Westelijke Randweg dinsdag geopend College Gedeputeerde Staten van Noordholland samengesteld Vakantiespelen brengen uitkomst voor duizenden moeders W. Mensink gekozen als lid van Gedeputeerde Staten DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs 7 Veertig jaar bij het elektriciteitsbedrijf Zilveren jubileum bij PEN ZANDVOOBT Benoeming vakleerkracht Eén nieuw lid van G.S. in Zuid-Holland Nieuwe folder van „Touring Zandvoort" LOSSE Ballonvaart voor bouw van seminarie OOK DIT JAAR De beursomzetten in het eerste halfjaar 1958 )eurs in juni WOENSDAG 2 JULI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT In de loop van de dinsdagmiddag is dan eindelijk de reeds veelbesproken Westelijke Randweg in Haarlem voor het verkeer opengesteld. Aanvankelijk had. men het plan de hekken, die de doorgang tot deze weg versperden, reeds in de morgen weg te schuiven, maar de asfalteringswerkzaamheden aan de Julianalaan namen iets meer tijd in beslag dan men had verwacht en zo duurde het tot in de middag voordat een aantal autoriteiten, die bij deze niet-officiële openstelling aanwe zig waren, voor het eerst een ritje kon maken over de nieuwe weg die leidt ran de Zijlweg naar de Wagenweg. Uiteraard is het nog te vroeg om uit deze ingebruikneming pönclusies te trekken, maar een feit is, dat omstreeks vijf üur, toen ook alle A.N.W.B.-bor den van hun afscherming waren ont daan, een zeer groot aantal automobi listen van de nieuwe weg gebruik maakten. En daaronder troffen wij tal loze autobussen en vrachtwagens, die anders de tijdrovende tocht door de binnenstad moeten maken en die nu in een minuut of tien heel Haarlem gepasseerd waren. En daarmee is uiter aard ook het stadsverkeer in niet ge ringe mate gediendEn deze verbete ring zal over enige dagen nog meer merkbaar zijn wanneer alle weggebrui kers van het bestaan van de nieuwe Westelijke Randweg op de hoogte zullen zijn Technisch opzichter Beentjes hartelijk gehuldigd De heer C. Beentjes uit Beverwijk is dinsdag gehuldigd ter gelegenheid van het feit, dat hij veertig jaar heeft gewerkt ten behoeve van de elektriciteitsvoorziening in Noordholland. Hij is thans werkzaam als technisch opzichter B in het district Kennemerland van het P.E.N. Dinsdag morgen is hij op het hoofdkantoor van het P.E.N. in Bloemendaal ontvangen. De eco nomisch adjunct-directeur de heer F. W. J. Straakenbroek heeft de jubilaris zijn gelukwensen aangeboden en hem de ge bruikelijke gratificatie overhandigd. Van het Provinciaal Bestuur waren er bloe men. Cp 1 juli was het vijfentwintig jaar ge leden, dat de heer A. J. Smit, wonende ;n Santpoort, in dienst trad bij het Pro vinciaal Elektriciteitsbedrijf van Noord bolland. Ter gelegenheid van dit zilveren ;ubileum is de heer Smit, werkzaam als oofdcommies op de afdeling Stroomver- oop, dinsdagmorgen door de directie van ""t P.E.N. op het hoofdkantoor in Bloe- "-ndaal ontvangen. De economisch ad- •nct-directeur de heer F. W. J. Straaken- '•■■cok feliciteerde hem en overhandigde - -ns de gebruikelijke gratificatie. Van 1 Provinciaal bestuur waren er bloemen, vna werd de jubilaris op de afdeling oomyërkoop gehuldigd en toegespro- - i door zijn chef, de heer J. Busking. heer Smit recipieerde dinsdagmiddag zijnen huize in Santpoort. Namens het bileumfonds van het P.E.N. heeft de "•r C. C. M. Scholten de jubilaris geluk- iwenst. Ter voorziening in de vacature van der de vakleerkracht in de lichamelijke oefe ning bij het openbaar lager onderwijs in Zandvoort, ontstaan door het vertrek van de heer R. Spierenburg, hebben B. en W. van Zandvoort de raadsleden de volgen de voordracht gedaan: 1. Th. de Boer te Schalkhaar, 2. j. R. Laferte te Assen. De benoeming zal in de raadsvergadering van dinsdag 8 juli plaats hebben. GESLAAGD VOOR TOELATINGS EXAMEN Van de Karei Doormanschool in Zand voort zijn voor het toelatingsexamen van de HBS B in Haarlem geslaagd: Minnie van Wijk en Gerrit Leenders, voor het Coornhert lyceum in Haarlem Danny van Keulen, voor het Christelijk Lyceum in Haarlem René Sloof, voor een hbs in Am- terdam Mireille Grootes en voor de weekschool voor detaillisten in Amster- un Lida Selling. Geen zandbak bij lagere school B. en W. van Zandvoort hebben de ge- ventei?aad voorgesteld financiële mede- nidng te verlenen voor het aanbrengen m beplantingen en de aanleg van een mdbak op de terreinen van de Wilhelmi- i-kleuterschool. Eenzelfde medewerking '.viseren B. en W. te verlenen bij het aan lengen van beplantingen rondom de Wil- Hminaschool voor lager onderwijs. Het inbrengen van een zandbak ten behoeve aii deze school menen B. en W. te moeten iwijzen, daar de aanwezigheid hiervan oor een lagere school niet is voorgeschre- en. In de hedenmorgen gehouden vergade ring van de Provinciale Staten van Noord holland zijn opnieuw gekozen tot leden van Gedeputeerde Staten de heren W. A. van der Donk, ir. W. J. L. J. Merkx (bei der K.V.P.), P. Blaauboer (V.V.D.) en Jac. Rustige (C.H.U.) en gekozen zijn de heren mr. H. Westermann en W. Mensink (bei den Party van de Arbeid). Verklaring Mevrouw Teeboo mV r n West (C.P.N.) deelde mee, dat de Communisti sche partij van Nederland in de periode lussen de verkiezingen voor deze Staten en de huidige zitting de heren G. Wage naar, H. Gortzak en mevrouw R. Lips— Odinot van hun lidmaatschap vervallen heeft verklaard wegens 'n reeks van han delingen, waardoor zij do C.P.N. en daar mee de gehele arbeidersbeweging schade hebben berokkend. Hun is verzocht hun zetels in de Provinciale Staten ter be schikking te stellen, maar toch hebben zij het lidmaatschap aanvaard. Deze daad, die indruist tegen de algemeen geldende regels, heeft de opzet om de C.P.N. en daarmee de arbeidersbeweging schade toe te brengen, aldus spreekster. De drie leden geven er door het bezetten van deze zetels, terwijl zij al niet meer tot de C.P.N. behoren, blijk van hoezeer zij hebben ge broken met de principes van het commu nisme. Voorts merkte mevrouw Teeboom op, dat de invloed van de linkse kiezers in hjoordhoiland krachtiger. ,in het college van Gedeputeerde Staten tot gelding moei komen dan in de afgelopen tijd het geval was. Bij de voorbereidende besprekingen over de samenstelling van het college heeft de Partij van de Arbeid zich ken nelijk weer neergelegd bij de eisen van de K.V.P. Spreeksters fractie is van oordeel dat drie vertegenwoordigers van de Partij van de Arbeid in het college zitting dienen te nemen. Daar geen derde kandidaat ge noemd is, zal de fractie tegenover de K.V.P.-kandidaat haar stem uitbrengen op een eigen kandidaat. De heer Gortzak ging in op hetgeen mevrouw Teeboom gezegd heeft over het mevrouw Lips, de heer Wagenaar en hem In de provincie Zuid-Holland zijn van daag als leden van Gedeputeerde State- herkozen mevrouw mr. Chr. A. de Rui te' De Zeeuw (P.v.d.A.), Rotterdam, A. C. A Deerenberg (K.V.P.), Schoonhoven, mr. T A. van Dijken (A.R.), 's-Gravenhage, mr H. van Riel (V.V.D.'s-Gravenhage en di .J. P. van Praag (P.v.d.A.), Voorburg. Nieuw gekozen werd D. van der Kwaak (C.H.U.) uit Leiden, die de plaats inneem" van het niet herkiesbare lid mr. J. J. R Schmal (C.H.U.). Als buitengewoon lid werd herbenoem.' dr. R. Eijsink (K.V.P.), Rotterdam. De stichting ..Touring Zandvoort" be reidt thans reeds de propaganda voor de komende zomerseizoenen voor .Voor het eerst zal een folder in boekvorm verschij nen. Hiermee zal in 1959 en 1960 propa ganda worden gemaakt. Deze folder zal geheel in kleurendruk verschijnen. De op lage is geraamd op tachtigduizend exem plaren. De nieuwe folder zal in december verschijnen. Behalve wetenswaardighe den over de badplaats zijn er mooie kleu renfoto's van strand, zee en duinen in opgenomen. Ten behoeve van de bouw van een nieuw klein-seminarie in het bisdom Rotterdam zullen een drietal ballonvaarten worden gehouden. Een van de opstijgingen zal plaatshebben op 13 juli in het gemeente lijke sportpark in Lisse. Aan deze opstij ging zijn enkele wedstrijden verbonden, zoals een wedstrijd in het schatten van de afstand en hoogte en een fotowedstrijd. De ballon staat onder commando van de heer K. P. M. Jansen in Oegstgeest, een der commandanten van de Haagse Ballonclub. Om half vijf zal de ballonvaart beginnen. Tevoren zullen enkele muziekkorpsen zich laten horen. Als de weersomstandigheden het toelaten zal de ballon enkele kabelop stijgingen maken. Voor bezoekers beslaat de mogelijkheid tot het maken van zo'n kabelopstijging. Voor de schooljeugd is het boekje „Ballonvaart" geschreven. Met deze tochten hoopt men belangstelling op te wekken voor de bouw van het klein-semi- narie. Aan het eind van de ballonvaarten hoopt men mgr. M. J. Jan n, bisschop van Rotterdam, een flink bedrag te kunnen overhandigen. aanvaarden van het lidmaatschap door Zij zijn gekozen op een programma dat zij onderschrijven en op een lijst, waarop zij thuis horen. De tijd zal leren wie gelijk heeft. In de eerste vacature werden op mr. H. Westermann (Partij van de Arbeid) uit gebracht 76 stemmen en op mr. J. Roelse 1 stem. In de tweede vacature op drs. W. A. van der Donk (K.V.P.) 65 stemmen, 1 op de heer P. S. van der Vaart (Arbeid), 1 op de heer S. Geugjes (C.P.N.), 1 op de heer P. Kuiper (C.P.N.) en 3 stemmen waren blanco. In de derde vacature 71 stemmen op de heer P. Blaauboer (V.V.D.) en 5 stemmen waren blanco. In de vierde vacature 61 stemmen op de heer Jac. Rustige (C.H.U.), 3 op de heer Van der Vaart, 1 op de heer J. de Jong Czn. (C.H.U.) en 7 stemmen blanco. In de vijfde vacature alle 75 stemmen op de heer W Mensink (Partij van de Arbeid). In de zesde vacature 65 stemmen op ir. W. J. L. J. Merkx (K.V.P.), 5 op de heer Kuiper, 2 op de heer H. J. Lankhorst 'P.S.P.) en 7 stemmen blanco. De gekozenen namen hun benoeming aan. Tot buitengewoon lid van het college van Gedeputeerde SI aten werd gekozen de heer P. S. van der Vaart (Parij van de Arbeid). Deze verwierf 74 stemmen; 2 stemmen werden uitgebracht op dr. O. Noordenbos fP.S.P.) en 1 slem was bianco".'""'-"" Hierna werd de vergadering verdaagd «"Vf* Pp juli. AMSTERDAM Voornamelijk onder invloed van het gunstiger verloop van Wallstreet legde het Damrak een betere houding aan de dag. De opening van de markt was reeds hoop vol want merendeels lagen de koersen op hoger peil. In het verdere verloop zette deze stijgende tendentie zich voort, zelfs in die mate dat merendeels op het hoogste punt van de dag werd gesloten. Hoewel op vorige dagen de handel reeds iets groter was dan gewoonlijk, viel te merken dat de hogere koersen resulteerden in een iets grotere omzet, al bleef de affire nog van beperkte omvang. Niettemin was de on dertoon van de beurs opmerkelijk goed en naarmate 't markt/verloop verderde kwam dit steeds krachtiger tot uiting. In hoofdzaak waren het de grote inter nationale fondsen die de toon aangaven, in de eerste plaats Kon. Olie, dat krachtig gesteund werd door de betere stemming in Amerika voor petroleumwaarden. Dien tengevolge steeg Koninklijke to' boven f 3 71, een verbetering van meer dan drie gulden. De meeste belangstelling ging echter uit naar AKU. op de verwachtingen inzake Vereinigte Glanzstoff. Het rayon fonds steeg tot 193, maar ook Philips was zeer vast (plus 5) evenals Unilever (plus 4). KLM sloot zich aan bij het herstel van Wallstreet maar volgde aarzelend, zulks in verband met de bekende moeilijkheden. Scheepvaart was licht verdeeld en kalm. KPM ging weer in opwaartse richting. Daarentegen kon Van Nievelt zich moei lijk handhaven. Scheepvaart Unie steeg tot 126. Onder de cultures was de glans van Deli ietwat verbleekt. De animo was minder dan op de vorige dagen. Senembah deed het weer vrij goed en liep op tot 89. I-IVA kwam juist boven de 100 u;t. In het algemeen kreeg men de indruk dat de markt minder gevoelig is voor ongunstig bedrijfsnieuws. De converteerbare obliga ties Krasnapolsky, uitgegeven a pari. wer den vernomen op ongeveer 109. In Jonge- neel was geen vraag en geen aanbod in verband met de brand. Er werd geen no tering in opgemaakt. Excelsior lag weder om iets beter. Kromhout kwam op lager niveau wegens het sombere nieuws uit de jaarvergadering. Kaiser Frazer werd hoger gewaardeerd in verband met de terugbe taling. Nederlandse Staatsfondsen weinig veranderd. De obligaties van de 4% per cent Bank van Nederlandsche Gemeenten kwamen nog niet in de notering. Prolon gatie 3Yt percent. (ANP). NEW YORK Toen het koersniveau weer in de buur! van de hoogtepunten voor 1958 was be land verkozen velen hun stukken aan de markt te brengen, waardoor het koers verloop dalend werd bij een sterke om- zetvermindering. Zowel het grote aande- enaanbod als het aanstaande lange week einde waren tegenwerkende factoren. Vele van aarnste 'mdsen aarbij olie- in chrmiewaarden sloten toch met winst )o Spoorwegen handhaafden zich uitste kend. De autofondsen waren verdeeld met Chrysler lager. Ford hoger en General Motors onveranderd. Inland Steel en Eas tern Stainless bereikten nieuwe hoogte punten. Het industriegemiddelde kwam van 178.18 op 478.82: dat voor spoorwegen van 118.75 op 119.35 en dat voor openbare nuts bedrijven van 78.92 op 79.22. De omzet 'laaide' van 2.820.000 tot 2.600.000 aande len. Van de 1176-verhaodelde fondsen slo ten er 46] hoger pn 4^5 leger (UPT) De Provinciale Staten van Noordhollahd hebben in hun vanmorgen gehouden ver gadering. twee nieuwe leden van Gedeputeerde Staten gekozen. Het zijn mr. H. Wes termann en de heer W Mensink, beiden zijn lid van de Partij van de Arbeid. Zij bezetten de vrijgekomen zetels van mej. mr. A. E. Ribbius Peletier en de heer A. B. J. Prakken. De eerste is, zoals bekend is, onlangs benoemd tot lid van de Raad van State. De heer Prakken heeft met het oog op zijn leeftijd gemeend voor een jongere plaats te moeten maken. Mr. Westermann is advocaat en procureur in Amsterdam. De heer Mensink woont in Haarlem en is secretaris van de Partij van de Arbeid en lid van de Haarlemse gemeenteraad De heer W. Mensink werd 22 februa ri 1911 in de voormalige en later aan Haar lem toegevoegde gemeente Schoten gebo ren. Voortgekomen uit een eenvoudig ar beidersgezin voelde de jonge Mensink zich al gauw tot de arbeidersjeugdbeweging aangetrokken In de A.J.C., tot welke or ganisatie hij als dertienjarige toetrad, kreeg hij zijn eerste geestelijke vorming. Zeventien jaar oud was hij voorzitter van zijn groep en enkele jaren daarna ver trouwde men hem de voorzittershamer toe van de Haarlemse federatie van de A.J.C. In deze jaren trainde hij zich in het or- ganisatiewerk en bereidde zich, hoewel on bewust, voor op de veelomvattende taak, welke hem in latere jaren zou wachten. In 1937 werd de toen 26-jarige heer Men sink lid van de S.D.A.P. Hij was al ge ruime tijd werkzaam op het kantoor van mr. dr. A. F. H. Schreurs, dezelfde met wie hij later in de Haarlemse raad de po litieke degens zou kruisen. Direct na de bevrijding behoorde de heer Mensink tot de eersten, die aan de her oprichting van de S.D.A.P. werkten, maar toen in 194f de Partij van de Arbeid werd opgericht trad hij tot deze partij toe. Zijn wetenschappelijke vorming kreeg de heer Mensink vooral door zijn arbeid als stafmedewerker aan de Wiardi Beck- manstichting, het wetenschappelijk bu reau van de P.v.d.A., waar hij als secre taris en sinds 1955 als voorzitter al lerlei vraagstukken aangaande gemeente en provincie, middenstand, agrarische aangelegenheden en volkshuisvesting te behandelen kreeg en nog krijgt. In 1950 kwam daar nog bij het secretariaat van de onderwijscommissie van de P.v.d.A. In datzelfde jaar deed de heer Mensink zijn intrede in de Haarlemse gemeenteraad als opvolger van mevrouw mr. E. van Eck-Tiel. In de raad nam hij vooral de gemeentelijke financiën en subsidies voor zijn rekening. Sinds 1950 is de heer Men sink ook lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland. Buiten het politieke terrein bekleedt de heer Mensink diverse andere bestuurs functies. Zo heeft hij ondermeer zitting in het centrale bestuur van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling en „De Natuur vrienden", het bestuur van het Nederland se Rode Kruis en komt zijn naam voor in de rij van regenten van het St. Elisa beth's Gasthuis. Zijn verkiezing tot lid van Gedeputeerde Staten brengt mede, dat de heer Mensink zijn zetel in de Haarlemse raad ter be schikking zal stellen. Ook zal zijn nieuwe werkkring hem zoveel in beslag nemen dat hij als secretaris van de P.v.d.A. zal be danken. „Vooral het loslaten van mijn werk als partijsecretaris gaat niet zonder gevoel van spijt gepaard", bekent de heer Mensink. „Als zodanig leg ie immers con tacten over het hele ïand en dat betekent vaak ontmoetingen met interessante mensen en het maken van veel vrienden. Ook het werk in het partijbestuur zal ik erg missen. Naast de bijzonder aantrek kelijke arbeid vormden wij één grote vriendenkring. Op het secretariaat was het altijd een komen en gaan van allerlei bestuurders en alles ging er heel gemoe delijk toe. Dat zal nu wei anders worden en het werken eenzamer" Over zijn taak als gedeputeerde kon de heer Mensink ons nog niet inlichten, aan gezien deze taakverdeling nog zijn beslag moet krijgen. Wij menen echter dat. het in de lijn ligt dat de heer Mensink de „por tefeuille" van de heer Prakken, t.w. de provinciale bedrijven zal overnemen. De heer en mevrouw Mensink wonen aan de Garenkokerskade 12 in Haarlem. Men W. Mensink, gekozen tot lid van Gede puteerde Staten van Noordholland. kan wel zeggen dat zij elkaar in en door de politiek hebben gevonden. De ouders van mevrouw Mensink vormden namelijk indertijd als het echtpaar Hoogerbeets een echtelijke socialistische fractie in de raad van Haarlemmerliede, dat was toen nog mogelijk. Mevrouw Nelly Mensink- Hoogerbeets maakte na de bevrijding eni ge jaren deel uit van de Haarlemse raad. Drie jaar voor inbrekers. De recht bank te Amsterdam heeft een 34-jarige besteller en een 37-jarige autohandelaar ieder tot. drie jaar gevangenisstraf veroor deeld wegens tientallen inbraken, die zij in het gehele land gepleegd hadden. Binnenkort is het dan weer zo ver. Dan worden schooldeuren met een ruk open gegooid en stort zich een opgewonden kinderschare naar buiten. Hun „dag mees ter!" klink anders dan op alle andere dagen. Uitdagender en luidruchtiger. Als veu lens, die voor het eerst met de malse wei kennismaken, springen ze in 't rond. Voor de laatste maal steken de vriendjes en vriendinnetjes nog de koppen bij elkaar, maar met een laatste afscheidskreet stuiven ze weg, naar huis. Want vandaag is immers de grote vakantie begonnen. Wég met die ingewikkelde sommen, nu niet meer denken aan die boel fouten in het laatste dictee of die rits jaartallen, die je maar niet onthouden kan. Alleen maar denken aan al die plezierige dingen, die je straks tijdens de vakantie kan gaan doen. Fijn met vader en moeder naar bos, zee en strand. Ergens in een vakantiehuisje op de Veluwe of met de fiets en de tent er op uit trekken, zonder te loeten waar je je volgende bivak zal opslaan. Ja, voor deze kinderen is de vakantietijd een aaneenschakeling van prettige beleve nissen. Voor hen geen zorgen hoe ze beziggehouden moeten worden. Maar er zijn er ook, die om de een of andere reden niet met vader en moeder met vakantie kunnen gaan. Deze kinderen gaan zich al gauw vervelen en dan duurt het. niet lang of moeder verzucht: „Ik wou dat die vakanties nooit uitgevonden waren!" Een uitkomst voor duizenden van deze moeders zijn daarom de evementen, die onder de naam van vakantiespelen door de Haarlemse speeltuinorganisaties worden georganiseerd. Van maandag 21 juli tot en met vrijdag 15 augustus krijgt de jeugd tussen zes en vijftien jaar een uitgebreid menu van sport en spel, excursies en tal van andere attracties voorgeschoteld. De vakantiecommissie van het Haarlems Speeltuin Verbond, welke zestien „tuinen" omvat, heeft haar program gereed. De vakantiespelen van het Verbond worden dit jaar voor de elfde maal gehouden. Vorig jaar namen ongeveer vijftig a zestigduizend kinderen aan de spelen deel, wel een bewijs dat zij in een grote behoefte voor zien. De vakantiespelen worden op vrijdag 21 juli geopend met een ster-wandeltocht, waaraan alle speeltuinafdelingen deel nemen. Vanuit hun tuinen wandelen de kinderen naar het sportterrein aan de Kleverlaan, waar door het oplaten van honderden ballonnetjes het begin van de spelen wordt gesymboliseerd, 's Middags zal een variété-gezelschap voor de kinderen optreden. Iets geheel nieuws is het levende ganzen bordspel, dat op donderdag 24 juli op het ijsclubterrein aan de Kleverlaan wordt ge speeld. De verschillende vakken van het spel, zoals de put, de gevangenis e.d. wor den door groepjes kinderen uitgebeeld. Andere kinderen, de spelers, krijgen grote dobbelstenen. Zij spelen het spel geheel zelfstandig. Zowel voor de kinderen als voor de ouderen belooft deze vorm van het aloude ganzenbordspel een heel aantrek kelijk schouwspel te worden. Evenals vorige jaren staal een voetbal competitie om he* kampioenschap van het Haarlems Speeltuin Verbond op het pro gramma. De wedstrijden worden op eer. terrein in Spaarndam gespeeld. De oudere 3-3Nederl. '47 3 Nedl li962/64 A K U. 'alvé Delft Van Gelder Zonen K N Hoogovens Nederl. Ford N. Kabelfabriek gew.PhilipsGloeil Dref.PhilipsGloeil Unilever Wilton Fyenoord Dordtsche Petrol Kon Petroleum Silliton A'dam Rubber K.L.M Roll. Amer Lijn K N.S.M - N. Scheepv Unie v Nievelt Goudr °hs. v. Ommeren H V.A. Verg. Deli Mijen Amsterd Bank Nat. Handelshank Ned Handel Mij Potterd. Bank "wentsche Rank Anaconda Copper hl eh em Steel. S. Steel General Motors 'heil Union Hdewater vorige koers) Slotko-v- gisteren 90:1/i« 943/« 194 301 179 302 182 258 297% 158 358 187 723 3A I' 172,— 191 6854 t 102,50 13954 '4054 12654 127 133 10154 '115,- 220 84 169 18454 16954 4754 41 ~/ir 6454 3954 7654 24% Heden 13 45 nm 90)4 9454 195 303 179 302 182 258 29814 158 359 185 722 171.40 192 6854 103,50 13854 140 126 126 232 101 f 115,— 220)4 84 169 184)4 169% 47 41 64 54 39 !4 76 2454 jongens van twaalf tot en met veertien jaar spelen om de wisselbeker. Voor de jongens tot twaalf jaar is eveneens een wisselbeker beschikbaar gesteld. De finale van het toernooi wordt gespeeld op dinsdag 5 augustus op het EDO-terrein. De zeepkist-„coureurs" kunnen hun wa gens alvast nakijken. De zeepkistenraces om de Grote Prijs van het Spaarne vinden op woensdag 30 juli op het Plesmanplein in Haarlem-Noord plaats. Wat zal er weer door de bochten „gescheurd" worden! De deelnemers mogen niet jonger dan negen en niet ouder dan 14 jaar zijn. Voor de meisjes en jongens van zes tot en met acht jaar zijn er dit jaar voor het eerst autopedraces. Op 5 augustus wordt op het EDO-terrein een groot volksdansfeest gehouden. Op die dag vindt ook het volleybaltoernooi plaats. Woensdag 6 augustus zal Stoop's Bad weer op zijn grondvesten schudden door het rumoer dat honderden kinderen kun nen veroorzaken. Het wordt weer een waar zwemfeest met wedstrijden, waterspelen en ballonspringen. Bij mooi weer in het buitenbad, als de weergoden minder gun stig gestemd zijn in het binnenbad. Vrijdag 8 augustus wordt op het EDO- terrein de Sport- en Speldag gehouden. Vorig jaar nam Nieuw-Leven de wissel beker voor goed mee naar huis. Deze speeltuin heeft echter een nieuwe beker beschikbaar gesteld. Op maandag 11 augustus is er een acht- kamp voor de grotere jongens op het sport terrein aan de Van Oosten de Bruijnstraat. Atletiek en behendigheidswedstrijden met de voetbai staan op het programma. Het bloemencorso op woensdag 13 augus tus zal ongetwijfeld een van de hoogtepun ten van de vakantiespelen zijn. Iedere af deling neemt deel met een eigen wagen, die de kinderen zelf mogen versieren. Met muziek voorop zal de kleurige stoet door de Haarlemse straten trekken. Op vrijdag 15 augustus worden de spelen op het EDO-terrein met een groot slui- tingsfeest besloten. Circusartiesten, clowns en een goochelaar zullen voor een waardig slot zorgen. Bovendien verzorgt de stichting Nieuw Jeugd Toneel uit Den Haag op 29 en 31 juli een achttal toneelvoorstellingen op de speeltuinen en in de Doelenzaal. Gespeeld zullen worden „Het zilver van de Pharao", „De reis naar Bombola" en „Het dansende ezeltje". Behalve de bovenvermelde evenementen verzorgt elke tuin in de vakantietijd nog bovendien een eigen programma. Zo zijn er badmintonwedstrijden, speurtochten, ex cursies naar de Stadskweektuin, de sluizen van IJmuiden, Schiphol en de Amster damse waterleidingduinen. In het eerste halfjaar van 1958 is de omzet in aandelen aan de Amsterdamse Effectenbeurs beneden het niveau der eerste zes maanden van 1957 gebleven. In aandelen werd verhandeld voor een nominaal bedrag van 203.742.716 (v. j. f 226.672.777). Daarentegen werd 'n hogere omzet bereikt in obligaties, namelijk f 321.851.984 tegen ƒ256.377.859. Er werden 77.772 certificaten van Ame rikaanse shares verhandeld (v. j. 86.345 certificaten). In juni was de aandelenom- zet groot 48.804.162, hetgeen aanzienlijk boven mei. was toen in aandelen werd ge handeld voor een nominaal bedrag van f 29.737.334. Alg. Kunstzijde Unie Van Berkel's Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton-Fijenoord FIolland-Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot Mij Ned Scheepvaart Unie Van Ommeren1) Amsterdam Rubber H.V.A.1) Deli Mijs) 3%°/n Staffellening 1947 3% Invest, cert. Ned 3% Nederland 1962—'64 6% Nat. Woningbouwlening '57 Omzetten (nominaal) mei 1958 (def.) Aandelen 29.737.334 juni 1958 (voorl.) Aandelen 48.804.162,— juni 1957 Aandelen 41.120.609, jan.juli 1958 Aandelen 203.742.716,— jan.—juli 1957 Aandelen 226.672.777,- Vieuwe noteringen f In juni 1958 nieuw tot de beurshandel toegelaten: Maandag 30 juni 1958 Laagste Hoogste Laatste Koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 30 mei 166 191% 187 21% 182 197 190 7 162% 184% 178 17 286 308 300 16 235 268 253 20% 283% 301 29 m 8 324 y2 366% 353% 30% 174 195 190 9% 167,- f 176.40 168,- 0,70 138% 148 139 1 129 143 106% 129% 124% 16% 211 232 230 10 60% 71% 98% 110% 99is/i« 2'%. 86% 115,50 113,75 90'/is 91% 903/j« "/t. 94% 96 95% 93 941S/is 94%s "/S2 108s/i« 1105^ 109'%« lVw Obligaties f 47.082 497,- Obligaties f 55.277 557,- Obligaties f 37.828 022,- Obligaties f 321 851.984,- Obligaties 256.337.855,- aandelen 16.190.000,— obligaties 3.750.000,— pandbrieven 6.492.000,— Koerslndices: 2 jan. '58 30 mei '58 30 juni 58 New York (Dow Jones, industrie): 439,27 462,70 478,18 Londen (Reuter, industrie): 186,1 192,0 198,3 Amsterdam (A.N.P.—C.B.S., industrie): 125,64 135,97 114,89 (A.N.P.—C.B.S., algemeen):167.9? 190,29 199,67 ex 16°/o dividend in contanten d.d. 3 juni 1958. ex 6% dividend in contanten d.d. 30 1958 notering eensgevend in guldens d.d. 26 1958

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7