het is verboden! Géén wonder clismi m Ruim drie ton uitgegeven voor plannen van raadhuisbouw HET DUIZENDJARIG RIJK HOLLANDIA 27 ct. neven aan de redactie Orgelbespeling door Anton Heiller fytfo&xk Altijd maar draaien Goed kamp Van mensen en dingen onder de Damiaatjes Bis RAAD BLOEMENDAAL Met (HHQfilm bent u „safe"! s De Kring-zwemcompetitie Veerdienst Waarderpolder wordt door Havenwezen overgenomen Pakistaanse ambassadeur op bezoek bij Enschedé Examens Nog eens: „Tips voor trips Haarlemmer gewond in Rotterdam Cricket in de HCB Haarlems waterpoloteam verloor van Rotterdam Nationale dansers uit Ceylon aangekomen UIT STAD EN STREEK Personeel van de Brusselse Expo is ontevreden EDO leed eerste nederlaag in Frans Hals-toernooi RIJ DAG 18 JULI 19 58 HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURAN'I De donderdagmiddag gehouden verga- cipe met het voorstel van B. en W. aan dering van de gemeenteraad van Bloe mendaal begon met een korte toespraak van locoburgemeester de heer A. van Ge luk naar aanleiding van het feit, dat het vijfentwintig jaar geleden was dat „De Nagtegaal" als raadhuis in gebruik was genomen. De heer C. Schulz, toen reeds vele jaren lid van de raad, woonde de eer- ste raadsvergadering bij. De vooruitzien de blik van de toenmalige burgemeester jhr. rnr. C. J. A. den Tex en vele anderen dat het raadhuis na tien jaar te klein zou blijken zal door menigeen, zeker thans, onderschreven moeten worden. Het was destijds een noodoplossing, want van het begin van deze eeuw af werd over de bouw van een nieuw raadhuis gesproken en ve le plannen zijn gemaakt, echter nooit ver wezenlijkt. Het uitgegeven, respectieve lijk nog te betalen bedrag, aan kosten, aankoop grond en papieren plannen is tot heden tot ruim 300.000 gestegen. Dit noemde spreker een niet te verwaarlozen bedrag. Na een aantal belangrijke raads besluiten gememoreerd te hebben sprak de heer Van Geluk de wens uit, dat do nieuwe raad door eendrachtige samen werking het moge beleven het nieuw te bouwen raadhuis, waartoe de huidige raad aan architect de Rouville de Meux op dracht gaf het bestek- en bestedingsklaar te maken, in zijn zittingsperiode tot stand zal zien komen. De uit zestien punten bestaande agenda werd in vier uur afgehandeld. Veel aan dacht werd besteed aan de punten: toe kenning van een duurtetoeslag aan het daarvoor in aanmerking komende ge- meentepersoneel voor het tweede half jaar 1958 en van een looncompensatie aan het gemeentepersoneel voor het tweede halfjaar 1958 wegens de huurverhoging. Er werden bezwaren geopperd tegen het feit dat de Koninklijke Besluiten voor de uitkering aan het rijkspersoneel nog niet verschenen waren en daarom werd ge vreesd, dat als de bedragen aan het ge meentepersoneel van Bloemendaal uitge keerd worden en de Koninklijke Besluiten niet verschijnen, terugbetaling moet ge schieden. Besloten werd toch tot uitkering over Ie gaan. De vergadering besloot het aantal wet houders voor de komende zittingsperiode opnieuw op drie te stellen, verleende eer vol ontslag aan de heer G. J. Bosch als onderwijzer aan de Vondelschool, aan vaardde een voorstel tot verlening van medewerking aan het bestuur van het Tyo van Eegheninstituut voor de aan schaffing van een nieuwe taalmethode en besloot een lening aan te gaan van 62.000 tegen een rente van 4-kJ percent met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten. Bij het voorstel van B. en W. tot over name van grond van de voormalige tram baan in Aerdenhout van de Noord Zuid Hollandse Vervoermaatschappij bracht ir. Tirion (V.V.D.) hulde aan de direc tie van de N.Z.H. voor de prettige wijze van onderhandelen. De voorzitter sloot :ich hierbij aan en voegde er aan toe: „De 'i.Z.H. laat zich altijd van een goede kant .en." De vergadering verenigde zich in prin- Advertentie (Verkort weergegeven) Géén ommetje. Het verbaast mij ten wrste dat de NZH-buslijn 4 zich thans aan haar eindpunt Planetenlaan door de nauwe Joh. de Meesterstraat wringen moet om de terugweg aan te vangen, terwijl het w voor de hand liggend is om haar door riante mr. Jan Gerritzlaan en de even eens zeer brede PlesmanlaanKarei Door manlaan een ommetje te laten maken, waardoor alle bewoners van het blok Sin- nevelt bediend zouden kunnen worden. Ik ben waarschijnlijk ondeskundig, maar ik moet zeggen dat de wegen der bus on doorgrondelijk zijn. F. DE G.V. Naschrift: Wij hebben ditzelfde idee verzoek van een abonné reeds eerder seopperd bij de directie der N.Z.H., doch er schijnen zeer gewichtige argumenten te om de bestaande toestand te hand naven. Redactie. Het gele plaatje. Tot mijn verbazing femam ik dat het gele plaatje ingaande 1 oktober a.s. verplicht wordt op iedere ^omfiets. Enige jaren geleden werd de 'timmerplaat van voor op de motorfietsen erboden wegens het gevaar dat men kon oplopen bij eventuele aanrijding. Nu keurt T'«n dit op de bromfiets goed! Ten tweede Zweren de automobilisten, dat het gele Plaatje als het donker is, absoluut niet te onderscheiden is J- W. V. Kindcrwagenwacht. Steeds als ik het bureau voor Zuigelingenzorg in de Mr. krlingstraat in Haarlem bezoek, erger ik "lij er aan, dat de moeders niet rustig in In wachtkamer kunnen zitten, omdat er a' een paar keer iets uit de buitenstaande kinderwagens is verdwenen. Weliswaar is er een briefje aangeplakt, waarop men verzoekt alles van waarde 0"e naar binnen te nemen. Maar dat valt °k niet altijd mee, als men al een kind a een tas of iets dergelijks te dragen beeft. Zou er nu niet iemand zijn, die enkele «ren per week 's middags op de kinder wagens kan passen? De moeders hebben "stellig gaarne iets voor over, als zij rus- binnen kunnen zitten zonder het be dauwende gevoel, dat er wat met de wagen kan gebeuren. EEN HAARLEMSE MOEDER. de afdeling Bennebroek-Vogelenzang van „Het Witte Kruis" financiële medewer king te verlenen ten behoeve van de bouw en exploitatie van een nieuw wijkgebouw te Bennebroek. Op welke wijze de mede werking zal geschieden is nog niet bekend. Het gemeentebestuur zal hierover nader overleg plegen met het gemeentebestuur van Bennebroek en met het bestuur der afdeling, waarbij het rekening zal houden met de besprekingen in de gemeente raadsvergadering. Bij het overleg zal aan dacht besteed worden aan het verlenen van garantie voor een te sluiten geldle ning en aan een bijdrage in het exploita tietekort. Politieverordening Nadat een commissie in de afgelopen twee jaar een ontwerp van een nieuwe al gemene politieverordening had samenge steld kregen de raadsleden gelegenheid hun mening kenbaar te maken. Hiervan maakte mr. De Jong Schouwen burg (C.H.) gebruik om hulde te bren gen aan enkele leden van de commissie die onder leiding van burgemeester dr. D. H. Peereboom Voller gewerkt heeft. Spreker noemde het grote aandeel dat mr. N. Reeling Brouwer heeft gehad. Deze heeft de bouwstoffen aangebracht.voor het ontwerp. Behoudens een punt kon spreker zich met het ontwerp verenigen. „Het schip kan te water worden gelaten en af gewacht moet worden of er kritiek komt. Later kan overwogen worden of wijzigin gen moeten worden aangebracht," aldus spreker. Mr. De Jong Schouwenburg stel de voor uit artikel 3, waar onder wegen onder meer wordt verstaan: portiekruim te, stoepen en ruimten, ongeacht of ze al of niet toegankelijk zijn, deze woorden te schrappen. Bij de stemming over het voorstel van mr. De Jong Schouwenburg staakten de stemmen (6-6), zodat het opnieuw in de vergadering van donderdag 21 augustus aan de orde zal komen. Dan zal de ver ordening ook definitief vastgesteld wor den. Het bestuur van de Stichting Openlucht theater Bloemendaal werd als volgt sa mengesteld: ir. P. C. Tirion (namens ge meentebestuur), de heer A. van Geluk (na mens stichters) en mr. N. Drost (als kunstlievend persoon). Tot adviserende leden weiden benoemd mr. J. W. de Jong Schouwenburg, de heer J. J. Jurrissen en mevrouw C. H. van de Stadt-Knapp. Voorts wijdde de vergadering een be spreking aan het plan van een aannemer vier woningen te bouwen aan de Generaal Winkelmanlaan in Aerdenhout, waarbij artikel 20 van de Wederopbouwwet toege past zal worden. Belanghebbenden kun nen eventueel bezwaren indienen tegen de bouw. In dat geval zal een partiëel uitbrei dingsplan moeten worden vastgesteld. De zorg voor de gemeentelijke orgelbe speling van donderdagmiddag in de Gro te Kerk te Haarlem was toevertrouwd a!an een der docenten van de Zprp^rgcademje voor orgel, professor Anton Heiller uit Wenen, die, sinds hij in 1952 de Zilveren Tulp won in het improvisatieconcours, een jaarlijks terugkerende gast in de stad aan het Spaarne geworden is en dienten gevolge met het koninklijke instrument van Christiaan Miiller volkomen ver trouwd raakte. Heiller begon met de grote Prelude en Fuga in Es, door het koraalvoorspel „Ach, bleib bei uns, Herr Jesu Christ" van Bach gevolgd. Dit leek mij echter niet zijn voor naamste, althans niet zijn meest karakte ristieke prestatie. Met een omvangrijk driedelig „Geistliches Konzert" van de Oostenrijkse componist Joh. Nepomuk David, welk stuk op de melodie van het ook door Hindemith (in zijn „Mathis der Maler" te pas gebrachte lied „Es sin- gen drei Engel ein siiszen Gesang" geba seerd is, speelde Heiller een hoge troef uit; als virtuoos beheerser van de klavie ren en inzonderheid als meester over het kleurpalet van het orgel. Er gaat in deze zeer gerekte compositie heel wat om. J. Nepomuk David speelt met zijn the ma als de kat met de muis en het is door de differentiatie der timbres dat klaar heid van tekening gebracht dient te wor den in het chromatische idioom van zijn diverterend betoog. Dit pittoreske interpreteren, tot in het oneindige gevarieerd, bleek een kolfje naar de hand van de Weense organist. Met meer dan gewone belangstelling hebben wij ook geluisterd naar de vertol king van Heillers liturgische muziek voor de dienst van Sacramentsdag: een voor spel dat het introitus „Cibavit eos" inleidt een korte parafrase op het offertorium „Sacerdotes" en een op de communio „Quotiescumque" met haar karakteristie ke kwintsprong als aanhef en tenslotte een naspel, waar in elke melodische zinsne de van de sëquenz „Lauda Sion" uitgespon nen wordt. Het is gebruiksmuziek, maar van een edel gehalte, zij gaat uiteraard rechtstreeks op haar doel af en vindt daar toe haar eigen vorm. Ook kregen wij Heiller nog als improvi sator te horen. Piet Kee had hem ter keuze twee thema's opgegeven. Doch daar het hun bleek, dat die gegevens met elkaar te combineren waren, verwerkte Heiller ze beide in zijn voor de vuist gespeelde fanta sie. Het werd een capricieus betoog, gees tig van tekening en sprankelend van kolo riet en als zodanig een meesterlijk voor beeld van een kunst, die, mede dank zij de Haarlemse orgeldagen, haar oude glorie weer beleeft. Jos. de Klerk De laatste wedstrijden om de beste pres taties en kampioenschappen Kring Haar lem KNZP worden maandagavond, aan vang kwart over zeven, door VZV in het zwembad „De Herenduinen" gehouden. Het volgende programma wordt afgewerkt: 200 meter schoolslag dames, 50 meter schoolslag jongens, 100 meter vlinderslag heren. 50 meter vlinderslag dames, 4 x 100 meter vrijeslag estafette heren, 4 x 50 meter wisselslag estafette dames. De exploitatie van de veerdienst over het Noorder Buiten Spaarne tussen Transvaalstraat en de Waarderhaven zal ingaande maandag 28 juli geheel door de gemeentelijke dienst van het Havenwezen geschieden. Voorlopig zal deze de dienst echter nog uitvoeren met het thans in gebruik zijnde materiaal. Later wordt dit vervan gen door de gemeentelijke veerpont, die tot de openstelling van de Prinsenburg voor het rijverkeer op 28 juli nog tussen de beide Spaarneoevers bij Droste vaart en vervolgens enige noodzakelijke voorzie ningen zal moeten ondergaan. Bovendien moet men het nodige rem- mingswerk maken. De dienst over het Noorder Buiten Spaarne zal uitsluitend geschieden op werkdagen van 6.15 tot 18.30 uur. De overneming van de veerdienst door het Havenwezen betekent een belangrijke verbetering voor de in Haarlem-Noord wo nende werknemers van de industrieën in de Waarderpolder, doch niet minder voor de bewoners van deze polder, onder wie ook die van de Waarderhaven en het Waarderveld. De Pakistaanse ambassadeur, begum Liaquat Ali Khan, heeft donderdag een bezoek gebracht aan de drukkerij van de Grafische Inrichting Joh. Enschedé en Zoon n.v. te Haarlem. Zij werd ver gezeld door de ambassaderaad, de heer Chaudhuri, en de tweede ambassadesecre taris de heer Karim. Met grote belangstelling bezichtigde zij de aanmaak van bankbiljetten en postzegels, alsmede de andere afdelingen van het bedrijf, onder meer die waar korans voor Pakistan worden gedrukt. De ambassadeur werd ontvangen door de president-directeur, de heer B. F. Enschedé en de andere directeuren van het bedrijf en gebruikte na afloop van het bezoek de lunch in het museum Enschedé. Advertentie Die lekkere melk te morgen, maar ook overmorgen nog goed Haarlem. Bij de in Haarlem gehouden examens voor het mulo-diploma zijn geslaagd: de dames G. G. den Dekker, Zwanenburg; B. E. van Bem- mel. Badhoevedorp; A. J. Overzier, B. Goëbel. B. H. A. Schoorl, M. v. d. Graaf. Velsen, F. A. van Galen. E. J. Heringa, C. v. d. Gevel. A. C. Hogendijk. M. Boellaard, M. A. Moeke. H. E. van Elphen, J. Lensveldt. C. de Graaf. J. Klingers. Ch. Schipper, J. M. M. de Jong. allen te Haarlem; S H. w. Vreeken, NieuW-"Vennep; E. Seinen. Hoofddorp: M. A. Klut. W. L. Holtkamp, Sant poort en G. Grapendaal, Beverwijk ep de heren F Brusselaars. B. W. J. Reimers. Zwanenburg. M. A. Krijnen, W. de Wit. Velsen: J. C. Stroot- man, J. J. M v. d. Peet, E. H. M. Brandt, Haar lem; B. Bras. Beverwijk; D. Hoeflake, Santpoort: A. Peters. Hoofddorp; A. R. Amba. Heemstede en W. Hendrikse, Zandvoort. Haarlem. Bij de in Haarlem gehouden hoofd akte-examens zijn geslaagd voor de gehele akte: mej. Van Kuyeren. Santpoort; A. Mizée, Haar lem; Schockman. Waarland; M. W. Kooien. Haar lem; Th. M. Remmerswaal. Haarlem; Terwischa Van Scheltinga. Haarlem; R. Töning. Haarlem; D. Bakker. Zaandam: H. v. Vliegen. Callandsoog: L. Prins. Hoorn: J. Kiefte, Den Helder: D. Kuipers. Overveen: J. Maas. Schagen: A. Dalman. Amster dam: mevr. G. Jansen-Badenhuizen, Amsterdam; mej. A. v. Eek, Santpoort: M. L. van der Ben. Amsterdam; W. B. Alofsen, Amsterdam. - Voor gedeelte B: N. C. de Graaff. Amsterdam: J. H. Glotzbach. Amsterdam; J. G. v. Dam. Wormer; G. Boddé, Zandvoort; J. Bootsma, Monnikendam; D. W. Bos, Amsterdam; J. Bot, Amsterdam; L. Bruinenberg, Alkmaar: W. Simonse, Den Helder; H. C. J. Sloof, Haarlem; P. F. Struiksma, Enk huizen; C. Slot, Wormerveer. Utrecht. Voor het examen M.O. lichamelijke oefening is geslaagd: mej. M. Hoogeveen,Haarlem. „Het is een ieder, tenzij daartoe gerechtigd, verboden op de openbare weg: a. te leunen tegen of zich te be vinden op brugleuningen, hekken, schuttingen of per celen: b. te zitten of te spe len op of in raamkozijnen, drempels, stoepen, bordessen, kettingen of hekken; c. zich op voor anderen hinderlijke wijze in portieken op te houden; d. zich zonder nood zaak op voor het verkeer hinderlijke wjjze op te hou den." Aldus artikel 35 van de Al gemene Politie Verordening van Haarlem. Een artikel waarmee overigens, zowel door de Haarlemmers als door de politie nogal eens de hand wordt gelicht. Immers volgens deze be paling zijn alle bikkelende meisjes en knikkerende jon gens in overtreding, evenals de bejaarden, die op hun stoepje in de zon zitten te dommelen. Ook de meisjes, die op de foto zo vrolijk rek- stokje spelen aan de kettin gen tussen de paaltjes. In de meeste gevallen zal de politie met een wijze glimlach de ogen sluiten voor de overtre dingen van dit artikel. Toch kunnen wij ons voorstellen, dat een agent de kinderen, die in de .onmiddellijke na bijheid van het voortrazende verkeer gymnastiekoefenin gen doen aan paaltjes die juist voor een veilige af scheiding van rijbaan en trottoir zijn aangebracht, wel eens zullen wegjagen. Hetgeen dan alleen maar gebeurt om die kinderen te beschermen. Eén van de vele taken van de politie, die in haar werk juist gesteund wordt door de bepalingen van de politieverordening, die soms enigszins ouderwets aandoen. Maar daarvoor da teren vele van die artikelen dan ook van menig jaartje her. WIST U OVERIGENS, dat het ook verboden is op of aan de openbare weg of op of in voor het publiek toe gankelijke plaatsen, winkels daaronder begrepen, auto maten of toestellen, bestemd voor spel, ook ander dan hazardspel, aanwezig te heb ben? Voor zover er tenminste niet in voorzien is in artikel 254bis van het Wetboek van Strafrecht, alsmede in de Loterijwet van 1905. Geluk kig staat er echter ook in de verordening, dat biljarts na drukkelijk van deze verbods bepaling zijn uitgezonderd. Daar hebben we ons iets op de hals gehaald met die cy- clame, die wij in deze rubriek verleden week tot „wonder"- cyclame uitriepen. Tientallen verbaasde telefoontjes en brieven waren het gevolg. En terecht! Want al is, voor wie het zien kan, heel dat proces van openbreken en bloeien altijd weer een won der, in deze nuchtere wereld is het maar beter niet al te gauw over een wonder te reppen. Hierbij zij dan zake lijk vastgesteld, dat de bloei van de betreffende cyclame zonder nu helemaal gewoon te zijn, nochtans niet als een wonder mag worden geka rakteriseerd. Er bloeien vele cyclamen in onze bloemen stad en daarbuiten. Mis schien wel wat vroeger dan andere jaren. Wij wachten nu met spanning op het be richt dat intussen ook de chrysanten zijn opengegaan. Naar aanleiding van het stukje „Tips voor trips" in „Zeven dagen Haarlem" van vorige week vrijdag vroegen verscheidene lezers ons, waar die fleurige folder tjes van de NACO in Haar lem verkrijgbaar zijn. Wel nu, dat is bij n.v. Reisbureau Cebuto, Grote Houtstraat 124. Kosten? Geen. Als iemand u de ligging zou vragen van het duizend jarige rijk, zoudt u wellicht het antwoord schuldig blij ven. Behalve wanneer u een Workumer bent. Dan zoudt u prompt de naam van uw ge boorteplaats noemen. Inder daad dateren de grondves ten van Workum uit de ja ren negenhonderd- Vorig jaar augustus vierde deze aardige plaats in de zuidwesthoek - van Friesland zijn 1050-jarig bestaan, Alles goed .en wel,, v zult ge misschien zeggen, maar wat moet=»deze mede deling in „Zeven dagen Haarlem"? Er is toch wel enig ver band tussen Workum en onze goede Spaarnestad. Bij al het feestvieren vorig jaar in Workum is er namelijk ook een serieuze daad ge steld. Er is toen opgericht de Vereniging van Oud-Wor- kumers. Het initiatief hier toe ging uit van een sinds jaren in Haarlem wonende oud- Workumer, de heer F. S. de Vries, Jepthastraat 52 in Haarlem-Noord. Hij werd meteen tot secretaris van de vereniging gekozen. Als Fries en vooral als Workumer in hart en nieren is de heer De Vries bijzonder aan zijn ge boortegrond gehecht. En met hem tal van oud-Workumers, ook al zijn er vele van hen al bijna een mensenleeftijd in andere bodem „vastge- worteld". Deze oude, niet- roestende liefde voor „It Heitelan" komt tot uiting in de briefwisseling, welke de heer De Vries met menig oud-Workumer voert. Veelal geschiedt dat naar aanleiding van de „Fryske Brief", die hij wekelijks in de Workumer krant „Friso" schrijft. Sinds 1946 zijn er wel zo'n zevenhonderd van deze epistels uit zijn pen ge vloeid. De lezerskring van de „Friso" beperkt zich niet tot Workum. Niet alleen zijn de abonnees over heel Ne derland verspreid, maar de Workumer krant komt ook in de brievenbussen in Ame rika en Canada waar oud- Workumers wonen als een welkome groet die duizenden kilometers overspant. De Vereniging van Oud- De afdeling Haarlem van de Kring van Draaiorgel vrienden laat weer van zich horen. Maandagavond wordt namelijk een draaiorgelcon cert gegeven voor de bewo ners van het Tehuis voor ouden van dagen a./d Scho tersingel 2. Het pierement „De vier jaargetijden" van de heer Jansen zal zijn klan ken in de tuin van het tehuis uitstrooien. Is het maandag avond echter slecht weer, dan wordt het concert een week uitgesteld. De organi satoren hebben enkele at tracties in petto. Jongens en meisjes in de leeftijd tussen tien en vijf tien jaar, die van een fijne kampeerweek willen genie ten, kunnen zich voor deel neming aan een van de va kantiekampen van het Haar lems Speeltuin Verbond nog opgeven op het kantoor van het verbond, Schoterweg 83 in Haarlem-Noord. De kam pen duren elk een week. En wel van maandag 21 tot en met zaterdagmorgen 26 juli, van maandag 28 t./m. zater dagmorgen 2 augustus en van maandag 4 augustus t./m. zaterdagmorgen 9 augustus. Gekampeerd wordt in grote twaalfpersoonstenten in de duinen bij IJmuiden, ingang achter de grote fiet senstalling aan het einde van de Strandweg. De kosten zijn 14,voor leden van het verbond en 16,voor niet-leden, per persoon. De deelnemers vertrekken 's maandagsochtends om kwart voor tien per bus van 't Stationsplein in Haarlem. Workumers stelt zich ten doel deze banden nauwer aan te halen en te verstevi gen. Grote verwachtingen heeft het bestuur van de grote samenkomst van oud- Workumers, die op 6, 7 en 8 augustus in Workum plaats vindt. Dan zullen velen el kaar na jaren weer ontmoe ten in hotel „De Wijnberg" op de Merk. Op het programma staan een algemene ledenvergade ring, bezichtiging van plaats en omgeving, .autobustrips, gezamenlijke koffiemaaltij den met als besluit een ge zellige afscheidsavond, aan geboden door de vereniging „Plaatselijk Belang". Voor alle oud-Workumers, „waar ook ter wereld", een unieke gelegenheid om oude her inneringen op te halen en te zien hoe de zaken er in „het duizendjarige rijk" voor staan. Advertentie Een excellente sigaar met het verfijnde Elisabeth Bas aroma. overheerlijk tot de laatste trek Tengevolge van een verkeersongeval heeft de vierenvijftigjarige chef-monteur M. G. van Regteren uit Haarlem vanoch tend te Rotterdam een schedelbasisfrac- tuur opgelopen; hij is in het Westerzie kenhuis opgenomen. Op de Vondelingen- weg bij de Waalhaven stapte hij uit een autobus en wilde hij achter deze bus langs de weg oversteken. Daarbij werd de Haarlemmer aangereden door een brom fiets. De berijder van de fiets, een achten twintigjarige Rotterdammer viel en moest met snijwonden aan de knie naar het zie kenhuis Coolsingel worden gebracht. Voor de competitie van de Haarlemse Cricket Bond zijn voor zaterdag de vol gende wedstrijden vastgesteld: Haarlem 4- R. W. c (Donkerelaan, Bloemendaal); R. W. a-Haarlem 3 (Spanjaardslaan, Haar lem); BMHC 2-R. W. d (Zomerzorger- laan. Bloemendaal). Advertentie VoetfieGMfi c/ej'&ui/ce ty'nr fLi n eew, dcuz f&z met HAAS GZyin Voor het vijfkringen-waterpolotoernooi heeft het Haarlems zevental donderdag avond in Rotterdam de strijd aangebonden tegen het Rotterdams zevental. Fons Roo- zekrans opende voor Haarlem de score, waarna Vrolijk en Iwan Smaling de Rot terdammers de leiding in handen speel den. Nadat Entrop er drie-één van had gemaakt ging de rust in. Na de hervatting zette Haarlem alle krachten in om het verloren terrein te herwinnen. Een schot van Prins miste het doel, waarna Rotterdam de Haarlem-ver dediging fel ging bestoken. Rotterdam maakte het half dozijn doelpunten vol. Pas daarna schoot Sint voor Haarlem raak. Tenslotte zond Fons Roozekrans de bal met een doorslag het Rotterdamse doel in. Bij de stand zes-drie bleef het. Het Amsterdams zevental bond de strijd aan tegen de Midden-Nederlanders, die in de AZPC'er Fred van Dorp een schutter hadden die achtmaal raak schoot. Amster dam stelde daar slechts één doelpunt tegenover. Rotterdam 3 Midden v. Ned. 3 Amsterdam 4 Haarlem 3 Den Haag 3 0 0 0 1 3 2 1 0 2 3 2 1 0 1 0 18—11 18— 6 20—19 8—17 9—20 Donderdag arriveerde een nationale dansgroep uit Ceylon, die een wereldtour nee maakt, op Schiphol. Het gezelschap bestaat uit negen mannen en één meisje, Amarawathie Guneya, de dochter van de leider van de groep Nittawala Mulyak Dessalage Guneya. Óp 19 juli zal het ge zelschap zoals wij reeds vermeldden een voorstelling geven in Bloemendaals Openluchttheater. Het hoofddoel van deze wereldtournee is Vancouver, waar de dansers ter gele genheid van het honderdjarig bestaan van Brits Columbia voorstellingen zullen ge ven. Nieuws in het kort Postdirecteur te Halfweg. Bij beschik king van de directeur-generaal der poste rijen, telegrafie en telefonie is de hoofd employé eerste klasse der P.T.T., de heer Th. Schrama te Veenendaal ingaande 1 ok tober benoemd tot directeur van het post en telegraafkantoor te Halfweg. Uit boom gevallen. Donderdagavond om acht uur is een veertienjarige jongen uit Overveen bij het klimmen in een boom in het plantsoen op het Joan Mauritsplein gevallen. In bewusteloze toestand is hij naar het Marinehospitaal vervoerd. Geble ken is, dat de jongen een hersenschudding had opgelopen. Jeugdnatuurwacht. Op woensdag 23 juli om negen uur zal de Heemsteedse loco burgemeester, wethouder E. J. van Lent, in het Minerva-theater te Heemstede de nieu we leden van de Heemsteedse Jeugd natuurwacht installeren. Deze plechtigheid geschiedt onder auspiciën van de Heem steedse Vereniging voor School- en werk- tuinen. BRUSSEL (Belga) De directie van de Brusselse wereldtentoonstelling heeft berichten over een dreigende staking van het personeel der Expo tegengesproken. Erkend werd dat er woensdagavond een bemiddelingsvergadering gehouden is on der auspiciën van het ministerie van Ar beid, er is nog geen definitieve beslissing genomen. In het toernooi om de Frans Hals-be ker heeft EDO eindelijk zijn eerste ne derlaag te incasseren gekregen. Donder dagavond was HBC op bezoek en de Heemsteedse ploeg zegevierde met drie twee. Beide ploegen moesten door de va kanties met enkele invallers spelen. Zij gaven elkaar in het veld heel weinig toe. HBC opende de score door Kors, waar na Smit voor EDO de gelijkmaker scoor de. Maar nog in de eerste helft nam HBC opnieuw een voorsprong, ditmaal door Siem de Reus. Met een-twee werd ge draaid. Na de pauze was EDO aanvan kelijk wat sterker en door Hitma werd de balans in evenwicht gebracht. In de spannende strijd om de overwinning was HBC de gelukkige en door De Reus werd het tenslotte drie-twee voor HBC. Er rest nu nog de wedstrijd EDO—Bloe mendaal, die in de loop van de volgende week zal worden gespeeld.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5