In de laatste bergetappe van de Tour behaalde Darrigade vijfde ritzege Bahamontes kreeg zijn zin: eerste in bergklassement Fenomenale Prestaties HERENZAAK Reeds tien equipes uit de strijd in de zuinigheidsrit DE TOUR DIE VERDWEEN DE TOUR IN CIJFERS 11 FAVORIETEN VERMEDEN KRACHTSINSPANNING Merkwaardig Charly Gaul komt niet naar Amsterdam Honkbalprognoses EDO tegen Schoten in Noorder Sportpark Anquetil uit de Tour Golftitel voor C. Cramer 1000 Mijl-race Italië 1958 GARAGE DEN HOUT Van der Wel van Enschede naar Portugese club? Rood en Wit verloor van Law Society VRIJDAG 18 JULI 19 58 Twee dagen slechts scheiden de Tour van Parijs, het einddoel, waarnaar alle renners echt wel verlangend uitkijken. Maar nog altijd is het niet duidelijk geworden, wie straks in het Pare des Princes de laatste gele trui. de enorme bloemenkrans, de ovatie van de 30.000 toe schouwers en de twee miljoen Franse franken in ont vangst zal mogen nemen. Vito Favero, de blonde Italiaan, Charly Gaul, Rafael Geminiani of mogelijk, zelfs outsi der Jean Adriaenssens? Het is nog steeds een groot vraagteken, want ook deze 22ste rit, van Aix-les-Bains naar Besancon heeft het raadsel niet dichter tot een op lossing gebracht. Met de wellicht beslissende tijdrit naar Dyon de voorlaatste etappe voor de boeg hebben de vier favo rieten gisteren namelijk angstvallig iedere extra krachts inspanning vermeden. Voortdurend waren zij op kop van het peloton, omringd door hun ploeggenoten, die ijverig elke aanval met mogelijke risico's afremden. Het pelo ton heeft dan ook tot 24 km voor de finish vreedzaam over de stoffige wegen van de Jura gesukkeld. Pas toen kwam er enige opwinding, omdat Nencini en Darrigade^ begerig naar de etappe-zege, een krachtige demarrage inzetten, die beslissend werd voor de verdeling van de dagprijzen. Darrigade het kon nauwelijks anders triomfeerde, want noch de Italiaan, noch Gerrit Voor- ting, die de beide vluchtelingen na een lange jacht had ingehaald, kon op het knusse wielerbaantje van Besan con de scherpe eindrush van de Franse nationaal weer staan. Het werd de vijfde overwinning van Darrigade, een nieuw na-oorlogs record. En overigens het enige feit, dat deze etappe in de herinnering zal houden. De karavaan heeft gisteren de bergen definitief de rug toegekeerd. Om precies te zijn: om half drie, toen de laatste van de twintig cols, de 990 meter hoge Col de la Savine, door de Deen Andresen was gepasseerd. De zucht van verlichting, die door de rennersryen ging, moet kilometers ver In de omtrek op fyn-gevoelige seismografen aantoonbaar zijn geweest. Tien dagen achtereen hebben de renners geworsteld op slopende hellingen en grillige afdalingen, in felle zonneschijn en onder enorme regenbuien. Nu is alles voorbij, nu wachten nog slechts 391 vlakke kilometers, die de kans bieden om in de wielen te blijven. Voor Bahamontes is daarmee in feite deze tour afgelopen. De Spaanse kampioen had slechts één verlangen, toen hij nu al weer 24 dagen geleden in Brussel arriveerde: de bergprijs winnen. En dat verlangen is gisteren gerealiseerd. Aan de voet van de Col de la Faucille, met 1323 meter een berg van de tweede categorie, drong Bahamontes onweerstaanbaar naar voren om de zes punten te veroveren, die hij nog nodig had om de triomf definitief te maken. Het peloton liet hem glimlachend zijn gang gaan, men kent Federico langzamerhand. Twee uur later liet de Spanjaard zich weer voldaan terugvallen. Het werk was verricht en men heeft verder geen last meer van hem gehad. En met deze ontsnapping van Bahamon tes is eigenlijk alles over de eerste 120 km van deze rit verteld. Want daarvóór waren beslist geen dingen gebeurd, waarover de volgers opgewonden konden geraken. Wel iswaar gingen Stablinski, Darrigade, More no, Morvan, Ecuyer en Jempy Schmitz 12 km buiten Aix-les-Bains even speels op de vlucht, maar het zestal zag zelf enkele minuten later het nutteloze duidelijk in. Ernstiger leek het te worden, toen drie leden van de Nelux-equipe Piet de Jongh, Gerrit Voorting en Charly Gaul op kop zo hard trokken, dat zij zonder meer een honderdtal meters voorsprong kregen. Vyf renners, onder wie Walkowiak »n Armand Desmet, voelden kennelyk iets •oor een avontuurtje, want zy sprongen onmiddellyk mee. Maar toen had inmiddels Vit'o Favero lont geroken en met een ge weldige rush sleurde hjj het peloton naar de kopgroep. Bergkoning Vervolgens hebben wij tot de Col de la Faucille met weemoed geluisterd naar een Zwitsers radioprogramma van zoete melo dietjes, wat de langzamerhand irritante stemmen van de Tour-radio uit de ether verdrong. Het kon, want de renners wen sten kennelijk rust. 18JULI-23eET T'JDRfT ÖVER71 KM. En tenslotte sprong „Baha" weg, op de sterk beboste heuvels, die een prachtig uitzicht, boden op het zacht in het zonlicht spiegelende meer van Genève. Federico trapte vijf, zeshonderd meter krachtig op pedalen. Toen keek hij om en lachte tevreden: de hoofdmacht liet hem gaan. Bijna juichend danste de Spanjaard verdel en op de top had hij tenslotte een voor sprong van 4 min. op Dotto, die het com pact gebleven peloton leidde. Dertig kilo meter verder, op de top van de La Savine was het verschil iets minder geworden (bijna 3 min.), maar daarover bekommerde Federico zich niet. Hij was definitief berg koning geworden. „Bergprins" Na de La Savine kon dus het eindberg- klassement worden opgemaakt. En als ge dat nauwkeurig bekijkt, zult ge een merk waardige ontdekking doen: Piet van Est is ■ia deze ronde gepromoveerd tot de Neder landse „bergprins". Hij eindigde als zesde, vóór Piet Damen, de stoutmoedige bedwin ger van de Aubisque. Het is beslist niet zo, dat Van Est jr. op bergen van de eerste categorie licht met de groten meefietst aaar de top. Dat niet, maar op de lagere c»ls komt de Brabander steeds goed mee en ziet hij zelfs kans om enkele winstpun ten te maken. Dat gebeurde gisteren opnieuw. Gelijk met Dotto bereikte hij de top van de Fau- rille (2e categorie), en werd in dezelfde tijd vijfde geklasseerd. En op de Savine •wam hij zelfs als tweede door met een achterstand van 2 min. 50 sec. op Baha montes vóór Dotto, Ferlenghi, en Plan eert En dat was toch beslist een voor- treffelijke prestatie. Anquetil „gesloopt" Terwijl Piet van Est opgewekt over de grillige wegen naar beneden snorde, ver- lo°r achter hem een ster alle glans. De s'er der sterren, die een jaar het middel- Punt is geweest van het Franse wieler- sPortheelal: Jacques Anquetil. Jacques was eergisteren als een wrak in Aix-les-Bains gearriveerd, met een achterstand van 23 min. op Gaul. En dat was zelfs voor Tour baas Goddet aanleiding geworden om de in alle plaatsen nog bejubelde coureur in een vlammend en hardvochtig hoofdartikel te verwijten, dat hy „door de kleine plezier tjes van het leven" bezig was zijn carrière te vernietigen. Welnu: gisteren ging het opnieuw niet met Anquetil. Reeds op de eerste heuvels van de Faucille verloor hij hulpeloos kreu nend en moeilijk rijdend het contact en ploegleider Marcel Bidot kon, omdat de positie van Anquetil nog altijd zijn waarde heeft voor het ploegenklassement, eenvou dig niets anders doen dan de helft van zijn equipe opofferen. Bauvin werd naar ach teren gestuurd en even later ook Grous- sard, Privat, Stablinski en de trouwe Ro gier Walkowiak. Niét Anquetils beste vriend Darrigade, want die moest zijn Wij zouden niet graag willen bewe ren, dat de heren commissarissen, die in de Tour-karavaan tot taak hebben inbreuken op reglementen op te sporen en te bestraffen, naar de mond van de grote baas Goddet praten. Maar zo af en toe komt men op de officiële commiQ- niqué's beslissingen tegen, die op zijn zachtst uitgedrukt merkwaardig zijn. Toen Gaul enkele dagen geleden tus sen Gap en Briangon een kruik drinken aannam, dat door zijn ploegleider was klaar gemaakt, bestond de straf uit 2500 francs boete en 30 straf seconden. In de rit van Aix-les-Bains naar Be- sangon kreeg Anquetil een zware in zinking. Tijdens de beklimming van de Faucille namen Groussard, Privat, Sta blinski, Bauvin en Walkowiak hun ploeggenoot in hun midden om te trach ten hem weer op het peloton te trek ken. Op deze steunverlening kon niets worden aangemerkt, maar het ontging de commissarissen achter dit groepje niet, dat het vijftal Anquetil om beur ten duwden. Eerst werd volstaan met enkele waarschuwingen, maar toen Groussard en de anderen voortgingen met duiven werden de opschrijfboekjes tevoorschijn gehaald. „Dat gaat Anquetil een minuut kos ten", was de mening van de volgers, doch de beslissing luidde: 2500 francs boete en 15 straf seconden. rr- ~T mp Darrigade gaat als winnaar over de eindstreep in Besangon. (Telefoto). krachten sparen voor de verwachte massale eindsprint. Hoe ze het gepresteerd hebben is nauwe lijks te beschrijven. Maar de vijf nationalen kregen hun kopman over de beide cols en zelfs zagen ze nog kans om hem na een jacht over 90 km weer naar het peloton te sleuren. Later, 30 km voor de finish, ge raakte Anquetil opnieuw los en opnieuw was een gezamenlijke krachtsinspanning nodig. De ijverige Walkowiak werd er ten slotte de dupe van, want hij bereikte Be sangon 3»/ï minuut na de hoofdmacht. Dr. Dumas was heel hoffelijk voor An quetil, toen wy hem na de rit zyn mening over de Franse nationaal vroegen. „Bron chitis" zei hy heel vriendelijk en draaide zich snel om, voor er meer kon worden gevraagd. Slotfase De trage rit de renners hadden een achterstand van drie kwartier op het tijd schema kreeg tenslotte toch nog een enigszins enerverend slot. 23 km voor Be sangon demarreerde Nencini verrassend en Darrigade reageerde onmiddellijk. Gerrit Voorting sloot zich kort daarna bij het tweetal aan en toen begon de wilde vlucht naar het stadion, waar Darrigade tenslotte zijn vijfde bos bloemen kreeg. Nog enkele groepjes scheidden zich op de smalle we gen van het peloton af, maar de onderlinge verschillen waren vrijwel te verwaarlozen. Jaap Kersten en Piet de Jongh hadden de ontwikkeling goed doorzien. Zij eindig den respectievelijk als zevende en vyftien- de op 1 min. van Darrigade. En als Voor ting Nencini op de piste vóór was gebleven, had Nelux zelfs voor de vyfde keer in deze ronde het dagploegenklassement gewonnen. Nu triomfeerde Italië met een verschil van precies een halve minuut. Gaul zal maandag tijdens de huldigings avond in het Olympisch stadion in Am sterdam niet aan de start verschijnen. De directeur van Tour de France, Goddet, heeft Gaul aan andere verplichtingen herinnerd. „Het spijt mij", zei Charly donderdag tegen Klaas Buchly met wie hij al geheel tot overeenstemming was gekomen voor de wedstrijden in Amsterdam, „er zijn al af spraken voor mij gemaakt, die ik niet meer kan annuleren. Pas 24 juli ben ik vrij en dan zou ik graag in Nederland rijden". Advertentie in onze Falcon tweedjassen van de allerbeste Schotse en Italiaanse stoffen, Normaal 110.- tot 160.-, nu Falcon regenjassen van de bekende prima kwaliteit wollen gabardine. Normaal 89.50, nü Sportcolberts van zuiver wollen tweed, in een grote verschei denheid van dessins en kleuren. Normaal 49.75 tot 69.75, nü Pyjama's van zijden popeline, geheel gepaspeld, pantalon met verstelbaar elastiek. Normaal 21.50, nü J290 No-iron kanteimanchet overhemd met vaste boord en reserve aannaaiboord van uiterst fijne popeline met een enkel onbeduidend weeffoutje, nü AMSTERDAM HAARLEM DEN HAAG ROTTERDAM Na twee weken stilstand wordt de com petitie van de KNHB zaterdagmiddag voortgezet. Op het EDO-terrein wordt de plaatselijke ontmoeting EDOSchoten ge speeld. Daar komen de twee grote sterren van de Europese kampioenschappen, Henk Keulemans en Piet de Nieuwe, tegen el kaar uit. Beide ploegen speelden tot dusver tien wedstrijden, waaruit EDO veertien en Schoten zes punten verzamelde. Waar schijnlijk speelt EDO weer in haar sterkste opstelling met Leo Kops op de korte stop plaats en De Nieuwe als derde honkman. EDO is in deze wedstrijd duidelijk favoriet. De eersteklasser Kennemerland speelt zaterdag vier uur aan de Brederodelaan tegen Blauw Wit en krijgt een laatste kans om twee winstpunten binnen te halen. Als Blauw Wit geconcentreerd speelt, geven wij de Kennemerlanders weinig kans. Zondag is er weer een plaatselijke ont moeting in de hoofdklasse. HHC en EHS ontmoeten elkaar in het Noordersportpark. HHC dat voor de Europese kampioen schappen zo verrassend naar voren kwam, zal het heel zwaar krijgen tegen de ploeg van Hoogenbos, die nog reële kampioens kansen heeft en wij geloven dan ook niet, dat de ploeg van Hartog het zal redden. HCK en TYBB spelen zondagmiddag op het Bloemendaalterrein en als de regen weer geen spelbreker is, zal HCK wel twee punten rijker worden, temeer daar de Kin- heimers waarschijnlijk weer in hun sterk ste opstelling kunnen spelen. De uitslag van de 22ste etappe luidde: 1. Darrigade (Fr.) 7.15.01 (met bonificatie 7.14.01); 2. Nencini (It.) 7.15.01 (met bonifica tie 7.14.31; 3. Voorting (Nelux) z.t.; 4. Baffi (It.) 7.16.06: 5. Graczyk (Centr. Z.-Fr.) z.t.; 6. Kersten (Nelux) z.t.; 7. Andresen (Intern, pl.) z.t.; 8. Annaert (Parijs N.O.) z.t.; 9. Nascim- bene (It.) z.t.; 10. Friedrich (Zwits./Duitsl.) z.t.; 11. ex aequo Otano (Sp.), Suarez (Sp.), De Jongh (Nelux), Le Menn (W.Z.W.), Hoe- venaers (Belg.) en Luyten (Belg.) allen z.t. als Baffi; 17. David (Parijs N.O.) 7.16.52; 18. Morvan (W.Z.W.) z.t.; 19. Favre (Zwits./Dld.) z.t.; 20. Groussard (Fr.) 7.17.12; 33. Piet van Est (Nelux) 7.18.44; 34. ex aequo een grote groep, bij wie zich Damen, Wim van Est, Bol- zan, Ernzer, Gaul en Schmitz van de Nelux- ploeg bevonden, allen in dezelfde tijd als Piet van Est. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Favero (It.) 105.52.45; 2. Geminiani (Centr. Z.-Fr.) 105.53.24 op 39 sec.; 3. Gaul (Nelux) 105.53.52 op 1 min. 7 sec.; 4. Adriaenssens (Belg.) 105.58.49; 5. Nencini (It.) 106.06.07; 6. Anquetil (Fr.) 106.09.55: 7. Bobet (Fr.) 106.18.05; 8. Planckaert (Belg.) 106.18.36; 9. Dotto (Centr Z.-Fr.) 106.18.59; 10. Bahamontes (Sp.) 106.28.18: 11. Bergaud (Fr.) 106.32.48; 12. Hoevenaers (Belg.) 106.45.01; 13. Damen (Nelux) 106.47.05; 14. Delberghe (Parijs N.O.) 106.48.46; 15. Frie drich (Zwits./Duitsld.) 106.49.11; 16. Graczyk (Centr. Z.-Fr.) 106.52.30; 17. Bauvin (Frankr.) 106.56.43; 18. Ernzer (Nelux) 107.02.06; 19. Tho- min (W.Z.W.) 107.10.04; 20. Anglade (Centr. Z.-Fr.) 107.11.29; 23. Piet van Est (Nelux) 107.22.32; 34. Bolzan (Nelux) 107.42.28; 41. Schmitz (Nelux) 107.57.14; 45. Kersten (Nelux) 108.02.58; 47. De Jongh (Nelux) 108.04.38; 50. Voorting (Nelux) 108.07.16; 51. Wim van Est (Nelux) 108.10.26. Het ploegenklassement van de 22ste etappe luidt: 1. Italië (Nencini, Baffi en Nascimbene) 21.46.43; 2. Nelux-ploeg (Voorting, Kersten en De Jongh) 21.47.13; 3. Frankrijk 21.49.57;. 4, Parijs Noord-Oost'21.50.10: 5. ex aequo:'Span je en België beiden 21.50.56; 7. Zwitserland/ Duitsland 21.51.18; 8. West-Zuid-West 21.51.42r 9. ex aequo: Centraal Zuid-Frankrijk en In ternationale ploeg, beiden 21.53.34. Het algemeen ploegenklassement ziet er nu als volgt uit: 1. Frankrijk (Anquetil. Bobet en Bergaud) 319.01.03: 2. België 319.02.26: 3. Centraal Zuid- Frankrijk 319.04.53: 4. Italië 319.12.42; 5. Nelux- ploeg (Gaul, Damen en Ernzer) 319.43.03; 6. Spanje 322.08.50: 7. Parijs Noord-Oost 322.11.43: 8. Zwitserland/Duitsland 322.14.00: 9. West- Zuid-West 322.36.43; 10. Intern, ploeg 323.57.56. Na de 22ste etappe ziet het puntenklasse ment er als volgt uit: 1. Graczyk (Centr. Z. Fr.) 326 pnt.: 2. Planckaert (België) 374 pnt.; 3. Darrigade (Fr.) 494 pnt.: 4. Gainche (W.Z.W.) 540 pnt.; 5. Delberghe (Parijs N.O.) 574 pnt.; 6. Anquetil (Fr.) 575 pnt.: 7. Bauvin (Fr.) 588 pnt.; 8. Hoevenaers (Belg.) 627 pnt.; 9. Nen cini (It.) 677 pnt.; 10. Piet van Est (Nelux) 677 pnt.; 11. Wim van Est (Nelux) 697 pnt.; 12. Adriaenssens (Belg.) 735 pnt.; 13. Favero (It.) 755 pnt.; 14. Thomin (W.Z.W.) 762 pnt.; 15. Ernzer (Nelux) 769 pnt.; 16. Baffi (It.) 818 pnt.; 17. Christian (Int. ploeg) 842 pnt.; 18. Voorting (Nelux) 853 pnt.; 19. Graeser (Zwits.- Dld.) 876 pnt.; 20. Van Geneugden (Belg.) 886 pnt. De prijs van de meest-strijdlustige renner ging naar de Franse nationaal Darrigade. De Portugees Barbosa, die is ingedeeld in de in ternationale ploeg, kreeg de premie voor de grootste pechvogel. Het eindklassement voor de grote bergprijs ziet er als volgt uit: 1. Bahamontes (Sp.) 78 pnt.; 2. Gaul (Nelux) 64 pnt.; 3. Dotto (Centr. Z.-Fr.) 34 pnt.; 4. Ferlenghi (It.) 33 pnt.; 5. Adriaenssens (Belg.) 28 pnt.; 6. ex aequo: Catalano (It.) en Piet van Est (Nelux) beiden 19 pnt.: 8. ex aequo: Geminiani (Centr. Z.-Fr.). Anquetil (Frankr.), Nencini (It.) en Damen (Nelux) allen 18 pnt.; 12. ex aequo: Polo (Centr. Z.-Fr.) en Favero (It.) beiden 16 pnt.: 14. ex aequo: Bobet (Fr.) en Brankart (Belg.) beiden 14 pnt. DURELLE. In een partij om het half- zwaargewicht-kampioenschap van het Brit se Rijk heeft de titelhouder, de Canadees Yvon Durelle, gewonnen van de Zuidafri kaan Mike Holt. „Zo'n zuinigheidsrit is verbazend moeilijk. Ik heb hem zwaar onderschat". Dit zei Eraldo Nicosia uit Milaan gisteravond aan de finish in San Remo van dt derde etappe van de zui nigheidsrit. En de Italiaan had volkomen gelijk. Het valt niet mee om in dag etappes van rond de 500 km over vaak moeilyke wegen voortdurend op je hoede te zijn. En dat moet nu eenmaal altijd in het verkeer en zeker in een zuinigheidsrit! Gisteren bleek dat wel heel duidelijk. Het was een etappe van 552 km, die van Lausanne naar San Remo voerde over de toch niet gemakkelijk te berijden grote St. Bernhard en later door het drukke Genua en de nog drukkere Italiaanse Rivièra. De top van de St. Bern hard lag in een dikke mist gehuld, het natte rulle wegdek was flink losge- .reden en langs, de weg lag op sómmige, plóatsen me tershoog de sneeuw opge stapeld. De douanebeamb ten hadden zich midden in de zomer getooid met ijs mutsen als een wapen tegen de kou! De rijders „kropen" naar boven, ten eerste om zo zuinig moge lijk te rijden en ten tweede omdat zij in enkele ser pentinebochten vrijwel geen zicht hadden. Om toch aan het verplichte ge middelde van rond de 50 km per uur te komen, lie ten zij zich aan de Italiaan se kant als een steen naar beneden „rollen", vrijwel nergens op de motor rem mend maar alleen met de voetrem. Technisch is dit natuurlijk onjuist, maar op deze wijze wordt benzine gespaard. Toch hebben zij in deze etappe niet zo zuinig ge reden als tot Lausanne, omdat zij in Genua en langs de Rivièra door het drukke verkeer werden in gesloten. Het was dus een eindeloze kwestie van snel passeren, remmen en dan weer accelereren. En dan plegen de wagens benzine te slurpen! Niettemin zijn de, streng gecontroleerde, verbruikscijfers tot de ravi- tailleringspost Genua, dus nadat de grote St. Bern hard gepasseerd was, sen sationeel. De leiders in de diverse klassen zijn: Tot 750 cc: Maurel (Fr.) met Citroen 2 CV, één op 27; 750 tot 1000 cc: Hebrard (Fr.) met Dyna Panhard, één op 23; 1000 tot 1300 cc: Ciolfi (It.) met Lancia Ap- pia, één op 16; 1300 tot 1600 cc: Fouillet (Fr.) met Peu geot 403, één op 16; 1600 tot 2000 cc: Mangin (Fr.) met Citroën I.D. 19, één op 17; boven 2000 cc: Heaps (G.Br.) met Standard Sportman, één op 13. Tien deelnemers van de 59 zijn reeds uitgevallen! Wel een teken, dat zo'n zui nigheidsrit geen gemakke lijke opgave is. Uit de ver bruikscijfers, die tenminste 25 percent zuiniger zijn dan normaal, blijkt wel wat een auto-artiesten deze zuinigheidsrit-specia- listen zijn die vanavond het, einddoel Biarritz bereiken. Jacques Anquetil, die na aankomst in Besangon 40,6 graden koorts had, heeft in de avond een röntgenonderzoek ondergaan Hierbij werden tekenen van longstuwing (bloedaandrang naar de longen) geconsta teerd. In deze omstandigheden achtte Tour dokter Dumas het gevaarlijk voor Anquetil indien hij vandaag zou starten. Anquetil zelf weigerde na het medisch onderzoek een verklaring af te leggen over zijn plannen. Wel zeide hij dat hij tijdens de hele rit van gisteren niet had kunnen eten, en dat hij onderweg voor goed zou zijn afgestapt als de gedachte aan het ploe genklassement hem daar niet van had weerhouden. In de avond zijn Anquetil peniciline in jecties toegediend. Men kreeg de indruk dat hij, alhoewel met tegenzin, gehoor zou geven aan de raad van de dokter, en niet zou starten voor de 23ste etappe. C. Cramer (Twente) heeft de besk'---ings- wedstrijd over 36 holes (stroke p'.^ om het nationaal open golfkampioenschap van Nederland, donderdag op de links van Kennemer Golfclub in Zandvoort gehou den, gewonnen. Na de eerste ronde (18 holes) was de score: C. Cramer 69, G. de Wit (Hilversum) 72. De score van de twee de ronde (18 holes) was: C. Cramer 75, G. de Wit 72. Daar het resultaat na 36 holes dus wederom een „tie" was, (144144), moest er worden doorgespeeld. De beslissing volgde op de 19de hole, waar Cramer een vier maakte en De Wit een vijf. „Arme kerels hun vingers uittrekken, hè?" gromde professor Randou woedend. „Goed, als het dan menens moet worden, doe ik mee". Hij bevrijdde zich van de fietsband, trok zijn revolver en vuurde de cylinder op le twee staalmannen leeg. Alle zes schoten waren raak. Een der wezens stortte neer, de andere liet één arm machteloos zakken. „Hoera!" juichte Baldini„Vooruit, geef ze er nog een paar en dan gaan we weg". Commis saris Bizet trok nu ook zijn wapen, maar hij was te laat. Het ene staalmannetje hief zijn gezonde arm op en rukte hem de revolver uit zijn vingers. Daarna drukte hij de politieman tegen de grond, ,,'t Is telekinese", mompelde de professor. „Dit heeft niets met magne tisme te maken". Hopla! ook zijn revolver was afgepakt en vrijwel meteen slaakten alle agenten woedende kre ten. Het nietige wezen had iedereen tegelijkertijd ont wapend. In vreemde vlucht zweefden alle revolvers naar hem toe. „We moeten er vandoor!" riep de com missaris„We zijn machteloos". Maar weer werd verbazing hen voor enkele minuten te machtig. Het metaalmannetje richtte eerst een vinger op zijn gevallen soortgenoot en liet hem kerngezond weer opstaan. Toen wees hij naar het Tour gezelschap en meteen begonnen twee fietsen te bewegen, naar el kaar toe. Wielen braken alsof het kinderhoepels waren, sturen werden zonder enige blijkbare moeite verwron gen en binnen weinige seconden zaten de tivee rijwie len in elkaar gevlochten. Een derde fiets en een auto bewogen zonder dat de eigenaars een hand er naar uit staken. „Hou ze tegen!" smeekte professor Randou die vermoedde dat dit weer iets onaangenaams te betekenen had. Doch het was nutteloos. De mannen werden als kegels door elkaar gegooid en de auto en de flets wer den aan het vlechtwerk toegevoegd. En een vierde fiets en een motor. „Professor, wat denkt u dat ze gaan doen?" vroeg Bizet. „Een barrière maken, zodat we niet bij ze kunnen komen!" „Dan zijn ze dus toch niet zo erg verstandig. Ik denk er niet over om bij ze te komen. Mijn hele gebit is vals en ik wil het houden. Maar wat doen wij inmiddels „Wij moeten opnieuw naar een uitgang gaan zoeken! Die deur is het niet, want die zit kennelijk aan de bin nenkant. Hee, wat is dat? Zeg, kijk eens!" Tussen de twee wanden was een ondoordringbaar vlechtwerk van fiets- en auto-onderdelen ontstaan. Maar dat verbaasde de professor niet; dat had hij verwacht. Maar thans begonnen ook twee fietsen achter zijn rug te bewegen. „Attentie!" schreeuwde hij boven het geroezemoes uit. „Ik ben bang, dat ze proberen, ons op te sluiten. Laat iedereen naar de andere kant van die twee - van die zes fietsen daar gaanAls wild geworden stortte de hele bende zich naar de opening die steeds kleiner werd. Het merkwaardige was, dat de metaalmannen geen po ging deden, de muur in zijn geheel te verplaatsen, waar door hij de mannen toch vóór had kunnen blijven. Kon den ze dat niet? Advertentie Klasse 1000 c.c. Tourisme 5 eerste plaatsen: RENAULT DAUPHINE Klasse 750 c.c. Tourisme Nummer 1: RENAULT „VIER"!! Van der Wel van Enschede heeft een aanbieding gekregen voor een contract met de beroepsvoetbalclub „Belenensis" uit Portugal. Dat contract houdt een ver bintenis van drie jaar in met de Portuge se club. Van der Wel heeft er wel oren naar, te meer omdat de voorwaarden zeer aantrekkelijk zijn. Het contact is .1 gelegd in Orense in Spanje waar Enschede onlangs tegen „Belenensis" speelde en de „Corpus Chris- ti Trofee" won. Direct na de wedstrijd is Van der Wel reeds benaderd door de ma nager van de Portugese vereniging. Een brief uit Portugal aan Enschede heeft de zaak verder aan het rollen gebracht. Van der Wel kan een aantrekkelijk maandsalaris plus premie krijgen en bo vendien een vrij aanzienlijke extra som in de drie jaren, die hij voor „Belenensis" zou gaan spelen. Het hargt nu maar af van de transfersom, die Enschede zal vragen. „Ik voel er veel voor om te gaan", ver telde Van der Wel. „Want dat geld daar, lokt me erg aan. Ik zie kans. om in die drie jaar een bedrag van ongeveer ƒ100.000 over te houden". In een bijzonder aardige wedstrijd heeft donderdag een combinatie van Rood en Wit na een uiterst spannend slot verloren van de Law Society, een cricketteam samengesteld uit Engelse juristen. Er wer den in nog geen zes uur bijna vierhonderd runs gescoord. De Haarlemmers wonnen de toss en bat ten aanvankelijk niet al te best op de toch zeker niet „dodelijke" Engelse aanval. Maar na 37 voor 4 vielen C. de Ruig en Meijers de aanval met succes aan. Na de lunch was er nog een harde innings van Pliester. Op 192 voor 10 (er werd twelve- a-side gespeeld) werd de innings gesloten (C. de Ruig 35, Meijers 52 en Pliester 50 nol out). De Engelsen, die tweeënhalf uur kregen om de runs te maken, vielen terstond aan, maar bleven steeds iets achter op de tijd. Uiteindelijk waren er tien minuten voor het verstrijken van de speeltijd nog vijf runs te maken met negen wickets down. De Law Society passeerde daarna het Haarlemse totaal zonder verder wicket- verlies: 193 voor 9 (Van Zeeland 365, Goekoop 035, J. de Ruig 434 en Plies ter 246)

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 11