Gerard Fennis behield ook tijdens de lange bosrit in Oisterwijk leiderstrui Jongens van „Vondelkwartier" werden tweemaal kampioen Karavaan kwam ondanks harde wind en late start op tijd aan de finish Dakloos gezin voorlopig gehuisvest 5 Juichende erehagen en gedienstige supporters Burgerlijke stand van Haarlem Klassementen Bouw van kleuterschool aanbesteed Programma orgelconcert UIT STAD EN STREEK VAKANTIESPELEN Programma voor donderdag VAKANTIESPELEN Scheepvaart In juni ruim 7600 nieuwe huizen Twee arbeiders gewond bij' botsing op Cruquiusweg WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT DINSDAG, OISTERWIJK. Vijfenzeventig kilometer hebben de jonge deelnemers aan de vierde Haarlemse Muggenronde dinsdag dwars door Brabant gefietst. Eerst wat moedeloos door de zeer harde wind, later een stuk opgewekter, toen de zon weer ging schijnen en toen het troosteloze land van Rozenburg doorkruist was en Brabant door de jongens werd be zocht. Ook de belangstelling nam toe en dit alles was er de oorzaak van, dat men in de beste stemming Oisterwijk bereikte. In de Bosrit kwam Gerard Fennis weer als eerste door de finish en hij staat nu opnieuw iets vaster op de eerste plaats. Bij de „kleintjes" eindigde Serge Handgraaf, die maandag door een val werd uitgeschakeld, als eerste. De Indische buurt bleef op de eerste plaats in het ploegenklassement, maar wordt thans ge volgd door de Vogelenbuurt. De Slachthuisbuurt, die maandag nog tweede was, duikelde door het oplopen van een flinke portie strafpunten naar de gedeelde zesde plaats. De etappe van dinsdag begon overigens met een aanzienlijke vertraging, aangezien men veel later dan was vastgesteld, bij de Barendrechtse brug was gestart. Na het ontbijt werden de jongens met twee grote autobussen van het onherbergzame „De Beer" naar de eigenlijke startplaats, der tig kilometer naar het oosten, gebracht. De ploegleiders moesten echter op eigen gelegenheid dit ritje door de kale polders tegen w Pn m°tregen en de j S b\ 2 wind inrijden. Het gevolg daarvan was, dat men pas omstreeks half elf, een uur later dan het plan was, aan de eigenlijke rit kon gaan beginnen. De jongens waren door de bustocht vol doende uitgerust om er, ondanks de harde wind, nog een stevig tempo in te zetten en bij het veer van 's-Gravendeel over de Dortsche Kil was er al een kwartier inge haald en bij de Moerdijkbrug kon Tour leider Van Hulst alweer wat vriendelijker kijken, ondanks zijn blauwe oog, dat hij had opgelopen door een onbeheerste trap van fotograaf Cees de Boer tijdens een partij voetbal op maandagavond. Verder ging het, tegen de wind in, maar zónder de regenjassen aan, want de lucht klaarde aardig op. En het werd zelfs zon nig weer, toen de jongens gelegenheid kregen bij het prachtige kasteel bij Wa genberg weer een paar kisten brood leeg te eten. Waterdragers Evenals overal in Brabant was de bevol king daar bijzonder nieuwsgierig en en thousiast. Brabant is namelijk het wieler- land bij uitstek en de jeugdige bevolking van een der dorpjes sloot al spoedig vriendschap met de Muggen, welke gene genheid zij uitdrukten in het aandragen van diverse waterkruikjes. Een der Haar lemse jongens ging het kennelijk nog niet snel genoeg, want tegen een Brabandertje, dat zeker een paar hoofden groter was dan hijzelf en beslist sterker, riep hij: „Direct vullen, vlug terug, want anders eet ik je op." En de supporter rende naar een boer derij, waarmee duidelijk geïllustreerd is, hoeveel men in het Brabantse voor het wielrennen over heeft. Trouwens overal onderweg ontmoetten de Muggen steeds weer lachende en vrien delijke gezichten. De boeren op het land laten het werk liggen, de winkeliers laten hun klanten staan, de nonnetjes en paters vormen in de dorpjes met de schoolkinde ren een juichende erehaag en aan de fi nish staan steeds weer tientallen kampbe woners de Haarlemse karavaan op te wachten. Zo ook in het vakantiecentrum „De Ree bok" in Oisterwijk, waar de stoet precies op tijd arriveerde. Op het uitgestrekte ter rein werd een parcours van drie kilometer voor een cross-country uitgezet, langs een groot aantal bospaden, door kuilen en vlak langs de bomen. De start had plaats met een handicap waardoor de jongens, die maandag als eerste waren geëindigd, nu achteraan moesten staan. In de B-klasse miste deze maatregel zijn uitwerking niet, want Serge Handgraaf, die op Rozenburg als laatste binnenkwam, werd nu glansrijk eerste. Bij de A-klassers liep het niet allemaal roals Tourleider Van Hulst en administra teur Henk Knol het zich hadden voorge steld. Gerard Fennis, de winnaar van maandag, kreeg een handicap van ruim honderd meter, omdat hij anders veel te sterk zou zijn voor zijn concurrenten. Inderdaad slaagde Gerard een ijverig cn actief lid van de HSV „De Kampioen" - er nauwelijks in de staart van het pelo ton te bereiken, maar onderweg koos de BEVALLEN van een zoon: 4 aug.: B. Schut—Zoethout; 5 aug.: G. D. Peters Terol, H. P. HiltermanNijman; van een dochter: 3 aug.: H. A. Nauwelaerts de AgéKlos; 4 aug.: M. TalensBierma, M. KessensVan Loenen, B. SchutZoethout, W. SchaapGerrits; 5 aug.: G. W. J. HeemskerkRellergert. OVERLEDEN: 2 aug.: T. A. van Zoest, 62 j., Brouwersvaart; 3 aug.: B. C. Boer lagen—Heemskerk, 75 j., Lange Veerstr., A J. de Kok, 77 j., Borneostraat, F. C. M. Muller, 4 d., Kamperlaan; 4 aug.: M. van öonselaarde Haan, 70 j., Schagchelstraat. ONDERTROUWD: 5 aug.: G. E. F. M. Verbeek en C. P. C. M. Kil, E. L. Cops en M. C. Bijl, P. W. H. Westerman en G. P. an der Steijle, J. Spaan en A. M. Wielick, -• Schrijver en G. T. van Wijk, G. F. Klin kenberg en H. A. Zandvliet, S. A. Herten- stein en C. van den Bussche. GEHUWD: 5 aug.: M. Kriebel en E. G. Vroom, A. L. Terranea en M. G. Loer akker, M. Jakab en L. Schaap, J. C. Lank- huijzen en H. H. Harwijne, A. G. Hilvers an G. M. van 't Boveneind, A. Weggelaar an A. Vlietstra. kopgroep ondanks de aanwezigheid van ploegleider Koblenz even de verkeerde weg en daarvan maakte de leider in het algemeen klassement direct gebruik door de kop te nemen. De sprint met Jan van Bezu won hij met een half wiel verschil. Al met al dus een vrij onbevredigend slot van een lusteloze dag en het enige winstpunt was de ommekeer van het weer. In de namiddag begon de zon namelijk te schijnen, waardoor een ieder in de beste stemming naar Oisterwijk peddelde. Daar werd in een achterzaaltje van een slagerij overvloedig gegeten met toe een portie ijs uit een koelkast en een schreeuwerig mu ziekje uit een jukebox. Terug in „De Reebok" opende ploeg leider John Munck zijn bekende toko. Daarna werden de klassementen opge maakt en vrij vroeg, omstreeks negen uur, werden de slaapplaatsen opgezocht. Het wachten is nu op de etappe van Ois terwijk naar Berg en Dal, aan het slot waarvan een bergrit verreden zal worden, die wellicht weer enkele veranderingen in de klassementen zal veroorzaken. De ver schillen tussen de renners onderling zijn namelijk bijzonder gering en in de kara vaan gaat het gerucht, dat Muggentrui- drager Gerard Fennis in de bergen niet al te best is. De tweede etappe bracht de jongens van de Haarlemse Muggenronde naar Oisterwijk. Deze keer hadden de jeug dige coureurs meer van een harde wind dan van de regen te lijden. Men ziet hier een deel van de karavaan in de nabijheid van Zevenbergse Hoek. De inzet toont de winnaar van de tweede etappe, Gerard Fennis van de ploeg van de Indische buurt, die nog steeds in de muggentrui rijdt. Mede dank zij zijn overwinning voert de Indische buurt het algemene ploegenklassement De uitslag van de etappe van Rozen burg naar Oisterwijk luidt (Bosrit): A-klasse: 1. Gerard Fennis (Indische buurt); 2. Jan van Bezu (Slachthuis- buurt); 3. Wil van Slooten (Slachthuis- buurt); 4. Jan van der Horst (Vondel kwartier); 5. Fred Ausma (Indische buurt). B-klasse: 1. Serge Handgraaf (Slachthuisbuurt); 2. Jos Mathot (Vo gelenbuurt); 3. Richard Bosdijk (Bo- menbuurt); 4. Nico Haver (Vogelen- buurt); 5. Alfred Minke (Bomenbuurt). Het algemeen klassement luidt nu: A-klasse: 1. Gerard Fennis, 60 pnt.; 2. Jan van Bezu, 56 pnt.; 3. Wil van Slooten, 54 pnt.; 4. Rob van Straaten, 53 pnt.; 5. Jan van der Horst, 52 pnt. B-klasse: 1. Jos Mathot, 59 pnt.; 2. Richard Bosdijk, 56 pnt.; 3. Ruud Don- kei, 52 pnt.; 4. Wil Ferleur, 51 pnt.; 5. Gerrit de Lang, 49 pnt. Het algemeen ploegenklassement luidt: 1. Indische buurt, 164 pnt.; 2. Vogelenbuurt, 158 pnt.; 3. Transvaal- buurt, 136 pnt.; 4. Amsterdamse buurt, 135 pnt.; 5. Zuid, 123 pnt.; 6. en 7. Slachthuisbuurt en Vondelkwartier, 118 pnt.; 8. Leidse buurt, 109 pnt.; 9. Bomenbuurt, 108 pnt.; 10. Harmenjans- buurt 79 pnt. De eerstaankomenden kregen dins dag de „moederprijzen", waardebon nen, bestemd voor de ouders, beschik baar gesteld door enkele Haarlemse firma's. Het gezin Snijders, dat zondag bij gebrek aan woonruimte de avond en een deel van de nacht in de Haarlemmer Hout door bracht, heeft door bemiddeling van de dienst voor Sociale Zaken in Haarlem voorlopig onderdak gekregen in een pen sion aan de Nieuwe Gracht. Gezien de financiële toestand van het gezin zal de dienst een deel der pensionkosten op zich nemen. Verscheidene inwoners van Haarlem en omgeving hebben na het lezen van het persbericht spontaan woonruimte aange boden. Daar deze mensen evenwel zelf klein behuisd zijn en het gezin Snijders slechts voor enkele dagen of weken zou den kunnen opnemen, heeft men van deze overigens prijzenswaardige aanbiedingen geen gebruik kunnen maken. Men hoopt thans zo spoedig mogelijk een definitieve oplossing voor dit gezin te vinden. In het stadhuis in Haarlem is dezer da gen de bouw van een kleuterschool aan de .Jac. van Looystraat aanbesteed. Er waren 32 inschrijvers. Laagste inschrijfster was de firma Bakker uit Ursem met 117.700,-. Hoogste was de firma Kok, uit Amsterdam met 172.500,De gunning is aange houden. Het programma van het orgelconcert, dat Albert de Klerk morgenmiddag in de Grote Kerk te Haarlem zal geven, ver meldt de volgende werken: 1. a. Point d'Orgue en triple van Pérotin le Grand, b. „Alma Redemptoris Mater" van Dufay; 2. a. Canzon Ariosa van A. Gabrieli, b. Fantasia over: „Laet ons mit herten reyne van dr. J. Buil; 3. a. Toccata a moll, b. Koraalvoorspel: „Nun komm der Heiden Heiland", c. Echo-Fantasia van J. P. Sweelinck; 4. Ciacona f moll van J. Pachelbel; 5. a. Toccata C dur, b. Fuga a moll van B. Czernohorsky; 6. a. 2e Coupet du Kerie, b. 5e Coupet du Gloria „Domine Deus, Agnus Dei" van F. Couperin; 7. Trumpet Tune van J. Stanley. Nieuws in het kort Geen spreekuur. - De burgemeester van Haarlem zal zijn eerstvolgend spreekuur houden op vrijdag 22 augustus. Auto over de kop. Dinsdagavond om halfzeven is bij kop 90, een gevaarlijke bocht op de Zeeweg in Bloemendaal een 47-jarige autobekleder uit Amsterdam, die in het tentenkamp KVA in Zandvoort ver toefde, met zijn auto uit de bocht gevlogen en over de kop geslagen. Met wonden aan handen en gelaat werd de man in het Marinehospitaal opgenomen. De wagen werd voor onderzoek naar het terrein van Publieke Werken gebracht. Getuigen gevraagd. - Vanmorgen om kwart voor acht kwam een motorrijder op de Nieuwe Gracht nabij de Zandersbrug in Haarlem ten val. Hij zou door een brom fietser gehinderd zijn. De motorrijder, een 31-jarige verwarmingsmonteur uit Amster dam, brak daarbij egn onderbeen. Getui gen van dit verkeersongeval wordt ver zocht zich met de Haarlemse politie in ver binding te stellen. Geen spreekuur. De Bloemendaalse wethouder van Sociale Zaken en Huisves ting, mr. J. C. C. W. Hijszeler, zal dinsdag avond geen spreekuur houden. „W.I.K." (Oude Weg): bezichtiging stadskweektuin voor kinderen van 8- 14 jaar. Aanvang 's morgens tien uur. „Buitenrust" (Van Zompelstr.Schalk wij kerweg): eigen programma. „Nieuw Leven" (Spaarndam): bezich tiging stadskweektuin voor kinderen van 8-14 jaar. Aanvang 's morgens tien uur. 's Morgens half elf: rolschaatsen op de tuin van „Weltevreden" voor kin deren van 8-14 jaar. Brood en drin ken meenemen. „Klarenhof" (Brouwersplein): poppen theater Ruurd Sannes op de tuin van „Centrum" voor kinderen van 6-14 jaar. Gespeeld wordt „Assepoester". Aanvang 's morgens tien uur. „Weltevreden" (Spaarndamseweg): rol schaatsen op de tuin. Op bezoek ko men Nieuw Leven, Vondelkwartier, D.V.S., Te Zaanen, V.Z.O.D., Frans Hals en Delftwijk. Voor de kinderen van 10-14 jaar. Aanvang 's morgens ,half elf. „V.Z.O.D." (Nieuwlandstr.): rolschaat sen bij „Weltevreden" voor kinde ren van 8-14 jaar. „D.V.S." (Vondelweg): rolschaatsen bij „Weltevreden" voor kinderen van 8- 14 jaar. „Te Zaanen" (Anthony Fokkerlaan): rolschaatsen bij „Weltevreden" voor kinderen van 8-14 jaar. „Frans Hals" (Schotersingel): rol schaatsen bij „Weltevreden" voor kinderen van 8-14 jaar. Spel op de tuin. „Glasblazers" (Papentorenvest): bezich tiging stadskweektuin voor kinderen van 8-14 jaar. Aanvang 's morgens tien uur. 's Middags drie uur: bad minton op de tuin. „Flora" (van Oosten de Bruijnstr.): pop pentheater Ruurd Sannes speelt „As sepoester" voor kinderen van 6-14 jaar. Aanvang 's middags drie uur. Op bezoek komt Jeugdland. „Jeugdland" (Theemsplein): zwemmen in zwembad Houtvaart van 's mor gens tien tot elf uur voor kinderen van 6-14 jaar. 's Middags drie uur: poppentheater op de tuin van „Flora" met „Assepoester" voor kinderen van 6-14 jaar. „Oosterkwartier" (Zomervaart): be zichtiging stadskweektuin voor kin deren van 8-14 jaar. Aanvang des morgens tien uur. „Centrum" (Wilsonsplein): poppen theater Ruurd Sannes met „Asse poester" voor kinderen van 6-14 jr. Aanvang 's morgens tien uur. Op bezoek komt „Klarenhof". „Het Vondelkwartier" (Vergierdeweg): zwemmen in zwembad Kleverlaan van 's morgens tien tot elf uur, voor kinderen van 6-14 jaar. Om half elf voor kinderen van 8-14 jaar rol schaatsen op de tuin van Weltevre den. Brood en drinken meenemen. „Delftwijk": rolschaatsen bij „Welte vreden" voor kinderen van 8-14 jaar. Brood en drinken meenemen. Aan vang 's morgens half elf. „Kindervreugd" (Godfr. van Bouillon straat): op bezoek komt de speel tuin- jeugd van „Don Bosco" uit Weesp. „Don Bosco" (P'noenixstraat): bustocht voor kinderen van zes jaar af naar Groenendaal in Heemstede. Brood meenemen. Vertrek van de tuin des morgens tien uur. „Zaanenoord" (Zaanenstraat): zandbak wedstrijden voor de kleuters van 4-7 jaar. Voor de kinderen van 8-14 jaar is er een uitstapje naar het Burg. Rijkenspark in Santpoort. Brood en bekertje meenemen. „Hof van Eden" (Geusevesperstraat): vertrek 's morgens negen uur voor een fietstocht met onbekende bestem ming, voor kinderen van 11-14 jaar. Voor kinderen van 7-10 jaar is er een wandeltocht naar Bosbeek in Santpoort. Vertrek van de tuin even eens negen uur. Op het EDO-terrein aan de Mr. Jan Gerritszlaan in Haarlem-Noord hebben zich dinsdagmiddag Zuidamerikaanse voet baltaferelen in het klein afgespeeld. Spe lers werden na een doelpunt of overwin ning op hardhandige wijze geknuffeld en supporters buitelden uit pure verrukking als dwazen over het veld. Nu gold al dit vreugdebetoon bepaald niet een tot de ver beelding sprekend wereldkampioenschap, waarachter vorstelijke ontvangsten en ge schenken opdoemen, maar voor voetballers van negen tot veertien jaar maakt dat emotioneel weinig verschil uit. Een tref fend voorbeeld daarvan was Corrie van Ingen uit de Dullaertstraat, de kleine tien jarige doelman van „Het Vondelkwartier" in de strijd om de tweede en derde plaats, in het B-toernooi. Zijn ploeg had tegen „Buitenrust" met nulnul gelijk gespeeld, waarna strafschoppen de beslissing moes ten brengen. Als verloren in het grote- mensendoel zette het kleine „keepertje" zich voor het eerste schot van de elfmeter- stip in postuur. Links en rechts van hem leken de doelpalen vele meters vèr-af. Mèt hem keken „vriend en vijand" gespannen naar de bal. Dan het schrille fluitje van de scheidsrechtereen doffe knalen ondanks een wanhopige sprong in de baan van het schot hoorde de doelman de bal langs zich heen suizen. Zo ging het vier keer achter elkaar. Het was net te veel voor het joch. Het hielp niet dat mede spelers en supporters hem om strijd op de schouders sloegen en wijze raadgevingen in het oor fluisterden. Huilend van de „ze nuwen" maakte de knaap zich klaar voor het vijfde van de zes schoten, die met recht een straf voor hem betekenden. Een even klein voetballertje van „Buitenrust" zette zich vastberaden achter de bal. Een aanloop en zie, na een mislukte trap be landde het leer met een flauwe boog in de grijpgrage handen van de kleine doelman. Een oorverdovend vreugdegehuil brak los. Rukkend en sjorrend werd de held op de schouders gehesen. Deze veegde met een zwaai van zijn arm de laatste tranen uit de ogen en schreeuwde nu zelfverzekerd naar zijn hossende makkers: „Jongens, ik zag precies waarheen-ie mikte Voetbalfinale Na de regen, die het volksdansfeest 's morgens bijna het aanzien van een wa terballet gaf, bleven de vakantiespelen van het Haarlems Speeltuin Verbond de ver dere dag van deze vochtige spelbreker verschoond. Het voetbaltoernooi kreeg zijn sluitstuk met de finale van de A-groep (jongens van 1214 jaar) en die van de B-groep (jon gens van 911 jaar). Bij de grotere jongens hadden zich „Wel tevreden", „Buitenrust" en bekerhouder „Het Vondelkwartier" voor de eindstrijd geplaatst. In de eerste wedstrijd speelden „Buitenrust" en „Het Vondelkwartier" puntloos gelijk. „Weltevreden" won met 10 van „Buitenrust", zodat de wedstrijd Het Vondelkwartier"„Weltevreden" moest uitmaken welke speeltuin zich voet balkampioen 1958 van het Haarlems Speel tuin Verbond mocht noemen. In het begin gaven de twee finalisten el kaar maar heel weinig toe. Totdat bij een aanval in het doelgebied van „Weltevre den" een verdwaalde bal bij Hans Ver- schure van „Het Vondelkwartier" be landde, die met een ferme kopbal van grote afstand de doelman van „Weltevre den" het nakijken gaf (10). Na de rust waren de jongens van de speeltuin aan de Vergierdeweg duidelijk sterker, welke meerderheid zij in nog een doelpunt uit drukten. De eindstand in deze groep werd dus: 1. „Het Vondelkwartier" 3 pnt.; 2 „Weltevreden" 2 pnt.; 3. „Buitenrust" 1 pnt. In de B-groep won „Weltevreden" zijn beide wedstrijden: 20 van „Buitenrust en 10 van „Het Vondelkwartier", waar door de jongens van de Spaandamseweg toch met een beker naar huis gingen. „Bui tenrust" en „Het Vondelkwartier" speel den; ook na verlenging, met 00 gelijk Bij het nemen van strafschoppen waren de Vondelkwartierders iets gelukkiger. Dë eindstand was hier: 1. „Weltevreden' pnt.; 2. „Het Vondelkwartier" 2 pnt.; 3 „Buitenrust" 0 pnt. Spannend volleybal In het volleybaltoernooi om de „Van Dijk"-wisselbeker was het verloop van de wedstrijden vaak zeer spannend. Vooral de ploegen van „Oosterkwartier" en „Het Vondelkwartier" speelden een mooie en gelijkopgaande wedstrijd. Even leek het er op dat de jongens uit Haarlem-Oost een gemakkelijke en ruime overwinning zou den behalen. Op een gegeven moment stonden zij namelijk met 92 in de beslis sende set voor. Door uitstekend serveren en goed verdedigen liep „Het Vondelkwar tier" zijn achterstand niet alleen geheel in maar sleepte tenslotte met 1512 de overwinning en daarmede het tweede kampioenschap uit het vuur. De uitslagen van het volleybaltoernooi luidden: „Oosterkwartier"„Te Zaanen" 20, „Het Vondelkwartier"„Buitenrust' 20; „Het Vondelkwartier"„Glasblazers" 10, „Te Zaanen"„Glasblazers" 01 „Oosterkwartier"„Het Vondelkwartier" 01. Eindstand: 1. „Het Vondelkwartier" 2. „Oosterkwartier"; 3. „Glasblazers". Na afloop reikte de heer J. Heugens na mens de vakantiecommissie de prijzen uit waarbij hij in het bijzonder de heer H. G. Gros dank bracht voor de wijze, waarop deze de ongeveer zeventig wedstrijden van het voetbaltoernooi als scheidsrechter heeft geleid. Volgens gegevens van het Centraal Bu reau voor de Statistiek zijn in juni van dit jaar 7.611 woningen voltooid. Nog nim mer werden in een junimaand zoveel wo ningen opgeleverd. In juni 1957 werden 7.250 woningen gebouwd, welk aantal toen het hoogste aantal opgeleverde woningen voor een junimaand was. In het eerste halfjaar van 1958 kwamen 43.259 woningen gereed, tegen 41.114 in het eerste halfjaar van 1957. Van de in juni 1958 voltooide woningen werden er 829 als systeemwoning ge bouwd. In de eerste helft van 1958 kwamen 4.311 systeem woningen gereed. Sedert de bevrijding zijn, gerekend tot en met juni 1958, 639.817 nieuwe woningen voltooid. Aagtedijk, 6 te Lorenco Marques. Aagtekerk, 5 v. Fremantle n. Aden. Aalsdijk, 5 130 m. n.n.w. Perim n. Suez. Adonis, 7 te Savannah verwacht. Agamemnon, 6 te Hamburg. Alberto Dodero, 5 te IJmuiden verwach. Albireo, 5 te Khorramshar. Alcor, 5 v. Las Palmas n. Antwerpen. Algol, 5 te Buenos Aires. Alkes, 5 te Antwerpen. Alphacca, 5 te Baltimore verwacht. Alpherat, 6 te Trinidad. Alwaki, 5 v. Madras n. Colombo. Ameland, 5 te Pta. Cardon. Amerskerk, 5 110 m. w. Lissabon n. Las i'amas Amstelbrug, 6 a 7 te Aden verwacht. Amstellaan, 5 dw. Cadiz n. Stettin. Amstelland, 5 v. St. Vincent n. Santos. Amstelvaart. 5 te Port of Spain verwacht. Angolakust, 5 v. Takoradi n. Freetown. Annenkerk, 5 v. Bremen n. Hamburg. Appingedijk, 6 te New Westminster. Arendskerk, 5 v. Newcastle, 7 te Brisbane verw Artemis, 6 te Mobile. Asmidiske, 5 v. Norfolk n. Amsterdam/R'dam. Astrid Naess, 5 te New York. Attis, 6 te New York. Bali, 6 te Bangkok. Banda, 5 te Basrah verwacht v. Bahrein. Banggai, 5 v. Portland n. Seattle. Bantam, 5 te Tandjong Mani. Bengkalis, 5 te Singapore v. Port Swettenham. Bennekom, 4 te Cabello v. La Guaira. Bintang. 5 te Jesselton v. Labuan. Blitar, 5 v. Tegal n. Semarang. Bonita. 6 te Guayaquil. Boskoop, 5 te Amsterdam n. Trinidad. Bussum. 5 95 m. n.w. Alexandrië n. Rotterdam. Caltex Arnhem, 5 v. Rotterdam n. Sidon. Caltex Delft, 5 412 m. z.w. Bombay n. Bahrein. Caltex Leiden, 5 10 m. o.n.o. Jezerat n. Bahrein. Caltex Pernis, 5 44 m. w. Quoin Isl. n. Kaapstad. Caltex Rotterdam, 5 100 m. z.o. Quoin Island naar Rastanura. Caltex The Hague, 5 270 m. n.o. Aden n. Bahrein. Caltex Utrecht, pass. 5 Aden n. Antwerpen. Camerounkust, 5 240 m. z.w. K. St. Vine. n. A "dam. Casamance, 5 120 m. n.w. Lissabon n. Nantes. Castel Felice, 6 te Rotterdam. Castor, 5 v. Sint Kitts n. Montserrat. Cinulia, 5 280 m. w.zw. Kaap Maria van Diemen naar Curacao. Cleodora, 7 te Wellington verwacht. Concepcion, 4 100 m. z.z.w. L. Palm. n. Ascuncion Crania, 4 1100 m. n.o. Martinique n. Curacao. Dorestad, 5 80 m. n. Finisterre n. Port Said. Drente, 6te Aden. Eemland, 6 te Itajai. Elizabeth B, 6 te Honolulu. Twee arbeiders uit Bodegraven zijn dinsdagmorgen omstreeks half zeven ge wond, toen het busje, waarmee zij naar hun werk in IJmuiden werden gebracht, op de Cruquiusweg in Heemstede in bot sing kwam met een vrachtauto. Het bus je, waarin zich negen personen bevonden, haalde een juist wegrijdende personenau to, eveneens met arbeiders voor IJmui den, in op het ogenblik dat van tegenover gestelde kant een vrachtauto naderde. De chauffeur van het busje kon, ondanks krachtig remmen, een aanrijding niet voorkomen. Door de kracht van de bot sing werd het busje aan de linkervoor- kant volkomen in elkaar gedeukt. Drie inzittenden, werden gewond, waarvan één ter plaatse kon worden behandeld. De bei de anderen moesten echter naar het Dia- conessenhuis in Haarlem worden overge bracht. Een 22-jarige arbeider liep gebro ken ribben en een wervelfractuur op en een 20-jarige arbeider kreeg een hersen schudding. De Heemsteedse politie vraagt getuigen van het ongeluk zich met haar in verbinding te stellen. Ena, 5 500 m. n. Azoren n. Stanlow. Eos, 5 160 m. z.w. Ouessant n. Antwerpen. Esso Nederland, 5 100 m. w. Bizerta n. Port Said. Fravizo, 5 te Liverpool verwacht v. Las Palmas. Friesland, 5 te Rotterdam verwacht, i Gaasterland. 7 te IJmuiden verwacht. Gabonkust, 5 te Rotterdam. Garoet, 5 te Port Said verwacht. Gooiland, pass. 5 Finisterre n. Rio de Janeiro. Gordias, 5 v. Cristobal n. Willemstad. Graveland, 5 180 m. n. St. Pauls Rocks n. L.Palmas. Guineekust, 6 te Amsterdam. Hathor, 5 65 m.t z.o. Volos n. Volos. Heemskerk, 6 te Amsterdam. Helicon, 4 270 m. n.w. Willemstad n. Pt. Arthur. Hispania. 5 te Bilbao verwacht. Isis, 5 v. Paramaribo n. La Guaira. Jacob Verolme, 6 te Avonmouth. Jagersfontein, 5 450 m. n. St. Helena n. Kaapstad. Jason, 4 710 m. n.o. Sombrero n. Curacao. Karakorum. 6 te New Orleans. Kelletia, 5 55 m. n.w. Oporto n. Rotterdam. Kellia, 5 te Aden verwacht. Kenia, 6 te Curacao. Kennemerland, 6 te Puerto Alegre. Khasiella, 5 voor anker Manilla n. Manilla. Koningswaard, 6 te Rotterdam. Korovina, 6 te Boston. Kreeft, 5 735 m. w. Scillys n. Wabana. Kylix, 5 te Puerto La Cruz verwacht. Laarderkerk, 6 te Port Said. Laurenskerk, pass. 5 Gibraltar n. Marseille. Lekhaven, 5 te Hamburg v. Brake. Lemsterkerk, 5 170 m. z. Djeddah n. Bremen. Leopoldskerk, 5 7 m. z.o. Gibraltar n. Santantioco. Lissekerk, 5 te Dubai. Loenerkerk, 6 v. Port Said n. Genua. Loppersum, 5 v. Brownsville n. New Orleans. Louis Lantz, 5 v. Las Palmas n. Monrovia. Maashaven, 5 te Las Palmas. Maaslloyd, pass. 5 Ceylon n. Chittagong. Macoma, 5 Cooktown gepass. n. Balikpapan. Malea, 15 te Curacao verwacht Mapia, 5 70 m. o. Malta n. Aarhus. Mariekerk, 5 te Mombasa. Maron, 6 te Amsterdam. Meerkerk, 6 te Calcutta verw. v. Rangoon. Mentor. 4 170 m. n.o. Bonaire n. Guanta. Merwede, 5 10 m. n.w. Ushant n. Dakar. Merwelloyd, 6 te Baltimore. Muiderkerk, 5 te Antwerpen verwacht. Muntoren, 5 v. Banias n. Harburg. Musi, 5 te Saigon verwacht v. Singora. Musilloyd, 5 v. Rotterdam n. Tandjong Priok. Mijdrecht, pass. 5 Muscat n. Houston. Naess Commander, 5 60 m. van Finist. n. Banias. Naess Tiger, 5 v. Mena Al Ahmadi n. Houston. Nanusa, 5 te Hamburg. Nestor, 5 te New York v. Baltimore. Nias, 6 et Amsterdam. Nieuw Amsterdam, 5 v. Rotterdam n. New York. Noordwijk. 5 60 m. w. Finisterre n. Monrovia. Noordzee, 5 v. Napels n. Ryeka. Notos, 5 te Limassol verwacht. Oldekerk. 6 te Rotterdam. Ommenkerk, 7 te Hongkong verwacht. Ondina, 6 te Pladju. Oostkerk, 5 te Durban verwacht v. East-London. Oranje, 6 v. Ceuta n. Palma Majorca. Oranjefontein, 6 te Kaapstad. Oranjestad, 5 v. Port of Spain n. Paramaribo. Osiris, 5 220 m. w.n.w. Azoren n. San Juan. Ossendrecht, 5 540 m. n.n.w. Fayal n. Antwerpen. Parkhaven, 5 v. Montevideo n. Buenop Aires. Pieter S, 5 v. Rotterdam n. Swansea. Poelau Laut, 6 te Penang verw. v. Pt. Swettenh. Prins Alexander, 5 te Jacksonville verwacht. Prins der Nederlanden, 6 te Barbados. Prins Willem George Frederik, 5 600 m. w.n.w. Scillys naar Le Havre. Prins Willem II, 5 v. Quebec n. Le Havre. Prins Willem IV, 6 te Newcastle. Prins Willem van Oranje, 5 720 m. n.o. Belle Isle naar Plymouth. Pygmalion, 4 v. Barbados n. Barranquilla. Radja, 5 te Galveston verwacht Riouw, 6 te Rotterdam. Rita, 5 60 m. n.w. Banka n. Telokanson. Riinkerk, 6 te Kaapstad. Salatiga, 4 30 m. n.o. Malta n. Port Said. Samarinda, 6 te Tanga verwacht v. Beira. Sarpedon, 6 te Port of Spain. Senegalkust, 5 190 m. w. St. Vincent n. Le Havre. Sibajak, pass. 5 Gibraltar n. Rotterdam. Sigli, 5 v. Melbourne n. Devonport. Slamat, 5 te Napels. Sloterdijk, 5 te New York. Soestdijk, 4 v. Antwerpen n. Rotterdam. Solon, 5 te Maracaibo. Stad Amsterdam, 8 te IJmuiden verwacht. Stad Delft, 5 250 m. o.z.o. Malta n. Marseille. Stad Gouda, 7 v. Norfolk n. Rotterdam. Stad Leiden. 5 225 m. n.o. Azoren n. G..v Mexico. Stad Rotterdam, 5 120 m. n.n.o. L. Palm. n. R'dam. Stad Schiedam, 5 v. Rotterdam n. Melilla. Stad Utrecht, 5 te Hampton Roads verwacht. Stad Vlaardingen, 5 v. Rotterdam n. Hpt. Roads. Statendam, 7 te Cobh verwacht. Statensingel, 5 te Galveston verwacht. Steenwijk, 5 625 m. z.o. Kp. Race n. Philadelphia, Stentor, 4 1000 m. z.w. Fayal n. Paramaribo. Straat Bali, 5 te Montevideo verwacht. Straat Cook, 6 te Melbourne v. Hobart. Sunetta, 4 v. Balikpapan n. Singapore. Tabinta, 5 50 m. w. Oporto n. Marseille. Tahama, 5 10 m. o.z.o. Muscat n. Bandarmashur. Talisse, 5 v. Port Said n. Amsterdam. Tamo, 9 v. Buenos Aires n. Necochea. Tarakan, 5 te Napels verwacht. Taria. 5 v. Aden n. Assab. Tawali, 5 930 m. n.w. Aden n. Aden. Telamon, 5 v. Georgetown n. Wageningen. Tero, 6 te Rotterdam. Theobaldius, 5 v. Dingle n. Perzische Golf. Tibia, 5 300 m. n. Socotra n. Abadan. Tjibodas, 6 te Shanghai verwacht v. Kobe. Tjiluwah, 6 te Singapore v. Muntok. Tjimenteng. 6 v. Zanzibar n. Dar Es Salaam. Tjinegara, 5 290 m. o.n.o. zuidpunt Madagascar naar Mauritius. Tomocvclus. 5 v. Havana n. Curagao. Towa. 5 dw. Ouessant n. Antwerpen. Trajanus. 4 750 m. n.w. Azoren n. Le Havre. Triton, 5 v. Houston n. New Orleans. Trompenberg, 6 te Rotterdam. Van Cloon. 7 et Penang verwacht. Van Linschoten, 5 650 m. o.n.o. Mahe n. Penang. Van Neck. 6 te Dunedin v. Lyttleton. Van Waerwijck, 6 te Port Harcourt. Vjvipara, 5 25 m. n. Finisterre n. Rotterdam. W. Alton Jones, ,5 500 m. w. Lissabon n Mena. Waterman, 5 150 m. w. Straat Torres n. Surabaja. Weltevreden, 5 v. Djibouti n. Belawan. Westertoren, 5 75 m. z.w. Djeddah n. Gibraltar. Westland, 5 te Buenos Aires. Woltersum, 6 te Tampa. IJssel. 5 te Bremen verwacht. Zaankerk, 5 te Hongkong verwacht v. Manilla. Zonnekerk. 5 te Genua v. Port Said. Zuiderkerk, 5 v. Aden n. Fremantle. Zuiderkruis, 5 610 m. o.n.o. St. Helena n. L. Palm. Zuiderzee, 1 v. Los Angeles n. Yokohama. SLEEPVAART Barentsz Zee, 1 v. Monrovia te Freetown. Clyde 4 v. Fayal n. s.s. ,,Ike" (zonder roer). Hudson, 2 v. Maracaibo te Kingston. Humber, 4 430 m. z.w. St. Pauls Rocks n. Hamburg. Maas, 5 v. Hoek v. Holland n. zee. Noordzee, 2 v. Falmouth n. Clyde. Oostzee, 4 250 m. w. Madeira n. Port Arthur. Witte Zee, 1 te Freetown. KLEINE VAART Badzo, 4 v. Fuer n. Colchester. Bloemgracht, 5 v. Londen n. Antwerpen. Draco, 4 te Amsterdam n. Rotterdam. Eljo, 4 20 m. w. Algiers n. Oram Elsa, 4 v. Zaandam te Soernaes. Flevo, 4 v. Barcelona n. Tarragona. Heerengracht. 4 zuid Quarker n. Mantyluoto Ilias, 4 v. Oporto n. Genua. Joost, 2 Kiel gepass. n. Karskaer. Julia Marv, 3 te Lissabon v. Manchester. Kaap Falga, 4 v. Karskaer n. Norrkoping. Leliegracht, 5 te Amsterdam. Marianne, 5 le Kp. d'Antifer n. Rotterdam. Pavo, 3 v. Ala te Zaandam. Plato, 5 30 m. z. Oporto v. Tripoli n. Oporto. Strabo. 4 20 m. w. Cadiz n. Rotterdam. Thaletas, 4 30 m. z. Constanza n. Istanbul. Tilly, 2 v. Zandam te Hamina.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5