Gerrit Voorting heroverde de gele voor de Ne-Lux wielerequipe trui Belg Van Geneugden winnaar in de zesde Tour-etappe N.L.VAN SCHAGENen ZOON JAN TIMMERMAN Geblesseerde Anderson staakte de strijd tegen Nielsen na 6-2, 6-3 DE TOUR DIE VERDWEEN LOCOMOTIEF Braziliaanse meisje Maria Bueno door Ann Hay don verrassend verslagen WOENSDAG 2 JULI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 11 FRANCOIS MAHE MAAKTE EEN DOMME FOUT Janssens staakte de strijd DE TOUR IN CIJFERS Voetbalvereniging Haarlem wil haar terreinnen aan de gemeente verkopen Ontsnapt aan politie om voetbal op televisie te zien JAN v. d. MEER DE WIMBLEDON-KAMPIOENSCHAPPEN Aanvulling transferlijst Atalanta degradeert na geval van omkoping Braziliaan Mazzola gaat voor Milan spelen Moens weer geschorst En weet* rijdt een Nederlander in de Tour in de gele trui! Precies één dag nadat de Nelux-equipe door een geraffineerde aanval van de Franse nationalen definitief bleek te zijn achteruit geworpen, bevocht Gerrit Voor ting op een moment, dat nauwelijks gunstiger kon zijn geweest een prachtige revanche voor de aangetaste ploeg van Jeng Goldschmidt. Het was een triomf van koersinzicht en vakmanschap. Voorting profiteerde van een domme fout van de Franse nationaal Francois Mahé, die bij de ravitaillering in Dod-de Bretagne (138 km) uit de hoofdmacht ont snapte, juist op een moment, waarop het Franse idool Louison Bobet even van zijn fiets was gestapt. De slim me coureur uit Roosendaal ging onmiddellijk met Mahé mee, evenals de Belg Van Geneugden, de Italiaan Pado- van en de regionalen Busto en Barone. Een kilometer verder sloten Favero, Botella, de Belgen Gilbert Desmet en Noël Foré, Polo en Anglade zich bij hen aan. En nauwelijks was dat geschied of de eerzuchtige Géminiani trok er tussen uit met enkele van zijn ploeggenoten. En daarmee was het pleit beslecht. Want terwijl de Franse natipnalen in de grootste verwarring waren over Bobet en nog een drietal achterblijvers, remden de ploeggenoten van de 22 man op kop het tempo bekwaam af en kregen de vluchtelingen, die opgezweept werden door het felle tempo van Géminiani, een beslissende voorsprong. Het verschil groeide tenslotte in een wilde rit over de liniaalrechte wegen van het heuvelachtige landschap van Normandië en Bretagne aan tot ruim 11 min. en toen de kopgroep het wielerbaantje van St. Brieuc had bereikt, had Voorting nog slechts één zorg: voorkomen, dat Mahé etappewinnaar werd en dus tijd- bonificatie kreeg. Onze landgenoot speelde het spel voortreffelijk. Als één der eersten bereikte hij de be tonnen piste, met Mahé aan zijn wiel. Daar liet hij zich met zijn concurrent handig insluiten tussen Belgen en regionalen, die begerig om de etappezege streden. Het plannetje lukte volkomen: Voorting was de nieuwe leider in de algemene rangschikking geworden. Voor de derde keer in zes dagen dus reed een Nederlander in de gele trui. Er startten 113 renners voor de zesde etappe van Caen naar St. Brieuc over 223 km. Deze zesde rit heeft in het teken gestaan van een strijd tussen de Franse nationalen en de Belgische equipe om de sleutelposities in de individuele en ploegenrangschik- kingen, maar de afloop is heel anders geweest dan Marcel Bidot en Jean Aerts hadden gedacht. Nadat de renners zich hadden warmgereden, slaagde een groep van 16 erin zich van het peloton af te scheiden, by wie de Fransen Darrigade, Groussard, Pipelin en Mahc. Deze bleven de toon aangeven tot de eerste ravitaillering van Villedieu-les- Poeles, waar zy 2 minuten eerder arriveerden dan de hoofdmacht. Daar hebben enkele renners hun etenszakje het etenszakje gelaten en zijn op zoek gegaan naar de 16 vluch telingen. Vooral de Belgen die iets goed te maken hadden van de op de dag tevoren gereden etappe, stichtten verwarring in het Franse kamp, waar Bobet, Anquctil en gele truidrager Bauvin zich tot het uiterste moesten inspannen om de aanval onge daan te maken. Het gelukte, maar het lukte ten koste van grote krachtsinspanningen na 138 km. Daarna hebben de „groten" zich tevreden gesteld met het bewaken van het peloton. Zij hebben zich evenmin verzet tegen de ontsnapping van een aantal renners, waar onder Gerrit Voorting, die met ongeveer 10 minuten voorsprong op het grote peloton in St. Brieuc de sprint onder elkaar uitvochten. Het werd een eerste ritoverwinning voor de Belgen, door Van Geneugden, terwijl de tactisch slimme Gerrit Voorting door handig manoeuvreren de gele trui van Gilbert Bauvin overnam. Het was uiteindelijk Géminiani die de meeste winst veroverde by staat nu derde in het algemeen klas sement en heeft met de bergen in het vooruitzicht 10.21 voorsprong op Bobet en 10.31 op Anquetil. De Britse coureur Coe, de Duitser Dcbusmann en de Belg Janssens staakten de stryd. Jeng Goldschmidt had zijn renners in deze zesde rit rust voorgeschreven, om zich te herstellen van de inspanningen van de laatste dagen, waarin de ploeg met volle inzet van krachten de gele trui van Wim van Est had verdedigd. Maar van rust is niet veel gekomen. De geroutineerde, crea tieve directeur technique van de Franse nal ionalen, had n.l. opnieuw een geraffi neerd plannetje ontworpen om de positie van. zijn pupillen te versterken. Nu de for mule voor het algemeen ploegenklassement gewijzigd is, wenste Bidot kennelijk geen risico's te nemen. Drie renners onder de hoogst geklasseerden was voor hem niet voldoende, hij wilde nog enkelen in reserve hebben, voor het geval dat één van zijn favorieten door een onfortuinlijk moment werd teruggeworpen. En daarom stuurde hij Darrigade, Groussard, Mahé en Pipelin naar voren. Het plannetje van Bidot was knap in elkaar gezet. Ogenschijnlijk zelfs zonder verlies. Want alle niet-Franse regionalen in de kopgroep waren beslist geen bedrei ging voor Gilbert Bauvin. Onverwacht, ech ter liep alles volkomen anders dan Bidot zich had voorgesteld. Zelfs dreigde even een boemerang-effect Gele en groene trui De tactische Gerrit Voorting stelde ten slotte op de baan van St. Brieuc zijn gele trui veilig. Hij behaalde nog meer winst, want door zijn zevende plaats in deze etappe werd hij derde in het puntenklasse ment met een geringe achterstand op Grac- zyk, bovendien bleef dank zij de Roosen. Gerrit Voorting in de gele trui daler de positie van Nederland in het ploegenklassement vrijwel ongewijzigd. Toch was de winst van Voorting niet de belangrijkste ontwikkeling in deze etappe. Belangrijker nog was de royale voorsprong die Géminiani derde in de algemene rangschikking kreeg op Booet, Anquetil, Nencini, Gaui en Bahamontes, de favorie ten met wie hij straks in de bergen strijd gaat leveren om de eindzege. T ienduizenden Tienduizenden geestdriftige toeschouwers hebben dinsdagavond op het wielerbaantje van Beaufeuillagc in St. Brieuc de nieuwe gele trui-drager begroet. Met een verbeten rezicht was Voorting met de kopgroep van 12 man de baan komen opstuiven. Om de "tappezege ging het hem niet. Hij had Slechts oog voor de Franse nationaal Mahé, want dat was de enige man, die hem nog vat» de leiderstrui kon afhouden. De ach terstand van Mahé in het algemeen klas sement op Bauvin bedroeg precies 1 mi nuut meer dan de achterstand van Voorting en een ritzege van de actieve Francois zou deze tricolore door de minuut bonificatie 2JUÜ-7eET.170KM i <d ravitaillering .5-' j:-. -Kanaal precies in de „maillot jaune" helpen. „Ja, ik wist natuurlijk wel, dat Mahé geen sprinter is, maar je weet op zo'n steil baantje nooit wat er nog gebeuren kan. Daarom heb ik niets anders gedaan, dan hem in de gaten gehouden en je ziet het jongens, het is gelukt!" De fotografen en filmoperateurs legden beslag op Gerrit Voorting en natuurlijk moest hij voor de Nederlandse microfoon komen vertellen hoe hard hij er voor heeft moeten vechten. Maar erg veel tijd werd hem voor dat alles niet gelaten, want een nerveuze official nam hem bij de arm en even later verrichtte de accordeoniste Yvette Horner voor de zoveelste maal haar ceremoniële taak: zij trok een nieuwe gele trui over de schouders van Voorting. Voor de tweede maal in de negen ronden van Frankrijk die Voorting heeft gereden, had hij het eretricot. met de initialen H.D. De Belg Marcel Janssens, die reeds twee dagen met een gebroken duim in de Tour rijdt, heeft dinsdag na 40 km op aanraden van de dokter opgegeven. Een verstandig besluit van de Belgi sche kampioen, die een nieuwe val riskeerde. Sinds het vertrek uit Caen viel de regen namelijk in stromen neer zodat de weg gevaarlijk glad ivas. van de grondlegger van dit grootse wielerevehement Henri Desgranges ver overd. Dë eerste keer gebeurde dit in 1956, na de etappe BordeauxBayonne. Lahaye „zat dood Terwijl Gerrit Voorting in de voorste gelederen meetrok en het peloton met de geletruidrager Bauvin en de grote favorie ten Steeds meer achterstand opliep, zat helemaal achteraan in de karavaan met de bezemwagen op zijn hielen een Nederlan der te zwoegen en te stampen. Het was Jef Lahaye, de taaie renner uit het Limburgse Bunde, die al een paar dagen „dood" zit, zoals dat in wielertaal heet. En die ook in deze lange rit van het Normandische Caen naar het Bretonse St. Brieuc niet goed draaide. Ruim twintig minuten nadat Voorting zijn bloemen tijdens de ereronde met een grote boog tussen een stel juichende fabrieksmeisjes had geworpen, kwam een groep van 22 renners moeizaam en op laat ste krachten de baan opdraaien. Achteraan reed Jef Lahaye. Het leek wel of de moed hem in de schoenen zonk, toen hij bij de streep bemerkte, dat nog een ronde van vierhonderd meter gereden moest worden en geen tien meter na de finish liet hij zich dan ook van de fiets vallen. Leeg, uitgeput en met doffe ogen. „Ik was bij die valpartij achtergeraakt en ik heb niet meer de kracht gehad weer bij te komen. Man, man wat heb ik moeten afzien, vandaag. Al een paar dagen heb ik een stekende pijn in mijn rechterknie, elke druk op de pedaal doet me zeer". De mededeling, dat zijn ploeggenoot Voorting de leiding in de algemene rang schikking had veroverd, kon hem nauwe lijks opfleuren. De anders zo taaie Jef La haye had maar voor drie dingen belang stelling: een bad, een massage en een lekker bed. „Morgen zal net wel weer beter gaan", probeerden wij nog, maar Lahaye reageer de er slechts op met het trekken van een bedenkelijk gezicht. De uitslag van de zesde etappe luidde: 1. Van Geneugden (Belg.) 223 km in 5.21.45; 2. Elliott (Int. ploeg) op 1 lengte; 3. Favero (It.); 4. Gilbert Desmet (Belg.); 5. Barone (Parijs N.O.-Fr.); 6. Botella (Sp.); 7. Voorting (Nelux); 8. Mahé (Fr.); 9. Busto (Centr. Z. Fr.); 10. Géminiani (Centr. Z.-Fr.); 11. Angla de (Centr. Z.-Fr.); 12. Polo (Centr. Z.-Fr.), allen in dezelfde tijd als de winnaar; 13. Mor- van (W.Z.W.) 5.21.55; 14. Graeser (Zwits.-DId.) 5.22.10; 15. Picot (W.Z.W.) z.t.; 16. Christian (Intern, ploeg) 5.23.0; 17. Foré (Belg.) zt.; 18. Otano (Spanje) 5.31.41; 19. Delberghe (Pariis N.O.-Fr.) z.t.; 20. Darrigade iFr.) 5.32.36; 21. Gainche (W.Z.W.) z.t. Bij de renners, die 22ste ex aequo werden geklasseerd in dezelfde tijd als Darrigade: 5.32.36, waren ook D&men, l)e Jongh, Kersten, W im en Piet van Est, Van den Borgh, Bolzan, Ernzer, Gaul en Schmitz van de Nederlands-Luxemb. ploeg; 90. ex aequo een groep renners, waarbij de Nederlander Lahaye, met een tijd van 5.49.20. Algemeen klassement na de zesde etappe: L Voorting (Nelux) 30.33.58; 2. Mahé (Fr.) 30.34.58 3. Géminiani (Centr. Z.-Fr.) 30.36.30; 4-5. ex aequo Gilbert Desmet (Belg.) en Bo tella (Fr.) 30.38..47; 6. Bauvin (Fr.) 30.40.16; 7. Morvan (W.Z.W.) 30.41.18; 8. Barone (Parijs N.O.) 30.42.48; 9. Favero (Italië) 30.43.26: 10. Planckaert (Belg.) 30.43.39; 11. Foré (Belg.) 30.43.40; 12. Darrigade (Fr.) 30.44.08; 13. Grac- zyk (Centr. Z.-Fr.) 30.45.13; 14. Adriaenssens (Belg.) 30.45.49; 15. Sabbadim(W.Z.W.) 30.46.21; 16. Gainche (W.Z.W.) 30.46.29; 17. Van Geneug den (Belg.) 30.46.36; 18. Bobet (Fr.) 30.46.51; 19. Anquetil (Fr.) en Ernzer (Nelux) 30.47.21; 26. Van den Borgh (Nelux) 30.49.18; 27. ex aequo Brankart (Belg.) en Gaul (Nelux) 30.49.23: 35. Wim van Est (Nelux) 30.52.22; 41. ex aequo I)e Jongh (Nelux) 30.57.44; 61. Piet van Est (Nelux) 31.00.09; 62. Bolzan (Nelux) 31.00.22; 71. ex aequo Kersten en Damen (Ne lux) 31.01.49; 79. Schmitz (Nelux) 31.05.56; 91. Lahaye (Nelux) 31.17.06. Het dagploegenklassement: 1. Centraal Zuid-Frankrijk (Busto, Gémi niani, Anglade i 16.05.15; 2. België 16.05.30; 3. West-Zuid-West 16.16.41; 4. Internation. ploeg 16.16.51; 5. ex aequo Parijs Noord-Oost en Spanje, beide 16.26.02; 7. ex aequo Nelux (Voorting, Damen, De Jongh), Zwits.-Duitsl., Italië en Frankrijk, alle in 16.26.57. Algpmeen ploegenklassement: 1. Frankrijk (Mahé, Bauvin, Darrigade) 91.59.22; 2. België 92.03.49; 3. Centraal Zuid- Frankrijk 92.09.10; 4. Nelux-ploeg (Voorting, Ernzer, Van den Borgh) 92.10.37; 5. West-Zuid- West 92.14.08; 6. Italië 92.26.34; 7. Internat, ploeg 92.27.44: 8. Parijs Noord-Oost 92.38.03; 9. Spanje 92.39.16; 10. Zwitsers-Duitse ploeg 92.19.03. Puntenklassement. Na de zesde etappe ziet het puntenklasse ment er als volgt uit: 1. Graczyk (Centr. Z. Fr.) 57 pnt.; 2. Darrigade (Fr.) 74 p.; 3. Voor ting (Nelux) 80; 4. Baffi (It.) 92; 5. Planckaert (Belg.) 106; 6. Bauvin (Fr.) 115; 7. Gainche (W.Z.W.) 117; 8. Hoevenaers (Belg.) 119; 9. Wim van Est (Nelux123: 10. Mahé (Fr.) 127; 11. Barone (Parijs) N.O.) 136; 12. Sabbadini (W.Z.W. 150; 13. G. Desmet (Belg.) en Foré (Belg.) 153; 15. Robinson (Int. ploeg) 167; 16. Bover (Sp.) 179 pnt. Op de aanstaande ledenvergadering van de voetbalvereniging Haarlem zal een be langrijk voorstel aan de orde komen by de bespreking van de toestand van de vereniging in het betaalde voetbal. Het bestuur zal namelyk aan haar leden voor stellen haar terreinen en opstallen aan de Planetenlaan in Haarlem-Noord aan de gemeente te verkopen en met de opbrengst daarvan de financiële positie gezond te maken. Haarlem heeft sinds haar intrede in het betaalde voetbal in Nederland belangrijke bedragen van haar reserves ingeteerd en is financieel gezien in een slechte positie gekomen. Die positie wil men nu gezond maken door het verkopen van de terreinen en opstallen aan de gemeente, waarvoor men een bedrag denkt te ver krijgen van ongeveer 400.000,Tege lijkertijd wil het bestuur van Haarlem evenwel verzekerd zijn op haar tegen woordige terreinen te kunnen blijven spelen en wil daarom een huurcontract sluiten met de gemeente om tenminste dertig jaar hoofdbespeler te blijven van de terreinen aan de Planetenlaan. Uiteraard zal de aanstaande jaarverga dering van Haarlem haar fiat aan dit voorstel moeten geven en het lijkt waar schijnlijk dat dit niet zonder slag of stoot zal gebeuren. Verkoop van de terreinen brengt namelijk enerzijds wel geld op en werkt wel een veel goedkopere huishou ding in de hand. doch anderszijds verliest men de volledige zeggenschap over het ter rein. De 24-jarige M. X. uit Venlo, die zater dagnacht door de politie op heterdaad werd betrapt bij het stelen van kabelmateriaal op een opslagplaats van de gemeente en die bij het politiebureau aangekomen wist te ontsnappen, heeft zich vrijwillig bij de politie gemeld. Hij verklaarde zijn ont snapping ondernomen te hebben omdat hij vreesde anders zondag niet de finale Zwe denBrazilië voor de wereldkampioen schappen voetbal op de televisie te kun nen zien. X. was gevlucht door zich van zijn colbertjasje te ontdoen, toen de po litie hem bij dit kledingstuk had gegrepen. Advertentie WIE EEN LOCOMOTIEF BERIJDT, WINT, ALS VOORTING, GELD EN TIJD de winnende fietst RIjwieUn voor sport, toerisme en dagelijks gebruik. I GERRIT VOORTING Poortstraat 57 Haarlem-O. - Tel. 12488 De volledige serie LOCOMOTIEF-modellen 1958 bij GEN. CRONJéSTRAAT no. 1, op de hoek, TELEFOON 55429 Alle modellen verkrijgbaar bij Rijksstraatweg 89 Telefoon 53966 Voor de Australiër Anderson, als tweede geplaatst in het heren enkelspel, heeft het Wimbledontoernooi geen prettig verloop gehad. Maandag viel hij in zijn party tegen Drobny en daarbij liep hij een enkelbles sure op. Aanvankelijk vermoedde men, dai het met de verwonding wel los zou lopen, maar dinsdagmorgen wees een röntgen onderzoek uit, dat er een paar enkelban den waren gescheurd. Anderson kreeg het advies om niet te spelen, aangezien dc blessure ernstiger zou worden. De Australiër heeft het toch geprobeerd Met Mulloy oefende hij 15 minuten op één der bijbanen. Bij die oefening ging het nog. Anderson had niet zo veel hinder van de enkel en hij besloot in de kwart finales tegen Nielsen uit te komen. In het dubbel spel, waaraan hy samen met de Engelsman Becker deelnam, liet hij verstek gaan. Anderson heeft tegen Nielsen 2 sets ge speeld. Toen was het afgelopen. In deze sets heeft hij alleen ballen, die binnen zijn bereik waren terug kunnen slaan, anderen moest hij laten gaan. „Ik kon geen gewicht op de enkel verdragen", zei de teleurge stelde Australiër toen hij de strijd staak te Het moet voor deze man, die als win naar getipt was en die tevens een kans had om bij het „tennis-circus" van Kramer te komen, toch wel een grote teleurstelling zijn geweest om op deze manier Wimble don te moeten beëindigen. Na 62, 63 staakte Anderson de strijd. Zijn landgenoot Cooper heeft het in de eerste twee sets tegen de Engelsman niet zwaar gehad. Wilsop ontdekte echterin de derde set, dat Cooper's backhand niet zo sterk was. De slimme Brit maakte ge bruik van deze wetenschap en voortdurend bestookte hij het zwakke punt van zijn tegenstander. Bovendien werd zijn sprei ding beter en de dorde en vierde set won hij met 63. 64. In de vijfde set werd Cooper pas agressief. Hij ontplooide zijn spel en met krachtige drives, gevolgd door volleys en dropshots zegevierde hij met 7-5. Bueno uitgeschakeld Het Braziliaanse meisje Maria Bueno heeft niet aan de verwachtingen voldaan. Enkele weken geleden was haar spel tij dens de Italiaanse kampioenschappen in Rome nog een openbaring voor vele ten- nisexperts en toen dacht men aan een Wimbledon-overwinning, doch in de kvvarteindstrijden werd zij uitgeschakeld door de 19-jarige Engelse Ann Ilavdon. Do teenager uit Sao Paulo had te weinig routine. En Ann Ilaydon, niet alleen be kend om haar prestaties bij tennis, doch ook bij tafeltennis, speelde sterker en won met 63, 75. In de halve finales zal zy tegenover Althéa Gibson op de baan komen te staan. De 34-jarige Hongaarse Suzy Kormoczy en de Engelse Angela Mortimer hebben in de kwartfinales hard voor de zege op respectievelijk Mimi Arnold en Margaret Dupont moeten vechten. Suzy Kormoczy won in drie sets: 61 57 6 en Angela Mortimer had even eens drie sets nodig om Margaret Dupont uit te schakelen: 46 63 108. In de halve finales van het dames en kelspel bleven dus over: twee Engelsen (Ann Haydon en Angela Mortimer), één Hongaarse (Suzy Kormoczy) en één Ame rikaanse, de titelhoudster (Althéa Gibson). Mackay, voor wiens service Krishnan maandag zo'n bewondering had, ging in straight sets tegen de geroutineerde Australiër Mervvn Rose ten onder. Rose Professor Randou was een te verstandig man om zon der voorzorgsmaatregelen aan de Tour deel.te nemenHet drinkflesje dat hij op zijn fiets monteerde bevatte geen druppel vocht maar wel een ingenieus motortje dat via een vrijwel onzichtbare draad zijn energie op het voor wiel overbracht. Des professors remdopjes, pedalen en zadel bevatten kleine camera's die hij vrijwel onopge merkt kon bedienen. Onder zijn zadel zat bovendien een repeteer-pistooltje verborgen, want van nutteloze risi co's hield Randou niet. In zijn broekje en zijn shirt en zelfs in zijn helm verstopte hij nog enkele kleinigheden als een dunne, sterke kabel, een lantaarntje, een mag neetje en nog enkele van dit soort voorwerpen waarvan het potentiele nut ook de schrijver van dit verhaal niet helemaal duidelijk is. Om zijn geheimen rworal niet prijs te geven, begon de professor met de uitvoering van zijn plannen in zijn huiskamer. De rest van de voorbereidingstijd besteedde professor Randou aan de bestudering van de geschiedenis en de tradities van de Tour en de gewoonten en gebruiken der renners. In enkele dagen tijds wist hij zich vertrouwd te maken met deze ingewikkelde materie en vol vertrouwen begaf hij zich op zekere morgen naar de startplaats. Jacques Godet zorgde ervoor, dat zijn fiets niet werd ge controleerd en een speciale reparatie-ploeg was aange wezen om in geval van nood de professor met zijn fiets te helpen zonder vragen te stellen. Alles was dus in orde. Onopvallend zocht Randou een plaatsje tussen de andere renners en meteen bleek zijn vermomming uitstekend te zijn. Door deze en gene werd hij begroet met „Hallo, Jansen", de naam van een uitgevallen renner. Slechts één fout had hij gemaaktHij had inderhaast de kracht van zijn motortje niet gecontroleerd, hetgeen een nadeel bleek te zijn: Toen het startschot viel, was het de profes sor die met onzinnige snelheid de kop nam. Pas na een vijftigtal kilometers had Randou geleerd het motortje te regelen en toen had hij al een voorsprong van tien minuten op 't peloton. De opgewonden journalis ten zagen in hem al de kopij van hun leven, maar werden diep teleurgesteld toen de pseudo Jansen langzaam vaart minderde en zich liet inhalen. Een Nederlandse journa list kon zichzelf niet verhinderen, hem vanuit zijn auto een scherp „opschepper!" toe te voegen. Na honderd kilometer was de professor van eerste tot allerlaaste van het peloton geworden, omdat hij het gevoel had, dat hij daar de beste kans had iets bijzonders te zien. En hij kreeg gelijk. Op een stil traject waar slechts een enkele landbouwer stond te kijken, ontwaarde hij een vreemd schouwspel. De Italiaan Masslnl, die hem vijf minuten tevoren was gepasseerd, was bezig rondjes te rijden wist wel raad op het service-probleem en bovendien was de variatie in zijn spel groter. Met 6—2 6—4 6—4 zette hij de Amerikaan aan de kant. De Zweed Davidson moest het onderspit delven tegen de Australische lefthander Fraser. Een betere controle en een con stanter spel hebben tot de zege van Neal Fraser geleid. Met de cijfers 64 68 62 36 86 won hij. In de halve finales ver schijnt Fraser tegen Nielsen op de baan, terwijl Rose en Cooper in de andere halve finale zullen strijden. Maria Bueno en Althéa Gibson hebben in de derde ronde van het dames dubbel spel het sterke paar Karol Fageros en Dorothy Knode verslagen. De cijfers van deze ontmoeting waren 64 63. Het officieel orgaan van de KNVB maakt de volgende aanvulling van de transferlijst bekend: Amsterdam: L. J. Corbran, C. Kick, J. J. de Kubber, F. Mesman, D. Schenkel, KI. Smit, J. W. Tolmeyer, T. Vonhoff, W. Bouwhuis, B. W. H. Weenink, A. C. Visser, L. F. A. Feyen. Blauw Wit: R. N. van Heeswijk, A. M. v. d. Zant. Dosko: A. A. S. Schinkel, W. C. v. Nieuw Amerongen, H. F. C. Mollen, P. Barten, M. A. Bennaars, M. F. v. d. Avert, A. Hoed, Jac. Schuurbiers. EDO: L. Plaizier, L. H. P. Kops, C. J. M. Berends, H. G. Spiers, J. J. Duivenvoorden. Eindhoven: J. Louwers, M. Sijbers, J. Verspeek. Elinkwyk: J. de Jongh, C. Marbach, W. de Jongh. Enschedese Boys: J. Smit. Fortuna: P. Eliaser. GVAV: E. Bakker. PEC: H. Kornelis, A. G. Jans, J. H. Wes terbeek, C. Hamer. Helmond: Th. Spierings. NOAD: F. de Bruijn. Roda Sport: G. Kikken. Sittardia: A. J. Dietersen. SVV: J. Kouwen, A. v. d. Haterd. UVS: J. Supersepa, C. v. d. Zeeuw. Vitesse: P. van Es. Wageningen: H. A. Jacobs, J. Knevel, H. Vreekamp. Xerxes: C. P. Hendriks. De Italiaanse eerste divisieclub Atalan ta is door de commissie van onderzoek van de Italiaanse Voetbalbond teruggezet naar de tweede divisie. Atalanta werd er van beschuldigd een speler van Padova te hebben omgekocht om in de belangrijke wedstrijd PadovaAtalanta de laatste club te laten winnen. De desbetreffende speler de spil van Padova, Renato Azzini is voor het leven geschorst. Het schijnt dat andere clubs de tectives in dienst hebben genomen, nadat Atalanta met 3-1 Padova had verslagen. De commissie van onderzoek verklaar de dat Atalanta als voorlaatste geëin digd naar de laatste plaats is terugge zet en dus automatisch naar de tweede di visie degradeert. Atalanta en de spil van Padova hebben beide appèl aangetekend bij de commissie van beroep van de Italiaanse Voetbal bond. Transfersom 750.000 gulden Mazzola, de 18-jarige reserve-midden voor van het Braziliaanse voetbalelftal, heeft zijn besluit genomen: hij zal voor de Italiaanse eerste divisieclub Milan gaan spelen. Bepaald goedkoop heeft Milan deze nieuwe ster niet gekregen, de transfersom bedraagt 70.000 pond sterling - dat is maar liefst bijna 750.000 gulden - wat een nieuw Braziliaans „record" betekent. Toch is er nog een grote moeilijkheid. De briljante middenvoor van Sao Paulo moet nog 8 maanden in militaire dienst. Hoewel het niet gemakkelijk is om vrijstelling te krijgen, bestaat er toch een goede kans dat Mazzola naar Europa mag vertrekken. Hij kan zijn dienstplicht namelijk afkopen. Mazzola, die een gedeelte krijgt van de transfersom, zal daarin wel slagen. Er spelen reeds drie Zuidamerikaanse voetballers voor Milan, namelijk de Argen tijnen Ernesto Grillo en Ernesto Cucchia- roni, alsmede Juan Schiaffino uit Uruguay. De Belgische atleet en wereldrecord houder op de 800 meter Roger Moens is na onlangs van de KBAB gratie gekregen te hebben nu opnieuw geschorst De re den? Zijn ongemotiveerde wegblijven bij de interlandwedstrijd België-Frankrijk, die gisteren in het Heyselstadion in Brus sel gehouden werd.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11