Kroesjtsjev pleegde in Peking geheim beraad met Mao Dertien doden in het verkeer Transformator van 140 ton arriveerde in Velsen OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT Londen acht zijn positie in topgesprek versterkt HET WEER Koning Hoessein maakt eind aan federatie met Irak Washington vreest openbaar debat Moeilijk transport van Milaan naar Nederland duurde een week Oost-Berlijn liet de Quadriga verdwijnen Doodstraf tegen zestig personen geëist Stormachtig Twee toeristen in zee hij Scheveningen verdronken V erwarring Het woord is aan Tijdens vervoer naar ziekenhuis nogmaals gewond &ee MORRIS beforei/ot/6^1// Drie personen uit zee gered Ir. Franke vraagt nog geen ontslag Murphy in Bagdad Buit van inbraak was in plantsoen verstopt 73e JAARGANG No 21 MAANDAG 4 AUGUSTUS 1958 303e JAARGANG No 174 Hoofdredacteur: Simon Koster Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks Grote Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15295 11 Él i |T R 1 1 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. (6 lijnen) Directie., Redactie, Administratie. 1 IP® 1 11 il^^F 1 Verschijnt dageHjks beh. op zon- en feestdagen. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15295. Bij- i Ik Jl 1L Jl f r lil 1 jÊ f Jl lL H IL Ji I C /I Abonnement p. week 59 ct., p. kwartaal 7.65, kantoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57755 rwa ito Jh cJL JL Ju fr, p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Directie: P. W. Peereboom en A. D. Huijsman PEKING (Reuter) De leiders van de Sovjet-Unie en China, Kroes jts jev en Mao Tse Toeng, heb ben er zondag, na een geheime con ferentie van drie dagen te Peking, op aangedrongen zonder verwijl een top conferentie over het Nabije Oosten te houden. Deze oproep is vervat in een communiqué, dat nog geen uur voor het vertrek van minister-presi dent Kroesjtsjev uit Peking werd ge publiceerd. Zondagavond keerden Kroesjtsjev en de zijnen in Moskou terug. Kroesjtsjev en zijn metgezellen zijn donderdag in het grootste geheim te Peking aangekomen. Tot het ge zelschap behoorden onder anderen maarschalk Malinovski, de minister van Defensie, en Koeznetsov. In het communiqué wordt niet met zoveel woorden aangedrongen op deelneming van communistisch China aan een topconferentie. Er wordt gesproken over het Nabije Oosten, waar de spanning door de „gewapende agressie" van de Ver enigde Staten en Groot-Brittannië zeer zou zijn toegenomen, over ont wapening en een topconferentie. Van de Amerikanen en Britten wordt ge- eist, dat zij dadelijk hun strijdkrach ten uit Libanon en Jordanië terug trekken. De enige manier om de we reldvrede te bewaren is, aldus Kroesjtsjev en Mao. over te gaan tot ontwapening, het verbieden van kernwapens, opheffing van bases in andere landen en ontbinding van de militaire blokken. Het .Joegoslavische revisionisme wordt in het commu niqué „het grootste gevaar voor de communistische beweging" genoemd. Van onze correspondent in Londen) Kroesjtsjevs driedaagse bezoek aan Pe king wordt in Londen algemeen beschouwd als een aanwijzing dat Mao en hij hun re cente meningsverschillen hebben bijgelegd en dat communistisch China, veertien da gen na het begin van de onderhandelingen over een topgesprek, ook op het toneel is Moo Tse Toeng Op de onbewaakte spoorwegovergang aan de Peter van den Bremerweg te Soest zijn de 51-jarige bromfietser D. O. uit Hil versum en zijn 11-jarig nichtje J. V. uit Amersfoort, dat bij hem op de duo zat, door een sneltrein aangereden en gedood. In het 'Academische Ziekenhuis te Gro ningen is overleden de 62-jarige J. Boere- ma uit Niekerk, die donderdag bij een on geluk te Grijpskerk ernstig werd gewond. De heer Boerema stak toen per bromfiets de rijksweg te Grijpskerk over en werd aangereden door een personenauto uit Den Haag. Het slachtoffer kreeg een schedel- basisfractuur. Op de weg langs Gockinga's Wijk (ge meente Winschoten) is de 64-jarige brom fietser H. Hillinga uit Beerta, toen hij trachtte met flinke snelheid twee voor hem rijdende bromfietsen in de halen, door een uit tegenovergestelde richting komende personenauto aangereden. De man kwam daarna nog in botsing met de bromfietsers en viel tegen het wegdek. Ernstig gewond werd hij overgebracht naar het ziekenhuis te Winschoten, waar hij kort na aankomst is overleden. De achtjarige Albert Martinus te Rui- nerwold, die een vrachtauto liet passeren, maar geen erg had in de- aanhangwagen ervan, is daardoor aangereden. De jongen werd in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis te Meppel vervoerd, waar hij korte tijd later overleed. De 83-jarige heer J. Hofman uit Hee renveen, is op de Dracht te Heerenveen van zijn fiets gevallen. In het ziekenhuis te Heerenveen, waarheen hij werd over gebracht, is de heer Hofman in de loop van de dag overleden. De 57-jai'ige weduwe M. Hallie-Edel- schaap uit Kampen is op de Dijkweg tussen Zwolle en Hattem verongelukt, toen zij op haar bromfiets zonder teken te geven de weg overstak, waarbij zij werd aange reden door een achteroprijdende motor. De 73-jarige J. Hendriks uit Nijmegen, die vrijdag op de Berg en Dalseweg met zijn fiets een ongeluk had, waardoor hij 7.ware inwendige kneuzingen kreeg en een hersenschudding, is thans aan de gevolgen daarvan overleden. De 21-jarige D. Sonke uit Waarde is met zijn motorrijwiel tegen een lichtmast onder Kruiningen gereden. Sonke en de 18-jarige duo-passagiere M. J. van Espen, eveneens uit Waarde, werden zwaar gewond naar een ziekenhuis in Goes vervoerd. Bij aan komst bleek de bestuurder te zijn over leden. Voor het leven van mej. Van Espen wordt gevreesd. Op de Ringbaan Zuid-Hoek Broekhoven- seweg te Tilburg is de 26-jarige bromfiet ser J. Akkermans uit Breda, doordat hij geen voorrang verleende, tegen een auto bus gebotst en met een schedelbasisfrac- tuur in het ziekenhuis te Tilburg opge nomen, waar hij is overleden. Op de rijksweg Vught-Tilburg is een verkeersongeluk gebeurd, dat aan de eer ste luitenant J. Bracco-Gsrtner het leven heeft gekost. Een auto, waarin zich vier geestelijken bevonden, wilde een autobus Verwachting tot morgenavond: Aanvankelijk zwaar bewolkt met tijdelijk enige regen, later enkele opklaringen, maar ook plaatselijk enkele buien. Krach tige tot stormachtige wind tus sen zuid en west. Ongeveer de zelfde temperaturen als vandaag Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN PAGINA'S. passeren en daarbij werd de tegemoet komende militaire scooterberijder te laat opgemerkt. Een poging om weer achter de bus te komen, slaagde niet, zodat er een botsing plaats had, waarbij de luitenant op slag werd gedood. De geestelijken werden niet gewond. Op de weg van Wezel naar Bocholt na bij Haminkeln (ongeveer acht kilometer van Wezel in West-Duitsland) is een per sonenauto bestuurd door de 35-jarige H. L. uit Markelo tegen een boom gebotst. De 30-jarige G. Oolbx-ink uit Markelo, die naast de bestuurder zat, werd dodelijk ge wond. Met een schedelbasisfractuur werd hij overgebracht naar een ziekenhuis in Wezel, waar hij even na aankomst over leed. Op de overweg in de Poulinkstraat te Almelo is de bijna tweejarige Frits Mali- sama uit de Nieuwe Sligtestraat onder de exprestrein uit Enschede geraakt en op slag gedood. De kleuter was onder de ge sloten spoorbomen doorgekropen. De 23-jarige R. Willis uit Cowas (Wight) en de 19-jarige S. H. A. Paulin uit Parijs, beiden logerende in het internationale jeugdhotel te Scheveningen, die samen met een derde toerist ook een Franse jongen waren gaan zwemmen in zee bij het Noorderstrand, geraakten omstreeks halfzes in moeilijkheden. Laatstgenoemde Franse jongen, die zelf met moeite op het strand kon komen, heeft hen nog dicht bij zich in de golven zien worstelen, maar daarna varen zij verdwenen. verschenen. Kroesjtsjev, zo meent men in westelijke diplomatieke kringen, kan nu ook volledig namens China spreken en hopen daarmee meer druk uit te oefenen op het Westen om een topconferentie op zijn voorwaarden te aanvaarden. Aan de andere kant was Kroesjtsjev mogelijk be zorgd over de houding van Mao, die wel licht ontevreden was dat hij tot dusver buiten de onderhandelingen was gehouden. Enkele uren voordat Kx'oesjtsjev destijds het Britse plan voor het houden van een topgesprek in de Veiligheidsraad aan vaardde, kwam er uit Peking een veroor deling van dat plan. De reden daarvoor was niet ver te zoeken: communistisch China is niet erkend door Washington en niet vei'tegenwoordigd in de UNO. Men acht het in Londen niet onmogelijk dat Kroesjtsjev daarom vorige week op nieuw terugkwam op een topconferentie in Genève buiten de UNO om. Na Kroesjtjevs ontmoeting met Mao mag men veronder stellen dat de Russische premier de Chi nezen ook zeggenschap in de crisis in het Nabije Oosten heeft gegeven. In Londen is ook opgevallen, dat, in tegenstelling tot de gevestigde gewoonte in het communiqué, nergens de rol van Moskou als leider van de communistische wereld wex-d vermeld. Het communiqué legt integendeel de nadruk op de gelijk heid en „de kameraadschappelijke weder zijdse hulp tussen de Sovjet-Unie en com munistisch China". De reis van Kroesjtsjev naar Peking zal, naar men aanneemt, de weg naar een top gesprek over het Nabije Oosten niet ver gemakkelijken. Het is niet onmogelijk dat wanneer de Russische premier zou eisen communistisch China eveneens uit te no digen, het Westen hem ervan zou beschul digen te trachten de conferentie te torpe deren. Twee weken na de eex'ste activiteiten voor een topgesprek over het Nabije Oos ten, begint men niet alleen in Washington, maar ook in Londen steeds meer op te zien tegen de bex-g, die men moet beklimmen. De kwestie is door Kx-oesjtsjevs verrassen de reis naar Peking zo vex-ward geworden, dat weinigen nog een uitweg zien. Het is niet zo zeer de propaganda, die het Westen ducht, maar het begint werkelijk beang stigend te worden, dat er ruim een week voor het voorgenomen begin van de top conferentie nog geen tekenen zijn dat het Westen een x-ealistische politiek-op-lange- termijn voor het Nabije Oosten heeft ont worpen, behalve enkele vage plannen voor economische l.ulp. Als steeds meer landen zich willen gaan bemoeien met het topgesprek, hetgeen na Kroesjtsjevs ontmoeting met Mao onver mijdelijk lijkt, is de kans groot dat de conferentie, waar die ook wordt gehouden, geen resultaat zal opleveren, behalve dan voor Ki'oesjtsjev, die een stem in het Na bije Oosten heeft gekregen, en naar harte lust zijn gal over het Westen heeft kunnen uitspuwen. De dringende noodzaak voor een topgesprek is er niet meer. Libanon heeft een nieuwe president en de Anglo- Amerikaanse acties hebben de vi-ede niet meer in gevaar gebracht dan de laatste Amerikaanse kernpx-oef. Als Mao ook aanwezig wil zijn bij het topgesprek, is er een kans, dat het niet doorgaat, maar die kans is gex-ing, aange zien te veel landen hebben laten weten de top als enige kliniek voor wereldziekten te beschouwen. Dryden Mensen zijn uit hun kracht gegroeide kinderen. (Van onze correspondent te Bonn) Met veel moeite was men er vorige week - na talloze West-Oost-Berlijnse onderhan delingen - in geslaagd de Quadriga van de Brandenburger Tor, het uit vier paarden en de godin der overwinning bestaande monument, naar Oost-Berlijn te vervoeren. Voor iedere Berlijner betekent de Qua driga iets en iedere Berlijner is het er over eens, dat de beeldengroep op de Branden burger Tor behoort te staan. Tot ieders Een 44-jarige metaalbewex-ker uit Haar lem en zijn zesjarig zoontje hebben zondag op hardhandige wijze de betekenis van het gezegde „van de regen in de dx-up komen" aan den lijve ondervonden. De metaalbewerker reed zondagmox-gen om kwart over negen op zijn bromfiets op de Zijlweg in Haarlem met zijn zoontje achter op de duo. Plotseling sloegen zij met bromfiets en al over de kop en werden over de rijweg geslingerd. Het bleek dat de dynamo door nog onverklaarbare oor zaak tussen de snaken van het voorwiel was gex-aakt en dit had geblokkeerd. Zo wel vader als zoon liep bij dit ongeval verwondingen aan het hoofd op. Een 35-jarige schilder uit Haarlem, die juist met zijn auto passeerde, zou het tweetal wel even naar het St. Elisabeths- gasthuis brengen. Op de Raamsingel gaf de schilder echter geen voorrang aan een uit de Van Eeden straat komende melkauto. Er ontstond een aanrijding, waax-bij het zoontje van de metaalbewerker, dat naast de bestuurder zat, tengevolge van de hevige schok met het hoofd door de voorruit vloog en op de motorkap terechtkwam. Zijn vader, die achterin had gezeten, schoot eveneens door de gebroken ruit. Beiden werden bij dr. Melchior op de Raamsingel binnenge bracht en vandaar naar het St. Elisabeths- gasthuis vex-voerd. De metaalbewerker bleek naast de hoofdwonden, die hij reeds eerder had opgelopen, er een lichte her senschudding bij gekregen te hebben. Zijn zoontje kwam er met drie gebroken tanden betrekkelijk goed af. Na in het ziekenhuis te zijn behandeld konden zij naar huis terugkeren. De be reidwillige maar onfoi'tuinlijke schilder kreeg geen letsel; zijn auto werd echter aan de voorzijde totaal vex-nield. De melk auto wex-d licht beschadigd. De Nederlandse Spoorwegen hebben in de afgelopen nacht een 140 ton wegende tx-ansformator van de Duitse grens af naar Velsen gebx-acht. Het gevaarte is be stemd voor het Provinciaal Elektriciteits bedrijf van Noordholland. Vorige week zondag was het transport uit Milaan ver trokken. Het heeft de spoorwegdeskundigen in Italië, Zwitserland, Duitsland en Neder land heel wat hoofdbrekens gekost voor dat het zover was. De wagon, speciaal door de Zwitserse spoox-wegen voor zwaar vervoer geconstrueerd, weegt 93 ton en staat op 36 wielen. De totale lengte is ruim 41 meter, de grootste bx-eedte is 3.28 meter. Daardoor konden tijdens het tx-ans- port op naastgelegen banen geen treinen rijden. De Duitse spoorwegen zagen kans het transport Bazel-Kaldenkirchen precies volgens schema te laten verlopen. Om precies 23.30 uur wex-d gisteravond op het station Nijmegen het vertreksein voor dit gigantische transport gegeven. De machinist had twee lastgevingen ontvangen. De eerste luidde dat hij voor zichtig diende te rijden over de Waalbrug en daar de snelheid van 30 km niet mocht overschrijden. De tweede was eveneens een waarschuwing om niet harder te rij den dan ongeveer 30 km over het viaduct van Geldermansen. Overigens mocht niet harder dan 50 km per uur worden ge reden. Om 4 uur werd Amsterdam-CS binnen gereden. Via Zaandam en Uitgeest arri veerde het transport om 5.22 uur in Be verwijk. Daarna werd de tx-ansformator via het juist zaterdag gereedgekomen nieuwe spoor van de hoogovens naar de Op een speciale wagon, die door de Zwitserse Spoorwegen beschikbaar was gesteld, arriveerde een in Milaan ver vaardigde transformator van 140 ton bij de P.E.N.-centrale te Velsen. centrale van het Provinciaal Elektrici teitsbedrijf vervoerd. Met het oog op de nieuwe baan werd hier met een snelheid van vijf kilometer per uur gereden. De transfoi'mator, zoals er in oktober nog een in ons land arriveert, heeft een vermogen van 10.000 kva en is bestemd voor aansluiting van de 50 kv-centrale te Velsen op het 150 kv landelijk koppel- net. Bij de P.E.N.-centrale te Velsen is men hedenmorgen met vereende krachten be gonnen met het afladen van de kolos. Het zal zeker een dag of drie duren voordat het gevaarte op zijn plaats staat. verrassing hebben de communistische auto riteiten te Oost-Berlijn het beeld, dat za terdag van West-Berlijn naar Oost-Ber lijn werd vervoerd, zondag laten verdwij nen. Het monument is in het geheim naai het centrum van de oostelijke sector van de stad vervoerd, waar het zal blijven tot het de communistische autoriteiten uit komt de Quadriga op de Brandenburger Tor te plaatsen. Te West-Berlijn zegt men dat dit alles in flagrante strijd is met een overeenkomst gesloten tussen de besturen van beide stadsdelen. Men vraagt zich af of de com munisten ivillen verhinderen dat dit mo nument, afkomstig uit het monarchistische Pruisen van 1795, zijn plaats herkrijgt. Na 1945 is de Quadriga, tijdens de oorlog ver woest, in West-Berlijn opnieuw gegoten. De geschiedenis van de „Quadriga" is al oud. Het origineel werd in 1806 door Na poleon naar Parijs mee genomen, vanwaar het door Duitse overwinnaars in 1814 naar Berlijn werd teruggebracht. Bovenstaande Joto werd gemaakt tijdens de - tijdelijke - plaatsing van de „Victoria" op TJnter den Linden in Oost-Berlijn, met de ontluister de Brandenburgse Poort op de achtergrond. Advertentie BARTEUORISSTR. HAARLEM TEL 13439 FERD. BOLSTR. 48 A' DAM TEL: 717162 SUèDE JASJES IN KLEUREN (Van onze correspondent in Washington) In Washington heerst een zekere onge rustheid over het vooruitzicht van een fel publiek debat tussen Eisenhower en Kroesjtsjev, waardoor de spanning in de wereld zou kunnen toenemen. Teneinde de verwachtingen van een topconferentie enigszins te verbeteren is de regerïngs- koers thans als volgt: nu veel critiek op Dulles' beperkte plannen is losgekomen, wijst de regering op de grote betekenis van Dulles' bescheiden programma. Te vens wordt de verwachting gewekt dat Eisenhower, ongeacht de beperkingen op de agenda, een groots initiatief kan ont wikkelen. Dat de Amerikaanse regering echter iet wat ongerust is over het eventuele effect van een openbax-e boksmatch, kan blij ken uit de neiging in het Amerikaan se kamp de conferentie toch maar in Ge nève te doen houden. In UNO-kringen wijst men bovendien op de mogelijkheid de openbaarheid te beperken. Evenals ge- dux-ende de Suezcx-isis zou de Veiligheids raad de deelnemende mogendheden kun nen verzoeken de px-oblemen te bespreken in een besloten vergadering en vervolgens te rapporteren aan de voltallige zitting. Minister Dulles, is zondagavond per vliegtuig uit Washington naar Rio de Ja neiro vertrokken, waar hij dinsdag en woensdag besprekingen zal voeren met president Kubitschek over „de grote vraagstukken van indirecte agressie, oor log en vx-ede", zoals de bewindsman het bij zijn vertrek uitdrukte. Dank zij snel optreden van een op het strand vertoevende badgast en van leden van de Zandvoox-tse reddingsbx-igade kon den zondag drie personen van de verdrin kingsdood worden gered. Omstreeks half twaalf raakte op het Zuiderstrand een 55- jarige Haarlemmer in de branding in nood. Dit werd opgemerkt door een badgast, die zich ijlings naar de drenkeling begaf en deze, later geassisteerd door leden van de x-eddingsbi-igade, aan land wist te bx-engen. De man was al bewusteloos. Een op het strand aanwezige Engelse arts verleende de eerste hulp, bijgestaan door leden van de Zandvoortse reddingsbx-igade onder lei ding van dokter H. K. van Es. In ijltempo werd het slachtoffer vervolgens per ambu lance naar het Grote Gasthuis in Haarlem overgebracht. Later was zijn toestand re delijk. Enkele uren daarna raakten voor het Zuidex-strand een twaalfjarig Duits meisje en haar moeder in groot gevaar doordat zij geen kans meer zagen, de kust te bereiken. Ook dit werd opgemerkt door leden van de Zandvoortse x-eddingsbrigade. Zij brachten het uitgeputte tweetal op het strand. AMMAN (UPI) Koning Hoessein van Jordanië heeft by koninklijk dekreet, za terdag de grondwet van de Jordaans Iraakse federatie, een grondwet, welke in de plaats was gekomen van de afzonder Iyke Jordaanse en Iraakse constituties, buiten werking gesteld. Irak is door de opstand „niet in staat te voldoen aan zijl? de gezamenlijke grondwet", aldus dit de kreet. „Derhalve moet, wat Jordanië betreft, deze grondwet als opgeheven beschouwi worden, en dient uit praktisch oogpunt ge steld te wox-den, dat de federatieve grond wet niet van toepassing kan zijn en niet ten uitvoer kan worden gelegd. De buitenwerkingstelling van de grond wet komt in feite neer op een opzegging van het federatievex-drag. De Jordaanse regering zal de Jordaans: grondwet aanpassen aan de gewijzigde om standigheden. Verder zal de regering fond sen en bezittingen van de „Arabische Unie" zoals de federatie van Jordanië en Irak officieel heette in beheer nemen. (Reuter) De openbare aanklager van een Jordaanse krijgsraad, majoor Sjam maa, heeft zondag de doodstraf geëist tegen zestig personen, die worden beschuldigd De directeur-generaal van de Voedsel voorziening, ir. J. A. P. Franke, zal het na der beraad over de aangekondigde wijzi gingen in de organisatie van het minis terie van landbouw afwachten. Het lid van de Tweede Kamer de heer F. den Hartog (V.V.D.) kreeg op vragen aan de minis ter van Landbouw ten antwoord, dat de in vloed van de directeur-generaal van de Voedselvoorziening op het intex-nationale beleid zeker niet zal verminderen, zij het, dat het interne beraad nog niet is afgeslo ten. Naar aanleiding van dit antwoord heeft ir. Franke aan minister Vondeling medegedeeld zich onder deze omstandig heden verplicht te voelen voorshands de ontwikkeling van dit beraad af te wachten. Hij zal dan ook de uitvoering van zijn me dio juni aan de minister kenbaar gemaak te voornemen om zijn functie neer te leg gen opschorten. van poging tot omverwerping van het hui dige Jordaanse regime en van verboden wapenbezit. Uit Amman te Nicosia op Cyprus aange komen journalisten hebben zondag mee gedeeld, dat er censuur in Jordanië is in gesteld. Alle buitenlandse correspondenten te Amman is verzocht hun berichten ter beoordeling voor te leggen aan de censors van het ministerie van Buitenlandse Za ken. De journalisten noemden de Jordaan se censuur inconsequent, vaak onlogisch en altijd willekeurig. BAGDAD (Reuter) Enige minuten na dat zaterdag de Amerikaanse erkenning van het nieuwe bewind in Irak bekend was geworden, kwam de speciale afgezant van president Eisenhower in het Nabye Oosten, Robert Murphy, per vliegtuig uit Libanon te Bagdad aan voor een bespreking met de nieuwe Iraakse premier, generaal Kassem. In een vraaggesprek zei Murphy zondag in het gespx-ek met de Iraakse premier niets te hebben gemerkt van vijandige gevoelens van deze jegens het Pact van Bagdad. Murphy zei dit tot verslaggevers. De nieuwe Ii'aakse bestuurders zijn nog altijd bezig het pact te bestuderen. Zy bleken, aldus Murphy, van enkele punten niet op de hoogte te zijn. Hij zei uitleg te hebben gegeven van de Amerikaanse denkbeelden over collectieve beveiliging. De Iraakse leiders hadden met grote be langstelling geluisterd. Na het vraaggesprek is Mux-phy uit Bag dad naar Beix-oet vertrokken. Dezer dagen zijn bij een inbraak in de woning van de advocaat-generaal bij het gerechtshof te Amsterdam een aantal sie raden en een portefeuille met 650 gesto len. Een groot deel van de buit is door een tuinman van Publieke Werken gevonden in een plantsoen op het Frederiksplein. Daarbij was ook de portefeuille met pas poorten, maar de 650 gulden zaten er niet meer in.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1