8 Landen Souden Helm FILATELIE Zonder chauffeur Ruiten, ruimte, rokita Garage Jan W. du Rieu GUERNSEY Nieuw Leven wederom winnaar van de sport- en speldag 7 VAKANTIESPELEN VAKANTIESPELEN Programma voor maandag Loting van de nationale tenniskampioenschappen Steenbergen viert feest Beroving was verzonnen Dordts echtpaar in arrest Feestterrein werd beschoten Werkloosheid is thans tijdelijk gedaald UIT STAD EN STREEK ZATERDAG 9 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT ff Höj! Höj! Höj! Höj!Ontelbare keren ■neeft deze ongecompliceerde maar door dringende overwinnings-yell van de jeugd gisteren over het EDO-terrein aan de Mr. 'jan Gerritzlaan in Haarlem-Noord geda verd. Hat gebeurde tijdens de grote sport en speldag van de vakantiespelen van het Haarlems Speeltuin Verbond. Naar schat ting vijfhonderd kinderen op de leeftijd lussen 8 en 14 jaar hebben daar in spor tieve strijd onder elkaar uitgemaakt welke speeltuin dit jaar over de snelste en behen- sie jeugd beschikt. De bekerhouder „Nieuw leven" uit Spaarndam toonde zich wat dat betreft ook ditmaal de beste van de zestien deelnemende „tuinen", De dappere Spaarn- dammertjes hebben de zege echter alles behalve cadeau gekregen. Evenals vorig ■aar was „Het Vondelkwartier" er op ge brand de grote wisselbeker mee naar de Vergierdeweg te nemen. Uiteindelijk gin gen de felbegeerde trofee en de kampioens- \dag toch naar Spaarndam omdat de pun- tenoogst van „Nieuw Leven" door geen an dere speeltuin overtroffen kon worden. Het gejuich dat na het bekend maken van deze uitslag uit de kelen der overwinnaars opsteeg moet in Spaarndam te horen zijn geweest! De sportcommissie van de vakantiespe len had een wedstrijdprogramma samenge- seeld, dat zowel de deelnemers als de kij kers 'op de tribune van het begin tot het eind in spanning heeft gehouden. Door de intense aandacht waarmede de verrichtin gen van de speeltuingenoten werden ge volgd en verlies of winst werden meebeleefd heerste er op en rondom het veld een stemming van gezonde rivaliteit. Welis waar zochten de spanning en het enthou siasme op de tribune nu en dan een uitweg in een tumult dat horen en zien deed vergaan, maar dan was een kort maar krachtig toespraakje van wedstrijdleider B. W. Solkamans voldoende om de verhitte gemoederen tot normale proporties te brengen. Des morgens werden voor elke leeftijds groep wedstrijden gehouden waarbij het Haarlems Speeltuin Verbond. Op het gemeentelijk sportterrein aan de Van Oosten de Bruijnstraat wordt een achtkamp gehouden voor jongens van 1014 jaar. Begonnen wordt om 's morgens half elf. De leiding berust bij de heer Solka mans. Brood en drinken meenemen. Haarlemse Katholieke Vereniging voor het gezin „Kindervreugd" (Godfried van Bouil lonstraat): Bezoek aan de Grote Kerk in Haarlem en beklimming van de toren, voor kinderen van 9 13 jaar. „Mariagaarde" (Westergracht): Fiets tocht naar de- bloemenveiling in Aalsmeer voor kinderen van 913 jaar. Vertrek om 's morgens negen uur van de tuin. Brood meenemen. „Elba" (Ged. Schalkburgergracht): Wedstrijden voor alle kinderen op de tuin. „Zaanenoord" (Zaanenstraat): Spel op de tuin. „Noordervreugd" (Ambachtstraat) Autobustocht naar de Kennemerdu- nen voor kinderen van 813 jaar. Brood en drinkbekertje meenemen. Vertrek om 's morgens half tien van de tuin. „Hof van Eden" (Geusevesperstraat): Grote speurtocht met verrassingen voor kinderen van 1014 jaar. Voor de jongere kinderen is er spel op de 'tuin. niet alleen om snelheid maar ook om be hendigheid ging. Zo hielden de jongens en meisjes van acht jaar een autopedrace over zestig meter met blokjesrapen, die van negen jaar een ren waarbij zij een voetbal in autobanden moesten deponeren en leverden de elfjarigen strijd bij het zaklopen met hindernissen. De oudere jeugd vond meer ingewikkelde obstakels op haar wedstrijdweg. Autopeds, horden voetballen en hoepels kwamen daaraan te pas. Estafettes tussen de tuinploegen on derling over 160 meter zorgden voor een spannend besluit van het ochtendprogram Nadat de stapels boterhammen en liters melk en limonade hun bestemming hadden gekregen werd het veld op vier plaatsen tegelijk in beslag genomen door de ver tegenwoordigende slagbalploegen, die het publiek van een dikwijls enerverende strijd om de punten lieten genieten. Er werd ge speeld volgens het afvalsysteem. Tenslotte bleven de teams van „DVS" en „Nieuw Leven" als finalisten over. Na een opwin dende en gelijkopgaande kamp traden de „DVS"-ers met slechts een puntje ver- verschil als luid bejubelde overwinnaars uit het strijdperk. De totaaluitslag van deze geslaagde sport- en speldag ziet er als volgt uit: 1. „Nieuw Leven" 952,6 pnt; 2, „Het Vondel- kwartier" 995,8 pnt; 3. „Delftwijk" 1058,9 pnt; 4. „Oosterkwartier" 1074,2 pnt; 5. „De Glasblazers" 1091,4 pnt; 6. „DVS" 1096,6 pnt; 7. „Te Zaanen" 1118 pnt; 8. „Flora" 1132.9 pnt; 9. „Klarenhof" 1134 pnt; 10 „V. Z.O.D." 1143,3 pnt; 11. „Frans Hals" 1154,8 pnt; 12. „Weltevreden" 1175.7 pnt; 13. „Bui tenrust" 1179,1 pnt; 14. „W.I.K." 1267,1 pnt; 15. „Jeugdland" 1275,4 pnt; 16. „Centrum" 1291,3 pnt. Bij de plaatsing en loting van de natio nale tenniskampioenschappen, die vol gende week op de Mets-banen in Scheve- ningen worden gehouden, zijn de ge plaatste spelers als volgt over het lotings schema verdeeld: Herenenkelspel (in volgorde van het schema) Karamoy, Gurowitsch, Maris en Bitter in de ene helft, die dus geacht wor den in deze volgorde tegen elkaar te ko men in de kwartfinales, Van Eijsden, Van Meegeren, Goris en Marré in de andere. Damesenkelspel: mevrouw Roos, mevr. Thung, mej. Marinkelle, mej. Grosveld in de ene helft, mevr. De Soet-Ten Bosch, mej. Wienese, mevr. Rouwenhorst (kam pioene 1957) en mej. F. Ferir in de twee de helft. Herendubbelspel: Goris-Karamoy (kampioenen 1957) en Gurowitsch-Kramer in de ene helft, Maris-Van de Weg en Van Eijsden-Van Meegeren in de andere. Gemengd dubbelspel: mej. F. Marinkel- le-Van Eijsden, mevr. Scholten-Volk- maars, mevr. Peters-Kloezen en mevr. De Soet-Biesheuvel in de ene helft, mej. F. Ferir-Karamoy, mej. Wilmink-Bitter, mej. J. Marinkelle-Maris en mevr. Lub- bers-Van Lidth de Jeude in de andere helft. Damesdubbelspel: mevr. Petersmevr. Thtmg (kampioenen- -105?) en mevr. Hen- nink-mevr. Roolker in de eerste helft, me vrouw De Soetmej. F. Marinkelle en mej. F. Ferir-mej. Fikenscher in de andere. De burgemeester van Steenbergen, mr. J. M. van der Meer. heeft vrijdagavond de feesten, die in dit westbrabantse stadje onder de titel „Steenbergen vijfhonderd jaar Nassaustad" gehouden worden, ge opend. In 1458 kwam Steenbergen, dat voordien zowel door de Heer van Breda als door de Heer van Bergen op Zoom geregeerd werd, onder het bestuur van het Huis van Nassau. Tijdens de feestweek wordt een tentoon stelling gehouden van werken van Bra bantse beeldende kunstenaars. Ook is er Advertentie Maandag 11 augustus, 8 uur naar het Stadion AMSTERDAM NEDERLAND POLEN AUSTRALIë ZWEDEN ZUID-AFRIKA FINLAND DUITSLAND ENGELAND Grootste en laatste Speedway Programma 19 58 Thans is aan het licht gekomen, dat de echtgenote van de congierge van een ver kooplokaal in Dordrecht, die op 7 juli bij de politie aangifte van een beroving, deze beroving samen met haar man had ver zonnen. De vrouw had op die dag de politie opgebeld met het verzoek haar te komen bevrijden uit een kamer, waar zij door een onbekende man was ingesloten. De onbekende zou volgens haar verklaring aan de deur zijn gekomen met het ver zoek, een biljet van 25,te wisselen Zij had toen een portefeuille, die 1200, bevatte, uit de kamer gehaald. De man die bij de voordeur stond te wachten griste haar de portefeuille uit de hand duwde haar een zijkamertje in en deed de deur op slot, waarna hij verdween. Uit het onderzoek van de recherche is nu gebleken, dat dit verhaal gefantaseerd was Het echtpaar verkeerde in financiële moei lijkheden en wilde het doen voorkomen alsof het als gevolg van de beroving niet aan zijn verplichtingen kon voldoen. Man en vrouw hebben bekend en zijn in het politiebureau opgesloten. Op een feestterrein in Ermelo zijn een Amsterdamse journalist en een 14-jarige jongen uit Apeldoorn gewond toen plotse ling kogels over het terrein floten. De jongen kon na behandeling in het zieken huis naar huis gaan, doch de Amsterdam mer m^est worden opgenomen, aangezien hij een kogel in het been had gekregen, die operatief moet worden verwijderd. De kogels bleken afkomstig te zijn uit het gebouw van een schietvereniging dichtbij het feestterrein, waar geoefend werd. De kogels moesten worden tegenge houden door een ijzeren plaat van ander halve centimeter dikte. Deze bescherming, die al sedert 1923 in gebruik is, bleek op enkele plaatsen zo dun te zijn geworden, dat de kogels er doorheen gingen. PRIJS VOOR SCHILDER De in Parijs woonachtige en thans op de Pauwhof in Wassenaar vertoevende Nederlandse kunstschilder Frits Klein, heeft bericht ontvangen dat hij de grand prix van het Festival Villefranche heeft gekregen. Advertentie VERHUUR MORRIS MINOR 1958 per km. per dag of per week. Olieslagerslaan 36 - Telefoon 10570 In bollenstreek: De werkloosheid in de bollenstreek is de afgelopen maand gedaald. Telde men ind juni op het G.A.B. in Lisse 242 werk zoekenden, eind juli was dit aantal terug gelopen tot 180. De teruggang is te dan ken aan de seizoendrukte in het bloem- bollenbedrijf. Verwacht wordt, dat dit cijfer volgende maand ook zeer gunstig zal zijn. Daarna zal het aantal werkzoe kenden weer toenemen. De afgelopen weken heeft men een groot aantal werkzoekenden kunnen plaatsen omdat een betonindustrie in Hil- legom plotseling enkele tientallen krach ten nodig had. De metaalindustrie trekt jonge krachten aan, doch in de bouw nijverheid is dit niet zo het geval. S°n leerling-timmerman bijvoorbeeld is moei lijk te plaatsen. Het aantal scholieren, dat thans in de bollenpakkerij werkzaam is, is kleiner dan in voorgaande jaren. Men kan ge makkelijk personeel in de streek krijgen en dat heeft men liever dan jongeren, die volkomen vreemd tegenover het werk staan. In de bollen- en confectiebedrijven kan thans in ruime mate vrouwelijk per soneel worden geplaatst. In de badplaatsen Katwijk en Noord- wijk werden de laatste jaren tijdens de seizoendrukte buitenlandse werkkrachten aangetrokken. Dit jaar is echter meer vrouwelijk personeel beschikbaar zodat minder werkvergunningen aan buitenlan ders behoefden te worden afgegeven. De statige linden op het Prinsenhof te Haarlem mochten vrijdag maar kort genieten von het niet alledaagse schouwspel, dames in pyjama's en baby-dolls over de oude straatkeitjes te zien paraderen. Op initiatief van Haarlems Bloei was „eMKa uit Den Haag uitgenodigd om een van de vakantiemiddagen te vullen met een modeshow Onder leiding van mevrouw Krispijn werd een collectie modellen getoond, waarvan een gedeelte in eigen atelier vervaardigd was en de rest door bekende Neder landse confectiefabrikanten beschikbaar was gesteld. Brei- modellen, waarvan de patronen gratis verkrijgbaar zijn, ont werpen van Doortje Driesenaar en Jean Louzac droegen een zeer belangrijk deel bij om de show, onder het motto „Wat Nederland maakt mag er zijn" te doen slagen. Alleen het weer wilde niet meewerken en verjoeg ons na een kwartiertje al naar binnen jammer, want het was een evenement de nieuwe mode in deze omgeving te verwelkomen. Na de gebreide jum pers en vesten van dikke wol, waarvan vooral de jasvesten in diepwarme effen tinten het modebeeld van de winter zullen verlevendigen, was de eerste aarzeling overwonnen en ging men met veel elegantie over op de nachtkleding. Pyjama's met aangebreide manchetten en boorden en in allerlei levendige dessins zullen de winternachten voor ons aangenaam en warm maken, meer dan de luchtige baby-dolls, die nog steeds in 'rek zijn. Vooral de ruiten bleken bij de permanent-plissé- fokken, die voor 45 percent uit wol en 55 percent uit kunstvezel bestaan, zeer geliefd te zijn, maar ook voor japonnen en pakjes dieden deze steeds weer nieuwe variatiemogelijkheden. Zo was een mooie ruit in blauw met cognac tot een pakje in de nieuwe lijn verwerkt: het korte jasje was achter bijeengenomen en vertoonde de grote platliggende kraag. Een zwakke weergave "an de ballonrok maakte er een koket complet van. De mantels 'in opvallend door een brede schouderlijn en wijde rug, met "uimte of een diepe stolpplooi, die door een laag aangebracht ceintuurtje, sierknoop of gespje samengenomen wordt. Naast de diverse soorten fantasie- en visgraattweed zullen de prach tige wollen cromby-stoffen in diepwarme tinten de doorgaans sombere wintermode verlevendigen. De trapeziumlijn werd zo wel in japonnen als pakjes en mantels uitgewerkt. Een gar nering van bont blijft dit seizoen zeer in de mode. Van de talentrijke Doortje Driesenaar zagen we tenslotte enkele zeer geslaagde ontwerpen in rokita, een stevige, bedrukte katoen, die vooral voor rokken gebruikt wordt en in cemduroy." Met veel Evenals vorig jaar heeft de stichting Haarlems Bloei ook dit jaar weer een modeshow op het Prinsenhof te Haarlem doen houden. Op de foto ziet men het tonen van heren- en dames- nachtkleding, een pyjama en een zogenaamde „baby-doll". fantasie had ze dit materiaal, dat door zijn veelzijdigheid van tinten en veelheid van fijne motieven allerlei mogelijkheden tot combineren geeft, tot vaak geniale resultaten omgetoverd. Een waardig slot van een verregende show. BURGERLIJKE STAND VAN HAARLEMMERMEER GEBOREN: Elisabeth Geertrui, d. van G. Pruissen en H. S. Mulckhuijse; Marja Magdalena, d. van A. van der Torre en W. J. van Leeuwen; Paul Gerard Wilhel mus, z. van F. H. M. Dirks en M. M. Stroot; Edward Jacobus Maria, z. van C. A. H. Neering en D. Prins; Hendrikus, z. van G. van 't Land en N. van Berkel; Peter, z. van M. van Bostelen en W. Konjer; Robertus Cornelis Leonardus, z. van J. J. G. Lirb en J. Th. Dinnissen; Tjakko Willem, z. van H. Kamst en C. G. de Jonge; Marjon Elisa beth, d. van W. H. Berkenvelder en E. Ad miraal; Bob, z. van K. A. Piet en H. Me- hagnoul; Nicolaas, z. van K. Bokhorst en S. J. Rodenburgh; Jeanette, d. van A. Lan- ser en J. Pols; Cornelia Fijtje, d. van W. F. Delissen en C. Willemstein; Catharina Bar bara, d. van N. P. Dekker en G. Bakker; Antonius Philippus Maria, z. van H. C. J. Philipse en E. van Oeffelen; Jannetje Margje, d. van J. Maliepaard en J. J. Ver boom; Rudolf Hendricus Joseph, z. van J. J. Pijnaker en M. Nibbering; Alida, d. van J. L. Swaan en E. de Vries; Martinus Jo hannes, z. van P. N. M. Snoek en A. M. van Wees. ONDERTROUWDC. J. de Tree en W. Alink; J. van den Ban en J. H. Vermeulen; E. Kamphuis en G. van Veen; W. G. J. Baas en J. M. Bentschap Knook; J. J. Don ker en M. W. van 't Hof; D. Reede en J. K. Ruighaver; D. Janmaat en W. Donker; F. A. van der Putte en A. A. M. Baars. GEHUWD: F. Café en L. I-Iartgerink; A. G. Bakkenhoven en J. T. Mesman; C. Rin kel en C. Vreeken. OVERLEDEN: A. van Meerbeek, 84 jaar, weduwe van H. van der Burg. Nieuws in het kort Inbraak. Dezer dagen is een inbraak gepleegd in de kiosk, die op het terrein van de uitspanning „Kraantje Lek" te Overveen staat. Er worden honderden chocoladerepen en pakjes kauwgummi, meer dan honderd stukken noga en een vijftigtal souvenirs als ballpoints, vulpot loden, zakmesjes en sigarettenpijpjes ver mist. De souvenirs zijn alle voorzien van een gekleurde afbeelding van Kraantje Lek. De politie in Overveen vermoedt, dat jeugdige personen de daders zijn. Zij vraagt diegenen, die nadere inlichtingen kunnen verstrekken, zich met het politie bureau Overveen, afdeling recherche, tel. 61150, in verbinding te stellen. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSTEDE ONDERTROUWD: F. K. Steinfort en A. Th. M. Muller. A. F. W. Rutten en E. M. Th. Schlatmann. B. B. Deelissen en C. G. van der Putte. P. Gerrits en G. L. Rothert. GETROUWD: R. E. N. van Dort en G. de Graaf. C. C. Sullot en J. R. Driessen. R. de Vries en E. Hazevoet. G. P. C. van Leeuwen en H. M. A. Willemse. G. P. Bloem en A. W. Spaan. GEBOREN: Regina Adriana Johanna, dr. van A. J. M. Warmerdam en M. A. Peperkoorn. Maria Johanna en Amelia Ma ria, drs van C. Nan en E. M. Schermer. Jo- hanne Wilhelmina, dr van W. J. Behage en M. E. de Haas. Adrianus Marinus, zn van M. Martin en Th. Schamp. OVERLEDEN: Wed. M. G. E. Boon—Hol landers, 82 jr. C. de Jong, 77 jr. H. G. J. Dapper, 94 jr. ZONDAG 10 AUGUSTUS 1958 HAARLEM. Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk, Grote Markt. 10: Ds. J. van Dijk, van Garderen. 19: Ds. G. Ket. van Giet hoorn. Nieuwe Kerk, Nieuwe Kerksplein. 10: Dr. M. H. F. W. Witteveen, Secretris N.C.S.V. Noorderkerk, Velserstraat. Zater dag 16-17 uur Bidstond in de Gerfkamer Zondag 10.30: Ds. J. van der Wiel. Ooster- kerk, Zomerkade. 10: Dr. E. Enimen, van Den Haag. Bakenesserkerk, Vrouwestraat. 9.30: Kinderkerk, dhr. J. E. van Epen. 10.30: geen jeugddienst. Kapel Sarepta, Hazepa- terslaan. 9.30: geen kinderkerk. 10.45: Br. C J. Oostenrijk, van Heemstede. Aula Chr. Lyceum, Emmakade, ingang Van Merlen- straat. 10.45: Kandidaat P. Oskamp, van Heemstede. Gebouw Vrijz. Hervormden, Jacobstraat. 10.30: Ds. H. J. Klein Wassink. van Bergen N.H. Janskapel, Jansstraat 36. 10.30: Ds. C. J. Lasschuit. Diaconessenliuis, Hazepaterslaan 24. 9.30: Ds. J. van der Wiel. Eglise Wallonne, Begijnhof 30. 10 h. 30: Service presidé par le Pasteur J. F. Bau- draz. Deutsche Evang. Gemeinde, Waalse Kerk, Begijnhof. 20: Abendmahlsgottes- dienst, Pfarrer P. Stein. Avondstilte, Grote Kerk. Woensdag 13 augustus, 20 uur. Spr. Ds. D. ter Steege, van Santpoort. Mede werking Dien Toeset-Vrij, alt. Hendrik Las schuit, orgel. Alle Dag Kerk. Maandag 19.30 en woensdag 15 uur: Contactbijeenkomsten met gerepatrieerden in de Pastorie der Broederkerk. Parklaan 32, Dinsdag 15 uur: Rondetafelbijbelbespreking in de Broedeji-, kerk, Parklaan 34. Christian Science, First Church of Christ, Scientist, Jansstraat 74. 10: Ned. taal. 11.15: Engelse taal. Woens dag. Lange Veerstraat 16. 20: Avondbijeen komst. Bethel Pentecostal Temple Inc., Voorhelmstraat 3. Zondag geen dienst i.v.m. bijzondere opwekkingssamenkomsten in de Adm. de Ruyterweg 152 te Amsterdam om 13.30 en 18.30 uur n.m. Dinsdag geen Bij belstudie. Vrijdag Bidstond ten huize Spoor wegstraat 4 rd. Pentecostal Filadelfia Ge meente, Ged. Oude Gracht 47. 10: Bidstond. Woensdag 19.30 uur. Herv. Evangelisatie op Geref. Grondslag, Nassauplein 8. 10 en 17: dhr. N. v. Selm. van Vinkeveen. Woensdag 19.30: Ds. Dorsman, van Staphorst. Stads- Evangelisatie, Lange Herenstraat 6. 10: dhr. F. v. d. Horst, Evangelist te Leiden met koorzang van Eben-Haëzer. 19: Opwekkings samenkomst. Brs. L. de Jong en Joh. Jansen. Woensdag 20: Bijbellezen en Bidstond. Zui derkapel, Zuiderstraat 15. 10 en 17: dhr. J. Sevensma. Evangelist te Amsterdam. 20' Jeugdsamenkomst o.l.v. Herman Spoor. Don derdag 20: Bijbelbespreking en Bidstond o.l.v. Th. Dikkes. Leiden. Zaterdag 19.30: Openluchtsamenkomst aan de Dreef. Broe dergemeente, Parklaan 34. Zaterdagavond geen zangdienst. Zondagavond 7 uur: Bidstond voor Zending en Gemeente. Vrije Evangelische Gemeente. Kapel. Parklaan 21. 18.30: Ds. A. H. van Gent. Evang. Lutherse Gemeente. Witte Herenstraat. 10.30: ~*s. Broers. Ver. Doopsgezinde Gemeente, Grote Houtstraat 43. 10.30: Ds. C. P. Hoekema. Rem.-Geref. Gemeente. 10.30: Mevr. Ds. H van Holk-Meyer, van Oegstgeest. Geref. Kerk. Wilhelminakerk, Ged. Oude Gracht 57-59. 10: Ds. D. J. Roos. 17: Ds. D. J. Roos. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 57-59. 10: Ds. D. J. Roos. 17: Ds. L. Hoor weg. Zuid-Oosterkerk, Richard Holkade 125. 10: Ds. L. Hoorweg. 17: Dr. J. H. Becker, van Nieuwerkerk. Lyceum Aula, ingang Van Merlenstraat. 9: Dr. J. IT. Becker. 17: Ds. L. Hoorweg. Chr. Geref. Kerk, Raaks. 10: de Eerwaarde heer W. J. van der Linden, theologisch student te Apeldoorn. Gerefor meerde Kerk (art 31). Begijnhofkapel. 8.45: leesdienst. 16.30: Ds. I. de Wolf, van En schede. Oud-Geref. Gemeenten in Neder land, Parklaan 21. 10 en 16.30: leesdienst. Dinsdag 12 augustus 19.30 uur: Ds. Du Marchie, van Voorthuizen. Geref. Gemeente, Lange Margarethastraat. 10 en 16.30: lees dienst. Baptisten Gemeente, Begijnhofkapel. 10.30 en 19: Ds. J. van Dam. H. A. 20.15: Jeugdsamenkomst. Dinsdag 20: Zusterhulp. Oud-Katholieke Kerk, Kinderhuissingel 76. 10: Hoogmis. Woensdag 9.30: Heilige Mis. Volle Evangelie Gemeente (Pinksterge meente), Elim-Kapel, Paul Krugerstraat 36. 10: Openbare samenkomst. 19: Opwekkings samenkomst met verschillende sprekers, o.a. uit Engeland. Dinsdag 20: Interkerkelijke bidstond in de Broederkerk. Parklaan 34. Woensdag 19.30: Openluchtdienst aan de Dreef. Immanuëlkapel, Nw. Kruisstraat 14. 10: dhr. J. Verwoert. Rhenen. 18.45: Open luchtdienst aan de Krocht. 19.30: dhr. J. Verwoert en dhr. R. Keiler. Dinsdag 20: Interk. Bidstond. Parklaan 34. Osborncamp. Pinkstergcloofsgemeensehap, Nassauplein 8. Zendag 10: dhr. C. Neeser, van Den Haag. 17: dhr. S. Priester. Woensdagavond 8 uur: Bidstond. Schotersingel 99. Vergadering van Gelovigen, Ged. Oude Gracht 47. 10: Samenkomst (broodbreken). De Christen gemeenschap, Wilhelminastr. 60: 10: Mensen- wijdingsdienst. Ned. Chr. Gemeensch.bond. Samenkomst dinsdagavond 8 uur ten huize van de familie Drayer, Koudenhorn 46A rd. Gemeente des Heeren, Lange Molenstraat 22. 10 en 17.30: Samenkomsten. Zevendedags- Baptisten Gemeente, Parklaan 21. Iedere za terdag om 10 uur prediking. Zevende-Dags Adventisten, Jacobstraat 6. Iedere zaterdag morgen om 10 uur gemeenschappelijke Bij belstudie. 11 uur: Prediking. Kerk van Jezus Christus van de Heiligen der Laatste Dagen, Cornelissteeg 9. 10.30: Zondagsschool. 17: Prediking. Hersteld Apost. Zendingskerk, Wilhelminastraat 21. 10 en 17: Kerkdienst. Apostolische Gemeente, Jacobijnestraat 15. Zondag 10 en 17 uur Godsdienstoefening. Leger des Heils, Schagchelstraat 26. 10: Hei ligingssamenkomst. 18.45: Openluchtsamen komst aan de Ged'. Oude Gracht. 19.30: Evan gelisatie-samenkomst. Donderdag 20: Heili- gmgssamenkomst o.l.v. Majoor. D. Boschma. Jehovah's Getuigen, 's Zondagsavonds van 17.30 tot 18.30 uur Wachttorenstudie, Kam. Onnesstraat 83 (gebouw), 's Dinsdagsavonds om acht uur huisbijbelstudies op de vol gende adressen: Van Oosten de Bruijnstraat 191, De Clercqstraat 115, Waldeck Pyrmont- straai 39, Thomsonlaan 44. 's Vrijdagsavonds van 19.30 tot 20.30 uur School voor de Theo cratische Bediening en van 20.30 tot 21.30 uur Praktische toerusting voor de predikings- dienst. HAARLEM-NOORD. Ned. Herv. Kerk. Julianakerk, Kloosterstr. 46. Zaterdag 19.30: Avondgebed. Zondag 10: Ds. G. Koch. Im- manuëlkerk, Van Egmondstraat 5. 10: -)s. H. Nonhebei, van Veldhoven. 19: Ds. A. C. D. van den Bosch, van Ginneken. Jeugd dienst. Zondagsschool. Vakantie. Sionskerk, Eksterstraat (Spaarndam-West). 10.30: Ds. J. Kroon, bed. H. Doop. 19: Ds. J. Kroon. Kapel Sionskerk. 9.30: geen jeugdkerk. 10.30: Oppasdienst (4-6 jaar). Zondags school. Vakantie. Zuiderkapel, afd. Noord. Verenigingsgebouw volkstuin „Zonder wer ken niets", Verlengde van de Geusevesper straat. Zaterdag 20: Openluchtprediking, Ek sterstraat, hoek P. C. Hooftstraat. Zondag 10: dhr. L. G. Sussenbach. Woensdag geen samenkomst i.v.m. Maranatha-Landdag in de Houtrusthallen te Den Haag. Ned. I'rot. Bond, Berkenstraat 10. 10.30: geen dienst. Geref. Kerk, Kloppersingel 55-57. 9.30: Ds. G O. Donner, van Scheveningen. 17: Ds. J. M. Vlaming, van Gouda. Sionskerk, Ek- £t,e;;straaL. §t£5.v> Vlamjng. J5.30: Ds. E. J. Duursema, van Vorden. Noord- ^choteHterk, Sp^mnjkstraat. 9.30: Ds. E. •J. Duursema. -17: Ds. Cl. O. Donner. Chr. Geref. Kerk, Floresstraat. 10.30 en 17: Ds. J. W. van der Gronden. Geref. Kerk (art. 31). 8.45 en 14.45: Ds. I. de Wolf, van Enschede. Leger des Heils, Soendastraat 42. 10: Heiligingssamenkomst. 12: Compagnie. 16.30: Kindersamenkomst (Zaanenbos). 19: Openluchtmeeting. 20: Verlossingssamen komst o.l.v. Kapiteine F. Dijkstra. Maandag 19: Straatzang Overveen (Stoops Bad). Dinsdag 14.15: Gezinsbond. HEEMSTEDE. Ned. Herv. Kerk. Wilhel- minaplein. 9.15: Ds. J. W. van Nieuwen- huijzen. 10.30: Ds. C. J. Lambour, van Gro ningen. Kapel Nieuw Vredenhof. 10.30: Ds. J. W. van Nieuwenhuijzen. Aula Chr. Ly ceum. 10.45: dhr. P. Oskamp, kand. theol. Kapel Irene, Meer en Bosch. 10: Ds. De Klerk. Ned. Prot. Bond, Postlaan 16. 10.30: Ds. H. J. Bos, Herv., Makkinga. Geref. Kerk. Koediefslaan. 10: Ds. J. Wiersema, van Am sterdam-W. 17: Ds. L. Berger, van Halfweg. Pinksterkerk, Camplaan. 10: Ds. L. Berger. 17.30: Ds. J. Wiersema. Geref. Kerk (art. 31). 10 en 17: Ds. C. P. Plooy. AERDENHOUT. Ned. Herv. Kapel. 10.30: Dr. P. A. Elderenbosch, van Amersfoort. Religieuze Kring. Eikenlaan 5. 10.30: Ds. G. J. Waardenburg. Ned. Herv.. Haarlem. BENNEBROEK. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.15: Ds. H. S. J. Kalf (10.15 H. Doop). 19- Ds. F. Brouwer, van Hillegom. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. J. van Mechelen, van Oostburg. BLOEMENDAAL. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Dr. J. H. Stelma. Ned. Prot. Bond. Potgieterweg 4. 10.30: Ds. L. A. F. Reddin- gius. Herv.. van Bergen. Geref. Kerk, Kerk plein 2. 14 en 15.45: Ds. A. Vos. van Londen. 19.30: Ds. A. Vos, van Londen (d(enst voor belangstellenden). Vrii Kath. Kerk, Popel laan 1. 10.30: Gez. H. Mis. Woensdag 20: Vespers en Lof. Vrijdag 19.30: Gesproken H. Mis. OVERVEEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. J. O. Norel. Marine Hospitaal. 10: Ds. S. Oegema. Geref. Kerk. Croessenstraat. 10 en 17: Ds. L. Blijdorp, van Aalten. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. F. Brouwer. 19: Ds. P. de Bruyn, van Fijnaart. Geref. Kerk. 10 en 17: Ds. A. K. Krabbe. Chr. Geref. Kerk. 10: Ds. A. H. Schippers, voorbereiding H. A. 17: Ds. A. H. Schippers. HOOFDDORP. Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. D. Zinkstok, van Maarsbergen. 19: Ds. S. Brandsma, van Uithoorn. Doopsgez. Kerk. 10.30: Ds. M. Keyser. Geref. Kerk. 10.30: Ds. J. M. Vlaming, van Gouda. 17: Ds. v. Wil genburg. van Uithoorn. Geref. Kerk (art. 31". 8.30: Ds. C. P. Plooy, van Heemstede. 15: dienst. Chr. Geref. Gemeente. 10 en 19: Ds. Salomons. Geref. Gemeente. 10 en 15: lees dienst. Donderdag 14 augustus, 19.30 uur: kand. Van Haaren. NIEUW-VENNEP. Ned. Herv. Kerk. 9 en 10.30: Ds. L. Lagerweij, van Den Haag. 18.30: Ds. Chr. Eerhard, van Hillegom. Abbenes. 9.30: Ds. Walvaart, van Sassenheim. 18.30: Ds. H. Brons. Bethelkapel. 10: Ds. Brandt, van Amsterdam. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. IJ. van der Zee. Chr. Geref. Kerk. 9.30: leesdienst. 19: Ds. D. Biesma, van Haarlem. VIJFHUIZEN. Ned. Herv. Kerk. 10: Ds. L. C. Baljé. 19: Ds. H. P. Swets. van Rijk. Geref. Kerk. 9.30 en 15: Ds. P. Riemersma, van Bennekom. SPAARNDAM. Ned. Herv. Kerk. Oost. Oude Kerk. 10: Ds. Jac. Poort, bevestiging ambtsdragers. SANTPOORT. Ned. Herv. Kerk. Dorps kerk. 10 en 19: Ds. F. P. Salverda, van Hoofddorp. Adventskerk (Ziekenhuiskerk) 10: Ds. Ter Steege. Geref. Kerk. 9.30 en 17" Ds. M. Schenkeveld, van De Steeg. Chr. Geref. Kerk (Pniël-kapel). 9 en 15: Ds. J. W. v. d. Gronden, van Enschede-Oost. ZANDVOORT. Ned. Herv. Kerk. Kerk plein. 10.30: Mej. Dra. W. H. Buijs. 19: geen dienst. Ned. Prot. Bond, Brugstraat 15. 10.30: Ds. A. Noorman, van Zaandam. Geref. Kerk, Julianaweg. 9, 10.30 en 17: Ds. L. G. Pleysans, van Leeuwarden. Ned. Chr. Ge- meenschapsbond. Gedurende de maand augustus geen samenkomsten. Jehovah's Getuigen. Zondagmiddag half drie en woens dagavond 8 uur studie-bijeenkomsten, Hogeweg 46. ZUIDSLAVIë. Ter herdenking van de 450ste geboortedag van de toneelschrij ver Marin Drzic (1508-1567)is een post zegel van 15 din. uitgegeven met als voorstelling een waterput uit de 16de eeuw, waarnaast Pomet, een persoon uit het blijspel van Drzic „Dundo Ma- roje", staat. Het ontwerp is gemaakt naar een linoleumgravure van Bograd Krsic, een kunstschilder uit Belgrado. LUXEMBURG. Om meer bekendheid te te geven aan het feit, dat in Luxemburg 2000 jaar wijn wordt verbouwd, wordt op 13 september een postzegel van 2,50 fr. (geelbruin en lichtgroen) verkrijgbaar gesteld, waarop het wijnoogsten aan de oever van de Moezel in beeld wordt ge bracht. De zegel is ontworpen door de Franse kunstenaar René Cottet en ge drukt bij Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem mvüszïas iuxE CANADA. In Canada wordt 100 jaar petroleum geëxporteerd, hetgeen zal worden gevierd met een postzegel van 5 c. (groen en rood). De zegel een ont werp van AL. Pollock uit Toronto zal voor het eerst verschijnen op 10 sep tember bij gelegenheid van de Wereld Kracht Conferentie, die van 7-11 sep tember in Montreal wordt gehouden. VERENIGDE STATEN. De Amerikaan se posterijen zullen een postzegel van 4 cent (zwart) in omloop brengen, die gewijd is aan de journalistiek en de vrijheid van drukpers. Een hand met een ganzeneer, een gestyleerde hand pers en letterstaafjes komen er op voor. De eerste dag van uitgifte is 22 septem ber te Columbia (Missouri), de stad waar 50 jaar gèleden 's werelds eerste aca demie voor journalistiek werd gesticht. IJS PO STA GE Sedert de uitgifte van de eerste post zegel in 1840, de One Penny Black, wa ren aan alle postkantoren in het Ver enigd Koninkrijk - uitgezonderd de in 1048 door de Britse posterijen uitgege ven zegels ter herdenking van de be vrijding van de Kanaaleilanden, die al leen op die eilanden verkrijgbaar waren - dezelfde postzegels te koop. Dit wordt nu anders. Binnenkort krijgen Wales en Monmouthshire, Schotland, Noord-Ier- land, Guernsey, Jersey en het Isle of Man hun eigen frankeerzegels! Deze zegels zullen uitsluitend verkrijgbaar zijn aan de postkantoren in deze ge bieden. Ze zullen echter geldig zijn voor frankering in het gehele Verenigd Ko ninkrijk. Op de zegels zijn de namen van de landen niet vermeld; deze wor den aangeduid door symbolen van de betreffende gebieden. Daarnaast dra gen alle zegels het portret van konin gin Elizabeth. In totaal zullen twaalf verschillende zegels worden uitgegeven: voor Wales en Monmouthshire, Schotland en Noord. Ierland zijn het een 3d. (violet), 6 d. (purper) en 1 s. 3 d. (groen) en voor Guernsey, Jersey en het Isle om Man elk een 3 d. (violet). De eerste dag van uitgifte van alle 3 d.-zegels is 18 augus tus en van alle 6 d. en 1 s. 3 d.-zegels 2f) september.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7