(XotcJkk uniek aanbod Gillette HET IS VERBODEN! STA IN DE WEG Gemeente Haarlemmermeer ruimde stallen van veehouder op Strassburger 4 dagen in Heemstede en 3 dagen in IJmuiden Geen scherpere actie, wel een aanvulling van ontwerpakkoord Gedupeerde eist meer dan twaalf mille aan schadevergoeding JARIGE „MIEKE Bloembakken COLLECTE RANO VRIJDAG 4 JULI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 weer of geen weer melk Examens Aanbesteding verbouwing zolder Th. M. Ketelaar- school Promotiekansen voor NAS Burgerlijke Stand van Haarlem 's Avonds om 7 uur... en... voor het beste resultaat: Gillette scheercrème K.L.M.-PILOTEN WENSEN: Bal-champêtre Anjerfonds in Groenendaal afgelast Van mensen en dingen onder de Damiaatjes Verkoop van huizen UIT STAD EN STREEK Aanbesteding verbetering van het Noordzeekanaal Zeven dagen Haarlem het „Geen wetsbepaling geeft u tot vernietiging van onroerenre goede ren", aldus heeft dezer dagen de raads man van een 62-jarige veehouder aan de Schipholdijk 178, die langs het vliegveld Schiphol loopt, geschreven aan het ge meentebestuur van Haarlemmermeer. Hu vraagt 12.500.schadevergoeding wegens voortijdige afbraak van varkenshokken en wegens andere bedrijfsschade. Als B. en W. niet binnen veertien dagen antwoorden, dan zal hij bij de rechtbank' in Haarlem gerechtelijke stappen ondernemen. Daarmee dreigt ook de uitbreiding van de luchthaven niet zonder moeilijkheden te zullen verlopen. Reeds enkele jaren te rug is met de onteigening van de percelen aan deze dijk, behorende tot de buurtschap Rijk, begonnen. Begin 1956 besliste de rechtbank in Haarlem, dat de veehouder zoals de gemeente Haarlemmermeer zelf had voorgesteld nog tot 1 mei 1959 zijn bedrijfje mocht blijven uitoefenen en dat hem een bedrag van 16.500 aan schade vergoeding meteen moest worden uitbe taald. Dat laatste geschiedde. Maar de vorige zomer ontving de vee houder een brief van het gemeentebestuur: „Het is ons gebleken dat u op uw bedrijf onder meer een varkensmestexdj houdt, die de lucht verontreinigt. Deze opstallen die nen uiterlijk per 1 november 1957 te zijn ontruimd en schoon gemaakt. Zij zijn des tijds zonder vergunning gebouwd." Het waren vier schuren, die er al stonden, toen de veehouder in 1945 het woonhuis en de opstallen kocht. De veehouder zou aan de wens hebben voldaan en de stallen hebben afgebroken. Hij bewaarde het materiaal in de hoop het later zoals hem bij de procedure was aangeraden voor opbouw elders te kun nen gebruiken. Alleen de koestal met elf koeien liet hij staan. Op 7 mei ontving hij opnieuw een brief: „Wij stellen u nog tot 19 mei in de gelegen heid aan het verzoek, dat wij u vorig jaar deden, te voldoen. Mocht dit op die datum niet zijn geschied, dan zal van gemeente wege, doch voor uw rekening, onverwijld worden overgegaan tot uitvoering van de in genoemde brief vervatte lastgevingen." De veehouder ging naar de burgemees ter van Haarlemmermeer, die hem toezeg de,de zaak te zullen bekijken. Maar op 20 mei stonden de ambtenaren voor zijn deur en sloopten onder grote belangstelling van het publiek de grote schuur. Zij namen al het materiaal mee, ook dat van de drie reeds afgebroken schuren. Daarop wendde de betrokkene zich tot een Amsterdams advocaat, mr. L. C. van der Tas. Deze schreef B. en W. van Haarlem mermeer vervolgens een brief, waarin hij het gemeentebestuur er onder meer van beschuldigde „zich de afgebroken schuren wederrechtelijk te hebben toegeeigend." „U hebt dit bedrijf vernietigd in strgd met de door u ten overstaan van de recht bank in Haarlem in 1956 gedane toezegging, dat het bedrijf nog tot 1 mei 1959 mocht worden behouden. Het argument in uw brief van de vorige zomer, als zouden de opstallen de lucht in de omgeving veront reinigen, is niet zonder meer te handhaven, daar ook tijdens uw toezegging aan de recht rechtbank het bedrijf in dezelfde bedrijfs gebouwen werd geëxploiteerd." Tenslotte wordt het gemeentebestuur 12.500.extra schadevergoeding ge vraagd voor de vernietiging en de weg voering der opstallen, doch ook voor reeds geleden en nog te lijden bedijfsschade. De veehouder zal immers straks zijn koeien moeten verkopen, omdat hij voor de winter geen stal meer voor deze dieren heeft. Advertentie weer ui geen Die lekkere melk is morgen, maar ook overmorgen nog goed Amsterdam. (Gem. Un.) Bevorderd tot doctor in de wis- en natuurkunde P. A. de Villiers te Potgietersrust. Geslaagd voor het doctoraalexa men Engels mej. M. A. Hoogenkamp, Amsterdam. Kandidaatsexamen Frans: mej. C. Hogetoorn,Am sterdam: mej. B. E. J. Nelck, Amsterdam. Doc toraalexamen sterrekunde: J. J. Koekkoek, Weert. Kandidaatsexamen wis- en natuurkunde: G. T. v .d Veen, L. J. L. Wittop Koning, L. M. Geus- kens en A. I. M. Kool, Amsterdam en met lof C- J. Ch. van Niftrik, Amsterdam. Amsterdam. (Gem. Un.). Gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde de heer R. Goudsmit te Amsterdam op een proefschrift „Het gebruik van radio-actief ijzer en radio-actief chroom bij de diagnostiek van bloedarmoede". Amsterdam. Eindexamen orthoptisten: mevr. T. E. A. Brummelkamp-Dons, Amsterdam: M. G. M. van Buijtenen, Amersfoort: L. Elgersma, Den Haag: C. Heijn, Aerdenhout; N. Kars, Rotterdam en H. F. Lemmens, Nijmegen. Utrecht. Geslaagd voor het doctoraalexamen sociologie: G. B. Cohen, BiltlyJven; W. Burger, Utrecht. Kandidaatsexamen psychologie: F. M. Zwart, Utrecht. Doctoraalexamen psychologie: mej. E. Raven. Utrecht; mej. H. C. Weststrate. Amsterdam: W. J. P. Isarin, Dordrecht. Kandi daatsexamen rechten: mej. M. Boon, Bilthoven; mej. W. J. R. Lensink, Doorwerth. Rotterdam. Nederlandsche Economische Hooge- school. Kandidaatsexamen: E. M. J. Jongen, Rot terdam. Doctoraalexamen: J. H. Diddens, Den Haag: J. C. de Bruine, Eindhoven; J. de Leede, Wassenaar (met lof). Utrecht. De heer J. Jansen is gepromoveerd tot doctor in de diergeneeskunde op het proefschrift getiteld: „Lebmaagtrichostrongyliden bij Neder landse herten". Groningen. Kandidaatsexamen rechtsgeleerd heid: mej. M. A. C. van Iperen, Groningen. Haarlem. Aan het Coornhert-lyceum te Haar lem zijn geslaagd voor het eindexamen gymna sium A: de dames E. D. L. D. Feitkamp, D. A. Janssen, A. H. Laban. M. Th. Romijn, A. M. C. Roos, M. Tupkcr, J. P. Volkers en L. de Wilde; de heren A. L. Boers, C. W. Cohen Tervaert, O. de Savornin Lobman en A. M. J. Thiadens. Voor het eindexamen gymnasium B slaagden: de da mes L. A. Dekker, H. A. de Haan, M. A. A. Mei link, P. E. Verspyck Mijnssen, E. de Wolff, A. Winkelman; de heren D. W. Th. Smalbraak, A. Tinkelcnberg, P. W. Verbeek, W. A. Winter. Met een kandidaat wordt het examen voortgezet. Af gewezen geen. Haarlem. Voor het eindexamen zijn aan de Ho gere Burgerschool B met vijfjarige cursus te Haarlem geslaagd: mej. W. Beek, J. A. Boogaart, J. Brakel, R. D. de Haan, mej. A. C. A. Haga. F. R- Hagen, R. van den Hoek, F. L. Hoekemeijer. H. L. Joacim. O. de Jong, J. K. de Kraker, T. Kumpe, P. Moolenburgh, mej. B. A. A. Munnik. W. R, Muusze. E. Nachtweh, G. van Schaik, M. P. Suiker, I. Zwanenbeek, G. H. Böke, W. van Harre veld. F. H. P. Koning, H. J. van der Mey, R. G. Muusze, J. Rol, H. J. Snoeks, F. Spaargaren, J. Stadt, P. Teunisse. J. T. G. Uttien, W. T. de Waard, R. Wéller, N. den Hartog, B. van Leeu waarden. Afgewezen werden zes mannelijke en twee vrouwelijke kandidaten: een vrouwelijke kandidaat, heeft zich teruggetrokken. Haarlem. Van de R.K. ayondmulo „St. Augusti- mis" te I-Iaarlcm.. slaagden' voor het aanvullings diploma B van het R.K. mulo-examen de heren: A. de Leeuw. Haarlem: L. M. M. van der Meer. Heemstede; R. J. Pelganta. Bloemendaal; A. J. Spronk, Haarlem. Een kandidaat werd afgewezen. Haarlem. Aan het Lorentz-lyceum te Haarlem zijn geslaagd voor het eindexamen gymnasium A: de dames L. Nijenhuis en M. Porcelijn en de he ren J. Bakker en C. Mestral de Combremont. Voor gymnasium B slaagden: mej. M. C. M. In- dorf en de heer J. C. Haeseker. Afgewezen geen. Onhygiënische toestand Van de zijde der gemeente Haarlemmer meer wordt aangevoerd, dat de gemeente zeer coulant tegen de veehouder is opge treden. De eis tot schadevergoeding zal niet worden ingewilligd. Diverse malen zijn aanmaningen gedaan om de bedrijfs gebouwen allereerst schoon te maken en daarna af te breken. Ook is enkele malen uitstel verleend. De aanleiding tot de stappen, die de ge meente Haarlemmermeer heeft genomen, ligt in een onderzoek, dat de rükspolitic in Haarlemmermeer vorig .jaar op het be drijf van de veehouder heeft ingesteld. Naar het oordeel van de politie heersten er ondragelijke toestanden wat betreft de hygiëne. Rond het bedrijf hing een hin derlijke stank. Het bedrijf bleek een broed plaats voor ongedierte, zoals ratten. Later bleek, dat de bedrijfsgebouwen zonder vergunning waren neergezet. Op grond van de Bouwverordening is de veehouder eerst enkele malen aange maand het bedrijf stop te zetten en later de schuren af te breken. Artikel 112 van de Bouwverordening zegt namelijk; dat het staken van het bedrijf of het houden van dieren kan worden gelast, als de lucht op hinderlijke wijze wordt verontreinigd. Ondanks de vele brieven, die de gemeen te de veehouder heeft geschreven, bleken er in april nog varkens op het bedrijf aan wezig. Nadat eerst op 16 oktober van vorig jaar het bedrijf moest zijn stopgezet, kreeg de veehouder uitstel tot 1 januari 1958. In mei van dit jaar was aan de eis van de ge meente nog niet voldaan. De rijkspolitie had in samenwerking met de dierenbe scherming tegen de veehouder een proces verbaal wegens dierenkwelling opgemaakt. Vanmorgen heeft in het stadhuis te Haarlem de openbare aanbesteding plaats gehad van het verbouwen van een gedeel te van de zolderverdieping van de Th. M. Ketelaarschool voor mulo aan de Park laan in Haarlem. Er waren zestien inschrijvingen. De hoogste was afkomstig van de Bouwonder neming W. A. Bulters te Heemstede met 37.400.en de laagste van aannemer P. de Jong te Haarlem met 29.200, De verrassende wending in de promotie competitie, waaraan het Halfwegse NAS deelneemt, heeft de Halfwegse club nog vrij onverwacht een fraaie kans bezorgd. Zondag wordt de laatste ronde gespeeld en de stand is momenteel: Nautilus 5-6, DTS 5-5, NAS 5-5, Meervogels 5-4. Op het programma staan nog de beide wedstrij den NautilusMeervogels en NASDTS. Deze laatste wedstrijd wordt zondagmid dag in Halfweg gespeeld om half drie. Wint NAS dan promoveert de Halfwegse club. De kansen van het Hillegomse Concor dia zijn heel wat minder. De Hillegomse club speelt zaterdagavond tegen Olympia en moet beslist winnen om nog een kleine kans te behouden. Verleden week verloor Concordia met vijf-één van Olympia. Haarlem, 3 juli 1958 BEVALLEN van een zoon: 2 juli: A. J M. Sweerts-Kaagman; 3 juli E. Kossen- van der Kuijl. BEVALLEN van een dochter: 2 juli: H. den Hoet-Dunnewind; P. J. van Vliet.- Hoorenman; B. Aardening-Sukkel; 3 juli A. G. de Kort-den Ouden. ONDERTROUWD: 3 juli: A. de Rover en E. I.( de Geus. GEHUWD: 3 juli: A. A. van Velsen en A. F. M. Snoeks; P. van Bambergen en T- H. A. Wijtvliet; T. Meijer en J. Koelemeij- er;; J. H. Preusterink en G. C. Noorder- meer. OVERLEDEN: 30 juni: J. M. Zegers-van Well, 7.9 j., Cramerstraat; 1 juli: M. J. A. van Vilsteren, 63 j-, Jan v. Walréstraat; J. J. Florie, 62 j., Spaansevaartstraat; A. P. van der Veldt-van der Putte. 84 j., Rol landstraat: 2 juli: T. Brouwer-Kuijt, 60 j., Soendastraat. Advertentie Het nieuwste Gillette precisie scheerapparaat met twee Blauwe Gillette mesjes, verpakt in een fleurige plastic sigarettenkoker voor maar weet U of U zich 's morgens om 8 uur goed geschoren hebt U voelt zich dan nog fris en schoon als U de dag begonnen bent met water, zeep en Blauwe Gillette. de enige manier om U goed te scheren De Vereniging van K.L.M.-vliegers heeft donderdagavond een buitengewone algemene vergadering gehouden, welke was uitgeschreven op verzoek van 26 leden die niet tevreden waren met het be leid van het bestuur tijdens de onderhan delingen onder leiding van de bemidde laars met de directie van de K.L.M. over de salarissen en arbeidsvoorwaarden. De 26 vliegers drongen in dit opzicht aan op een scherpere actie van de vereni ging. Meer dan negentig percent van de aanwezige leden bleek echter tegen een scherpere actie te zijn. Resolutie Met overgrote meerderheid van stem men werd een resolutie aangenomen, waarin onder meer wordt gezegd, dat de Advertentie Wegens de te geringe belangstelling is het voor zaterdagavond in het park „Groe nendaal'' te Heemstede aangekondigde bal- champètre afgelast. vliegers een bewijs van de bereidheid van de directie van de K.L.M. om met hen samen te werken voor het scheppen van de juiste atmosfeer, benodigd voor het vestigen van een gezonde arbeidsverhou ding, zouden toejuichen. De leden besloten, teneinde het huidige conflict op te lossen en de mogelijkheid te scheppen tot toekomstige samenwer king, het bestuur te machtigen de overeen komst voorgesteld door de bemiddelaars van de Stichting van de Arbeid, af te slui ten met die amendementen, die noodza kelijk worden geacht ter bescherming van hun toekomst en de directie mede te de len, dat een realistische en eerlijke hou ding ten aanzien van bestaande en toe komstige problemen essentieel is voor het herstel van de goodwill en het vertrouwen voor de gemeenschappelijke welvaart. Aanvulling Met klem werd ter vergadering betoogd dat de partijen het weliswaar eens zijn over het financiële gedeelte van het te sluiten akkoord, maar dat de vliegers de enige tijd geleden ingediende amendemen ten op dc ontwerpovereenkomst belang rijk achten. Deze amendementen zouden volgens het bestuur van de vereniging geen linancicle consequenties voor de maatschappij hebben De vliegers zijn er van overtuigd, dat de financiële compen satie, waartoe de directie zich bereid heeft klaard (de zg. vier percent-regeling) het uiterste is, waartoe op dit ogenblik kan worden overgegaan. Overeenstemming omtrent de ingediende amendementen, waaromtrent de onderhandelingen voort duren, achtte men noodzakelijk alvorens zou kunnen worden gesproken over een definitief akkoord tussen de partijen. Een volgende bijeenkomst tussen be middelaars, directie en vliegersdelegatie is nog niet vastgesteld, maar zal binnen kort worden gehouden. Dinsdag is een bij eenkomst tussen bemiddelaars en direc tie gehouden waarop de amendementen zijn behandeld. n „Het is verboden, buiten bad- en zweminrichtingen, de Mooie Hel en de Binnen Liede, in het openbaar te zwemmen of te baden, het nemen van lucht- en zonne baden daaronder begrepen. Burgemeester en Wethou ders zfjn bevoegd in bijzon dere gevallen tijdelijk het zwemmen en baden in be- paaldclük aan te wijzen openbare wateren onder door hen te stellen voorwaarden toe te slaan". Zo luidt artikel 261 van de Algemene Politie Verorde ning van de gemeente Haar lem. Wanneer het kwik van de thermometer echter in de buurt van de tachtig graden Fahrenheit komt dan wil het nog wel eens voorkomen, dat de meestal jongere Haarlemmers deze bepaling glad vergeten. Onverstandig genoeg, want het water van de kanaaltjes en plasjes in de buurt van Haarlem is meestal van een niet al te zuiver soort, waardoor er voor de zwemmertjes nade lige gevolgen wat betreft de gezondheid kunnen ontstaan. Bij warm weer lopen echter begrijpelijk de agenten ook niet zo hard en bovendien kunnen zij niet op alle plaat sen tegelijk zijn. Daarvan maken tientallen jongens en meisjes dus gebruik om een (ongeoorloofde) duik in het wat vieze, maar toch wel verfrissende nat te maken. WIST U overigens, dat het verboden is „voor het van de openbare weg verwijderen van sneeuw of ijs gebruik te maken van zout of andere bijlende stoffen, tenzij dit gebruik geschiedt op of in de onmiddellijke nabijheid van tramrails, wissels, brand- kranen of brand-rioolput- ten". (Artikel 147). En nu is het beslist wat al te pessimistisch om te ver onderstellen, dat men over een paar dagen de kans kan krijgen dit artikel te over treden, tóch is het nuttig deze bepaling te kennen, zo dat men wanneer er weer sneeuw gevallen is niet naai de zoutpot. maar gewoon naar de schep of de sneeuw schuiver grijpt. „Mieke" is de poes van mevrouw Koning uit de Oranje Nassaulaan 108 in Overveen. Zij is twintig jaar. Voor een poes is dat héél oud. In vergelijking tot een mens honderd jaar. Daarom gingen we Mieke eens be kijken. Ze was in de tuin en liep ons een stukje tegemoet, een beetje schuchter. Haar velletje is grijs gestreept en op haar rug wordt ze wat kaal. Verder ziet ze er nog patent uit. Vooral haar groene (katteogen) zijn nog helder en zien nog van alles. Mieke was drie maanden toen ze bij de familie Ko ning in huis kwam, dat was in Den Haag. Ze is altijd erg actief geweest. Voor haar kinderen bij elkaar een stuk of honderd ving ze konijntjes en vogeltjes. Wat het eten betreft was Mieke zelf ook nooit kieskeurig. Ze at altijd wat de pot schafte. In de hongerwinter dronk ze water inplaats van melk. Nu „Mieke" echter een dagje ouder is neemt ze alleen met vis en melk genoegen. Haar kinderen zijn allemaal al uit huis. Vier jaar geleden kreeg ze voor het laatst kleine kat jes. Mevrouw Koning heeft nu spijt, dat ze er niet één gehouden heeft. Maar meest al waren ze zwart en daar houdt zij niet van. Mevrouw Koning houdt overigens hele maal niet zoveel van poezen. Dit jaar zal er met het oog op diverse grote manifesta ties op de Grote Markt in Haarlem geen plantsoentje voor het stadhuis aangelegd worden. Dat is spijtig, maar de ijverige dienst van Hout en Plantsoenen heeft er iets op gevonden. Er komen na melijk meer grote bloembak ken, waardoor de Markt toch een fleurig aanzien zal krij gen. De dienst van Hout en Plantsoenen hoopt echter, dat het met deze bakken niet net zo gaat als met die bij de Zijlbrug en de Kinder huissingel, waar enkele van dalen onlangs op een avond de vrij kostbare planten uit rukten, waardoor een schade van ongeveer vijftig gulden ontstond. Geen enkele andere poes dan „Mieke" mag op haar schoot zitten, maar Mieke is dan ook een schatje Nog nooit heeft ze iemand gekrabd of gebeten en altijd zat ze van tevredenheid te spinnen. Tegenwoordig is dat wat verminderd. „Mieke" heeft haast geen stem meer, ze piept maar een beetje. Ook als we weggaan en „Dag Mieke" zeggen knippert ze wat met haar ogen, spert haar mond wat open en geeft een piepend geluidje. Dan keert ze zich om en trippelt de tuin in waar haar hok staat. Ze kijkt nog even om hoog en gaat dan liggen. En als wij de voordeur dicht slaan, slaapt „Mieke". In de week van 7 tot 12 juli wordt in Haarlem door de Stichting Christelijke Blindenhulp „De Fakkels Bijeen" een lijst- en straat collecte gehouden ten bate van honderden blinde man nen en vrouwen, jongens en. meisjes. Elke blinde, zonder onderscheid van gezindte of herkomst, vindt onderwijs, lonende arbeid, huisvesting, alsmede hulp en bijstand op elk gebied onder meer in de inrichtingen van de vereni ging tot werkverschaffing aan hulpbehoevenden blin den te Amsterdam, „Sonne- heerdt" te Ermelo en „Barti- meüs" te Zeist. Collectanten kunnen zich opgeven bij de volgende adressen: Cremer- straat 84, Sterrebosstraat 53, Leidsevaart 564, Kleverlaan rood, Orionweg 69 en Pegasusstraat 37. Een keer per maand ver zorgt de RANO, de omroep voor zieken, afdeling Haar lem een uitzending in het St. Elisabeths gasthuis over de vierde lijn van de radio dienst in het ziekenhuis. En voor deze uitzendingen is de belangstelling van de zieken steeds groeiende. Zo hoort men bijvoorbeeld de „RANO- brievenbus", een programma waarin groeten van en voor de patiënten voor de micro foon kunnen worden uitge sproken. Wanneer er een jarige is, wanneer een her stelde gaat vertrekken of wanneer er een kennis op een andere zaal ligt en men wil iets van zich laten horen dan kan men dit melden aan de organisatoren van deze uitzending. In de wachtka mer bij de hoofdingang van het Grote Gasthuis staat namelijk de RANO-brieven- bus waarin men schriftelijk alle vragen en wensen kan deponeren. Het steeds drukker wor dende kruispunt Mr. Jan GerritzlaanPlanetenlaan Van Nesstraat A- waarvan de eerstgenoemde straat een verbindingsweg met de Delftlaan is geworden heeft een abominabel uit zicht, doordat de vooruit springende hoek bezet is door struikgewas en een bushalte-huisje met nu en dan een bus ervoor. De Pla netenlaan is geen voorrangs- weg, zodat theoretisch het verkeer uit de Mr. Jan Ger ritzlaan voorrang heeft op dat van de Planetenlaan uit de richting Rijksstraatweg. Wat van die voorrang te rechtkomt en wat er van de veiligheid terechtkomt kan men dagelijks consta teren. Het is hoognodig, dat hier ,een voorziening wordt getroffen. Er zijn reeds ette lijke botsingen voorgevallen, doch blijkbaar nog niet vol doende. Wanneer men van de Planetenlaan geen voor- rangsweg wil maken wat een goede oplossing zou zijn, gezien het grote aantal zij straten en de snelheid van het verkeer op deze straat zou men toch genoemd kruis punt moeten voorzien van een beter uitzicht of een stopgebod aan de uitmondin gen van de mr. Jan Gerritz laan en Van Nesstraat. Zo als de situatie nu is, is zij levensgevaarlijk. Het is trouwens heel ongebruikelijk, dat men een bushalte pal op de hoek van een wegkrui- sing maakt, vooral wanneer de halte een rustpunt in de route betekent, waar de bus minutenlang parkeert. De uitsla^ van de donderdag in het No tarishuis te Haarlem gehouden verkoop van huizen luidt: Kruisweg 45, opgehou den 49000; Eindenhoutstraat 9, 20705, makelaar F. A. Groen; ""weede Zuidpol- derstr. 62, hc.k Vaartstraaat, opgehouden 3700; Duvenvoordestraat 57 zw. en rd. 8200 F. H. v. Emmerik qq; Zoetestraat 22, 2950 F. H. v. Emmerik qq; Zoetestraat 24 1575 J. Boon qq; Gedempte Schalk- burgergracht 23a 4305 opgehouden; Gael- straat 20 7000 J. Hartog; Berkenrode- steeg 15 4350 J. Jonkman qq; Kleine Houtstraat 119 zw. en rd. 1850 J. Boon. Nieuws in het kort Het bekende circus Strassburger komt dit jaar op zijn toernee door Nederland ook in Heemstede, waar gedurende vier dagen aan de Sportparklaan voorstellingen gegeven zullen worden en wel op donder dag 10 juli en vrijdag 11 juli, zaterdag 12 juli en zondag 13 juli. Strassburger ver schijnt in Heemstede met het programma, dat ook in Amsterdam en Rotterdam we kenlang duizenden mensen trok en dat ook in de zomer in het vaste gebouw in Scheveningen vertoond zal worden. Het Beiaard. Stadsbeiaai'dier Arie Pe ters zal maandagavond zeven uur het ca rillon van de Grote Kerk in Haarlem be spelen. Tevoreii is het publiek in de ge legenheid onder leiding van de beiaardier het carillon te bezichtigen. Aanmeldingen bij de koster van de kerk, Oude Groen markt 23. Collecte „Margriet". De collecte ten behoeve van het medisch kleuterdagver blijf „Margriet" te Haarlem heeft f 3.430 opgebracht; dit is ruim tweehonderd gul den meer dan vorig jaar. Arie Hoogers had met. een lijst en een bus een bedrag van 577 opgehaald. Oorkonde uitgereikt. Donderdagmid dag heeft de burgemeester van Bloemen daal, dr. D. H. Peereboom Voller, in het politiebureau in Overveen aan de agent van politie H. J. Meijer de oorkonde van het Carnegie Heldenfonds uitgereikt, om dat hij in oktober 1957 in Aerdenhout een hollend paard tot staan had gebracht. Vrijdagmorgen heeft in Haarlem de aan besteding plaats gehad van het uitvoeren van werken ten behoeve van de verbete ring van het Noordzeekanaal tussen de km-raaien 2.200 en 2.800, omvattende op- ruimings-, grond-, oevervoorzienings- en baggerwerken aan de noordzijde van het Noordzeekanaal in de gemeente Velsen. Er waren twee inschrijvingen binnen gekomen en wel van de combinatie van de n.v. Amsterdamse Ballastmaatschappij en Blankevoort met twee formulieren, respectievelijk 184.000,en 181.000, vermeldend en van de n.v. Baggermaat- schappij Bos en Kalis te Sliedrecht met twee formulieren, respectievelijk 449.000 en 358.000 vermeldend. Dit laatste bedrag komt echter te vervallen omdat er voor waarden aan verbonden waren. bestaat uit een zoals de mensen van Strassburger zelf zeggen „sterrenpara de van internationale artisten", waarbij het paard weer een bijzonder belangrijke rol speelt. Bovendien zijn er twee inter nationaal zeer bekende clownsgroepen geëngageerd en wel de Rubati's, Neder landse clowns met een wereldreputatie, en de Steckels, populaire Deens clowns te paard. Mevrouw Elly Belli—Strassburger pre senteert evenals Adolphe Strassburger nieuwe vrijheidsdressuren en Adolphe vertoont bovendien zijn origineel en al zeer vermaard olifantennummer. Miss Crocker laat drie kolossale beren op de motor fietsen, Lilado Christiani brengt een aardig chimpanseenummer en de jeugdige Vera Strassburger komt met een eigen hondennummer, terwijl zij tevens vrou welijke spreekstalmeester is. De hoge school wordt gereden door Jo Spruyt op zijn fraaie Friese hengst „Wopke" en ver der is er om deze artisten een rijk ge varieerd programma opgebouwd, waarin de 23-jarige equilibrist Marco ongetwij feld het meeste applaus zal oogsten. Na Heemstede is IJmuiden aan de beurt, waar Strassburger op het Marktplein op 14, 15 en 16 juli voorstellingen zal geven. Paard sprong door ruit. Donderdag middag om half een is een paard, toebe horend aan een schillenboer, op hol ge slagen en door een ruit van een woning in de Eemstraat in Haarlem-Noord ge sprongen. Het paard werd licht gewond.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5