Gerrit Voorting zegevierend over de eindstreep in Duinkerken Ne-Lux-ploeg de snelste in de tweede Tour-etappe SPORT TIJDENS HET WEEKEINDE Zweedse voetballers vertrokken naar plaats „ergens in Zweden" DE TOUR DIE VERDWEEN s LOCOMOTIEF 9 JAN v. d. MEER Nu profiteren „Zo moet het gaan' DE TOUR IN CIJFERS Regen blijft spelbreker op Wimbledon Mulloy op blote voeten VOOR DE FINALE IN STOCKHOLM Brazilianen krijgen bij zege ieder f 10.000 Nederlander Van Wijk bleef winnen bij Sharpies W ereldkampioenschappen Drie Zweedse voetballers kaal in de finale ZATERDAG 28 JUNI 1958 In het grauwe en kille Duinkerken zwaaiden gisteren achttien Tour-renners met een wijde boog de Rue St. Barbe in, fel over de sturen gebogen in een wilde sprint naar de finish, die tweehonderd meter verder lag. Voor op lag een lichtblauwe trui van een Belg. Maar opeens sprong uit de bont gekleurde stoet een oranjeman naar voren, helemaal aan de rechterkant van de weg. Het leek, als of alles in een flits gebeurde, want de demarrage van Gerrit Voorting was met zoveel kracht en koele be rekening ingezet, dat van de tegenstand der anderen eenvoudig niets meer overbleef. De laatste meters wer den dan ook een triomf, een triomf, zoals de Neder landse wielersport in de laatste jaren niet meer heeft beleefd. Want niet alleen drukte veteraan Gerrit Voor ting zijn wiel met duidelijke voorsprong op de al even geraffineerde Italiaan Pierrino Baffi als eerste over de eindstreep, vlak achter hem, in dezelfde groep, zaten nog drie juichende leden van de Nelux-equipe, die het spelletje in de slotfase van deze drielandenetappe de vlakste in deze ronde op prachtige wijze hadden meegespeeld: de gebroeders Van Est en de dappere Piet de Jongh, één der strijdvaardigste renners in de tweede etappe. Vier Nederlanders onder de elf hoogstgeklas- seerden, eerste plaatsen in het individueel en ploegen- klassement en een derde plaats voor Voorting in de algemene rangschikking. Het werd een apotheose, die de betekenis van de oranjeploeg in de combinatie van Jean Goldschmidt afdoende heeft aangetoond. In het eerste uur van de tweede etappe werden tal van uitlooppogingen ondernomen ondanks de tegenwind en de vrij lage temperatuur. Foré, Groussard, Annaert, Debus mann, Wim van Est en Darrigade demarreerden herhaaldelijk, zonder dat zij er even wel in slaagden het peloton, dat waakzaam bleef, te lossen. Het bleef, tot kilometer 118, bfj kleine verschillen, die ten slotte weer werden vereffend. Maar toen ontsnapte Elliott, gevolgd door Planckaert, Darrigade, Quentin, Adriacnssens en Fallarini. Bij de 145ste kilometer had dit zestal ruim een minuut voorsprong op Rohrbach, ander halve minuut op Dalgaard, Catalano, Graczyk en Mallejae, en bijna twee minuten op het peloton, waaruit zich later Mahé, Van den Borgh, Morvan, Van Geneugden en Busto los maakten. Na Pervyze (160 km) werd als gevolg van onophoudelijke jachten een kopgroep van 16 renners gevormd. Maar in de verwarring, veroorzaakt door een gesloten over weg, vond een algehele hergroepering plaats. De grote groep bleef niet lang in tact: Botella, Adiaenssens, Morvan, Piet van Est, Gerrit Voorting, Piet de Jongh en nog een tiental renners gingen er van door. Het peloton reageerde fel, waarna alleen De Jongh, Graczyk, Piet van Est, Mahé, Hoevenaers, Rohrbach, Bober en Bottechia aan kop bleven. In de laatste fase voegden zich nog verscheidene renners bij de leiders, en het was Gerrit Voorting, die uit een groep van 18 de eindsprint won vóór Baffi, Elliott, Van Geneugden en Hoevenaers. Waar zij vandaan kwamen begreep nie mand, maar nauwelijks had Gerrit Voor ting (35 jaar) zijn juichende en triomfale sprong gemaakt, of hij werd omringd door zeker twintig Nederlandse supporters. Het was een klein legioen, dat naar de Noord franse badplaats was gekomen en dat zo gelukkig was een Nederlander als eerste over de finish te zien gaan. En midden in de kring naast de breed- grijnzende Gerrit Voorting stonden twee ploegleiders, Jeng Goldschmidt en Klaas Advertentie RIJWIELEN VOOR SPORT ze or GERRIT VOORTING de winnende fiets! GEMONTEERD MET VREDESTEIN BANDEN *2, if 'N A'a.LHOn IdOOl d3U0W00° Advertentie De volledige serie LOCOMOTIEF MODELLEN 1958 bij GEN. CRONJÉSTRAAT no. 1, om de hoek. - TEL. 16152 KORFBAL Zondag wordt de kampioenscompetitie voortgezet met RohdaHKV en ZKC Deto. Aangezien Haarlem 2 en Blauw Wit 4 gelijk zijn geëindigd, wordt zondag een be slissingswedstrijd gespeeld: deze vindt plaats op het terrein van „Koog Zaandijk" en begint om half elf. De korfbalclub „Zandvoort" houdt zon dag seriewedstrijden, waarvoor 20 ploegen hebben ingeschreven. Nieuw Flora neemt met 3 twaalftallen deel aan De Tovers-seriewedstrijden in Zeist. Het eerste twaalftal speelt tegen De Tovers, Soesterkwartier en De Zwaluwen. Nieuw Flora 2 is ingedeeld bij Vogel 3, Hilversum 2, Austerlitz 2 en De Tovers 2. SOFTBAL Zondag houdt de Nederlandse Dames Softbalbond een toernooi, dat gespeeld zal worden op het TYBB-terrein aan de Schalkwijkerweg in Haarlem. Aan dit toer nooi wordt deelgenomen door 16 verenigin gen, die verdeeld zijn in vier poules. In poule A spelen de Haarlemse eersteklas sers HHC, HCK, Pinguins en TYBB. In pouje B zijn Schoten, The Catchers (Am sterdam), Vodo (Den Haag) en THB onder gebracht. Poule C bestaat uit de tweede klassers DSS en RCH, die het op moeten nemen tegen de Haagse ploegen Storks en Tjikalong. In poule D ook twee Haagse pioegen: Wassenaar en Hieg en verder Bloemendaal en DIO. De wedstrijden beginnen om 10 uur. De finales beginnen om drie uur. CRICKET Vandaag en morgen worden in Den Haag de jubileumwedstrijden van de N.C.B. ge speeld. De belangrijkste is de match tussen de sterkste twee teams op het HCC-terrein. Voor de competitie worden geen wed strijden gespeeld. In de tweede klasse speelt alleen Rood en Wit III thuis tegen VOC II. Buchly en zij keken zo mogelijk nog ge lukkiger dan de winnaar van de tweede etappe. Goldschmidt was vooral in zijn schik omdat hij Voorting voor deze etappe niet aan een opdracht had gebonden. De Roosendaler had een „vrije" dag gekregen van zijn baas in de ronde. Hij had verlof gekregen te gaan vrijbuiteren zonder ge bonden te zijn aan de normale verplichtin gen in de ploeg, zoals het helpen van teamgenoten ,die om een of andere reden in moeilijkheden kwamen te verkeren. Gerrit had van deze vrijheid op uitste kende wijze gebruik gemaakt. Het was be grijpelijk, dat Goldschmidt deze ritzege dan ook een beetje als een persoonlijke triomf beschouwde. „Hebben we het mooi ge speeld of niet"?, klonk het in het mengel moesje van Duits en Nederlands. „Man wat is het een prachtig slot geworden, behalve Voorting hebben alle andere uit stekend gereden. Vooral Piet en Wim van Est, waar of. niet Klaas"? Die laatste woor den gingen met een ferme klap op de schouders van de lange Buchly vergezeld. De Hagenaar was het roerend met de Luxemburger eens. „Toen wij zagen dat Gerrit daar zo lekker voorin die kopgroep kroop, zei ik nog tegen Goldschmidt: „dat zou Gerrit best eens kunnen winnen, hij kent die arrivee hier van de vierdaagse." Toen behulpzame handen Gerrit Voorting schoon hadden gesponst en ploegbaas Goldschmidt van de gelegenheid gebruik had gemaakt om nog vóór een Duinkerkse schoonheid de kans kreeg zijn Gerrit oen overwinningskus op de wangen te drukken („dat is de eerste, die ik van een ploeg leider kreeg") gaf Voorting verslag van zijn sprong naar de zege. HOGAN BASSEY. De wereldkampioen in het vedergewicht, Hogan Kid Bassey uit Nigeria, heeft in de Empress hal in Londen door interventie van de scheids rechter in de zevende ronde gewonnen van de kampioen van Frans West Afrika, Jules Touan. Er stond geen titel op het spel. Gerrit Voorting, winnaar van de twee de etappe in de Tour de France. Groot was Voortings voorsprong in de eindsprint niet, hetgeen op bovenstaan de foto duidelijk blijkt- „Ik wist precies hoe die finish hier was. Dus wat dat betreft zat ik lekker. Ik zat te denken, die Hoevenaers moet natuurlijk in de gele trui en Vlayen gaat dan het sprintje aantrekken. Daar moet ik van profiteren. En toen Piet van Est demar reerde ben ik met hem meegegaan. Nog een geluk, dat op dat laatste stuk zo'n sterke wind stond, want anders had ik het tegen die Baffi nog niet geweten. Wij hebben donderdag André Darrigade zien winnen in Gent. Enkele van zijn ploeg genoten staken als „gelukwens" en uiting van „vreugde" even een hand naar hem op. De rest van de tricolores reed zonder meer door naar het hotel. Dergelijke koele toneeltjes zijn heel gewoon in de Ronde van Frankrijk, waar de eerzucht en de onderlinge rivaliteit sterker is dan de spor tiviteit. Het kan zijn, dat de leden van de ploegen waarin grote favorieten rijden, het vanzelfsprekend vinden, dat één van hen de rit wint, maar hoe het ook zij, de vreugde in de Nederlands-Luxemburgse ploeg over de zege van Gerrit Voorting na de overwinning in 1953 in Dieppe zijn tweede zege in de Tour de France was groots en algemeen. Wim van Est, die in de kopgroep onmiddellijk na zijn broer Piet als negende over de witte lijn was geflitst, smeet zijn fiets tegen een hek en rende op Voorting toe. „Hij is gebakken Gerrit, mooi zo, zo moet het gaan. Je ziet wel hè, die ouwe knarren als wij kunnen nog wel meekomen". Piet de Jongh's gezicht straalde van blijd schap. Toen even later het grote peloton binnenkwam met Lahaye, Van den Borgh, Damen en Kersten riep hij zijn landgenoten nog voor zij waren afgestapt reeds toe: „jongens, Gerrit heeft gewonnen" en de reactie van het viertal was al even spon taan. Jaap Kersten vond het eigenlijk nog niet mooi genoeg. .„Als het even had meege zeten, hadden Charlie en ik er ook bij gezeten. Ik was van achteren en toen ik langs Gaul reed, riep ik allez. Maar hij bleef er tussen zitten, jammer". Wim van Est hoorde wat Kersten zei: „Zo, vind jij dat zo jammer, had zij dan zo graag gewild, dat Charlie Gaul de heleboel met zich mee had getrokken? Dan had Darrigade mis schien weer de ereronde mogen rijden". En daarmee had Kersten een lesje wielertak- tiek van een oude rot in het vak gekregen. Het klassement van de tweede etappe van Gent naar Duinkerken over 198 km. luidt: 1. Gerit Voorting (Nelux 5.12.02 (met boni ficatie 5.11.02); 2. Baffi (Italië) 7,.t. (met bo nificatie 5.11.32); 3. Elliott (Intern, ploeg) z.t.; 4. Van Geneugden (Belg.) z.t.; 5. Graczyk (Centr. Z.-Frankr.) z.t.; 6. Hoevenaers (Belg.) z.t.; 7/18. ex aequo Bober (Parijs N.O.), Mahé (Frankr.). Piet van Est (Nelux). De Jongh (Nelux), Bottechia (Italië), Rohrbach (Centr. Midd.-Frankr.), Vlaven (Belg.) Debusmann (Zwits./Duitsl.), Morvan (W.Z.W.), Wim van Est (Nelux), Annaert (Parijs N.O.), Adriaen- sens (Belg.), allen in dezelfde tijd als de win naar; 19. Sabbadini (W.Z.W.) 5.13.42. Als 20 tot en met 94 ex aequo werd een zeer grote groep renners geklasseerd bij wie Damen (Ne lux), Kersten (Nelux), Lahaye (Nelux), Van den Borgh (Nelux), Bolzan (Nelux), Gaul (Nelux). Ernzer (Nelux), Anquetil (Frankr.), Bobet (Frankr.), Darrigade (Frankr.), allen in dezelfde tijd als Sabbadini (W.Z.W.) 4.13.42 en vrijwel alle andere favorieten. Het puntenklassement ziet er na de tweede etappe als volgt uit: 1. Hoevenaers (Belg.) 8 pnt.; 2. Graczyk (Centr. Z.-Frankr.) 9 pnt.; 3. ex aequo: Baffi (It.) en Elliot (Intern, ploeg) beiden 10 pnt.; 5. Van Geneugden (Belg.) i8 pnt.; 6. Debus mann (Zwits./Dld.) 26 pnt.; 7. cx aequo: VV. van Est (Nelux) en Rohrbach (Centr. Zuid- Frankr.) beiden 27 p.; 9. Voorting (Nelux) 29 pnt:.; 10. Darrigade (Frankr.) 30 pnt.; 11. Bo ber (Parijs N.O.) 31 p.: 12. ex aequo: Luyten (Belg.) en Sabbadini (W.Z.W.) beiden 35 p.; 14. Janssens (Belg.) 37 p.; 15. ex aequo: Brit- tain (Int. ploeg) en Polo (Centr. Z.-Frankr.) beiden 41 p.; 17. Bauvin (Frankr.) 43 p.; 18. Planckaert (Belg.) 47 p.: 19. Robinson (Intern, ploeg) 48 p.; 20. Foré (Belg.) 49 p. Het algemene klassement na de tweede etappe luidt als volgt: 1. Hoevenaers (Belg.) 9.44.44: 2. Darrigade (Frankr.) 9.45.54; 3. Voorting (Nelux) 9.46.05 op 1.21.-; 4. Baffi (Italië) 9.46.19: 5. Graczyk (Centr. Z.-Fr.) 9.46.29: 6. ex aequo: Elliott (Int. ploeg), Debusmann (Zwits./Duitsl.) en Rohrbach (Centr. Z.-Frankr.) allen 9.46.49; 9. Planckaert (Belg.) 9.46.57; 10. ex aequo: Van Geneugden (Belg.), Wim van Est (Nelux), Bober (Parijs N.O.), Mahé (Frankr.), Morvan (W.Z.W.) en Adriaenssens (Belg.) allen 9.47.05 op 2.21,-: 16. ex aequo: Vlayen (Belg.), De Jongh (Nelux), Bottechia (It.) allen 9.47.20 op 2.36.-: 19. Brenioli (It.) 9.48.11; 20. Polo (Centr. Z.-Fr.) 9.48.14; 23. ex aequo 21 renners bij wie Van den Borgh (Nelux), Anquetil (Fr.), Nen- cini (Italië). Bobet (Fr.), Mallejae (W.Z.W.), Ernzer (Nelux). Bover (Sp.). Gaul (Nelux), Brankaert (Belg.), Barbosa (Intern.) allen in 9.48.45: 63. Piet van Est (Nelux); 64. ex aequo Balzan, Lahaye (Nelux). Het ploegenklassement van de tweede etap pe ziet er als volgt uit: 1. Nelux-ploeg (Voorting, P. van Est en De Jongh) 15.35.06; 2. België 15.36.06; 3. Italië 15.37.16: 4. ex aequo Centraal Zuid-Frankrij, Parijs Noord-Oost beiden 15.37.46; 6. ex aequo Int. ploeg, Frankrijk, Zwitserland/Duitsland en West-Zuid-West alle 15.39.26; 10. Spanje 15.41.06. Het algemeen ploegenklassement luidt thans: 1. België 29.18.46: 2. Nelux-ploeg (Voorting, W. van Est en De Jongh) 29.20.30; 3. Centraal Zuid-Frankrijk 29.21.32; 4. Frankrijk 29.21.44; 5. Italië 29.21.50: 6. ex aequo Internat, ploeg, Zwitserland/Duitsland en Parijs Noord-Oost alle 29.24.19: 9. West-Zuid-West 29.24.35; 10. Spanje 29.26.30. In vroeger jaren heeft Wimbledon altijd mooi weer gekend en juist om dit mooie weer staat Wimbledon bekend. Heel an ders is het dit jaar. Van maandag af de openingsdag hebben deelnemers, or ganisatoren en toeschouwers slechts zel den van zonneschijn kunnen genieten en vrijdag was het helemaal mis. Een grijze wolkenlucht, een koude wind en ettelijke regenbuien maakten het verblijf onaan genaam op de tribunes, waar de kleumen de belangstellenden zich tegen het slechte weer beschermden met paraplu's, regen jassen of warme kleding. Het geduld van het publiek bij baan drie waar men op do komst van de favoriet in het heren enkelspel, de Australiër Coo per, zat te wachten, werd niet beloond. Cooper en nog velen met hem weigerden onder deze omstandigheden te spelen en men verzocht om een beslissing van hoofd- scfreidsrechter John Legg. Sponsen en zaagsel moesten er komen voor het her stel van de banen, was het besluit van John Legg, doch voordat deze attributen waren aangerukt, ontlaadden de grijze wolken zich. Zelfs het centre court, bedekt met mat ten, vertoonde op de baseline twee grote plassen. Slechts één partij in het heren en kelspel is afgewerkt. Het was die tussen de Australiër Fraser en de Italiaan Mag gi. Eerstgenoemde won met 6-0, 6-4, 6-3. De geplaatste Amerikaan Mackay, die samen met Bob Vark (Australië) op het centre court verscheen, kon zich bijna niet staande houden. In de eerste set maakte hij zes tuimelingen. Hij verloor deze met 6-4. Bij de stand 8-8 in de tweede set werd de partij afgebroken weer wegens., re gen. Gardnar Mulloy, de 44-jarige Ameri kaan, heeft ook een deel van zijn partij te gen zijn landgenoot Mike Green gespeeld. Green won de eerste set met 6-3 en voor dat de spelers de tweede set begonnen trok Mulloy zijn schoenen en sokken uit. Blootsvoets won hij deze set met 6-4. Op nieuw maakte de regen een einde aan een partij en zo snel zij konden vluchtten Mul loy en Green naar de kleedkamers. De uitslagen van de uitgespeelde par tijen van vrijdag waren: Fraser (Austr.) versl. Maggi (It.) 6-0, 6-4, 6-3. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: Mej. Boundy en Ward (G.B.) versl. Mej. Hellyer en Gar- rido (Austr.-Cuba) 6-4, 6-3. Het Zweedse voetbalelftal is gevlucht. Gevlucht .voor zijn te geestdriftige sup porters... Het was niet om uil te hou den in het anders zo rustige Lillsved, dat op enkele kilometers van Stockholm is gelegen. De mannen van Gunnar Gren, die zondagmiddag in het wereldkampioen schap zullen aantreden tegen Brazilië, kry'gen geen ogenblikje rust. De journalisten Stockholm herbergt alleen al zo'n tweeduizend buitenlandse verslaggevers hadden Lillsved bijna tot permanente verblijfplaats gekozen, de autogrammen jagers en de supporters vari het team waren bijna niet uit deze lande lijke omgeving weg te slaan. De telefoniste van het hotel werd er wanhopig van, geen moment was er een lijn vrij om een uit gaande verbinding tot stand te brengen Steeds weer kwamen diezelfde verzoeken binnen van „vrienden" van Gren, Hamrin Skoglund en alle andere spelers. Zo kon het niet langer. De Zweedse bond heeft toen de hulp van de radio maar in geroepen om aan deze „telc-terreur". zoals de Zweden het noemen, een einde te ma ken. De radio heeft daarna enkele malen de mededeling de aether ingezonden dat het toch echt geen zin had om nog te tele foneren met Lillsved. Maar dat was nog niet genoeg. Trainer George Raynor heeft rust nodig voor zijn mannen. Nu is het team vertrokken, met onbekende bestemming, naar een rust'g plekje, „ergens in Zweden". Braziliaanse pers ongerust De Brazilianen hebben het beter getrof fen. Zij ziin teruggereisd naar het idyllische Hindas. Daar in de bossen tussen Goete- borg en Boras is het heel rustig en de spe lers zullen dan ook pas in dc loop van vandaag naar Stockholm terugkeren. De Braziliaanse journalisten zijn onge rust. Niet over de uitslag van de finale, want als wij de Braziliaanse verslaggever,-- mogen geloven, dan is het spelen van die eindstrijd weinig meer dan een formali teit. Neen, de oorzaak van die onrust ligt in de activiteiten van de Italiaanse en Spaan se scouts. Volgens de laatste berichten hebben maar liefst zes Braziliaanse voet ballers een profaanbieding gekregen uit. deze Zuideuropese landen. En dat zijn juist de sterren van dit wunderteam, dat zijn de vijf voorhoedespelers Didi, Garrinch-i Pele, Mazzola en Fafa, alsmede aanvoerder Bellini. Het zou dus best kunnen zijn dat d' feestende menigte in Rio de Janeiro en in Sao Paulo, waar het werk wordt gestaakt als de finale wordt gespeeld, alleen keeper Gillmar, de backs en de kanthalves van hun ploeg zouden kunnen bejubelen bij hun terugkeer. En dat durven de Braziliaanse reporters, in groten getale naar Zweden gekomen, hun emotionele lezers nauwelijks te melden Tienduizend gulden De Braziliaanse voetballers zullen vor stelijk worden beloond, indien zij ervoor zorgen dat hun land voor de eerste maal het wereldkampioenschap behaalt. Be halve de cadeaux, die een aantal in dustriële ondernemingen reeds hebben toegezegd, zal de Braziliaanse Bond. wan neer Zweden in de eindstrijd wordt ver slagen aan iedere speler een bedrag van duizend Engelse ponden, dat is meer dan tienduizend gulden uitkeren. De weersomstandigheden zijn tijdens de wedstrijden van de Kieler Woche niet be paald gunstig geweest. Bij windkracht 6 en een woelige zee zijn de deelnemers ge start. Vele boten liepen gebroken masten of andere averij op. Vooral in de Finnjol- lenklasse vielen de meeste slachtoffers. De Nederlander Van Wijk met „Rak ker" blijkt geabonneerd te zijn op de eer ste plaats in elke race. Want ook vrijdag passeerde hij in de Sharpieklasse als eer ste de finish vóór de Duitser Muenster met „Peter Roem". In de Flying Dutchman klasse was het wederom de Fransman Poullain met „Fy- Y", die winnaar werd. In het Zweedse trainingskamp lopen drie mannen met sombere gezichten en kale hoofden rond. Het zijn ploegleider Nalle I-Iallden, doelver- dediger Kalle Svensson en links binnen Nils Lied- holm, die een weddenschap en daardoor hun haar verloren, omdat zij gezegd hadden dat Zweden niet in de finale zou komen. De „exe cutie" vond in het trainingskamp plaats, door twee vrouwelijke kap pers. In het Zweedse trainingskamp heerste woensdag avond ook grote vreugde toen uit Bergamo (Italië) een telegram werd ontvangen, waarin de president van de Atalanta voet balclub meedeelde dat de spil, Bengt Gustafson, ook in de finale voor Zweden mag spelen. Zelfs de vroegere ploegleider en spil, Aake Johansson, die volgens des kundigen veel beter is dan Gustafsson, scheen zeer verheugd te zijn. „Bengt is zo goed geweest in deze cup, dat ik er zeker van ben dat hij de beste spil van het toer nooi is en ik ben erg blij dat ik hem niet hoef te vervangen," zeide hij. Opmerkelijk is dat het Zweedse elftal slechts drie spelers uit de eerste divisie heeft. De andere spelers komen van de Italiaanse liga of van de tweede Zweedse divisie. Koning Gustaaf Adolf zal de finale zon dagmiddag bijwonen. Hij wordt vergezeld door andere leden van het koninklijk huis, onder wie de jonge kroonprins Ölaf en het gehele Zweedse kabinet. Blijkens berichten in de Zweedse pers zal de Engelse coach George Raynor, die de man is achter de Zweedse successen in het huidige toernooi, het volgend seizoen „Ar senal" trainen. Raynor zelf heeft gezegd dat hij er naar verlangt naar Engeland terug te keren. Over een mogelijke werk kring bij Arsenal heeft hij zich echter niet uitgelaten. Gunnar Gren, de 38-jarige rechtsbinnen in het Zweedse elftal wordt al sinds lang genoemd als zijn opvolger. Volgens de Zweedse krant Aftonbladet zal zich om de Braziliaan Didi misschien de grootste transfer van alle tijden afspe len. Volgens dit blad is de Spaanse club Atletico uit Madrid bereid voor een con tract van 3 jaar de tegenwaarde van 400.000 dollar neer te tellen. Didi zou daar van ruim een kwart krijgen, onge veer 450.000 gulden. De zaak draait er nog om of Atletico bovendien bereid is de op voeding van Didi's dochtertje van drie jaar, Rebecca, op een meisjesschool in Zwitserland te bekostigen. „Dan zou ik niet aarzelen", heeft Didi volgens Afton bladet gezegd. In het jaar 1975 kon men van de oude heer Jacq^Les Godet niet terecht beweren, dat hij een wantrouwig rrt,ens was. Maar toen op de avond van de tweede etappe van de Tour de France drie renners bij hem, kwamen met het verhaal, dat zij die dag allen op hetzelfde moment de trappers van hun fietsen hadden verloren en dat die trappers prompt daarna spoorloos waren verdwenen, was hij niet geneigd, hen te geloven. Hij werd echter aan het twijfelen gebracht toen de drie mannen hun woor den onder ede bevestigden, ieder op zijn eigen wijze. Het verhaal was trouwens zo onwaarschijnlijk, zo be dacht hij zich, dat alleen eerlijke mensen het zouden durven vertellen. Bovendien was er ook al iets vreemds geweest met Lapière en Caesare, die ijzeren slaven in hun achterwielen hadden gekregen- „Kom mee", zei hij daarom tenslotte. „We gaan naar de politie!" De politie. Dat was voor de heer Godet slechts één man: Commissaris Bizet, die uit pure belangstelling met de karavaan meereisde. Toen de heer Godet en de drie renners in zijn hotel belet bij hem aanvroegen, zat de commissaris juist in zijn bad, maar dit verhinderde hem niet, de heren onmiddellijk te ontvangen. Jacques Godet mocht geen seconde wachten, vond hij. Hij bleef echter aanvankelijk keurig tot aan zijn nek onder de opper vlakte van water en zeep. „Commissaris", zo begon de heer Godet, „ik ben bang, dat er iets met de Tour aan de hand is. Sabo-". Maar reeds was de commissaris over eind. „Wat? Iets met de Tour aan de hand? Ik ga met u mee, herenIk begin onmiddellijk een onderzoek. Nadat de commissaris zich volledig van de gebeur tenissen op de hoogte had laten stellen, besliste hij on middellijk: „Dit is sabotage. En misschien hoogverraad. Ik gelast een onderzoek ter plaatse". Reeds voordat de karavaan de volgende dag startte, hadden de commis saris en de heer Godet zich halverwege de route ver dekt opgesteld op een hoog punt van waaruit zij per verrekijker een groot gedeelte van de weg konden over zien. Het leek tevergeefs. Toen om vijf uur 's middags de laatste renner was gepasseerd, hadden zij niets bijzon ders gezien. Teleurgesteld maakten zij aanstalten om zich op te richten. „Morgen hebben wij misschien meer geluk", zei de commissaris optimistisch en hij wierp een laatste blik naar rechts, in de hoop dat er toch nog een achterblijver zou komen- Hij zag niets, maar op dit mo ment. zag de heer Godet in tegenovergestelde richting wél iets: er naderde een renner die hem deed verstijven als een plank. Didi, voetbalvirtuoos uit Brazilië De hoofdtolk van het wereldbekertoer nooi, Juan da Silva, is door de Chileense voetbalbond reeds geëngageerd voor de zelfde baan tijdens het bekertoernooi van 1962. Da Silva, die een Venezolaanse pas heeft, spreekt tien talen. Hij is in Spanje geboren uit een Noorse moeder en is in Denemarken opgevoed. De talen die hij spreekt zijn: Italiaans, Spaans, Portu gees, Frans. Duits, Engels, Russisch, Noors, Zweeds en Deens. Zijn volgende baan als tolk zal hij hebben bij de Europe se atletiekkampioenschappen in augustus in Zweden. Verwacht wordt dat 1.200 journalisten uit 60 landen zondag de finale zullen bij wonen. Het Braziliaanse elftal bestaat uit spelers van zes clubs de reserves niet meege rekend terwijl het Zweedse elftal tien clubs vertegenwoordigt. De enige Zweden die in dezelfde club spelen zijn middenvoor Agne Simonsson en rechtsbinnen Gunnar Gren. Zij spelen in de tweede divisieclub Orgryte. De Zweedse spelers, die zondag tegen Brazilië zullen spelen, zijn als helden in Stockholm ingehaald. De Zweden, die altijd gebrek aan enthousiasme werd verweten, ook al waren het voetballiefhebbers, lieten een regen van geschenken en bloe men op het elftal neerdalen. Kaartjes voor de finale kosten thans 400 kronen op de zwarte markt tienmaal de oorspron kelijke waarde. Op voorstel van onze landgenoot Karei Lotsy heeft de FIFA besloten op zaterdag en zondag in Göteborg en Stockholm bij de wedstrijden om de 3de en de 1ste plaats van het wereldkampioenschap voetbal geen georganiseerd „heja-heja"-geroep toe te laten.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9