SLOT DEFECT? Radio Moors van gisteren ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 10 Hartstocht in de tropen Tarzan en de verloren safari Leise lehen Die Cristel von der Post Scampolo De rode Pimpernel Salvo des doods „Oranje" en „Oldenbarne- velt" in de Australië-dienst Tante Jutta Journaals De medische verzorging tijdens het weekeinde Massale ballonnenstart Luidruchtig vuurfeest in Zandvoort Grootmeesters gaven tafeltennisdemonstratie Pastoor Van Houten veertig jaar priester Gemeenteraad nam afscheid van twee leden Burgerlijke stand van Haarlem DE BEURS Koersfluctuaties op de Amsterdamse Beurs van 4 tot en met 8 augustus Scheepvaart OOGOOODTl (L i d o) De Arthur Rank-film „Wis dom's way" heeft de wat misleidende Ne derlandse titel „Hartstocht in de tropen gekregen. Het is een film met enkele mooie typeringen en prachtige kleurenop namen, die het verhaal zeker niet behoe ven goed te maken. Op boeiende wijze wordt de strijd van een jungledokter ver beeld. Ergens in een Oosters land werkt dokter Wisdom. Hij verkiest een jungle dorp boven een winstgevende praktijk ii een Westerse stad. Hij heeft hart voor zijn patiënten en de mensen vertrouwen hem. Zij vragen hem om raad als er moeilijk heden komen met de andere Europeaan uit de wijde omtrek: een raak getypeerde koloniaal, die slechts één woord kent: rub ber. De mensen willen een klein stukje grond om rijst te verbouwen. Want rijst is voor hen het symbool van de vrijheid. Maar de onverbiddelijke rubberplanter eist de mensen voor zich op en gunt hun geen greintje vrijheid. Een staking wordt gevolgd door een opstand. De dokter be middelt en laat om represailles zo veel mogelijk te voorkomen de mannen weg trekken de bergen in. Onbewust drijft hij hen hierdoor naar het rebellenleger dat in de bergen opereert. Spoedig zal het dorp het strijdtoneel zijn in het gevecht tussen rebellen en leger. (Cinema P a 1 a c e). Van het goede hart, dat Tarzan zijn kracht in dienst doet stellen van het goede, profiteren in deze film vier gestrande luchtreizigers in het met wilde dieren en mensen doorspikkelde oerwoud. Tarzan wordt gespeeld door Gordon Scott, die Johnny Weismuller niet kan doen vergeten. Maar de enkele zeer fraaie natuuropnamen compenseren dit verschil ruim, zodat er zeer te genieten valt van de tocht door het oerwoed naar de beschaafde wereld, op de rand waarvan Tarzan zich terugtrekt, want van de be schaving kan deze zuivere man niets leren. (Minerva) In de avondvoorstel lingen zullen tot maandagavond de mu ziekminnaars hun hart ophalen aan de verfilming van Schuberts levensgeschie denis, die onder de titel „Leise flehen meine Lieder" wordt gepresenteerd. De matinees zijn voor Laurel en Hardy in „Hoe langer hoe zotter". Maandagmiddag worden nagenoeg alle tekenfilms van Tom en Jerry vertoond. Des avonds draait „The high and the mighty". Woensdag en don derdag zijn de avondvoorstellingen gere serveerd voor Alfred Hitchcock's thriller „Achterdocht". (Studio). De operettes leveren de Duitse en Oostenrijkse filmproducenten nog altijd stof voor moderniseringen van een luchtig en aangenaam karakter waar in zang en dans het tempo van een door gaans onbeduidende intrige moeten ver snellen. In „Die Cristel von der Post" herkent men „Der Vogelhandier", al zijn er zoveel variaties op het oorspronkelijke thema bedacht, dat die herkenning er niet makkelijker op wordt. De film is precies wat men ervan verwacht: amusement in kleuren, vrolijkheid met een snufje sen timent: voor de vakantiegangers! (Rembrandt). Overschotje blijft nog een week. Een veel geliefde Romy Schneider vormt er de inzet van. (L u x o r). De reprise van het bravour- epos uit de Franse revolutie, dat „De rode Pimpernel" heet, bevalt blijkbaar zeer goed. Prolongatie is er het gevolg van. (Roxy). Het moordend lood komt dit maal uit het geweer van een man, wie men het niet zou aanzien. Hij schiet raak en het blijkt wel nodig ook, wanneer we kennis nemen van de omstandigheden, waarin hij komt te verkeren. Dat is het echte ruige leven van de helden, die in dit theater nooit vermoeid raken. Men ga er maar weer eens voor zitten. Maandag Advertentie „DE SLEUTELSPECIALISr LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. U4B3 Het passagiersschip „Oranje" van de n.v. Stoomvaartmaatschappij „Nederland" zal te beginnen met de uitreis van 5 no vember doorvaren naar Australië, waar bij de rondreis in negenenzestig dagen zal worden volbracht. De volgende afvaarten van de „Oranje" zijn op 4 februari en 22 april 1959. Vervoerde het schip tot nu toe eerste, tweede en derde klasse passagiers, voor deze Australië-dienst zullen een eer ste en een toeristenklasse beschikbaar zijn. In verband hiermee zullen in de ko mende ligperioden enige verbouwingen van niet ingrijpende aard op de „Oranje" plaatsvinden. Na het aflopen van de charterovereen komst met de Nederlandse regering in ja nuari 1959 zal de „Johan van Oldenbar- nevelt" ook op de passagiersdienst naar Australië worden ingezet. Tevens zal daarbij Nieuw-Zeeland worden aangedaan. De „Johan van Oldenbarnevelt" zal rond de wereld varen in de route Am sterdam, Southampton, Suezkanaal, Aden, Fremantle, Melbourne, Sydney, Welling ton en terug via Papeete, Panamakanaal, Miami, Bermuda, Southampton en Am sterdam. Deze rondreizen duren tachtig dagen. De afvaartdata zijn voorlopig be paald op 10 april, 8 juli en 1 oktober 1959. stapt Richard Leeuwenhart compleet met Britse adel en kruistochten het witte doek op. Dat belooft opnieuw harde strijd, maar ook een portie waarachtige roman tiek! (Frans Hals). Men begrijpt het al, wanneer men de titel leest. „Tante Jutta uit Calcutta" kan niets anders zijn dan een ferme klucht. Dat is Tante inderdaad. In haar genre probeert ze alle records te slaan, die de Duitstalige komische film op haar naam heeft. Men moet dus be paald geen fijne humor verwachten. Wel een heuse verzameling ritme en mallotig heid, kwistg op het doek ten toon gespreid in dans, zang en muziek. NEDERLANDS NIEUWS geeft een re portage over het vervoer van de kolos sale transformator voor de P.E.N. in Vel- sen. Het internationale muziekconcours in Kerkrade kreeg uitvoerige aandacht. In Amsterdam werd een modeshow ge houden van de nieuwste dameshoedjes. En tenslotte was de camera bij de zwem wedstrijden, die in de IJsel bij Zutfen een groot aantal dames en heren in het kille water brachten. Spiegel van Nederland. De camera mensen van Spiegel van Nederland had den hun toestellen deze week wat te statisch vast, want de beelden zijn alle wat stroef en ongemakkelijk. Het muziek concours te Kerkrade kwam ongeïnspi reerd op het scherm daar kon een abrubte close-up van zo maar een hand met een sigaar niets aan verhelpen en gezellige onderwerpen als particuliere paardendressuur op de Veluwe en Franse jeugdbrandweerlieden in „Jeugdland" in Rotterdam kwamen er ook bekaaid af. Verder bevat „De Spiegel" enkele beelden van de vakantie van het vorstelijk gezin en van de opnamen voor de Anne Frank- film in Amsterdam. Advertentie van ouds bekend - TeL 14609 Officieel Phillps-reparateur KRUISSTRAAT 38 HAARLEM HAARLEM: Artsen: Men raadplege, uitsluitend per telefoon, firma Mathot, tel. 11990. Tandartsen: J. J. van Koolbergen, Zo- merkade 161, Haarlem. Dierenartsen: J. Jongkind, Kenaupark 13, tel. 14524. Apotheken: Apotheek J. Krijnen, Ek sterstraat 100, tel. 51959. Apotheek Be- gemann Sneltjes, Kruisweg, tel. 10043. Apotheek Van Rijn, Kleine Houfoveg,,15, tel. 10539. HEEMSTEDE: 15 Artsen: A. L. C. van Lier, Pieter Aertz- laan 6, tel. 39875 en J. Layendecker, Raadhuisplein 9, tel. 38103. Wijkverpleegster: Zuster L. Dudok van Heel, Jacob de Witstraat 9, tel. 34673 b.g.g. 35235 -(en in de week van zater dag 9 tot en met vrijdag 15 augustus, 's avonds van zes tot elf uur). Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, tel. 38197 (en in de week van zaterdag 9 tot en met vrijdag 15 augus tus, 's avonds na zes uur). BLOEMENDAAL: Artsen: C. Eenhoorn, Bloemendaalseweg 17, Bloemendaal, tel. 54003. Overveen: D. K. Heeringa, Militairenweg 18, Over veen, tel. 56409 en J. Reurink, Aerden- houtsduinweg 8, Aerdenhout, tel. 26035. Wijkverpleegsters: Zuster J. van Dijk, Bloemendaalseweg 307, Overveen, tel. 12698; zuster H. J. C. Lugthart, Anje lierenlaan 5, Aerdenhout, tel. 26876 en zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, Benne- broek, tel. 02502—618. Apotheken: Voor de avond- en nacht diensten zijn tot zaterdagmorgen 16 augustus voor spoedeisende gevallen ge opend de Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel. 57903, Apotheek De Wilde, Broekbergen- laan 42, Santpoort-Dorp, tel. 025608284 en de Heemsteedse Apotheek, Binnen weg 98, Heemstede, tel. 38197 (ook voor Aerdenhout). ZANDVOORT: Artsen: P. Flieringa, Brederodestraat 1, tel. 2181 en C. F. M. Robbers, Koningin neweg 34, tel. 2813. Wijkverpleegsters: Zuster M. E. Niesen, Van Lennepweg 42, tel. 2382. Verloskundige: Zuster G. Bokma, Tol weg 6, tel. 2816. Dierenarts: J. Jongkind, Kenaupark 13, Haarlem, tel. 14524. Apotheken: Van zaterdag 9 t/m vrijdag 15 augustus na 10.30 uur 's avonds: nachtdienst de Zeestraat-apotheek, M. J. KerkhovenNieuwenhuis, Zeestraat 71, telefoon 3073. Echter uitsluitend voor recepten en spoedgevallen. De diensten wisselen 's zaterdagsavonds om 10.30 uur. Gedurende augustus zijn de beide te Zandvoort gevestigde apotheken ge opend tot 10.30 uur 's avonds. (Ook 's zondags). BENNEBROEK: Artsen: F. de Graaf, Rijksstraatweg 53, tel. 02502—300. Wijkverpleging: Zuster W. Stuiver, Eikenlaan 1, tel. 02502618. HALFWEG: Artsen: D. A. Rijnders, tel. 593. HILLEGOM: Artsen: H. F. ten Hoopen, Stationsweg 2, tel. 5417. HAARLEMMERMEER Badhoevedorp/Sloten (vanaf zaterdag middag 2 uur), dr. v. Glabbeek. Hoofddorp, dr. D. v. d. Zee, tel. 6135. Nieuw-Vennep, dr. Nugteren, tel. 220. Badh.dorp Apoth., Sloterw. IA, tel. 2718. Zondagsdienst dierenarts: J. T. Heog, Emmaplein 1, Halfweg tel. 02907-340. E.H.B.O.: Nieuw-Vennep: telef. 260 J. Kauffman, Hoofdweg 1386); telef. 388 mej. Burghout, Venneperweg 261), telef. K 2546-257 (J. Kofoed, Hoofdweg 1558); tel. 375 (A. van Tol), Gelevinkstraat 4, t.n.v. B. Hartgerink); tel. 397 (R. v. d. Plas, Gelevinkstraat 45). Abbenes: tel. 220 (G. Kroon, Dr. Heye- laan 12). LISSE Arts: Dokter A. J. Duymaer van Twist, Herenweg 295, Lisse, tel. 3453. Vrijdagmiddag is in Zandvoort de tra ditionele ballonnenwedstrijd gehouden voor kinderen van badgasten en inwoners uitgaande van de stichting „Touring Zand voort". Ruim vijfhonderd kinderen hadden zich tegen een uur op de Rotonde verza meld, waar het kleurige schouwspel ook van de zijde der strandbezoekers veel be langstelling trok. Om precies een uur loste de heer J. B. Th. Hugenholtz, directeur van stichting „Touring Zandvoort" het startschot, waarna de honderden ballon nen door een flinke bries al spoedig in hoger sferen werden gestuwd, om ver volgens langs de kustlijn hun luchtreis voort te zetten. Door de niet gunstige wind richting zullen een aantal ballonnen on getwijfeld hun einde in de golven van de Noordzee vinden. De deelnemers dienen echter af te wachten waar hun ballon uit eindelijk gevonden zal worden. De eige naars van de ballons, die de grootste ai- stand hebben afgelegd, ontvangen een waardebon. Terwijl een ragfijne motregen op het inktzwarte strand neersijpelde, barstte vrij dagavond om tien uur de eerste lucht- kanonnade van het vuurwerk in Zand voort in al haar geweld los. Ondanks het minder gunstige weer stonden op de boule vards de kijkers bij duizenden. Zij genoten van het boeiende spel van licht en kleuren, van vonkensproeiende vuurfronten en in de donkere hemel, uiteenspattende raket ten. Overigens heeft het weinig gescheeld of dit vuurfestijn het derde in dit sei zoen was niet doorgegaan. Het regende namelijk onafgebroken van des middags drie uur af, een regen die, voor de opge stelde stukken het ergste deed vrezen. Aan gezien echter pok in Noordwijk en Wijk aan Zee vuurwerken stonden opgesteld, werd in gemeenschappelijk overleg beslo ten niet nogmaals tot uitstellen over te gaan. En zie, toen de eerste stukken tot ont branding waren gebracht, hield de regen plotseling op. Een enkele uitgezonderd bleek geen der stukken van de regen te hebben geleden, zodat organisatoren en publiek in alle opzichten tevreden konden zijn. De wind was er oorzaak van, dat dichte rookwolken over het dorp dreven, waardoor af en toe het uitzicht op de stukken enigszins belemmerd werd, doch men nam dit gaarne voor lief. Het recla me-element was ook nu weer in enkele grote stukken vertegenwoordigd. Deze waren bijzonder fraai van opzet en op geslaagde wijze aan het geheel aangepast. Een klaterend applaus viel de „vuur-vader" ten deel, die zijn „vuur-zoon" een stevig pak op de broek toediende. Het slotstuk in vurige letters vermel dend: „Slotvuurwerk 15 augustus stichting Touring Zandvoort" vormde een indruk wekkende afsluiting van dit zeer ge slaagde lichtfeest, dat de badplaats een ouderwetse drukte bracht. Na drie fraaie games versloeg de oud kampioen tafeltennis Cor du Buy de hui dige landskampioen Frans Schoofs tij dens een demonstratie, die de Zandvoortse tafeltennisvereniging „Shot" woensdag avond gaf in restaurant „Zomerlust" in Zandvoort. Frans Schoofs won de eerste game met 21-16, doch moest in de volgende twee par tijen in Cor du Buy, die fenomenaal aan vallend spel demonstreerde, zijn meerdere erkennen met 15-21 en 12-21. Het prach tige spel van de beide grootmeesters bracht de toeschouwers tot groot enthou siasme. Vooraf speelden zij een wedstrijd tegen leden van „Shot". Cor du Buy won van G. Fols met 21-2 en 21-3, Frans Schoofs van S. Waterdrinker met 21-5 en 21-7. Een aardige demonstratie leverde de oud-kampioen door aanwezigen uit te da gen een door hem beschikbaar gesteld bat te winnen, waarbij hij, zittend op een stoel, met vijf tafeltennis-enthousiasten de strijd aanbond en hen in één game versloeg met 21-12, 21-8, 21-9, 21-4 en 21-5. Het bat bleef derhalve zijn eigendom, doch de gene, die het hoogst aantal punten tegen hem scoorde ontving een troostprijs. De voorzitter van „Shot", de heer K. Looman, verwelkomde bij de aanvang de beide grootmeesters, de korpschef van po litie, de heer H. P. Huijsman en de ver tegenwoordiger van de Nederlandse ta- feltennisbond, afdeling Kennemerland, de heer Schuurink. Wandelpuzzel De motorclub „Zandvoort" houdt dins dagavond 12 augustus een wandelpuzzel- tocht. De start is om negen uur bij het clubhuis „Paviljoen de Vijverhut" aan de Vondellaan. Jongen verdronken. Nabij de groente veiling te Noord Scharwoude is de 13-jarige André Winter zonder dat iemand het be merkte te water geraakt en verdronken. Toen de ouders later op de dag ongerust werden over zijn wegblijven, ging de vader met anderen op zoek. Het was de vader, die het stoffelijk overschot van zijn zoon vond. Hitiegom Vrijdag 15 augustus zal het veertig jaar geleden zijn, dat pastoor H. M. J. van Houten van de St. Martinusparochie in Hil- legom tot priester werd gewijd. De wij ding zal in de parochie op feestelijke wij ze worden herdacht. Al geruime tijd is een feestcomité werk zaam om de pastoor een grootse jubileum viering te bereiden. De jubilerende pas toor zal op donderdag 14 augustus 's avonds feestelijk door de parochianen worden ingehaald in de versierde paro chiekerk. De volgende dag zal pastoor Van Houten 's morgens om tien uur een plech tige hoogmis opdragen. Een broer van de jubilerende pastoor zal de feestpreek hou den. Om twee uur 's middags volgt in hotel „Flora" een receptie voor genodigden, waarna de parochianen in de gelegenheid bieden, 's Avonds viert pastoor Van Hou- worden gesteld hun gelukwensen aan te ten in „Maria-oord" zijn priesterfeest in de familiekring. De gemeenteraad van Hillegom had vrydagavond slechts één uur nodig om de agenda van veertien punten af te wer ken. De diverse punten ontlokten over het algemeen slechts weinig opmerkingen Het belangrijkste besluit was het beschik baar stellen van een krediet groot 545.00') voor verbetering van de riolering in de Vosselaan en omgeving. Aan het einde van de vergadering nam de raad afscheid van de leden D. van Egmond (A.R.) en A. J. Topper (K.V.P.), die in september in de nieuwe gemeenteraad niet zullen terug keren. Aan het begin van de vergadering werd een commissie gelegenheid geboden om d" geloofsbrieven van de nieuwe raadsleden P. van Nieuwkoop (Arb.) en J. Meskers (K.V.P.) te onderzoeken. Deze werden in orde bevonden. Het voorstel om de riolering in Vosse laan en omgeving te verbeteren werd in snel tempo aangenomen. De raad kon zich hiermee volkomen verenigen, omdat de riolering in dit gedeelte van het dorp in een precaire toestand verkeert. De heer Degenaars (Arb.) zei wel te vrezen, dat de te leggen persleiding spoedig er gens ondergronds zal „zweven". De riool leiding zal ook wel niet meer op haar plaats te vinden zijn. De voorzitter, bur gemeester jhr. mr. dr. O. F. A. H. van Nispen tot Pannerden, zei dat over de aanleg nog weinig kon worden gezegd. Het plan moet namelijk nog nader worden uit gewerkt, Besloten werd met de n.v. Bank voor Nederlandse Gemeenten een lening van 206.000.aan te gaan voor de con solidatie van de vlottende schuld. Het to taal aan vaste leningen van de gemeente is hiermee op 2.887.795.gekomen. Het voorstel tot wijziging van de bezol digingsverordening kreeg de goedkeuring van de raad. De heer Degenaars wilde graag het salaris van de chef van de bur gerlijke stand optrekken tot dat van hoofd commies a. Hij kreeg echter onvoldoende aanhang. De raad gaf B. en W. machtiging om in bijzondere gevallen ontheffing van de verordening op de straatbelasting te verlenen. Besloten werd om mee te wer ken aan de uitbreiding van de rijwielstal ling van de Julianaschool. Gezien de uit breiding van het aantal leerlingen van de St. Martinus-meisjesschool en de St. Ber- nadette-kleuterschool zal de raad aan de uitbreiding van het meubilair voor deze scholen zijn medewerking verlenen. De Bernadette-kleuterschool telt thans zes klassen. Deze vergadering was de laatste van de gemeenteraad in zijn huidige samenstel ling. BEVALLEN van een zoon: 7 aug. W L. Miezenbeek-Gieles, T. Winkelman- Schmalko, J. T. van Berkel-Koenders, A Claassen-Captijn; 8 aug.. A. Keur-De Haas BEVALLEN van een dochter: 7 aug C. C. Feller-Victoor, II. C. J. Wouda-Bout T. Frankena-Hcinhuis; 8 aug. J. M. Borst- Stuurman. OVERLEDEN: 6 aug. L. Pietersc, 50 j. Kleine Houtstraat; 7 aug. J. C. Colegem- Klaassen, 69 j., Jansstraat, R. W. Blauw 32 j., Jelgersmastraat, H. J. Persman, 69 j., Gasthuisvest, S. Snijder, 91 j., Linnaeus- laan. ONDERTROUWD: 8 aug. P. O. Oei en E Remeijn. GEHUWD: 8 aug. W. de Wind en A. A de Vries, H. Wegman en R. M. Oudolf B. A. Nijland en M. P. Boendermaker, A Swager en I. van der Sluis. Advertentie DE EERSTE COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGINGa* ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Verzorging van begrafenissen, crematies en transporten. Werkt uitsluitend in het belang van haar opdrachtgevers. Rouwkamers, Aula en Koffiekamers LOUIS GOLDING OVERLEDEN LONDEN (UPI) De romanschrijver Louis Golding is zaterdag op tweeënzestig- jarige leeftijd in Londen overleden. Zijn bekendste roman is „Magnolia street". Gol ding die veel reisde, heeft ook enkele reis beschrijvingen en filmscenario's nagelaten. AMSTERDAM Voor de laatste beursdag van deze week lagen de internationale waarden weder om vast in de markt. De grote weerstand, die dagenlang in de Philipshoek door be langhebbenden werd geboeden ten aan zien van de pogingen van arbitragezijde om door de barrière van 300 percent voor deze aandelen te breken, werd ten val ge bracht. De strijdbijl was begraven en di rect op de opening volgde een koers van 300'/2 percent in een zeer rustige handel. In deze koers kwam in het verdere beurs- verloop niet veel verandering meer en de koerswinst vergeleken bij donderdag be liep één percent. De aanhoudend vaste koers voor aandelen Kon. Olie op de New- yorkse beurs gaf het Damrak een duw in de opwaartse richting. Hiervan profiteer de de arbitrage. De aandelen werden ver handeld rond de ƒ173, tegen 170,80 als vorige slotprijs. Pariteit Amerika bedroeg 172,60. In de openingskoers kwam ook hiet niet veel verandering meer. Het derde fonds van de internationale waar den, de AKU, ontmoette goede vraag ten gevolge van het dividendvoorstel van 10 percent (v.j.nihil) door de Internationale Viscose Compagnie. Het AKU-concern, dat een meerderheidsbelang in de Viscose heeft, begroette deze prettige verrassing en honoreerde het met een koerswinst van 4 punten. K.L.M. kon zich nog niet herstel len en werd onveranderd geadviseerd. Unilever kon bij de gunstige stemming niet achterblijven en werd op 371, plus 2 percent, verhandeld. In verband met het naderende weekeinde droeg de handel een kalm karakter. De scheepvaartsector opende vrijwel op de slotkoersen van de vorige dag, maar bij het sluiten van de beurs kwam er lichte vraag voor K.P.M. en Scheepvaartunie, waardoor deze aandelen ongeveer 3 pun ten hoger noteerden. In de cultures was bijna niets te doen en de veranderingen waren niet om over naar huis te schrijven De verlaging van het daggeld door de banken van 2% percent tot 2 percent, had tot gevolg dat de staatsobligaties over de gehele linie hoger waren bij grote omzet ten. Volgens emittenten kan de inschrij ving op de 100 miljoen 4% percent obliga tielening 1958 (2e lening) ten laste van de Bank voor Nederlandse Gemeenten, wel ke gisteren plaatsvond, als geslaagd wor den beschouwd. Prolongatie 3'/2 percent. (ANP). NEW YORK Vlak voordat winstnemingen in ver band met het weekeinde de koersen wat deden afbrokkelen, hadden de voornaam ste industriële waarden vliegtuigbouw-, chemie-, olie- en metaalfondsen nieuwe jaarhoogtepunten bereikt. Niettemin sloot het industriegemiddelde 4,03 hoger op 510,13; dat voor openbare nutsbedrijven sloot 0,14 hoger op 79.41 maar dat voor spoorwegen daalde met 0.07 tot 133,61. Het gemiddelde over de 65 fondsen, waaruit bovenstaande gemiddelden worden samen gesteld, sloot 0,87 hoger op 175,73. Van de 1198 verhandelde fondsen sloten er 632 hoger (waarvan 200 op nieuwe hoogtepun ten) en 330 lager (waarvan 10 op nieuwe laagtepunten). De omzet van 3,650,000 aan delen was wel hoger dan die van 3.200.000 op donderdag, maar toch beneden de om zetten van 4.000.000, die deze week voor kwamen. (UPI) vrijdag 8 augustus 1958 Alg. Kunstzijde Unie Van Berkei's Patent Van Gelder Zonen Kon. Ned. Hoogovens Ned. Kabelfabriek Philips Unilever Wilton-Fijenoord Kon. Petroleum Holland-Amerika Lijn Kon. Ned. Stoomboot Mij. Ned. Scheepvaart Unie Van Ommeren Amsterdam Rubber H.V.A Deli Mij 3%% Staffellening 1947 3% Invest, cert Nederland 3% Nederland 196264 .-. 6% Nat. Woningbouwlening '57 Omzetten (nominaal) t Deze week (voorl.)Aandelen Vorige week (def.) Aandelen Laagste Hoogste Laatste Koersverschil koers koers tijdvak t.o.v. 1 aug. 185 y2 1941/2 1931/2 6% 196 197 175 179 179 3 328 330 329 0 265 268 267 2 294 X 301% 299 4% 363 3721/z 370 5% 182 184 1821/z 166,10 173,10 172,30 ƒ5,75 134 Vi 136 1351/2 0 139% 140% 139% 120% 1231/2 123% 2 230 232 232 2 69 701/a 70 1 101 108 104 1 ƒ110,50 117,50 ƒ113,85 3,45 91 91% 91"/», 95 95% 95*/.. 94»/u 94% 94 Vu 108 ^4 109%. 108% - VA 8.417.668,. 9.968.259,- Obligaties Obligaties 10.730.310, 11.998.192, Aagtekerk, 8 950 m. n.w. Fremantle n. Aden. Abida, 8 v. Las Palmas n. Punta Cardon. Alblasserdijk, 8 te Antwerpen. Alcyone, 8 te Rotterdam. Aldabi, 13 v. Buenos Aires n. Rotterdam. Alhena, 11 te Rio de Janeiro, 12 te Santos verw Alioth, 8 te Montevideo v. Buenos Aires. Alkaid, 8 v. Las Palmas, n. Rio de Janeiro. Almkerk, 8 v. Hamburg n. Antweren. Amerskerk, 8 dw. Kp. Blanco n. Kaapstad. Ampenan, 8 147 rh. o.z.o. Mesina n. Iskenderun, Amstelbrug, 9 te Port Sudan. Amstelkroon, 8 531 m. n. St. Helena n. Durban Amstellaan, 8 170 m. z.z.w. Oussant n. Stettir, Amstelpark, 8 150 m. z. Kp. Finisterre n. Belfast Amstelsluis, 8 280 m. o. z.p. Kamchatka n. China Angolakust, 8 v. Freetown n. Amsterdam. Annenkerk, 8 te Antwerpen. Appingedijk, 8 v Westminster le Victoria. Argos, 8 v. Rotterdam n. Malta. Arkeldijk, 8 te Bangkok. Balong, 8 v. Karachi n. Bombay. Batjan. 10 te Los Angeles verwacht. Baud. 8 te Chittagong v. Bassein. Bengkalis, 9 te Pandjang verwacht v. Singapore Bennekom, 8 v. Maracaibo n. Barranquilla. Billiton, 9 te Cochin verwacht v. Bombay. Boschkerk, 8 te Port Oklia v. Bombay. Boskoop, pass. 8 Dover n. Trinidad. Bussum, pass. 8 Kp. Bon n. Rotterdam. Caltex Arnhem, 8 25 m. n.n.w. Burlings n. Sidon Caltex Delft, 8 te Bahrein v. Botanybay. Caltex Leiden, 8 v. Bahrein n. Fremantle. Caltex Nederland, 8 v. Port Arthur n. Antwerpen Caltex Pernis. 8 135 m. n.o. Socotra n. Kaapstad Caltex Rotterdam, 8 v. Rastanura n. Rotterdam Caltex Utrecht, 8 350 m. z.o. Suez n. Antwerpen Camerounkust, 8 15 m. z.w. Ouessant n. A'dam! Castor, 8 v. Puerto Ordaz n. Rotterdam. Celebes, pass. 8 Str. Banka, 9 te Tandj. Priok. Congokust, 8 v. Takoradi n. Rivercess. Crania, 9 te Curacao. De Eerens. 8 le Bahrein verwacht v. Abadan. Diemerdijk, 15 te Hamilton verwacht. Dongedijk 8 v. Tacoma n. San Francisco. Dordrecht. 9 te Dakar. Doris, 8 405 m. w. Finisterre n. Amsterdam. Drente, 9 te Djeddah. Eemdijk, 8 te Bremen. Elizabeth B. 8 520 m. w. Honolulu n. Osaka. Ena, 8 140 m. n.w. Landsend n. Stanlow. Eos 8 v. Antwerpen n. Amsterdam. Esso Nederland, 8 60 m. n. Alexandra n. Mena. Etrema, 8 113 m. n.w. Stromboli n. Berre. Farmsum, pass. 8 Algiers n. Rotterdam. Friesland, pass. 8 Ouessant n. Setubal. Gaasterkerk. 8 te Masbate. Ghanakust, 9 te Port Harcourt. Giessenkerk, 9 v. Djibouti n. Singapore. Gloria Maris, 8 te Lamu verwacht. Graveland. 8 580 m. z..w. L. Palmas n. L. Palmas Groote Beer. pass. 8 Startpoin n. Quebec. Guineekust, 8 v. Amsterdam n. Bordeaux. Haarlem. 8 v. Kingston n. Puerto Limon. I-Iector, 8 30 m. n. Kp. Bougaroni n. Alexandria Helena. 14 te Rotterdam. Helicon. 8 te Port Arthur v. Curagao. Hera, 7 20 m. o. Flores n. Guanta. Iiersilia, 8 te Rotterdam. Hilversum. 7 te Londen. Holendrecht, 8 370 m. n.n.o. Flores n. Hamburg. Iberia. 8 v. Zaandam te Amsterdam. Jagersfontein. 11 te Kaapstad verwacht. Japara KRL, 7 500 m. o. Ceylon n. Aden. Java. pass. 8 Kp. St. Vine., 12 te A'dam verw. Joseph Frering, pass. 8 Finisterre n. Monrovia. Kaap Hoorn, 9 te Curagao verwacht, v Rotterdam. Kalinga, 8 te Miri verwacht v. Singapore. Kara. 9 te Pernis verwacht. Karimata, 8 te Narrativas v. Singapore. Karossa. 8 120 m. n. Halmaheira n. Sorong. Kellia. 9 te Suez. Khasiella. 9 v. Manilla n. Singaore. Koningswaard, 8 20 m. w. Schev. n. Gothenburg. Koratia. 8 v. Mena Al Ahmadi n. Montreal. Korenia, 9 tc Gothenburg. Kota Agoeng. 8 8 m. n. Guardafui n. Singapore. Krebsia, 8 tc Curagao. Kreeft, 9 te Wabana. Kylix, 8 v. Curagao n. Buenos Aires. Laurenskerk, 9 te Genua. Le Maire, 8 300 m. z. Ceylon n. Singapore. Lemsterkerk, 8 te Port Said. Leuvekerk 8 70 m. z.w. Ouessant n. Marseille. Loenerkerk, 8 180 m. w.n.w. Kreta n. Genua. Loosdrecht, 8 v. Basrah n. Khorramshar. Louis Lantz, 8 210 m. n. Dakar n. Monrovia. Luna, 9 v. Rotterdam n. Leixous. Maaskerk, 9 te Calcutta. Maaslloyd, 8 te Chittagong. Macoma, 8 235 m. o.n.o. Port Darwin n. Pladju,. Maelgyyckcr, 8 dw. Sharpsbay n. Singapore. Malea 8 450 m. o.n.o. Chittagong n. Ummsaid. Mapia, 8 90 in. n.w. Algiers n. Aarhus. Maureen, 8 130 m. w. Seilly eil n. Londen. Mentor, 7 v. Willemstad n, Auc Cayes. Merwede, 8 60 m. w. Gibraltar n. Dakar. Merwelloyd, 8 te New York verw. v. Baltimore. Mississippilloyd, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. Molenkerk. 8 158 m. z.w. Finist. n. Duinkerken. Moordrecht, 8 v. Little Aden n. Mena Al Ahmadi. Munttoren, pass. 8 Malta n. Harburg. Musilloyd pass. 8 Kp. St. Vincent n. Port Said. Mijdrecht, 8 50 m. o. Ras Al Kalb n. Houston. Myladv, 8 80 m. z.w. Ouessant n. Las Palmas. Na ess Commander, 8 120 m. o. Algiers n. Banias. Naess Lion, pass. 8 Aden n. Mena Al Ahmadi. Naess Tiger, 8 80 m. z. Ras Al Had n. Houston. Nieuw Amsterdam 13 v. R'dam te N. York verw. Noordwijk. pass. 8 Kp. Blanco n. Monrovia. Noordzee, 8 te Ryeka v. Napels. Notos, 7 70 m. o. Kreta n. Gibraltar. Omala. 8 et Pta. Cardon verw. v. Guayaquil. Oranje, 9 te Genua. Oranjefontein, 21 te Las Palmas verw. n, A'dam. Oranjestad, 12 v. Georgetown n. Amsterdam. Orion, 8 v. Amsterdam n. Le Havre. Osiris, 7 780 m. w.z.w. Flores n. San Juan. Ossendrecht, pass. 8 Landsend n. Antwerpen. Overijsel, 8 te Adelaide. Ovula, 8 130 m. o.z.o. zuidp. Timor n. Pladju. Pendrecht, 10 te Teneriffe verwacht. Polydorus, 10 te Melbourne verwacht. Poseidon 8 dw. Lizard n. Cumana. Prins Alexander, 8 te Georgetown v. Charleston. Prins der Nederlanden. 18 te Amsterdam verw. Prins Frederik Hendrik, 8 te Toronto verwacht. Prins Willem George Frederik, 8 te Le Havre. Prins Willem van Oranje, 9 te Rotterdam verw. Purmerend, 8 420 m n.o. Paramaribo n. Recife. Ridderkerk 8 v. Calcutta n. Cochin. Riouw, 8 te Bremen. Roebiah, 8 v. Cebu n. Singapore. Roepat, 8 v. Singapore n. Port Swettenham. Rondo, 5 v. Columbia River n. Puget Sound. Rotti, 8 te Halifax v. Port Said. Ruys 8 v. Mauritius n. Penang. Rijndam, 9 v. Rotterdam n. New York. Sabane, 8 100 m. o. Kp. St. Faques n. Pnompenh. Salatiga. 8 v. Port Said n. Port Sudan. Schiedijk, 8 v. Rotterdam n. Antwerpen. Senegalkusl, 9 tcLc Havre. Siaoe. 8 v. Bangkok n. Singapore. Sibajak 9 le Rotterdam. Siberoet, 8 v. Calcutta n. Rangoon. Sirrah. 8 dw. Rastanura n. Perzische Golf. Sloterdi.ik. 8 250 m. z. Halifax n. Antwerpen. Soestdijk, 8 te Bremen verwacht. Solon, 7 v. Maracaibo n. Willemstad. Stad Alkmaar, pass. 8 Helsingborg n, Lulea. Stad Arnhem, 9 te Amsterdam verwacht. Stad Leiden, 8 630 m. z.w. Az. n. Golf v. Mexico. Stad Rotterdam 8 100 m. n.o. Lissabon n. R'darr.. Stad Schiedam. 8 60 m. z.w. Ouessant n. Melilla. Stad Vlaardingen. 8 200 m. w.z.w. Landsend naar Hampton Roads. Stanvac Djirak, 8 v. Sungeigerong n. Penang. Statendam, 9 te Rotterdam. Statue of Liberty, 10. te Philadelphia verwacht. Stentor, 9 te Paramribo. Straat Johore, 8 230 m. w.n.w. Sharpsbay naar Singapore. Straat Madura 8 te Kaapstad v. Mauritius. Sumatra, 9 rede Penang. Sunetta, 9 te Singapore. Tabinta, 8 32 m. o.z.o. Barcelona n. Marseille. Tahama, 8 nog te Bandar Mashur. Talisse, 8 60 m. n.w. Malta n. Amsterdam. Tankhaven I, 8 v. Sungeigerong n. Saigon. Tankhaven II, pass 8 Bengkalis n. Sungeigerong. Taria, 9 te Masawa. Tawali, 9 v. Aden n. Colombo. Teiresias, 8 v. Port Said n. Liverpool. Telamon, 8 te Willemstad verw. v. Georgetown. Tero, 8 50 m. n.n.o. Cherbourg n. Rio. Texel, 9 ct Ummsaidl. Themis, 8 te Pto. Cabcllo verwacht v. La Guaira. Theobaldius. pass. 8 Finist. n. Mena A1 Ahmadi. Tibia, 8 te Abadan verwacht. Tjikampek, 9 te Tandjong Priok verwacht. Tjitjalengka, 10 te Rio de Janeiro verwacht. Trajanus, 8 720m. w. Ushant n. Le Havre. Van Cloon, 9 te Singapore. Van Neck 8 50 m. z.o. Wellington n. Auckland. Van Waerwijck, 8 v. Pt. Harcourt n. Walvisbaai. Vasum, 8 in monding St. Laurens. Vivipara, 8 v. Rotterdam n. Amsterdam. Vlist. 8 v. Hamburg n. Norfolk. Waal, 8 v. Rotterdam n. Hamburg. W. Alton Jones, pass. 8 Kp. Bourgaroni n. Mena. Waterman, 14 v. Tandjong Priok n. Rotterdam. Westertoren, 8 te Port Said verwacht. Willem Ruys. 10 te Quebec. 11 te Montreal verw. Wonosobo. 8 te Los Angeles. IJssel, 8 te Antwerpen. Zaanland. 9 te Amsterdam. Zonnekerk, pass. 8 Majorca n. Le Havre. Zuiderkerk, 8 720 m. z.w. Minicoy n. Fremantle. SLEPVAART Humber 7 40 m. o.z.o. St. Paulsrocks n. Hamburg. Noordbolland, 7 1680 m. o. Hawaii n. Honolulu. Oostzee, 7 8-10 m. m. z.w. Madeira n. Pt. Arthur. Thames, 7 100 m. n.o. Trinidad n. Port Said.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 10