Omvangrijke bouwplannen van Amsterdams universiteit DIANA Verlies K.L.M. in eerste halfjaar f2.382.000 HET IS VERBODEN! HET BLIJVEND TEKORT 50 JAAR GETROUWD Uw reis begint bij Sótdtck ZEVEN DAGEN IN EN OM HAARLEM COLLECTE COLLECTE II CARILLON HOLLANDIA 27 ct. Brieven aan de redactie VRIJDAG 1 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 10 speciale aanbieding reistassen en koffers weer of geen weer melk Zuid-Schalkwijk vierde feest Burgerlijke Stand van Haarlem De selectiewedstrijden bij schaakclub VHS VOORDELIG RESULTAAT TWEEDE KWARTAAL Gabaret van Chiel de Boer in VARA-programma Actrice Yvonne Arnoud is ernstig ziek Kerkelijk Nieuws Jongetje viel in Zuider Buitenspaarne Examens Als de Eerste Kamer ook de regeling voor de rijksfinanciering van de investe ringen ten behoeve van de universiteit van Amsterdam zal hebben goedgekeurd, zal deze wet per 1 januari in werking treden en 90 percent der goedgekeurde bouwkos ten ten laste van het rijk komen. Om geen tijd verloren te laten gaan voor de tot standkoming van de meest noodzakelijke voorzieningen is reeds een bouwschema opgemaakt van een aantal werken tot een totaal bedrag van bijna 32 miljoen gulden, waarvan de technische voorbereiding ge reed of nagenoeg gereed is en waarmee dus zo spoedig mogelijk in 1960 kan wor den begonnen als het wetsontwerp is aan genomen en de minister de plannen heeft goedgekeurd. Verwacht mag worden, dat in 1959 voor een bedrag van 7 miljoen gul den zal kunnen worden verwerkt. Het rijk neemt dan hiervan 6,3 miljoen voor zijn rekening. De plannen omvatten uitbreidingen, ver nieuwingen of nieuwbouw van instituten, laboratoria en klinieken als onderdeel van het omvangrijke schema, dat de gemeen teraad indertijd heeft goedgekeurd voor het onderbrengen van het gehele hoger on derwijs in Amsterdam: van de A-facultei- ten in het bestaande gebouwencomplex aan de Oude Manhuispoort, concentratie van de B-faculteiten op het Roeterseiland, alsmede de verbouwing van het Wilhelmi- nagasthuis tot academisch ziekenhuis. Voor verwezenlijking van deze plannen, waarbij het resultaat van de onderhande lingen over de verplaatsing van de Neder landse Bank aan de Oude Turfmarkt van groot belang zal zijn, denkt men in de ko mende twintig jaar een bedrag van 200 miljoen gulden te moeten investeren. Tot de objecten waarmee men volgend jaar hoopt te kunnen beginnen, behoren verbouwing en inrichting van het pand voor het Rusland-instituut, het Slavisch en het politiek-economisch seminarium, en- Advertentie bij deze super Jumbo 24.95 een elegante schoudertas cadeau AmsterdamiVan Woustr.71, Bos en Lommerweg 365, Ferd. Bolstr.54, De Clercqstr.29 Haarlem: Grote Houtstr. 168 Ten behoeve van de universiteit van Amsterdam zal waarschijnlijk eind 1959 worden begonnen met" de bouw van een nieuw chemisch laboratorium, dat zal verrijzen aan de Plantage Mui- dergracht. De bouwkosten bedragen f 4,8 miljoen. Foto: een maquette van het nieuwe laboratorium. kele laboratoria voor de wis- en natuur kundige faculteit, de bouw van een labo ratoriumvleugel voor het academisch zie kenhuis, verbetering van enkele klinieken van het Binnengasthuis en de bouw van een nieuwe universiteitsbibliotheek. Dit laatste project vergt drie jaar tijd en een bedrag van 4,5 miljoen. Advertentie Die lekkere melk is morgen, maar ook overmorgen nog goed Door goed weer begunstigd hield de Oranjevereniging „Zuid-Schalkwijk" don derdag haar jaarlijkse kinderfeest in en nabij de grote botenloods op de jachtwerf van de heer J. van Opzeeland. Met muziek voorop wandelden de kinderen 's morgens om negen uur naar het feestterrein, waar zij door de heer Ton Hulsebosch hartelijk werden verwelkomd en toegesproken. Na het zingen van 1W volkslied vermaakte de jeugd zich met diverse kinderspelen, 's Middags genoten zij met volle teugen van het optreden van het kindercircus „Lambertha", dat een daverend succes oogstte. Hoewel ook in Schalkwijk de paarden steeds schaarser worden bestond er voor het ringsteken op het losse paard veel ani mo. Na spannende strijd bleef mejuffrouw Rina Hoenderdos al haar mannelijke me dedingers de baas en ging zij met de eer ste prijs naar huis. Bij het ringsteken op de fiets behaalde mevrouw Hugtenburg de overwinning, 's Avonds voerde een gezelschap onder leiding van de heer E. Hugtenburg onder grote bijval het blijspel „Polly Perkins" ten tonele. Onder de vele aanwezigen be vonden zich bui-gemeester Visser en zijn echtgenote. De Oranjevereniging kan op een bijzonder geslaagde feestdag terug zien. BEVALLEN van een zoon: 30 juli S. C. Lodder-Koelemeijer, G. Stigter-Jongeling, A. J. Teeuwen-Lommerse, A. E. Hester- Jensen; 31 juli G. de Marcas-Santcroos. A. T. M. van den Dries-Booms. BEVALLEN van een dochter: 30 juli C. J. van Broekhuizen-Sinnige, C. Laurent- Van der Vinden, W. J. van Zelst-Van der Stelt, C. M. Vianen-Blom, J. J. van der W§ij den-Pel. OVERLEDEN: 29 juli J. M. Adelaar, 82 j., Ged. Schalkburgergracht; 30 juli M. van Warmerdam-Balm, 61 j., Rijksstraatweg ONDERTROUWD: 31 juli H. Schoffel- meer en T. A. Slaman. GEHUWD: 31 juli J. J. P. van Deenen en H. Bosch, R. de Boer en A. Hoorweg, N. Mentjox en A. M. Dijkers, J. Klingers en K. Kneijnsberg. RECTIFICATIE: Ondertrouwd 30 juli: J. D. Viehoff en jkvr. C. M. C. J. W. Rei gersman. Voor de samenstelling van de bonds- tientallen werden bij de schaakclub V.H.S. de selectiewedstrijden voortgezet. De be zetting van de kopborden in het eerste tiental blijft nog onbekend nu Schneiders zich van zijn nederlaag tegen Spinhoven herstelde en Marwitz versloeg. Een bij zonder fraai succes boekte in deze hoofd groep ook Van der Velde, die aan zijn dubbelrondig gevecht met Mostertman anderhalve punt overhield. Met zijn ge degen openingskennis en uiterst secure spel zal hij ook voor zijn toekomstige te genstanders een lastig te kloppen tegen stander blijken. In groep 1 B, waar van de zes deelne mers er drie overgaan naar een nieuw te formeren groep met de drie hoogst ge plaatsten van groep 1 A, blijken de spelers geen enkel risico te nemen. Van de tot nu toe zeven gespeelde partijen eindigden liefst vijf ontmoetingen in remise. Door dat, behalve in de hoofdgroep, enkelrondig wordt gespeeld betekent een eventuele ne derlaag bij een totaal van vijf te spelen partijen vrijwel zeker uitschakeling. De uitslagen van de twee laatste weken luidden: Hoofdgroep: L. G. MostertmanG. B. v. d. Velde, remise; ir. A. M. Schneiders J. H. Marwitz 10; G. B. v. d. VeldeL. G. Mostertman 10. Groep 1 B: J. NijmanH. A. v. d. Bo gaard, remise; C. S. KosterW. M. Mazee remise; Tj. de Jongmr. G. Snoeck Hen- kemans, remise. 2 A: H. P. Bruggink—P. J. Fris 0—1; F. J. van TongerenJ. v. d. Steeg, remise; F. J. van TongerenP. J. Fris, 01; J. v. d. SteegH. P. Bruggink, remise. 2B: J. A. JonckbloedtP. Bottelier 01; P. BottelierW. Kievit, afgebr. 2 C: W. J. SaeijsS. W. van der Peijl 10; mej. N. BijsterJ. J. H. Bauer 01. 3 A: Th. ThijselingF. C. Olie, afgebr.; A. HensJ. C. Andersen 01; F. E. Hij mansK. Nederkoorn, remise; J. C. An dersenJ. Wagener, afgebr.; A. Hens F. E. Hijmans 01; F. W. BarthelF. C. Olie 1—0. 3 B: W. KrijnenA. H. van Kuipers 10; A. H. van Kuipersir. B. A. Geer- lings 1—0; N. W. HilleH. Slenters 01; N. W. Hille—W. Krijnen 0—1. 3 C: J. H. Bakker—O. Iking 1—0. 3 C: J. H. BakkerE. Hundepool 01; P. KoezeN. v. d. Heuvel 10. 3 D: G. J. A. WijdoogenA. D. van Steenis 01; H. I. van EsFr. Hoek 10; P. RolieJ. Haan 01; J. VosH. I. van Es 10; G. J. A. WijdoogenFr. Hoek, afgebroken. Rectificatie: G. de VriesH. I. van Es, 1—0. Volgens de voorlopige cijfers heeft de K.L.M. in het tweede kwartaal van 1958 een voordelig resultaat geboekt. Hierin was begrepen boekwinst, behaald bü verkoop van vliegend materieel. Door dit betere resultaat is een belangrijk deel van het verlies over het eerste kwartaal gecompenseerd, waardoor dit kon worden teruggebracht tot 2.382:000 over liet" ëerstë Halfjaar 1958. De bedrijfsinkomsten der K.L.M. bedroegen ih de eerste helft vkn 1958 2161136.000 tegen 219.283.000. De overige inkomsten beliepen 13.525.000 tegen 14.002.000. De bedrijfskosten stegen van 227.012.000 tot 246.289.000, waardoor het geschil tussen de bedrijfsinkomsten en de bedrijfskosten een nadelig saldo vormden van 16.628.000, vergeleken met een batig saldo van f 6.273.000 in de eerste helft van 1957. De overige baten en lasten vertoonden over de beide perioden een nadelig saldo. In de eerste helft van 1958 bedroeg dit nadelige saldo 1.768.000 tegen 478.000 in de eerste helft van 1957. De extra afschrijvingen op het vliegende materieel bedroegen in de eerste helft van 1958 1.428.000 (v.j. 1.545.000). In de eerste helft van 1958 werd bij de vex-koop van verouderd materieel een winst geboekt van f 6.822.000. Een der gelijke winst kwam in de eerste helft van 1957 niet voor. Voor. belastingen werd in de eerste helft van 1958 een verlies ge boekt van f 13.002.000 vergelegen met een winst van f 4.250.000 in de eerste helft van 1957. De winst- en verliesrekening vermeldt voorts over de eerste helft van 1958 onder het hoofd „vrijgevallen uit voorzieningen voor belasting resp. ge reserveerd voor belasingen naar de winst", aan de winstzijde f 4.980.000 (ver leden jaar aan de verlieszijde f 2.174.000) en belastingvermindering wegens investe ringsaftrek (in zes maanden de helft van het geschatte jaarbedrag) resp. 5.640.000 en f 5.700.000. De winst- en verliesreke ning sluit over de eerste helft van 1958 met een verliessaldo van f 2.382.000 ver gelegen met een winstsaldo van f 7.776.000 over de eerste helft van 1957. Recessie De invloed van de economische recessie bleef in het tweede kwartaal by het be drijf der KLM merkbaar, er zyn echter tekenen, die erop wijzen, dat de econo mische situatie in de voor het KLM be drijf belangrijkste landen niet ongunsti ger is geworden, zo deelt het bestuur mede. De vervoerscapaciteit, welke na het verlies van de landingsrechten te Dja karta beschikbaar was gekomen, kon nog niet volledig elders worden aangewend. Verder vermeldt het bericht dat binnen kort over de definitieve landingsrechten te Singapore besprekingen zullen worden gevoerd, dat de lijn op Moskou is ge opend, dat de economy-class zich goed ontwikkelt, en dat in april en mei de medio 1957 bestelde drie Lockheed L-1049h vliegtuigen aan de vloot werden toegevoegd. In de loop van het tweede kwartaal werden drie Douglas DC-4 vlieg tuigen en een Douglas DC-3 vliegtuig verkocht. In het geschil met de vliegers omtx-ent hun salariëring kon begin juli door bemiddeling overeenstemming wor den bereikt. De normale afschrijvingen op vliegend materieel bedroegen in het eerste halfjaar van 1958 f 31 miljoen tegenover f 21,8 mil joen in dezelfde periode van 1957; deze afschrijvingen zijn in de bedrijfskosten begrepen. De extra-afschrijvingen zijn af zonderlijk in de winst- en verliesrekening opgenomen. Een halfjaaroverzicht van het vervoer op de lijndiensten in 1957 en 1958 volgt hier onder: 1958 1957 (in duizenden ton-km.) Passage 85.798 85.472 0,4 Vracht 32.483 34.086 4,7 Post 4.544 5.105 11,0 Totaal 122.825 124.663 Produktie 219.372 210.261 Beladingsgraad 56,0 59,3 1,5 4,3 „Het is verboden door mid del van een toestel bestemd tot het hoorbaar maken van muziek of van de menselijke stem, hetzij in de buiten lucht, hetzij binnenhuis met open raam of deur, voor de omgeving hinderlijk geluid of rumoer te veroorzaken". Aldus artikel 55 van de Algemene Politie Verorde ning van Haarlem, dat aan deze stringente vei'bodsbe- paling de volgende verzach- ting toevoegt: „Burgemees ter en Wethouders kunnen voor een bijzonder geval tij delijk van dit verbod onthef fing verlenen." Als u dus uw radio of grammofoon voor het open raam wilt laten spelen, zoals die op de foto, weet u, waar u moet zijn voor de daarvoor benodigde vergunning. Al zal het in de praktijk ook hierbij wel niet zo'n vaart lopen. Immers hoe vaak hoort men niet op zonnige zomerse zondagen muziek en gezang van radio en grammofoon, vooral in dicht bevolkte wijken. Als ieder een zich aan de verordening hield en zijn op haar appa raat achter gesloten vensters en deuren liet spelen zou |et geslist..piet zó zijn, dat,, zelfs mensen zonder radio het programma van die dag moeiteloos kunnen volgen. De politie zal dan ook in het algemeen slechts dan ingrij pen, als er van duidelijk burengerucht sprake is. WIST U OVERIGENS, dat het bij artikel 278 van de A.P.V. verboden is „varkens of nuchtere kalveren anders te vervoei'en dan per as, slede of vaartuig op een vol doende laag stro." Verscheidene lezers heb ben ons gevraagd of men een exemplaar van de Algemene Politie Verordening kan ver krijgen en zo ja, waar. Na tuurlijk is het mogelijk in het bezit te komen van een der gelijke verordening, want iedere Nederlander is immers gehouden „de wet te ken nen" en hoe kan men weten waar men zich aan te hou den heeft, als men de bepa lingen van de verordening niet kan raadplegen? Ieder een kan op het stadhuis, eer ste afdeling, een exemplaar van de A.P.V. kopen tegen de prijs van 5. Haarlemmers die vandaag bedroefd terneder zitten om wethouders Bakkers tekort van zes miljoen kunnen zich natuurlijk troosten met de gedachte, dat geen en kele begrotingssoep tot he den zo heet is gegeten als zij werd opgediend. Van de ruim veertien miljoen wel ke er van 1951 tot en met 1958 aan tekorten werd ge raamd staat tot nu toe al lien dat over 1956 ï'uim een miljoen zwart op wit. De stad heeft er in de loop der eeuwen waarlijk wel eens slechter voor ge staan. Dat ontdekten wij de zer dagen in een weliswaar moeilijk leesbaar, maar des ondanks boeiend werk van mr. A. J. Fruin, een broer van Robert, de beroemde geschiedschrijver van de tachtigjarige oorlog. Het boek heet „Instructie voor de stad Haarlem ont worpen door Philips Wie- lant" en die Wielant, een Gentenaar waaraan we de ontwikkeling van hetFrans- Boergondische recht dan ken, was een van de twee door Philips de Schone om streeks 1500 aangestelde „curatoren" over de Spaar- nestad. Haarlem was name lijk na een halve eeuw van voortdurende oorlogen en oproeren zo aan lager wal geraakt, dat het in plaats van tot de hoogst aangesla- genen in de grafelijke belas tingen te behoren sur séance van betaling had moeten aanvragen. Tegen over ruim 31.000 pond aan lasten stonden nog geen veertienduizend pond aan inkomsten. Bovendien wa ren de nadelige sloten der vorige dienstjaren, om het eens in hedendaagse begro tingstaai te zeggen, tot bijna honderdduizend pond opge lopen. Nu is het niet een voudig om een zestiende In de week van 4 tot en met 9 augustus wordt in Haarlem de jaarlijkse col lecte voor het nazorgwerk van t.b.c.-patiënten van alle gezindten weer gehouden. De afdeling Haarlem van de ver- eniging tot behartiging van de belangen der t.b.c.-patiën ten in Haarlem heeft uiter aard de taak deze collecte weer te doen slagen maar zonder de hulp van een groot aantal Haarlemmers kan men natuurlijk niet tot een be hoorlijk resultaat komen. Men dient dus te offeren tij dens de collectedagen en bo vendien verwacht men dat velen zich opgeven om en kele middagen of avonden met de lijsten rond te gaan. Men kan zich telefonisch voor deze collecte opgeven onder de nummers 15718 en 52585. Woensdagmiddag hebben we het echtpaar Van Eek uit de Slamatstraat in Haarlem Ook het Prinses Beatrix Poliofonds hoopt te kunnen rekenen op de steun van tal loze jonge Haarlemmers, die na een prettige vakantie een dag vrij willen maken om te collecteren voor het goede doel. Het Prinses Beatrix- fonds (dat is het fonds waar uit de patiënten met kinder verlamming worden gehol pen) houdt namelijk op za terdag 16 augustus een straatcollecte, die samen zal vallen met de inkomst van de renners van de vierde Haarlemse Muggenronde. Men kan zich opgeven bij het secretariaat van de af deling Haarlem en omstre ken van het fonds, Juliana van Stolberglaan 43, Aerden- hout. opgezocht om wat met ze te praten, want op 15 augus tus zullen ze vijftig jaar ge trouwd zijn. Eigenlijk was het nu al een beetje feest in de kleine huiskamer, want het hele vertrek was door dochter Rika en zoon Jan met fel gekleurde slingers versierd en op de schoor steen, de tafel en het buffet stonden bloemen. Die laat ste waren echter nog niet voor het jubileum bestemd, maar herinnerden aan de 73-ste verjaardag van me vrouw Van Eek, die zij on langs vierde. Omdat de heer Van Eek eerst niet thuis was heeft mevrouw Van Eek ons iets over hun leven verteld, dat lang niet altijd over ro zen is gegaan. Vroeger woonde het echtpaar in Zaltbommel. Toen in 1929 echter een dochter van hen trouwde en naar Haarlem vei'huisde, waar ze heimwee kreeg, zijn de heer en me vrouw Van Eek haar ach- ternagereisd. Van dat ogen blik af is het hun niet zo eeuws pond met een twin tigste eeuwse gulden te ver gelijken. Bij een omreke ningskoers van twintig gul den per pond komt men waarschijnlijk een heel eind. Dat wil dus zeggen een te kort van 340.000 gulden op de „gewone dienst" en een geconsolideerde schuld van twee miljoen. Op een inwo nertal van twaalfduizend is dat natuurlijk lang niet mis, Het was vooral het Kaas- en-broodspel dat Haarlem geruïneerd had. De Saksi sche hertog Albrecht, kwaadaardige naamgenoot van een thans geacht raads lid, nam geen halve maatre gelen voor Haarlems aan deel in die revolte: niet al leen werden alle privileges ingetrokken, maar ook was de boete van 24.000 gouden Andries-guldens zo zwaar, dat de ingezetenen zelfs hun persoonlijke kostbaarheden moesten vei'kopen om deze te kunnen voldoen. Omdat een verarmde stad ook steeds minder in staat was haar inwoners rechtszeker heid te bieden verlieten velen Haarlem, hetgeen z'n terugslag op de belastingop brengsten niet miste. In het gemeente-archief worden nog originele documenten bewaard welke op deze ca tastrofale toestand betrek king hebben. De in 1497 ver leende surséance bleek trouwens vier jaar later nog niet te hebben geholpen misschien wel omdat de schulden aan de graaf daar van uitgezonderd waren zodat zij moest worden uit gebreid tot de lopende ren ten. Zo iets bekocht Haar lem natuurlijk met het ver lies van het eigen gezag over zijn financiën: ook in dat opzicht is er weinig ver anderd. De stad schijnt het echter met de „curatoren" Philips Wielant en Jean Rousseau niet slecht getrof fen te hebben, al zal het einde der surséance in 1578 wel met een vreug dedronk zijn gevierd. Tenzij men toen de permanente begrotingstekorten evenzeer als een normaal verschijn sel was gaan beschouwen als wij nu. goed meer gegaan. In Zalt bommel hadden zij een huis met een stuk land, waar zij aardappelen en groenten verbouwden en zij hadden een varken. De heer Van Eek bewerkte des avonds als hij van de scheepswerf, waar hij arbeider was, te rugkwam het land en voelde zich in Zaltbommel geluk kig. In Haarlem was er geen land, dat hij om kon spitten en hij kreeg vaak geen werk. Het gezin Van Eek, dat al gauw uit tien kinde ren bestond, had het daar door toen vaak heel moei lijk. Niettemin hebben zij zich er goed doorheen gesla gen. Zaterdag 16 augustus zullen ze allemaal de brui loft vieren, niet alleen de kinderen maar ook de twin tig kleinkinderen komen dan opa en oma Van Eek feliciteren. Maandag bestaat er weer gelegenheid om onder leiding van de heer Arie Peters het carillon van de Grote Kerk van Haarlem te bezichtigen en wel des avonds om zeven uur. Men kan zich voor dit tochtje naar boven aanmel den bij de kostei'. De eerst volgende bezichtiging zal plaats hebben in september. Advertentie Een excellente sigaar met het verfijnde Elisabeth Bas aroma. overheerlijk tot de laatste trek Het cabaret van Chiel de Boer zal op zondag 3 augüstus in de rubriek „Intiem theater" van de VARA optreden. De mede werkenden zijn Dini van Amstel, Henny den Daas, Chiel de Boer, Peter Aryans en Jan Pruis. Zij worden begeleid door het Leedy Trio. LONDEN, (UP) De vijfenzeventig jarige actrice Yvonne Arnoud, die erg be kend is in de Londense theaterkringen, is woensdag naar het nationale ziekenhuis gebracht, nadat zij in haar woning in Guildford een ernstige hersenbloeding op liep. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Willige-Langerak B. M. Meynderts, kand. te Bergschenhoek. Be noemd tot hulpprediker voor het jeugd werk van de Duinoordkerk-gemeente te 's-Gravenhage H. Serlie, kand. te Amster dam. (Verkort weergegeven) DE „GOODWILL" Het is op de wereld een rare boel Op allerlei gebied, Dit is het althans naar mijn gevoel, Want de „goodwill" is er niet. Met de topconferentie schiet men niet op. Waarom beginnen ze niet? Men komt steeds verder in het slop, Want de „goodwill" is er niet. De vrede, die iedereen begeert, Ligt steeds nog vér in 't verschiet, De mensen, ze doen 't nog steeds verkeerd. Want de „goodwill" is er niet. 't Verkeer op de weg is een angstig gedoe, Waar menigeen het leven liet. We zijn het al een lange tijd moe, Want de „goodwill' is er niet. Waar gaan we naar toe is de angstige vraag, Waarop men geen antwoord ziet. Het kan ook niet tot op de dag van vandaag, Want de „goodwill" is er niet. G.M. Donderdagmiddag omstreeks vier uur is de vijfjarige Hans Jonkhout door een vriendje bij het spelen in het water van het Zuider Buitenspaarne geduwd. De jongen verdween onder water maar kon even later door de 34-jarige brugwachter D. Vijfhuizen uit Lisse en door een inkoper uit Apeldoox-n, de heer W. Baak, die juist passeerde, op het droge worden gehaald. Haarlem. Aan de Rijkskweekschool te Haarlem zijn geslaagd voor de hoofdakte-examens: Teeuwen, Badhoevedorp: G. Evelo, Noord-Schar- woude; mej. A. Schrama, Warmenhuizen; me]. A. van Rijn, Bergen: mej. A. de Regt, Bergen: A. Wouda, IJmuiden; J. Fransen, Hippolytushoef: J. Schippers, Haarlem; J. Tijl, IJmuiden; Ouwens, Schagen; W. A. de Rijk, Diemen; A. H. B. Thij, Nibbixwoud; mej. L. C. F. Kruijff, Den Helder; C. P. L. Lafère, Den Helder. Voor ge deelte B; P. C. Kooistra, Haarlem; G. Th. Buitenhof, Haarlem; C. A. M van den Drift, Alk maar; L. Mortier, Den Helder; H. G. Strick, Me- demblik; G. L. Bakker, Enkhuizen. 's-Gravenhage. Geslaagd voor Nederlands M 0.- A: C. J. Kuik, Heemstede; H. van der Linde, Heemstede; P. van Groningen, Haarlem, Staatsexamen gymnasium. Geslaagd voor di ploma A: H. B. Jonkman, Hillegom; J. A. J. M' van Erp, G. F. M. van de Kam. J. J. M. Pijnen borg, C. J. Scharloo, C. J. van Wijk en J- S. B. van Wijk, allen te Santpoort; W. Ganzevoort en J B. Bakker. Haarlem.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 10