Telg van Salomo en vorstin van Scheba regeert over Ethiopië Fascinerende gebruiken in het „Land der gebrande gezichten" stammen uit lange en kleurige historie 0/3 de Prof. Joliot-Curie overleden Van dag tot dag Arabische staten vroegen opheldering aan Nehroe Grammofoonplaten van den Berg <:Praatótoel Kunstmatige radioactiviteit was zijn ontdekking en werd zijn dood Gevarenf actor Leider van Hitlerjeugd zag Bormanns dood Watersnood in Stiermarken Hongaren met geweld uitgeleid tBLif öf bfrlföpii fijh Uitlatingen over Israel Prinses Anne acht jaar Muziekopdrachten Prins Bernhard terug VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1958 Voor de tiende maal sedert 1945 is de K.L.M. getroffen door een ramp met een van haar grote passagiersvliegtuigen. En voor de tiende maal is er een schok van ontsteltenis en medeleven gegaan door heel het Nederlandse volk, dat altijd sterke gevoelens van genegenheid en trots heeft gehad ten aanzien van „zijn" luchtvaart maatschappij. Tien rampen, dat zijn tien zware slagen -in een periode van ruim dertien jaar. Zij bewijzen, voor wie er ooit in had geloofd dat absolute veiligheid in het lucht verkeer een illusie is, zoals absolute vei ligheid trouwens overal en altijd een illu sie is. De mens kan bij zijn mechanische constructies naar een grote, een zeer grote mate van veiligheid streven, maar het vol maakte zal hij daarbij nooit bereiken, noch waar het vliegtuigen, noch waar het sche pen, treinen, auto's of andere vervoermid delen betreft. En, natuurlijk, evenmin als het niet om vervoermiddelen gaat. Het ge vaar is een factor in ons leven, die wij nooit en nergens kunnen uitschakelen. Men kan proberen, die factor tot het uiterste minimum te reduceren, en bij-de luchtvaart wordt dat in het algemeen met buitengewone zorgvuldigheid gedaan, door de vliegtuigbouwers zowel als door de luchtvaartmaatschappijen. Het resultaat daarvan is, dat er tegenover één ramp dui zenden en duizenden vlot en comfortabel verlopen vluchten staan. Gelukkig wordt dit algemeen beseft en heeft nog geen en kele ramp een lang merkbare invloed op het reizigersvervoer door de lucht gehad. Niettemin herinnert een grote ramp als die met de „Hugo de Groot" de constructeurs en de exploitanten van vliegtuigen er op nieuw aan, dat het menselijk-bereikbare maximum aan veiligheid, al is het de laat ste jaren heel veel dichterbij gekomen, nooit bereikt mag worden geacht en dat het streven öm het te bereiken onvermoeid en onafgebroken moet worden voortgezet. Zij kunnen zich daarbij aangemoedigd voe len door het vertrouwen, dat het reizende publiek, alle rampen ten spijt, in hen blijft stellen. CAIRO, (Reuter) Ambassadeurs van Arabische staten hebben woensdag in New Delhi een bezoek gebracht aan premier Nehroe om opheldering te vragen over diens verklaring van de vorige week, dat de Arabische staten het bestaan van Is rael dienen te aanvaarden als een vol dongen feit. Een Indische woordvoerder deelde na het gesprek mede, dat de ambassadeurs (van de Verenigde Arabische Republiek, Irak, Saoedi-Arabië, Marokko en Soedan) „vol daan" waren over de opheldering die pre mier Nehroe heeft verschaft. Nehroe verklaarde de vorige week op een persconferentie te hopen, dat te eniger tijd de een of andere vreedzame regeling zou worden bereikt tussen de Arabische landen en Israel. Een dergelijke regeling zou „natuurlijk het voortbestaan van Is rael inhouden en aanvaarding van Israel door de omringende en andere Arabische landen",zo zei Nehroe toen. Volgens het Egyptische blad „Al Ah- ram" heeft president Nasser de vorige week aan Eisenhowers vertegenwoordiger voor het Nabije Oosten, Murphy, meege deeld, dat de Verenigde Arabische Repu bliek met troepen zal ingrijpen als Israel zou proberen de Westelijke oever van de Jordaan te bezetten. Wij hebben verklaard, zo zei Nasser, dat de troepen van de V.A.R. Irak tegen elke aanval zullen verdedigen, en dit geldt ook voor Jordanië. BERLIJN (UPI) Arthur Axmann, die ten tijde van het „Derde Rijk" de Hitler- jugend aanvoerde, heeft voor een denazifi- ceringsrechtbank in West-Berlijn donder dag verklaard, dat hij getuige is geweest van de dood van Hitler en van Martin Bormann, zijn plaatsvervanger, wiens lot nog altijd niet vaststaat. Axman zei na Hitiers zelfmoord uit de bunker te zijn gevlucht. Diezelfde dag het was op 2 mei 1956 zag hij bij het Lehrter Bahnhof het lichaam van Martin Bormann op straat liggen. Bormann was zwaar gewond, naar Axmann meende door een schot uit een Russisch antitankkanon. Axmann had de klap van het schot ge hoord en Bormann op straat zien liggen toen de rookwolk op trok. Dichterbij komend kreeg hij de indruk, dat Bormann uood was. Het viel op, dat Axmann nog steeds van „der Führer" sprak. Hij zei tot aan het eind van het derde rijk geloofd te hebben in een overwinning. Axmann, die in 1942 Baldur von Schirach opvolgde als leider van de Hitlerjeugd, was als getuige ge dagvaard in een denazificeringsproces tegen Bormann. Dit proces was noodza kelijk geworden omdat er in Duitsland nog enkele stukken grond eigendom van Bor mann zijn. De officier van Justitie eiste tegen Bor mann een boete van 60.000 mark en ont zetting uit het recht zich op politiek ter rein te bewegen of publikaties te doen, voor de tijd van 15 jaar. Het openbaar ministerie neemt dus niet aan, dat Bor mann inderdaad om het leven is gekomen. LONDEN (UPI) Prinses Anne viert vandaag haar achtste verjaardag aan boord van het koninklijk jacht Britannia, dat thans ter hoogte van de westkust van Schotland kruist. De koningin, de hertog van Edinburgh en de Prins van Wales, de broer van Anne, zullen de jarige hun ge schenken geven en haar helpen de ver jaardagstaart op te eten. Wat de geschen ken zijn, is goed geheim gehouden. De Staatssecretaris van Onderwijs, Kun sten en Wetenschappen, mr. R. G. A. HÖp- pener, heeft aan de componisten dr. Ar. thon van der Horst in Hilversum, Kees van Baaren in Bilthoven en Géza Frid in Amsterdam opdrachten verleend tot het componeren van een werk, afgestemd op Conservatorium-Orkest. GRAZ, (UP) Het aantal doden ten gevolge van de overstroomingen in Stier marken bedraagt, naar reeds gemeld is, zes, maar men vreest, dat er nog meer mensen de dood hebben gevonden in het woeste water. Er worden op het ogenblik nog tien personen vermist in gebieden, die van de buitenwereld zijn afgesloten. Honderden huizen zijn door aardver schuivingen weggesleurd. Duizenden wo ningen zijn beschadigd- Er is ook een groot aantal stuks vee omgekomen. Vele mensen hebben al hun bezittingen verloren. Uit gestrekte stukken bouwland zijn onder- gestroomd. De hoofdweg tussen Wenen en Italië en naar Graz, de op één na grootste stad van Oostenrijk, was vandaag nog geblokkeerd door overblijfselen van huizen en ook de spoorlijn van Wenen naar Graz is nog buiten dienst. Internationale expresstreinen moesten langs een andere route worden geleid, ter wijl het verkeer op de spoorlijnen in het zuiden van Oostenrijk in stand gehouden wordt door middel van autobussen. Vragen aan minister van Justitie Het tweede Kamerlid de heer Van Rijckevorsel (K.V.P.) heeft aan de minis ter van Justitie de volgende vraag ge steld: „Zijn de berichten juist, dat op zon dag 11 augustus vier Hongaarse vluchte lingen door leden van de Koninklijke Ma rechaussee met geweld te IJmuiden aan boord van de Braziliaanse koopvaarder „Alberto Dodero" zijn gebracht en dat daarbij, tot verontwaardiging van enige honderden toeschouwers, met een gum mistok en met revolverkolven zou zijn ge slagen, terwijl een van de vluchtelingen een touw met een strik om zijn hals zou hebben gehad. Zo ja, acht de minister dit optreden van een of meer leden van de Koninklijke Marechaussee niet straf baar?" vraagt de heer Van Rijckevorsel. Prins Bernhard heeft zich na zijn be zoek aan Dublin bij zijn gezin gevoegd op het eiland Elba. Hij arriveerde gister avond in het Porto Ferraio aan boord van het jacht „De Groene Draeck", dat be geleid werd door een Franse mijnenveger. ADDIS ABEBA Ethiopiërs zijn vriendelijke mensen zolang men hen geen Abessiniërs noemt. Doet men dat wel, dan worden zij, gelijk Friezen die men als Hollanders betitelt, oprecht boos. Met reden, want Abessinië is een uit het Arabisch stammend woord dat „ratjetoe" betekent. Ethiopië daarentegen, de officiële naam, betekent „Land der gebrande gezichten" en die naam heeft een aanzienlijker afkomst. Toen God namelijk de eerste mens uit klei schiep, zo wil de oude legende het, moest deze in de oven worden gebakken. De eerste poging slaagde niet best, het produkt had een wat bleke tint, onaangenaam om te zien. Dat was de eerste blanke. Bij de tweede proeve bleef de kleimens te lang in de oven en werd te donker gebakken. Dat was de eerste neger. Pas bij de derde poging kwam de fraaie goudbruine t;nt tot stand, die de Heer wenste. En dat was dan de eerste Ethiopiër. Evenmin als men over Abessinië moet spreken, geeft het pas zijn vorst als Negus te betitelen. Negus betekent namelijk koning en Ethiopië's monarch is tot keizer gekroond. Een status die men het oudste vorstenhuis ter wereld moeilijk kan misgunnen, want zijn grondleggers waren koning Salomo en de koningin van Scheba. Dit bijzonder innemende verhaal wordt door de meeste historici met een korreltje zout genomen. Zij geloven evenmin iets van de legende der gebrande gezichten en leggen uit, dat het Ethiopische volk tot stand kwam toen duizend jaar vóór Chris tus een Schebaans-semitisch volk uit Zuid- west-Arabië de Hamitische stammen naar de Afrikaanse hoogvlakten volgde. Deze twee volken, gelijk wij van Kaukasische oorsprong, mengden zich met de autoch tone negerstammen, vandaar de goudbrui ne kleur. Maar dat het Schebaanse rijk in Ethiopië gevestigd is geweest, is waar. Trouwens het „Ghez", de liturgische taal van Ethiopië's Koptische kerk al ver staat bijna geen enkele Ethiopische pries ter er een woord van is een taal van Schebaanse oorsprong, evenals de officiële landstaal, het Amhaars met zijn 276 letter greeptekens. De historie van Ethiopië, reeds door Homerus, Herodotus en de bijbel met lof genoemd, is oud en kleurig, zij het dan vaak rood van bloed, want Ethiopië is een land van intriges en veldslagen geweest, waarin geschillen op oud-Assyrische wijze werden beslecht. Het in kleine blokjes snijden van overtreders of hen in met honing doordrenkte omslagdoeken op een laag vuurtje roosteren, werd eeuwen lang geenszins als een bijzonder zware straf beschouwd. Juristen kunnen ook thans in Ethiopië trouwens hun hart ophalen. Enerzijds om dat het land binnenkort door een gloed nieuwe codificatie een van de allermodern ste rechtsstelsels zal bezitten, anderzijds omdat het oude vermoedelijk het inge wikkeldste ter wereld was. Het kende een veertig verschillende vormen van pacht- recht, variërend van „Balderassotch" tot „Meulmeul", als u dat iets zegt, fascine rende vormen van huwelijksrecht, zoals het tijdelijk huwelijk, waarbij de vrouw een salaris krijgt. En een proces wil er ge makkelijk een jaar of twaalf duren. Rechts, pleging is voor de Ethiopiërs de nationale hartstocht, gelijk wielrennen in Frankrijk, of voetbal bij ons een onuitputtelijk onder werp van conversatie wanneer het werk gedaan is. Niet minder hartstochtelijk wordt er de christelijke religie beleden. De duizenden kerken en kapellen van de Koptische ere dienst zitten op zondag altijd stampvol. Binnen zingen (of slapen) de priesters voor de gelovigen. De mannen zitten links, de vrouwen rechts. De onzuiveren, zij die niet in de kerk zijn getrouwd, in het afgelopen etmaal een lijk hebben aangeraakt of met de andere sexe hebben verkeerd, zitten buiten. De gelovigen kussen de kerkpoor ten glimmend en laten zich gewillig af zetten door de priesters, een stand voor wie men weinig sympathie kan koesteren, minder althans dan voor de religieuze klui zenaars, die zich zelf tuchtigen of weken lang in ijskoude bergbeken zitten te medi teren. Maar wat men de priesters kan ver wijten, het is niet eentonigheid. Op de grote kerkelijke feestdagen die in bonte rij de kalender verlevendigen, regisseren zij onder de Afrikaanse hemel massale ceremoniën van geweldige kleuren en ver voering. Deze schouwspelen verzoenen de buitenlander met het bijzonder grote aantal vrije dagen, dat zij met zich brengen, een aantal dat nog wordt vergroot door de „Kousso-dagen", stoelend op materialisti- scher, maar daarom nog niet minder res pectabele basis. Kousso is namelijk het nationaal purgeermiddel, dat de wurmen Niet alle Ethiopiërs zijn overigens chris ten, de Koptische kerk heeft zijn volgelin gen voornamelijk onder de Amharen, het moet verdrijven die men van het eten van rauw vlees, het Ethiopische equivalent van ons broodje tartaar, krijgt, centrale en in feite regerende bergvolk. Er zijn de mohammedaanse Somali's en de Falasja's, „de zwarte joden", wier ko ningin Judith veertig jaar het land regeer de. Er zijn de heidense Danakils, eens de moordenaars der savannah's genoemd, die evenals de Galla's in hun erediensten een aantal moeilijk uitroeibare en ongebruike lijke praktijken hebben opgenomen, die op niet nader aan te duiden manier in ver band staan met geslachtelijke preoccupa ties. Men moet derhalve met hen een beetje oppassen. De Galla's geloven ook in ae god Wak en ln stangen en menen, dat de geest tijdens de slaap het lichaam ver laat. Om de ziel gelegenheid te geven, tijdig naar zijn woonstee terug te keren, moet men hen nooit abrupt wekken. Wat bijna alle Ethiopiërs gemeen hebben is een onverdroten levenslust, waar preutse buitenlanders wei eens van schrikken. Een onderwijzeres vertelde mij dat zij op haar christelijke lagere school voor meisjes het dansen helaas moest verbieden, omdat zelfs in het onschuldigste rondedansje het chris telijk besef van het zondige lichaam snel plaats maakte voor een fysieke bezeten heid, die eerder een principaal van het Casino de Paris zou interesseren dan het hoofd ener school. Maar dat, zoals vele andere dingen in Ethiopië, behoort tot de gepeperde aspecten van het hevige conti nent dat Afrika heet en dat sterke magen verlangt. Heeft men die en ook nog een warm hart, dan is het lastig niet ingenomen te raken met Ethiopië, dat op zijn eigen onbevangen manier waardigheid aan levenslust paart, donkere mystiek aan de helderheid van zijn grandioze ruimten, armoe aan majes teit Rustig luisteren bij Zijlstraat 87 - Telefoon 11110 - Haarlem Elias Frédéric Joliot-Curie, natuurkundige, Nobelprijswinnaar en oud-commissaris voor de kernenergie in Frankrijk, is don derdagmiddag op 58-jarige leeftijd in een Parijs' ziekenhuis overleden. Hij is een slachtoffer van de wetenschap geworden. Evenals zijn vrouw, Irene Joliot-Curie, met wie hij sedert zijn huwelijk in 1926 veel heeft samengewerkt, hebben de radiumstralen zijn gezondheid ondermijnd. Hij wist trouwens reeds enige jaren, dat hü ten dode was opgeschreven en hij heeft zijn noodlot met moedige gelatenheid ge dragen. Hij is in 1900 als zoon van een Parijse winkelier geboren en bleek reeds als schooljongen over een meer dan gewone begaafdheid te beschikken. Hij heeft de Parijse school voor scheikunde en indus triële chemie bezocht, een befaamd insti tuut, waar hij werd opgeleid door de be roemde Franse fysicus Paul Langevin 1873-1946). In 1925 werd hij assistent van Marie Curie, de weduwe van de grote Pierre Curie en een jaar later trouwde hij met haar dochter en voegde hij de naam Curie aan de zijne. Hij heeft zich reeds spoedig in het kern onderzoek gespecialiseerd. Met zijn vrouw samen heeft hij op dit gebied vele ontdek kingen gedaan. In 1937 werd hij professor aan het College de France, nadat hij in 1935 met zijn vrouw samen de Nobelprijs voor natuurkunde had gekregen voor de ontdekking van de kunstmatige radio activiteit. Kort voor de oorlog vervol maakte hij het proces van de ketting reactie, waarop de gehele huidige kern wetenschap eigenlijk berust. Hij heeft ook het cyclotron van het Collége de France gebouwd. In 1940. direct bij de Duitse overval op Frankrijk, nam hij deel aan het in veiligheid brengen van het Noorse zware water en het Belgische uranium. Ook zorgde hij er voor, dat vele weten schappelijke documenten, welke betrekking hadden op de atoomtheorie en op het ra dium, uit handen van de bezetters bleef. Paul Reynaud, de toenmalige premier, bood hem in juni 1940 aan naar Londen te gaan teneinde zijn werk te kunnen voortzetten. Hij weigerde echter en keerde terug naar Parijs. Met zijn vrouw heeft hij daar actief aan het verzet tegen de Duit sers deelgenomen. Zo hielp hij onder andere in 1944 Langevin naar Engeland vluchten en hij vocht in augustus van hetzelfde jaar op de Parijse barricades om te helpen zijn stad te bevrijden. In 1946 werd hij door de Franse regering benoemd tot hoge commissaris voor de kernenergie. Hij werd daarbij lid van de Raadgevende Assemblee, van de economi sche raad en van de commissie van het plan voor vernieuwing en uitrusting. Daarnaast vervulde hij nog vele ere-ambten. Een en ander belette hem in genen dele zijn we tenschappelijke arbeid voort te zetten. Politieke bedrijvighied Van huis uit was hij socialist. Onder invloed van Langevin, en waarschijnlijk ook van zijn vrouw, is hij echter naar het communisme overgegaan. Tijdens de be zetting, in 1942, werd hij lid van de com munistische partij. Na de oorlog is hij steeds meer in de politiek verstrikt geraakt. Hij behoorde tot de oprichters van organisaties als „Frank rijk-Sovjet-Unie", hij presideerde vredes congressen, die op touw waren gezet door de communisten zoals dat van Stockholm in 1950). In april 1950 verklaarde hij ter gelegenheid van het congres van de com munistische partij in Gennevilliers, een voorstad van Parijs: „Nooit zullen de pro gressieve wetenschapsmensen of de com munistische wetenschapsmensen ook maar een grein van hun kennis beschikbaar stel len voor een oorlog tegen de Sovjet-Unie". Enige dagen later werd hij ontslagen als hoge commissaris. Hij kon echter veel van zijn wetenschappelijke arbeid voortzetten, zij het, dat hij minder publiceerde en dat het - ondanks pogingen van communisti sche zijde - stiller werd rondom hem. De dood van zijn vrouw in 1956 bracht hem een zware slag toe. Hij wist ook zich zelf ten dode opgeschreven. Zijn politieke feilen mogen er niet toe leiden, dat men voorbij ziet aan het feit, dat hij een groot geleerde en - op zijn manier - een groot Fransman is geweest. NEDERLANDEN. Duynkerken den 7 Augusti. Heden is alhier in het Camp in de naby- heyd deezer Stad, om 's Konings Troupen te exerceeren, een Spiegel gevecht gehouden van 8000 Man, in 2 Legers van 4000 yder verdeeld; het Gevecht en de Manoeuvres begonnen 's morgens om 7 uuren en duurden 3 uuren, gecommandeert zijnde door Mr. de Granville, Luytenant-Generaal van het Campement alhier; 7 Persoonen hebben daarbij het Ongeluk gehad van ligt, en een van zwaar gequetst te worden; voorts is alles zeer wel afgeloopen en alle de Manoeuvres zijn met de grootste exactitude uytgevoerd geworden. (Van onze reisredacteur, Volgens de „Kebra Negest", het „Boek der koningen" dat Ethiopië's historie ver haalt en de grondslagen van het Ethiopisch recht bevat, reisde de koningin van Sche ba, die in het grijs verleden over Ethiopië regeerde, naar Salomo om zich door diens legendarische wijsheid te laten stichten. Salomo's oog werd zo aangenaam door zijn bezoekster getroffen, dat de wens bij hem rees een zoon van haar te bezitten. Hij noodde haar in zijn paleis te overnachten, maar de koningin stelde als voorwaarde dat hij niet met geweld zou nemen wat hem niet toebehoorde. Salomo stemde toe maar stelde als tegenvoorwaarde dat ook zij niets zonder toestemming zou nemen. Hij nam echter de verstandige voorzorgs maatregel de spijzen aan tafel zo te zouten, dat de koningin 's nachts met een bran dende dorst wakker werd. Schrik volgde op opluchting toen zij niet alleen een kruik water naast haar bed, maar toen zij er uit gedronken had, ook Salomo aan haar zijde vond. De wijze koning redeneerde terecht dat water de kostbaarste schat ter wereld is en dat de koningin haar belofte had ge broken. Welnu, de zoon die zij hem schonk, heette Menelik 1 en werd de eerste vorst van een dynastie die sindsdien, vrijwel zonder onderbreking, over Ethiopië re geerde. De mohammedaanse Somali-wijk van het stadje Dire-Datva. de lange arm van islam reikt tot diep in Ethiopië. De vrouwen van Ethiopië in hun na tionale dracht: „de Sjamma", een spier witte vederlichte omslagdoek, afgezet met een kleurige rand. De Koptische kerken in Ethiopië, op zon- en feestdagen altijd vol Advertentie Ongerust Ik meen dat ik uit naam van u allen spreek wanneer ik openlijk de dringende vraag stel: wat gebeurt er in Honduras? Overal in de wereld gebeurt iets. In alle landen is er ietsMaar hebt u iets over vanof uit Honduras vernomen? Ik hervraag en nu met de meeste na druk: hebt u de laatse maanden, ik mag wel haast zeggen jaren, ook maar iets uit Honduras vernomen? Dat is nu maar onzin. Dat kan niet. Het is niet mogelijk dat er óveral iets gebeurtvan Thailand tot Brits-Guyana en van Syrië tot Afghanistanmaar dat er in Honduras niets gebeurt Het laatste dat ik omtrent dit land heb vernomen is, dat er een militaire junta aan het bewind is, dat de bananen groeien als kool en dat de Hondurese nationale voetbalploeg gewonnen (of verloren - dat heb ik niet onthouden) heeft van de Gua- temalaanse nationale voetbalploegDat kan natuurlijk niet. Er moet méér gebeurd zijn Deze stilte is verdacht. IS ER IETS MET HONDURAS? IS ER IETS BROEI ENDE? Het is alweer enige jaren geleden dat ik er was. In de hoofdstad Tegucigalpa. Na Cayenne de vervelendste hoofdstad waar vader ooit geweest is. Zij heeft één voor deel boven Stockholm: er zijn een paar cafe's. Maar verder behoeft u echt niet naar Tegucigalpa te gaan om eens goed te lachen. Toen ik er waswas een zekere heer Tubercio er president. Hij is dood of weg gejaagd of beidewant er is nu een mili taire junta. Ik heb ermoederziel alleenin een ho telkamer gezeten. Het was er snikheet. En stil op straat. Ik ben er vier uur geweest en sindsdien ben ik mij blijven interesse ren voor Honduras. Ik spreek er nog graag over. Het is mijn enige overwicht op men sen die in hun vakantie naar Spanje zijn geweest(waar IK nog nooit geweest ben), te zeggen: ken jij Honduras eigenlijk? Te gucigalpa! Reuze! Gelache dat ik heb in Tegucigalpa! Daar tat een Amerikaan in de bar van het Majestic. U kent dat wel. Maar juist omdat ik zo'n hart heb voor Hondurasvraag ik mij met steeds toe nemende bezorgdheid af: WAT IS ER MET HONDURAS? Daar hebben wij zó lang niets van gehoorddat ik mij ongerust ga maken. Dat kan niet. Het kan niet dat uitgerekend Honduras het enige land ter wereld is waar NIX ge beurt. Daar zit wat achter. Welk Kamerlid wil zo vriendelijk zijn even aan de heer Luns te vragen of hij aan zijn gezantgeaccrediteerd te Tegucigalpa wil vragen wat er eigenlijk IS met Hon duras? Kuwèl bij voorbaat (Van onze correspondent in Parijs) Frédéric Joliot-Curie Uit de Oprechte Dingsdagse Haerlem.se Courant van 15 Augusti 1758

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 3