Son filtre est si pur kerko SCHOOLKLEDING, Grote Prijzen van Amsterdam voor sprinter Gaignard en stayer Depaepe Strijd om nationale tennistitels gevorderd tot halve finales Nederlander Derksen nog niet in vorm Van Eysden schakelde Van Meegeren uit 7 ESPRESSO Australische zwemsters oppermachtig in Berlijn Ronde voor profs in Noordwijkerhout Wagtmans, Wierstra en Koch naar Parijs Olafsson in Bad Portoroz nu naast Petrosian FILTRA Schorsing van Rose thans officieel RCH verloor verdiend van Blauw Wit Storm vogels-V elox gaat niet door Wijziging in beker programma voor komend weekeinde ^Honkbal Het honkbalprogramma GRETHA DE BRUYN Atletiek Belg Roger Moens voor anderhalf jaar geschorst VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1958 De kleine Franse kampioen Roger Gaignard won donderdagavond bij verrassing de Grote Sprintersprjjs van Amsterdam. Een prettige verrassing overigens, wanti Gaignard behoort tot de jongere garde, die ai 7,0 lang op zich heeft laten wachten, jy'u moet men onmiddellijk daarbij in aanmerking nemen dat de Italiaan Maspes, die door zijn val op de Vigorellibaan een t\jd uitgeschakeld is, onvoldoende vervangen werd door zijn landgenoot Ghella en bovendien dat Jan Derksen de gevolgen van zjjn va| in Bielefeld ook nog niet helemaal te boven schijnt te zijn. Dat Derksen in de finale, toen Gaignard uit derde positie voor de marathontribune onderlangs schoot, het wiel van de Belgische kampioen Debakker bleef houden, zou hem, ware hij in vorm geweest, beslist niet zjjn overkomen. Of hij dan Gaignard verslagen zou hebben, is echter ook nog een grote vraag. Want de Fransman reed in deze finalerit de laatste 200 meter in 11,6 sec., een tjjd die sinds lang niet in het Olympisch stadion gemaakt is. Niet minder verrassend was ook dat Jan Derksen er zelfs niet in slaagde Debakker van de tweede plaats te verdringen. Gaignard kreeg dus uit handen van de Amster damse wethouder mr. G. van 't Huil de bloemen en de sjerp in hoofdstedelijke kleuren, die bij de geldprijs behoren. In de series had Derksen met gemak ge wonnen van de Deen Lykke, had Gaignard onze landgenoot Schotman teruggewezen ell wonnen Potzernheim en Debakker respectievelijk van Ghella»en Plattner. Dat de Zwitser er niet in slaagde zich via de herkansingsrit in de halve finales te rijden, was sensationeel. Die herkansingsrit bracht hoop in de Nederlandse harten, want Schotman gooide zijn wiel tien cen timeter eerder dan Ghella over de eind streep. In de halve finales versloeg Derksen, uit tweede positie komend, Ghella en Potzern heim en gaf Gaignard met een tijd van j2 sec. over de laatste 200 meter al een voor proefje van wat hij in de finale zou gaan vertonen. De derde finalist werd Debak ker, dank zij een huzarenstukje in de tweede herkansingsrit. Terwijl Schotman, Ghella en Potzernheim elkaar nauwlettend Depaepe zaten te begluren spurtte de Belg in de eerste bocht plotseling weg en nam dertig meter voorspring, die hij tot op de streep kon handhaven. De wereldkampioen Pol Depaepe heeft evenals in 1957 beslag gelegd op de Grote Prijs van Amsterdam voor stayers. De Belg reed een uiterst bekeken rit en bemoeide zich pas in de laatste tien minuten met de strijd om de eerste plaats, die tot dan toe vast in handen van Martin Wierstra was geweest. Wierstra had in de eerste vijftig minu ten geen enkele aanval moeten doorstaan en was zelf, van kop vertrokken, als een razende Roeland rond gesneld. Maar de Amsterdammer beging de domheid om te trachten Wout Wagtmans, die in de 43ste minuut zijn lap had teruggenomen, op nieuw op een ronde te zetten. Wagtmar.s verweerde zich heftig en sloeg de aanval van Wierstra af. Dit was het sein voor gangmaker Van den Bosch om Depaepe in de voorste gelederen te brengen. De ge hele wedstrijd had Van den Bosch zijn strijdmakker rustig mee laten draaien, er wel voor zorgend dat hij niet door de on stuimige Wierstra onder de voet werd ge lopen. Dat Depaepe door deze tacciek krachten had kunnen sparen bleek wel .n de laatste tien minuten. Want toen hij zijn aanval op Wierstra inzette boog de Amsterdammer al heel spoedig het hoofd en daarna moest zelfs Wout Wagtmans nog met lede ogen toe zien, dat de Belg hem passeerde. Dit wa ren de weinige hoogtepunten uit deze vrij saaie stayersrit, waarin noch de Franse kampioen Bouvard noch de Duitse titel houder Jakobi iets had kunnen presteren. Beiden liepen in de eerste helft van de wedstrijd al drie ronden achterstand op en speelden verder geen rol meer. Het zelfde gebeurde met Pronk, die voor de laatste maal zijn kandidatuur voor een afvaardiging naar de wereldkampioen schappen stelde, maar Pronk was al na vijf minuten door Wierstra gelapt en toen Advertentie Met 3 espresso shirts bent u pas goed uit*\ Sneeuwwit en parelgrijs Ondanks de slechte, weersomstandighe den waren donderdagavond ruim 4500 toe schouwers naar het Olympisch Stadion in Berlijn gekomen om de Australische zwemsters aan het werk te zien. De meis jes uit het vijfde werelddeel toonden zich veel te sterk voor de Duitse vertegen woordigsters. Op de 100 meter vrije slag waren de eerste drie plaatsen voor de Australische zwemsters. Dawn Fraser finishte, na een tussentijd van 28,7 sec. in 1 min. 1.3 sec. een tijd) die slechts 0.1 seconde boven haar in Schiedam gezwommen wereldrecord ligt. Alva Colquhoun en San Morgan werden, tweede en derde in 1.03.5 en 1.05.2. Voor die tweede Australische zege zorgde de vlfnderslagzwemster Beverley Bain- bridge.'Zij won in 1 min. 17,2 sec. De vele toeschouwers konden ook jui chen voor een uitstekende Duitse presta- jtie. De uitgeweken Oost-Duitser Elans 'Zierold verbeterde het Duitse record op de 800 meter vrije slag met een tijd van 9 min. 52,1 sec. Hij bleef daarmee 0,3 sec. onder de recordtijd van 9.52.4, die hij in Maagdenburg maakte. De Australische meisjes behaalden ver der nog overwinningen op de 100 meter schoolslag, de 100 meter rugslag en de 400 meter vrije slag. Barbara Evans was het snelste op de schoolslag. Zij finishte in 1.24.4 voor de Duitse Hannelore Schoe- nau (1..26.9). Groter was het verschil bij de 100 meter rugslag. Anne Nelson won in 1.15.2 gevolgd door haar landgenote Ger- .gaynia Beckett in 1.21.8. De 400 meter vrije slag werd een Austra lisch onderonsje. ïlsa Konrads zegevierde in 5.01.4 voor Dawn Fraser (5.04.1) en Lorraine Crapp (5.10.9). Vanavond wordt op het terrein van de St. Bavostichting in Noordwijkerhout een wielerronde voor beroepsrenners gehouden, waaraan wordt deelgenomen door de Nederlandse Tour de France-renners: Wim cn Piet van Est, Gerrit Voorting, Piet Damen, Mart. v. d. Borgh, Jaap Kersten, Piet de Jongh en de nieuwe landskampioen Jef Lahaye. Andere gecontracteerde renners zijn on der andere de plaatselijke favoriet Arie van Wetten en de Haarlemmer Adrie Voor ting. De start is om zes uur. Zondag 17 augustus houdt de Haarlemse wielerclub „De Kampioen" voor zijn A- en B-klassers in het „Van der Aartsportpark weer een koppelwedstrijd. Start tien uur. Vooraf bestaat er voor de C-klassers ge legenheid om een aanval te doen op het sportparkrecord over één ronde met staan de start. Momenteel is H. Peters nog record houder met een tijd van 1 min. en 46.8 sec. De onlangs afgetreden voorzitter, de heer J. Engel, heeft voor de C-klasser die aan het eind van het seizoen de snelste blijkt te zijn, een beker beschikbaar gesteld. Het seizoen wordt door „De Kampioen' besloten op zondag 26 oktober met de strijd om de „Veenhof-Staphorst"-beker. De Franse sprinter Gaignard (links) won in het Olympische stadion de Grote Prijs van Amsterdam voor De bakker (België) en Derksen (Nederland) hij daarna enige malen met motordefecten te kampen kreeg en ook van fiets moest verwisselen, groeide zijn achterstand ge stadig. De uitslag van de Grote Prijs van Air - sterdam voor stayers een uurswedstrijd luidt: 1. Depaepe (België) achter Van den Bosch 80 km 680 m.; 2. Wierstra (Ned.) achter Wiersma op 175 m.; 3. Koch (Ned achter Merkens op 300 m.; 4. Wagtmans (Ned.) achter De Graaf op 700 m.; 5. Vrees wijk (Ned.) achter Van der Stuyft op 875 m.; 6. Böu'Vard (Frankrijk) achter 'Loren- zetti op 4 ronden: 7. Jakobi (Duitsland) achter Schindler op 7 ronden; 8. Pronk (Ned.) achter Van Roey op 13 ronden. Byprogramma In het bijprogramma kwamen eveneens de Nederlandse afgevaardigden voor de wereldkampioenschappen in de baan. Vcor de beste race zoi-gden de amateurachter volgers Iiarry Moolenijzer en Jan Buis. Kampioen Moolenijzer liep al in de eerste ronde een achterstand van ongeveer tien meter op, maar knokte om gelijk te komen. Dat gelukte hem bijna halverwege de race Opnieuw liep Buis toen uit en met een voorsprong van vijf meter ging hij de laat ste ronde in. Moolenijzer spurtte fel, maar slaagde er niet meer in Buis te verslaan. Bij de amateursprinters won de Neder landse kampioen Joop Captein, twee van de drie ritten, terwijl hij in de derde rit op de tweede plaats achter zijn grootste concurrent Gerritsen eindigde. Captein mocht dus de ereronde rijden. De Nederlandse achtervolgingskampioen Peter Post behoefde zich in het geheel niet in te spannen (6 min. 32.2 sec.) om meT ruim 100 meter verschil Daan de Groot (6 min. 44,4 sec.) te verslaan. Na afloop van de Grote Prijs van Am sterdam voor stayers heeft de sportcom- missie van de K.N.W.U. bekendgemaakt dat de volgende drie stayers afgevaar digd zullen worden naar de wereldkam pioenschappen in Parijs, die van 2 tot en met 7 september worden gehouden: De Nederlandse kampioen Wout Wagtmans achter De Graaf, Martin Wierstra ach ter Wiersma, Nobert Koch achter Mer kens. Donderdagavond werden in het inter zonale schaaktoernooi dat in Bad Portoroz wordt gehouden de afgebroken partijen uit de vijfde en zesde ronde uitgespeeld. De uitslagen waren: Vijfde ronde: Bronstein- Benkoe opnieuw afgebroken, Panno-Gligo- ric 0-1, Sherwin-Pachman 0-1. Zesde ron de: Pachman-De Greiff 1-0, Gligoric- Olafsson 0-1, Neikirch-Panno remise, Fischer-Bronstein remise, Benkoe-Aver- bach 1-0. Na de zesde ronde luidt de stand: 1 en 2 Petrosian (Rusland) en Olafsson (IJsland) beiden 4l/a pnt., 3, 4 en 5 Tal, Averbach (beiden Rusland) en Lansen (Denemarken) allen 4 pnt., 6. Benkoe (Hongarije) 3>/s puit. en 1 afgebr. partij (uit 5 partijen), 7, 8, 9 en 10 Gligonc, Matanovic (beiden Joegoslavië), Pachman Tsjechoslowakije) en Sanguinetti (Argen tinië) allen 3'/a pnt., 11. Bronstein (Rus land) 3 pnt. en 1 afgebr. partij, 12 Panno (Argentinië) 3 pnt., 13 en 14 Szabo (Hon garije) en Fischer (USA) beiden 2'/ï pnt. (uit 5 partijen), 15 Filip (Tsjeohoslowa- kije) 2'/? pnt., 16 Cardoso (Filippijnen) 2 pnt., 17. Rossetto (Argentinië) l1/» pwt. (uit 5 partijen), 18 Neikdrch (Bulgarije) V/, pnt., 19 Sherwin (USA) 1 pnt. (uit 5 partijen), 20 De Greiff (Columbia) V- pnt. uit 5 partijen), 21 Furster (Canada) >/j pnt. Twee geplaatste speelsters hebben de halve linalcs dames enkelspel van de wed strijden om de nationale tennistitels be reikt. Fcnri.V de Soet—Ten Ïïbscli won cloor zeer sterk spel van Jetty Wienese in twee sets (6—3, 8—6) en titelhoudster mevr. Rouwenhorst had weinig moeite met Fran- cien Ferir (7—5, 6—1. Voor Ilenriette Rui nen is ook deze vierde wedstrijddag zeer goed verlopen. Voor de tweede maal zette zij een geplaatste speelster aan de kant. Ditmaal werd Cecile Grosveld haar slacht offer (6—2, 0—6, 6—4). In de halve eind strijden zal Henriette Ruinen uitkomen tegen mcj. T. Sauter, die met 63, 108 Joyce Marinkelle uitschakelde. Van Gasselt. heeft zich evenals vorig jaar in de halve finales van het heren enkel spel geplaatst. En dit gebeurde na een saai baseline-duel met Karamoy. Laastgenoem- de heeft zijn nederlaag volkomen aan zich zelf te wijten. Hij bepaalde zich tot de ver dediging, waarmede hij precies in de kaart van de zeer constante Van Gasselt speelde. En zo heeft hij gedurende de gehele partij aan zijn eigen val gewerkt. Wim Maris heeft slechts drie sets nodig gehad om Bitter van zich af te houden 62, 62, 60) en ook Goris stuurde Marre na drie straight sets (6—3, 6—0, 6—3) van de baan. Meer tijd heeft de ontmoeting tussen Van Eysden en Van Meegeren gevergd. Van Meegeren won de eerste set met 62 en zonder een tegenpunt te scoren verloor hij de tweede (6—0). Daarna ging de strijd ge lijk op, doch Van Eysden, die iets meer controle op zijn slagen had, won (75). Vreemd is de vierde en tevens laatste set verlopen. Met 52 kwam Van Eysden voor te staan. Daarna lukte hem niets meer en volkomen gedemoraliseerd maakte hij fout na fout. Tot 54 liep Van Meegeren in. Van Eysden won tenslotte door blunders van zijn tegenstanders met 64. Dubbelspelen De finalisten voor het heren- en dames dubbelspel zijn reeds bekend. Het kam- pioenspaar mevr. M. Petersmevr. B. Thung zegevierde in de halve finales over Henriëtte Ruinen en Henny van Rijn en Fenny de Soet, die samen met Fredy Ma rinkelle een paar vormt, won van Francien Ferir en mej. M. Fikenscher. De overwin ning van Fenny de Soet en Fredy Marin kelle is echter niet zonder moeilijkheden tot stand gekomen. Zij namen de eerste set met 6—2 dank zij uitstekend netspel van Fenny de Soet. Vermoeidheid was de Advertentie oorzaak van een lang durende tweede set. Bovendien raakte Francien Ferir op dreef Zij vond voortdurend openingen en strafte elke fout ontmiddellijk af. Het werd 119 voor Francien en haar partner. In de derde set ging de strijd aanvankelijk gelijk op totdat Fenny de Soet zich herstelde. Met prachtig spel en goed gesteund door Fredy Marinkelle werd de beslissende set met 64 gewonnen. Voor Goris en Karamoy is het pad naai de finale over rozen gegaan. Ditmaal speelde Karamoy tegen Bitter en Van Gas selt met behulp van Goris zijn eigen spel. Succes bleef niet uit. 60, 60, 64 wa ren de cijfers waarmede de tegenstanders werden verslagen. Tenslotte wonnen Willem Maris en Hans van de Weg niet zonder inspanning met 63, 64, 86 van het paar Van Eysden— Van Meegeren. De uitslagen luiden: Dames enkelspel, kwart finales: mej. T. Sau ter versl. mej. Y. Marinkelle 6 3, 103; mej. H. Fenny de Soet Ruinen versl. mej. C. Grosveld 6—2. 06. 6—4: mevr. F. de Soet versl. mej. J. Wienese 63 86; mevr. F. Rouwenhorst versl. mej. F. Ferir 7—5, 6—1. Heren enkelspel, kwart finales: Van Gasselt versl. Karamoy 62, 60. 6—4: Willem Maris versl. Bitter 62, 6—2, 6—0; Van Eysden versl. Van Meegeren 26, 60. 7—5, 64; Goris versl. Marre 6—3, 6—0. 6—3. Dames dubbelspel, halve finales: mevr. M. Pe ters en mevr. B. Thung versl. mej. H. Ruinen en mej. H. van Rijn 63, 6—4; mevr. F. de Soet en mej. F. Marinkelle versl. mej. F. Ferir en mej. M. 'Fikenscher 6-2, 9—11, 6—4. Heren dubbelspel, halve finales: Goris en Ka ramoy versl. Bitter en Van Gasselt 60, 60. 64; Willem Maris en Hans van de Weg versl. van Eysden en Van Meegeren 6—3, 6—4, 86. Donderdag heeft de Australische tennis speler Mervyn Rose officieel bericht ont vangen van de Australische lawntennis- bond, dat hij geschorst is en dat hij daar om niet kan deelnemen aan de Beierse tenniskampioenschappen. Rose verklaarde dat hij een telegram van het secretariaat van de internationale lawntennis-federatie in Londen had ont vangen, waarin hij het bevel kreeg zich terug te trekken uit de kampioenschappen. VAN STEENBERGEN. Wereldkampioen Rik van Steenbergen heeft woesdag, bij het Belgische Ardennen-plaatsje Arlon weer eens een overwinning behaald. Hij reed de 72 km in 1 uur 48 minuten en 12 seconden en versloeg in de eindsprint de Luxemburger Ernzer. Gaul werd evenals Darrigade, Planckaert, Bolzan en Geminia- Advertentie RCH heeft het nieuwe voetbalseizoen geopend met een vriendschappelijke wed strijd tegen Blauw Wit welke donderdag avond voor een matig bezet Heemsteeds Sportpark werd gespeeld. De Racing ver loor met drieeen nadat de rust met dub- belblank was ingegaan. De Racing kwam met vrijwel dezelfde opstelling als in de laatste wedstrijden van hel vorige seizoen maar had Van der Lippe niet in de gele deren door de militaire dienst. Mul speelde bij Blauw Wit linksbinnen terwijl doel man Van der Voort vervangen was door Eyssens. In de eerste helft kon RCH het tempo goed bijhouden en was het over het alge meen een vrij gelijkopgaande strijd. Veel goeds valt er echter nog niet te vertellen van de verrichtingen. Wel werd er aan RCH-zijde soms aardig gecombineerd maai de voorhoede toonde zich op het beslissen de ogenblik niet doortastend genoeg. Bo vendien hadden Nanai en Kruyer met en kele schoten niet veel geluk zodat doelpun ten tot de vrome wensen bleven behoren. Ook Blauw Wit combineerde soms aardig maar ook hier was de voorhoede, waarin de Surinamer Sparendam als linksbuiten opereerde maar op deze plaats geen groot se dingen deed, niet in staat de aanvallen met een doelpunt af te ronden. Tot aan de rust hielden de partijen elkaar dus goed in evenwicht en de nulnul score was dan ook volkomen overeenkomstig het strijd- beeld. Na de pauze echter verhoogde Blauw Wit onmiddellijk het tempo en dit kreeg fu neste gevolgen voor de Racing. Reeds na drie minuten kopte Koers een vrije schop van Mulder keurig langs RCH's doelman (01) maar direct daarop konden we bijna de gelijkmaker noteren. Een schitterend schot van Nanai werd evenwel even fraai door doelman Koper van Blauw Wit ge stopt. Door het hogere tempo kreeg Blauw Wit onbetwist een veldoverwicht dat spoedig resulteerde in een tweede doel punt, ditmaal fraai door Mul gescoord en voordat de tweede helft twintig minuten oud was had Mulder de stkhd op nul—drie gebracht. Hierna blies Blauw Wit even stoom af en kon Nanai, na fraai solowerk van Kruyer, de achterstand tot ééndrie verkleinen, maar de kans om de spanning helemaal te doen terugkeren liet de Hon gaarse midvoor ongebruikt toen hij een strafschop miste. Het bleef dus ééndrie en dat was naar onze mening de beste uit slag van deze weliswaar niet onaardige maar zeker niet hoogstaande partij voet bal. De vriendschappelijke ontmoeting tus sen Stormvogels en Velox, welke 24 augus tus op „Schoonenberg" zou gespeeld worden, gaat niet door, omdat op die dag voor de Utrechtse club een competitie wedstrijd tegen Wilhelmina uit 's-Her- togenbosch is vastgesteld. In het programma om de KNVB-beker waarvan zondag de eerste ronde wordt gespeeld zijn enkele wijzigingen gekomen. De wedstrijd HFCEHS heeft plaats op zaterdagavond 5 uur in het Heemsteed- se Sportpark, De KennemersOnze Ge zellen wordt zondagavond om 6 uur ge speeld, VelsenHoofddorpse Boys begint om half zeven zondagavond, Terrasvo gelsSchoten wordt reeds zaterdagavond gespeeld op het terrein van Openbare Wer ken aan de Slaperdijk, VVBDCG begint zaterdagavond om zes uur, terwijl de wed strijd BloemendaalZeemeeuwen zondag avond om half zeven in Zandvoort wordt gespeeld. De wedstrijden DEM— THB en Geel WitBeverwijk zijn omgezet en worden dus gespeeld op het terrein van de bezoekende clubs. Op zondagmiddag, worden gespeeld RipperdaDIO aan de Schalkwijkerweg, Wijk aan ZeeWater loo, ETOHBC, Blauw ZwartHillegom en ConcordiaLFC. Zoals bekend wordt bij een gelijkspel de wedstrijd verlengd met ten hoogste vier maal 7'/ï minuut. Zodra echter een doel punt wordt gescoord is de wedstrijd ten einde. Bij 'n gelijkspel na verlenging wor den er strafschoppen genomen. Zaterdagmiddag heeft er op het EDO- terrein een zeer belangrijke honkbalwed strijd plaats. EDO kan de zeer goede kans op de titel vergroten door een overwinning op O VVO. Maar ook de Amsterdammers hebben nog reële kansen, zodat het een spannende strijd zal worden. Wij hebben OVVO de laatste weken enige malen aan het werk gezien en zijn er van overtuigd, dat een fel spelend EDO winstkansen heeft. HHC moet naar De Volewijckers, die voor haar laatste kans speelt. Als HHC geconcentreerd speelt, is een Haarlemse overwinning verzekerd, een overwinning waarmee Schoten ten zeerste gebaat zal zijn. Schoten speelt zondag thuis tegen VVGA en door een zege zijn de Haarlem mers vrij van degradatie-gevaar. Of het zover zal komen, hangt af van de werp- prestaties van Keulemans. Voor de eerste klasse is zondag een zeer belangrijke wedstrijd vastgesteld. HCK ontvangt op het Bloemendaalveld leider Ajax. De eerste wedstrijd leverde een 32 zege op voor de Amsterdammers. HCK, dat nog een klein kansje heeft op de titel, zorgde de vorige week voor een grote verrassing door het sterke UW te verslaan. Ook dit weekeinde zien we winstkansen voor de Kinheimers. TYBB ontmoet WVHEDW in Amsterdam en is bij voorbaat kansloos. O verganksklasse A: SC HaarlemSpar ta 2; ThorRooswijk. Overgangskalssc B: SVVSchoten 2. Tweede klasse B: BloemendaalSC Haarlem 2; EDO 2—HHC 2. Rayon Haarlem. Derde klasse A: RCH 2—EHS 2; DSB—EDO 3. Derde klasse B: Rood Wit 2DIO. Vierde klasse A: Bloemendaal 2DSS 3. Vierde klasse C: Geel WitRooswijk 3. Plet honkbalprogramma voor het ko mende weekeinde luidt: Zaterdag 16 augustus. Hoofdklasse: EDO —OVVO (16 uur); De VolewijckersHHC (16 uur). Overgangsklasse A: TIW 2RCH. Overgangsklasse B: The Catchers— TIW: HFC HaarlemDEC; Neptunus OVVO 2. Tweede klasse A: AnimoQuick; De Spartaan 2—ABC 2; VVGA 2—DSS. Tweede klasse B: TPIB—HCK 2; Kenne- merland 2-Rood Wit. Rayon Haarlem. Derde klasse A: TYBB 2Halfweg. Zondag 17 augustus. Hoofdklasse: Scho ten—VVGA (14.30 uur). Eerste klasse: HCK—Ajax (14.30 uur); WVHEDW—TYBB (14 uur). Advertentie voor Lycea, H.B.S. en alle andere scholen. SHIRTS en BROEKJES, kleurecht. HOCKEY- en VOETBALSCHOENEN vanaf 10.50 HOCKEYSTICKS vanaf 6.50 SPORTM AG AZIJN Twijnderslaan 7, Haarlem, Tel. 15-1-16 100% SERVICE De Belg Roger Moens, wereldrecord houder op de 800 meter, is door zijn club „Racing" uit Brussel voor anderhalf jaar geschorst. De vereniging gaf voor deze straf de verklaring, dat Moens zich zon der geldige reden had teruggetrokken uit individuele- en clubwedstrijden en dat hij onjuiste verklaringen tegenover de pers had afgelegd. Moens heeft vijf dagen de tijd om be roep tegen de uitspraak aan te tekenen. In het komende anderhalf jaar zal de Bel gische atleet wel in interlandwedstrijden mogen uitkomen, indien hij door de Bel gische atletïekbond wordt geselecteerd. Onlangs werd Moens reeds voor een maand door de bond geschorst voor het niet deelnemen aan de atletiekwedstrijd Frankrijk-België. Deze foto toont beide zijden van de in Zweden geslagen medaille, bestemd voor de winnaars van de diverse nummers op de Europese atletiekkampioenschappen, welke van 19 tot 24 augxistus in Stockholm zullen worden gehouden. De medaille is ontworpen door de Zweedse tekenaar Abbe Johnson. Links de voorzijde met een uitbeelding van de hardlopers van beeldhouwer Carl Eld. Rechts de keerzijde: In het midden een hand met een discus, 't embleem van de Zweedse Atletiek Unie.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 7