Afdeling betaald voetbal wordt binnen twee jaar teruggebracht tot 72 clubs HCC II raakte tegen Rood en Wit kostbaar punt kwijt Verrassende nederlaag van Kraan in de Flying Dutchman-klasse Brit David Thomas winnaar van Nederlands open golfkampioenschap Gouden Zweep voor Tabor DE CRICKETCOMPETITIE Goed batten en fielden van Haarlemmers Competitie-indeling van het betaalde voetbal KNVB-bekercompetitie krijgt andere indeling Koolhaas ere-voorzitter van Ajacieden Nederlands jeugdelftal wellicht ook naar Suriname Slechts één vriendschappe lijke wedstrijd per week Supportersclub wil VSV zelfstandig houden DE 38-ste KAAGWEEK Kanoërs peddelden in stromende regen .MV-Augusta was ook in Duitsland oppermachtig Surtees wereldkampioen in 350 en 500 cc-klasse Rus Kuts werd op de 5000 meter ruim verslagen Slecht „examen" voor de 10.000 meter-lopers Overige uitslagen Grote Prijs van Engeland voor Collins op Ferrari MAANDAG 21 JULI 1958 Vertegenwoordigers van de 77 clubs, uitkomend in de afdeling betaald voetbal van de K.N.V.B., zijn zaterdagavond in Utrecht in vergadering bijeengeweest. Op deze bijeenkomst, belegd door het bestuur van de sectie betaald voetbal en uitstekend geleid door de heer A. H. Martens, de voorzitter van deze sectie, werden de ver tegenwoordigers van de verenigingen uitvoerig ingelicht over het bestuursbeleid ten aanzien van de sanering van het betaalde voetbal. De heer Martens besprak de besluiten die het sectie-bestuur onlangs heeft genomen om binnen twee jaar te komen tot vier klassen één eredivisie, twee eerste divisies en één tweede divisie van 18 clubs. Dit houdt dus in, dat de afdeling betaald voetbal wordt teruggebracht van 77 tot 72 clubs. Binnen twee jaar zullen de beide eerste divisies worden aangevuld tot 18 teams. Dit woedt bereikt door per jaar tenminste twee elftalen uit de tweede divisie te laten promoveren. De beide divisies worden - door versterkte promotie en degradatie - geleidelijk teruggebracht tot één afdeling van 18 teams. De voorzitter stond langdurig stil bij het onderzoek dat het bestuur heeft ingesteld naar de financiële positie van een aantal verenigingen. Dit onderzoek, waaraan 26 clubs werden onderworpen, heeft o.m. tot gevolg gehad dat het bestuur in twaalf gevallen een garantie-som moest eisen ten einde zeker te zijn, dat de betrokken clubs het gehele seizoen aan hun financiële ver plichtingen zullen kunnen voldoen. Deze garantie was noodzakelijk om te voorko men dat de competitie in de loop van het seizoen kan worden bemoeilijkt doordat een of meer clubs uit het betaalde foetbal moeten treden- De heer Martens wees er met nadruk op dat dit twee-jarenplan - dat onder meer inhoudt, dat de eerste en tweede divisies in het seizoen '58/'59 slechts 15 clubs tellen - als een noodoplossing moet worden ge zien om te komen tot het doel, de 72 clubs. „Deze noodoplossing mag dan minder pret tige consequenties hebben voor een aantal clubs, het is de enige manier om de zo noodzakelijke sanering voortgang te laten vinden", aldus de voorzitter De heren mr. Lobsteyn (Hilversum) en Zwart (Wilhelmina) betoogden daarna dat met 14 thuiswedstrijden geen sluitende be groting kan worden opgezet en dat de in- De nieuwe competitie-indeling van liet be taalde voetbal is vastgesteld. De clubs zijn voor het seizoen l958/'59 als volgt ingedeeld: Eredivisie: ADO. Ajax. Amsterdam/DWS, Blauw Wit; DOS, Elinkwijk. Feljenoord. For- tuna. MVV, NAC, NOAD. PSV, Rapid, SHS, Sparta, Enschede, VVV en Willem II. Eerste divisie: A: AGOVV, Alkmaar, BW, DFC, Eindhoven, Fortuna, De Graafschap, Haarlem, Helmond. Leeuwarden. Limburgia, SVV, Volendam. Wageningen en ZFC. Eerste divisie B: Excelsior. GVAV. Helmondia, Heracles. Hermes DVS, HVC. KFC. RBC. RCH. Rigtersbleek, Roda Sport. Sittardia, Stormvo- gels/VSV, Vitesse en De Volewijckers. Tweede divisie A: De Baronie, DHC. DOSKO, jEBOH, EDO. "t Gooi, Hilversum, Longa. ONA, "UVS, De Valk, Wilhelmina, Xerxes, Zeist en Velox. Tweede divisie B: Be Quick. Enschedesche Boys, Go Ahead. Heerenveen, NEG, Oldenzaal, Oosterparkers, PEC. Rheden. Tubantia. Veen- dam, Velocitas, Zwartemeer en Zwolse Boys. Het bestuur van de sectie betaald voet bal overweegt de bekercompetitie een enigszins ander karakter te geven. Men heeft het plan de ere-divisieclubs voor de eerste eindronde en wellicht ook voor de tweede eindronde vrij te stellen. Dit houdt dus in dat in deze eerste eindron de (n) alleen de verenigingen uit de twee de en eerste divisie uitkomen tegen de amateurs die zich in de voorronden heb ben gehandhaafd. Aangezien de eerste en tweede divisie clubs het komende seizoen slechts 1en hoogste 28 wedstrijden behoeven te spelen tegen de ere-divisieteams 34, wordt het hierdoor mogelijk deze eerste eindronden op zondagen te verwerken, zonder dat het competitieprogramma te overladen. Op de jaarvergadering van Ajax is het volgende bestuur gekozen: voorzitter J. Melchers, secretaris J. Elzenga, penning meester F. Dukker. Voor de sectie betaald voetbal werden G. Keizer, J. Schubert en J. Potharst gekozen, voor de amateur- sectie F. de Bruyn, A. de Wit en Th. Muller. De heer R. P. J. Vunderink, die 25 jaar deel uit heeft gemaakt van het bestuur, heeft thans bedankt. In de financiële com missie. die vérstrekkende bevoegdheden zal krijgen, zijn benoemd J. de Boer sr, G. de Jongh en H. G. A. Timman. Tot ere-voorzitter werd Ajax' oud-voor zitter M. J. Koolhaas benoemd. C. H. Geu- deker werd ere-lid en W. Gupffert lid van verdienste. De KNVB zal proberen de tocht van het Nederlandse elftal, samengesteld uit spelers beneden de 23 jaar, naar Curagao uit te breiden tot Suriname. Doordat niet - zoals aanvankelijk was vastgesteld - drie wedstrijden worden gespeeld, doch slechts twee, aangezien de ontmoeting op Aruba wegens financiële moeilijkhe den door de Arubaanse Voetbalbond moest worden geannuleerd, bestaat de mogelijkheid nog een wedstrijd in het programma op te nemen. De KNVB zal hierover op korte termijn contact opnemen met de Curagaose voet balbond. De clubs van het betaalde voetbal zullen voortaan in het voetbalseizoen slechts een vriendschappelijke wedstrijd per week mogen spelen. Dit om te voor komen dat de spelers zich niet ge heel kunnen concentreren op de competi tie-wedstrijd van de zondag. Voor elke vriendschappelijke wedstrijd is voorts de toestemming van het sectie- bestuur noodzakelijk. In principe dienen deze ontmoetingen op woensdag- of don derdagavond te worden gespeeld. deling voor het nieuwe seizoen vele clubs uit de eerste en tweede divisies in grote financiële moeilijkheden zal brengen. Nadat de heer Martens vervolgens had geantwoord, dat het sectiebestuur er nu eenmaal was om te regeren en dat de be slissing inzake deze kwestie in feite al ge vallen was, en nadat bondsbestuurslid Joosten de afgevaardigden had voorgere kend, dat het maar om relatief kleine be dragen gaat. kon de voorzitter - na een be spreking van ruim anderhalf uur.... - overgaan tot het volgende punt van de ge lukkig kleine agenda. Wijziging reglement Het bestuur van de sectie betaald voet bal zal op korte termijn de algemene ver gadering van deze afdeling verzoeken ak koord te gaan met een wijziging van arti kel 4 van het reglement voor het betaalde voetbal. In dit artikel wordt onder meer het con tracteren van semi-profspelers geregeld. Tot nu toe mochten per twee jaar zes spe lers van andere verenigingen - hetzij ama teurs, hetzij semi-profs - worden gecon tracteerd. Het sectie-bestuur wil dit artikel zoda nig wijzigen dat in de toekomst de spelers, die door hun clubs op de tranferlijst wor den geplaatst, in onbeperkt aantal kunnen worden gecontracteerd. Voor spelers, die op eigen verzoek op de transferlijst worden geplaatst, geldt deze regeling uiteraard niet. De supportersvereniging „Rood-Wit" heeft alle leden van de voetbalclub VSV in Velsen opgeroepen voor een buitenge wone ledenvergadering op dinsdag 22 juli om acht uur in café Du Commerce (Markt plein) in IJmuiden. Op deze bijeenkomst zal, volgens de initiatiefnemers, worden gesproken over de mogelijkheid tot het behouden van een zelfstandig VSV. De initiatiefnemers menen dat volgens de sta tuten voor een naamsverandering een twee derde meerderheid van de leden noodzake lijk is. Aan de leden is geheel niet ge vraagd om tot statutenwijziging over te gaan, aldus de oproepers tot de boven genoemde bijeenkomst. Zondag zyn op het Twentekanaal in Eefde de Nederlandse kanokampioen schappen in de klassen 500, 1000 enlO.OOO m K 1 gehouden. De uitslagen luiden: Heren senioren K 1 10.000 in: 1. A. Geurts (Gennepermolen, Eindhoven) 48.44.8; 2. J. Klingbrs (Geuzen, Zaandam) 48.45.7; 3. H. Huisman (Geuzen, Zaandam) 48.47.5; 4. J. Beundcr (Zwetplassers, Wormer) 48.48.8; 5. J. Bobeldijk (Quo Vadis, Koog aan de Zaan) 49.26. Heren senioren K 1 1000 m: 1. A. Geurts (Gennepermolen, Eindhoven) 4.51.4; 2. C. Lagrand (Geuzen, Zaandam) 4.52.8; 3. Klingers (Geuzen, Zaandam) 4.53.0; 4. J. Bobeldijk (Quo Vadis, Koog aan de Zaan) 4.53.6; 5. T. de Nier (Gennepermolen, Eind hoven) 4.56.0; 6. P. Bunschoten (Quo Va dis, Koog aan de Zaan) 4.59.6. Dames senioren K 1 500 m: 1. Mej. Ireim Rozema (Quo Vadis, Koog aan de Zaan) 2.35.7; 2. Mej. E. Stadt (Quo Vadis, Koog aan de Zaan) 2.37.3; 3. Mej. Ingrid Rozema (Quo Vadis, Koog aan de Zaan) 2.47.8; 4. Mej. G. Lagrand (Geuzen, Zaandam) 2.48.0; 5. Mej. T. Beemsterboer (Quo Vadis, Koog aan de Zaan) 2.5Ó.0; 6. Mej. T. Mensink (TWV, Hengelo-O.) 2.52.2. Het bezoek dat de runners up voor het crickctkampioenscbap HCC II aan Haarlem brachten, zal hen nog lang heu gen. Niet alleen dat de Rood en Wit bats- men nagenoeg naar willekeur op hun bow len konden scoren, maar ook kregen de Haarlemmers door uitstekend vangen vier Haagse wickets neer voor slechts een luttel aantal runs. Jammer genoeg eindig de de wedstrijd slechts in een draw. Rood en Wit, dat de toss won opende met een geheel nieuw openingspaar, welke combinatie zeer goed sloot. Zij scoorde liefst 85 runs vóór het eerste wicket dat van Ter Haar viel, zijn score was 28. C. J. de Ruig, die tal van prachtige slagen van zijn bat liet komen, moest kort daarop Het zal voor velen ongetwijfeld een te leurstelling geweest zijn, dat Theo Messi- dor en Ria Olivier zondag op Duindigt niet in de draverij om de Gouden Zweep startten. Beide paarden moesten echter 80 meter geven en dat was wel een beet.je te veel van het goede. Favoriet Tabor, die nu van zijn voornaamste concurrenten bevrijd was, won de race over 2500 m. met een machtige eindspurt in 3.30.5. De kilometer- tijd (1.23.6) van de prachtige zesjarige schimmelhengst, die voortreffelijk door Notteiman gereden werd. was onder deze weersomstandigheden nog goed te noemen. Dertien paarden kwamen aan de start Het kan verkeren. Zeker het weer in Nederland. Was het zaterdag op de eerste dag van de 38ste Kaagweek ideaal zeil- weer, met een stijve bries en zon, zondag waren de omstandigheden verre van gun stig. Maar ondanks die hevige en lang durige regenbuien en in weerwil van het onweer dat in de middag over de plassen trok, was er ook op deze tweede dag een grote belangstelling van volgers. De grote verrassing van de tweede dag was de nederlaag van Jacq. Kraan in de Flying Dutchmanklasse. De man uit Oude Wete ring moest met een vierde plaats genoegen nemen. De Hagenaar Ed Freeh werd dit maal met „Djinn" eerste. Ook Bart Kraan, de Sharpie-zeiler, had geen erg gelukkige cjag. „Spotvogels" van W. Guldemond was hem op deze eerste dag van de „grote" zeilwedstrijden te snel af, Kraan werd tweede. Opvallend was voorts de mooie prestatie van de Rotterdammer Hofland die met „Beneventum" in het sterke veld van regenbogen eerste werd. De eerste dag van de teamwedstrijden in de Valkenklasse tussen Tandjung Priok en De Kaag werd afgesloten met een grote voorsprong voor De Kaag (25.1 tegen 11 pnt.). De beste zeiler van Tandjung Priok werd vierde. De andere teamwedstrijd in de Pam- pusklasse tussen Curagao en De Kaag had daarentegen een spannend verloop. Na de eerste dag leiden de zeilers van Curacao met 19-tegen 17,1 pnt. De uitslagen waren: Teamwedstrijden: Tandjung PriokDe Kaag (Valken klasse): 1. „Orz.i", strmn. Herfst (De Kaag); 2. „Pip-Pip", strmn. Bakker (De Kaag); 3. „Rising Hope", strmn. Klein (De Kaag); 4. „Whippet", strmn. Kok (Tandjung Priok). CuracaoDe Kaag (Pampusklasse): 1. „Wervelwind", strmn. Biesot jr. (De Kaag); 2. „Lethe", strmn. Pellinkhof (Zeilclub Asiento); 3. „Watervogel", strmn. Ouwer- kerk. 12 m2 klasse: 1. „Rakker", Lanser; 2. „Quiquibo", Kampen; 3. „Pirlipad", Bak ker Schul. Drakenklasse: 1. „Blizzard", Buys; 2. „Eska", Eek; 3. „Orange", 't Hooft. Regenboogklasse: 1. „Beneventum", Hof land; 2. „Toreador", Kist; 3. „Cadans", Bakker. Vryheidsklasse A: 1. „Naatje", De Vries; 2. „Yar", De Jong; 3. „Gaviota", Driesens. Vliegende Hollanderklasse: 1. „Zilver meeuw", De Vries; 2. „Wervelwind", Jon- geneel; 3. „Schillebil", Kamerling. Valkenklasse: 1. „Vier Winden", Snoeck; 2. „Bunty II", Rolf v. d. Baumen;; 3. ,,'t Spul", Kirkenier. Noord Nederlandse 22 m2: 1. „Stormvo gel", mr. V. Slooten; 2. „Upesi-Sana", Wol- ters; 3. „Duco", Tjerkstra. Finnjollenklasse: 1. „Beer", Koopmans; 2. „Firebird", Gerhards; 3. „Zomerweelde", De Jong. Oiympiajollcnklasse: 1. „Witte Raaf", Willems; 2. „All Weather", Stap; 3. „Zo merweelde", De Jong. Sternklasse: 1. „Glassaal", Van de Stadt; 2. „Moreg", Amons; 3. „Carzy", Winden. 16 m2 Streepklasse: 1. „Stormy Petzel", Nederveen; 2. „Keessie", Blonk; 3. „Symon den Danser", Dijk. 16 m2 Puntklasse: 1. „Buizerd", Meihui zen; 2. „Iris", Kreukniet. Vrijheidsklasse: 1. „Naatje", De Vries; 2. „Smitje", Schmitz; 3. ,,'t Looze Drechtje", Couwenberg. 12 voetsjollenklasse A: 1. „Duvel", v. Beekum; 2. „Hatatitla", v. Weel; 3. „Huckleberry Finn" De Jonge. Vrijheidsklasse Al: i. „Smitje", strmn. Schmitz jr.; 2. „Dauntless", strmn. Kors- wagen; 3. „Tripoes", strmn. Gaillard. Vrijheidsklasse A2: 1. „Naatje", strmn. De Vries; 2. „Yar", strmn. De Jong; 3. „Kustmus", strmn. De Reuver. 16 m2 Puntklasse: 1. „Sirocco", strmn. Goverse; 2. „Gouwe Nimf", strmn. Van Bergen; 3. „Gudo", strmn. Hermsen. Pampusklasse: 1. „Wervelwind", strmn. Biest jr.; 2. „Watervogel", strmn. Van der Hek; 3. „Poele-Poele", strmn. Romanesko. Flying Dutchmanklasse: 1. „Djinn", strmn Ed. Frech; 2. „Zilvermeeuw", strmn. De Vries; 3. „Catharina Totebel", strmn. P. Frech. 12 m2 Sharpieklasse: 1. „Spotvogel", strmn. W. Guldemond; 2. „Meteor", strmn. Bart Kraan; 3. „Rakker", strmn. Van Wijk. Finnjollenklasse": 1. „Zomerweelde", strmn. J. de Jong; 2. „Felfinn", strmn. Huurman jr.; 3. „Firebird", strmn. Ger hards. Drakenklasse: 1. „Sagans Semper", strmn. Groot; 2. „Joy II", strmn. Bier; 3. „Noorman", strmn. Van der Steen. Regenboogklasse: 1. „Beneventum", strmn. Hofland; 2. „Rinaldo", strmn. Tol; 3 Saenden", strmn. De Wit. Noordnederlandse 22 m2 klasse: 1. „Mar- Een onfortuinlijke zeiler in de Kaag- week. jolijn", strmn. Doedijns jr.; 2. „Stormvo gel", strmn. Van Slooten; 3. „Upesi-Sana", strmn. Wolters. 16 m2 Streepklasse: 1. „Betty", strmn. Van der Steeg; 2. „Tilicum", strmn. Bol; 3. „Symon den Danser", strmn. Van Dijk. Valkenklasse: 1. ,,'t. Spul", strmn. Kirke nier; 2. „Goesting", strmn. Ritman; 3. „Pip- Pip", strmn. Bakker. Olympia.iollenklasse: 1. „Witte Raaf", strmn. Willems; 2. „Windveer", strmn. Tournier; 3. '„All-Weather", strmn. Stap. Sternklasse: I. „Norremeer jr", strmn. Hofkes; 2. „Glasaal", strvr. mejuffrouw Van de Stadt; 3. „Peen", strmn. Sweerts de Landas. 12 voef.jollenklasse: 1. „Hatatitla", strmn. Van Weel; 2. „Kaagbaby", strmn. Reyers; 3. „Positron", strmn. Van 't I-Ioogerhuys. Ook bij de motorraces om de Grote Prijzen van Duitsland was MV-Augusta oppermachtig. Op de moeilijke Nuerburg- ring, met zjjn 174 bochten, hebben de rij ders van dit Italiaanse merk met groot machtsvertoon gezegevierd. Hoe sterk de hegemonie van de MV-stal ook dit jaar weer is, wordt alleen al aangetoond door het feit dat John Surtees, de top-rijder van de MV in de 350 en 500 cc-klasse, op de Nuerburgring door eerste plaatsen in beide klassen voor de aebtste maal in dit seizoen als overwinnaar in een race, gel dend voor het wereldkampioenschap, werd afgevlagd. Een duidelijk bewijs, te meev daar er dit jaar pas acht races in beide klassen zijn gereden. Provini zorgde er deze dag voorts in de 250 cc-klasse voor dat MV in de derde race voor het het kampioenschap voor de derde maal zegevierde: zijn stalgenoot Ubbiali behaalde tenslotte in de vierde race van de 125 cc-klasse zijn derde overwinning. Van de 15 races die tot nog toe voor de competitie om de wereldkampioenschap pen (solo-motoren) werden gereden, lever den er 14 een overwinning op voor MV- slechts de Italiaanse Ducati-rijder Gan- dossi heeft dit jaar in de race van de 125 cc-klasse van de Grote Prijs van Bel gië een enkele maal de strijd tegen de MV's met succes kunnen voeren. In de 125 cc-klasse nam Ubbiali direct a' de leiding om zijn voorsprong, na een kort duel met Gandossi, geleidelijk te vergro ten. In het begin van de wedstrijd kwam de Italiaan Ferri ten val, met een gebro ken dijbeen en enkele gebroken ribben werd hij in een ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is ernstig. Ook bij de kwart liters leidde een MV van start tot finish. Provini had hier wei nig moeite met zijn concurrenten en met ruim driekwart minuut vooi-sprong op de MZ van de Oost-Duitser Fügner ging hij over de eindstreep. De Londenaar John Surtees won, over eenkomstig de verwachtingen, zonder veel moeite de races in de 350 en de 500 cc- klasse. Zo groot is de overmacht van de Brit dat hij nu al hoewel er pas vier van de zeven wedstrijden voor de wereld titel zijn gereden wereldkampioen is in beide klassen. De grootste verrassing tijdens de Rus sische alletiekkampioenschappen in Tal lin, die met het oog op de Europese kam pioenschappen en de landenwedstrijd te gen Amerika op 27 en 28 juli zeer belang rijk zijn, was de zware nederlaag van de wereldrecordhouder op de 5 en 10 km. Kuts, die bij zijn eerste start van dit sei zoen op de 5000 meter met 14.12.2. slechts de achtste plaats kon bereiken. Bolotnikov en Paernakivi bleven met 13 min. 58.8 sec. en 13 min. 58.8 sec. onder de veertien minuten. Een tweede verras sing was de nederlaag van Ovanesian bij het vèrspringen. Hij werd tweede met 7.66 meter achter Feodsossejev die 7.75 meter sprong. De Marathon werd gewon nen door Popov in 2 uur 22. min. 0,9 sec. voor Filin in 2.22.15. voor de Gouden Zweep, prijzendraverij voor Nederlandse paarden die 1000 of meer hebben gewonnen. Twee valse starts waren er nodig voor de paarden goed weg kwamen. Tabor had een zeer snelle start en Notteiman stuurde zijn poulain direct naar binnen. Bij het uit komen van de eerste bocht lag de schimmel reeds in vier positie. Aan de kop gingen Query Hannover en Qualrième Poulain. In de achterhoede werden vele fouten ge maakt, terwijl aan de kop het tempo steeds meer opgevoerd werd. Bij het passeren van de tribune na 1200 m hadden Query Hannover en Quatrième Poulain nog steeds de leiding, op-nauwelijks een lengte gevolgd door Sirona en Tabor. In de laat ste bocht sloeg Notteiman zijn slag. Hij passeerde buitenom zijn concurrente om met Quicksilver S en Quatrième Poulain de rechte lijn in te stuiven. I-Ioog spoot het vuil op eh in dit modderbad draafden de drie kanshebbers naar de streep. Op 50 meter ging Quicksilver in de fouten en toen kon Tabor met een laatste vinnige draf Quatrième Poulain terugwijzen, die ook nog door Quicksilver geklopt werd. Of de vier door het bestuur van de KNAU uitgenodigde lopers, namelijk Ku- nen (Sprint,* Breda) Roovers (Thor, Roo sendaal), Viset (Cialfo-Arnhem) en De Ruyter (AV 1934-Apeldoorn), die in Am sterdam een 10 km. moest lopen, geslaagd zijn voor hun „examen" om afgevaardigd te worden naar de Europese kampioen schappen te Stockholm, valt te betwijfe len. Voor Viset en Roovers is het zelfs een dramatische race geworden. Viset vergde teveel van zijn energie en was te nerveus om de goedlopende Kunen bij te houden en Roo vershafl "reé«s'--na4000 meter efc'n 'te grote achterstand. Beiden stapten na zes en halve kilometer uit de baan. Kunen liep een regelmatige wedstrijd. Na 2000 meter (5 min. 55.- sec.) en 3000 me ter in 8 min. 59.- liep het drietal, De Ruy ter was al achteruit geworpen, nog bij el kaar. Even later kon Roovers het tempo niet meer volgen, zodat Viset en Kunen, om beurten de kop nemend, na 5 km. een tijd noteerden van 15 min. 0.7. sec. Er zat toen nog van alles in, maar toen ook Viset het opgaf en Kunen het alleen moest doen vielen dé gemiddelde rondetijden terug van 73 sec. naar 76 tot 78 sec. Dat de man uit Breda toch nog tot een tijd van 30 min. 47.3 sec. kwam pleit voor zijn doorzettings vermogen. De Ruyter werd tweede in 31.29.6 sec. De heer Paulen, voorzitter van de KNAU., zeide na afloop van de race nog niets te willen meedelen, maar het is vrij wel zeker, dat Cujé uit Middelburg, de eni ge Nederlander zal zijn die ons land op de ze afstand in Stockholm zal vertegenwoor digen. De Brit David Thomas uit Sudburg heeft op de baan van de Kennemer Golf cn Country Club, het internationale open golf kampioenschap van Nederland gewonnen met een totaal van 277 slagen (70-65-70-72) en een voorsprong van 3 slagen op Antonis Cerda uit Argentinië, 280 (67-71-72-70). De zege van Thomas is niet in gevaar geweest na zijn tweede ronde van 65, waarmee hij een nieuw baanrecord vestigde. Na de derde ronde was hij 5 slagen voor op de Zuidafrikaan Trevor Wilkes en óp Cerda, maar alleen Cerda behield zijn plaats. Trevor Wilkes had een slechte laatste ronde van 76 en viel terug naar de vijfde plaats met 286 (69-63-73-76). Derde werd de Australiër Peter Thomson met 282 (71-69-76-66) en vierde De Jonge, veel- David Thomas in actie. belovende Belgische prof Donald Swae- lens, met een totaal van 285 (70-72-72-71). De best geplaatste Nederlander was Joop Ruhl, die met een totaal van 294 (73-77-74- 70) 14-15 ex aequo werd met de Argentijn Eduardo Churio. De titelhouder John Jacobs, Sunday Lodge, eindigde met Jan Cramer, Curagao en G. de Wit, Hilversum ex aequo 16-17-18 met een totaal van 295. De beste amateur was de linkshandige K.L.M.-piloot J. F. Gregory, die 308 totali seerde. Op de tweede dag was het weer buiig, maar van veel invloed is dit niet geweest op de prestaties, getuige het score verloop. helaas retired gaan wegens een bloedneus, doch J. P. de Ruig had er ook spoedig het oog in. Jammer, dat daarna Wijkhuizen voor 18 runs run out ging. Ongelukkig was de keuze van de toen inkomende batsman. Venker immers welk een uitstekend batsman hij overigens ook is miste de routine om op'n constante aanval snel runs te maken en beter had op dat moment dan ook Meyers, Onstein of aanvoerder De Nijs in kunnen gaan. Hoe het zij, het scorings- tempo zakte belangrijk en toen De Ruig dan ook teveel forceerde werd hij op long off gevangen voor 36 zeer harde runs. Zijn jongere broer inmiddels hersteld maakte het niet lang en werd voor 64 uitstekende runs goed door Aim in de slips gevangen. Onstein scoorde daarna snel 11 runs en Venker ging voor een gedegen 32 run out. Bouwman (15) en De Nijs brach ten daarna het totaal op 218 voor 6, waarna gesloten werd. Voor HCC bowlden: Aim: 1 v. 51, v. d. Bosch: 2 v. 73; Borgers 1 v. 78. Door regenbuien ontliep HCC II een kwade kans, want in minder dan geen tijd had Rood en Wit door twee schitterende vangen van Ter Haar en één van De Nijs drie wickets neer voor 18 runs. Toen viel de regen bij stromen neer. Toen de plassen weg waren ging Rood en Wit nog eenmaal het veld in. Toen werd de benodigde speel tijd bereikt om de wedstrijd niet meer als verregend aangemerkt te zien, deed Ter Haar zijn derde vang in de gully en erger den spelers en publiek zich voor de laatste keer aan het wel zeer slechte gedrag van enige spelers van HCC, die het niet of moeilijk verkroppen konden dat zij met een draw als wedstrijdresultaat een winst punt kwijtraakten. Rood en Wit was in ieder geval in alle onderdelen van het spel superieur geweest en verdiende de draw volkomen. Voor Rood en Wit bowlden On stein 3 voor 14 en Wijkhuizen 1 voor 8. Eerste klasse A: VOCHCC: Gewonnen door HCC I. HCC scoorde 121 runs voor het verlies van 6 wickets. VOC was all out voor 66 runs. HCC: Gallois 31, Heimei 30, De Ville- neuve 36, Bakker 10. Lochmann van Ben- nekom 6 voor 54. VOC: Dollinga 13, Grijseels 19, Huising 16. Van Staay voor 13, Bakker 4 voor 10, Vriens 5 voor 28. VRAACC: Verregend. ACC had ge sloten op 181 voor 4. Toen VRA 22 runs voor 2 had werd de strijd wegens de regen gestaakt. Eerste klasse B: Quick (N)VVV: Draw. Quick (N) sloot op 200 voor 9, nadat Ingelse een fraaie century 115 not out had gescoord. Kort voordat de reglementaire speeltijd verstreken was, moest de wedstrijd we gens het slechte weer worden gestaakt. Op dat moment stond VVV op 83 voor 8, Battingcijfers Quick (N): Groenen 15, Hagen 14, Ingelse 115 n.o., Van der Berg 15, Hinse 19. Griebling 4 voor 60, Groot- meyer 2 voor 47, Dorresteyn 3 voor 48. WV: Aiaérs'26; Slagter 17, Davidson"13 n.o.. Graofmeyer IQ n.o., Hagen 5 voor 31,. C. Burki jr. 0 voor 17, Honig 0 voor 11, Kloppers 1 voor 17. Quick (Hg)Sparta: Verregend. Quick (Hg) had 144 runs voor het verlies van 5 wickets gescoord toen de regen spel breker werd. Tweede klasse In de tweede klasse A maakte Rood en Wit II een vergeefse reis naar Voorburg. VCC batte eerst en koos fielden, maar de Haarlemmers deden het kalm aan en toen de stand 104 voor het verlies van vijf wickets was (Engelenberg 12, Molenaar 23. Koning 11, H. van Zeeland 25 not out) bleek verder spelen onmogelijk, zodat de wedstrijd als verregend werd beschouwd aangezien geen vier uur werkelijke speel tijd was behaald. Ook de wedstrijd Quick (H) II—Kam pong verregende: Kampong scoorde 157 runs, Quick 25 voor 1. De wedstrijd tussen ACC II en Kampong eindigde in een draw: 131 all out tegen 54 voor 6. In de tweede klasse B won Rood en Wit III van Hilversum. Hilversum scoorde 82 runs, Rood en Wit 118 runs. In dezelfde af deling verregende de wedstrijd Cric—UD. Voorts won Union met 2 wickets van CCG. CCG was all out voor 91 runs, Union scoorde 92 voor het verlies van acht wickets. In de tweede klasse D verregende de wedstrijd Groen Geel—CVHW. CVHW was all out voor 62 runs en toen was verder spelen onmogelijk. In dezelfde afdeling speelde Rood en Wit IV een draw met Haarlem II: Rood en Wit 80 (Jansen 29, Ledeboer 4-35, Van Alphen 5-18), Haarlem 49-3 (Vermeulen 14, Van de Hoek 24, Pot 3-22). De Brit Peter Collins heeft aan het stuur van een Ferrari de Grote Prys van Enge land gewonnen. Tot degenen die de strijd moesten staken behoorden Stirling Moss (Vanwall) en Behra (B.R.M.). Tweede in de grote prijs werd de Brit Hawthorn (Fer rari) en derde Salvadori (Cooper). Collins heeft in de Grote Prijs van Enge land van het begin tot het einde de leiding gehad. En nadat zijn voornaamste concur renten de een na de ander de strijd hadden moeten staken is de zege niet meer in ge vaar geweest. In de 26ste ronde verdween Stirling Moss (Vanwall) van het toneel wegens een defecte olieleiding, en enkele ronden eerder was de Fransman Jean Behra uitgeschakeld. Later werd bekend gemaakt, dat een wild konijn, dat de baan overstak, de oorzaak is geweest van het uitvallen van de Fransman. Behra had een snelheid van 160 km/u toen zijn BRM het beest raakte en verpletterde, waarbij een bot van het konijn in de suspensie van de wagen terecht kwam. De monteurs ontdekten dit niet dadelijk, en gingen op zoek naar een of ander mecha nisch defect, waarmee veel tijd verloren ging. Toen Behra opgaf in de 19de ronde lag hij in de elfde positie. In de laatste drie ronden werd achter Hawthorn, die tweede werd, een felle strijd om de derde plaats geleverd door Salvadori en Lewis-Evans. Salvadori won tenslotte het duel met miniem verschil. In het klassement voor het wereldkam pioenschap leidt thans I-Iawthorn met 30 pnt voor Stirling Moss 23 pnt.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 8