Washington bezint zich op de tactiek der komende dagen Kroesjtsjev's voorstel tot topoverleg in overweging HET WEER Explosie in tunnel in Servië: 25 doden Kroesjtsjev's brief brengt Londen en Parijs niet van hun stuk OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Overleg met nieuwe leiders van Irak en vorst van Koeweit Ambassadeurs van Irak kiezen partij Onderlinge strijd in Beiroet opgelaaid 73e JAARGANG No 9 MAANDAG 21 JULI 1958 303 e JAARGANG No 16- Amerikaanse kruiser in Amsterdam Japans compromis Enkele buien Russische vrijwilligers? „Zeg ja!" Het woord is aan... Dr. Meyers premier van Noordrijn-Westfalen NASSER HAD DRUK WEEKEINDE Stier jaagt wachtende treinreizigers uiteen Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 (6 lijnen) Directie, Redactie, Administratie. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Haarlems Dagblad Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Abonnement p. week 59 ct, p. kwartaal 7.65, fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman NEW YORK (Reuter) Het grootste deel van de staf van de Iraakse missie bij de UNO heeft, naar rqen meent te weten, besloten instructies van de nieuwe rege ring op te volgen. De vaste vertegenwoordiger van Irak bij de UNO, dr. Abbas, heeft daarentegen vrijdag in de Veiligheidsraad gezegd, zich te zullen houden aan instructies van het ministerie van Buitenlandse Zaken van de Arabische Unie in Amman (Jordanië). De Iraakse ambassadeur in Bonn, Ali Haider Soelaiman, die tevens gezant is voor Nederland, heeft zondagavond ver klaard dat de gehele ambassade achter de nieuwe regering in Bagdad staat. LONDEN (Reutel-) Het personeel van de Iraakse ambassade heeft, op de leiding na, besloten aan het nieuwe republikeinse regime in Bagdad te gehoorzamen. De ambassadeur, prins Zeid, die voor de troon in aanmerking komt nu zijn achter neef koning Feisal en' diens oom, prins Abdoel Illah dood zijn, vertoeft in Rome. De zaakgelastigde tijdens zijn afwezigheid, Al-Askari en zijn plaatsvervanger, Moe- nir Rasjid, hebben zich niet voor het nieuwe regime uitgesproken. Het „Foreign Office" heeft nog geen officiële mededelingen over deze kwestie ontvangen. Al-Askari sprak zondag telefo nisch persberichten tegen, volgens welke er meningsverschillen op de ambassade zouden bestaan. Doch kolonel Hadjali, militair attaché, verklaarde zondagochtend tegenover de pers, dat het personeel alleen maar de ambassadeleiding gehoorzaamt, zolang de bevelen niet in strijd zijn met bevelen uit Bagdad. Een hoge functionaris van de Jordaanse ambassade in Londen heeft zondagavond medegedeeld, dat Tarik Al-Askari, de zaakgelastigde van de Iraakse ambassade, zijn bureau verplaatst naar de Jordaanse ambassade, waar hij zou samenwerken met Monem Rifai, de Jordaanse ambas sadeur in Engeland. De Amerikaanse kruiser „Canberra" is zaterdag aan de Sumatrakade te Amster dam gemeerd voor een vijfdaags bezoek aan Nederland. Het schip heeft een waterverplaatsing van 17.200 ton en een bemanning van 84 of ficieren, 188 adelborsten en 1210 onderof ficieren, korporaals en manschappen. De „Canberra" die deel uitmaakt van de tweede Amerikaanse vloot, is uitgerust met geleide projectielen van het type „Ter rier" ter bestrijding van luchtaanvallen. Hiervoor staan op het achterdek twee lan- ceerinrichtingen elk met twee projectielen die 8,20 meter lang zijn en een snelheid van ongeveer 1500 mijl per uur kunnen be reiken. De „Terrier" is bestemd voor het vernietigen van snelle vliegtuigen op gro te hoogte en wordt door radar naar zijn doel geleid. De „Canberra" neemt met de 42 an dere schepen van de tweede Amerikaanse vloot deel aan oefeningen in de Atlanti sche Oceaan. De onderzeeërs „Bang" en „Entemedor", die eveneens de Amster damse haven zouden bezoeken, zijn naar elders gedirigeerd. De kruiser werd in 1943 te water gelaten en heeft in de Stille Oceaan deelgenomen aan de strijd tegen Japan. (Van onze correspondent in Washington) Zondag hebben eerst de ministers Lloyd en Dulles en daarna president Eisen hower met zijn voornaamste medewerkers in Washington beraadslaagd over de in de eerstkomende dagen te voeren tactiek. Tot de discussie behoorde ook het Ontwerpen van een antwoord op Kroesjtsjev's voorstel morgen in Genève een topconferentie over het Nabije Oosten te beleggen. De Britten en Amerikanen zijn het daarover in grote trekken eens geworden. Zij willen eerst zien of de Veiligheidsraad in staat zal zijn een compromis te vinden, waarbij Amerikaanse, en zo mogelijk ook Britse, troepen vervangen kunnen worden door UNO-groepen. Met name in Jordanië zal zulk een oplossing moeilijk tot stand zijn te brengen. Daar is nog geen UNO-groep aanwezig en het zal extra moeilijk zijn aan te tonen dat Jordanië bedreigd wordt door indirecte agressie. Het Westen zal de Russen doen weten dat de constructief lijkende pogingen in de UNO thans niet moeten worden verstoord. Tevens échter zullen de Verenigde Staten en Groot- Brittannië de mogelijkheid niet uitsluiten dat onder UNO-auspiciën een confe rentie op hoog niveau kan worden gehouden. Het is nog niet duidelijk of dit op ministersniveau dan wel op het niveau van staats- en regeringshoofden zal zijn. In geen geval kan zulk een conferentie reeds morgen bijeenkomen. Voor een eventuele ontmoetingsplaats komen New York en Genève in aanmerking. Aan vankelijk reageerde men in Washington vrij negatief op Kroesjtsjev's voorstel, doch thans is een meer tegemoetkomend antwoord te verwachten. Men heeft namelijk ingezien dat een afwijzend antwoord een ongunstige indruk zou maken op de wereldopinie. Bovendien zouden de Britten het daardoor extra moeilijk krijgen met hun oppositie. Intussen is er kennelijk een kentering gekomen in het getij. Vorige week zag het er een ogenblik naar uit dat de springvloed der westerse militaire macht ook Irak zou bereiken. Thans moet men voorbereid zijn op eb. In Washington kan men niet schat ten hoe lang de Amerikaanse troepen in Libanon zullen blijven, doch men denkt aan weken of maanden en niet aan jaren. De eb zal intreden onder één voorwaarde, namelijk dat een UNO-groep al of niet gewapend de Amerikaanse, en op den duur ook de Britse, legers zal vervangen, teneinde, althans voorlopig, de regimes in Libanon en Jordanië te redden en, voor zover mogelijk, het prestige te redden van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië. Meer en meer legt men in de commen taren nadruk op het feit dat de Verenigde Staten moeten Ieren constructief samen te werken met de Arabische nationalisten. De ironie van het lot is dat juist na de drama tische gebeurtenissen van de laatste week de aandrang_in de Verenigde Staten sterker is geworden "om te zoeken naar een betere verstandhouding met Nasser. Zowel oud president Truman als de belangrijke repu blikeinse senator Smith van New Jersey wil Nasser uitnodigen voor een bezoek aan Washington. Het is echter zeer de vraag of een goede verstandhouding met de Arabi sche nationalisten voorlopig mogelijk zal zijn. Men moet ook niet vergeten dat de Russen het Westen altijd een slag vóór zijn bij het dingen naar de Arabische welge zindheid. Het Westen kan niet, zoals de Russen, de Arabieren eventueel steunen in hun actie tegen Israel, en liquidatie van de Joodse staat is nog altijd de grote wens van de Panarabische beweging. Gedurende het weekeinde hebben de Japanners ijverig gedokterd aan een reso lutie in de Veiligheidsraad die een UNO- groep de taak van de Amerikaanse mili tairen kan doen overnemen. De Amerika- Verwachting tot morgenavond: Koel weer met veel bewolking en enkele buien. Matige tot krachtige wind tussen zuidwest en noordwest, maar in het noor den van het land tijdelijk zwak ke en veranderlijke wind. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT! UIT! TIEN PAGINA'S. Het Amerikaanse oorlogsschip „Can berra", dat zaterdag in de Amsterdam se haven arriveerde, is uitgerust met lange-af stand-raketten. BEIROET (AFP) Libanese opstande lingen hebben in de nacht van zondag op maandag tweemaal een hevige aanval on dernomen op een gevangenis te Beiroet, waarin politieke gevangenen zjjn opgeslo ten. Het Libanese leger sloeg de aanvallers, die zware verliezen leden, af. Een brandbom heeft in de nacht in een loods op het vliegveld van Beiroet brand veroorzaakt. In de onmiddellijke omgeving bevonden zich Amerikaanse vliegtuigen, die echter niet werden beschadigd. nen zouden die UNO-groep het liefst ge wapend willen zien, doch de Britten lijken dagr minder belang aan te hechten. De Sovjet-Unie zal vrijwel zeker geen ge wapende UNO-groep wensen en het blijft zeer de vraag of de Sovjet-Unie niet iedere Japanse resolutie door haar- veto om hals zal brengen, want voor de communisten is het stellig aantrekkelijk de Amerikanen en Britten nog een tijdje gevangen te houden in hun onpopulaire positie. Voor de Russen is het daarbij niet moeilijk argumenten te vinden tegen een UNO-actie in Libanon en Jordanië. De UNO behoort zich niet te mengen in de binnenlandse zaken van enig land en de communisten stelle'n de span ningen in deze landen voor als intern. De zijdelingse agressie, welke het Westen wil tegengaan, is helaas moeilijk definieer- en aanwijsbaar. Wat Japan beoogt zal meer kans hebben in een speciale UNO-Assem- blée dan in de Veiligheidsraad, want het is moeilijk in zulk een Assemblée een meer derheid van tweederden te vinden, die de Amerikaans-Britse actie zal goedkeuren, doch het is mogelijk dat tweederden der UNO-leden een oplossing wil steunen, waardoor de Amerikaans-Britse actie zo elegant, mogelijk tot een eind kan worden gebracht. Zelfs Djawad, de man die Irak als zijn nieuwe vertegenwoordiger naar de Veilig heidsraad heeft gezonden, doch die daar nog niet is aanvaard, verklaarde zondag voor de televisie dat zijn land eventueel de Japanse resolutie zou steunen. Gevraagd naar Iraks houding ten aanzien van het Bagdad-pact, verklaarde deze handige ad vocaat dat Irak in elk geval een opzeggings termijn van een jaar in acht zal nemen. Djawad verklaarde zich tegen een even tuele intocht van Russische militairen in het Nabije Oosten. Kennelijk wenst hij een goede indruk te maken. Djawad acht nationalisering van de olie uitgesloten en betoont zich tevreden met de helft der olie-inkomsten, zolang andere landen geen gunstiger regeling hebben weten te bedin gen. Intussen is het nog niet zeker dat de opzienbarende gebeurtenissen in het Nabije Oosten teneinde zijn. Djawad gewaagde namelijk van de mogelijkheid dat Koeweit nauwer betrekkingen zal aanknopen met Irak en Egypte. Djawad verklaarde, dat zijn regering zal „trachten" het zonder economische en militaire hulp van de Sovjet-Unie te stellen. Hij zei dat Irak vier jaar lang met de leden van het pact van Bagdad heeft samengewerkt „om te voor komen dat de Sovjets in het Nabije Oosten doordringen". De Iraakse regering acht het pact echter „niet geschikt voor de ver anderde wereld". Irak zou daarom trachten wijzigingen aan te brengen in het pact. Volgens Djawad hebben de Libanon en Jordanië juridisch het recht Amerikaanse en Britse troepen binnen hun grenzen te halen. Op morele gronden kan de uitnodi ging zijns inziens echter niet worden ver antwoord. NEW YORK (Reuter) De New York Times weet te melden dat Kroesjtsjev tij dens het onderhoud dat hij donderdag met president Nasser van de Verenigde Arabi sche republiek heeft gehad, tegen Nasser gezegd heeft dat er op de Russische vlieg velden „vrijwilligers" klaar staan om naar het Nabije Oosten te gaan, zodra Nasser er om zou vragen. Het bericht in de New York Times is afkomstig uit. Caïro. In Egyptische kringen had men verklaard dat dit het antwoord is geweest van Kroesjtsjev op de vraag van Nasser welke hulp hij van Rus land kon verwachten in geval de westelijke mogendheden Syrië of Irak zouden aan vallen. KOPENHAGEN (UPI) Het Deense blad „B.T." heeft een typografisch beroep op Eisenhower, Macmillan en De Gaulle ge daan Kroesjtsjev's voorstel te aanvaarden. De gehele voorpagina was zwart, waariri wit uitgespaard de woorden :„Zeg ja!" Advertentie SUèDE JASJES IN KLEUREN Op het strand te Katwijk aan Zee is de jaarlijkse bondsstranddag gehouden van de Koninklijke Nederlandse Bond tot Redden van Drenkelingen. De Kat- wijkse motorreddingboot „Baron van Cattendijke" voer uit om enkele opva renden van een ver in zee „omgesla gen" sloep te redden. Met een heli kopter van de marineluchtvaartdienst, werd een drenkeling uit een rubberboot opgepikt en aan het strand afgezet. Een tweetal „Avengers"eveneens van de M. L. D., verleende daarbij assis tentie. De traditionele roeiwedstrijd met sloepen tussen mannen van de K.R.B. en personeel van het vliegkamp werd gewonnen door de mensen van de reddingsbrigade. W. H. A u d e n De mens is een dier, dat zich niet ver der kan ontwikkelen wanneer niet vol daan is aan zijn onmiddellijke materiële behoeften. BELGRADO (UPI) In de midden tunnel van een elektrische centrale in Zuidwest-Servië heeft zich een ontploffing voorgedaan die aan 25 arbeiders het leven heeft gekost. De toestand van tien gewon den wordt kritiek geacht. De reusachtige centrale bevindt zich in een geheime mi litaire installatie in Kokin Breg, een gloednieuwe stad. Een bijzondere commissie van onder zoek heeft de oorzaak van de ontploffing nog niet kunnen vaststellen. De mogelijk heid van sabotage achten de autoriteiten uitgesloten. Het gebied wordt dermate streng bewaakt dat het onmogelijk zou zijn om er binnen te dringen, aldus werd verklaard. Door de explosie werd de middentunnel volkomen vernield. Een ploeg van 35 man werd onder tonnen puin begraven. Het duux-de twee uur voordat men de stoffe lijke resten en de ernstig gewonden had geborgen. .Volgens de doktoren kunnen de tien gewonden niet in leven worden gehou den. De reddingswerkzaamheden werden bemoeilijkt door giftige gassen. DüSSELDORF (DPA) De landdag te Düsseldorf heef christen-democraat dr. Franz Meijers met 103 tegen nul stemmen, bij 94 onthoudingen gekozen tot minister president van Noordrijn-Westfalen. CAIRO (AFP) De president van de Verenigde Arabische Rupubliek, Nasser, is maandag na zijn reis naar Joegoslavië en Moskou en de besprekingen met Iraakse ministers te Damascus te Caïro terugge keerd. Nasser heeft zondag te Damascus een langdurig onderhoud met de Russische (Van onze correspondenten) Officieel commentaar op Krocsjtsjevs voorstel tot een onmiddellijke topconferen tie is in Londen nog niet beschikbaar, al wordt het onmogelijk geacht een derge lijke conferentie hals over kop bijeen te roepen. Kroesjtsjevs propagandakreten hebben alleen ten doel indruk te maken op de publieke opinie, speciaal in de neu trale l°nden, zo meent men. Londen be seft echter dat het Sovjet-initiatief juist vanwege de propagandistische uitwerking op positieve wijze moet worden beant woord. Vandaar dat in de Britse hoofd stad het proefballonnetje is opgelaten binnenkort onder gezag van de UNO een speciale topconferentie over het Nabije Oosten te houden. Dit zou betekenen dat Kroesjtsjev naar New York zou moeten komen. Londen wijst Kroesjtsjevs voor waarden voor een dergelijk overleg af. De tekst van zijn verklaring heeft scherpe cri- tiek uitgelokt wegens de onjuistheden en de valse beschuldigingen, welke zij bevat. Nogmaals wordt onderstreept dat de Brits-Amerikaanse actie de toestand in het Nabije Oosten heeft gekalmeerd en gesta biliseerd. De Sovjet-Unie tracht daaren tegen door woordgeschetter en wapenge kletter paniek te zaaien, hetgeen het hoofddoel van Kroesjtsjevs oproep wordt geacht. Groot-Brittannië zal over het plan voor een speciale topconferentie over het Nabije Oosten, voordat dit een definitief karakter krijgt, zijn bondgenoten en het Gemenebest raadplegen, hetgeen tijd kost. Blijkbaar is zulks als een koude douche voor Kroesjtsjev bedoeld. H:'i zal moeten wachten. De algemene opvatting is echter dat er snel zal moeten worden gehandeld. De Een losgebroken stier heeft vanmorgen om en op het Utrechtse centraal station grote consternatie veroorzaakt. De stier, die naar het slachthuis aan de Amster damse Straatweg werd overgebracht, rukte zich los, liep via een zijstraat de spoorbaan op en holde naar het centraal station, waar hij op een der perrons be&indde. Daar stonden forensen en vakantiegangers dicht opeen gepakt te wachten. Het dier stoof op de naar alle kanten wegspringen de mensen in. Een van hen, een inwoner van De Wijk bij Meppel kreeg een stoot, waardoor hij tegen de stenen muur van het stationsgebouw smakte. Hij kreeg ech ter geen letsel en kon zijn reis voortzetten. De stier had inmiddels het station op de gebruikelijke manier, namelijk door de hoofduitgang, verlaten en was naar het Moreelsepark gegaan. Hij was toen zo danig gekalmeerd, dat hij zich zonder tegenstand liet vangen. Korte tijd later arriveerde een veewagen, waarmee het dier- naar het slachthuis werd gebracht. vraag is echter nog altijd of het Westen bereid is de Russen een stem te geven in het Nabije Oosten, dat tot de traditionele westelijke invloedssfeer behoort. Oppositieleider Gaitskell, die in het Lagerhuis heeft gepleit voor een onmid dellijk topgesprek met de Russen, wil dat Macmillan Kroesjtsjevs voorstel met beide handen aangrijpt. Nu Irak zich behoorlijk gedraagt zwijgt het gepraat over weste lijke interventie in dat land. De olie blijft naar het Westen vloeien. Dat is een kwes tie van zelfbehoud voor Irak. Het Westen doet niet meer dan de wacht betrekken in de randgebieden. Koeweit en Bahrein zijn voor Groot-Brittannië, dat daar de meeste olie vandaan haalt, belangrijker dan Irak. Zolang het Westen Bagdad niet aanraakt, zal er geen sprake van rechtstreekse Rus sische inmenging zijn. Nasser heeft er al lerminst belang bij dat het Nabije Oosten een tweede Korea wordt. Pas als laatste wanhoopsmiddel zal hij Russische vrijwil ligers binnenhalen. Voor Nasser betekent dit een extra verzekering dat het Westen Bagdad en de Verenigde Arabische Repu bliek met rust zal laten. Premier Macmillan keerde gisteravond van zijn landgoed in Sussex naar Downing Street terug waar hij over Kroèsjtsjevs brief confereerde met enkele ministers. Vandaag zal het kabinet bijeenkomen. Selwyn Lloyd is uit Washington terugge keerd en zal verslag uitbrengen over zijn ontmoeting met Dulles. In elk geval wordt een spoedig antwoord aan Kroesjtsjev verwacht. Het wordt zo goed als zeker een beleefd neen. Het Westen zal duidelijk maken, dat het allerminst gelooft dat in het Nabije Oosten een militair conflict is begonnen. Het is bereid met hem de si tuatie te onderzoeken op een algemene topconferentie, waar ook de ontwapening, de Europese veiligheid en kernproeven aan de orde gesteld zullen worden. In Parijs verwacht men, dat de perma nente NAVO-raad de westelijke houding ten aanzien van het voorstel vandaag zal bespreken. Naar het Franse oordeel recht vaardigt de situatie in het Nabije Oosten in genen dele de dramatische toon van de brieven van Kroesjtsjev. Dat is een van de belangrijkste passages uit het officiële, voorlopige commentaar, van het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken op de brief van Kroesjtsjev. Generaal De Gaulle keerde zondag in de loop van de dag uit Colombey-les-deux-Eglises naar Parijs terug voor beraad met zijn naaste mede werkers en zijn minister van Buitenlandse Zaken, Couve de Murville. Voor Frankrijk is het ontvangen van de Russische brief meer of minder een poli tiek succes omdat Londen en Washington de vorige week zonder voorafgaand over leg troepen naar Libanon en Jordanië heb ben gezonden, terwijl zij thans, bij hun reacties op het Russische initiatief, moeilijk zonder ruggespraak met Frankrijk kunnen handelen. De woordvoerder van het Franse mini sterie van Buitenlandse Zaken zei niet al leen dat De Gaulle de situatie in het Nabije Oosten niét als dramatisch beschouwt. maarschalk Roedenko gehad. Zondagavond pleegde Nasser, eveneens in Damascus overleg met prins Abdoellah Salem el Sabah, de vorst van het olierijke Britse protectoraat Koeweit, aldus meldt radio- Caïro. Radio-Carïo meldde voorts, dat Nasser eerder op de dag Syrische troepen aan de Syrisch-Libanese grens had bezocht. De vorst van Koeweit heeft in mei Irak bezocht, als gast van koning Feisal. Latei- ging hij naar Caïro. In Bahrein is zondag van welingelichte zijde vernomen, dat er een zeer krachtige pro-Egyptische stroming is in het sjeikdom Koeweit. Maar de stabiliserende factoren daar zijn het besef, dat Koeweits materiële welzijn te danken is aan de inkomsten uit de olieverkoop en de sterkte van de veilig heidstroepen van de heersende sjeik, zo werd gezegd. Engeland heeft zondag de staf van het hoofdkwartier van zijn 24ste legerbrigade van Kenya naar Bahrein, in de Perzische Golf, verplaatst. LONDEN (Reuter) De besprekingen van Nasser en de nieuwe Iraakse bewindvoer ders hebben er reeds toe geleid, dat Irak en de Verenigde Arabische Republiek een verdrag tot wederzijdse verdediging geslo ten hebben. Kolonel Aref, plaatsvervan gende minister-president van het nieuwe regime in Irak, deelde dit zaterdagavond mee op een massa-bijeenkomst in de Syri sche hoofdstad, zo meldde radio-Caïro. Nasser, die vóór Aref het woord tot de menigte richtte, zei, dat zijn land Irak alle wapens zal geven die het nodig mocht hebben voor de verdediging van Irak, de V.A.R. en het Arabische nationalisme. (AFP) Vice-premier Aref verklaarde, dat Irak ten aanzien van de olie-industrie een politiek zal velgen, welke zoveel mo gelijk voordeel zt.» opleveren zowel voor Irak als voor alle volkeren der wereld. Hij verzekerde, dat de revolutie een binnenlandse aangelegenheid is welke niet van buitenaf was georganiseerd. Wij wil len met alle landen in vrede leven, maar wij hebben alle voorbereidingen getroffen om weerstand te bieden aan iedere aanval op onze vrijheid en onafhankelijkheid, al dus Aref. Radio-Caïro heeft gemeld, dat president Nasser en de Iraakse leiders zaterdagavond een tweede bijeenkomst hebben gehad. Aan de besprekingen werd ondermeer deel genomen door de oud-president van Syrië Sjoekri el Koewatli, en de minister van Buitenlandse Zaken van de V.A.R., Fawzi. STOCKHOLM (Reuter) De Zweedse premier, Tage Erlander, heeft in een inter view verklaard, dat zijn regering met Kroesjtsjevs initiatief instemt, vooral om dat ook Hammarskjoeld voor de topconfe rentie is uitgenodigd. Nehroe stemt in NIEUW DELHI (Reuter) Premier Nehroe van India heeft, naar in gezagheb bende kringen in Nieuw Delhi verluidt, in gestemd met het voorstel van Kroesjtsjev. Dr. Drees zwygt DEN HAAG. De Nederlandse premier dr. W. Drees heeft zich onthouden van commentaar op het voorstel van Kroesjt sjev. Dr. Drees zei dat het voor Nedei-- land, als een land dat niet rechtstreeks bij de besprekingen is betrokken, nogal voor barig zou zijn op dit ogenblik commentaar te leveren. Een woordvoerder van het Ne derlandse ministerie van Buitenlandse Za ken onthield zich eveneens van commen taar en zeide dat de Nederlandse regering zorgvuldig de ontwikkeling op dit gebied zou bestuderen.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1