monteur flata Tegen kopergieter, verdacht van brandstichting, H jaar geëist Mevrouw Benedictus behaalde de kampioenstitel dressuur meisjes DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs auto-, diesel- en Benz- Driehuis-Westerveld verkoopster verkoopster HAARLEMS DAGBLAD - OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT HAARLEMSE RECHTBANK Schietwedstrijden voor politiekorpsen CONCOURS HIPPIQUE HOOFDDORP De slachtoffers van het ongeluk bij Stuttgart Venezolaans garnizoen in opstand gekomen De Gaulle is gekant tegen beraad in UNO-verband Manege Groenendaal breidt uit Scheepvaart Zoekt U een IfVOfOI* <n pnma staat Adverteert In dit blad SCHOENENMAGAZIJN L.L. KOUSENREPARATRICE PEDICURE. Welke dame Chemische wasserij vraagt VAKANTIE AFGELOPEN II DONDERDAG 24 JULI 1958 In de nacht van 14 op 15 mei van dit jaar werd de omgeving van de Korte Begijne straat in Haarlem in opschudding gebracht door een felle uitslaande brand, die in een van de huizen aan genoemde straat woed de. Verdacht van brandstichting stond van morgen voor de Haarlemse rechtbank een 35-jarige Haarlemse kopergieter terecht. Van de zes getuigen, die waren opge roepen. waren er twee niet verschenen. De officier van Justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman, wilde van deze getuigen af zien, maar verdachte's raadsman stond in twijfel of hij een van hen niet alsnog zou laten voorgeleiden. Desgevraagd antwoord de de verdachte, dat hij liever de zaak niet aangehouden wenste te zien, omdat „hij nu al twee maanden onschuldig in de ge vangenis zit", zoals hij zei. Overigens ont kende de kopergieter hardnekkig de brand te hebben aangestoken. Volgens hem zou dit door iemand zijn gedaan, die wraak op hem wilde nemen. Verdachte was die bewuste nacht om on geveer kwart over twaalf gezien toen hij met een kartonnen doos onder de arm zijn huis "verliet. Hij verklaarde dat er koper voor kaarsenhouders in zat. Op de vraag van de president, mr. H. J. Ferwerda, waar AMSTERDAM De beurs droeg bij de opening een ver deeld karakter. De gebeurtenissen in de wereld wisselen elkaar snel af. Het Dam rak werd verrast met berichten over een opstand in Venzuela, waar de Koninklijke Shell-groep zeer grote belangen heeft. De koers van de aandelen Kon. Olie daalde in de niet-officiële ochtendhandel van 163,50 tot 162,60. Toen later bekend werd dat de minister van Defensie in Venezuela ge dwongen ontslag had moeten nemen en met een aantal officieren onmiddellijk zou worden verbannen, werd de stemming voor de olieaandelen direkt beter. De beurs achtte de poging tot een staatsgreep ver ijdeld maar men hield zich toch wat op de achtergrond. Aankopen voor rekening van Amerika zorgden er in het officiële beursverkëer voor dat de koers van aan delen Kon. Olie opliep van 162,90 tot I 163,50. De vorige slotkoers bedroeg 162,30. De aandelen bleven echter toch nog een gulden onder pariteit New York. De handel bleef wederom zeer kalm. Dit cient ook gezegd te worden van de overige internationale waarden. Aandelen Philips openden op 292 maar konden zich in het verdere beursverloop verbeteren tot 294, onveranderd bij de vorige slotkoers. Uni lever liep op van 354V2 tot 356 waardoor een koerswinst werd geboekt van 1 per cent. AKU hield zich kalm en bleef vrij wel onveranderd evenals KLM. In de scheepvaartsector was het even eens stil. Koersfluctuaties van enige bete kenis kwamen bijna niet voor en de ver schillen ten opzichte van de vorige dag raren minimaal. Van de hoofdfondsen in «e cultuurafdeling lagen Certificaten Deli wat aangeboden. Hierdoor kwam een laag ste koers van 113 tot stand na een ope ning van 114,50; tegen het slot van de beurs bleef de koers ongeveer 114 tegen de vorige dag 115,50. In de overige cul tuurwaarden ging bijna niets om. De koersveranderingen waren hier van ge ringe betekenis. Staatsfondsen waren iets beter voor het kortlopende papier. De weekstaat van de Nederlandsche Bank was niet van invloed op de koersvorming van de staatsobligaties. Stocken Kon. Zout werden op 380 vernomen. De theoretische waarde van deze stocken bedraagt 341. Prolongatie 3Ms percent. (ANP). NEW YORK De omzet bedroeg gisteren 3.550.000 aan delen tegen de vorige dag 3.420.000. Fa- werd omvangrijk gehandeld in vooral de chemische waarden. Adressograph-Multi- graph steeg 18 V2 dollar en Allegheny Corp. 5V2 percent pref. zelfs 30 dollar: de eerste on een bericht over een 3 op 1 aan- delensplitsing. de tweede op uitkering van een achterstallig dividend van ongeveer 150 dollar. American Cyanamid steeg 6 dollar op grond van een middel tot kan kerbestrijding, waarvan de geneeskrach tige werking later werd ontkend; de winst brokkelde toen terstond af tot een fractie. American Smelting verloor meer dan 4 dollar op de dividendverlaging. Zo ging het over de hele lijst: grote winsten hier. grote verliezen daar. De spoorwegen be reikten een nieuw hoogtepunt voor het .laar, nu in een bijeenkomst van Huis- en Senaatsafgevaardigden besloten is tot nieuwe hulpverlening. Het industriegemid delde kwam van 494.89 op 494.06: dat voor spoorwegen van 127.54 op 127.81 en dat voor onenbare nutsbedrijven van 79.26 op 79.44. Van de 1195 verhandelde fondsen sloten er 543 hoger en 416 lager. (UPI). 3-3MoNederl. '47 3°/o Nedl. 1962/64 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens Nederl Ford N. Kabelfabriek. gew.PhilipsGloeil. Pref.PhilipsGloeil Unilever Wilton Fyenoord Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum Billiton A'dam Rubber K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v- Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij Rotterd. Bank Twentsche Bank. Anaconda Copper Uethlehem Steel.. U. S. Steel General Motors.. Shell Union Tidewater Vorige koers Slotkoers Heden gisteren 13.45 uur 90'/i« 90 94 94 186% 188% 297 300 179 180 310 312 177 178 260 262 294% 295 155X 155% 356 363 188 188 671 675 ƒ163,30 163,40 185 185 69 68% 105,60 107, 136% 137 136% 139 124 125 128% 129% 231 232 106 107 ƒ114 f 113 224% 224% 84% 84% 167 167 196% 196 171 171 48 44% 44% 68% 69 42% 41% 80% 80 24 24 hij op dat late uur naar toe ging. ant woordde verdachte, dat het zijn bedoeling was naar zijn broer te gaan en om enkele vorderingen te innen. De president: „Ik vind het maar erg on gebruikelijk om midden in de nacht goe deren naar je familie te brengen en geld te incasseren." De president herinnerde de verdachte er aan, dat hij tien uur vóór het uitbreken van de brand tegenover de president van de rechtbank nog gedreigd had zijn ver dachte's huis in brand te steken. Dat was toen hij in een echtscheidingszaak ge steld werd voor de mogelijkheid, dat hij voor zijn echtgenote van wie hij scheiden wilde, zou moeten opbrengen. Eerst ont kende verdachte een dergelijke uitlating gebezigd te hebben, maar toen de presi dent het verslag van de griffier voorlas, zei hij: „Ik zeg niet dat het niet waar is, maar ik kan 't me niet zo goed meer herin neren." Heel vreemd vond de president het ge drag van verdachte, nadat deze die nacht zijn huis had verlaten. Na het bezoek aan zijn broer en aan een klant, wie hij geld vroeg, bezocht hij een café in de binnen stad. Daarna reed hij in zijn auto in de omgeving van zijn huis rond. In een straat hoorde hij roepen: „Het huis van de koper gieter staat in brand!" Verdachte had zich echter niet om de brand bekommerd. In zijn auto was hij naar Amsterdam gere den waar hij enkele dagen later door de po litie werd aangehouden. De president: „Kunt u niet uitleggen waarom u niet naar uw brandende huis hebt omgekeken?" De verdachte: „Och, ik zie niet graag narigheid, edelachtbare, u misschien ook niet". Een brigadier van politie verklaarde als getuige, dat hij bij het onderzoek in de uit gebrande woning geen sporen van brand bare vloeistof had gevonden. De brand moest in de slaapkamer aan de achterzijde van de eerste verdieping zijn uitgebroken. Deze getuige kwam tot de slotsom dat de brand óf door onvoorzichtig omgaan met vuur was veroorzaakt óf met opzet was aangestoken. De officier van Justitie zei dat het als vaststaand kan worden aangenomen dat hier opzet in het spel is geweest. Hij achtte het ook bewezen, dat verdachte, wellicht in een vlaag van razernij, zijn huis in brand had gestoken. Verdachte is een zeer emotionele onevenwichtige figuur, die ook zich wel eens aan sterkedrank te buiten gaat. Heel merkwaardig en ver dacht vond de officier de reactie van ver dachte nadat hij wist, dat zijn huis in lich terlaaie stond. In de oude binnenstad had het vuur een grote en gevaarlijke omvang kunnen hebben. Persoonlijk twijfelde mr. Van der Valk Bouman aan de toereke ningsvatbaarheid van verdachte. Hij wil de aannemen dat verdachte de brand niet had aangestoken om er financieel beter Op de militaire schietbanen te Overveen zijn wedstrijden om de nationale- en districtsschietkampioenschappen-West van de Nederlandse Politie Sportbond ge houden, uitgaande van de Politie Sport en Schietvereniging „Heemstede" (PSSVH). ter gelegenheid van het twintigjarig be staan van die vereniging. Aan deze wed strijden op geweer en pistool namen korpsen uit alle delen van het land deel. Deze wedstrijden vormden het laatste on derdeel van de feestelijkheden ter gelegen heid van het twintigjarig bestaan van PSSVH. Hieronder volgen de uitslagen voor zo ver het Haarlem en omgeving betreft: Korps pistool, le klasse nationaal: vijfde prijs: Haarlem. District Korps geweer 2e klasse: Eerste prijs: PSV Haarlem I met 225 punten; derde: PSCB Bloemendaal met 218 pun ten en vijfde: PSV Haarlem II. Personeel pistool nationaal: Tweede: A. Post, Bloemendaal en dertiende Th. Ha verkort, PSV Haarlem. Personeel pistool District: Eerste A. Post, Bloemendaal 48-28 distr. kampioen en zevende Th. Ha verkort, PSV Haarlem. Vaste baan pistool, nationaal: vijfde prijs: Th. Haverkort, PSV Haarlem; vaste baan pistool disctrict 2: tweede prijs A Post, Bloemendaal en derde Th. Haver kort, PSV Haarlem. Personeel geweer na tionaal: P. Wilhelmus, PSV Haarlem 50-26 nationaal kampioen; Personeel geweer district: P. Wilhelmus, PSV Haarlem 50- 26, districtskampioen. BURGERLIJKE STAND VAN BLOEMENDAAL BEVALLEN: H. J. Hoogland—Wessel- man, z. M. A. Verzijlbergen-Maas, z. ONDERTROUWD: L. M. Schrama en E. C. van den Berg: A. H. Th. van der Zijden en J. L. Mol; L. C. H. Everard en H. E. M. de Lestrieux Hendrichs. GETROUWD: J. H. Schutte-C. W. Polak, N. J. van Haaster-C. M. Sondervan, J. Jan- sen-N. de Ruiter, G. Kalee-M. H. H. Cox, P. v. d. Raadt-J. Genzer, J. T. Warmen- hoven-I. I. Ingwersen, G. A. v. d. Vlugt- Ch. B M. van Buggenum. OVERLEDEN: Wed. N. Koper-Schuiten, 79 j. Ph. J. Jurgens, 63 jaar. van te worden. Een strenge straf achtte hij echter wel op zijn plaats. Hij eiste een gevangenisstraf van anderhalf jaar met aftrek van voorarrest. De verdediger van verdachte, mr. J. H. A. M. van Son achtte het wettelijk en over tuigend bewijs voor de schuld van zijn cliënt niet bewezen. Voor het geval de rechtbank verdachte schuldig zou verkla ren, meende de raadsman dat zijn cliënt als niet toerekenbaar voor zijn daad moet worden beschouwd, zodat ontslag van rechtsvervolging zou moeten volgen. Ove rigens was mr. Van Son van oordeel, dat het niet uitgesloten was, dat de vrouw van zijn cliënt meer van de brand af wist dan zij heeft doen voorkomen. De rechtbank zal in deze zaak donder- dagmox-gen 7 augustus om half tien uit- spi-aak doen Heel wat Hoofddorpse kinderen zullen na woensdag niet meer in de enige echte Sinterklaas geloven. Want in het hartje van de zomer zagen zij gisteren plotseling drie Sinterklazen op drie schimmels het gemeentelijk sportpark binnenrijden. Het was een grapje van drie „Venneper Rui ters", een van de vele afdelingen van de Bond van Landelijke Rijverenigingen voor het nummer „klavertje drie voor lande lijke ruiters" in het marathon-ruiterpro- gramma, dat door de vereniging „Voor uit" was georganiseerd. Zij kregen in dit overigens serieuze onderdeel de eerste prijs. Door de regen en de daai-op gevolgde wind was het terrein echter ditmaal goed berijdbaar. De Hoofddorpse bodem is nl. min of meer bei'ucht, vooral in kringen van springi'uiters. Hij is óf glad door het water óf glad door de droogte. Ditmaal was hij veerkrachtig en goed. Duidelijk was zulks waarneembaar bij het spring concours, dat als selectiewedstrijd voor het kampioenschap voor Nedei-land in Hoofddorp werd gehouden. Vele ruiters reden nl. zonder fouten, waardoor zij moesten overkampen. Hierbij was de eni ge zonder fouten de jeugdige Velstra uit Friesland. Er stonden nog meer springnummers op het pi'ogramma, o.a. een afvalspringcon- cours aan het einde van de dag, dat door het late uur niet voldoende tot zijn recht kon komen. Dat late uur was trouwens de schaduw welke op de overigens geslaagde dag viel. In de morgenuren was er o.a. een spring concours voor jeugdige burgerruiters ver reden en hierin blonken wel bijzonder uit de ruiters van de Santpoorter Manege Kennemergaarde, die zich 1ste, 3de en 4de Mulder wist te plaatsen. Belangrijk was zeker ook de Dressuur- proef (voor bui-gerruiters) om het kam pioenschap van Nederland. De deelne mers reden des middags onder leiding van kol. le Heux allerlei figuren en gangen, hetgeen zeer interessant en leerzaam was voor de vele leken op dit gebied. De spre ker zeide, dat het wel jammer was, dat de deelneming aan deze belangx-ijke wed- strijd zo gei-ing was. Inderdaad, ons land heeft méér goede ruiters, die partij had den kunnen geven, hetgeen niet wegnam, dat wat vertoond werd de moeite waard was. We zijn op dressuurgebied werkelijk na de oorlog vooruit gegaan. Mevr. Bene- dictus-Lieftinck won dit kampioenschap vóór de dames Van Doorne. Een mooie afwisseling was het voorrij den van harddravers, enerzijds onder het zadel en anderzijds gespannen voor een sulkey. In het laatste geval werden zij ge reden door dames. Beide rubrieken waren keurig verzorgd. De Halfwegse sportman- boer-ruiter-pikeur Co Roodenburg behaal de in beide nummers de eerste prijs. En dan waren er natuurlijk weer de tuigpaardennummers (de hackneys ont braken). In alle nummers kwamen veel paarden uit. Een goed teken van de nog steeds aanwezige animo. Maar niet alleen kwantitatief kon men tevreden zijn, ook de kwaliteit liet niet te wensen, al misten we enkele belangrijke stallen, zoals die van Mellema uit Groningen. Opvallend succes had weer Van Dijk uit de Noord- Oost-Polder en Offringa uit Ten Boer (Gi-on.). Ook verschillende Meerbewoners kon den prijzen mee naar huis nemen. Wij noe men de gebr. Bulk, de gebr. De Breuk en gebr. Bruynis. Het boerenwagennummer, vroeger een der belangrijkste nummers van het Hoofddorpse concours-hippique, was ditkeer ook weer behoorlijk bezet. Iets meer zorg had besteed kunnen wor den aan de wagens, waarvan er sommi ge wel een verfje nodig hadden. De landelijke ruiters voornamelijk uit de Meer en dii-ekte omstreken —wa ren ook weer pi-esent. De oude Hoofddorp se vei-eniging Kapt. v. d. Wal kwam in de achttallen op de eerste plaats, ditmaal weer onder leiding van haar vroegere in structeur H. J. Lijsen uit Overveen. Van dezelfde vereniging behaalde Klaas van Nieuwenhuyzen een eerste prijs in de L. dressuur en Van Leeuwen een 2e in de zware dressuur. De laatste achter Jan Knoop van de Venneperruiters. Dan wax-en er uit de Wieringermeer nog „landelijken" gekomen, die dit keer niet zó overwegend succesvol waren als wei eens tevoren. Zij besloten met de mede deling, dat bij het begin van het middag programma geprimeei-de fokpaai-den wer den voorgeleid (aan de hand), waarbij bleek, dat bij de trekpaarden Dora v. d. Lindeboom, eig. A. A. Haartsen te Half weg, kampioenen was geworden en bij de tuigpaarden een merrie van Maat Bai-k uit de Legmeer de hoogste eer genoot der driejarigen. Naar wij hedenmiddag uit Stuttgart ver namen, zijn alle vijf Nederlanders, die zich sedert het ongeluk op de Autobahn aldaar in ziekenhuizen bevinden, nog in leven. Zij zijn de bestuurder van de auto, de heer B. de Rijke, mevr. R. de Rijke, mevrouw W. Nederlof, haar dochtertje Lo- nie Nederlof en mevr. Lina. De toestand van mevr. Nederlof, die nog in levensgevaar verkeert, was heden morgen verbeterd. De Landespolizei heeft de bestuurder, de heer De Rijke, tot nu toe niet kunnen ondervragen over de toedi-acht van het noodlottig ongeval, daar hij nog steeds buiten kennis is. Minister van Defensie vervangen CARACAS, (AFP) Het garnizoen van Maracay, hoofdstad van de Venezolaanse staat Aragua, is in opstand gekomen. De leiders van de opstand hebben de gouver neur van Aragua gevangen genomen. De voorzitter van de regeringsjunta in Venezuela, schout-bij-nacht Larraza- bal, en generaal Castro Leon die als minis ter van Defensie is afgetreden als gevolg van een conflict met de andere leden van de junta, hebben zich woensdag via de ra dio tot de bevolking gericht. De generaal verklaarde het te betreuren dat de bevolking twijfelde aan zijn demo cratische gezindheid en de zuivei-heid van zijn bedoelingen. Hij vroeg het leger zijn eenheid te bewaren. Vervolgens gaf schout-bij-nacht Larra- zabal de verzekering dat zijn regering haar taak om het land naar vrije verkie zingen te leiden, zal uitvoeren. Na hulde te hebben gebracht aan generaal Castro Leon die had deelgenomen aan het omver werpen van de dictatuur van Perez Jime nez, deelde Larrazabal mee dat de rege ringsjunta de generaal van de luchtmacht Josue Lopez Henriques heeft aangewezen als opvolger van de afgetreden minister. Tenslotte verzocht Larrazabal de bevol king, met de autoriteiten samen te werken en de aangekondigde sympathiestaking niet te laten doorgaan. PARIJS, (Reuter) Volgens het onaf hankelijke Parijse dagblad „Le Monde" is de minister-president De Gaulle gekant tegen het Bi'itse voorstel voor een topcon ferentie over het Nabije Oosten in UNO- verband. omdat de generaal er niets voor voelt achter de schermen besprekingen te voeren met vertegenwoordigers van aller lei landen. De Gaulle beschouwt een top conferentie als een behandeling in laatste instantie, als de UNO zou falen. „Het is ge vaarlijk deze twee dingen door elkaar te halen", aldus is volgens „Le Monde" de mening van de Franse minister-president. In kringen die nauwe betrekkingen met De Gaulle onderhouden, is bevestigd, dat de generaal tegen een topconferentie in de Veiligheidsraad is. Als Kroesjtsjev echter met een dergelijke gang van zaken zou in stemmen en men algemeen een dergelijke topconferentie zou willen, is de Franse re gering bereid deze nieuwe omstandighe den te bestuderen. Er bestaat nog altijd de mogelijkheid, dat er elders een topcon ferentie onder UNO-auspiciën wordt ge houden, zo meent men. „Le Monde" schrijft in een hoofdartikel dat een openbare topconferentie te New York slechts kan leiden tot een „stroom van wederzijdse beschimpingen" door de westerse staatslieden en de Sovjet-pre mier. Het blad voegt hieraan toe: „Er is nog een ander punt. Een dergelijke con ferentie zou de deur openen voor twee gro te concessies van het Westen aan de Sov jet-Unie. In de eerste plaats zouden Groot- Brittannië en de Verenigde Staten erken nen dat de Sovjet-Unie speciale belangen in het Nabije Oosten heeft. Bovendien zou er in deze zin een ongelukkig precedent worden geschapen, dat het Ki-emlin in het vervolg, telkens wanneer zich een nieuwe internationale crisis zou voordoen, zou kunnen aandringen op het houden van een topconferentie en welk argument zou het Westen dan kunnen aanvoeren, om dit te beletten?" aldus „Le Monde". Knaapje verdronken. De achtjarig Jan van Duin is verdronken in de Burge meester Cramergracht te Amsterdam- West. Direct nadat de jongen te water was geraakt sprongen een politieagent en twee andere mannen in de gracht. Men slaagde er niet in het kind te redden. De politie heeft later met een dreg het stoffelijk overschot opgehaald. De manege Groenendaal aan de Hee- renweg in Heemstede zal binnenkort een belangrijke uitbreiding ondergaan. Er zal een ruime stal met verdere accommodatie, zoals een tuig- en een personeelskamer, worden gebouwd. Reeds is aan architect P. Koster in Heemstede opdracht gegeven tot het ontwerpen van een bouwplan. Men hoopt spoedig met de bouw van de nieuwe stal te kunnen beginnen, opdat voor de winter een goede huisvesting voor de paai-den is verkregen. De capaciteit van de rijschool zal wor den opgevoerd. De huisvesting van de zestien paarden is thans nog vrij primi tief. Een gedeelte van de stallen verkeert in een niet al te beste staat. Als de nieu we stal gereed is, kunnen ongeveer dertig paarden worden ondergebi-acht. Daartoe worden acht boxen en twaalf stands inge richt. De binnenmanege wordt vergroot, door dat de huidige stal bij de manege wordt getrokken. De buitenmanege heeft bijna reeds de internationaal geldende afmetin gen. Voorts is een springterreintje met hindei-nissen beschikbaar. Het ligt in de bedoeling een hippische sociëteit in te stellen. Deze wiördt onder gebracht in de gezellig ingerichte villa, die voor de stallen ligt. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: A. van der Linden en W. M. Vester; A. Mok en A. Klaassen: M. H. Gerelings en W. J. van der Ham. GETROUWD: N. J. Blaauwhof en M. Meijer; S. Klein en N. Dam; V. W. G. Da- vis en W. M. Pliester; C. H. Winter en L. A. E. Gieske; J. A. M. Bolluijt en M. L. C. Gi-andjean; H. Jensch en T. Blauw. GEBOREN: Albert Christiaan, zn. van A. Fortgens en B. F. Oehlers; Andreas Lambertus, zn. van J. A. Ros en E. G. M. Landman: Ingrid Johanna Agatha, dr. van J. B. A. Apswoude en M. A. van der Aar; Robertus Julius Titus, zn. van R. P. W. Vi-eeburg en J. A. van den Brink; Marga- i-etha .Tacoba Maria, dr. van N. A. Doode- man en A. M. Bruin; Hendrik, zn. van A. Kolen en H. van Yperen. OVERLEDEN: B. A. M. Cliteur, 73 jaar; wed. G. C. A. Knook-Mirck, 68 jaar; mevr. J. G. van der Wal-Vennekool, 73 jaar. Aagtekerk, 24 te Adelaide. Abbedijk, 22 820 m. o.n.o. Bermuda n. N. Orleans. Abida, 22 v. Panamakanaal n. Curasao. Adonis, pass. 23 Sombrero eil. n. Curasao. Aegis. 23 te Maracaibo. Alamak. 23 te St. Vincent. Albadi, pass. 22 St. Catharina n. Montevideo. Albireo. 23 te Khorramshalir. Alblasserdijk, 23 v. Rotterdam n. Londen. Aldabi, 24 te Montevideo. Alhena, 24 te Rotterdam. Alkaid, 23 te Hamburg. Alkes, 23 v. Salvador n. Las Palmas. Alkmaar, pass. 23 Sombrero n. Curasao. Almdijk, 23 te Lissabon verwacht. Alphard. 23 v. Las Palmas n. Antwerpen. Aludra, 23 60 m. z.w. Madeira n. Sint Vincent. Ampenan, 22 200 m. o.z.o. New York n. Algiers. Amsteldiep. 23 90 m. w.z.w. Labuan n. Cebu. Amstellaan, 23 210 m. z. Djeddah n. Suez. Amstelland, 23 te Amsterdam. Amstelpark, 23 v. Alen n. Suez. Appingedijk, 24 te San Francisco. Arkeldiik. 23 v. Port Sudan n. Djibouti.. Arnediik. 23 v.. Mobile n. Corpus Christi. Attis. 23 v. St. Marc n. Cap Haitien. Axeldijk, 23 v. Trinidad n. Rio de Janeiro Balong. 23 v. Kuwait n. Khorramshalir. Banda, 23 240 m. w. Kreta n. Beyrouth. Rengkalis, 22 10 m. o. Socotra n. Belawan. Beninkust, 25 te Lagos verwacht. Bennekom, 22 870 m. n.o. Barbados n. P. of Spain Bintang, pass. 23 Ceylon n. Pcnang. Boschkerk, 23 te Kandia verwacht v. Karachi. Eritsum, 23 710 ni. n.w. Freniantle n. Aden. Busum. 23 v. Rastanura n. Aden. Calamares. 2/8 te Rotterdam verwacht. Caltex Arnhem, 23 120 m. w. Gavdo n. Sidon. Caltex Delft. 23 295 m. o. Darwin n. Bahrein. Calt. Leiden. 22 30 m. o.z.o. K. De Gata n. P. Said. Caltex The Hague, 23 86 m. w.z.w. Ouessanl naar Port Said. Camitia, 23 v. Liverpool n. Key West. Castor, 22 v. Point a Pitre n. Fort de France. Celebes, 23 200 m. w. Lakkadiven n. Colombo. C'eronia, 23 110 m. z.z.w. Karachi n. Abadan. Cinulia, 23 560 m. o.z.o. K. Leeuwin n. Fremantlc Cistula, 23 130 m. n.o. Borneo n. Singapore. Clavella, verm. 23 v. Stockholm n. Norrkoping. Cleodora, 25 te Newcastle verwacht. Congokust, 23 v. Kribi n. Lagos. Corilla, 2/8 te Lorenzo Marques verwacht. Delfland, 24 te Buenos Aires. Dordrecht, 23 v. Kaapstad n. Walvisbaai. Drente. 22 ten anker rede Belawan. Ena, 9/8 te Landsend verwacht n. Stanlow. Eos. 23 160 m. z.w. Rhodos n. Rhodos. Esso Nederland, pass. 23 Algiers n. Thameshaven Farmsum. 23 60 m. z.o. Kaap Guardafui n. Aden Friesland KRL. 24 te Assab. Gaasterkerk, 23 v. Shanghai n. Bugo. Gooiland. 24 v. Amsterdam n. Hamburg. Gordias, 23 t.a. La Libertad n. Acajutla. Oraveland, 23 v. Vitoria te Ilheos. Groote Beer. 24 te Montreal. Hector. 23 13 m. n.w. Borkum n. Hamburg. Heemskerk. 24 te Genua. Helder. 23 v. Kingston n. Savannah. Hera, 22 te Bremen n. Antwerpen. Hestia, 23 280 m. n.o. San Miguel n. San Juan. Hilversum, 22 dw. Bari n. Banias. HisDania, pass. 23 Beachyhead n. Castro Urdiales. Houtman. 23 270 m. z.o. Albany n. Auckland. Holendrecht, 23 350 mijl z.z.o. Kaap Race naar Newport News. Isis, 24 v. Madeira n. La Guaira. Japara KRL, 22 te Singapore. Jason, 23 te Amsterdam verwacht. Java, 23 100 m. o. Port Sudan n. Suez. Johannes Frans, 23 dw. Dover n. Curagao. Jupiter, 22 te Amsterdam n. Rotterdam. Kaap Hoorn, 23 180 m. z.z.w. Ouessant n. R'dam. Kabylia, 23 te Curagao verw. v. Maracaibo. Kalinga, 23 v. Fao n. Balikpapan. Kara, 24 v. Rotterdam n. Oslo. Karimata, 24 v. Khorelmufatta n. Singapore. Kelila, 23 v. Singapore n. Rotterdam. Kclletia, 23 175 m. n.o. Guardafui n. Rotterdam. Khasiella, 23 430 m. n.w. K. Comorin n. Singapore. Kopionella, 23 rede van Accra. Koratia, 24 v. Algiers n. Fao. Korenia, 23 bij Elbe-loods n. Hamburg. Kosicia, 23 v. Pta. Cardon n. Thameshaven. Kota Agoeng, 23 180 m. w. Algiers n. Port Said. Kota Gede, 23 180 m. w. Minicoy n. Singapore. Kvlix, verm. 24 v. Rouen n. Curagao. Larenberg, 23 120 m. z.o. Madeira n. Takoradi. Laurenskerk, 23 te Antwerpen. Leersum, 23 v. Vlissingen n. Antwerpen. Lekhaven, pass. 24 Finisterre n. Antwerpen. Lekkerkerk, 23 180 m. z.o. Malta n. Rotterdam Leonidas, 23 te Ceuta n. Rotterdam. Leto, 24 te Dakar. Lissekerk, 23 60 m. o. Malta n. Port Said. Loppersum, pass. 23 Aabaco n. Lake Charles Louis Lantz, pass. 23 Burlings n. IJniuiden. Maas, 23 v. Amsterdam n. West-Indië. Maashaven, 23 te Antwerpen. Maaslloyd, 23 v. Abadan n. Kuwait. Macoma, 23 te Bluff. Mapia, 23 170 m. z.o. Guardafui n. Aden. Meerkerk, 23 te Madras. Meliskerk, 23 v. Cadiz n. Antwerpen. Mentor, 23 te New York v. Baltimore. Mississippilloyd, 23 te Genua v. Port Said. Musilloyd, 23 te Londen verwacht v. Vlissingen. Naess Commander, 23 v. Port Said n. Fawley. Naess lion, 23 720 m. w.z.w. Fayal n. Mena. Nias, 23 45 m. z. Kreta n. Genua. Noordwijk, pass. 23 Dakar n. Las Palmas. Oldekerk, pass. 23 Vlissingen n. Antwerpen. Ommenkerk, 24 te Nagoya. Ootmarsum, 24 te Houston. Ouwerkerk, 23 60 m. z.w. Rome n. Genua. Oranje, 23 te Lissabon. Oranjefontein, 22 v. East-London n. Durban. Oranjestad, 23 te Madeira. Orion, 23 te Amsterdam n. Hamburg. Osiris, 22 te Hamburg n. Antwerpen. Ouwerkerk, 24 te Genua. Pendrecht, 23 420 m. n.n.w. Kaapstad n. Accra. Peperkust, 23 150 m. z.z.w. Ouessant n. A'dam, Pieter S, 23 v. Rotterdam n. Swansea. Polyphemus, 23 190 m. z.z.o. Marcus eil. n. Manilla. Prins Alexander, 23 te La Guaira verwacht. Pr. Joh. Will. Friso, 23 ten anker voor Baltimore. Prins Willem George Frederik, 23 te Cleveland. Prins der Nederl., 23 v. Cartagena n. Pto. Limon. Purmerend, 23 700 m. z.w. Freetown n. Curagao. Riouw, 23 te Genua v. Port Said. Rita, 24 te Singapore verwacht v. Telokanson. Rijnkerk, 24 te Las Palmas. Sarangan, 23 v. Los Angeles n. Kaapstad. Saroena, 24 te Pladju v. Bukom. Schedpwijk, 24 v. Rotterdam n. Avonmouth. Schie. 24 te Rotterdam. Sibajak, 22 600 m. w.z.w. Minicoy n. Aden. Sirrah, 24 v. Aden n. Rastanura. Slamat, 23 450 m. z.o. Kp. Guardafui n. Aden. Sliedrecht, 23 240 m. z.o. Kp. Guardafui n. K'stad. Sloterdijk, 22 v. New York n. Boston. Soestdijk, 22 te New York. Stal Amsterdam, 23 v. Freetown n. IJmuiden. Stad Arnhem, 23 v. Amsterdam n. Lulea. Stad Delft. 23 180 m. z.o. Ras Al Hadd n. Aden. Stad Rotterdam, pass. 24 Dakar n. Pepel. Stad Schiedam, 24 te Manilla. Stad Utrecht. 23 v. Savona n. Gibraltar. Stad Vlaard., 23 25 m. w.n.w. Utsira n. Narvik. Stanvac Talang Akar, 24 te Tj. Priok n. S'gerong. Statendam, pass. 23 Scillys n. New York. Statue of Liberty, 23 40 mijl z.z.o. Durban naar Philadelphia. Steenwijk, 23 480 m. w. Ccillys n. Amsterdam. Stentor, 23 te Amsterdam n. West-Indië. Steven, 23 40 m. n.o. Kp. St. Vincent n. Montreal. Straat Bali, 22 630 m. w.n.w. K'stad n. M'bourne. Straat Johore. 23 200 m. z.o. Adelaide n. Adelaide. Str.Madura, 23 340 m. n.w. Fremantle n. Mauritius. Tabian, 24 te Marseille. Tahama, pass. 23 Algiers n. Port Sail. Talisse. 23 600 m. z.w. Colombo n. Djibouti. Tankhaven II. 23 v. Tandjong Uban n. Bangkok. Tappanzee, 23 te Trinidad v. Beira. Taria, 23 te Bahrein v. Abadan. Teiresias. pass. 23 Sabang n. Colombo. Telamon, 2 2v. Las Palmas n. Paramaribo. Teucer. 23 v. Sungeigerong n. Singapore. Tiba, 23 v. Lübeck n. Buenos Aires Tibia. 23 325 m. z.o. Guardafui n. Mombasa. Tiberius. 22 v. Port Au Prince n. Paramaribo. Titus, 23 v. Amsterdam n. Bremen/Hamburg. Tjiluwah, 23 te Djakarta verwacht v. Singapore. Utrecht, 24 te Bintan. Van Linschoten. 24 te Mtwara. Van Spilbergen. 23 v. Suez n. Mombasa. Vasum, pass. 23 Gibraltar n. Montreal. Waal, 23 60 m. n.w. Cyprus n. Antwerpen. W. Alton Jones, 22 720 m. w. Kaap Verdische eil. naar Philadelphia. Waibalong, 23 v. Singapore n. Calcutta. Waterman, 24 te Fremantle. Weltevreden. 23 v. Marseille n. Genua. Westertoren. 23 457 m. n.n.w. Bombay n. Mena. Westland. 22 600 m. z. Recife n. Santos. Willem Ruys. 23 v. Funchall n. Rotterdam. Willemstad, 23 v. Port of Spain n. Plymouth. Woltersum, pass. 23 Ouessant n. Bermuda. Zaankerk, pass. 23 Ceylon n. Singapore. Zeeland, 24 te Norfolk. Zuiderkerk, pass. 23 Gibraltar n. Marseille. Zuiderkruis, 23 1050 m. n.w. Walv.baai n. Walv.b. KLEINE VAART Alcetas. 22 v. Genua n. Livorno. Bab T, 23 bij Juist v. IJmuiden n. Geffle. Draco, 22 v. Barcelona n. Tarragona. Heerengracht. 23 Elbe 2 v. Helsinki n. A'dam. June. 23 dw. Cromer n. Boston. Jupiter, 22 140 m. z.w. Hanstholm n. Fred.havn. Kaap Falga, 22 v. Rundvik n. Amsterdam. Kaap St. Vincent. 22 Cuxhafen gepass. n. Z'dam. Lijnbaansgracht, 22 v. R'dam te Londen verw. Netta, 23 30 m. n.w. Helgoland n. Karlstad. Pavo. 21 te Stugsund v. Karskaer. Prinsengracht, 23 dw. Skagen n. Grangemouth. Strabo. 22 v. Lissabon n. Gibraltar. Thaletas. 22 to Malta n. Patras. Tilly. 23 dw. Terschelling n. Zaandam. Westerodk, pass. 22 Dover n. Svendsborg. SLEEPVAART Barentsz Zee, 23 350 m. w. Monrovia n. Burutu. Cycloop en Zeeland, 23 van IJmuiden n. Scheve- ningen en terug naar IJmuiden. Friesland, 20 te Yokohama. Hudson. 23 te Maracaibo. Loire en Maas. 23 vastgemaakt ter hoogte van Schevening. met Lib. m.s. „Amigo'' naar R'dam. Oostzee, 23 v. Ravenna n. Port Arthur. Thames. 22 170 ni. z.o. Jamaica n. Port Said. Witte Zee, 23 180 m. n. Dakar n. Burutu. Gevraagd: Moet geheel zelfstandig kun nen wei-ken en kunnen las sen. Brieven no. 8609. nieuwb. huis met gar. te k. f 30.000, pracht stand, dir. bij spoor, bus en bossen, dir. te aanv. vrije vest. Br. no. 8610 vraagt Persoonlijke sollicitaties tot 20 uur: Gr. Houtstr. 34. is bereid om hulpbehoevende dame te helpen (niet bed legerig) en met haar samen te wonen in flatgebouw te Heemstede? Brieven onder no. 8611, bureau van dit blad. Aanmelden: Fa. J. LOTTGERING, Amsterdamsevaart 30 A. Nu een prettige baan als in winkel van huishoudelijke artikelen enz. GEBR. BLOKKER, Grote Houtstraat 138. Aanmelden: 7.158.15 uur: Middenlaan 62.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 13