Horen en zien Natu-raLax UMPIE IN DE DROOMTUIN FILTRA Son filtre est si pur RUSTIGE LANDING Agenda voor Haarlem Natuurlijke regelmaat I Silver Stoepke NAAIMACHINES DINSDAG 1 JULI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 4 radio AANKONDIGINGEN EN ^ABÈSO)OÜWINÖEN Hol en vol De radio geeft woensdag T elevisieprogramma Nieuwe voorzitter Bond Kleermakerspatroons Dr. A. I. M. Kat ten grave gedragen Directeur Caritas ontslagen van rechtsvervolging Dijk langs polder Flevoland niet voor autobussen Mr. J. C. C. W. Hijszeler nam afscheid van de T ariefcommissie Jhr. D. G. Roëll eredoctor Auteur José Vasconcelos kandidaat voor Nobelprijs Nederlands Ballet kreeg toch subsidieverhoging UIT STAD EN STREEK Polikliniek opgeheven Bestuursdelegaties van VSV en Stormvogels gaan met KNVB praten Drie Haarlemmertjes zouden auto gestolen hebben Koninklijk bezoek bij Holland-Festival Ons vervolgverhaal Provinciale Staten in nieuwe samenstelling C. Mantje vijfentwintig jaar bij het P.E.N. Twee afleveringen van een der meest succesrijke Amerikaanse televisieprogram ma's, de Perry-Como-show, kwamen giste ren achter elkaar in de door de AVRO be heerde zendtijd met een enorme vaart, als een paardemiddel tegen een ziekte die we niet hadden. De stukken zaten perfect in elkaar, knap van regie en vol decorvond sten, overstelpend „gehaaid". Maar het amusementsgehalte kan ons niet bekoren. Het was te zeer afgestemd op Amerikaanse verhoudingen: veel show, veel quasi-non- chalance, veel zelfspot waar een Nederlan dier nog niet aan spotten zou denken en geen zelfspot waar we hier van pure pijn onze tenen samenknijpen. Maar allemaal razend vlug, knap van techniek. „Meridiaan" is een programma met een vreemde bekoring. Men laat de mensen, die geïnterviewd worden, rustig doorpra ten terwijl de camera als bevroren op zijn plaats blijf staan. Het heeft met regie en televisie niets te maken, maar men krijgt de kans de geïnterviewden rustig te bekij ken en te beluisteren. En dat doen we graag, zo zijn we hier waar geen Perry Como is. De slotsom van gisteren is dus: knappe televisietechniek met een hol programma (Amerika) en stuntelige televisietechniek met een vol programma (Holland). Beeldschermer Advertentie Natu-ralax is géén gewoon laxeer* middel. Het zorgt voor het herstel van de natuurlijke functie, maar bo vendien ook voor de natuurlijke regelmaatEen uitkomst bij hard nekkige verstopping, ook voor hen die buitenshuis werken. voor de natuurlijke regelmaat Flacon a 60 tabletten (versterkte werking) tl. 1.35 HILVERSUM I 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.20 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 9.05 Gymn. 9.15 Gram. (9.35 9.40 Waterst.). VPRO: 10.00 Boeken. 10.05 Morgen wijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 R.V.U.: Juwelen van een briljante vrouw (de schrijfster Katherine Mansfield), door mevr. H. W. Boersma- Smit (eerste lezing). 11.30 Gram. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Voor het platteland. 12.33 Or gel, harp, viool«n zang. 13.00 Nieuws. 13.15 Lich te muziek. 13.50 Gram. 14.45 Voor de jeugd. 16.00 en 18.00 Tour de France. 16.15 Voor de zieken. 17.00 Vakantietips. 17.50 Regeringsuitz.: Emigra tierubriek. Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Act. 18.30 R.V.U.: Het vrijheidsideaal in de letterkunde, door dr. A. Saalborn. Eerste lezing: Antigone van So- phokles; Prometeus van Aeschylus. 19.00 Voor de kinderen. 19.10 Tour de France. 19.20 Gram. en VARA-Varia. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA. 20.00 Nieuws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Lichte muz. 20.30 Josef in Dothan, treurspel met muz. 21.30 Strijksextet. 22.00 Tour de France. 22.10 Promenade-ork., koor en sol. 22.50 Medische kron. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.30 Hammond orgelspel. 23.50—24.00 Soc. nieuws in Esperanto. HILVERSUM II 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gram. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Voor de zieken. 9.30 Vernuft en techniek. 9.35 Metro- pole-orkest. 10.10 Gram. 10.45 Velddag Leger des Heils. 11.45 Gram. 12.00 Sopr. en piano. 12.30 Land- en tuinb.mede. 12.33 Kamerork., koor en solist. 12.37 Middagpauzedienst van de Stichting Alle-Dag-Kerk. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Lichte muz. 13.50 L'amico Fritz, opera. 15.35 Strijkkwart. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Inter- scholair jeugdtoernooi. 17.40 Beursberichten. 17.45 Gram. 18.00 Idem. 18.15 Spectrum van het Chris telijk organisatie- en verenigingsleven. 18.30 Koor zang. 18.55 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Jazzmuz. 19.30 Buitenl. overz. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Promenade-ork. en solist. 21.00 Muzikale luisterwedstr. 21.20 Kamermuziek. 21.50 Revolutionaire Anabaptisten en vreedzame Doops gezinden, caus. 22.05 Gram. 22.15 Orgelspel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15 Zaalsportuitslagen. 23.2024.00 Platennieuws. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 13.00 Nieuws. 13.11 Vocaal en instr. ens. 14.00 Gram. 15.00 Symf.conc. 16.00 Koersen. 16.03 Gram. 16.15 Omr.ork. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram. 1720 Voordr. 17.45 Gram. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram. 18.10 Caus. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldtentoonstelling. 20.00 Hoorspel. 21.20 Gram. 22.00 Nieuws. 22.15 Causerie. 22.25 Volksliederen. 22.45 Gram. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR WOENSDAG NCRV: 17.00-17.45 Voor de kinderen. NTS: 17.4518.50 Eurovisie: Int. concours-hippique te Aken. VARA: Weekjournaal. 20.30 Filmpremières. 20.45 Diamantstad, TV-spel. Advertentie ONBETAALBAAR mooi zijn onze collecties SIERADEN en LUXE ARTIKELEN Maar ieder stuk uit deze collectie is betaalbaar voor elke beurs en aange past aan ieders smaak. Kijk eens rond bij De kleine zaak met de grootste keuze Grote Houtstraat 49 - Telefoon 20049 In de maandag voortgezette vergadering van de Bond van Kleermakerspatroons in Nederland, die in restaurant Brinkmann in Haarlem is gehouden, is in plaats van de afgetreden voorzitter, de heer J. H. van Oostrom uit Maartensdijk, benoemd de heer N. Molenaar uit Delft, tot heden vice- voorzitter. De heer Van Oostrom, die gistermorgen benoemd is tot ridder in de orde van Oranje Nassau, werd het ere voorzitterschap aangeboden. Ook trad de bondspenningmeester, de heer C. Doele- man uit Nieuw-Vennep af; hij werd be noemd tot erelid. Onder grote belangstelling is vanmorgen het stoffelijk overschot van dr. A. I. M. Kat, in leven directeur van de Kathedrale Koorschool St. Bavo in Haarlem en alge meen voorzitter van de St. Gregoriusver- eniging, op het r.-k. kerkhof in Overveen ter aarde besteld. Hieraan vooraf hadden de plechtigheden in de kathedrale basi liek aan de Leidsevaart plaats. Deze wer den ondermeer bijgewoond door de bis schoppen mgr. J. P. Huibers en mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam en vele geestelijken. Maandag werden in de kathedraal de metten gezongen, waarna vanmorgen eerst twee stille h. missen volgden. Om tien uur werden de lauden gezongen, waarna de plechtige requiem-mis volgde. Deze werd opgedragen door pastoor A. J. M. Kat uit Koog aan de Zaan, broer van de over ledene, met assistentie van pastoor K. J. H. Lautenschïitz uit Amsterdam als diaken en pastoor W. C. Westerhoven uit IJmui- den als diaken. Mgr. J. P. Huibers ver richtte de absoute. Het Kathedrale man nenkoor en de koorschool zongen. Postoor Westerhoven sprak de lijkrede uit. Hij schetste de overleden priester als een man met een scherp verstand, een warm hart en een liefde voor het schone in woord, beeld en klank. Met grote in spanning wijdde dr. Kat zich aan zijn taak, een inspanning, die men gezien zijn licha melijke constitutie voor onmogelijk hield. De thans overleden priester was bezield met een haast overdadig idealisme. Zijn lo gisch denkende geest en zijn warm hart werden echter niet altijd begrepen. Zijn jongens begrepen hem echter. Hij sprak hun taal. Zij waardeerden in hem de be kwame docent, maar ook de vaderlijke vriend. Pastoor Westerhoven schonk nog aandacht aan de jaren, die dr. Kat in Rome heeft doorgebracht. Deze Romeinse jaren hebben hem een joyeuze levensstijl en een verbreding van het christelijk-humanis- tisch denken geschonken. Tenslotte vroeg pastoor Westerhoven de overleden priester in de gebeden te herdenken. Na de absoute zong het koor „In paradi- sem", waarna het stoffqlijk overschot naar de parochiekerk in Overveen werd overge bracht, waar de ter aarde bestelling vilg- de. De plechtigheden hier werden verricht door pastoor A. J. M. Kat met assistentie van kapelaan C. Wenneker als diaken en kapelaan W. de Lange als sub-diaken. De directeur van de Caritas-vereniging te Heerlen, M. G. Hermes, is conform de eis van de officier van Justitie, mr. A. W. Rosingh, door de Maastrichtste rechtbank in hoger beroep ontslagen van rechtsver volging. Het vonnis van de kantonrechter te Heerlen werd hiermede bevestigd. De heer Hermes had in hoger beroep te recht gestaan wegens het organiseren van Caritas-voetbalpools door de nationale vereniging „Caritas" waaraan alleen per sonen, die geballoteerd werden en de doel stellingen van de Caritas vereniging on derschreven, konden deelnemen. Bij de behandeling van deze zaak op dinsdag 17 juni hadden de officier van Justitie en de verdediger betoogd dat er wel degelijk een band bestond tussen de groep Caritas-leden welke aan de voet balpools deelnamen. Hieruit werd vastge steld dat van openstellen van de gelegen heid tot het deelnemen aan een pool geen sprake kon zijn. De Caritaspool werd ook blijkens de uitspraak van de rechtbank in hoger beroep niet beschouwd als een open bare verloting, waarvoor toestemming krachtens de loterijwet nodig zou zijn. Herhaaldelijk komt het voor, dat chauf feurs van de bussen met toeristen over de dijk langs de polder Oostelijk Flevoland rijden om een en ander te laten zien van de inpolderingswerken. Evenzo vele ma len moet de politie proces-verbaal opma ken, omdat de weg op de dijk een B-weg is en niet door autobussen mag worden be reden. Aan het begin van de nieuwe weg van de Zuiderzeestraatweg bij Elburg af naar de weg langs de polder Oostelijk Fle voland staat een bord B-weg. In Kampen staat een dergelijk bord bij de Roggebot- sluis. Zij die daar per autobus heengaan om de inpolderingswerken te bezichtigen worden dan gedwongen terug te rijden zon der de werken te hebben gezien. Maandagmiddag tijdens een zeer druk bezochte receptie heeft mr. J. C. C. W. Hijszeler uit Bloemendaal in het rijksad ministratiegebouw aan de Droogbak in Amsterdam afscheid genomen van de Ta riefcommissie, het hoogste rechtscollege in den lande op belastinggebied, waarvan hij eerste secretaris was, wegens het be reiken van de vijfenzestigjarige leeftijd. De heer Hijszeler werd allereerst toe gesproken door de voorzitter van de Ta riefcommissie, mr. A. C. N. P. Ruys, pre sident van de Rechtbank te Amsterdam, die memoreerde, dat de scheidende secre taris gedurende negenentwintig jaar zijn beste krachten aan genoemde commissie heeft gewijd, altijd een uitstekende lei ding aan het secretariaat heeft gegeven en in het bijzonder ook aan de daaraan verbonden juristen en accountants. Ook memoreerde spreker, dat mr. Hijszeler in de loop der jaren veel heeft gepubliceerd, onder meer „De rechtspraak van de Ta riefcommissie", een prae-advies voor het congres in Parijs van de internationale Vereniging van belastingwetenschap en tal van publicaties van uitspraken van de Tariefcommissie, door de heer Hijszeler van commentaar voorzien. Laatstgenoem de publicaties zal mr. Hijszeler in de toe komst ook blijven verzorgen. Vervolgens nam de opvolger van mr. Hijszeler, mr. H. van Ooyen, het woord, die de scheiden de functionaris prees als een zeer humaan chef, met wie het zeer prettig samenwer ken was. In het bijzonder legde spreker er de nadruk op, dat hij gedurende de oor logsjaren steeds voor de belangen van het personeel is opgekomen. Als afscheidsca deau van de commissie ontving mr. Hijs zeler een geschenk onder couvert voor een reis naar Spanje en van het personeel kreeg hij een studeerkamerlamp. Mevrouw H. Hijszeler-Posthumus ontving een fraaie boeket bloemen. Tal van bekende figuren uit de rechterlijke macht en uit het be drijfsleven, waarvan sommigen met de scheidende secretaris in de Tariefcommis sie zitting hadden, kwamen hem op deze receptie de hand drukken. De senaat der gemeentelijke universiteit van- Amsterdam heeft in zijn gisteren ge houden zitting besloten het eredoctoraat in de letteren en wijsbegeerte te verlenen aan Jhr. D. C. Roëll, hoofd-directeur van het Rijksmuseum., De erepromotie is vastge steld op 15 september 1958 bij de opening van het nieuwe studiejaar. Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL. Gr. Houtstr. 181. Tel. 14444 MEXICO CITY, (UPI) Drieëndertig vooraanstaande Mexicanen hebben de Mexicaande auteur José Vaseoncelos voorgedragen voor de Nobelprijs voor lit teratuur. Op instigatie van José Luis Curiel, pre sident van het Mexicaanse genootschap voor filosofie, is een verzoek dienaangaan de tot de koninklijke academie voor litte ratuur in Stockholm gericht. De raad van de gemeente 's-Gravenha- ge heeft maandag besloten de jaarlijkse subsidie aan de in 's-Gravenhage gevestig de stichting „Het Nederlands Ballet" met 8395,— te verhogen tot 107.395,-. Deze subsidieverhoging was noodzakelijk, zo deelden B. en W. in hun voorstel mede, omdat de administratieve staf van het ge zelschap uitgebreid moest worden. Zomerexpositic. Op woensdag 2 juli wordt in het gerestaureerde en tot museum ingerichte oud-stadhuis van Woudrichem de zomertentoonstelling „Schilders van onze grote rivieren" geopend. „Ziezo", lachte het mannetje. „Dat is goed afgelopen, hè?" „Ja, dank u wel!" zei Umpie, die nu veilig op de grond zat. „Je was zeker van de heuvel gevallen, niet? Ja, die is aan deze kant erg steil!" Umpie keek naar boven en knikte, 't Was maar goed, dat die sterke tak hem tegen gehouden had „Je zal wel geschrokken zijn", meende het mannetje. „Kom maar mee, dan gaan we bij mij thuis een glaasje melk drinken voor de schrik. Ik woon daar, in dat witte huisje! 7 273 Advertentie Nieuws in het kort Kerkcollecte. Zondag werden er in de Gereformeerde Kerk in Bloemendaal drie extra collectes gehouden voor Radio Bloemendaal, waarvoor een bedrag van 1500.nodig was. Inderdaad brachten deze collectes dit bedrag op. Sursum concerteert. Woensdagavond concerteert de Christelijke muziekvereni ging „Sursum" in het Bloemendaalse Bos, waarmede een traditie in ere zal worden hersteld. Het gemeentebestuur van Bloe mendaal hoopt dat andere muziekvereni gingen in de komende zomermaanden bij mooi weer dit voorbeeld van „Sursum" zullen volgen. Naar wij vernemen zal de polikliniek van de Vereniging tot bescherming van dieren te Haarlem worden opgeheven. De Haarlemse dierenartsen hebben thans de ze taak overgenomen tegen vrijwel de zelfde condities. Men is tot deze maatre gel overgegaan met het oog op de hoge kosten die aan de kliniek verbonden waren. Advertentie Kleinbeeldcamera's met Agfa Color Apotar en Agfa Color Solinar, de beroemde Agfa lenzen, op kleur gecorrigeerd. Elke Silette heeft snel- transport en flits- contact. aangebouwde belichtingsmeter Vooral voor kleurenfoto's met Agfacolor is de belichtingsmeter ideaal. Iets heel bijzonders: de Agfa Silette SL, Color Solinar 2.8, Prontor SLK- sluiter - de camera met half- automatische belichtingsregeling(metlng) Nog veel meer biedt het Agfa camera-assortiment Vraag brochures aan Uw foto handelaar of bij de Agfa Amateur Servicedienst Postbus 98, Arnhem. Nog deze week zullen bestuursdelegaties van Stormvogels en VSV met de/ KNVB gaan praten over een eventuele fusie tus sen de twee verenigingen. Het verzoek daartoe is uitgegaan van VSV. Er volgde een bespreking tussen delegaties van beide clubs, die tot resultaat had dat een basis werd gevonden voor verdere besprekingen en wel in de eerste plaats met de KNVB. Uiteraard hebben de jaarvergaderingen het laatste woord in deze kwestie. In de nacht van zaterdag op zondag werd bij de Haarlemse politie aangifte ge daan van de diefstal van een personen auto, die geparkeerd had gestaan op de Koudenhorn. Zondagavond was deze dief stal opgelost toen de Amsterdamse poli tie drie jongens die om nachtverblijf ver zochten, arresteerde. De jongens, twee dertienjarige scholiertjes en een zeven tienjarige loswerkman vertelden de auto te hebben meegenomen, waarna zij een tocht door een groot gedeelte van Neder land zouden hebben gemaakt. Eerst ging de rit naar Spaarndam, vervolgens naar IJmuiden, Amsterdam, Utrecht, Arnhem en Apeldoorn, waar een van de jongens zijn vriendjes het rijksopvoedingsgesticht liet zien. Vervolgens stapten de jongens weer in de auto, waarna zij naar Maars- bergen togen, waar zij weer een opvoe dingsgesticht bekeken. In Maarsbergen was de benzine van de gestolen auto op en de jongens lieten de wagen daar staan, stalen één bromfiets en reden daarmee naar Utrecht. Ze namen de trein naar Amsterdam, misten de aansluiting naar Haarlem en vroegen de Amsterdamse po litie om onderdak. Dat kregen ze, maar tegelijkertijd vroeg men daar waar de jongens vandaan kwamen en toen vielen ze door de mand. Een van de scholieren en de loswerkman werden ingesloten, de andere scholier werd naar huis gezonden. Koningin Juliana en tal van autoriteiten woonden maandagavond in de Koninklijke Schouwburg in Den Haag de première bij van „Skakuntala of de noodlottige ring" van de Indiaanse dichter Kalédasa, de Nederlandse Toneelmanifestatie in het Hol land Festival. De prinsessen Beatrix en Irene hebben maandagavond in de Utrechtse stads schouwburg de uitvoering bijgewoond, die gegeven werd door het „American Ballet Theatre", als onderdeel van het Holland Festtival 1958. De prinsessen, die zich in gezelschap bevonden van de burgemeester van Utrecht jhr. C. J. A. de Ranitz en diens echtgenote, toonden zich duidelijk ingeno men met de voorstelling,. 41. „Ah, de thee," zei hij, bijna alsof hij haar ogen van het formulier wilde afleiden, „dank u". Hij schroefde met veel overleg zijn vulpen in elkaar en legde de ak- tentas op de schakelkast. „Hoeveel vluchten heeft u nu gemaakt?" vroeg hij. „Dit is mijn derde vlucht, meneer. Afgescheiden van de vlucht onder toezicht". „Juist". De effen opgetrokken wenkbrauwen schenen te zeggen: „Meer dan genoeg om het geleerd te heb ben". Hij nam ietwat afwezig een slok van de thee (die nu niet meer kokend heet was) en zette het kopje neer, alsof hij niet wist, wat hij gedronken had. „Oh, ja, nu herinner ik het mij", zei hij. „U maakte uw vlucht onder toezicht met Maynard en mij". Patsy knikte. En vroeg toen: „gaat u mij een slecht rapport geven?". Een plotselinge zonnestraal kwam vanachter een klomp witte wolken te voorschijn en scheen een eigen aardig spel van licht en schaduw op zijn gezicht te werpen, zodat het een ogenblik leek, alsof het zich tot een lichte glimlach verzachtte. Toen hij haar nog eens aankeek, was daarvan om zijn strakke mond evenwel geen spoor meer te zien. „Een slecht rapport?" vroeg hij. „Wat bedoelt u daar precies mee? Toch zeker geen onnauwkeurig rap port?" voegde hij er aan toe, terwijl hij zijn donkere wenkbrauwen spottend optrok. „Oh, neen, meneer, dat wil zeggen, ach ik weet het niet. „Ik neem aan, dat u daarmee bedoelt, dat u hóópt, dat het niet al te nauwkeurig zal zijn?" merkte Pren tice vriendelijk op. „Ja," zei Patsy vlakweg. Dat was Inderdaad min of meer, wat zij bedoelde. En het leek wel, of het toch geen zin had, met deze man te argumenteren, waar hij iemands woorden altijd zo wist te draaien, dat men ongelijk had. „Ik stel er een eer in altijd nauwkeurig te zijn," zei hij nadenkend en hij voegde er toen spottend in woorden, die haar bijna bekend in de oren klonken aan toe: „U zult krijgen, wat u verdient Niet min der en zeker niet meer." Die woorden hadden een beangstigende klank, maar toen hij haar nog eens aankeek, speelde er toch wer kelijk een lach om zijn mond, terwijl zijn ogen een humoristische uitdrukking hadden. Ziende, dat zij hem niet begreep, voegde hij er echter kortaf aan toe: „Laat ik even iets zeggen, juffrouw Aylmer. Als ik u een slecht rapport zal geven, zal ik het u eerst laten zien. Akkoord?" „Ja, meneer." Of tenminste: „bijna akkoord," dacht zij, terwijl zij het gangpad afliep. „We zijn er bijna," zei zij glimlachend tegen een oude dame, die vermoeid begon te raken van de lange reis. „We zullen aanstonds het Bristol Kanaal over steken." Iedere keer, dat zij daarna Prentice zag en zij scheen hem in de laatste veertig minuten herhaalde lijk te moeten ontmoeten verwachtte zij, dat hij haar staande zou houden en zeggen: „Een ogenblik, juffrouw Aylmer, ik geloof, dat u beter hier even uw aandacht aan kunt geven," waarna hij haar dan dat hatelijke formulier onder de neus zou duwen. Maar dat deed hij niet. De enige woorden, die hij tegen haar sprak, op het ogenblik dat zij de laatste passagier over het platform volgde klonken onschul dig en neutraal genoeg. „Dank u, juffrouw Aylmer," zei hij, terwijl hij een ogenblik onder de linkervleu gel bleef staan. Maar de meeste gezagvoerders be dankten hun bemanning na een lange vlucht, dus had dit geen bijzondere betekenis. Net voordat Prentice zich afwendde, kwam Geoff Pollard langzaam over het platform aanlopen. Hij groette Prentice, lachte tegen Patsy en zei: „Precies op tijd, hè?" „Hallo, Geoff," zei Patsy een beetje verlegen. Pren tice verwijderde zich op dat moment, maar was toch nog binnen hun gehoor. „Wat doe jij hier buiten?" „Dat is ook een mooie manier om iemand welkom te heten, moet ik zeggen!" Geoff schoof zijn uniform pet iets meer naar achteren. „Ik kwam jou afhalen. Zullen we samen naar de douane gaan? De lui van de personeelwagen zullen je bagage wel nemen." Patsy liep naast hem over het platform. „Het is de eerste keer, dat je me na een vlucht bent komen af halen," zei ze. „Dat is de reden dat ik mij er over verwonderde." „Is dat heus zo? Nou, help me dan herinneren, dat ik het meer doe.. Neen," zei hij, zijn hand naar zijn hoofd brengend, „dat is waai ook. Dat kan ik niet Ik moet je nl. wat vertellen, Patsy" „Iets onaangenaams?" vroeg Patsy, net als de meesten in haar werkkring, die menen, dat alle nieuws altijd slecht nieuws is. „Nou ja, zo-zo. Sommigen zouden misschien zeggen, dat het slecht nieuws is en anderen zouden het goed noemen. Of om wat nauwkeuriger te zijn: laten we blij zijn, dat we hem kwijt zijn." „Vooruit, Geoff!" zei Patsy. „Vertel het maar." „Ja.." er kwam plotseling een wat verdrietige uit drukking op Geoff's gewoonlijk zo opgewekte gezicht, „de kwestie is, dat ik overgeplaatst word." „Overgeplaatst?" herhaalde Patsy. „Waarheen?" „IJsland. IJsland!" Hij trok zijn brede schouders op en rilde. „Keflavik „Oh, Geoff, wat spijt met dat! Ik zal je missen. Dat zullen we trouwens allemaal." Zij legde haar hand op zijn arm en drukte die stevig. „Kom, Kom!" grinnikte Geoff tegen haar. „In uni form nog wel. En onder de ogen van Prentice!" „Maar IJsland is zo triest, Geoff," zei Patsy, haar hand wegtrekkend. „Ik zal je één kleine troost vertellen. Het betekent: promotie." „Werkelijk?" Patsy's blauwe ogen gingen wijd open en zij glimlachte. „Oh, fijn! Dus dan vind je het ook niet zo erg?" „Alleen maar om één reden," zei hij met een plech tige blik op haar neerziend. Patsy wachtte er op, dat hij verder zou gaan, maar hij zei niets meer tot zij de ingang van de douaneloods bereikt hadden. Daar bleef hij staan en zei een beetje verlegen: „Het is nogal moeilijk uit te leggen." De personeelwagen kwam plotseling met veel la waai naast hen tot staan en de bemanning stapte uit en begon de bagage uit te laden. Geoff keek naar het gedoe om zich heen en kwam blijkbaar tot de conclusie, dat als het eerst al moei lijk was geweest, het nu helemaal onmogelijk was. Hij keek op zijn horloge en mompelde iets van bin nen een paar minuten in dienst te moeten zijn. „Natuurlijk, Geoff," zei Patsy vlug. „En ik zal het nieuwtje vast bij mevrouw Waterhouse vertellen." (Wordt vervolgd) In de hedenmorgen gehouden vergade ring van de Provinciale Staten van Noord- Holland zijn de leden na het afleggen van de vereiste eden of verklaringen en belof ten door de Commissaris der Koningin in de provincie Noord-Holland, dr. M. J. Prin sen, toegesproken. Hij herinnerde er aan, dat hij in de in april gehouden vergadering der Staten die leden die niet meer terugge keerd zijn dank heeft gebracht voor hun zorg en toewijding, waarmee zij hun taak en lidmaatschap hebben vervuld. In het bijzonder werden woorden van waar dering uitgesproken tot mejuffrouw mr. A. E. Ribbius Peletier en de heer A. B. J. Prakken, die niet in het college van Gede puteerde Staten terugkeren, doordat zij zich niet kandidaat hebben gesteld voor het lidmaatschap der Provinciale Sta ten. Van de huidige leden zijn velen reeds vertrouwd met het werk en drieëntwintig dames en heren doen voor het eerst hun intrede in de vergadering. Spreker wenste hen geluk en sprak de verwachting uit, dat zij in hun arbeid voldoening zullen vinden. De taak is niet gemakkelijk, ech ter wel interessant. Moge allen het alge meen belang met wijsheid behartigen. De politiek is aldus spreker een hard bedrijf en het politieke spel voltrekt zich niet altijd zachtzinnig. Moge het spel in de Provinciale Staten fair gespeeld wor den. Hierna werd de vergadering verdaagd tot woensdagmorgen. Dan zullen de le den van Gedeputeerde Staten gekozen worden. Maandagmorgen is de heer C. Mantje, wonende Van Raephorstlaan 39 in Over veen, thans werkzaam als technisch hoofd ambtenaar-A op de afdeling Bouwkunde van het P.E.N. te Bloemendaal, ter ge legenheid van het feit, dat hij de elektrici teitsvoorziening van Noordholland gedu rende vijfentwintig jaar diende, door de directie ontvangen en gefeliciteerd door de economisch adjunct-directeur, de heer F. W. J. Straakenbroek, die hem tevens de gebruikelijke gratificatie overhandigde. Van het Provinciaal bestuur kreeg hij een bloemenhulde. Daarna werd de heer Mantje op de afdeling bouwkunde van het P.E.N. gehuldigd en toegesproken door zijn chef, de heer C. W. van der Vis. Des middags volgde een drukbezochte receptie in het paviljoen van de uitkijk toren van ,,'t Kopje" in Bloemendaal, waar de jubilaris namens het jubileumfonds werd gecomplimenteerd bij monde van de heer C. C. M. Scholten. DINSDAG 1 JULI Concertgebouw: Leerlingen van het Haarlems muziekinstituut geven een uit voering, 19.30 uur. Grote Kerk: orgelconcert, 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark": Expositie van te keningen en schilderijen van J. Pool, 1023 uur. FILMS Cinema Palace: „The tin star", 14 jr., 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Lichtzin nige meisjes", 18 jr., 20 uur. Lido Theater: „Stoottroepen in de aanval", 18 jr., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Spook te koop", a.l., 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Bonjour Tristesse", 18 jr., 20.15 uur. Rem brandt Theater: „Loving you", a.l., 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Michael Strogoff, de koerier van de Tsaar", a.l., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Nachten zonder lief de", 18 jr., 19 en 21.15 uur. WOENSDAG 2 JULI Openluchttheater: Voorstelling van kin dercircus „Elleboog" 14.30 uur. Minerva Theater: Willy Walden en Piet Muyselaar in „Vrolijk zomeravondamusement", 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Gebouw „De Waag": Expositie van wer ken van Bram Pihl, 1017 uur. Huis Van Looy: Tentoonstelling van een collectie van moderne kunstwerken: 1012.30 en 13.3017 uur. Kunstzaal „Ten Bruggen Cate": Expositie van werken van Henk van Es, 1117 uur. „In 't Goede Uur": Ten toonstelling van werken van Kees Verwey, 1019 uur. Galerie Espace: Een zomerten toonstelling met werken van Appel, Luce- bert, Sanders en ar .Teren, 1117 uur en Kunstzaal „De Ark": Expositie van teke ningen en schilderijen van J. Pool, 1023 uur. FILMS Cinema Palace: „The tin Star", 14 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Lichtzinnige meisjes", 18 jr., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Stoottroepen in de aanval", 18 jr., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Spook te koop", a.l., 14, 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Lo ving you", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Michael Strogoff, de koe rier van de Tsaar", a.l., 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Nachten zonder lief de", 18 jr., 14.15, 19 en 21.15 uur

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4