ftótc&fz Strijd om de leiding in het algemeen klassement spitst zich weer toe HET IS VERBODEN J Veertig jaar Pas op Harmenjansbuurt won verrassend in „regelmatigheidsrit" voor ploegen IJsprijzen rrm eraar Altijd dansen de poppen ZEVEN DAGEN IN EN OM HAARLEM Klassementen 5 Gemeentesecretaris van Heemstede wordt 65 jaar weer of geen weer melk Laadkist rolde door ruit slagerij in STADIONNIEUWTJES Ballonnenverkoop ten bate van poliobestrijding AÊ Hu Spannende sprintwedstrijden bü het „Wisselseveld" Mug na val naar huis UIT STAD EN STREEK VRIJDAG 8 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT in Mensen en Dingen Morgen viert, de heer Th. M. Schelling, gemeentesecretaris van Heemstede, zijn g55te verjaardag. De heer Schelling, die meer dan veertig jaar in dienst van de gemeente Heemstede is, zal aan het einde van dit jaar afscheid uit zijn functie ne- '"üe heer Schelling werd in 1893 in Klaas- vaal geboren. Hij bezocht de Normaal school voor Onderwijzers, waarna hij op I oktober 1914 als tweede ambtenaar ter semeentesecretarie in dienst trad van de Gemeente Aalten. Drie jaar later werd de heer Schelling als commies op de gemeen tesecretarie in Heemstede aangesteld. In 1930 volgde zijn benoeming tot hoofdcom mies. Na in 1948 te zijn opgeklommen tot referendaris, volgde op 20 november 1953 Oe benoeming tot gemeentesecretaris, waarmee c?e heer Schelling zijn ambte lijke carrière bekroond zag. Ter gelegenheid van zijn veertigjarige arbeid in dienst van de gemeente Heem stede werd de heer Schelling op 1 oktober van het vorig jaar gehuldigd. Hij werd toen benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau. Naast zijn ambtelijke werk zaamheden heeft de heer Schelling vele functies vervuld. Thans is hij onder meer nog voorzitter van de afdeling Heemstede- Bennebroek van de Nederlandse Protes tantenbond. Advertentie weer ui yccii Die lekkere melk is morgen, maar ook overniórgen nog goed Donderdagmiddag om kwart over vijf is in de Maerten van Heemskerkstraat in Haarlem bij het laden van een vrachtuato van Van Gend Loos een zogenaamde standaardkist van de wagen geschoven en een slagerij op de hoek van de Saenredam- straat in gerold. De chauffeur moest even ruimte maken voor een andere auto en trok zijn wagen op. Hij verzuimde het zijschot vast te zetten. Advertentie |U|ocht u soms een schaduw tegen- 1 komen, schrik dan niet. Het is de schaduw, die door grote gebeurte- nissen wordt vooruit geworpen. Inder- daad, drie grote gebeurtenissen in het Olympisch Stadion, die u de regen en de kilte van onze lieve zomer zullen doen vergeten. Maandag 11 aug., 8 uur: SPEEDWAY. Acht landen zullen door de bochten razen in de strijd om de „Gouden Helm". Dinsdag 12 aug. 8.15 uur: VOETBAL. Blauw Wit presenteert haar nieuwe j formatie voor het seizoen 1958-1959 tegen een tegenstander van uitzonder- lijke kracht: Blauw Wit-Lokomotiva (.Tougoslavië). Donderdag 14 aug. 8 uur: WIELREN- NEN. Sprint en een uur lang het grommen van de grote motoren. Dat zijn de onderdelen, waarop renners uit de voorste gelederen van Europa elkander zullen ontmoeten in de jaar- lijkse strijd om de Grote Prijs van Amsterdam. Dcrksen, Gaignard. Maspes, Plattner. Potzernheim. Debakker. Schotman. Lvkke, Wagtmans, Depaepe. Bouvard. Jacobi. Wierstra. Koch en Vreeswijk Voorts Peter Post tegen Daan de j Groot in achtervolging. Het Olympisch Stadion opent zijn poorten met programma's van inter- nationale allure De Haarlemse Muggenronde slaat deze keer gedeeltelijk in het teken van de polio bestrijding en de Muggen hebben tijdens hun tocht door Nederland propaganda ge maakt voor het Prinses Beatrix Poliofonds. Bij aankomst in Haarlem zal deze cam pagne worden voortgezet en zullen de jeugdige coureurs een tocht door de stad maken, waarbij zij het publiek zullen op wekken voor dertig cent een fantastisch gevormde en gekleurde ballon te kopen. De intocht van de Muggenronde heeft lussen half drie en drie uur morgenmid dag op de Richard Holkade plaats, waarna een wielerwedstrijd van de wielersport vereniging „De Kampioen" en de ploegen- ritten va.n de Muggenronde zullen worden gehoudenDaarna gaan de Muggen verge zeld van begeleidende auto's en xxoorafge- gaan door de muziekkorpsen van de har monie Haarlem.en het padvindersgilde, hun rondtocht door de stad houden, waar bij de volgende route wordt gevolgd: Ri chard Holkade, Zomervaart, Kruistocht straat. Slachthuisstraat, Buitenrustbrxig, Rustenburgerlaan, Kleine Houtweg, Kleine Houtstraat, Gedempte Oxide Gracht, Grote Houtstraat, Grote Markt, Riviervismarkt, Klokhuisplein, Damstraat, Spaarne. Aan het Donkere Spaarne 34 (het Baden Po- wellhuis) wordt de stoet ontbonden. De verkoop van de ballonnen zal voornamelijk in de omgeving van de Richard Holkade plaats hebben, omdat in de binnenstad al gecollecteerd wordt ten bate van de tuber culosebestrijding. De ballonnenverkoop- act.ie vormt het begin van een campagne van lijstinzamelingen, die besloten zal worden met een straatcollecte op zaterdag 16 auoustus. Hiervoor zijn nog niet vol doende collectanten beschikbaar. Zij, die zich hiervoor willen opgeven, kunnen te recht op het adres Gedempte Raamgracht 79 zwart, of telefonisch onder nummer 18111. DONDERDAG, WISSEL. De stemming in de karavaan van de vierde Haarlemse Muggenronde werd donderdag beheerst door de strijd om de bovenste plaatsen in de klassementen. Woensdag hadden de jongens name lijk begrepen, dat zij door middel van de handicaps voor de sterkere rijders bijna allemaal nog een kansje op de overwinning hadden en zij startten dan ook met de beste voornemens van het terrein van de r.k. Volkshoge school in Berg en Dal voor de vierde etappe over 85 kilometer naar Wissel bij Epe. De „regelmatigheidsrit" voor ploegen had tot gevolg, dat de Har menjansbuurt op verrassende wijze won en voor de sprintwedstrijden in Wissel was de belangstelling van de Muggen naar de uitslag zo mogelijk nog groter. Gerard Fennis zegevierde tenslotte over de Muggentruidrager en het gedrang aan de kop van het klassement is op het ogenblik bijzonder groot. De Indische buurt heroverde verder de leiding in het ploegenklasse- ment op de Vogelenjongens, maar het verschil tussen deze twee teams is nog bitter klein. HET IS TE MERKEN, dat de Muggen ronde al drie dagen draait. De jongens ge dragen zich langs de weg en in de kampen als keurige renners, de ploegleiders ken nen allen hun eigen taak en reparateur Vaan Geem krijgt steeds meer te doen. Ook aan de fietsen is het namelijk te zien, dat er al ongeveer 250 kilometer op zit en donderdagmorgen was het weer raak. On middellijk na de start op het terrein van de r.-k. Volkshogeschool te Berg en Dal Waagde Wim van Roon uit de Leidse- buurt namelijk over een zachte band en even verderop in Nijmegen stapte Ruud Philippo van de Vogelenbuurt af. De avond daarvoor had hij een flinke portie winstpunten verdiend door de Muggen- mecanicien bij het opknappen van een tien tal karretjes te hel pen, maar daarbij had hij kennelijk vergeten zijn eigen fiets na te kijken, want al na een <wartier stond hij langs de kant van de weg met een ge broken voorvork. Uiteraard kon de beer Van Geem dit euvel niet één-twee drie verhelpen en Ruud moest daarom de brokkenwagen opzoeken. Hij zat daarin in zijn eentje, want de uit vallers van de vorige dag waren, aangemoe digd door het uitstekende weer, des mor gens weer alle drie op de fiets gekropen en zij peddelden weer vrolijk mee. Mankementen Voor Eist moest er nog vijf keer gestopt worden voor het verhelpen van diverse mankementjes, maar bij de Rijnbrug van Arnhem was de groep toch weer compleet. Daar stonden vier motoragenten van de Arnhemse verkeerspolitie de Muggen al op te wachten. Het plan was om de jon gens in een lange rij dwars door de bin nenstad te laten fietsen, maar de politie mensen vonden het verstandiger om dooi de buitenwijken te rijden, hetgeen mis schien voor de jongens niet zo gezellig was, De juryleden van de vierde Haarlem se Muggenronde hebben besloten don derdag de ijsprijzen, beschikbaar ge steld door een. Haarlemse firma toe te kennen aan de volgende jongens: Gerard Fennis (winnaar sprintwedstrijden klas se A); Rob van Straaten (tweede in sprintwedstrijden klasse A); Ruud Don. kei (winnaar sprintwedstrijden klasse B); Nico Haver (tweede in sprintwed strijden klasse B)Ruud Philippo (hulp vaardigste A-renner); Huub Stegeman (vrolijkste A-renner); Rob de Waard (ongelxikkigste A-renner); Fred Moone 'ongelukkigste B-renner); Serge Hand- graaf (meest onoplettende B-renner) en Jaap Houweling (moreel sterkste B- renner) maar voor de vlotte gang van zaken zeker beter. Binnen een kwartier doorkruiste de karavaan namelijk Arnhem en vervolgens begon in Beekhuizen, een etappeplaats uit vorige Muggenrondes, de „regelmatigheids rit" voor ploegen. Alfred Moone van de ploeg van de Transvaalbuurt in de Vierde Haarlemse Muggenronde is de eerste werkelijke uit valler. In de afgelopen jaren hebben de Tourleiders Hartman en Van Hulst nog nooit een jongen na een valpartij behoe ven aan te raden er mee op te houden. Maar bij Alfred was dat wel het geval. Hij was in de cross-country bij Oister- wijk gevallen en een arts gelastte toen, dat Alfred de volgende dag in de bezem wagen moest zitten. Woensdag en donder dag werd de pijn echter steeds erger en de heer Van Hulst achtte het dan ook raadzaam Alfred met een taxi onder be geleiding v n ploegleider Jan Meenhorst naar het ziekenhuis in Zwolle te sturen voor een nader onderzoek. Daar werden enkele foto's gemaakt en het resultaat was. dat de doktoren Alfred verboden ver der mee te fietsen. Een trouw supporter van de Muggen ronde, Chiel Kwakkesteijn, nam Alfred in zijn auto mee naar Haarlem, waar hij laat in de avond arriveerde. Men vermoedt, dat de onfortuinlijke Muggenrijder een scheurtje in de heup heeft, maar zekerheid over de aard van de verwonding bestaat er nog niet. Door de bossen Elke ploeg moest daarbij in precies een uur een nog onbekende afstand rijden met een gemiddelde van zestien kilometer. De ploegleiders begeleidden de jongens om de juiste weg te wijzen, maar verder werd alles aan de renners zelf overgelaten. Met vijf minuten verschil gingen de jongens van start en in een matig tempo fietsten zijn de heuvels bij Beekhuizen op, lieten zich weer iets sneller zakken en reden vervolgens in een zo gelijk mogelijk tempo langs een aantal bijzonder mooie bos paadjes. Drie ploegen kozen daarbij een verkeerde weg omdat de routebeschrijving niet steeds even duidelijk was. Een ijsco man bracht echter uitkomst en van dat moment af hadden de jongens alleen nog maar rekening te houden met hun ge middelde. Negen teams volbrachten deze taak naar behoren, want z\j arriveerden met ver schillen van ten hoogste zes minuten aan de finish in Eerbeek, waar door duistere redenen geen tydwaarnemers aanwezig waren. Motorrijder Cor Martin, die net met ons een barre rit door de bossen over mulle zandpaadjes achter de rug had, nam toen deze taak maar waar en naarmate de ploegen binnenkwamen bleek, dat de jon gens uit de Harmenjansbuurt tot hun eigen verwondering overigens veruit het I best gereden hadden. Precies ln een uur. Aan het einde van de vierde etappe genoten de renners van de Muggen ronde in het bxiitencentrum Het Wis- selse Veld bij Epe x>an een welver diende rust en een goede maaltijd. De andere foto tooxit aan op welke ma nier de sterkste in de sprintwedstrij den van Ina van Klut de traditionele „kus voor de winnaar" krijgt. hadden i\j de zestien kilometer afgelegd en later tijdens het eten in Eerbeek waren zjj dan ook dolblij met hun 100 ver diende winstpunten. Temeer ook omdat dit groepje Muggen bij de wedstrijden waarbij het op pure kracht aankomt altijd in de achterhoede beland. Minder tevreden waren de Bomen- jongens, die er direct na de start een on waarschijnlijk hoog tempo inzetten. Het ging zelfs zo hard, dat ploegleider Wim Sluiter het met zijn snelle brommer niet kon bijbenen. Bij Eerbeek, vlak voor de finish, hadden de Bomenjongens nog een kwartier over en zij bleven dan ook rustig wachten tot hun uur „vol" was. Straf Tijdens de rit door het bos hadden zij echter enkele vakantiegangers bijna van de weg geduwd en Tourleider Van Hulst zag daarin dan ook terecht aanleiding om „Het is, voor zover het be paalde in of krachtens de Wegenverkeerswet niet toe passelijk is, verboden op de openbare weg enig voor werp voort te schoppen, voetbal of enig ander voor het publiek of de omwonen den hinderlijk of gevaarlijk spel te spelen". Dat is de waarschuwende inhoud van het 84ste artikel van de Algemene Politie Verordening voor Haarlem. Nu is het natuurlijk niet de opzet van deze bepaling, dat ieder, die in een jolige of kwade! bui een op straat liggend steentje, leeg doosje of iets dergelijks met een ferme beenzwaai naar elders doet verhuizen, met een maar als een overtreder der wet wordt aangezien en daarnaar ook wordt behan deld. Wie heeft nooit dat zelfvoldane gevoel gekend wanneer hij al voortstap pend in staat bleek dat steentje of dat doosje meer dan drie keer achter elkaar te raken? Zoiets was strelend voor je zelfrespect en niet alleen kinderen zijn daar ge voelig voor Maar goed, het voortschop pen van enig voorwerp op de openbare weg is dus taboe. In ieder geval kunnen we rustig aannemen, dat wat de twee knapen van onze foto aan het doen zijn, op zijn minst voor een vermanend woord van de politie in aan merking komt. Het „corpus delicti" is in dit geval een leeg conservenblikje, bij ge brek aan een balletje. Het is een tafereeltje, dat men dagelijks in bijna elke straat kan opmerken. Nu we het toch over het spelen op straat hebben: we hopen niet dat deze afleve ring van „Het is verboden!" de liefhebbers van een sport, die ook in Haarlem jong en oud stormenderhand heeft veroverd, de schrik om het hart zal slaan. We bedoelen het spel van racket en pluimbal: badminton. Men moet eens op een mooie windstille zomeravond een kijkje in een stille woonwijk nemen. Wedden dat in min stens zes van de tien straten Vandaag herdenkt de heer G. M. W. Margadant, Zijl- weg 52 in Haarlem, de dag, waarop hij zich veertig jaar geleden vestigde als leraar M.O. Boekhouden en oplei der voor de boekhoudkundi ge examens. De heer Marga dant, die thans 69 jaar is, begon als achttienjarige kan toorbediende met zijn boek houdkundige studies. In die tijd was de opleiding voor de M.O.-bevoegdheid de hoogste die men in het boek houden kon volgen. In 1918 slaagde de heer Marga dant voor het examen M.O. Boekhouden. Vlak daarop vestigde hij zich als leraar Hij is vele jaren verbonden geweest aan onderwijsin stellingen, o.a. aan een Rijks- 1-I.B.S. en aan het Kennemer- lyceum in Haarlem. Tien jaar geleden werd de heer Margadant gepensioneerd, maar nog dagelijks wijdt hij leerlingen in de geheimen van het boekhouden in. het „pluumpje" heen en weer wordt geslagen? De kans dat de politie ove rigens terecht als spelbreker zal optreden is vanzelfspre kend ook hier afhankelijk van de vraag in hoeverre en in welke mate het spel voor het publiek (het verkeer) of de omwonenden hinderlijk of gevaarlijk is. Maar ook in dit soort ge vallen zal blijken dat het de politie beslist niet altijd te doen is om naar de letter van de wet te handelen. Lieten de Heemstedenaar Rien Baartmans en de Haar lemse Maaike Hobbel totnog toe de poppen voor hun ple zier dansen, van nu af wordt het voor hen menens. Want met ingang van deze maand noemen zij zich beroepspop penspelers. Een heerlijk vrij beroep, waarvoor men nog geen bedrijfsvergunningen etc. nodig heeft. Een jaar ge leden traden Maaike en Rien met hun poppentheater.. „Merlijn" naar buiten. En intussen hébben zij honder den kinderen, maar óók vol wassenen, veel plezier en zichzelf een grote faam be zorgd. Ondermeer in Haar lem, Leiden, Soest en Huis ter Heide gaven zij voor stellingen. Tientallen keren speelden zij „De toverhoed". Een sprookje, waarin de strijd tussen goed en kwaad wordt beslecht en natuurlijk het goede overwint. Een paar maal hebben Maaike en Rien het onderwater-spel van Ko ning Zeewier vertoond. In dit fantasierijke spel gaan zeerovers op jacht naar wonderzaad, dat prachtige bloemen te voorschijn to vert. Tot volle tevredenheid van alle kinderen, die met dit spel meeleven, mislukt de laaghartige opzet van de twee zeerovers. Echter pas nadat de kinderen hun af grijzen over het misdadige plan iuid hebben laten horen. De poppenspelers hebben de laatste maanden niet stilgezeten. Vakantie kan er dit jaar zelfs niet af. Onder auspiciën van de Commissie ter bevordering van de esthe tische vorming der lagere- schooljeugd in Haarlem even ademhalen verzorg den zij 33 voorstellingen voor Haarlemse scholen. Meer dan 3500 leerlingen uit de eerste, tweede en derde klassen hebben het poppen spel gezien. En natuurlijk waren zij na afloop zeer en thousiast. Nu werken Maaike en Rien hard aan een nieuwe kast, die aanmerkelijk groter wordt dan de bestaande. Binnen in het theater komt een bord met allerlei knop jes voor de vele en veelkleu rige lampen, waarmee tij dens het spel nog meer sfeer Gaarne geven wij in deze rubriek ruimte voor een waarschuwend woord van de Nazorg in Haarlem. Het komt de laatste tijd na melijk herhaaldelijk voor dat de naam en het werk van de Nazorg misbruikt wordt door lieden, die het in hun handel en wandel niet zo nauw met de waarheid nemen. Wat is namelijk het geval? Meer malen bereiken de Nazorg klachten over artikelen, die uit de Haarlemse Werkinrich ting aan de Botermarkt af komstig zouden zijn. Bij on derzoek van deze klachten blijkt spoedig, dat de gedu peerde de inferieure borstel of deurmat aan de deur heeft gekocht van een venter, die zich uiteraard ten onrechte voor „agent" van de nazorg winkel had uitgegeven. Ja, zo ver gaat de brutaliteit van deze leurders, dat men dik wijls bij de koop te horen krijgt: „Mocht u er spijt van krijgen dan kunt u hem altijd ruilen in onze winkel aan de Botermarkt." Inderdaad kwam dezer dagen een dame in de nazorgwinkel met het verzoek de door haar ge kochte mat terug te nemen omdat ze liever een andere kleur had. Uit het aan de mat bevestigde bonnetje bleek bovendien, dat me vrouw aanmerkelijk meer had betaald dan de mat waard was. De naam van de „agent" ontbrak natuurlijk... Misleidend zijn ook de arti kelen waarop een papiertje met de aanduiding „Vervaar digd in inrichtingen" of met het stempel „Vemiva", het geen vereniging voor minder validen moet betekenen. Wil men zekerheid hebben het werk van de Nazorg te steu nen, dan is het enig juiste adres Haarlemse Werk inrichting, Botermarkt 6 in Haarlem. Tel. 13340. kan worden geschapen. De kast kan worden opgevou wen, zodat de poppenspelers er overal mee heen kunnen trekken. Tijdens de bouw van de nieuwe kast denken de pop penspelers verder over het spel voor volwassenen, dat in september of oktober in première zal gaan. Nu nog kunnen zij van dit spel al leen zeggen, dat het in ho ger sferen speelt. Staat het spel „in de grondverf", dan gaan zij de poppen snijden en aankleden. Wat er ook ge daan moet worden, de pop penspelers doen alles zelf. In september beginnen de voorstellingen weer: voor jeugdverenigingen, maar ook voor vakorganisaties. En half oktober treden Maaike en Rien op voor een wel zeer critisch publiek: namelijk voor de Vereniging van Pop penspelers. Met een gerust hart zullen zij ook dan in de kast kruipen. met de ploegleiders te overleggen of de hele groep Bomenjongens eigenlijk niet be ter op de trein naar huis gezet kon worden. Na een ernstige bespreking besloot men de Bomenbuurt veertig strafpunten te ge ven terwijl als extra-maatregel aan deze jongens corveedienst werd gegeven voor de resterende dagen. Na de maaltijd keken de Bomenbuur- tertjes wel wat sip, maar even voor Apel doorn vertelden ze ons tijdens een flinke regenbui dat zij het verloren terrein in de sprintwedstrijden weer wilden inhalen. Die sprintwedstrijden werden gehouden op de Tongerseweg te Epe bij het vakantie- centrum van de gemeente Haarlem „Het Wisselseveld", met als inzet uiteraard de Muggentrui, maar tevens de ijsprijzen, be schikbaar gesteld door een Haarlemse fir ma ten behoeve van de ouders van de Muggen. Deze wedstrijden, die uitstekend georga niseerd waren verliepen bijzonder vlot en na bijna vijftig series kregen we een finale te zien tussen Rob van Straaten, de Mug gentruidrager en Gerard Fennis, zijn voor naamste concurrent. Bij de start lag Rob een paar meter voor, maar halverwege de afstand schoof Gerard hem voorbij en hij flitste als eerste over de finishlijn, toege juicht door enkele honderden kampeerders. Even daarvoor had Ruud Donkel zich de sterkste getoond bij de B-klassers door Ni co Haver in de finale duidelijk achter zich te laten. Voor Gerard Fennis waren er tenslotte nog bloemen, aangeboden door Ina van Klut en in optocht ging men ver volgens naar het kamphuis, waar de heer De Ruyter zich evenals vorige jaren een uitstekend gastheer toonde. Al met al is het na deze dag nog steeds niet duidelijk wie nu eigenlijk de Muggen ronde gaat winnen. Rob van Straaten? Ge rard Fennis, die nog maar vier punten ach ter staat? Of Fred Ausma met vijf punten achterstand? Bij de B-klassers is de zaak aanzienlijk duidelijker. Jos Mathot staat thans elf punten voor op zijn naaste con currenten en is dus vrijwel zeker van de eindoverwinning. Tenslotte zal vrijdag en vooral zaterdag moeten blijken of de rij ders van de Indische buurt nog kracht ge noeg in hun benen hebben om zich de overige opdringende teams van het lijf te houden. Voor vrijdag staat er in Bilthoven nog een individuele tijdrit op het program ma en de ronde wordt zaterdag besloten met een ploegentijdrit op de Richard Hol kade. ;te. Nieuws in het kort Fictsenkjjkdag. De recherche in de Smedestraat te Haarlem houdt zaterdag 9 augustus van negen tot vijf uur weer een fietsenkijkdag. Vuurwerk in Zandvoort. Vanavond om tien uur wordt op het strand voor de Ro tonde in Zandvoort het vuurwerk afge stoken, dat vorige week wegens de slechte weersomstandigheden moest worden uit gesteld. De uilslag van de „regelmatigheids rit" voor ploegen tussen Beekhuizen en Eerbeek luidt: 1. Harmenjansbuurt 100 pnt.; 2 en 3 Indischebuurt en Amster- damsebuurt 85 pnt.; 4, 5 en 6 Vogelen- buurt. Zuid en Leidsebuurt 60 pnt.; 7 en 8 Slachthuisbuurt en Transvaalbuurt 25 pnt.; 9. Vondelkwartier; 10 pnt.; 10. Bomenbuurt 0 pnt. De uitslag van de sprint wedstrijd over 500 meter aan het einde van de vierde etappe luidt: A-klasse: 1. Gerard Fennis (Indischebuurt); 2. Rob van Straaten (Indischebuurt); 3. Fred Ausma (Indischebuurt); 4. Jan van Bezu (Slachthuisbuurt); 5. Bart Jong bloed (Bomenbuurt)). B-klasse: 1. Ruud Donkel (Amster- damsebuurt); 2. Nico Haver (Vogelen- buurt); 3. Rob Bosdijk (Bomenbuurt); 4. Jos Mathot (Vogelenbuurt); 5. Ab Koelemeyer (Vogelenbuurt). Het algemeen klassement luidt: A- klasse: 1. Rob van Straaten 101 pnt.; 2. Gerard Fennis 97 pnt.; 3. Fred Ausma 96 pnt.; 4, 5 en 6 Jan van Bezu, Bart Jongbloed en Jos Vergers 91 pnt. B-klasse: 1. Jos Mathot 109 pnt.; 2 en 3. Rob Bosdijk en Ruud Donkel 98 pnt.; 4. Ab Koelemeyer 87 pnt.; 5. Nico Ha ver 83 pnt. Het ploegenklassement luidt na don derdag: 1. Indischebuurt 389 pnt.; 2. Vogelenbuurt 387 pnt.; 3. Amsterdam- sebuurt 329 pnt.; 4. Zuid 319 pnt.; 5. Slachthuisbuurt 284 pnt.; 6. Transvaal buurt 281 pnt,; 7. Leidsebuurt 262 pnt.; 8. Vondelkwartier 257 pnt.; 9. Harmen jansbuurt 255 pnt.; 10. Bomenbuurt 252 pnt.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 5