In Karinthië begint het leven zijn gewone gang te hernemen Amerikaans pantserbataljon naar Libanon gedirigeerd Op de - Atlasproef lukte: V.S. hebben intercontinentale raket Bonn en Rome trekken één lijn jegens het Nabije Oosten Libanese leiders dokteren aan voorlopige politieke oplossing REDDING Zes mensen omgekomen en nog twee vermist hittegolf in Italië kost 25 personen het leven Koninklijk gezin in San Remo Nederlanders in Djakarta op ambassade gedecoreerd Nederlanders verongelukt in het buitenland Voor-censuur op kerkelijke publikaties in Polen Indonesische minister van Scheepvaart in Moskou Terreur woedt weer Evacuatie van Britse gezinnen van Cyprus? Indonesische „daerahs" krijgen deviezen-aandeel 3 <praatóteel Washington hervat overleg met communistisch China VREUGDE IN CAPE CANAVERAL Gemeenschappelijke zorgen over houding van De Gaulle in Europa en inzake de topconferentie viAANDAG 4 AUGUSTUS 1958 Een recente foto van Prinses Irene, die morgen, 5 augustus, haar negentiende verjaardag hoopt te vieren (foto N.F.P.). Het koninklijk jacht „Piet Hein" en het cht van Prinses Beatrix „De Groene Draeck" zijn zaterdag naar San Remo ge uren. dat 32 km. meer oostwaarts aan de lust is gelegen. Vrijdag hadden Koningin Juliana, Prins Bernhard en hun kinderen pen kort bezoek gebracht aan Prins Rai- jer en Prinses Grace. Daarna woon den zij aan boorci van bet jacht „Chris- tian» van de scheepsmagnaat Onassis een c'ocktailParty bij. Zaterdagmiddag arriveerde de „Piet Hein" in San Remo> vergezeld van „De Groene Draeck" en de mijnenveger greukelen", die als communicatieschip dienst doet. Bij de haveningang ging een deputatie Van het gemeentebestuur van San Remo aan boord van het koninklijk jacht. Zondag zijn de Koningin, de Prins en de vjer prinsessen aan boord gebleven, voor zover z'j niet gingen zwemmen om verkoe- jing te vinden voor de verschroeiende hit te die momenteel in Italië heerst. Om aan de blikken van nieuwsgierigen od de wal te ontkomen verliet het jacht zondagmorgen de haven van San Remo omverder in zee het anker te laten vallen. Sinds het jacht zaterdag aankwam stonden ?rote groepen nieuwsgierigen op de kade. r; Avonds keerde het jacht naar de haven terug, waarna het koninklijk gezin een wandeling maakte door San Remo. Het gemeentebestuur van de stad heeft voor hedenavond ter ere van zijn hoge be zoekers een gala-avond in het Casino geor ganiseerd. (UPI). DJAKARTA, (ANP) —In de ambtswo ning van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordigers in Djakarta, zijn on derscheidingen uitgereikt aan een viertal Nederlanders in de Indonesische hoofd stad, die zich bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt bij de hulpverlening aan de Nederlandse gemeenschap in Indone sië. Het waren de heer L. G. N. M. Ravesloot ambassaderaad, hoofd van de consulaire afdeling van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiging in Djakarta, die bij bevordering tot officier in de orde van Oranje Nassau werd benoemd. Jhr. M. F. van Lennep, hoofdvertegenwoordiger van de stoomvaartmaatschappij „Nederland", die werd benoemd tot officier in de orde van Oranje Nassau, mevrouw W. E. Vos-de Boer, ambtenares van de Neder landse diplomatieke vertegenwoordiging in Djakarta, die werd benoemd tot ridder in dé orde van Oranje Nassau, en de heer E. Kortenoever, directeur van de chocola defabriek Ten Wolde in Djakarta, die eveneens tot ridder in de orde van Oranje Nassau werd benoemd. Zeven Nederlandse toeristen, die zater dag onder leiding van een alpengids een bergtocht maakten in de Zillertaler-Alpen, ji Tyrol (Oostenrijk), zijn in een ijslawine geraakt. Drie toeristen zijn over een af-, stand van honderd meter omlaag gestort, waarbij een hunner, de achttienjarige H. C-. van Grol uit Friezenveen in Overijsel, de dood vond. De 26-jarige Nederlandse onderwijzer Henk Jansen, die in Bournemouth een zo mercursus voor Europese onderwijzers bij woonde, is zaterdagavond bij het baden verdronken. De kustwacht zag hem onder water verdwijnen. Na een half uur zoeken vond men, op nauwelijks tien meter van de promenade, zijn lichaam in ondiep wa ter. CAPE CANAVERAL (UPI) Zaterdag is een geslaagde proef genomen met de Atlas, een intercontinentaal projectiel fier Verenigde Staten. Het was de tweede maal dat dit 24 meter metend projectiel, het enig intercontinentaal projectiel der Verenigde Staten dat tot dusverre het sta dium van beproeving bereikt heeft, met alle drie zijn motoren beproefd werd. De eerste maai, op 19 juli, werd het een mis lukking. Na slechts een geringe afstand te hebben afgelegd, brak het projectiel in 'wee stukken. Zaterdag echter ging het van een leien dakje. De raket was na twee minuten boven de Atlantische Oceaan en heeft vermoedelijk een afstand van vier duizend kilometer afgelegd. De raket is geprojecteerd om een afstand van tien duizend kilometer af te leggen. De proef heeft echter de weg geplaveid voor een ever deze afstand. Men zal trachten de neuskegel van de raket te bergen. Naar verluidt is deze waargenomen toen hij de dampkring weer binnenkwam. Naar aanleiding van de geslaagde proef met de Atlas, heeft een hoge functionaris verklaard, dat men nu precies een jaar is vóór geraakt op het program betreffende dit project. De „Atlas" steeg gedurende ongeveer vijftig seconden verticaal omhoog en ging vervolgens horizontaal met een snelheid van ongeveer 24.000 km. per uur in zuid oostelijke richting over de Atlantische Oceaan. CAPE CANAVERAL (UPI) Vandaag wordt er een mededeling van Washington verwacht, die zal bevestigen, wat geest driftige technici in Cape Canaveral al weten: dat de Verenigde Staten eindelijk oon intercontinentaal ballistisch projec ts hebben, dat operationeel gebruikt kan worden. Voordat de „Atlas" zaterdag een vlucht maakte van 4000 kilometer kon Rus land naar voren brengen, dat het het enige land was, in staat om een ander continent te bereiken met geleide pro jectielen. Maar de succesrijke proefneming met •en „Atlas", die zaterdag plaats vond, be- 'ekent, dat het grote projectiel alleen nog maar met meer brandstof geladen hoeft ie worden om het gestelde bereik van on- Seveer 10.000 km. te krijgen. Ingeval van nood kunnen wij ze fabri ceren met het ritme, waarmee wij ijs kasten vervaardigen", aldus een zegsman °P Cape Canaveral. Warschau meldt akkoord tussen kerk en staat WARSCHAU (UPI) Het officiële Pools nieuwsagentschap P.A.P. meldt dat kardi naal Wyszinski erin heeft toegestemd dat in het vervolg alle religieuze publikaties van de rooms-katholieke kerk in Polen on derworpen worden aan een voor-censuur door de Poolse regering. Uit kloosters en andere instellingen waar de burgerlijke autoriteiten geen toegang hebben, zullen drukpersen en kopieermachines verwij derd worden, aldus deze mededeling. De vorige week zï'jn tussen kerkelijke hoogwaardigheidsbekleders en regerings functionarissen een aantal besprekingen gehouden. Het bericht van P.A.P. lijkt op de resultaten van deze geheim gehouden conferenties te duiden. De' besprekingen waren begonnen op voorstel van de minis ter voor de zaken tussen kérk en staat, Jerzy Stachelski, die verklaard heeft dat de vrijheid van godsdienst niet inhoudt dat de kerk vrij kan publiceren. De kerk heeft zich te ver op zulke niet-kerkelijke gebieden als het onderwijs begeven, aldus Stachelski. Het Poolse episcopaat heeft volgens het ministerie aanwijzingen gege ven voor het opvolgen van de bestaande voorschriften inzake kerkelijke publika ties. Alle hulpmiddelen zullen uit kloosters en soortgelijke instellingen worden ver wijderd, aldus P.A.P. WASHINGTON (UPI) Volgens het gezaghebbende Amerikaanse weekblad „Aviation", hebben de Russen op 17 mei getracht een raket naar de maan te schie ten, welke poging echter mislukte. Het blad deelde voorts mede, dat de Amerikaanse luchtmacht zal trachten om op 17 augustus tussen 6 en 12 uur een raket naar de maan te schieten. In tegen stelling tot de Russische, die de maan had moeten raken, is het de bedoeling dat de Amerikaanse raket om de maan zal cir kelen om foto's te nemen van de van de aarde afgekeerde zijde. Dit laatste ver nam het land van Roy W. Johnson, hoofd van het bureau voor gevorderde research- projecten van het departement van de fensie. Johnson noemde de berichten dat de eerste raket naar de maan deze maand nog gelanceerd zal worden, „optimis tisch". Hij voegde hier evenwel aan toe, dat de raket dit jaar zeker zal worden afgevuurd. MOSKOU (UPI) De vierde Russische „Spoetnik" is al in voorbereiding en uit Russische bronnen op de Internationale Geofysische Vergadering is vernomen, dat zij een reusachtig „kosmisch observato rium" zal worden. Behalve de medede ling, dat het kosmische observatorium mogelijk was geworden dank zij het met succes lanceren van de derde Spoetnik, die 1.459V2 kilo weegt, weigerden de ge leerden enige bijzonderheden te geven over het nieuwe project, waaraan zij werken. Niettemin zeiden de geleerden, die de bijeenkomst bijwonen, dat een observa torium in de ruimte, vrij van de verva ging door de atmosfeer veroorzaakt, het duidelijkste beeld door middel van televi sie naar de aarde terug zou kunnen zen den, dat men ooit van de hemellichamen heeft ontvangen. MOSKOU, (Tass) Commodore Mo hammad Nazir, de Indonesische minister van Scheepvaart, is in Moskou aangeko men, op uitnodiging en als gast van de Russische minister voor de koopvaardij, Viktor Bakayev. Tijdens zijn verblijf in Moskou zal mi nister Nazir besprekingen voeren met ver tegenwoordigers van het ministerie voor de koopvaardij, en voorts bezoeken bren gen aan enige industrieën. Van onze correspondent in Wenen) Boven het Millstatter- en Ossiacher- meer spant zich weer een staalblauwe he mel. De felle zonneschijn laat de verwoes tingen nog duidelijker uitkomen. De ver zorging met drinkwater is geregeld, want er komen voortdurend tankwagens met drinkwater uit Spittal. Het is snikheet en de vraag naar bier en limonade is groot. Van de toeristen zijn vooral moeders met kleine kinderen naar huis gegaan uit vrees dat de stortvloed zich zou herhalen. Onder hen bevinden zich vijf Duitse gezinnen, die alles hebben verloren. Zij werden van kle ren voorzien en kregen van de Obstenrijk- se regering geld voor de terugreis. De schade is groot en de Oostenrijkse bevol king wordt opgeroepen geld te storten voor een hulpcomité. Volgens gegevens van de provinciale staten in Karinthië zijn er zes mensen omgekomen. Er zijn nog twee vermisten en zeer vele gewonden. Twee vermisten van het tentenkamp Pe- sentheim hebben zich gemeld. Zij hadden de stormnacht bij kennissen doorgebracht. Een groot aantal toeristen is in Millstatt gebleven om de bevolking bij het herstel te helpen. Van de hotels en pensions is slechts een gedeelte vernield. In vele ge vallen is alleen de voorpui weggespoeld, maar het achterhuis staat nog overeind en dat wordt bewoonbaar gemaakt. Buiten landse toeristen hebben tezamen twaalf auto's verloren. Alle buitenlanders krijgen de schade door de Oostenrijkse regering vergoed, de Oostenrijkers voor twee der de. Tweehonderd man van de bergbriga- de van het Oostenrijkse leger blijven in het gebied om de straten begaanbaar te maken en de elektriciteitsvoorziening te herstellen. De telefoonverbindingen func tioneren weer goed. Het Rode Kruis heeft grote hoeveelheden dekens, matrassen en slaapzakken naar Karinthië gezonden. Ook het Nederlandse Rode Kruis heeft hulp aangeboden. Op het ogenblik herneemt het leven rondom de twee meren enigszins zijn ge wone gang. Strijk- en muziekkapellen speelden gisteren weer in verschillende hotels en bars. Men waagt het echter nog niet te gaan zwemmen, omdat nog gere geld wrakstukken en kadavers aanspoe len. (Reuter) Het midden en het oosten van Oostenrijk is in de nacht van zater dag en zondag geteisterd door storm en onweer. Daken werden van huizen en schu ren gerukt en bomen werden ontworteld. LONDEN (U.P.I.) De Verenigde Sta ten hebben Engeland ervan op de hoogte gesteld dat de Amerikaanse troepen ten minste tot de tweede helft van september in Libanon zullen blijven, aldus is van doorgaans goed ingelichte diplomatieke zijde in Libanon vernomen. Algemeen wordt aangenomen dat president Shcbab van Libanon terugtrekking van de Ame rikaanse troepen zal verzoeken zodra hij zi.jn functie heeft aanvaard. President Sja- moen, van wie het verzoek om Ameri kaanse troepen uitging, heeft te kennen gegeven tot het einde van zijn ambtster mijn te willen aanblijven, en hij kan in dit opzicht volgens deze diplomatieke woordvoerder, zeker zijn van Amerikaan se steun. Wanneer de Amerikaanse troepen een maal uit Libanon zijn teruggetrokken wordt het voor Engeland moeilijker de parachutisten in Jordanië te handhaven. Terugtrekking van deze troepen betekent echter een vrij zekere val van koning Hoessein, met alle mogelijke gevolgen vandien. Zo heeft Israel Engeland laten weten dat het het deel van Jordanië ten westen van de Jordaan zal bezetten, wanneer Hoessein wordt afgezet. In dat geval zul len Irak, en hoogstwaarschijnlijk ook de Verenigde Arabishce Republiek, Jordanië te hulp komen tegen Israel. BEIROET (UPI) Vandaag worden 75 Amerikaanse tanks een volledig ge pantserd bataljon ten zuiden van de internationale luchthaven van Beiroet aan land gezet. Dit is de grootste landing van gepantserd materieel, dat hier totnutoe nog het land is binnengekomen, sedert de mariniers nu al bijna drie weken geleden hier landden. Zelfs de militaire leiders in Beiroet zijn niet in staat een verklaring te Boerderijen en hooimijten werden door de bliksem getroffen en geraakten in brand. Een boerin woei zaterdag van een hooi wagen en kwam om het leven. ROME (UPI) In Bolzano (Italië) is zaterdag op 54-jarige leeftijd overleden mevrouw Barlagen-Waalkens uit 't Waar, gemeente Niewolde (Groningen). In Ita lië heeft de hittegolf veel slachtoffers ge maakt en het overlijden van mevrouw Barlagen staat daar vermoedelijk ook mee in verband. Zij werd wegens een hart aanval 'opgenbmert in het ziékenhuïs van Bolzano en is zaterdag overleden. Sinds woensdag de hittegolf over Italië kwam, zijn 25 mensen na een zonnesteek overleden. Vele anderen verdronken tij dens het zoeken naar verkoeling. Zater dagavond en zondag heeft het op vele plaatsen geonweerd, maar de gemiddel de middagtemperatuur was zondag nog 38 graden Celsius. In Bari, Rietti en Rome heeft men za terdagavond „een vreemd voorwerp" zien overvliegen, waarschijnlijk een luchtspie geling. Het zag eruit als een lange sigaar, met een oranje vlam aan een der einden. ROME (Reuter) In Griekenland waar een hittegolf heerst, woeden talrijke bos branden. Op het eiland Kephalonia worden vijftien bergdorpen door het vuur be dreigd. RöNNE, eiland Bornholm, (UPI) Een zestienjarige jongen is donderdag avond door een vijftienjarige jongen, die aan kinderverlamming lijdt, van de verdrinkingsdood gered. Arne Grönbeck Jensen, zoon van de dorpsonderwijzer in Nylars, Bornholm, werd op de leef tijd van drie jaar getroffen door polio. Hij rijdt zich elke dag naar de haven van Arnager om zijn verlamde spieren door zwemmen te oefenen. Toen hij donderdagavond weer aan het zwemmen was, zag hij dat even buiten de haven een jongen dreigde te verdrinken. Hij zwom naar de jongen, Jörgen Schmidt, en wist de drenkeling te kalmeren zodat hij diens hoofd boven water kon houden tot zij beiden door een reddingsboot werden opgehaald. geven van het feit, waarom zoveel tanks op dit ogenblik van de Libanese crisis, die naar een oplossing onderweg schijnt te hierheen worden gezonden. Zelfs op het pro-Amerikaanse deel der bevolking zou dit een ongunstige indruk hebben ge maakt. De tanks komen aan, terwijl de voor zitter van het Libanese parlement bezig is met het voorbereiden van de tweede fase tot regeling van het interne geschil. De eerste fase bestond uit de verkiezing van een nieuwe president. De tweede zou de vervanging zijn van premier Sami-es- Solh door een andere premier, die voor de oppositie aanvaardbaar zou zijn. Ook wordt er gedacht aan een regering voor het afdoen van de lopende zaken onder leiding van de verkozen president, gene raal Foead Sjehab. Sjehabs program BEIROET (Reuter) Volgens politieke kringen te Beiroet zal generaal Foead Sjehab, die dezer dagen tot president werd gekozen, vandaag zijn program voor beëindiging van de reeds drie maanden durende revolutie bekendmaken. Tot dus ver heeft de generaal over politieke kwes ties het stilzwijgen bewaard. Saeb Salam, de leider van de opstande lingen in de hoofdstad heeft in het week einde voor het eerst sinds het begin van de opstand zijn hoofdkwartier verlaten voor een onderhoud met generaal Sjehab. Dit eerste rechtstreekse contact tussen Salam en de stafchef van het leger, wiens strijdkrachten nooit een algeheel offensief tegen de opstandelingen zijn begonnen, wordt beschouwd als een belangrijke stap in de richting van een bestand. De Libanese pers meldt een algemene vermindering van de spanning in het ge hele land sinds generaal Sjehab donder dag tot president werd gekozen. Intussen worden echter nog steeds Amerikaanse versterkingen aangevoerd. Bij de Libanese regering zijn tot dusver eisen tot schadevergoeding tot een totaal bedrag van elf miljoen pond (ongeveer 115 miljoen gulden) ingediend door perso nen wier bezittingen te Beiroet tengevol ge van de opstand zijn beschadigd. Dit is meegedeeld door het blad „l'Orient". NICOSIA (UPI) Zondag zijn op Cy prus zeven moordaanslagen gepleegd, waaronder een op één Engelse militair, die voor zijn woning in een ligstoel zat. Op het ogenblik worden voorbereidin gen getroffen om de gezinsleden van de Engelse militairen op Cyprus te evacue ren, wanneer de toestand nog dreigender wordt. De evacuatie zal ongeveer 4000 mensen, meest vrouwen en kinderen, om vatten. Gecharterde burgervliegtuigen en toestellen van Transport Command van de R.A.F. zullen dag en nacht doorgaan met evacuatievluchten, wanneer het mi nisterie van Defensie eenmaal bevolen heeft tot het wegvoeren van de gezins leden. Met heeft het vertrek van gezinsleden uit Engeland naar Cyprus reeds stopgezet, op order van het ministerie. Het bevel voor de evacuatie wordt, wanneer de situatie blijft slechter worden, tegen het einde van de week verwacht. In vier gebouwen in de ommuurde oude stad van Nicosia is zondag brand gesticht. Politie en leger zoeken nog steeds naar de moordenaars van sergeant Hammond, die zaterdag in Nicosia neergeschoten werd toen hij in burger boodschappen deed met zijn tweejarig zoontje. Een Engelse officier, die kort na de moordaanslag ter plaatse was, vertelde dat verschillende Griekse Cyprioten om de gevallen man en zijn huilend kind heen stonden. Maar geen van hen was geneigd te helpen. DJAKARTA (ANP) Het Indonesische kabinet heeft vrijdagavond besloten aan de buitengewesten tien percent van hun inkomsten in buitenlandse valuta af te staan. De regering wil op deze wijze een einde trachten te maken aan de ruilhandel die door sommige buitengewesten nog steeds wordt gedreven. (Van onze correspondent in Bonn) West-Duitsland en Italië, beide lid van de Noordatlantische Verdragsorganisaties die goede betrekkingen onderhouden met de Arabische landen, hebben dezelfde op vattingen over de politieke en economi sche ontwikkeling van het Nabije Oosten. Dit bleek op een persconferentie te Bonn, waar de Italiaanse premier Fanfani zater dagavond enkele mededelingen deed over zijn besprekingen met de Westduitse bondskanselier Adenauer en diens minis ter van Buitenlandse Zaken, Von Brenta- no. Fanfani ontkende, dat hij een bepaald plan voor hulp aan het Nabije Oosten aan Adenauer had voorgesteld. Uit de mededelingen van de Italiaanse premier bleek voorts dat West-Duitsland en Italië het er over eens zijn dat de UNO de meest geschikte organisatie is, waar plannen dienen te worden gemaakt voor hulp aan de Arabische landen en Israel. Volgens de Italiaanse premier moet men daarbij Russische hulp niet van tevoren van de hand wijzen. Overigens vermeed Fanfani vastomlijnd te antwoorden op vragen. Enerzijds acht men het duidelijk, dat hij bij zijn bezoek aan Washington de vorige week weinig instemming heeft gekregen voor zijn denkbeelden aangaande het Na bije Oosten, anderzijds is men te Bonn niet geestdriftig voor grootse plannen voor Het kan verkeren Hier lig je dan weer in je eigen bed. Nóg dendert het lawaai van de trein, waarin je uren hebt doorgebracht, in je oren na. Vóór je inslaapt, en de slaap laat door oververmoeidheid lang op zich wach ten, glijden vele indrukken van de pas be ëindigde vakantie aan je voorbij. De zui- ver-witte sneeuw op de hoogste bergtop pen, de romantische bergdorpjes met de karakteristieke torentjes in de dalen, de lenige berggeiten, behendig springend van rotsblok naar rotsblok, de diepblauwe meren, waarin de cypressen zich weerspie gelen, de sinaasappelplantages op de hel lingen, je eigen tent, die je zo vertrouwd is geworden, het verblijdende eerste hanengekraai in de prille morgen en de rust, de heerlijke rust, die je meedraagt uit het zonnige zuiden Voorbij, voor bijna een heel jaar voor bij! Even huiver je onder je dekens. Het leven van alledag lokt allerminst. Hel duffe kantoor, je huis, waarvan de wanden op je dreigen te vallen, de prozaïsche huizen blokken aan de overkant en de armetierige stukjes grond, de tuintjes ertussen. Je had dat nog nooit tevoren zo gezien als nu. 't. Is alsof een kille hand zich op je keel legt en iets heel moois in je doet verstik ken. Je woelt en draait en tracht vergeefs dat ellendige gevoel kwijt te raken! Zo slaap je tenslotte in en zelfs in je slaap ontspant je gezicht zich niet helemaal. De frons in je voorhoofd blijft, de bittere trek om je mond ook. Plotseling, zo tussen licht en donker, verscheurt het schorre geluid van een jonge haan de stille. Het dier kraait één maal, andermaal en nog eens weer. Je be gint te woelen in je bed. je ogen gaan moeizaam open en knipperen tegen de pasgeboren dag. Je houdt je adem in en luistert. Weer kraait de haan, hees, on wennig. Je gezicht ontspant zich. Behaag lijk rek je je uit. Nog nooit had dit geluid, dat je in je vakantie zo na was komen te staan, tussen deze huizenblokken weer klonken. Het vergemakkelijkt opeens de overgang van volledige vrijheid naar ge bondenheid, het geeft je een stukje poëzie en romantiek terug. Stil lig je voor jezelf te luisteren en te tellen hoe vaak de jonge haan de nieuwe dag inluidt. Schor en steeds krachtiger dringt het hanengekraai de kamer binnen. Twaalf keer, dertien, vijftien, twintig en steeds gaat het door! Melodieus is het niet, zeer zeker niet, verre vandat, maar je hart wordt er licht en vrolijk van. Het houdt je tenslotte wel uit je slaap, de slaap, die je na de vermoeiende reis zo nodig hebt. Toch kan je niet anders dan vertederd luisteren; dertig, vijfendertig keer! Je gaat weer liggen, de deken, die je eerst had teruggeslagen om beter te kunnen horen, sla je nu over je hoofd. Je ként het nu wel. het moest nu maar afgelopen zijn. Je bent nog zo moe, je voelt je nog zo ge radbraakt en het is tenslotte pas kwart over vijf. Hanengekraai goed, maar het is nu welletjes! Vrijwel zonder tussenpozen schettert het lawaai je kamer binnen. Wat als muziek in je oren had geklonken, wordt lang zamerhand een onverdraaglijk gekrijs. Je keert je 'om en om, je stopt in wanhoop je vingers in je oren; tellen doe je allang niet meer. Met onverstoorbare regelmaat gaat de haan onverbiddelijk door. Zoiets moest in de bebouwde kom van een stad, waar het geluid weerkaatst tegen de huizenblokken, verboden worden, daar moest een wet voor zijn! Je springt je bed uit, gooit met een smak de balkondeuren dicht, duikt met een vuurrood hoofd van kwaadheid diep onder de dekens en als een getergde leeriw zucht je: „Wannéér in vredesnaam, houdt dat verwenste beest dan toch eindelijk zijn bek!n Christine Hogendijk WASHINGTON, (Reuter) Het Ameri kaanse departement van Buitenlandse Za ken heeft meegedeeld, dat de besprekingen met communistisch China over de vrijla ting van vier Amerikaanse krijgsgevange nen en over de kwestie-Formosa zullen worden hervat. De besprekingen zullen in Warschau worden gevoerd door de am bassadeurs van de beide landen. Er zijn al eerder onderhandelingen op dit niveau gevoerd in Genève. Zij werd, nadat zij meer dan twee jaar hadden geduurd, in december van het vorige jaar afgebroken. economische hulp aan de Arabische lan den, als daarvoor Westduitse gelden wor den gevraagd. Men meent dat er al meer dan genoeg Duitse financiële hulp ver strekt wordt aan allerlei landen, zowel in het Oosten als in het Westen. Naar Parijs Inzake de Europese samenwerking heb ben beide staatslieden gemeenschappelij ke zorgen over de Franse houding, zowel wat de plannen voor de Europese econo mische gemeenschap als wat De Gaulle's denkbeelden aangaat over het Franse lei derschap in West-Europa en zijn hou ding ten aanzien van de topconferentie. Fanfani zal binnenkort De Gaulle, die noch te Rome, noch te Bonn voor al zijn plannen op veel steun kan rekenen, ook be zoeken en deze, die als enige Westeurope- se premier zal kunnen deelnemen aan de topconferentie, op de hoogte stellen van de Italiaanse en Westduitse meningen. LONDEN, (UPI) Premier Kwama Nkroemah van Ghana heeft in Londen het denkbeeld geopperd, dat de UNO de soevereiniteit van de landen in het Nabije Oosten waarborgt en de grondslag legt voor een internationale overeenkomst inzake de olie in het Nabije Oosten. Nkroe mah heeft in de Verenigde Staten onder meer president Eisenhower ontmoet en zal in Londen waarschijnlijk een bespre king hebben met premier Macmillan. Men kan internationale banden op ver scheidene manieren nauwer aanhalen. Op dit tuinfeest in het zomerverblijf van de Indonesische president Sukar no doet men dit in een „dassendans". Vermoedelijk worden hierbij ook de dassen nauwer aangehaald. President van de Joegoslavische ambassadeur. Sukarno danste op het feest met me vrouw James C. Baird Jr. de echtge note van de directeur der Amerikaanse hulpmissie voor Indonesië en links ziet men de Amerikaanse ambassadeur in Djakarta, Howard P. Jones aan de dans met mevrouw Breda Pavlic, echtgenote

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3