<J5rievcn aan de redactie i/wrwerkelijk mats tnwd, wat1. MAANDAG 7 JULI 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 Oudste inwoonster van bollenstreek overleden Twee kleine meisjes verdronken Onbekenden vroegen jongen duizend markt te wisselen H. van den Brink verlaat „Elswout" met pensioen Imp. N.V. Willem van Rijn Burgerlijke Stand van Haarlem Haarlemse reddingsbrigade werd tweede in Den Bosch Steentjes van Westelijke Randweg vernielen ruiten Zomerwandeltochten van „Het Spaarne" op 12 juli Gelegenheid tot voetbal in Haarlem-Oost Onderscheidingen voor „Mastreechter Staar" Clubkampioenschappen van HPC in Groenendaal UIT STAD EN STREEK IK Drie doden in het verkeer Topfunctionaris van B.B. beledigde automobilist Sinds 1 januari 457 ONGELUKKEN IN HAARLEMS VERKEERSGEBIED STEEK NIET OVER TUSSEN GEPARKEERDE VOERTUIGEN De kersencampagne Zwemfestijn van De Watervrienden Cricket in de HCB Haarlemse waterpolo- zeventallen samengesteld Het waterpoloprogramma Vijfkringen-waterpolo- toernooi in Rotterdam Concordia (Hillegom) verloor in promotiestrijd Bedrijfsvoetbal /vaar..... CAREL&. Riethoff winnaar van vierde HSV-zomerrit Haarlems record op de 4 x 100 meter junioren In Noordwijkerhout is zondagmorgen op 101-jarige leeftijd overleden mevrouw Pe- tronella van den Nieuwendijk-van Kam pen. Zij was de oudste inwoonster van de bollenstreek. Mevrouw "Van den Nieuwen- dijk, die bij haar zoon aan de Pilaarweg woonde, zou op 3 september 102 jaar wor den. In de vorige eeuw heeft zij vele jaren gewerkt als overwegwachteres bij het sta tion in Lisse. Haar man was spoorwegwer ker en zij bediende gestoken in een blauwe cape met rode kraag en een hoge hoed op het hoofd de spoorbomen. Tot 1902 werkte Petronella aan de spoorbaan. Toen kreeg zij meer tijd om aan haar ze ven kinderen te besteden. In dat jaar werd zij namelijk gepensioneerd als „spoorweg- wachteres". Tot op honderdjarige leeftijd genoot mevrouw Van den Nieuwendijk een goede gezondheid. Wie haar ook ont moette, altijd was ze goed gemutst. In de afgelopen dagen zijn in de om geving van Haarlem twee kleine meisjes nabij het ouderlijk huis verdronken. Een tweejarig dochtertje van een familie aan de Schulpweg te Aerdenhout speelde in de tuin achter de villa en is in een water put gevallen. De anderhalf jarige Marinka van de Meij uit Lijnden (Haarlemmermeer) is zaterdagmorgen in een sloot achter de ouderlijke woning gelopen en verdronken. Zaterdagmorgen vervoegden, twee jon gens van acht jaar zich bij een bakker in de Eksterstraat in Haarlem-Noord. Een van hen bestelde krentenbolletjes en wilde met een biljet van duizend mark betalen. De politie werd in het geval gemoeid en de jongen deelde mee in opdracht gehandeld te hebben van twee mannen, die hem ge vraagd hadden het bankbiljet te wisselen. De mannen zijn niet bekend. r 3 heer H. van den Brink, die op 2 maart 925 als bosarbeider bij de familie Van der Vliet in dienst kwam, zal op 15 augus- us na ruim dertig dienstjaren op „Els wout" te Overveen met pensioen gaan. lij blijft echter op „Duinvliet" aan het luinvlietspad wonen en zal ook in de toe- iomst nog enkele werkzaamheden voor Elswout" blijven verrichten. Hij kwam lanvankelijk uit Hoenderloo en heeft ook jij de familie Burdet op „Lindenheuvel" Advertentie reeds meer dan 50 jaar de bougie voor iedere motor I Haarlemmerweg 47 5 A'dam- Tel. 86211 - Tele* 12282 Haarlem, 5 juli 1958. ^BEVALLEN van een zoon: 5 juli, B. 'iebing-Bakker; H. A. van Stroe-Spoor. r*i een dochter: 4 juli, M. H. van der 'eldt-Smit; R. Scholten-Stringer; E. Hee- Eek; A. C.' de Jong-Eichhorn. 5 A. M. Vosse-Kok. OVERLEDEN: 3 juli, J. M- Vosshard- Biezen, 88 j.,. Rollandstraat; J. M. 70 j., Santpoor- D. Regeer, 80 j., Oranjeplein, juli, M. F. P. de Bijll Nachenius-Stork, 5 j-, Kleine Houtweg; C. M. Out-Disco, j-, Barbarossastraat; G. P. Los-Van érden, 74 j., Kamperlaan; H. Tieland- fierda, 73 j., Velserstraat; D. Godijk, 62 j., libraltarstraat. In Den Bosch werden zondag de natio nale wedstrijden zwemmend redden gehou den om de kampioenschappen van de ko ninklijke Nederlandse bond tot het redden van drenkelingen. Door de Haarlemse reddingsbrigade is wederom met succes aan deze wedstrijden deelgenomen. Ook de IJmuider reddings brigade kwam niet oneervol uit de strijd. De uitslagen zijn: 150 meter zwemmend redden gekleed met medische proef dames: 1. D. Turken- burg, Haarlem, 34,5 pnt; 2. M. C. Kulcker, Rotterdam, 25,5 pnt. Heren: 1. H. de Rede lijkheid, Haarlem, 24 pnt. Werken met reddingslijn dames: 1. D. Turkenburg, Haarlem, 12,4 sec.; 2. M. W. M. Straver, Gouda, 13,1 sec.; 3. J. C. Pleij, Rotterdam, 14,8 sec. 400 meter vrij slag zwemmen gekleed heren: 1. H. Zijlstra, IJmuiden, 9 min. 22,5 sec. Onder water zwemmen heren: 1. C. Mooienkind, Gouda, 48 meter; 2. G. van Rijn, Haarlem, 37 meter; 3. H. Zijlstra, IJmuiden, 34 meter. Estafette zwemmen met drenkeling: dames: 1. Haarlem 2 min. 27,4 sec.; 2. Rotterdam 2 min. 38 sec.; 3. Gouda 2 min. 48,5 sec. Heren: 1. 's-Graven- hage 2 min. 14,2 sec.; 2. Haarlem 2 min. 25,9 sec.; 3. Gouda 2 min. 29 sec. Wisselslag estafette gekleed: meisjes: 1. Haarlem 1 min. 32,1 sec.; 2. Rotterdam 1 min'. 36 sec.; 3. Groningen 1 min. 40 sec. 50 meter zwemmend redden gekleed: dames: 1. D. Turkenburg, Haarlem, 1 min. 8 sec.; 2. C. Sanders, Gouda, 1 min. 17,8 sec.; 3. J. C. Pleij, Rotterdam, 1 min. 24,5 sec. Heren: 1. J. Zijlstra, IJmuiden, 59 sec.; 2. J. v. d. Heijden, Haarlem, 1 min. 4,5 sec. Wisselslag estafette gekleed (50 meter enkelvoudige rugslag, 100 meter schoolslag, 50 meter vrije slag) dames: 1. Haarlem 4 min. 15,6 sec.; 2. 's-Gravenhage 4 min. 19,3 sec.; 3. Gouda 4 min. 40 sec. Eindstand: Gouda 66 pnt.; Haarlem 63 pnt.; Den Haag 28 pnt. Op de Westelijke Randwég te Haarlem zijn enkele gedeelten van grind voorzien omdat de weg daar ingereden moet wor den. Borden zijn geplaatst, waarop het verzoek staat hoogstens vijftien kilome ter te rijden, maar gebleken is, dat vele automobilisten hun snelheid niet vermin- dex-en. Het gevolg is dat steentjes rond slingeren en tegen passerende auto's vliegen. De Haarlemse politie vermoedt dat reeds zeven ruiten van auto's vernield zijn. Vanmorgen om halfacht is op de Weste lijke Randweg nabij de Leidsevaartweg een verkeersongeluk gebeurd, waarbij twee auto's beschadigd zijn. Op de Leidse vaartweg reed in zuidelijke richting een auto, bestuurd door een negenenvijftigja- rige bouwondernemer uit Haarlem. Het eerste gedeelte van deze weg is een voor- rangsweg, maar bij het naderen van de Westelijke Randweg staan borden met vermelding dat de Leidsevaartweg geen voorrangsweg meer is. Op de Westelijke Randweg naderde uit westelijke richting (dus rechts voor de bouwondernemer) een auto. Een botsing ontstond, waardoor de bestuurder van de auto, die op de Leidse vaartweg reed, licht gewond werd. De auto's moesten worden weggesleept. De chx-istelijke wandelsportvereniging Het Spaarne te Haarlem houdt op zatex-- dag 12 juli haar „Zomertocht". Aan deze wandeltocht kan door iedereen worden deelgenomen. Er wordt gestart bij het speeltuingebouw D.V.S. aan de Vondel- weg in Haarlem-noord. De afstanden zijn voor deelnemers tot dertien jaar 12 km., van veertien jaar en ouder 20 en 25 km. De 35 km. start van 13.00 tot 14.00 uux\ De ovex-ige afstanden van 14.00 tot 15.00 uur. Het startbureau sluit uiterlijk om 22.00 uux\ Allen die de tocht volbrengen ontvan gen een wandtegeltje, voor groepen zijn extra prijzen beschikbaar. Op de voor sportvelden bestemde gron den aan het Van Zeggelenplein heeft de buurtvereniging „Haax-lem-Oost" een voetbalveld aangelegd, dat behalve door eigen leden ook kan worden gebruikt door de sti-aatelftallen in de Amsterdamsche- buurt, die niet over een terrein beschik ken. Men dient het veld tevoren te be spreken bij de secretaris van „Haarlem- Oost" de heer P. C. Deen, Van Zeggelen- plein 65. Hieraan zijn geen kosten ver bonden. Heden, maandagavond, om zeven uur wordt een voetbalwedstrijd gespeeld tus sen Haarlem-Oost I en een elftal uit de Leidsebuurt. De koninklijke zangvereniging „Mas treechter Staar", welke zaterdag en zon dag haar vijfenzeventigjarig bestaan vier de, heeft bij deze gelegenheid, zowel van het Koninklijk Huis, als van 't Koninklijk Nederlands Zangersverbond bijzondere onderscheidingen ontvangen. Zaterdag had de „Staar" de attentie om aan de Maastrichtse ingezetenen, die op 5 of 6 juli vijfenzeventig jaar werden een fruit mand te zenden. Óok de echtgenote van burgemeester mr. bar^n W. Michels van Kessenich, die erevoorzitter van het koor is, werd met bloemen en fruit verrast. Zaterdagmiddag trok de groep van bij na honderdvijfenzeventig Staarleden met muziek voorop door de stad naar het stad huis waar het gemeentebestuur het jubi lerende koor officieel ontving. De burge meester bood hier de partituren aan van de drie koorwerken welke in een door de gemeente hiervoor uitgeschreven prijs vraag waren bekroond. Voorts deelde de burgemeester mede, dat de Koningin de heren J. Souren en J. Jamin, de meer dan veertig jaar lid en bestuurslid zijn, de gouden eremedaille van Oranje-Nassau had toegekend. De „diamanten" zangers J. Scaf en Jeseph J. Morreau werd de eremedaille van Oranje Nassau in zilver verleend. Zondagmorgen hield de „Mastreechter Staar" een drukbezochte receptie. Mej. J Geldens, particulier secretaresse van prin ses Wilhelmina, die jarenlang bescherm vrouwe is geweest van de Staar en thans buitengewoon erelid is van het koor kwam in opdracht van de Prinses de bij zondere gelukwensen overbrengen. Zi bood namens Prinses Wilhelmina een door deze zelf ontworpen zilveren plaquette aan, welke een schild vex*toont met de in scriptie „Hulde aan uw liefde voor Va derland en lied", met daarboven een ban derol met de beginnoten van het lied „Ge groet mijn Limburg". De heer C. H. Ho nig uit Rotterdam, voorzitter van het Ko ninklijk Nederlands Zangersverbond heeft in een van grote waardering getui gende toespraak de eremedaille in goud uitgereikt. Advertentie llVOo Door de Heemsteedse zwem- en poloclub HPC werden zondagmiddag in de zwem vijver „Groenendaal" in Heemstede wed strijden gehouden om de clubkampioen schappen, omlijst met een genoeglijke krachtmeting van families onder elkaar en tot slot een serie polowedstrijden, waar in ook allen aan hun trek kwamen. Door de zwemsters en zwemmers werd slag geleverd op de 50 meter schoolslag, 50 meter rugslag, 50 meter vlinderslag en 50 meter vrije slag; degene die in deze serie wedstrijden in totaal de beste prestatie le verde, legde beslag op de titel clubkam pioen. In de afdeling meisjes werd de ti tel behaald door L. Blei met 2 min. 52,1 sec.; 2. J. Lenaarts 2 min. 52,9 sec.; 3. Y. Spierings 2 min. 54,7 sec.; 4. E. Spierings 2 min. 54,8 sec. Afdeling jongens: Club kampioen F. v. d. Eijnde 2 min. 22 sec.; 2. J. Willemse 2 min. 29,6 sec.; 3. C. van Staalen 2 min. 30.4 sec. Afdeling dames: Clubkampioene W. Hofman 2 min. 31,7 sec.; 2. M. Smit, 2 min. 45 sec.; 3. J. Wesmaas 2 min. 54,5 sec. Afdeling heren: Clubkampioen H. Verleur 2 min. 25,9 sec.; 2. K. Enthoven 2 min. 28 sec.; 3. H. Ent hoven 2 min. 30,4 sec. Familie-estafette 3 x 25 meter vrije slag: 1. Familie Entho ven 51,4 sec.; 2. familie Philippo 54 sec.; 3. familie Pannekoek 57 sec. Hindernis- zwemmen meisjes: 1. Netty Weijers 60,1 sec.; 2. Karin Loeb 60,4 sec.; 3. Nelleke Dix 65,3 sec. Jongens: 1. Réné Abma 52 sec.; 2. Robby Pie terse 58,3 sec.; 3. Peter Hunnik 59,8 sec. (Verkort weergegeven De Randweg. Er zijn reeds vee] inge zonden stukken en klachten geweest over de - ik zou haast zeggen „befaamde" rand weg, waarmede Haarlem-Zuidwest sinds enige dagen „verblijd" is. Tex-echt klagen de bewoners van de Lox-entzkade en omge ving over het verdwijnen van de houten brug, waardoor een grote omweg moet worden gemaakt, terwijl het oversteken van hun kinderen op weg naar school gro te gevaren met zich brengt. Dit bleek al direct de eerste dag toen 2 jonge meisjes werden aangereden bij de Vlaamseweg. Mag ik nu ook nog iets bij de klaagzang voegen? Heeft men goed tot zich door la ten dx-ingen wat het zeggen wil, dat men plotseling van een ideale, stille, mooie om geving wox-dt overgezet in een voortdu rend voorbijflitsen van auto's, vx-acht- auto's, touringcars en motoren, waarbij het ergste van al is: het dreunende la waai? Wij zijn hier komen wonen om het rumoer te ontvluchten. Buitenzitten kunnen we px-aktisch niet meer, maar ook in huis terwijl wij hele maal aan de overkant wonen is het één voortdurend dreunen! De bus heeft het eerst onze landelijke rust verstooi'd, maar daar dit tevens groot nut voor velen bracht en de dienst niet zo frequent is „namen" we dit. Het verkeer moet uit de nauwe binnen stad, toegegeven, maar moet het dan juist altijd door de rustige buitendreven? Ieder mens heeft toch ook behoefte aan rust en stilte? Je komt zo tot de neiging om te zeg gen: laten die lui van Waterstaat, die ver- keersingenieurs, B. W. en wie er meer voor deze weg aansprakelijk zijn, ook eens plotseling zonder hun wil worden overgeplaatst in een lawaaizone. Mis schien kwamen er dan minder van deze „zegeningen". Op de duur zullen we er wel aan wennen maar al die geluiden worden toch op een of andex-e manier in onze hersens geregis- treei-d. De oudere mensen op de Lorentz- kade slapen zeer slecht, de anderen heb ben vooi-tdurend hoofdpijn. Dit zijn dus de zegeningen van de voor uitgaande techniek! Eén der gedupeerde bewoners der Lo- rentzkade. EéN DER GEDUPEERDE BEWONERS DER LORENTZKADE Vakantie-melk. xVfct de vakantie-rege ling melkbezorging in zicht, wil ik de bakkex-smethode vaste standplaats op vaste uren overal dringend aanbe velen. Waar het wachten is op de bel, die de klanten oproept om melk te halen (uiter aard op enigszins wisselende tijden) schept dit voor de huisvrouw een enerverende toestand. Bij afleidende geluiden in huis hoort ze de bel niet en is genoodzaakt óf dagelijks op de uitkijk te staan óf van de dichtstbijzijnde melkwinkel (en dat is niet altijd zo dicht bij) haar zware melk en papflessen huiswaarts te torsen. Huisvrouw. Nieuws in het kort Spreekuren. Mej. dr. J. M. Nolte, wet houder van Onderwijs van de gemeente Bloemendaal zal dinsdag geen spreekuur houden. Het eerstvolgend spreekuur van de heer W. F. Happé, wethouder van Openbare Werken van Haarlem zal plaats hebben op 16 juli. Kijkdagen voor gevonden rijwielen Op het politiebureau in Overveen zal woensdag 9 juli (tussen twee en vijf uur des middags en van half acht tot half tien des avonds) gelegenheid bestaan in 1957 of in begin 1958 gevonden rijwielen af te halen. Door schommel gewond. Een elfja rige jongen uit Katwijk Binnen heeft in de speeltuin van „Kraantje Lek" in Over veen een schommel tegen zijn hoofd ge kregen. Met een hoofdwonde is de knaap in het Marine-hospitaal in Overveen ter verpleging opgenomen. Verdacht van verduistering. Te Rot terdam is een vijfenvijftigjarige vertegen woordiger uit Zandvoox-t, aangehouden, die ervan verdacht wordt ten nadele van zijn werkgeefster een fabriek te Rotterdam een bedrag van ƒ4.200.- te hebben ver duisterd. Concert Diaconessenhuis. Vrijdag 11 juli zal het jeugdkoor „Haarlem-Oost" voor patiënten en personeel in het Dia conessenhuis te Haarlem enige liederen ten gehore brengen onder leiding van Henk van der Velde. tex-kerkkoor zal op vrijdagavond 11 juli een concert geven in de tuin van ouden van dagen aan de Zomervaart, onder leiding van Henk van der Velde. Auto over de kop. Zaterdagnacht om twee uur is" er ondanks de daar ge plaatste waarschuwingsborden bij kop 90 op de Zeeweg te Overveen, naar de poli tie vermoedt door te hoge snelheid, een pei-sonenauto over de kop geslagen. De wagen werd bestuurd door een drieën twintigjarige Bloemendaler en naast hem zat zijn tweeëntwintig jarige echtgenote. Beide inzittenden kwamen met de schrik vrij. De wagen, die zwaar beschadigd is werd na onderzoek door de politie vrij gegeven. In het Spaax-bankbos (gem. Ruinen) is een auto tegen een boom gereden, vermoedelijk doox-dat een wiel van de auto was gelopen Van de drie inzittenden werd de heer B Baas uit de Noordoostpolder op slag ge dood. Zwaar gewond werd de heer G. Mor sink uit Zuidwolde, die in het ziekenhuis is overleden. Een derde inzittende, de heer Van Achteren, die vanmorgen in het huwelijk zou treden, bleef ongedeerd. Op de rand van het trottoir is te Tilburg het vierjarig jongetje J. J. M. van der Pol ten val gekomen juist op het moment, dat met matige snelheid een vrachtauto pas seerde. Het kind kwam onder het rechter achtex'wiel van de auto en werd op slag gedood. Haarlemse politierechter De Haarlemse politierechter mr. N Smits heeft vanmorgen een functionax-is van de Bescherming Bevolking, wonende in Heemstede, wegens belediging en het zich uitgeven als ambtenaar met aanhou- dingsrecht veroordeeld tot 150,subs dertig dagen. De officier van Justitie had f 300,subs 45 dagen geëist. Op Eerste Kerstdag wilde een Amster damse koopman uit de Spanjaardslaan de Fonteinlaan opdraaien, de man meende dat de weg vrij was. Plotseling hooi'de hij echter krachtig remmen en begon de be- stuux-der Van een auto, waarmee bijna een aanx-ijding was ontstaan, tegen de koop man uit te vax-en, waax-bij opmerkingen als „gek", „stommeling" en „zondagsrijder" vielen. De topfunctionaris suggex-eerde verder van de politie te zijn en sommeer de de koopman en zijn vrouw, die ook in de auto zat, hem te volgen naar het hoofd bureau van politie. Enkele honderden meters verder stopte de topfunctionaris opnieuw en liet zich opnieuw beledigend uit Voor de rechter verklaarde hij boos te te zijn. geworden na de opmerking van de als getuige opgeroepen koopman, dat deze de auto van de verdachte niet had gezien. De officier beschouwde dit echter juist als een verontschuldiging. De politierechter vond, dat de verdachte veel te ver was gegaan en nogal militair maar dan niet in gunstige zin was opge treden. De officier merkte op, dat hem de hou ding van deze BB-functionaris zeer tegen viel. In zijn laatste woord zei de verdachte, dat hij vrijspraak had verwacht. Na de uit spraak van de rechter besloot de verdachte over het in hoger beroep gaan nog eens na te denken. In de afgelopen week zijv in Haarlem zeventien verkeersongelukken gebeurd waarbij lichamelijk letsel werd veroor zaakt. Daardoor is het aantal verkeersonge na Hen dat in de periode van 1 januari 'nt heden in het Haarlemse verkeers gebied gebeurde, gestegen tot vierhon derdzevenenvijftig. Bovendien waren er negen dodelijke ongevallen. Nog steeds is de verkeersonveiligheid een bron van veel leed en grote mate riële schade. Bevordert de veiligheid van uzelf en uw medemensen door gro te voorzichtigheid en verantwoordelijk weggebruik. Het sterk afwisselende weer met zijn vaak broeierige temperatuur heeft ten ge volge, dat de kersencampagne in de Betuwe spoedig ten einde loopt. De vruch ten zijn dit jaar wel zoet en smakelijk, maar blijven op de veilingen bijzonder hoog in prijs en de eerste kwaliteit heeft zelfs nog neiging tot oplopen. Er wordt met man en macht geplukt om van de huidige notering te kunnen profiteren. De zwemvereniging „De Watervrien den" heeft een afzwemfeest in het open bad aan de Delftlaan in Haarlem gehou den, waar 109 kinderen afzwommen. Niet minder dan 48 kinderen behaalden de zwemproef en 61 kinderen het diploma „geoefend zwemmer". Vele ouders volg den de verrichtingen van hun kinderen Om het afzwemmen heen was nog een kort programma georganiseerd. Na het klaroengeschal, het hijsen van de Water vrienden-vlaggen en de begroeting van de voorzitter, de heer H. Stapel, kregen de kinderen en toeschouwers nog een demon stratie te zien van kunstzwemmen door meisjes en figuurzwemmen door dames Tenslotte kwamen de wedstrijdzwemmers aan bod in de numiners 50 m. vlinderslag schoolslag, rugslag en vrije slag, dames en heren. Ondanks het sombere weer en een wat lage temperatuur van het water werd het toch een vlot en gezellig zwem festijn. Aan de Spanjaardslaan verloor R. en W b voor de HCB-competitie van C.V.H.W. met 27 runs en 5 wickets. R. en W. b scoorde 63 runs, waarvan F. van Muiswin kei 30. Voor C.V.H.W. had G. Zeeuwe weer eens prima cijfers: 5-22; verder R. de Graaf 2-29 en H. Timmefs 2-6. C.V.H.W. 2 sloot de innings op een totaal van 90 voor het verlies van 5 wickets. Daarvan had G Zeeuwe 21, N. A. van Loenen 20, R. de Graaf 13 en H. Steegstra 12 runs; D. van Doorninck 1-22, F. van Muiswinkel 1-17 E. Diets 2-12 en H. Randag 1-9. De Haarlem-veteranen wonnen aan de Donkere Laan in Bloemendaal van R. en W. d, dat slechts 34 runs scooi-de; H Schmoutziger 16; J. Fortgens 6-11. F. Lan ting 3-22, Maarlem 3 kwam tot 67 punten waarvan J. Meyer met 36 het leeuwenaan deel had; verder G. Strik 10. Voor R. en W d bowlden H. Schmoutziger 3-12, C. Vogel sang 3-3 en C. van Buchem 1-3. Op zondag 13 juli wordt in Zaandam een zwemontmoeting gehouden tussen verte genwoordigende ploegen van de Kring Noordholland benoorden Het IJ en de Kring Haarlem KNZB. Na afloop van de zwemwedstrijden wordt er een dames- en een heren polowedstrijd gespeeld. Door de polocommissie kring Haarlem KNZB zijn de vertegenwoordigende ploegen als volgt samengesteld: Haarlems dames zevental doel: Greet Spaans, DWR; achter: Thea Huyboom, DWT. Do Turkenburg. DWT Miep Sint. DWR; voor: Wicky Hofman HPC. Annie Metzelaar. DWT. Cok Somers D\VL reserves: Greet Bruning, VZV. Thea Hölske'h."Haarlem, G. Drogtrop. DWR. Haarlems zevental: doel: F. Ludding HVGB; achter: L. Gravemaker, VZV, P de Bruyn, DWR, C. Dekker, HVGB: voor J. Sint, DWR, J. J. Hogeland Jr.. HVGB aanvoerder; D. Meulenberg, HVGB; reser ves: R. Prins, HPC. H. Verleur, HPC, P Smit, HPC. F- Meijer. HVGB. Het programma van de vastgestelde wedstrijden voor de waterpolocompetitie Koninklijke Nederlandse Zwembond luidt Maandag 7 juli: dames eerste klasse DWTHet Gooi. Reserve eerste klasse DWT 2—Robben 4. Dinsdag 8 juli: Dames reserve tweede klasse: DVZ 2DWT 3. Heren tweede klas se A: VZVNeptunus Zaandam. Reserve tweede klasse B: DAW 3—HVGB 3. Re serve derde klasse B: VZV 2Neptunus Zaandam 3. Woensdag 9 juli: Heren tweede klasse B: De VestDWT. Reserve tweede klasse A: DWR 2—Haarlem 3. Donderdag 10 juli: dames tweede klasse B: HaarlemNei'eus. Derde klasse B: Sleu telstadHVGB. Heren eerste klasse A HVGBZwemlust. Eerste klasse B: HPC— RZC. Reserve eerste klasse A: HVGB 2 GZC 3- Tweede klasse A: HaarlemHet Gooi. Reserve tweede klasse B: HPC 2— Nereus 3. Vrijdag 11 juli: dames x-eserve tweede klasse B: HPC 2DWT 4. Derde klasse B: HPCZGB. Heren eerste klasse A: DolfijnDWR. Reserve derde klasse C: HVGB 4—DWR 3. Competitiekring Haarlem, dinsdag 8 juli: Afdeling AM I: VZVaDWTa. Woensdag 9 juli: Afdeling AM II: HPC—HVGB. Af deling A.T I: HPCaHaarlem; DWR— VZVa. Afdeling AJ II: HPCb—VZVb. Don derdag 10 juli: Afdeling AM I: Haarlem— Hillegom. Afdeling AM II: VZVb—DWTb. Heren eerste klasse: VZVcNVA 2; Hille gom 1Hillegom 2. Vrijdag 11 juli: Afde ling AJ I: HVGB—DWR. In Rottei-dam in het Haagse Veer wordt in de week van 14 tot en met 18 juli een vijf kringen-watei'polotoernooi gehouden, waaraan wordt deelgenomen door de krin gen KNZB: Amsterdam, Haarlem, Midden van Nederland, 's Gravenhage en de Zwembond Rottex-dam en Omstreken die dit toernooi in het kader van de Rotter damse vakantiebesteding organiseert. Ie dere avond worden er twee wedstrijden gespeeld. Op maandag 14 juli zijn vast gesteld: Zwembond Rotterdam's Graven- hage; HaarlemAmsterdam. Dinsdag 15 juli: Amsterdam's Gravenhage; Midden van NederlandHaai'lem. Woensdag 16 juli: Zwembond RotterdamAmstei-dam; s GravenhageMidden van Nederland- Donderdag 17 juli: AmsterdamMidden van Nederland; HaarlemZwembond Rot terdam. Vrijdag 18 juli: Midden van Ne derlandZwembond Rotterdam; 's Gra venhageHaarlem. Na afloop van de wedstrijden wordt de deelnemers, scheidsrechters, reserves en leiders in de kantine van het Raadhuis in Rotterdam een koud souper aangeboden en tegelijkertijd zal dan de prijsuitreiking plaats hebben. THOMSON. Het Britse open golfkam- pioenschap is voor de vierde maal in het bezit van de 28-jarige Australiër Thomson gekomen. Thomas werd tweede met een totaalscore van 143. Concordia heeft zijn laatste promotie kans zaterdagavond praktisch verspeeld, want in de returnwedstrijd tegen Olym- pia werd met twee-een verloren. Omdat Oudewater zeer verrassend van Vreden- burch won, is de beslissing nog even uit gebleven. In theorie heeft Concordia zelfs nog een geringe kans, maar dan ook een wel zeer geringe... Toch gaven de Hillegommers het Goudse Olympia uitstekend partij en had de voorhoede wat meer schotvaardigheid aan de dag gelegd, ongetwijfeld zou de score gunstiger hebben geluid dan de twee een nederlaag die de Hillegommers thans kregen te slikken. Vooral voor de rust faalde de voorhoede op critieke ogenblik ken in tegenstelling met de Goudse aan- valslinie, die de Hillegomse doelman Van Looy tweemaal tot capituleren dwong, zo dat met nul-twee werd gedraaid. Na de thee was Concox-dia dikwijls in het veld sterker, maar goed vex-dedigen ener zijds en slechte afwerking der aanvallen anderzijds, waren er de schuld van dat Hillegomse doelpunten uitbleven. Slechts eenmaal kreeg de talrijke Hillegomse aan hang reden tot juichen. Dit gebeurde bij een penalty, die Warmerdam netjes in schoot (1-2). Maar verder liet Olympia het niet komen. De stand is thans: Olympia 4-7, Vreden- bui-ch 4-5, Oudewater 4-3, Concordia 4-1. De resultaten van de afgelopen week in de bedrijfs-voetbalcompetitie brachten enige verrassingen: in afdeling A kreeg DDS I zijn eerste verliespunt; de ruststand bij DDSSVOW was 2-0. Na rust herstelde SVOW zich en wist de stand op 2-3 te brengen, maar in de laatste minuut slaagde DDS er in gelijk te maken (3-3). In afdeling B werd alleen gespeeld DDS 2 —SVOW 2: 4-2. In afdeling C deelden Hilco en Vriebo de punten na een aardige wedstrijd (3-3). Topclub HSM verspeelde twee winstpunten tegen hekkesluiter HAC (4-0). Het programma voor de komende week is als volgt (alle wedstrijden worden ge speeld op terrein Slapex-dijk): 7 juli: C: Nebima 2Hilco; 8 juli: A: VVV 1—SVOW I; 9 juli: C: Vribo—VVV 2; 10 juli A: OVN—DDS 1; 11 juli: C: Hilco— HSM; 12 juli: B: VES—Goby (2 uur); B: H.& v. L.—DDS 2 (4.15 uur). Advertentie Door Ed Sminia en Henk van der Geest in het beslissende sprintje te verslaan, is Riethoff erin geslaagd om de vierde rit in de zomercompetitie van de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" op zijn naam te brengen. In deze vijftig kilometer lan ge wedstrijd, welke zondag in het „Van der Aartsportpark" werd gehouden, wa ren deze drie renners het peloton met suc ces ontvlucht. Al direct na de start werden er ver scheidene uitlooppogingen ondernomen en daarbij lieten vooral Riethoff, Piers en Otte zich niet onbetuigd. Door deze aan vallen vielen er evenwel slachtoffers, ter wijl ook het „pechduiveltje" de gelederen dunde; Piers kx-eeg een lekke band en Ko- ger werd door een val uitgeschakeld. Ten slotte vormden Riethoff, Sminia en Van der Geest een kopgroepje, dat niet meer Voor de start van de zomerrit deed Loek Vaars een geslaagde aanval op het sport parkrecord over één ronde met staande start, dat sinds 18 mei met een tijd van 1 min. 41.2 sec. op naam van Henk van der Geest stond. Vaars knabbelde er 1 sec. van af en bracht het op 1 min. 40.2 sec. De uitslag van de vierde zommerrit luid de: 1. Riethoff, 2. Sminia, 3. Van der Geest, 4. J. de Jong, 5. F. Vaax-s, 6. Van Tintelen, 7. Uttien. De uitslag van de C-klasse (25 km.) luidde: 1. Hendriks, 2. Nijssen, 3. Peters, 4. Bouma, 5. Boogaard, 6. Van der Horst, 7. Heersma. De Amsterdamse Atletiek Commissie, die dit jaar zeer actief is in het organise ren van diverse jeugdwedstrijden, hield zondagmiddag op de sintelbaan aan het Olympiaplein jeugdatletiekwedstrijden. De „Haarlem"-junioren waren daarbij succesvol en dat geldt speciaal voor de 4x100 m. estafetteploeg, die in 44.5 sec. voor een overwinning en een nieuw Haar lems record zorgde. Ook de 4x300 m. was voor „Haarlem" in 2 min. 33.3 sec. Na een afwezigheid van vier weken vierde Vissers zijn come-back met overwinnin gen op het verspringen (6.05 m.) en de 200 m. (23.7 sec.). Van der Bovenkamp en Mascini bereik ten een tweede en derde plaats op het polsstokhoogspringen. Zij spi-ongen 2.40 m. en 2.30 m. Van Abs kwam op de 600 m. C. na 1 min. 35.2 sec. als dei'de door. Bij het kogelstoten voor B-juniox-en bereikte Leuwener met een keux-ige stoot van 13.11 m. de eerste plaats. De 4x60 m. estafette voor C-juniox-en leverde „Haarlem" een tweede plaats op in 41.6 sec. Ook Atmodes behaalde diverse goede verrichtingen, hoewel er ditmaal slechts één eerste plaats te noteren viel. Dat was op de 4x80 m., die de Haarlemse meisjes wonnen in de goede tijd van 43 sec. Op de 4x60 m. estafette werd het een tweede plaats in 35.3 sec. In de finale van de 80 m. meisjes B plaatste zich drie Atmodes-meisjes, M. Pijl werd tweede in 10.5 sec., M. van Duf felen vierde in 10.7 sec. en L. Plugboer vijfde in eveneens 10.7 sec. M. van Duf felen bereikte een tweede plaats bij het hoogspringen voor B-meisjes met 1.30 m. en J. van Duffelen werd derde op de 60 m. meisjes C in 8.3 sec. L. Veerman be zette bij het kogelstoten voor B-meisjes de vierde plaats met 10.60 m., waarmede zij het bestaande Atmodes-record voor de ze categorie ruim verbeterde.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5