Horen en zien UMPIE IN DE DR00MTUIN LCREEM dubbele BRYLCREEM RUSTIGE LANDING Agenda voor Haarlem Pakhuis vol lompen en papier in vlammen opgegaan en Velsetise brandweer met 26 man en 8 stralen bij hevige brand in actie DINSDAG 15 JULI 1958 4 v radio televisie AANKONDIGINGEN EN NABESCHOUWINGEN Weer van alles wat Haagse scholieren in Shakespeare-quiz Vierdaagse De radio geeft woensdag T elevisieprogramma Honderddriejarige repatrieert Buitenlandse pers bij Holland Festival Een der „Goudse glazen" bij inbraak ernstig beschadigd Kerkelijk Nieuws Er komt een afzonderlijk reglement voor woon schepen Alleen gezond haar is mooi haar! heeft die werking! Tfie perfect hairdressing mis vervolgverhaal door Betty Beaty Van de V.P.R.O.-televisie hebben wij gisteravond heel wat geleerd. Na het N.T.S.-journaal hield prof. dr. L. J. van Holk ons voor, dat wij niet aan alles wat ons niet bevalt aanstoot moeten nemen, maar dat wij „op dè steen des aanstoots moeten gaan staan, opdat wij ons gezichts veld verruimen". Dr. A. L. Constandse ont hulde enige achtergronden van de staats greep in Irak en dokter A. C. van Swol gaf medische raad aan vakantiegangers, die overigens in „Rotonde" attent werden gemaakt op enkele recreatieoorden in Zuid-Limburg en van een kampeerdeskun- dige bovendien nog enige nuttige wenken kregen. Na al deze slappe thee kwam er een interessant filmprogramma. Niet ieder een zal de speelse fantasie van Norman McLaren gewaardeerd hebben, maar zeker wel de fragmenten uit de Mexicaanse film „Raices". Beeldschermer Vier leerlingen van de Haagse Dalton- h.b.s. voor meisjes zijn zondag naar En geland vertrokken. Hun verblijf in Lon den en Stratford-Upon-Avon geldt als een eerste prijs in de Shakespearewedstrijd voor middelbare scholieren uit Den Haag, Rijswijk, t jorburg en Wassenaar, die door het Haags Cultureel Centrum en de Haagse afdeling van het genootschap Ne- derland-Engeland was uitgeschreven. De B.B.C. heeft deze gelegenheid aangegre pen om dit Haagse team samen te bren gen in een quiz met een groep Engelse scholieren uit Stratford, de geboorteplaats van de grote dichter. Het onderwerp van deze wedstrijd is „Know your Shake speare". Deze quiz zal door de B.B.C. wor den uitgezonden op donderdag 17 juli. Op dinsdag 22 juli zal voor de eerste keer een helikopter worden ingeschakeld voor de snelle aanvoer van filmopnamen ten behoeve van het televisie-journaal: een reportage van de vierdaagse in Nijme gen zal dan in het Nimrodpark in Hilver sum worden gedropt. Dit is vlak bij het laboratorium van cinecentrum, waar de belichte films worden ontwikkeld. Tevoren zal nog een proef-dropping wor den uitgevoerd. Het komt reeds meerma len voor dat opnamen voor het journaal van de N.T.S. per vliegtuigje naar Hilver sum worden gebracht. Door inschakeling van een helikopter zal dit journaal in be paalde gevallen echter nóg actueler kun nen worden, temeer omdat een hef- schroefvliegtuig uiteraard in elke plaats van ons land kan opstijgen. Advertentie Van Nelle bestellen HILVERSUM I 402 M. 7.00 VARA. 10.00 VPRO. 10.20 VARA. 19.30 VPRO. 20.00—24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Gymn. 7.23 Gram. 8.00 Nieuws. 8.18 Gram. 8.50 Voor de kinderen. 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Gram. (9.35—9.40 Wa terstanden). VPRO: 10.00 Boekbespr. 10.05 Mor genwijding. VARA: 10.20 Voor de vrouw. 11.00 Gram. 12.00 Dansmuz. 12.30 Land- en tuinbouw- meded. 12.33 Voor het platteland. 12.38 Pianoduo. 13.00 Nieuws. 13.15 Amus.muz. 13.45 De vermetele ontdekkingsreizen naar het Noordpool- en het Zuidpoolgebied, caus. 14.00 Gram. 14.45 Voor de jeugd. 16.00 Volksliedjes en -dansen. (Tussen 15.00 en 17.00 Rep. Tour de France). 16.15 Voor de zie ken. 17.00 Vakantietips. 17.50 Regeringsuitzending: Het emigratiepraatje van H. A. van Luyk. 18.00 Nieuws en comm. 18.20 Report. Tour de France. 18.30 R.V.U.: Het vrijheidsideal in de letterkunde, door dr. A. Saalborn. Derde lezing: De moderne vrijheidsgedachte: De Vier Doden van A. H. Nij- hoff; De Vliegen (Les mouches) van Sartre; De Pest van Camus.19.00 Voor de jeugd. 19.10 Joods progr. VPRO: 19.30 Voor de jeugd. VARA: 20.00 Nieuws. 20.05 Tussen de regels door, caus. 20.15 Amus.muz. 20.30 Buren, hoorsp. 21.40 Rep. Tour de France. 21.50 Marinierskapel. 22.15 Marimba. 22.50 Medische kron. 23.00 Nieuws. 23.15 Gram. 23.30 Hammondorgelspel. 23.5024.00 Socialistisch nieuws in Esperanto. HILVERSUM II 298 M. 7.00—24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Gewijde muz. 7.50 Een woord voor de dag. 8.00 Nieuws. 8.15 Gram. 8.30 Lichte muz. 9,00 Voor de zieken. 9.30 Vernuft en techniek. 9.35 Gram. 10.00 Idem. 10.30 Morgen dienst. 1.00 Radio-filharm. ork. 12.00 Bariton en piano. 12.30 Land- en tuinb.meded. 12.33 Nieuwe muz. 12.53 Gram. of act. 13.00 Nieuws. 13.15 Met PIT op pad. 13.20 Metropole-ork. en klein koor. 14.00 L'Arlesiana, opera (gr.). 15.40 Lichte muz. 16.00 Voor de jeugd. 17.20 Interscholair jeugd- toernooi. 17.40 Beursber. 17.45 Gram. 18.00 Leger des Heilskwartier. 18.15 Spectrum van het Chr. organisatie- en verenigingsleven. 18.30 Kamer koor. 18.45 Gram. 19.00 Nieuws en weerber. 19.10 Gram. 19.30 Buitenl. overzicht. 19.50 Gram. 20.00 Radiokrant. 20.20 Holland Festival: Radio-Filharm. ork. en solist. 21.20 Gram. 21.25 Muz. luisterwed strijd. 21.50 Gram. 2.00 Hugo de Groot en de con tra-remonstranten. causerie. 22.15 Vocaal kwartet en clavecimbel. 22.45 Avondoverdenking. 23.00 Nieuws en SOS-ber. 23.1524.00 Gram. BRUSSEL 324 M. 12.00 Gram. 12.30 Weerbericht. 12.34 Gram. 12.55 Koersen. 13.00 Nieuws. 13.11 Gram. 13.30 Clave- cimbelrecital. 15.00 Omr.orkest. 15.50 Gram. 16.00 Koersen. 16.02 Gram. 17.00 Nieuws. 17.10 Zang en piano. 17.50 Boekbespr. 18.00 Gram, 18.10 Leken- moraal en filosofie. 18.30 Voor de soldaten. 19.00 Nieuws. 19.30 Wereldtentoonst. 20.00 Hoorsp. 20.45 Bariton en piano. 22.00 Nieuws. 22.15 Bariton en piano. 22.45 Gram. 22.55 Nieuws. 23.00 Voor de zeelieden. VOOR WOENSDAG KRO: 17.00 Voor de kinderen. NTS: 20.00 Week - journaal. AVRO: 20.30 Luipaard op schoot, do cumentaire film. 21.00—22.30 Het witte schaap van de familie, blijspel. HET VIER VERDIEPINGEN hoge pakhuis van Max Gosschalk op de hoek van de Industriestraat en de Visserstraat in het industriegebied te IJmuiden, dat sinds jaar en dag afgestampt is met duizenden balen vodden en oud papier en verder met autobanden en oud ijzer, is gisteravond in enige uren tijds veranderd in een grote rokende ruïne. Omstreeks kwart over vijf in de middag werd de brand geconstateerd en ontving de Velsense brandweer de eerste melding. Vijf auto's, waarbij de motor spuiten van Santpoort en IJmuiden, de ladderwagen van IJmuiden en de nevel- spuitwagen uit de Velsense garage werden in allerijl naar de Industriestraat ge dirigeerd, waar de felle zuidwestelijke wind er inmiddels toe had bijgedragen dat het kapitale pand van voor tot achter in lichterlaaie stond en een dichte bruin-grijze rookwolk over de IJmuidense havens tot boven Beverwijk wegdreef. De Velsense brandweer kwam in actie met zesentwintig man, die allen voor zich reeds uitge maakt hadden, dat het hier een hopeloze strijd betrof. Het pakhuis, dat tot voor alle ramen en deuren de balen lompen en papier borg, was niet binnen te gaan. Men moest zich beperken tot een strijd met behulp van negen stralen tegen een verdere uitbreiding van de brand. Honderden tonnen water verdwenen in het vuur en nadat om half negen het sein „Brand meester" kon worden gegeven, werd ook gedurende de gehele nacht nog met vijf stralen nablussingswerk verricht. Advertentie Van Nelle bestellen In Surabaia is mevrouw Portier aan boord van de „Sibajak" gestapt. Hoewel zij reeds 103 jaar is wenst zij toch naar Nederland te repatriëren. De „Sibajak", die ook nog Djakarta zal aanlopen, wordt op 9 augustus te Rotterdam verwacht. Een van de eersten, die de brand heeft ontdekt en aan de brandweer heeft ge meld, was de heer H. Vreeswijk van de constructiewerkplaats „Genius". Hij zag uit het dak, uit ramen en deuren rook op stijgen en daar hij op dat moment reeds zag aankomen, dat het een grote brand zou worden, verwittigde hij ook de firma Van Gelder, die naast het pakhuis op de hoek van de Visserstraat een oliehandel drijft. Het personeel van de firma Max Gosschalk was kort voor het uitbreken van de brand huistoe gegaan. Bedrijfsleider W. de Weers, die we omstreeks zes uur spraken, was tegen vijf uur het gehele ge bouw nog door geweest en had niets waar genomen. Een kwartier later, toen hij thuis zijn bromfiets repareerde, vernam hij van de grote brand. ïn de Industriestraat kwam tegen half zes de nevelspuitwagen van de Velsense brandweer in actie. Met drie stralen ging men de brand te lijf en kort daarna kwa men daar nog zes stralen van de motor spuit IJmuiden en drie stralen van de mo torspuit Santpoort. De IJmuidense motorspuit kreeg een plaats op de hoek van de Industriestraat en de Visserstraat, terwijl de Santpoortse spuit achter in de Industriestraat werd opgesteld. Muren scheuren Duizenden belangstellenden waren in middels bij de Industriestraat samenge stroomd. Zij werden door de toegesnelde politie op een afstand gehouden. Op het terrein van de brand kwamen tegen zes uur voorts aan de bui-gemeester van Vel- sen, mr. M. -M. Kwint, die door zijn doch ter van de jacht in de polder was terugge roepen; de directeur van het Staatsvis- sershavenbedrijf, mr. J. R. van Eerde en de commissaris van politie, de heer J. P. Weijburg. De vensters van het pand barstten er uit, toen de hitte al te groot werd en de vlammen velé meters hóo'g haar buiten sloegen. De eerste tekenen, dat het ge bouw zou instorten, vertoonden zich reeds tegen zes uur, toen de muren scheurden en met een hevige klap een hijstakel tegen de grond stortte. Daar de druk van het wa ter op het waterleidingnet van het Staats- vissershavenbedrijf minder bleek te zijn dan in de gemeente, werd besloten een slang af te koppelen van de IJmuidense spuit, zodat de toevoer naar de andere vijf slangen iets groter werd. Per minuut werd toen uit acht slangen dertienhonderd liter water in het gebouw gespoten. Olie uit pakhuis Even na zes uur werd ook de ladderwa gen bij het blussingswerk betrokken. De wagen werd voor het brandende pand op gesteld, zodat een van de brandweerlieden een straal water op de tweede verdieping kon richten. Begonnen werd met een ge deeltelijke ontruiming van het woonhuis naar het pakhuis. Beddegoed en ander huisraad werd op een wagen weggereden. Ook bij de oliehandel Van Gleder achtte men het beter om de vaten olie uit het Advertentie Van Nelle bestellen pand weg te rollen. Het dak van de oliehan del had al enige keren door de grote hitte en neerkomende vonken vlam gevat. Ook de eigenaar van het bedrijf, Max Gosschalk, die intussen van de hevige brand op de hoogte was gesteld, kwam om streeks kwart over zes in de Industrie straat aan. Vrijwel de gehele avond is hij in de nabijheid gebleven, treurend over dit grote verlies van zijn bedrijf, dat slechts voor een gedeelte was verzekerd. Daar de brandweren van Santpoort en IJmuiden reeds met acht stralen in het vuur waren, werd besloten de nevelspuit wagen te laten inrukken. Aan de voorzijde vanhet gebouw werd het vuur om kwart over zes ook iets minder, maar aan de zijkanten en achterzijde laaide het in alle hevigheid op. Dak omlaag Met luid geraas en harde klappen kwam om half zeven het dak van het pakhuis naar beneden in de vuurzee, die in het gebouw was ontstaan. Kort daarna bega ven ook de zijmuren en de achtermuur het. Zij zakten ineen in de Visserstraat, waar brandweerlieden, die met de blus sing bezig waren, nauwelijks konden ont komen aan de vallende stenen. Ook het voorste deel van het dak kwam tegen zeven uur omlaag en gevreesd werd, dat daarmee ook de vooi-gevel dermate los kwam te staan, dat ook deze spoedig zou bezwijken. Om half acht, toen men nog volop bezig was met het blussingswerk, stond de muur echter nog, doordat twee ijzeren binten het geheel vasthielden. Van nacht werd evenwel besloten om de muur vandaag in de loop van de dag om te trek ken. Het vuur moest eerst gedoofd wor den. Van half negen af is het personeel van de brandweer bezig geweest met de nablus sing. Omtrent de oorzaak, waarna van daag een onderzoek wordt ingesteld, is nog niets bekend. De waarde van het ver loren gegane pand en de voorraad lom pen, papier, oude autobanden en oud ijzer, loopt in de honderdduizenden guldens. De manifestaties van het Holland Festi val hebben meer dan ooit tevoren de aan dacht van de buitenlandse pers getrokken. In 1957 bezochten negenenveertig verte genwoordigers van buitenlandse bladen de verschillende manifestaties. Hun aantal is in de afgelopen vier weken tot vijfenzeven tig gestegen. Van deze vijfenzeventig jour nalisten vertegenwoordigden zevenentwin tig de Duitse pers en zeventien de Engelse. Scandinavië was vertegenwoordigd door zes critici, de Verenigde Staten door vijf, waaronder een radioreporter, Oostenrijk evenals de vorige keer door zes journalis ten. Voorts waren er critici uit België en Frankrijk en een aantal afgevaardigden van Griekse, Ierse, Israëlische, Italiaanse, Peruaanse, Tsjechische en Zwitserse bla den. De allergrootste belangstelling ondervon den de in dit Festival opgevoerde opera's „Erwartung" en „Von Heute auf Morgen" van Arnold Schönberg. Vermoedelijk door twee opgeschoten jongelieden is in de nacht van zaterdag op zondag ingebroken in de Sint Janskerk te Gouda. De daders konden slechts een drie tal collectebusjes, die ten bate van de zen ding in de kerk zijn opgesteld, in de wacht slepen. Pogingen om ook de grote offer blokken, die een aanzienlijk bedrag inhiel den, te forceren, liepen op niets uit. BU de inbraak is echter grote schade aangericht aan een van de beroemde ge brandschilderde ramen. Om toegang tot de kerk te verkrijgen vernielden de daders aan de onderzijde van het glas 16 van de Goudse meester Dirk Crabeth, een opper vlakte van 40 bij 40 cm grondig. Dit fraaie raam werd aan de kerk ge schonken in het jaar 1556, door de toen malige domproost van Utrecht, Cornells van Mierop. Het stelt de eerste prediking van Jezus bij de Jordaan voor. De schade, die aan dit object van grote cultuur-histo rische waarde is aangericht kon nog niet precies worden berekend. De Goudse poli tie heeft de zaak in onderzoek. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot hulpprediker te Eefde ds. G. A. Barger, emeritus predikant te Warns- veld. Bedankt voor Ter Aar (toez.) K. Schip per te Waspik Geref. Kerken Aangenomen de benoeming tot evangeli satiepredikant in algemene dienst J. Rinze- ma et Onderdendam. Bedankt voor 's-Gravenhage-West (vac. W. Reeskamp) C. P. T. Rijper te Water graafsmeer. Geref. Kerken onderh. art. 31 K.O. Bedankt voor Deventer G. Zomer te Bunschoten-Spakenburg. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Aalsmeer dr. W. H. Velema te Eindhoven en S. van Zwoll te Kampen. Bedankt voor Ede en voor Rotterdam- Kralingen en C. den Hartog te IJmuiden voor Ermelo en voor Werkendam J. Keu- ning te Barendrecht. Geref. Gemeenten Beroepen te Sint Annaland A. Hofman, kanid. te Aalst (Geld.). Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Haarlem (vac. E. Pot) N. van Egmond te Muiderberg. „Hahahahahajou heb ik!" schaterde een stem. Umpie, die nog languit op de grond lag, keek om. Hij zag een lange, magere man, die de lasso vasthield, waaraan hij Umpie gevangen hield. Het was een man in de kleding van een cowboy. Nil liet hij de lasso vieren, maakte de lus los en hielp Umpie overeind. Mooi gemikt, hè?" lachte hij trots. „Ja, ik kan met een lasso overweg, vriendje dat heb je zeker wel gemerkt!" „Ja", zei Umpie. „Wie bent u?" „Ik ben cowboy Jep!" zei de magere man fier. 96—9? Het is niet de bedoeling van minister Klompé de woonschepen onder de Woning wet te brengen. Zij geeft er de voorkeur aan in een nieuw afzonderlijk reglement voor de woonschepen normen te stellen, die meer in overeenstemming zijn met hetgeen naar de huidige inzichten, zowel maat schappelijk als uit een oogpunt van volks huisvesting, verantwoord kan worden ge acht. Dit deelt de minister mede in ant woord op vragen haar door het Tweede- Kamerlid de heer Franssen (P.v.d.A.) ge steld over de huisvesting in woonschepen De minister merkt op dat in het regle ment op woonwagens en woonschepen is be paald, dat het aantal personen, dat ten hoogste in de woonwagen of in het woon schip mag wonen of nachtverblijf hebben, als regel niet groter mag zijn dan de ge zamenlijke inhoud van de ter bewoning ingerichte vertrekken in kubieke meters, gedeeld door vier. Advertentie 1 Brylcreem bevat vele waardevolle haarvoedende stoffen en zuivere, natuurlijke oliën - zij houden haar en hoofdhuid gezond en fris. Massage met Brylcreem bestrijdt roosvorming en maakt droog haar weer vitaal. Brylcreem houdt uw haar gezond 1 Ja, deze beroemde Engelse hairdressing verzorgt uw haar langs twéé wetenschappelijke wegen: OB Brylcreem is geëmulgeerd. Daar- door kan Brylcreem iedere haar apart soepel, glanzend en vrij van stof en vuil houden. Geen „geplakte" haren meer! Met Brylcreem valt uw haar los en natuurlijk, en blijft toch korrekt op zijn plaats. Heel de dag! Beecham (Nederland) N.V. Voor engros: Jacq. Mot N.V. Amsterdam 53. Janet klapte met de tong. „En ze zeggen, dat hij voor de training uitstekend is." „Mag je hem graag?" herhaalde Janet. „Persoonlijk?" „Oh, ik." Patsy greep de deurknop en stond daar hoog opgericht en met een soort vermoeide waardig heid. „Wat mij betreft," zei zij hardop, terwijl ze zich Monica Fairways herinnerde en de woorden van Joan na Trent enigszins anders ordende, „ik weet nauwe lijks, dat hij bestaat." Maar hoe dan ook: het rooster herinnerde Patsy er na haar terugtocht naar Londen al spoedig aan, dat niet alleen Prentice wel degelijk bestond, maar ook, dat zijn bestaan vrij dicht met het hare verwe ven was. Acht dagen voor Kerstmis was de dienst naar Montreal aangegeven met als gezagvoerder Pren tice en als stewardess Patsy Aylmer. Niets bijzonders op zichzelf. Het rooster bracht een aantal mensen voor een vlucht bijeen en schudde de groep dan weer door elkaar met andere bemannings leden. Het was inderdaad ongeveer haar beurt, om met de chef van de training te vliegen. Bovendien be tekende het, waar Kerstdag op zondag viel en ze in Montreal drie dagen bleven, dat ze twee dagen voor Kerstavond binnen zouden zijn. Voldoende tijd dus om haar laatste boodschappen te doen, te pakken, naar huis te gaan en daar nog even te helpen met het aan brengen van de versieringen. Al met al een vlucht, die zij maar al te graag zou moeten doen. Thuis, bij mevrouw Waterhouse was de Kerststem ming al merkbaar. Een heerlijke warme baklucht drong door de kieren van de keukendeur, waar me vrouw Waterhouse bezig was. Het huis was nog eens extra schoongemaakt en op de halltafel lag een sta pel Kerstkaarten, gereed voor verzending aan vroe gere pensiongasten. In huis was het echter erg stil. Janet, die vóór Pat sy in Londen terug gekomen was, was een vluchtig bezoek aan Yorkshire gaan brengen, voor zij naar IJsland zou gaan. Een vlucht, die in de zitkamer van mevrouw Waterhouse als van buitengewoon groot ge wicht werd beschouwd. En Cynthia was Patsy ergens boven de Atlantische Oceaan tegen gekomen op een vlucht naar New York. Het was daarom bijna met een gevoel van verlichting, dat Patsy wakker werd en bevond, dat zij moest vertrekken voor de vlucht met Prentice. Zij meende (maar dat was ongetwijfeld een ver vroegde uitwerking van de Kerststemming), dat deze haar een wat vriendelijker „Goedenmiddag" wenste dan anders toen zij 's morgens werd afgehaald. Maar dat deed ieder ander ook. Zij was nu ook een onder deel van World-Span en de leden van de bemanning en het grondpersoneel en de mensen op de vliegvelden, die zij op hun route aandeden, begroetten haar allen op een vriendschappelijke onromantische manier. Opnieuw (en ditmaal een beetje vroeger dan strikt noodzakelijk was) kwam Monica Fairways over het platform aanlopen, gevolgd door een groep passagiers. „Hier zijn ze", zei ze tegen Patsy. „Niet meer dan negentien. Een prettige gemakkelijke vlucht voor je!" Ze lachte vaag en afwezig, terwijl zij van de metalen trap, waar zij naast stond, een snelle blik wierp op de ruimte onder de linker vleugel, waar net nog een paar lange in uniform gestoken benen zichtbaar waren. Toen bukte zij even, zodat zij de eigenaar daarvan herken nen kon. „Nou, adieu", zei ze haastig, terwijl een lichte blos haar teint even verhoogde. „Ik moet er vandoor!" Zij wuifde mechanisch met de hand en haastte zich weg. Toen Patsy de laatste treden van de trap afliep om een oude dame te helpen, die een beetje moeilijk naar boven scheen te komen, hoorde zij Monica's stem met een ontwapenende familiariteit zeggen: „Oh, ben je daar, Robert! Ik had je bijna gemist!" Die korte ontmoeting met Monica Fairways scheen Prentice in een goed humeur te hebben gebracht. Niet dat hij daarvan ook maar enig blijk gaf. Aan boord van het toestel was hij nog steeds formeel, rustig, accuraat en onbuigzaam. Maar met een soort intuïtie (waarvan Patsy de oorzaak niet durfde naspeuren) wist zij, dat hij gelukkig was en zij deed haar best om zich ook voor hem blij te voelen. Maar hoe zij ook haar best deed, een deel van het ple zier in haar baantje was verdwenen. Het was veel prettiger toen zij Geoff als vriend had gehad en Pren tice als een soort meer dan levensgrote draak be schouwde. Zij deed natuurlijk vlot, wat hij haar vroeg en zei nog steeds: „Ja, meneer", of „Neen, meneer" en wel bijna tweemaal zo prompt als tegen iedere an dere gezagvoerder. Maar nu voelde zij zich niet meer tevreden en blij als hij tegen haar glimlachte, zoals hij tweemaal deed, voor zij zelfs Prestwick maar verlaten hadden. Zij had alleen maar het gevoel, om met Joanna Trent te spreken: „Wat zou je niet wil len geven voor grote bruine ogen en gitzwart haar?" Daar kwam nog bij, dat deze buitengewoon gemak kelijke vlucht haar veel te veel tijd liet om na te denken. Daarom was Patsy erg blij met meneer en mevrouw Hitchin. Op een van haar vroegere reizen had zij hen mee gehad naar Londen en nu gingen zij na een lange vacantie in Europa voor het Kerst feest naar Montreal terug. „Niet, dat we daar zullen blijven", zei mevrouw Hitchin tegen Patsy, terwijl ze halverwege de Atlan tische Oceaan haar koffie zat te drinken. Al de andere passagiers zaten te dutten en Patsy zat naast hen in de zetel aan de andere kant van het gangpad en praatte over koetjes en kalfjes, daar zij blijkbaar graag wil den praatten. „Neen, mij niet gezien!" zei meneer Hitchin. „Niet als er werkelijk een goed pak sneeuw ligt. Denk je eens even in!" Hij wreef zijn aan de Middellandse Zee door de zon bruin gebrande gezicht en knipoogde tegen zijn vrouw. „Dan gaan we naar onze ski-hut", legde mevrouw Hitchin uit, in haar handtas zoekend en daaruit een portefeuille met foto's te voorschijn halend. „Sid heeft die hut een tijd geleden gekocht en we hebben er nog bijna nooit gebruik van gemaakt. Maar nu dit jaar, nu de sneeuw zo vroeg gekomen is zelfs nog vóór Kerstmis, kwam Sid op het lumineuze idee onze vrienden op te trommelen en er samen heen te gaan". Zij gaf Patsy een foto van een reusachtig houten cha let, dat in Zwitserse stijl op de dikbeboste helling van een berg was gebouwd. „Het ziet er prachtig uitl", riep Patsy enthousiast uit. „Het is prachtig", zei meneer Hitchin. „En we zul len een stel van de jongens..." en van de meisjes", vulde mevrouw Hitchin aan. Beiden schenen daarna te verzinken in de over weging, wie ze daarvoor wel zouden uitnodigen! En toen, alsof ze tegelijk op dat idee gekomen waren, zeiden zij: „Maar, zeg eens, waarom komt u ook niet?" (Wordt vervolgd) Advertentie Van Nelle bestellen Brand in opslagplaats. Op het opslag terrein van de Zuiderzeewerken te Enk huizen is een grote partij geteerde balken in brand geraakt, vermoedelijk tengevolge van het stoken van een vuurtje door jon gens. Met vier stralen werd het vuur aan gepakt. Dankzij het feit dat er geen wind stond, konden een woonark en een woon wagen, alsmede grote stapels drijfhout be houden blijven. Brandstichting. Aan het Westeinde te Delft is in een houten loods van de n.v. Van der Kuil uit Leidschendam brand ont staan. Toen de brandweer arriveerde stond de loods aan een zijde in lichter laaie. De loods werd voor het grootste deel behou den. In het afgebrande gedeelte bevonden zich diverse gereedschappen, onder andere een cirkelzaag, welke door de vlammen werden vernield. Kinderen, die nabij de loods hadden gespeeld, hebben verklaard dat zij een man met een brandende fakkel naar binnen hadden zien gaan. Wedstrijd voor houthakkers. Op 24 juli wordt in Nunspeet een houthak- kersfeest gehouden, dat in samenwerking met verscheidene bosbedrijven, de hout handel en de Nunspeetse V.V.V. wordt ge organiseerd door Staatsbosbeheer. Er wor den wedstrijden gehouden in snelzagen met de eenmans- en tweemanszaag, in blokhakken, kruien van papierhout en touwtrekken. Visumafschaffing. De regering van Argentinië heeft besloten de visa af te schaffen voor Nederlandse onderdanen, houders van Nederlandse paspoorten, die Argentinië als toerist willen bezoeken voor een verblijf van niet langer dan drie maanden. Deze termijn kan eventueel ver lengd worden voor drie maanden door de „Direccion nacional de migraciones". De regering van El Salvador heeft besloten gratis visa te verlenen aan Nederlanders. Nederlanders die als toerist El Salvador willen bezoeken kunnen ook gebruik ma ken van een gratis door El Salvador af te gevui toeristenkaart. Advertentie Van Nelle bestellen DINSDAG 15 JULI Grote Kerk: Orgelconcert, 20 uur. TENTOONSTELLINGEN Kunstzaal „De Ark": Expositie van werk van Eduard Heijmans, 1022 uur. FILMS Cinema Palace: „Das Schloss in Tirol", a.l., 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Kindermeisje voor papa gezocht", a.l., 20 uur. Lido Theater: „School voor mis daad", 14 jaar, 19 en 21.15 uur. Luxor Theater: „Bij de kannibalen", a.l., 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Marguerite Gautier", 18 jaar, 20.15 uur. Rembrandt Theater: „De lange hete zomer", 18 jaar, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „Mannen zonder wet", 14 j., 19 en 21.15 uur. Studio Theater: „De inspecteur-generaal", a.l., 19 en 21.15 uur. WOENSDAG 16 JULI TENTOONSTELLINGEN Huis Van Looy: Tentoonstelling van een collectie van moderne kunstwerken, 10— 12.30 en 13.3017 uur. Galerie Espace: Een zomertentoonstelling met werken van Ap pel, Lucebert, Sanders en anderen, 11—17 uur. „In 't Goede uur": Expositie van werk van Wim Steyn van 1019 uur. Kunsthandel J. R. Bier: Expositie van werk van Jan Sluyters. Dagelijks geopend van 1017 uur. Kunstzaal „De Ark": Ex positie van werk van Eduard Heijmans, 10—22 uur. FILMS Cinema Palace: „De rode ballon", 10.30 uur. „Das Schloss in Tirol", a.l., 14.30, 19 en 21.15 uur. Frans Halstheater: „Kinder meisje voor papa gezocht", a.l., 14.30, 19 en 21.15 uur. Lido Theater: „School voor misdaad", 14 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 u. Luxor Theater: „Trouwe kameraden", 10.30 uur. „Bij de kannibalen", a.l., 14, 19 en 21.15 uur. Minerva Theater: „Marguerite Gau tier", 18 jaar, 20.15 u. Rembrandt Theater: „Montagne's jeugdvariété", 10.30 uur. „De lange hete zomer", 18 jaar, 14, 16.15, 19 en 21.15 uur. Roxy Theater: „De weg der ver gelding", 14 jaar, 14.30, 19 en 21.15 uur. Studio Theater: Films van Walt. Disney, Stan Laurel en Charlie Chaplin, 10.30 uur. De inspecteur-generaal", a.l., 14.15, 19 en 21.15 uur. Advertentie Van Nelle bestellen

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 4