandant een zaam door het water naar een landings vaartuig waadt om in Washington nieuwe instructies te gaan halen. (R o x y) Ditmaal is het recht aan de kant van de Indianen in de film „Osceola, opperhoofd der Seminoles". Slavenhande laren hebben de vrouw van het opperhoofd ontvoerd. De wraak is verschrikkelijk. Een van die films, waarvan de liefhebbers smullen. De boosheid wordt gestraft. Toch gaat nog vaak genade voor recht, waaruit men de grootheid van het karakter leert kennen. Michael Strogoff houdt van maandag af in de persoon van Curd Jürgens de gemoederen bezig. (Rembrandt) Elvis Presley is de held van de film, die hem in juist die karakteristieke poses opvoert, welke hem tot het idool van de Amerikaanse jeugd heeft gemaakt. Dat wil zeggen van die jongeren, die hem graag zijn songs horen uitzingen en zijn ontladingen van energie- in-ritme gadeslaan. Er is voor gezorgd, dat Elvis regelmatig op het witte doek ver schijnt. Een betere aanbeveling kunnen wij niet meegeven aan deze, speciaal voor zijn supporters, gemaakte film. (L u x o r). Deze geestige Amerikaanse film, geregisseerd door René Clair, moge dan al niet nieuw zijn, ze is wel gerenom meerd: spits en vrolijk zoals men dat van de lichtvoetige Fransman gewend is. (Minerva). Tot en met zondag zingt Pat Boone het uit in „April love": lente en liefde wat de klok slaat. Wie van de goedgevooisde zanger houdt zal hem graag willen zien en horen. Maandag en dinsdag volgt een reprise van „Bonjour tristesse" naar de roman van Frangoise Sagan. (Frans Hals) Zoals wel meer ge beurt is de titel van de film niet de vlag, die de lading dekt. „Een lichtzinnige jongen" zou ze beter kunnen heten. De jongen maakt alle meisjes het hoofd op hol, tot hij het pak slaag krijgt, dat hij verdient. Er valt lering te trekken uit deze geschiedenis, omdat onze „jonge held" niet zo is getekend, dat men niet in zijn be staanbaarheid gelooft. Zijn avontuurtjes zijn zo talrijk en onbenullig, dat men de onbenulligheid als een element van ver veling gaat voelen. Gelukkig neemt de film dan snel haar draai naar de ontkno ping, die toch nog anders is dan verwacht. Maar ze is wel gezond en dat geeft dit Italiaanse produkt toch een zekere charme (Studio) Dit is de niet bepaald let terlijk uit het Italaans vertaalde titel voor een film, die een heel simpel gegeven be handelt: een meisje, dat een jaar lang wacht op een geliefde, beleeft intussen een. overigens volkomen onschuldig, avon tuur met een andere jongeman. Dat is eigenlijk alles. Maar dit thema is met veel vakmanschap uitgewerkt in een reeks boeiende filmbeelden, boeiend vooral door voortreffeliik spel van Maria Schell en Marcello Mastroianni en door suggestieve decors en fotografie, die de beklemmende sfeer, waarin deze historie zich afspeelt, sterk accentueren. Voor wie geen Italiaans verstaat., lijken soms de vele dialogen en close-ups van de beide hoofdfiguren wat al te uitvoerig. Maar het tekort aan actie wordt wel volkomen door beiden „over- sneeld". Ook Jean Marais heeft in deze film een bescheiden, maar belangrijke rol in deze trieste, maar dank zij een svm- bolische sneeuwbui toch niet droef eindigende geschiedenis. Spiegel van Nederland heeft aandacht geschonken aan het bezoek van Prins Bern- hard aan de Indiase studenten in Den Haag en aan de visite van de Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Von Brentano, aan zijn Nederlandse ambtge noot, mr- Luns. Verder was nog duidelijker dan verleden week te merken dat de kom kommertijd voor de journaalmensen is aangebroken. Vandaar dan ook dat men flitsen gaf van het schapenscheren bij Ede. de aankomst van Amerikaanse toeristen in Amsterdam, de schoonmaakwagen van de Velser tunnel en de Sportweek in Amster dam. Alles bijeen werd overigens een over zicht verkregen waarnaar men weer met plezier kon kijken. Polygoon-Profilti brengt deze week heel wat nieuws in beeld. De Haagse verkeers- brigadiertjes vormen daarin een grappig en jolig element. Ook het slijpen van de treinrails om het rare gillen te voorkomen brengt ons in contact met een probleem, waarvoor geen reiziger een oplossing zal hebben gedacht, hoe vaak hij er ook mee wordt geconfronteerd. Van onze correspondent in Bonn) Het begrotingsdebat in de Bondsdag te Bonn was gisteren weer een voortzetting van de verkiezingsstrijd in Noordrijn- Westfalen, het belangrijkste Westduitse bondsland, waar volgende week zondag verkiezingen worden gehouden. Dezer da gen zouden S.P.D.-ers in Dortmund C.D.U.-ers hebben aangevallen met ste nen en messen. De minister van Sociale Zaken, de oud-vakbondsleider Blank, stel de de uitspattingen in Dortmund, na een vakbondsbijeenkomst tegen de kernbewa pening aan de kaak. De vroegere commu nist en huidig S.P.D.-lid van de Noordrijn- westfaalse Landdag Smektala was de or ganisator van de bijeenkomst geweest, zo zei hij. Van socialistische zijde werd Blank verweten een verkiezingstoespraak in het parlement te houden, maar Blank ging voort en zei, dat het gepeupel in West-Duitsland was losgebroken en dat de verboden communistische partij uit haar schuilhoeken te voorschijn was gekomen. De voornaamste tegenstanders in dit woordgevecht waren minister Blank, bondsdaglid voor Dortmund en de S.P.D.-er Kühn die van leer trok tegen de uitspraak dat een S.P.D.-zege op 8 juli de ondergang van Duitsland zou betekenen. Het S.P.D.- lid Mommer schold de C.D.U.-afgevaar- digde dr. Meyers, „Pistool-Meyers," een toespeling op het feit, dat dr. Meyers, in dertijd minister van Binnenlandse Zaken van Noordrijn-Westfalen, bevel had gege ven bij de bestrijding van autogangsters van wapens gebruik te maken. Niettemin werd de tweede lezing van de begroting beëindigd. Volgende week komt de derde en laatste lezing aan de beurt. Het zonderlinge is dat in Noordrijn-West falen de belangstelling van de bevolking voor deze verkiezingen tot dusver gering is. Men teert er nog op de wereldkam pioenschappen voetbal in Zweden, zelfs nu Duitsland niet in de finale is gekomen.. *matoxo S WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op Woensdag te worden 8 betaald, daar de bezorgers op Donder- S dag moetan afrekenen. 8 DE ADMINISTRATIE NEW YORK De gemiddelden kwamen gisteren in de nabijheid van de hoogtepunten van dit jaar. De handel was actief maar nam wat af tegen sluitingstijd. De omzet bleef met 2.800.000 aandelen dan ook beneden de 2.910.000 van de vorige dag. Winsten van een dollar of meer waren talrijk. Pfizer trok in de farmaceutische groep de aan dacht met een stijging van bijna 3 dollar; Merck steeg hier een dollar. Ook de olies monteerden met Standard of California en Gulf een dollar hoger. Crucible Steel steeg een dollar op het nieuws dat het een nieuwe titaniumlegering heeft ontwikkeld. Bij de chemische groep werden verschei dene goede winsten gemaakt. De spoor wegen waren vast. Het industriegemiddelde kwam van 474,01 op 475.42; dat voor spoorwegen van 118,75 op 118,95 en dat voor openbare nuts bedrijven van 78,69 op 78,83 Van de 1153 verhandelde fondsen sloten er 563 hoger en 316 lager. (UPI) AMSTERDAM De laatste beursdag van de week bracht K.P.M. naar voren. Deze aandelen waren 5 punten hoger en vormden daarmee een zeer vast element in de scheepvaarthoek. Deze verbetering valt toe te schrijven aan berichten over hervatting der diensten op Indonesische havens van de schepen der •Java-China-Paketvaart, die met de K.P.M samenwerkt. Hieraan worden verwachtingen vastgeknoopt over hervat ting der diensten van de K.P.M. Overigens was de scheepvaartmarkt goed prijshou dend zonder meer. Van internationals was de K.L.M. iets beter ingevolge het vastere slot van New York. Daarentegen trokken olies zich van dit betere slot niet veel aan. Zij bleven op ongeveer 168,50. Wel waren enige an dere internationals gevraagd zoals Phi lips die 3 punten en Unilever die 4 pun ten verbeterde. Bij opening lag Unilever zelfs op 356 maar de handel was beperkt. AKU bleef onveranderd. Wederom trokken de cultures de aan dacht. Direkt na opening liep Deli op tot llö'/s (plus 4), daarna echter volgde een reactie tot H2V2. Senembah was vaster op 88. Ook Amsterdam Rubber lag beter in de markt maar HVA bleef onbeïnvloed door de mededelingen in de jaarvergade ring, waaruit weinig concreet nieuws is voortgekomen. Van binnenlandse iudustrieën bleef Ex celsior ongevoelig voor het bericht dat de door Duitse schuldeisers ingediende fail lissementsaanvrage is ingetrokken. Staats fondsen na aarzelende opening herstel lende. In het verdere verloop bleef de stemming zeer kalm. Prolongatie 3'/2 per cent. (ANP) Laagste Hoogste koers koers Alg. Kunstzijde Unie 184',4 189 V2 Van Berkei's Patent 190% 192% Van Gelder Zonen 176 178 Kon. Ned. Hoogovens299 304 Ned. Kabelfabrie' 254 260 Philips 287i/2 293 Unilever 349 356 Wilton-Fijenoord 185 192 Kon. Petroleum 167,— 169,50 Holland-Amerika Lijn 138% 1421/2 Kon Ned Stoomboot Mij138% 141% Ned. Scheepvaart Unie1221/2 127 Van Ommeren 229 231% Amsteirl-'rr Rubber68 71 'd V A 106 109% Deli Mij')105(%) ƒ115,50 3 V2 Staffellening 1947 90% 90li!/i« 3% Invest, cert. Nederland95J4 96 3% Nederland 1962—64 948/i« 943# 6°/o Nat Woningbouwlening '57 109% llOVw Omzetten (nominaal): Vorige week (def.) Aandelen 13.382.628,— Deze week (voorl.) Aandelen 11.229.883,— Notering eensgevend in guldens d.d. 26 juni 1958. Vrijdag 27 juni 1958 Laatste Kuersverschil tijdvak t.o.v. 20 juni 184^ 190% 178 300 254 291 V2 354% 192 168,40 139% 140% 124 230% 68% 106% 112,90 9017/3I 95 94% 110 2% 4 3 3 4 1% 5% 1% 0,50 - m 3% 1% - »/a» -f 0 Aalsdijk, 28 te Singapore. Ahbekerk. 28 te Rotterdam. Albireo. 27 ten anker Kharg Island. Algol. 27 v. Bremen n. Hamburg. Alhena, 27 150 m. z.o. Madeira n. Antwerpen. Alpherat, 27 v. Santos 11. Rio de Janeiro. Amerskerk. 28 te Aden. Amstelbrug, 27 v. Aden n. Karachi. Amsteldicp, 26 v. Lor. Marques n. Singapore. Amstellaan, 27 v. Hongkong n. Singapore. Annenkerk. 27 100 m. n.w. Port Said n. Genua. Argos, 28 te Algiers. Banggai, 27 v. Manilla n. San Francisco. Beninkust, 27 te Hamburg v. Bremen. Bennekom, pass. 27 Noordhinder n. Amsterdam. Bonita, 27 te Santa Lucia. Boschkerk, 27 v. Marseille n. Genua. Caltex Arnhem. 27 v. Rastanura n. Suez. Caltex Pernis, pass. 27 Daedalusrif n. Suez. Calt. Rotterdam. 27 70 m. z.w. Casquets n. Pernis. Camerounkust. 27 120 m. n.n.w. Kp. Blanc naar Freetown. Castor. 27 110 111. dw. Borkum n. Antwerpen. Cistula, 28 te Singapore. Colytto, 27 460 m. n.n.o. Fayal n. Key West. Congokust, 28 v. Bordeaux n. Dakar. Coolsingel, 27 690 m. w.z.w. Landsend n. R'dam. Dalerdijk, 28 te Cristobal. Dorestad, 27 te Londen verwacht v. Curagao. Drente. 27 te Ozamis verwacht v. Cebu. Esso Nederland, pass. 27 Str. Gibraltar n. Mena. Etrema, 27 te Piraeus v. Bex-re. Farmsum, 27 170 m. n.n.o. Shanghai n. Singapore. Friesl. SSM, pass. 27 Ouess.. 30 te Setubal verw. Gaasterkerk. 28 te Shanghai. Garoet, 27 v. Havana n. Philadelphia. Groote Beer, 28 te New York. Guineekust, 27 v. Lobito n. Novo Redondo. Hector, 27 v. Piraeus n. Alexandrië. Hecuba, 27 te Hamburg verwacht. Heemskerk, 27 v. Beira n. Mocimboa. Ivoorkust, 27 te Grand Bassa. Jac. Verolme, 27 v. Str. Magelhaens n. Guayacan. Jagersfontein, 27 80 m. n.n.o. Finist. n. South.ton. Japara KRL, 28 te Cheribon. Kaap Hoorn. 27 v. Port de Bouc n. Iskenderun. Kerkedijk, 27 ten anker Anchorage v. Baltimore. Khasiella, 27 45 m. z. Andamas n. Calcutta. Korovina. 26 v. Bachaquero n. Buenos Aires. Kosicia, 28 te Rotterdam. Kreeft, 28 v. Rotterdam n. Wabana. I.aertes, 27 v. Colombo n. Aden. Laurenskerk, 27 200 m. o. Algiers n. Hamburg. Lekhaven, 28 te Buenos Aires. Limburg. 27 te Aden verwacht v. Belawan. Lindekerk, 27 te Londen verwacht v. Amsterdam. Loosdrecht, pass. 27 Muscat n. Bahrein. Maasdam, 27 v. Rotterdam n. New York. Maaskerk, 28 te Port Said. Mariekerk, 27 te Bremen. Meerkerk, 28 te Rotterdam. Mississippilloyd, 27 v. Pt. Swettenham n. Penang. Modjokerto, 27 v. Belawan n. Aden. MustUoyd, 27 te Barcelona. Naess Lion, 27 100 m. w. Gibraltar n. Houston. Noordwijk, 27 v. Monrovia n. Las Palmas. Oranje, 27 v. Amsterdam, 28 te Southampton. Ossendrecht, 27 250 m. z.w. Azoren n. Hpt. Roads. Pendrecht, 30 te Abadan verwacht. Peperkust, 27 v. Lagos n. Douala. Perna, 27 v. Colombo n. Calcutta. Pieter S, 28 v. Swansea n. Rotterdam. Polydorus, 28 te Port Sudan. Polyphemus, 27 v. New York n. Charleston. Prins Frederik Hendrik,, 27 te Le Havre. Pr Willem II, 27 670 m. w. Istanbul n. Montreal. Prins Willem III. pass. 27 Goeree n. Quebec. Prins Willem IV, pass. 27 Belle Isle n. Montreal. Prins Willem V. nacht 27/28 te Le Havre. Prins Willem George Frederik, pass. 27 Kp. Race naar Montreal. Raki, 27 v. Hamburg n. Amsterdam. Rempang. 28 te Kaapstad. Roepat, 28 te Tandjong Priok. Rotti, 28 te Penang. Saroena, 27 te Singapore. Sarpedon, 27 v. New York n. La Guaira. Schie, 27 170 m. z. Kreta n. Ceuta. Schouten, 27 v. Mombasa n. Singapore. Senegalkust, 27 v. Abiljan n. Lagos. Sliedrecht, 27 55 m. n.w. Oporto n. Perz. Golf. Soestdijk, 28 v. Rotterdam n. Antwerpen. Solon, 26 125 m. z.w. Pto. Rico n. Willemstad. Stad Gouda, 27 v. Vlaardingen n. Hampt. Roads. Stad Haarlem, 27 180 m. w. Finist. n. Baltimore. Stad Vlaardingen, 27 275 m. n.w. Casablanca naar Emden. Stanvac Lirik, 27 v. Saigon n. Sungeigerong. Statendam, 28 te Oslo. Stat. of Liberty, 27 510 m. n.w. Gibralt. n. Mena. Sleenwijk, 27 460 m. z.w. Scillys n. Amsterdam. Straat Cook, 27 v. Lor. Marques n. Fremantle. Str. Mozambique, 27 100 m. z. Chagos n. Penang. Sunetta, 29 te Auckland verwacht. Tabian, 27 v. Colombo n. Assab. Tara, 27 te Antwerpen. Tegelberg. 27 te Kaapstad v. Port Elizabeth. Themis, 27 v. Charleston n. Baltimore. Tjibodas, 28 te Makassar. Tjikampek. 27 v. Hongkong te Shanghai. Tomocyclus. 28 te New York. Tomori. pass. 27 Kp. Finisterre n. Rotterdam. v. d. Hagen, 27 100 m. n.n.o. K. Town n. Durban. Witmarsum, 27 580 m. w. Fayal n. Houston. Woltersum, 27 800 m. w. Ouessant n. Le Havre. Zeeland, pass. 27 Jabal At Tair n. Port Said. SLEEPVAART Clyde. 28 te Scillys verwacht. Humber. 26 250 m. n.o. Vitoria n. Montevideo. Maas. 26 v. IJmuiden n. Brunsbüttelkoog. Poolzee, 26 130 m. n.w. Aruba n. Maracaibo. Thames, 24 v. Curagao te Havana. Tyne, 26 60 m. n.w. Finisterre n. Southampton. Witte Zee, 26 v. Maassluis n. Glaskow. Zeeland, 26 450 m. n.o. Bermuda n. Terneuzen. Cycloop. 25 v. IJmuiden n. Gothenburg. Noordholland. 25 970 m. n.o. Barbados n. B'bados. Oostzee. 24 v. Lisabon vertrokken. Op kantoor van advocaat te Haarlem, wordt per 15 aug. as. co. 1 september Brieven no 8498 Obligaties 14.182.444,— Obligaties 11.806.514,— VEILING WEGENS STERFGEVAL Notaris H. M. van Weel te Bloemendaal zal op donder dag 3 juli 1958, des namid dags na 2 uur. i. h. verkoop lokaal Notarishuis a. d. Bil- derdijkstraat la te Haarlem, publiek verkopen: 1. Het huis, bestaande uit af- zonderl. beneden, en bo venwoning, en erf te Haarlem aan de Dttven- voordestraat 57 zwart en rood, groot 1.50 A. Beneden verhuurd voor f 45.60 per maand en boven voor f 47.70 per maand. Grondl. f 40.76. Straat1, en Pree. f 43.50; Rijnl. Bun- derg. f 6.65. Kosten water levering voor rekening van eigenaar. 2. Het huis en erf te Haar lem aan de Zoetestraat 22, groot 54 c.A. Verhuurd v. f 9.85 per week. Grondl. f 12.17: Straatl. en Pree. f 11.50; Rijnl. Bun- derg. f 1.97. 3 Het huis en erf te Haarlem aan de Zoetestraat 24, gr. 54 c.A. Verhuurd voor f 9.85 per week. Grondl. f 12.17; Straatl. en Pree. f 12.60; Rijnl. Bun- derg. f 1.97. 4. Het huis en erf te Haarlem aan de Gedempte Schalk- burgergracht 23 a, groot 98 c.A. Verhuurd voor f 10.65 per week. Grondl. f 20.41; Straatl. en pree. f 16.70; Rijnl. Bun- derg .f 3.36. 5. Het huis en erf te Haarlem aan de Gaelstraat 20, gr. 1.20 A. Verhuur voor f 13.25 per week. Grondl. f 28.08; Straatl. en Pree. f 19.50; Rijnl. Bun- derg. f 4.57. Aanvaarding in genot der huren bij betaling uiterlijk 14 augustus 1958. Bez. dinsd. en dond. v. 24 u. Inl. ten kantore van gen. Notaris van Weel, Overveen, Bloemendaalseweg 198, telef. no. 53754. Gevraagd voor spoedige indiensttreding op rustig kantoor in HAARLEM NOORD een VROUWELIJKE BEDIENDE. Oud 18—19 jaar. Vereisten: Mulodiploma. Goed kunnende typen en duidelijk handschrift. Uitvoerige sollicitaties onder nummer 8486 bureau van dit blad. Op een HANDELSKANTOOR wordt gevraagd een en een Br. onder no. 8485. Er is oog olaats voor voor alle afdelingen. Ook gehuwden voor gedeeltelijke dagtaak komen in aanmerking. Aanmplden: Eerste Haarlemse Stoomwasserij N.V., KAMPERSINGEL 56 Notarissen J. de Reede en J. Brants Kzn. te Haarlem zul len donderdag 3 juli 1958 des n.m. 2 uur i. h. Notarishuis aldaar publiek verkopen: 1. Groot winkelhuis met grote woning erf en uitg. naar de Parklaan te Haar lem aan de Kruisweg 45 met twee bovenwoningen. Winkel- en woonhuis ont ruimd te aanvaarden, 1ste bovenw. ontruimd en vrij van huur te aanvaarden behoudens vestigings ver gunning. 2de bovenw. ver huurd voor f 40 p. m. 2. Herenhuis met erf en tuin te Haarlem a. d. Einden- houtstraat 9. Geheel ont ruimd en vrij van huur te aanvaarden behoudens vest. vergunning. Bezicht. dinsd. en donderd. 24 uur. Aanvaard, bij de betaling uiterl. 14 aug. a.s. Inl. b. d. Notss. Ged. Oude Gracht 82 tel. 13860. Notaris Th. A. J. M. van Eijck te Haarlem zal op 3 juli 1958 n.m. 2 uur in het Notarishuis, Bilderdijkstr. la te Haarlem publiek ver kopen: het winkel- en woonhuis met tuin, schuur en erf te Haarlem, Tweede Zuid polderstraat 62, hoek Vaartstraat. Huur f 11.40 p, w. Lasten p. j. f 35.80. Bez. dinsd. en dond. 24 u. Inl. bij gen. notaris, Wilhel- minastraat 5. HANDELSKANTOOR te Haarlem vraagt Een ambitieuze kracht worden goede kansen geboden. Mulo-diploma is niet vereist. Brieven onder no. 8475, aan het bureau van dit blad. Bekende CHOCOLADEFABRIEK vraagt voor alle provincies èn de grote steden in 't Westen, ervaren voor de verkoop van haar kwaliteits- produkten aan de gespecialiseerde en de betere détailzaken in de branche Gezocht worden correcte, bijzonder energieke verkopers welke gewend zijn systematisch en intensief te werken. Rijbewijs vereist. Naast een goed salaris met provisie worden over enige tijd aan alle serieuze, gehuwde medewerkers unieke promotie kansen geboden i.v.m. uit te bouwen landelijke depót-organisatie met nieuw karakter. Wanneer men de overtuiging bezit over voldoende relaties en capaciteiten te beschikken worden eigenhandig ge schreven brieven met volledige gege vens en recente pasfoto, welke vertrou welijk worden behandeld, ingewacht onder nr. 8481, aan het bur. van dit blad. HAARLEMSE HUISHOUD- EN INDUSTRIESCHOOL VOORHELMSTRAAT 25 TELEFOON 12129 Gevraagd m.i.v. de nieuwe cursus in het bezit van de Hoofdakte; in het bezit van akte N XII, N VII of N VIII; beiden voor een voledig lesrooster; en in het bezit van akte Ns, voor 14 a 18 lestijden. Sollicitaties vóór 7 juli aan de directrice, mejuffrouw J. C. van der Kuy. BERKENRODESTEEG 15. VRIJWILLIGE OPENBARE VERKOPING op donderdag 3 juli 1958 in het Verkooplokaal „Notaris huis" te Haarlem, Bilderdijk- straat 1, ten overstaan van notaris M. W. Treurniet te Haarlem van: Het huis en erf aan de Berkenrodesteeg 15, Haar lem, groot 37 c.a. Lasten f 59.65 per jaar. Ontruimd en vrij van huur behoudens vestigings vergunning. Betaling vóór 14 aug. 1958. Bezichtiging dinsd. en don derd. 24 uur. Inlichtingen bij notaris M. W. Treurniet, Nieuwe Gracht 84. Haarlem, tel. 17532. OPENBARE VERKOPING Notaris J. C. Stuart te Haar lem, Wagenweg 58, zal op donderdag 3 juli 1958, n.m. 2 d. in 't Notarishuis, Bilder- dijkstraat 1 te Haarlem, pu bliek verkopen: Een huis, waarin kappers zaak en woning, met afz. opg. bovenwoning, en erf, te Haarlem a. d. Kleine Houtstraat 119 zw. en rd., groot 1.23 A. Verhuurd: 119 zw. voor f 10.85 p. w. 119 rd. voor f 6.50 p. w. Lasten f 84.50 p. jaar. Aanv, in genot der huur bij betaling vóór of op 14 aug. 1958. Bezicht. dinsd. en don derdag 24 uur. Inl. bij gen. notaris.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 8