Horen en zien ASPRO RUSTIGE LANDING QupaElSEDBAAR HOUT van Ceta Bever Agenda voor Haarlem K.L.M.-proefvlucht naar Moskou UMPIE IN DE DR00MTU1N Boete voor griffier van het Amsterdamse gerechtshof en 4 AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Familiair BANDRECORDERS H. 3. MAERTENS N.V. De radio geeft donderdag T elevisie progr anima Plan tot koorvernieuwing van Mij tot bevordering der Toonkunst Politie ving door Interpol gezochte mannen Piloot mag niet meer boven ons land vliegen Niet het openhaar gezagwèl mr. Van Gilse beledigd Kerkelijk Nieuws HOOFDPIJN.. net op z°'n mooie vakantiedag. ns vervolgverhaal WOENSDAG 2 JULI 1958 1 I 1 De filmavond werd ditkeer niet meer gescalpeerd door de wereldkampioen schappen voetbal. Het journaal vormde dus weer de gebruikelijke opening met een rijke variatie van onderwerpen. On der meer commentaar bij de telefoto van de nieuwe drager van de gele trui in de Ronde van Frankrijk. Daarna kwam de zesde aflevering in de serie „Vrede door veiligheid". Deze was gewijd aan de ontwikkeling van de raket wapens, waartoe de uitzending van ver leden week de aanloop was geweest. In teressant materiaal, dat goed geordend op het beeldscherm verscheen en waarin uiteraard het is een Duitse opdracht serie het aandeel der Duitse geleerden geprononceerd naar voren kwam. Men kan daar vrede mee hebbendoor vei ligheid. De hoofdfilm „Adam en Evelyne" van Harold French (met Stewart Granger en Jean Simmons) was eigenlijk een afdan kertje uit de Engelse filmproductie. We werden beziggehouden met de romance tussen een weesmeisje en haar pleeg vader. Alles liep af zoals men van meet af aan al voorspelde. Alleen had pleeg vader een ondeugd, hij placht te gokken. Toen dochter hem daarvan had afge bracht, werd zij zijn vrouw. Een familiaire oplossing! Beeldschermer Advertentie Nassaustraat 5 Haarlem Tel. 15220 HILVERSUM I 402 M. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00—24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymnastiek. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 9.00 Gymn. 9.10 Voor de vrouw. 9.15 Gram. 9.35 Waterst. 9.40 Morgenwijding. 10.00 Gram. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Eten over de gren zen, causerie. 11.15 Bariton en piano. 11.35 Gram. 11.45 Mannen zijn dierbare wezens, maar.., caus. 12.00 Zang en piano. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Gram. 12.50 Uit het bedrijfsleven. 13.00 Nieuws. 13.15 Meded. of gram. 13.20 Metro- pole-orkest. 13.55 Beursber. 14.00 Viool en piano. 14.30 Gram. 15.00 De jacht op de dader, hoorspel. 15.45 Gram. 16.15 Voordr. 16.35 Gram. Event. Tour de France. 17.00 Voor de jeugd. 17.45 Lichte muz. jeugd.18.00 Nieuws. 18.15 Tour de France. 18.25 Lichte muziek. 18.55 Gesproken brief uit Londen. 19.00 Gram. 19.15 Cabaret. 20.00 Nieuws. 20.05 Hol land Festival: Kamerork. en soliste. (21.0021.50 Logboek 1942). 22.50 Journaal. 23.00 Nieuws. 23.15 Koersen van New York. 23.16 Sportact. 23.26— 24.00 Dansmuziek. HILVERSUM II 298 M. 7.00 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 14.00—24.00 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws en Vroeg bij de Pinken. 7.15 Gram. 7.45 Morgengebed en lit. kal. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.50 Voor de huisvrouw. NCRV: -lO.tKi Gram. 10.30 Morgendienst. KRO: 11.00 Voor de zieken. 11.45 Gram. 12.00 Middagklok - noodklok. 12.03 Instrum. octet. 12.25 Voor de boeren. 12.35 Land- en tuinb.meded. 12.38 Ballroom-ork. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nieuws en Kath. nieuws. 13.20 Cellorecital. 13.40 Lichte muz. NCRV: 14.00 Gram. 14.20 Lichte muz. 14.45 Voor de vrouw. 15.15 Gram. 15.25 Ork.conc. 15.50 Gram. 16.00 Bijbeloverden king. 16.30 Twee hobo's en piano. 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Gram. 17.40 Beursber. 17.45 Metro- pole-orkest en klein koor. 18.15 Friese uitz. 18.30 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.20 Idem. 19.30 Lichte muz. 19.50 Pol. causerie: A.R. 20.00 Radiokrant. 20.20 Spoorzoeken door Europa. 21.30 Gram. 21.40 Radio-philharm.ork. 22.00 Perio diekenparade. 22.10 Orgelconc. 22.40 Gram. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.15 Zaalsportuitslagen. 23.20—24.00 Gram. BRUSSEL 324 M. 12.00 Amus.ork. 12.30 Weerbericht. 12.34. Gram. 13.00 Nieuws. 14.15 Gram. 14.00 Engelse les. 14.15 Gram. 14.30 Franse les. 14.45 Gram. 15.45 Duitse les. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Gram 17.15 Voor de kinderen. 18.15 Gram. 18.20 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldten toonstelling. 20.00 Kinderweelde. 20.15 Kongolees ens. 21.30 Jazzmuz. 22.00 Nieuws. 22.15 Kamermuz. 22.55—23.00 Nieuws. VOOR DONDERDAG NCRVJournaal en weeroverzicht. 20.20 Kunst- cverz. 20.45 Filmprogr. 21.30 Cabaretprogramma. 22.00 Dagsluiting. De maatschappij tot bevordering der Toonkunst heeft zaterdag in Utrecht de honderdvierentwintigste jaarvergadering gehouden, onder voorzitterschap van prof. dr. E. Reeser. Deze werd bij acclamatie als zodanig herkozen. De jaarstukken en ook de voorstellen van het hoofdbestuur werden alle goedgekeurd. Het belangrijkste hiervan was, volgens prof. Reeser het plan tot koorvernieuwing dat naar zijn mening een keerpunt in de ontwikkeling van het koorwezen in de Maatschappij betekent. Hij betoogde voorts dat door overvoering door middel van de radio en televisie de muziek van divertissement tot evenement is geworden waardoor eigenlijk de taak van de muziek in het sociale leven aan het veranderen is. Het improvisorische element in de mu ziek moet weer terugkomen en hierin ligt naar zijn mening een nieuwe taak voor de Maatschappij. Het hoofdbestuur, voorgelicht door een commissie van voorbereiding, heeft een vernieuwingsplan voor het koorwezen dat volgens de Maatschappij een van de pijlers van het Nederlandse muziekleven is uitgewerkt tot het opvoeren van het muzikale peil van de koorleden. Dit wordt als doeltreffend middel gezien om de ta nende belangstelling voor de koorzang te gen te gaan. Het is de bedoeling om door het wegwerken van de muzikale achter stand, voorzover die in de oudere koren bestaat, een methodische doorstroming van jeugdige koorzangers naa. de be staande koren mogelijk te maken en dit tot startpunt te maken van waaruit gelei delijk het gehele koorwezen in Nederland kan worden vernieuwd. Nadat het plan in de afdelingen een posi tieve weerklank had gevonden, is het op de jaarvergadering als een bruikbare grondslag aanvaard. Er wordt naar ge streefd er reeds dit jaar een begin van uitvoering aan te geven. De Amsterdamse politie heeft in een lo gement aan de St. Olofsteeg een 20-jarige mecanicien uit de Congo en een 24-jarige Oostafrikaanse kok gearresteerd. Hun aan houding was verzocht door de politie te Brussel via Interpol, wegens diefstal in Brussel van 72.000 franken, waarbij zij ge bruik hadden gemaakt van vuurwapens. De beide kleurlingen waren bij hun aan houding in het bezit van een alarmpistool met patronen. Ze zijn ter beschikking van de Vreemdelingenpolitie gesteld. Van het geld ontbreekt ieder spoor. De Raad voor de Luchtvaart heeft een vlieger verboden boven Nederlands grond gebied te vliegen. Het. betreft hier de 26- jarige H. van der H., die op 4 juni met een Tiger Moth zo laag boven de Loosdrechtse plassen vloog, dat een vleugel het water oppervlak raakte. Het vliegtuig stortte heer en werd totaal vernield. Daar het toestel niet verzekerd was, is de piloot ook verantwoordelijk gesteld voor de schade, die op 10.000,geschat wordt. Bij het witte huisje stond een bord.. „Kijk", zei het mannetje. „Nou kun je zien, wie ik ben: Fokko, d.e muizenfokker!" Umpie knikte, hij had het. al gelezen. „Dus u houd.t muizen?" vroeg hij. „Witte muizen?" „Ja", zei Fokko. „Maar niet alleen ruitte hoorer zijn er van alle kleuren". „U hebt er zeker wel veel?" vroeg Umpie. Fokko lachte. „Mm, jaik heb er wel een stuk of wat", zei hij. „Kom maar mee, dan zal ik het je laten zien! 7475 Advertentie VOOR DUIZEND EN ÉÉN DOELEINDEN Gisteren is de DC 6 b „Petrus Plancius met gezagvoerder M. L. van Oort van Schiphol opgestegen voor een technische vlucht via Warschau naar Moskou, ter voorbereiding van de geregelde dienst, welke 21 juli zal beginnen. Behalve de le den van de bemanning bevonden zich 23 personen aan boord, onder wie één beta lende passagier, de Russische scheepska pitein A. N. Solijanik uit Odessa. Voorts gingen deskundigen van de K.L.M. mee, die zich zullen bezig houden met vliegtech nische problemen voor de grondtechni- sche werkzaamheden, voor de afhande ling van passagiers en voor de regeling van de bevoorrading. Voorts maakten mr. L. H. Slotemaker, directeur van de K.L.M. voor de buitenlandse betrekkin gen, de heer F. W. Telders, die tijdelijk als vertegenwoordiger te Moskou zal fun geren, en de heer L. C. Philip Donker, die op het vliegveld van Moskou de functie van stationschef zal waarnemen, de vlucht mee. De bemanning was versterkt met een aantal extra leden, omdat het hier een technische proeftocht betrof. Aan boord bevond zich de heer S. F. B. Fogelberg, die als gezagvoerder zal optreden op de openingsvlucht van 21 juli. Verder was nog een derde vlieger aanwezig, die de Russische taal beheerst. Bij het vertrek van Schiphol waren twee "Russische lüchtvaartdesku'ndigèh 'aanwe zig, die dp. K.L.M.-technici hadden voor gelicht over de route 'tussen Warsch'aü en Moskou. Zij hebben aan de K.L.M. route kaarten voor die gebieden verstrekt en de vliegers van de K.L.M. op de hoogte ge bracht van de vliegtechnische problemen boven Russisch gebied. De enige betalen de passagier was de kapitein-directeur van de Russische walvisvloot „Slavia" die in Den Haag de internationale conferen tie over de walvisvaart heeft bijgewoond. Landingsproblemen met de „Tupolev" De Russische luchtvaartmaatschappij Aeroflot' 'zal voor de dienst Moskou- Amsterdam de „Tupolev 104" gebruiken, een verkeersvliegtuig met twee straalmo toren. De komst van dit vliegtuig op Schip hol zal bij westelijke winden enige pro blemen opleveren. Baan 19, die een lengte heeft van 2550 meter, is namelijk tijdelijk buiten gebruik gesteld, omdat men is begonnen met het aanleggen van aansluitingen voor de rij banen op baan 19 en op de nieuw te bou wen baan 25. Laatstgenoemde baan zal in 1960 gereed zijn, een lengte krijgen van 3300 meter. Hij wordt speciaal aangelegd voor de viermotorige straalverkeersvlieg- tuigen, die de K.L.M. heeft besteld. Het Een deel van het gezelschap dat giste ren met de „Petrus Plancius" van Schiphol vertrok voor een proefvlucht naar Moskou. In het midden de eerste betalende passagier op deze lijn, kapi tein Solijanit uit Odessa (met witte pet). tijdelijk buiten gebruik zijn van baan 19 zal tot eind augustus duren. Tot aan dat tijdstip zal de „Tupolev" dus moeten landen en starten op baan 23, die een lan dingslengte heeft van 2150 meter, hetgeen aan de krappe kant is voor de „Tupolev". Bij oostelijke winden zal van de gehele lengte van 2300 meter bij het landen ge bruik kunnen worden gemaakt. Het enige probleem is dus, als de „Tupolev" met westelijke wind de luchthaven nadert en dan dus over de Schipholweg, laag vlie gend, binnenkomt. In verband met de vei ligheid is nu de gedachte geopperd, in d a t geval (en dat zal ten hoogste één keer per week voorkomen tot eind augustus) het autoverkeer op de Schipholweg geduren de twee of drie minuten stil te leggen. De autoriteiten van Schiphol zullen zich in verbinding stellen met de gemeente Haar lemmermeer, onder wier beheer de Schip holweg valt. De technische uitvoering van dit stopzetten van het autoverkeer is een voudig-op te loSsen. De:„Tupolev" staat bij de nadering van Schiphol in voortdu rend radio-telefonisch contact met de verkeerstoren. Men weet daar op de mi nuut nauwkeurig wanneer de machine zal landen. Men wil nu een radiowagen van de verkeersleiding op de Schipholweg pos teren, die in contact staat met de toren. Slechts enkele ogenblikken voordat de „Tupolev" zal landen, zal het verkeer dan door de politie worden stopgezet. De Arnhemse rechtbank heeft de 54-ja- rige substituut-griffier van het gerechts hof te Amsterdam, mr. J. G. R., veroor deeld tot een boete van 50,-. De griffier was ten laste gelegd, dat hij zich in ge schrifte beledigend had uitgelaten over het openbare gezag door een publikatie in het dagblad „De Telegraaf". Mr. R. zou zich in het gewraakte artikel in nodeloos onterende termen hebben uitgedrukt in zijn critiek op de manier van huiszoeking door de Haagse politie in 1954 bij de van majesteitsschennis beschuldigde heer Fa- bius, alsmede op de recente gevangenhou ding van majoor Koopman. Mr. R. had on der meer in zijn geschrift meermalen de term „Gestapomethoden" gebezigd. Hij is in verband met deze publikatie in zijn functie geschorst. De rechtbank heeft het vonnis tegen mr. R. gebaseerd op de overtuiging dat ver dachte in het eerste geval (aanhouding Fabius) behoort te worden vrijgesproken en in het tweede geval (belediging van de procureur-generaal in Den Haag, mr. Van Gilse), terzake eenvoudige belediging, aangedaan aan een ambtenaar in de rechtmatige uitoefening zijner bediening, strafbaar is. De rechtbank is volgens het vonnis van oordeel dat het geven van een kwalificatie „willekeur" niet een uitlating in beledigende vorm is van het in genoemd artikel vermelde onderdeel van de Haag se politie, omdat daarmee niet een verwijt Wordt gemaakt aan de eer en de goede naam van. dit onderdeel, want die kwalifi catie is niet in schimpende toon gegeven. Met de kwalificatie „gestapo-methoden" heeft de verdachte alleen bedoeld de bete kenis van Gestapo-methoden te beperken tot „willekeur in de toepassing van gelden de normen ten behoeve van de strafvorde ring". De rechtbank achtte wel bewezen dat de verdachte mr. D. J. van Gilse heeft bele digd door een artikel in het dagblad „De Telegraaf", waarin de verdachte mr. Van Gilse betichtte niet integer te zijn Volgens deze betichting zou het normbe sef en het hoger verantwoordelijkheidsge voel van een geïndividualiseerde procu reur-generaal gestoord zijn door vijf jaar bezetting en door de hand lichten met de naleving van het moderne Wetboek van Strafvordering. Dit is beledigend, nu deze betichting de in het bijzonder aan een procureur-generaal bij het gerechts hof opgelegde taak in verband met diens ambtseed betreft. Diens karakter als eer lijk rechterlijk ambtenaar wordt door de ze betichting aangetast, aldus de recht bank. De rechtbank merkte tenslotte op, dat ieder mens die werkt fouten maakt. Het maken van fouten in moeilijke tijden door een ambtenaar, die vele jaren daarna in een zeer hoge functie is geplaatst, houdt nog niet in dat door die fouten het normbe sef en het hoger verantwoordelijkheids gevoel van die ambtenaar is gestoord Het uiterlijk tegenover de buitenwereld onbewogen zijn voor fouten, die anderen op het gebied waarvoor hij te waken heeft zouden hebben gemaakt, rechtvaardigt evenmin een dergelijke conclusie. De rechtbank heeft bij het bepalen van de strafmaat in aanmex-king genomen dat de verdachte zelf deel uitmaakt van de rech terlijke macht. Geref. Kerken Beroepen te Voorschoten (2de pred.pl.) Kr. Smit te Anna-Jacobapolder. Bedankt voor Noordwijk aan Zee (2de pred.pl.) W. Griffioen te Nijkerk. Beroepen te Hoogeveen (4de pred.pl.) D H. Borgers te Nieuwerkerk a. d. IJsel; te Haulerwijk J. van den Berg te Ermelo. i„./'I Advertentie Uw vakantie Is te kort om er zelfs één dag of uur van te missen Daarom waarheen U ook gaatneem 'ASPRO mee' Geen hoofdpijn, opkomende kou of lusteloosheid zal dan Uw vakantievreugde bederven 'ASPRO' helpt snel en zeker èn doet meer dan dat! Door zijn onschadelijke samenstelling geeft 'ASPRO' U Uw opgewektheid en levensvreugde terug U blijft Uw gehele vakantie in vakantiestemming. 2 'aspro'* .-en Ur&ntiveeh fit. Luister mzr om progrtmmt HERHALING OP VERZOEK' over Radio Luxemburg (208 m.) iedere zondagmorgen 10.45 uur. 42. „Er wordt een fuifje gegeven," riep Geoff nog over zijn schouder, terwijl hij reeds in de richting van zijn bureau ging. „De jongens, waarmee ik werk, willen mij uitfuiven. Ik zal het je wel vertellen, zodra ik je weer zie." Een uur later duwde Patsy de voordeur van het huis van mevrouw Waterhouse open en liet haar tas een ogenblik op het linoleum in de hall vallen. Zij salueerde de glazig kijkende vis in zijn kastje aan de muur en legde een grote doos suiker-fondants (waar mevrouw Waterhouse zoveel van hield) op de tafel in de nu verlaten keuken, waarna zij langzaam de trap op liep naar haar zitslaapkamer. Juist toen zij de deurknop in de hand had, kwam Cynthia uit haar kamer in een lange vuurrode huis jas en mompelde: „Die heb ik in New York voor drie dollars gekocht." En daarna voegde zij er, even met de ogen knipperend aan toe: „Wat denk je van de overplaatsing van die arme Pollard?" „Nogal zuur," zei Patsy overeenkomstig het ge bruik om iedere begroeting achterwege te laten, als of ze helemaal niet op reis geweest waren. „Ik heb hem op het vliegveld gesproken. Wanneer is het af gekomen?" Cynthia haalde de schouders op. „Een paar dagen geleden, geloof ik. Toen ik gisteren binnenkwam, ver telde hij het mij en het fuifje werd toen vastgesteld. „Zij keek naar Patsy's hand, die nog altijd haar reis tas vasthield. „Zet die in je kamer. Ik heb dadelijk thee voor je." En toen Patsy gehoorzaam deed, wat haar gevraagd was, had Cynthia al water op de thee geschonken. „Ik heb in de rustkamer voor de bemanning natuur lijk al heel wat over die overplaatsing van Geoff ge hoord," zei Cynthia. „Joanna Trent was er ook en die kwam met een verrassende theorie voor de dag." Zij keek van terzijde even naar Patsy. „Ik was ten minste zeer verbaasd. Maar nu ik er nog eens over denk, zou ik ook eigenlijk niet weten, waarom." Patsy glimlachte. „Vertel het me dan maar. Mis schien zal ik ook verbaasd zijn." Cynthia liep naar de schoorsteenmantel en er met een gracieus gebaar met één arm op steunend, zei zij: „Daar heb ik me al die tijd voor chaperone ge speeld, terwijl jij en Geoff mij natuurlijk naar het an dere einde van de wereld wensten!" Zij liep op Pat sy's stoel af en keek met een onverwacht zachte ge laatsuitdrukking op haar neer. „En je hebt nooit een moment laten merken, dat ik jullie in de weg zat." Patsy duwde haar muts achter op het hoofd en haal de de hand door haar krullen. „Ik vrees, dat ik je niet begrijp. Het moet die oververmoeidheid na een vlucht zijn, waar je me zo vaak van verteld hebt. Maar wat probeer je eigenlijk te zeggen?" „Ik probeer je alleen te zeggen, dat jij je met Geoff gaat verloven. Kijk nu niet zo verbaasd! Joanna Trent zegt het en nog een heleboel anderen ook. De hele maatschappij wist het, behalve ik." „En behalve ik dan," zei Patsy droogjes. „Cynthia jij hoorde toch beter te weten! Je bent er bijna altijd bij geweest als we samen waren." „Dat moge mij vergeven worden!" „En dus hoorde je te weten, dat er geen schijn van waarheid in zit" Patsy sprong op en begon de kamer op en neer te lopen. „Bovendien weet je, dat Joan na praat en praat en praat.." „Allright, kindje! Maak je niet druk! Je hebt me overtuigd." „Maar stel je voor, dat Geoff er van gehoord heeft?" „Oh, Geoff is geen dwaas. Hij zal er zich niet druk om maken". „Of...." „Of wie?" „Oh, niemand in het bijzonder. Ik wil alleen liever niet, dat er verder over gepraat wordt". „Te laat, m'n lieve kind. Dat is al gebeurd". Patsy zag er even wat bezorgd uit. Toen glimlachte zij plotseling. „Enfin, het komt er ook niet op aan", zei ze. „Geoff zal het wel begrijpen. En de rest zal er niet genoeg belangstelling voor hebben om er veel aandacht aan te schenken". „Zo mag ik het horen! Laten we je nog eens inschen ken en de geruchten laten voor wat ze zijn. Die zullen er altijd wel circuleren, dus daar kunnen we wel aan wennen. Meer suiker?" En als je nu niet al te hevig naar je bed verlangt, wat zou je er dan van zeggen, als we eens zouden overleggen, wat voor jurken we op dat fuifje van Geoff moeten aantrekken?" Maar Cynthia had zich die moeite kunnen besparen. Want drie dagen later, op de ochtend van het fuifje, werd zij uit de reserve opgeroepen om dienst te doen naar Montreal, daar Eleanor Sykes, de stewardess van die vlucht een zware kou had opgelopen en de chef van de medische dienst deze verboden had te vliegen. „Wat ellendig, hè?", zei zij, terwijl zij in de wachtka mer van de bemanning haar muts opzette. „Janet zal het ook missen (hoewel haar dat waarschijnlijk niet veel schelen kan) met die dubbele dienst New-York- Bermuda, waar ze haar in gestopt hebben. Zo, Patsy, m'n lieve kind, kan ik er zo mee door?" Patsy knikte. „Goede reis" zei ze, „en happy lan dings. Ik denk dat ik je wel ergens onderweg zal inha len." „1-Iet eigenaardige is, dat sedert wij onze examens hebben afgelegd, World-Span nieuw leven schijnt te hebben gekregen. Een zekere tweede piloot vertelde mij, dat de reserveringen binnen atromen. Enfin, het wordt mijn tijd." Zij gooide de deur open. „Adieu dan. En zoet zijn op het fuifje hè?" Zij stak de hand op en haastte zich over het platform. Patsy ging met de volgende bus naar huis schreef een paar brieven en ging 's middags naar Regent Street om haar zomeruniform te passen. Het huis leek erg stil en verlaten zonder de twee andere meisjes. Onder de goede zorgen van mevrouw Waterhouse wa ren de drie meisjes al verenigd in een verband, dat sterk op een familie leek. Patsy nam een bad, legde haar kleren gereed en kleede zich toen zorgvuldig voor het partijtje. „De wagen van Pollard!" zei Geoff, toen zij tien mi nuten later op zijn langdurig bellen de voordeur open de. „Voor de laatste keer tot uw dienst". „Oh, maar je komt toch nog wel terug, Geoff', zei Patsy. „Je komt toch nog met verlof en ik verwacht je deze winter nog wel in IJsland te zien". „Daar heb ik al aan gedacht", zei hij grinnikend. „Mag ik zeggen, dat je er vanavond buitengewoon be koorlijk uitziet?" en hij maakte een diepe buiging. „Werkelijk heel mooi", voegde hij er zo zacht aan toe, dat Patsy hem van terzijde een beetje angstig aan keek. „Kijk maar niet zo benauwd," ging hij voort. (Wordt vervolgd) Houdt de natuur schoon. In de stri.id tegen verontreiniging van de natuur door het recreatiezoekende publiek sluit de A.N.W.B. thans bij iedere door zijn leden aangevraagde reisx-oute een plastic zakje in, waarop de bekende „prikstok"-plaat is afgebeeld met de slagzin: „Dat hoort in een vuilnisvat". In een bijgesloten kaartje wor den de vakantiegangers opgewekt hun lunchpapieren, sigarettendoosjes, lege blik jes en dergelijke niet als souvenir achter te laten, doch deze in het plastic zakje te bewaren tot ze in een papiermand kunnen worden gedeponeerd. Spoorwegverkeer versperd. Door een draadbreuk bij Bilthoven zijn beide sporen tussen Utrecht en Amersfoort versperd ge weest. Spoorwegreizigers werden sinds kwart over drie met bussen vervoerd. Om vijf uur was het spoorwegverkeer tussen UtrechtAmersfoort weer normaal. Draadomroep duurder. Met ingang van 1 juli is het maandabonnement voor de draadomroep van 2.50 op 2.60 gebracht. De stijging van de exploitatielasten van het staatsbedrijf der P.T.T. noopt tot deze verhoging. Prqs van Europa. De burgemeester van 's Gravenhage heeft van de voorzitter van de „Commission des pouvoirs locaux" van de Raad van Europa de mededeling ontvangen, dat aan 's Gravenhage, evenals aan Wenen, de Prijs van Europa voor 1958 is toegekend. Niet strafbare „paardenrace". De recht bank te Dordrecht heeft een winkelier uit Gorinchem vrijgespx-oken van overtreding ■der Loterij wet-. Hij- had- -een zegelactie ge- - oi'ganiseerd, waarbij de klanten zegeltjes in van paardennamen voorziene envelop pen hadden moeten doen. Het paai-d dat het hoogste gemiddelde aan zegeltjes had verkregen, werd als winnaar verklaard. Degenen, die erop gewed hadden, mochten bij de winkelier voor een bepaald bedrag gratis kopen. De rechtbank overwoog, dat de klanten in alle vijftien ter beschikking gestelde enveloppen zegeltjes hadden kun nen doen, zodat zij zich altijd van een prijs hadden kunnen verzekeren. „FILMCENTRUM" WIL KERKELIJK JOURNAAL BRENGEN. Het „Filmcentrum", waarin een aantal protestants christelijke kerken samenwerkt, heeft plannen om eens per kwartaal een kerkelijk nieuwsjournaal te brengen. Voorts zal het Nederlandse bioscooppu bliek door „Filmcentrum" in het komende seizoen een biografische film over Albert Schweitzer kunnen zien (een werk waarin deze bekende zendeling-arts zelf de hoofd rol speelt), benevens een film over de com ponist Handel en een film van O. W. Fischer „Ich suche dich". WOENSDAG 2 JULI Minerva Theater: Willy Walden en Piet Muyselaar in een „Vrolijk zomeramuse- ment", 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark": Expositie van teke ningen en schilderijen van J. Pool, 10—23 u. FILMS Cinema Palace: „The tin star", 14 j., 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Licht zinnige meisjes", 18 j., 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Stoottroepen in de aanval", 18 j., 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: :„Spook te koop", a.l., 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Loving you", a.l. 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Michael Strogoff, de koe rier van de Tsaar", a.l., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Nachten zonder liefde", 18 j., 19 en 21.15 uur. DONDERDAG 3 JULI Minerva Theater: Willy Walden en Piet Muyselaar in een „Vrolijk zomex-amuse- ment", 20.15 uur. TENTOONSTELLINGEN Gebouw „De Waag": Expositie van wer ken van Bram Pihl, 10—17 uur. Huis Van Looy: Tentoonstelling van een collectie van moderne kunstwerken, 10—12.30 en 13.3017 uur. Kunstzaal „Ten Bruggen Cate": Expositie van werken van Henk van Es, 11—17 uur. „In 't Goede Uur": Ten toonstelling van werken van Kees Verwey, 1019 uur. Galerie Espace: Een zomerten- toonstelling met werken van Appel, Luce- bert, Sanders en anderen, 1117 uur en Kunstzaal „De Ark": Expositie van teke ningen en schilderijen van J. Pool, 10—23 u. FILMS Cinema Palace: „The tin star", 14 j., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Lichtzinnige meisjes", 18 j., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „Stoottroepen in de aanval", 18 j., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Spook te koop", a.l., 14, 19 en 21.15 uur. Rembrandt Theater: „Loving you", a.l., 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Michael Strogoff", de koerier van de Tsaar", a.l., 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „Nachten zonder liefde", 18 j., 14.15, 19 en 21.15 uur.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4