Muggentrui voor Gerard Fennis na zware etappe naar koud Rozenburg uniek aanbod Gillette Eén riep heel hard: Hosima Volksdansen in de regen Indische buurt voert na maandag het ploegenklassement aan Valpartij bij vakantie centrum „De Beer" Burgerlijke stand van Haarlem Klassementen bent u „safe"! VAKANTIESPELEN Programma voor woensdag ZOEKT U 'N DRUKKER Pulpprijzen voor komende bietencampagne Poppentheater in de Vleeshal s Avonds om 7 uur... „De Kleine Stem" terug van bezoek aan Hannover Professor aan seminarie in Warmond benoemd Afscheid bij P.T.T. UIT STAD EN STREEK Bedrijfsvoetbal DINSDAG 5 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 5 MAANDAG, ROZENBURG. Wat alle deelnemers en begeleiders van de vierde Haarlemse Muggenronde verwachtten is gebeurd. Gerard Fennis van de ploeg uit de Indische buurt is de nieuwe drager van de Muggentrui. Na ruim negentig kilometer trappen tegen de wind en de druilerige regen in had hij namelijk nog genoeg energie over om op het verlaten en koude eiland Rozenburg met duidelijk verschil de klassenientsrit over bijna twee kilonieter te winnen. De tweede A-klasser was Rob van Straaten eveneens uit de Indischebuurt maar daarmee was de hegemonie van het ploegje uit deze Haarlemse wijk toch afgelopen, want op de volgende drie plaatsen klasseerden zich drie renners uit de Slachthuisbuurt, Rob de Waard, Jan van Bezu en Wil van Slooten. Bij de „kleintjes5', de B-klassers, was Jos Mathot (Vogelenbuurt) de sterkste vóór Ruud Donkel uit de Amster- damsebuurt en Richard Bosdijk uit de Bomenbuurt. Deze uitslagen hadden uiteraard een verschuiving in het algemeen ploegenklassement opge maakt na de verkeerscompetitie ten gevolge en de jongens uit de Indischebuurt mogen dan ook morgen met de oranje leiderspetjes op liet hoofd van start gaan. Op weg naar Oisterwijk in Brabant en de hele karavaan hoopt nu maar op iets beter weer, want maandag was het werkelijk af en toe bar en boos. De eerste etappe van Haarlem naar Ro zenburg begon dus met regen. In Haarlem regende het, in De Zilk regende het, in Noordwi.ik was het even droog, maar bij het vliegkamp Valkenburg, toen de jongens de gelegenheid kregen om de fouragezakjes leeg te eten, i-'ègende het weer. In dié tij:l kreeg ook monteur Van Geem het bar druk, want de jon gens, die beschikten over fietsen met velgremmen trok- /g\ ken te hard aan hun 9 g handgrepen en de een na de ander stapte af om een nieuw kabeltje t.e laten monteren. De jongens bewezen daarbij na een paar uur het rijden in de Muggenronde al aard;g te ieren. Wanneer namelijk een van de rennertjes een euvel aan zijn fiets kreeg dan stapte de hele ploeg waarbij deze on gelukkige coureur was ingedeeld af en wachtte rustig op de reparatiewagen. Na het herstellen van het defect fietste men dan weer, steeds de kop van elkaar over nemend, naar de grote groep, waarin her tempo meestal wat werd afgeremd om d- achterblijvers de gelegenheid te geven wee: bij te komen. Ook wanneer een bromfiets van een van 'le leiders een mankement kreeg kwam manus.je-van-alles" Van Geem in het ge- veer. Zo ook vlak aan de grens van Wasse 'aar waar drie motorrijders van de Haag se verkeerspo'ttie de jongens stonden op '2 wachten. Een van deze agenten wilde —ar de kop van het peleton rijden, maar '••i traf daarbij te vee', gas en het gevoig •vs r'at hij op de glibberige keitjes onder- ging en lelijk aan ziin hand en schou der gewond werd. De E.H.R.O.-kist uit do hezemwagen bracht echter uilkomst. Even verderop kreeg Kees Geutskens uit het Vondelkwartier een lekke band en door al dit oponthoud arriveerde men ruim een half uur te laat in Scheveningen BEVALLEN van een zoon: 1 aug.: F. J. Vermeulede Vries, W. van der Aar Schippers, M. J. BalkPeeters; '2 aug.: M. G. E. van Deursenvan Everdingen, A. P. de BoerGrijmans, W. Baartmansde Kousemaeker, J. E. M. Geuzebroek— Kruijff, E. B. Easton—Levert, M. I-I. Eijs- vogel—ten Berge; 3 aug.: H. Iioogervorst— Schenau, L. Leusink—Tangenberg, M. van den Bergvan der Schalie, J. F. M. van Liempt—Verdonk, G. J. de Vriesde Jongh, E. A. Rethmeierde Vries, A. M. WoudenbergChristiaans; 4 aug.: T. M. B. Weltersvan der Voort, M. S. BakVrij, A. M. Rienstra—Hoogeboom; van een dochter: 1 aug.: M. T. J. Aarsen—Baars, W. H. C. Ruyter—van Engelenburg; 2 aug.: 1-M. Bosvan den Heuvel. E. HaakKalf; 3 aug.: J. E. JordaanLansheer, W. van Excel—Witjes, G. H. Bos—Hagen. OVERLEDEN: 1 aug: W. van den Berg, "0 j„ Paul Krugerkadej C. Tjaden, 76 j., Uaerten van Heemskerkstraat; 2 aug.: J. 'Tering—van Akooij, 79 j., Zomerkade; 3 aug.: M. Huijbers—Kluijt, 67 j., Rijks straatweg; M. AvelingHarting, 75 j., Be- ?astraat; D. van Aken, 71 j., Kennemer- straat. ONDERTROUWD: 4 aug.: J. J. G. Heere- rians en M. A. Lasschuit; J. Ravestein en A. J. Hart, D. A. de Jong en L. Jansen, A. Trommel en H. S. Stigter, J. C. Vergers en C. Snoek. GEHUWD: 4 aug.: J. S. Scholtz en E. C. Eruitema. waarin in het strandpaviljoen „De Zee ster" gegeten werd. Het fietsen had de jongens kennelijk hongerig gemaakt want met elkaar aten zij ruim dertig verse broden op, een paar pond vleeswaren en tien pakjes boter. Horloge De belangstelling in Scheveningen en later 'in"Den Haag .wasoverigens'enorm In de binnenstadoptiond een complet, verkeersopstopping toen de Muggen door kwamen omdat, de ijverige verkeersagen ten direct alle straten afsloten om d<' jongens rustig te laten passeren. Zonder haperen reed men dan ook door de drukkf binnenstad van de residentie en bij Rijs wijk bleek, dat alleen ploegleider Fran.- Pennarts het tempo niet had kunnen vol gen. Dat was overigens volkomen buitje zijn schuld, want hij was veel later gestai". Op de Scheveningse boulevard had hij namelijk nog even staan praten met enkele Hagenaars, die bijzonder veel plezier had den in de groep fietsende jongens. Zoveel plezier zelfs, dat een van de kijkers, de heer Th. W. Noordeloos. spontaan een horloge beschikbaar stelde als prijs voor een van de winnaars van de komendr ritten. Frans Pennarts was inmiddels wat ach ter geraakt, kon niet meer bijkomen, sloeg later nog eens een verkeerde weg in er zag de stoet pas weer terug in Maassluis toen men op de nont over de Nieuwe Wa terweg stond te wachten. De jongens hadden inmiddels al wem enkele tientallen kilometers afgelegd. Door het oude Delft en langs de slaperige dorp ies Schipluiden en Maasland. De vermoeid heid begon toen duidelijk te worden, wam het tempo, dat eerst omstreeks de vijfen twintig kilometer per uur had gelegen zakte tot nauwelijks vijftien kilometer en de jongens waren dan ook best tevreden dal zij een kwartiertje op de pont bij Maassluis moesten wachten. Toen de Waterweg overgestoken was restte er nog een tiental kilometers tegen de wind in en ruim vijf kwartier te laat arriveerde men dan ook bij het natuur reservaat en vakantiecentrum „De Beer' op de kop van het eiland Rozenburg. Daar werd tenslotte de klassementswed strijd gehouden over bijna twee kilometei die zou beslissen over de plaatsingen in het klassement. De B-klassers startten eerst en al snedig bleek dat deze jongens nog niet zo bar veel ervaring hebben. Naast olkaar werden de iongens namelijk onge steld en na het startsein, gegeven door fourageur Moovekind stormden de dert'g 'ongens vooruit. Valpartij Tien, twintig meter ging het goed maar toon ontstond er achterin de groep een valpartij, waarbij vijf jongens betrokken waren. Allemaal krabbelden ze direct weer op. maar slechts met een flinke achter stand konden zij de rit voortzetten, -terwijl Serge I-landgraaf uit de Slachthuisbuuri zelfs op de reparatiewagen moest wach ten omdat zijn wiel was vastgelopen. Bij de A-klassers ging alles aanmerke lijk beter, hoewel de taak van de juryleden er niet gemakkelijker op werd toen vrij wel het gehele groepje broederlijk bijeen op de finish afkwam. De vijfenzeventig iongens van de r.k. speeltuinvereniging „Het Gezin" uit Haarlem, die op „De Beer' logeren, schreeuwden zich de kelen schor, maar deze aanmoedigingen had GerarJ Fennis nauwelijks nodig, want zoider moeite bereikte hij de eerste plaats. Direct daarna werd hem in het kamp een krans van „Het Gezin" omgehangen, die hem even snel door Toerleider weer werd afgenomen, omdat het moment van de huldiging nog lang niet gekomen was. Eerst moesten de tenten ingericht worden, vervolgens werden de handen gewassen en toen ging men eten. Aardappelen, wor teltjes. erwten en gehakt. Pas daarna werd de uitslag bekend ge Onder een miezerig regentje legden de deelnemers aan de vierde Haarlemse Muggenronde gisteren de eerste etappe - van Haarlem naar het eiland Rozen burg - af. Hier zien wij de karavaan over de Scheveningse boulevard rij den en de andere foto toont aan met hoeveel graagte de jeugdige coureurs een korte rustpauze gebruiken om ach ter het beschermende glas van een strandtent een stevige boterham te eten. maakt. Gerard Fennis kreeg zijn krans en mocht de Muggentrui aantrekken. Of hij die dinsdagavond nog zal dragen valt te betwijfelen, want in de cross coun try in Ooisterwijk krijgt hij een grote han dicap te verwerken. Maandagavond dach ten de jongens echter niet aan klassemen - ten en bosritten. want toen was de voet balwedstrijd tegen de jongens van „Het Gezin" belangrijker De uitslag van de eerste etappe van de vierde Haarlemse Muggenronde van Haarlem naar Rozenburg luidt: A-klasse: 1. Gerard Fennis (Indische buurt) 30 pnt.; 2. Rob van Straaten (In dischebuurt) 29 pnt.; 3. Rob de Waard (Slachthuisbuurt) 28 pnt.; 4. Jan van Bezu (Slachthuisbuurt) 27 pnt.; 5. W I van Siooten (Slachthuisbuurt) 26 pnt. B-klasse: 1. Jos Mathot (Vogelen buurt) 30 pnt.; 2. Ruud Donkel (Amster- damsebuurt) 29 pnt.; 3. Richard Bosdijk (Bomenbuurt) 28 pnt.; 4. Wil Verleur (Bomenbuurt) 27 pnt; 5. Wim Molendijk ■.(-Transvaalb.uunt) 26 pnt.. .„i.,.. Het ploegenklassement luidt: 1. In- •cfiSfchëbUuVt 84" 'pnt.; 2! SlM^hTh'iil'èBüurt 81 pnt.; 3. en 4. Bomenbuurt en Voge lenbuurt 80 pnt.; 5. Amsterdamsebuurv 79 pnt.; 6. Transvaalbuurt 76 pnt.; 7 8 en 9. Harmenjansbuurt, Zuid en Von delkwartier 75 pnt.; 10. Leidsebuurt 69 punten. Post voor de muggen Het postadres van de Ernst Sillemhoev-, waar de Muggen vrijdag zullen overnach ten stond niet geheel juist in het lijstje van overnachtingsadressen in ons blad van zaterdag. Ter vermijding van onnodig op onthoud volgt hier het juiste postadres: Ernst Sillemhoeve, Soestdijkerstraatweg 10 b, Post Baarn. Alle tuinen van het Haarlems Speeltuin Verbond gaan. naar het grote zwem feest in Stoopi's Bad, dat om tien uur 's morgens begint. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het gezin „Kindervreugd" (Godfried van Bouiüonstr.): 's Morgens half elf en 's middags half vier filmvoor stelling voor kinderen van zeven jaar af. „Mariagaard.e" (Westergracht): Uit gaansdag naar Groenendaal in Heem stede voor [kinderen van 6 t/m 9 jaar. Vertrek van de tuin 's morgens half tien. Brood meenemen. Voor kinde ren van 1013 jaar fietstocht naar en bezichtiging van Schiphol. Vertrek 's morgens negen uur van de tuin. Brood meenemen. „Elba" (GecL Schalkburgergracht): Te kenwedstrijd op de tuin voor kin deren van 613 jaar. Potlood en gum meenemen. „Zaanenoord" (Zaanenstraat): Twee filmvoorstellingen. Nadere bijzonder heden op het bord op de tuin. „Noordervreugd" (Ambachtstr.): Fiets tocht naar Schiphol en bezoek aan het Cruquiusmuseum voor kinderen van 1014 jaar. Vertrek van de tuin 's morgens negen uur. Brood en drin ken meenemen. „Het Paradijsje" (Witte Herenstraat): Kleutermiddag met spelletjes en traktaties. Aanvang twee uur. „Hof van Eden" (Geusevesperstraat): Stempelwandeltocht voor kinderen van 1014 jaar. Advertentie voor uw HANDELSDRUKWERK? - Bel 12200 DRUKKERIJ E. ZWART, KOUDENHORN 44 Evenals vorig jaar heeft ook dit jaar overleg plaats gehad tussen de Pulpcom- missie uit de hoofdafdeling Veehouderij van het Landbouwschap en de commissie Nevenprodukten van de Nederlandse Sui kerindustrie over de hoogte van de pulp prijzen. Tijdens dit overleg kon geen overeen stemming over de vast te stellen pulpprij zen worden bereikt. De commissie Neven- produkten van de Nederlandse Suiker industrie heeft voor de campagne 1958"59 de volgende prijzen vastgesteld (in guldens per ton per schip of spoor af fabriek): campagne Natte pulp 1958/'9 Fries-Groningse 9.— Vierverlaten 9,— Halfweg 9,— Puttershoek 8,75 Oud-Beijerlapd 8,75 V.C.S8,75 Breda 8,75 Steenbergenf 8,75 Sas van Gent. Coöp. 9,75 Sas van Gent C.S.M 9.75 campagne (1957''58) 11.— 11,- 10,— 9.50 9.50 9.50 9,50 9,50 10.50 10.50 Voor de partijen, welke per as worden afgehaald is de prijs 1,— per ton hoger. Öp bovenstaande prijzen zal een premie voor vroege afneming gegeven worden van 0,75 per ton voor alle natte pulpafleverin- gen tot en met 11 oktober 1958. Door de noordelijke fabrieken is hierover echter nog geen beslissing genomen. De aanloopprijzen (in guldens per 100 kg) van de droge pulp zijn als volgt vastge steld: leveringsconditie af fabriek, 10 ton meer (tot en met 6 december 1958) 18,25; na 6 december 1958 20,—. Leveringscon dities af fabriek, minder dan 10 ton (tot en met 6 december 1958) 19,na 6 december 1958 20,75. De prijs per tien ton en meer is in het voorseizoen 2,— lager dan voor de cam pagne 1957. De aanloopprijzen van melasse- en sui- kerpulp zijn resp. 1,— en 2,50 per 100 kg hoger dan voor droge pulp. Bij levering voor de wal of station van bestemming blijft de prijs bij 10 ton of meer 0,75 hoger. De prijs voor franco huis per auto bij tien ton of meer blijft 1,— per 100 kg hoger. Voor de overige wijzigingen in de leve ringscondities zullen de hieraan verbon den extrakosten in rekening worden ge bracht. 99 Toen de „Geheimzinnige Kist uit China" nog achter de gordijnen van Jan Ne- lissens poppentheater ver borgen bleef, ivas er in de Vleeshal al voor elke stoel een kind en nog kwam er maar steeds jeugdig pu bliek binnen, bereid tot het diepste meeleven dat in Nederlandse schouioburgen te bieden en te genieten is. Ze zaten op de plavxii- zen, in diepe stoelen naast het x:oor het- theater be stemde deel van de Vlees hal en tegen de pilaren, toen de gordijnen open gingen en het spannend avontuur van Piet Grijp graag, Bel Janet, Flipsen, Hosima, de burgemeester, de lakei, de huishoudster ende kist begin, vóór en achter het voetlicht. De schurk wist de jongens op zijn hand te krijgen. Die dachten: dan wordt het tenminste een toffe boel. De veldwachter moest het van de allerjongsten heb ben. De listige Chinees Ho sima bleef wat eenzaam. Deze rakker was op roof uit met een minzame vriendelijkheid, die de jeugd niet onmiddellijk kon plaatsen. Je bent een schurk öf je bent braaf. Hosima echter was listig Hij speelde eenzaam zijn gemene rol, stiekum lave rend tussen een mogelijk verraad uit de zaal en hel niet al te scherpe brein van veldwachter Flipsen, die telkens maar moest afgaan op de antwoorden uit de zaal. Flirt' wist steeds evenveel als het publiek op de stoelen. Alleen Ho sima ging stiekum zijn gang, misschien wel de grootste schurk wie kon dat. al weten? en mis schien ook de beste van al len. Met zijn sluwe oogjes en china-taaltje bleef lüj wat duister. Maar één in de zaal had hem door, en hoe! Flipsen had het intiLssen makkelijk. „Waar is Piet?", vroeg hij. „Achter je", gil de de zaal. Een paar riepen er: „Achter u", dat waren zijn jongste en betrouw baarste handlangers. Piel schudde zijn gebalde vuist naar de zaal: „En jullie hadden nog wel beloofd, dat jullie me niet zouden verraad"„Pas op, ach ter", krijsten ze nu alle maal naar Piet, die daar door op het nippertje aan Flipsen kon ontkomen. De partijen Voor en achter het voetlicht waren weer in evenwicht. En Hosima voerde intussen zijn stie keme karwei steeds verder uit. Wat was ie nou: een schurk of een braaf hart? Eén in de zaal wist het. Hosima was namelijk een schurk en Flipsen moest geioaarschuwd worden voor het te laat was. Daar kwam hij weer aan, met zijn sabeltje. Het was alsof hij steeds begreep dat hij het publiek niets over Ho sima moest vragen. Het kende de naam Hosima nauwelijks, het wist niet of Hosima goed of slecht was, het kon niet vöör of tegen Hosima zijn. Behalve die ene. Het werk van de sluwe Chinees was aan zijn climax toe. Hosima stond achter een gordijn; Flipsen er voor. Toen bewoog het gordijn en alles vergetend van schrik riep Flipsen naar de zaal: „Wie zit er achter". Toen riep die ene, heel opgewonden en hard, en héél alleen: „Hosima". Het was een dame van naar schatting 58 jaar. En dan te weten dat Jan Nelisse ook nog met enkele juwelige stukken voor vol wassenen avondvoorstel lingen zal geven. Maar 's middags is het alleen voor de kinderen Advertentie Het nieuwste Gillette precisie scheerapparaat met twee Blauwe Gillette mesjes, verpakt in (j? een fleurige plastic sigarettenkoker voor maar weet U of U zich 's morgens om 8 uur goed geschoren hebt. U voelt zich dan nog fris en schoon als U de dag begonnen bent met water, zeep en Blauwe Gillette. de enige manier om U goed te scheren en... voor-het beste resultaat; Gillette scheercrème De weergoden zijn het volksdansfeest van de jeugd van het Haarlemse Speel- tuinverbond, dat vanmorgen op het EDO- terrein in Haarlem-Noord is gehouden niet direct welgevallig geweest. Flarden mot regen waaierden onophoudelijk over het veld en maakten het verblijf op en rondom het terrein allesbehalve tot een genoegen. Weliswaar deed het zonnetje herhaaldelijk pogingen om door het grauwe wolkendek heen te breken, doch bij deze pogingen is het gebleven. Met mistroostige gezichten liepen de dames en heren van de leiding rond. Bij volksdansen in de buitenlucht passen nu eenmaal zonneschijn en vrolijke kleuren. De enige plaats, waar de stemming echter opperbest was en bleef was de overdekte hoofdtribune die tot de nog met enige honderden kinderen was gevuld. Zij voelden zich daar hoog en droog, al zaten hier en daar enkele „koukleumpjes" in regenjassen en capuchons weggedoken aan zonnige dagen te denken. Als kinderen uit zijn moet er heel wat gebeuren willen zij hun goede humeur verliezen. En waarom zou je ook over een beetje „regen, zi.ttpn Je,.kniesoren als er. van die leuke liedjes door de luidspreker „klinken, die je zo gezellig mee kunt brul len. Aanvankelijk toonde het jonge volkje zich dan ook niet zo enthousiast toen me vrouw Gaartman-Mulder de eerste volks dans aankondigde en de dansliefhebbers op het natte veld nodigde. Het duurde echter niet lang of er hadden zich op het vochtige gras een tiental grote kringen gevormd om met de bekende zevensprong te beginnen. Achtereenvolgens kwamen de dansen. „Ja, zo winden wij". „Op een zon nige landweg". „Schip moet zeilen" en de Hollandse jagersmars aan de beurt. Nu eens in grote kringen dan weer in paren dansend vormden de jeugdige volksdan- sertjes een vrolijke aanblik. Ook de kin deren op de tribune lieten zich niet onbe- Dezer dagen is het Haarlemse kinder koor „De kleine Stem" teruggekeerd van een bezoek aan Hannover, waar het uit kinderen van zes tot achttien jaar be staande koor de gast was van de Lieder tafel Limmer tijdens een programma van culturele uitwisseling. Vorige week maandag heeft het kinder koor, dat sinds kort onder leiding staat van de Haarlemse dirigent-pianist Anton de Beer, meegewerkt aan een concert avond, die was georganiseerd door de Lie dertafel Limmer. Het Haarlemse koor zong onder meer tweestemmige liederen op Nederlandse tekst van Van Ebben- horst Tengbergen en H. van Tussenbroek. Veel succes hadden de kinderen ook met het zingen van een drietal liederen op Duitse tekst, onder meer „Wir gehen nun wo der Tudelsack" uit de Bauernkantate van J. S. Bach en de twee volksliederen „Kuckuk der war herun'r gefall'n" en „Hans und Liesel". De duidelijk verstaan bare tekstuitspraak werd in het bijzonder geprezen, temeer daar de meeste Neder landse kinderen de Duitse taal niet be heersten. De Duitse liedertafel gaf een uitvoering van werken van Mozart en Van Beethoven, meerstemmig bewerkte volksliederen en liederen van de Neder landse componist Otto de Nobel. De Haarlemse kinderen zijn de gehele week de gast geweest van de leden van de Liedertafel Limmer; zij hebben vele mooie dagtochten gemaakt, waarbij veel gezongen werd, onder meer de geestige liederen op teksten van Annie M. G. Schmidt en op muziek van Pa'-' Chr. van Westering. Op de afscheidsavond werden vele hartelijke woorden gesproken, onder meer door de voorzitter van de Lieder tafel Limmer. die de hoop uitsprak, dat de ontvangst van de Haarlemse kinderen iets van de slechte indruk zou hebben weggenomen, die de Duitse bezetting on der een misdadig regime in Nederland heeft achtergelaten. De rede werd met warme bijvalsbetuigingen ontvangen. Mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haar lem, heeft tot professor aan het Theolo- gicum in Warmond benoemd drs. B. P. M. Hemelsoet. De nieuwbenoemde profes sor, die voor vele Bloemendalers geen on bekende is, heeft de laatste drie jaren in Rome wijsbegeerte en bijbelwetenschap pen gestudeerd. Deze vakken zal hij in Warmond doceren. tuigd. Uit volle borst zongen of floten zij de danswijsjes mee. Met een hartelijk handgeklap ontvingen zij hun bijna door weekte makkertjes bij hun terugkomst op de tribune. Dat was tegelijk het sein tot het openen van tassen, rugzakken en wat dies meer zij, waar de meegebrachte etenswaren voor het toetasten gereed la gen. Spoedig bood de tribune dan ook het beeld van een kinderschaar, die gretig in de boterhammen beet en ettelijke flessen melk of limonade aan de mond zette. Zaterdag heeft de heer H. Kruk, chef bestelling van de P.T.T. afscheid geno men in verband met zijn benoeming tot directeur van het Postkantoor in Tiel. In aanwezigheid van vele personeelsle den had dit afscheid 's morgens in de kantine van het postgebouw aan de Bal juwslaan plaats. Als eerste spreker voerde de adjunct directeur van het postdistrict Haarlem, de heer L. W. M. van Beeck, het woord. Hij bracht onder de aandacht, dat de heer Kruk reeds op verscheidene plaatsen dienst had gedaan als plaatsvervangend directeur. I-Iij sprak de hoop uit, dat de heer Kruk zijn nieuwe functie in goede gezondheid zal mogen vervullen. De heer C. A. L. Trommelen, chef post gebouw Baljuwslaan, memoreerde de prettige verstandhouding tussen hem en de scheidende ambtenaar. Namens de afdeling administratie en de hoofd-be- stellers aan de Baljuwslaan bood hij een schilderij aan. De heer F. Lansheer sprak namens de afdeling werkverdeling. Hij roemde de prettige samenwerking, waarna hij me vrouw Kruk een boeket bloemen over handigde. De voorzitter van he+ jubileum fonds, de heer H. Plant, bood namens dit fonds een ets van Haarlem aan. Hij zei hierbij te hopen, dat de heer Kruk met de beste herinneringen aan Haarlem zal denken. De echtgenote van de scheidende ambtenaar ontving bloemen. Tenslotte sprak de heer Kruk een dankwoord. Nieuws in het kort Hoofdingeland. - Tot hoofdingeland van het Hoogheemraadschap van Rijnland is de heer D. J. van Schie in Haarlemmerliede en Spaarnwoude gekozen. Hoofdingeland plaatsvervanger in hetzelfde kiesdistrict is de heer J. J. M. Visser in Halfweg. Rectificatie. Wie het stukje Collecte II in de rubriek „Van Mensen en Dingen" in ons blad van vrijdag heeft gelezen zou daaruit gemakkelijk tot de conclusie kun nen zijn gekomen, dat de renners van de Muggenronde pas op 16 augustus in Haar lem terugkeren. Dit is uiteraard niet juist: de Muggen komen op 9 augustus in Haar lem terug en de straatcollecte van het Prinses Beatrix Poliofonds wordt een week later, dus op zaterdag 16 augustus gehou den. Collectanten kunnen zich telefonisch opgeven onder nummer 18111 of 26725. Spreekuur. De Haarlemse wethouder voor Onderwijs, lichamelijke opvoeding en sport, jeugdzaken, kunstzaken en vreem delingenverkeer. de heer D. J. A. Geluk, zal vrijdag van half twaalf tot half één spi'eekuur houden. De uitslagen van de afgelopen week in de be- drijisvoetbalcompetitie luidden: Afd. A: SVOW 1-DDS I 2—1. Afd. B: Goby-DDS 2 53; Tramvogels-VES 3 2; SVOW 2Heeremans 15. Afd. C: Vriebo—GIH 2—0; VVV 2—HAC 2-^4. Het programma voor de komende week is: 5 aug. A: SVOW 1 OVN; 6 aug. B: Wilbert DDS 2: 7 aug. C: VVV 2-GIH: 8 aug. B: Goby— SVOW 2; 9 aug B: Heeremans- VES. De ranglijsten zijn nu als volgt: Afd. A: DDS 1 8 6 1 1 13 29—11 VVV 1 8 5 1 2 11 32-19 Nebimal 7 3 1 3 7 17—17 SVOW 1 7 3 1 3 7 17—19 OVN 8 2 1 5 5 18—26 OCS 8 1 I 6 3 10—31 Afd B: DDS 2 10 7 0 3 14 31—25 Heeremans 8 6 1 1 13 28-14 Wilbert 7 6 0 1 12 29—15 Goby 9 4 1 4 9 28—32 VES 10 3 1 6 7 27—30 Tramvogels 10 3 1 6 7 29—33 SVOW 2 10 0 2 8 2 14—37 Afd C: HSM 9 6 1 2 13 35-21 GIH 7 5 1 1 11 28—11 Vriebo 9 4 3 2 11 25—22 Nebima 2 8 4 1 3 9 20—20 HAC 9 4 0 5 8 25—39 VVV 2 8 1 2 5 3 27—35 Hilco 10 1 2 7 3 19-41

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5