Sóttibfz A. J. M. Angenent - „niet politiek" - na bijna twintig jaar uit de raad „Gaasterland" ramt de buiten-ebdeur van de IJmuidense Middensluis HET IS VERBODEN! Manusjes-van-alles Bromfiets haalt in Wethouderschap van „zes maanden' •werd periode van dertien jaar Geringe vertraging Kleurenfoto's gevraagd ZEVEN DAGEN IN EN OM HAARLEM POLIO I^rouueI) 9 weer of geen weer melk Burgerlijke stand van Haarlem Bromfietser bij aanrijding ernstig gewond Auto van Bennebroeker sloeg op hol DE ZACHTE FILTERSIGARET DIE SMAAKT! Alle scheepvaart via de Noordersluis Bewegingsinrichting van de deur geheel ontzet Selectiewedstrijden van Verenigd Haarlems Schaakgenootschap Politie herenigt Frans toeristengezin VRIJDAG 15 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT IP SEPTEMBER zal men achter de groene tafel van Burgemeester en Wet- houders en in de Haarlemse gemeente raad een bekend gezicht gaan missen: wet houder A. J. M. Angenent zal in de nieuwe raad niet meer verschijnen. En daarmee verdwijnt dan uit het Haarlemse politieke leven een man, die er de laatste negentien jaren een vooraanstaande plaats in heeft ingenomen, en die eigenlijk, van de poli- Hek. niet. veel moet hebben. Want: de heer Angenent was voor alles vakverenigings man. En eigenlijk gaat ook nu, naast zijn drukke werkzaamheden als wethouder, zijn hart nog steeds uit naar de Katholieke Arbeidsbeweging, afdeling Haarlem, waar van hij voorzitter is. Van jongs af aan is hij al in het vereni gingsleven werkzaam. Reeds op 24-jarige leeftijd - hij is in 1893 in Tilburg geboren - was hij in Hoorn als typograaf voorzitter van de plaatselijke afdeling van de toen malige Rooms-katholieke Volksbond, se cretaris van de R.-K. Grafische Bond en had hij zitting in vele gemeentelijke com missies. Sindsdien is hij het r.-k. organi- satieleven trouw geweest- Na in 1919 en 1921 de diploma's Sociale economie en sociologie van het centraal bureau voor de Katholieke Sociale Actie te hebben behaald werd de heer Angenent in 1921 gesala rieerd bestuurder van de Nederlandse Rooms-katholieke Volksbond in het bis dom Haarlem. Hij heeft achtereenvolgens gewöond in Leiden, Amsterdam en Haar lem. In de laatste stad was het, dat hem in 1939 verzocht werd zich voor de toen malige r.-k. Staatspartij kandidaat te stel len voor de gemeenteraad. Hij voelde zich in het geheel niet tot de politiek aange trokken, en heeft zich lang moeten bera den. of hij het al dan niet zou doen. De overweging, dat zijn partij hem dringend nodig had, gaf de doorslag en toen hij in de raad werd gekozen werd hij onmiddel lijk voorzitter van zijn fractie. Later werd nog eens eenzelfde moeilijke beslissing van hem gevraagd. Dat was ongeveer een half jaar voor het einde van de oorlog, toen hij door een aantal vooraanstaande politieke figuren voor beraad werd uit genodigd. De latere burgemeester van Haarlem, de heer M. A. Reinalda, vroeg hem toen of hij als adviseur van de burge meester zou willen optreden. De heer An genent aarzelde eerst en vroeg voor hoe lang dat zou moeten zijn. „Voor hoogstens een half jaar" antwoordde de heer Rei nalda. Dat gaf de doorslag, maar het halve jaar is uitgegroeid tot een periode van meer dan dertien jaar. Want in juli 1945 ,verd hij benoemd tot wethouder en dat is hij sindsdien gebleven. Eerst v;/ Open bare Werken en Volkshuisvesting en sinds 1953 van Sociale Zaken en Werkgelegen heid. sociaal voorlichtingsbureau, energie bedrijf. waterbedrijf, reiniging, slachthuis, 'haven, en marktwezen, hout, plantsoenen en begraafplaatsen en agrarische zaken. Een hele mondvol, die de heer Angenent soms meer dan voldoende drukte bezorgt. v |J J u Toch heeft hij het werk,' dat aan zijn portefeuilles verbonden' 'is, steeds graag gedaan. „Zolang je voelt, dat je werk je de mogelijkheid geeft iets voor de burgers van een stad te doen, blijft het je volle bevrediging gevenv aldus de wethouder, die een warm sociaal gevoel heeft. Wel wenste hij soms, vooral de laatste tijd, dat het allemaal wat minder zou worden, want zijn gezondheid leed onder de spanning, die het medebesturen van een grote stad veroorzaakte. Op veel dingen, die onder zijn wethouderschap tot stand gebracht zijn kijkt hij nog steeds met genoegen te rug. Van alle werk is hem dat voor hout en plantsoenen en voor sociale zaken het liefst. Veel bemoeienis heeft de heer An genent gehad met de totstandkoming van het Mendelcollege. de r.-k. huishoudschool, het r.-k. gedeelte van de begraafplaats aan de Vergierdeweg, de reorganisatie van de omgeving van het Huis te Zaanen met het park te Zaanen, de kinderboerderij in de Noorderhout. de aanleg van het Juliana- park en het Wilhelminapark, de weder opbouw van de Gravestenenbrug, de bouw van Delftweide. het eerste moderne be iaardentehuis, en de doortrekking van de Delftlaan. Een hele waslijst en als de heer Angenent erop terugziet, weet hij. dat zijn beslissing indertijd om het verenisines- lèven te verwisselen voor dat van stads bestuurder een juiste is geweest. I-Tii is echter nooit geheel uit het verenigings leven gestapt: zoals gezegd is hij nog steeds voorzitter van de afdeling Haarlem van de K.A.B.. die hij heeft zien groeien van 2300 leden voor de oorlog tot meer dan 5000 nu. Bij het diamanten feest van de af deling in 1949 werd de heer Angenent be giftigd met de pauselijke onderscheiding Advertentie w»er vi yvvn Die lekkere melk is morgen, maar ook overmorgen nog goed BEVALLEN van een zoon 13 aug: M. A. A. C. E. Hartendorp-Spaapen; J. C. Icke-Verkerk; 14 aug.:L. Moorman-Weber; A. Lagerweij-van Rotterdam; M. A- A. Huijsmans-Neeryens. BEVALLEN van een dochter: 13 aug.. A". M. Lamboo-Jukes; D. A. van den Berg- de Lange; C. C. A. Garsten-Sep; 14 aug-. M. A. Picavet-Oud; C. Overdam- Kupurus. OVERLEDEN: 13 aug.: C. A. M. van der Erf-Bos, 76 j., Kamperlaan; R. Floor, 81 j., Gasthuisvest; C. Briejer, 43 j., Maerten van Heemskerkstraat; P. L. J. Oreille, 68 L Rijksstraatweg; H. Roggeveen, 73 j., Aelbertsbergstraat; 14 aug.: A. Siewert- sen-Groot, 75 j., Burg. Rampstraat. ONDERTROUWD: 14 aug.: J. J. Peter sen en E. Beuning'; J. F. de Clercq en H. Kwant. GEHUWD: 14 aug.: L. Manciucca en W. A. Vos; A. G. de Zwart en C- E. Heijer- ■nan; A. Huijboom en A. E. Bos; N. J. de Wolff en C. E. Schol; P. M. de Jong en S. M. Soff; J. G. Zwiersen en J. Cohen Ter- vaert; B. Sparreboom en B. C- F. Kensen. „Pro Ecclesia et Pontifice", die hem door de bisschop van Haarlem, mgr. J. P. Hui- bers, werd overhandigd. Voorts is de heer Angenent bestuurslid en lid van zoveel organisaties en commissies, dat het te veel zou zijn ze alle op te noemen. Voor die functies, die hij uit hoofde van zijn wet houderschap bekleedt, zal hij bedanken- Er blijven er dan echter nog genoeg over om hem na september zeker niet „werke loos" te maken. Iets, dat hij zelf ook be paald niet wil. Maandagmiddag 1 september biedt het gemeentebestuur de heer Angenent een receptie aan in de ridderzaal van het stad huis, waar al zijn medewerkers afscheid van hem kunnen nemen. Donderdagmorgen om half twaalf kwa men op het Rollandsplein in Haarlem ter hoogte van de G. Schoolmeesterlaan een bestelauto en een bromfiets met elkaar in botsing. De 71-jarige bromfietser werd hierbij ernstig gewond. De bestelauto reed in westelijke rich ting op het Rollandsplein. De bromfietser kwam van de tegenovergestelde kant. Hij passeerde de vluchtheuvel aan de linker zijde en bleef op de linkerweghelft rijden. Vermoedelijk heeft hij getracht nog voor de bestelauto langs de G. Schoolmeester laan in te zwenken. Hij botste echter te gen de bestelauto en kwam te vallen. De bromfietser kreeg een grote wond aan het achterhoofd en vermoedelijk een hersen schudding. Per ambulance werd hij naar het Marinehospitaal overgebracht, alwaar hij werd opgenomen. De bromfiets werd geheel vernield. De politie verzoekt even tuele getuigen zich met de inspecteur van dienst in verbinding te stellen. Terwijl een automobilist uit Bennebroek rustig in het centrum van Rotterdam met zijn vrouw zat te lunchen, is zijn op het Bulgersteyn geparkeerde auto op hol ge slagen. Voorbijgangers zagen plotseling het niet alledaagse tafereel van een rijdende auto zonder chauffeur. De op de rechter helft van de straat geparkeerde auto maak te een rit van ongeveer tien meter naar de andere straatkant, reed daar het trot toir op en botste tegen een hekje van de tuin van het Erasmushuis. De schade bleef beperkt tot een enkele deuk en een enigs zins ontwricht hek. De bestuurder was uiteraard zeer verbaasd zijn auto daar te zien. Hij had, naar zijn zeggen, de auto weliswaar niet op de rem, maar wel op de eerste versnelling gezet. Advertentie Degrëes and diplomas apart (Her interests are mainly in art), The judges are wise To award her the prize, They can see by hér Mink that she's smart! RIJKSWATERSTAAT en de Rijkselektriciteitsdienst te IJmuiden werden gister avond omstreeks half acht in allerijl gealarmeerd. In de Middensluis had het van Amsterdam komende Nederlandse motorvrachtschip „Gaasterland", dat 4375 ton meet, de buiten-ebdeur van de sluis geramd. Daar de bewegingsinrichting van de deur volledig was ontzet slaagde men er niet in de deuren weer te openen. Er moesten snijbranders en een bok aan te pas komen om de duwpers van de noordelijke deur te verwijderen, zodat het mogelijk werd met behulp van de sleepboot „Junior" van n.v. Wijsmuller de sluis te openen en de deur tegen de sluiskade te drukken. De „Gaasterland" mocht omstreeks elf uur de sluis verlaten. Intussen was alle binnen komende en uitgaande scheepvaart via de Noordersluis geleid. Verschrikt hebben het sluispersoneel, de vletterlieden en enige belangstellenden meest toeristen om kwart over zeven bij het westelijke gedeelte van de Midden sluis opgekeken, toen de „Gaasterland" bij het binnenkomen in de sluis niet tot stilstand bleek te komen. Het schip schoof steeds verder door naar de buiten- ebdeuren en ten slotte moet een ieder wel tot de slotsom komen, dat hier een aan varing zou volgen. En die volgde. Langzaam drukte de boeg van de „Gaas terland" zich in het staal van de uitzetarm van de duwpers en de bovenrand van de sluisdeur. De gehele bewegingsinrichting van de noordelijke deur werd verwron gen. De sluisdeur werd slechts licht be schadigd, daar de boeg alleen het hek werk indeukte. Duw-arm afgebrand Nadat de „Gaasterland" (van de Ko ninklijke Hollandse Lloyd) enige slagen achteruit had gegeven en was losgekomen van de sluisdeur, werd het schip afgemeerd in de sluis. Omtrent de oorzaak van het niet tijdig stoppen van de „Gaasterland" is nog niets bekend. Het sluispersoneel moest na het onderzoek tot de conclusie komen, dat er met de noordelijke buiten- ebdeur niet meer te werken was. Intussen was het hoger personeel van Rijkswater staat te IJmuiden van de toe.stand op de hoogte gesteld om een nader onderzoek in te stellen. Besloten werd om metdé grootst mogelijke spoed de arm van de duwpers af te branden en. weg te nemen in de takels van een bok. Terwijl sleepboten van Wijsmuller de bok naar de Middensluis brachten kwam personeel van de Rijkswaterstaat en de Rijkselektriciteitsdienst in actie om de be wegingsinrichting van de deur te demon teren en de arm hiervan af te branden. Tegen elf uur was men met dit werk ge reed en kon de bok er aan te pas komen om in het licht van de schijnwerpers van de „Gaasterland" de verwrongen duwarm weg te nemen. De havensleepboot „Junior" maakte zich vervolgens verdienstelijk door de sluisdeur tegen de kade te drukken. „Gaasterland" naar zee Hierna kreeg de „Gaasterland" via de omroepinstallatie opdracht om de sluis te verlaten. Het schip, dat op zijn verdere reis van de sluis naar de pieren assistentie van twee havensleepboten van Wijsmuller ver langde, heeft vervolgens haar reis naar Hamburg voortgezet. In de loop van de nacht is hard aange- i UW' -•: i I ffc- „Het is verboden op of aan de 'openbare weg of op er ven kwaadwillig huisbellen in beweging te brengen of te hebben of kwaadwillig op of tegen deuren, vensters, mu ren, heiningen of schuttingen te kloppen, te schoppen, te stoten of te bonzen". Aldus artikel 38 van de Algemene Politie Verorde ning van Haarlem, dat in hoofdzaak is gemaakt om de baldadigheid van de jeugd, en dan vooral van de jon gens, te kunnen bestraffen. Vooral in de vakanties dra ven namelijk de huisvrou wen talloze keren voor niets naar de voordeur om te kijken wie er zo luidruchtig gebeld heeft. Men ziet dan alleen tientallen meters verderop een paar jochies wat zenuwachtig weglopen. Er was weer eens belletje getrokken. Het plezier, dat men aan het overtreden van dit ar tikel beleeft lijkt gering, maar toch heeft elke jongen het vroeger gedaan. Ook de burgemeester, ook de wet houders. ook de politieagent. Amateurfotografen, die gevorderd zijn in de kleuren fotografie, kunnen binnen kort staaltjes var. hun kun nen inzenden aan de direc teur van de Stichting „Haar lems Bloei", Kruisstraat 9, Haarlem. De mogelijkheid bestaat dat enige kleuren foto's worden opgenomen in een-nieuwe folder voor stad en streek, die eind 1959 zal verschijnen voor de jaren 1960 eri 1961. Niet alleen Haarlemmers kunnen deze gelegenheid aangrijpen: het ligt namelijk in de bedoeling in de nieuwe folder eventueel ook kleu renfoto's van Bloemendaal, Heemstede, Velsen, IJmui den, Zandvoort, Hillegom, Aalsmeer en de Haarlem mermeer op te nemen. De inzending moet geschieden tussen 15 en 30 september. En daarom misschien loopt deze laatste bijna nooit hard achter een ondeugende jongen aan. Hij kijkt alleen een beetje bars en dat is in de meeste gevallen al genoeg om de boosdoeners op de vlucht te jagen. WIST U OVERIGENS, dat het aan personen beneden de leeftijd van zeventien jaren verboden is op de openbare weg of een voor het publiek toegankelijke plaats vuurwerk, buskruit of andere ontplofbare stoffen bij zich te hebben. (Artikel 39 AL „Kan er vanavond iemand komen om te serveren en af te wassen?" klinkt een stem door de telefoon bij de heer A. Hissink in de Marnix- straat 19 in Haarlem-nooid. Even later rinkelt de tele foon weer: „Ik zit met een moeilijkheid. Kunt u mis schien...." Sinds twee we ken worden dergelijke vra gen telefonisch aan de heer sn mevrouw Hissink ge steld. De vraag kan niet <.o moeilijk zijn, of er komt een antwoord op. Want de heer Hissink is als leider van de Eerste Haarlemse Hulpcen trale geen „nee-zegger". Hij verleent zijn diensten op alle mogelijke wijzen. Geen op dracht is hem te gek en g-=en uur komt hem ongelegen. Midden in de nacht staat hij opgewekt klaar. Op een tele fonisch verzoek komt hij aangesneld om in noodge vallen te helpen. Al een jaar lang liep de heer Hissink met de gedach te een „klusjesdienst" te gaan instellen. Geruime tijd werkt zo'n dienst in Am sterdam reeds met succes. De Haarlemmer heeft een tech nische opleiding gekregen, maar heeft ook als verpleger en buffetbediende gewerkt. Hii meende, dat in Haarlem aan 'n „klusjesman" dringend behoefte zou bestaan. „Ik zie enorm veel mogelijkheden voor zo'n hulpcentrale. Ik ben heel enthousiast, want ik zal me in dit werk kunnen uitleven. En daar gaat het mij om", vertelt de heer Hissink tussen een paar telefoongesprekken door. Alle mogelijke karweitjes wil hij opknappen. Uiteraard wil hij niet op het terrein van vaklieden komen; maar het gaat hem om technische hulp in noodgevallen. Voorts geeft hij alle gewenste in lichtingen. Klemt er een. deur, is er een huisknecht of een baby-sit, een verzorger voor de huisdieren of en bewaker nodig, de hulpcen trale zorgt ervoor. Waait er 's nachts een ruit in, moet overdag een kind naar een internaat worden gebracht, een paar boodschappen ge daan of het water in het aquarium worden ververst dan staat de heer Hissink klaar. Ook om als vierde man bij het bridgen in te vallen, of om als veertiende man een gezelschap aan te vullen. Al die dingen kan de heer Hissink natuurlijk niet alleen af. Daarom heeft hij een staf van medewerkers om zich heen verzameld. Zo nodig worden vakmensen inge schakeld of wordt naar vak mensen verwezen. „Geen moeite is mij te veel. Ik wil alle mogelijke diensten ver lenen. Want het is zo plezie rig om de mensen van dienst te kunnen zijn", zegt de „klusjesman", vol vertrou wen in zijn onderneming. Men mag een andere weg gebruiker alleen aan de rechterzijde passeren bij het inhalen, als deze tijdig en op duidelijke wijze te ken nen heeft gegeven dat hij links afslaat. Wil dus een bromfietser een voor hem rijdende auto inhalen, dan moet hij deze, ..formeel gesproken, dus ,links; 'passeren. s§i; - - - rn9(rss In het drukke stadsverkeer wordt tegen deze regel zeer dikwijls gezondigd, en in vele gevallen is dat onvermijde lijk. Het verschil in snelheid tussen de files „snelverkeer" en „langzaam verkeer" is dikwijls zo gering, dat een kleine vertraging voor het snelverkeer maakt dat de bromfietser, in de „langzaam verkeer"-file sneller rijdt dan de links van hem rijden de auto's. Het is in een der gelijke situatie zeker niet in het belang van de verkeers veiligheid dat de bromfietser gaat passeren. Het rechts inhalen mag evenwel voor de bromfietser geen gewoonte worden: hij doet er goed aan te beseffen dat deze handelwijze for meel niet juist is, doch alleen onder bepaalde omstandig heden gerechtvaardigd. De ANWB meent, hieron met nadruk te moeten wij zen. Vele bromfietsers blij ken namelijk in de mening te verkeren dat rechts in- Dit kan gerechtvaor-1 digd zijn, moor g««n gewoonte von moken In dit geval mog de bromfietser het snelverkeer niet rechts inhalen V^PELTjAMWBj^ halen altijd geoorloofd is: niets is echter minder waar! Het kan zelfs gevaarlijk zijn, vooral als de bestuur der van de ingehaalde auto, om welke reden dan ook, naar rechts uitwijkt. Verder wijst de ANWB er nog op dat, onafhankelijk van het bovenstaande, een tr.am altijd rechts gepas- Zaterdag is de sluiting van de campagne, die de afdeling Haarlem van het Prins°s Beatrix Poliofonds deze week heeft gehouden en waaraan ook de jeugdige coureurs van de vierde Haarlemse Mug- genronde zo kranig hebben meegewerkt. Zaterdag zullen zij overigens evenmin op hun welverdiende lau weren gaan rusten,, want dan komen zij opnieuw de straat op, gekleed in rennersshirts en getooid met coureurspet jes, om te helpen bij de col lecte en de verkoop van bal lonnen. Zij doen het weer onder het motto: „De steriïen voor de zwakken" en zij hopen hun verkooprecord van afgelopen zaterdag te kunnen verbeteren. Aan alle Haarlemmers de taak te zor gen, dat zij hierin slagen. seerd moet worden door het langzame verkeer. Er zijn verschillende situaties denk baar waar het in het belang van de verkeersveiligheid beter is dat bromfietsers de auto's rechts inhalen! Dit neemt niet weg dat de brom fietser zich bewust moet zijn. dat hij daarbij van de gel dende verkeersregels afwijkt, en dat dus de grootste voor zichtigheid geëist is. Advertentie PHILIPS AUTO-RADIO KONINGINNEWEG 6 - TUINLAANTJE 18 TEL. 14024 pakt om het volledig in gebruik nemen van de Middensluis zo spoedig mogelijk te bewerkstelligen. Voorlopig kan in de sluis uitsluitend bij vloed wórden geschut, daar de buiten-vloeddeuren intact bleven. De oostelijke kolk van de sluis werd gister avond na het vertrek van de „Gaasterland" alweer voor kleine schepen gebruikt. Men hoopt nog vandaag en anders uiterlijk za terdag de beschadigde deur weer in wer king te stellen door de bewegingsinrich ting van een van de middendeuren van de sluis over te bi'engen naar de bescha digde deur. Ernstige vertraging heeft de scheep vaart gisteravond en vannacht niet onder vonden. Alle scheepvaart van en naar Amsterdam moest gisteravond via de Noor dersluis worden geleid, hetgeen soms lan gere wachttijden voor binnenkomende of uitgaande schepen tot gevolg had. Om streeks elf uur gisteravond lagen in de Noordersluis negen schepen tegelijk. In middels lag een grote tanker, geassisiteerd door twee sleepboten, in het noordertoe- leidingskanaal te wachten om doorgeschut te worden naar het Noordzeekanaal. Vanmorgen heeft de bok „Wjjkeroog" van Rijkswaterstaat de duwpers uit een middendeur van de Middensluis te IJmui den gelicht en overgebracht naar de be schadigde deur. Personeel van de Rijkselektriciteitsdienst heeft de gehele nacht door gewerkt en kon vanmorgen rapporteren, dat de bewegings installatie van de deur vrijwel was her steld. Men hoopte de Middensluis in de loop van vanmiddag weer volledig in ge bruik te nemen. Bij het Verenigd Haarlems Schaakge nootschap zijn de selectiewedstrijden voor de samenstelling van de bondstientallen, voortgezet. Opvallend daarbij was weder om het geringe aantal partijen dat in de hoofdgroep en groep 1 A werd gespeeld Gezien de nog betrekkelijk korte tijd wel ke ter beschikking is om de tientallen voor de K.N.S.B. samen te stellen mag ver wacht worden dat het bestuur zeer bin nenkort met een ingrijpende regeling voor de dag zal komen, als gevolg waarvan een snelle afwikkeling verzekerd is. Daarbij is het vrijwel zeker dat de eerste zes bor den van het eerste tiental bestemd zijn voor de spelers P. Brommer; J. H. Mar- witz; ir. A. M. Schneiders; F. A. Spin hoven; G. B. v. d. Velde en drs. J. P. Verhoeff. Voor de bezetting van de resterende vier borden zal dan vermoedelijk een nieuwe groep worden gevormd. Hierin zullen vrij zeker meespelen J. Blokker; P. A. van Driel: Tj. de Jong; W. Mazee: R. Mol: L. G. Mosterdman en E. J. de Ree. Uiter aard is het niet uitgesloten dat nog enkele spelers van deze groep zullen deel uit maken. De uitbreiding zal echter toch wel erg beperkt blijken dit temeer daar men in het eerste jaar van de fusie in het eerste tiental vermoedelijk de voorkeur geeft die aan het spelen van partijen van vijf uur gewend zijn. (In de onderbonden duren de partijen drie uur). Dan zal het tweede tiental voor een groot deel uit spelers bestaan die dit soort partijen niet geregeld hebben gespeeld. De uitslagen van de laatst gespeelde partijen luiden: Hoofdgroep: G. B. v. d. VeldeJ. H. Marwitz remise. IA: G. H. Tiemens—P. A. van Driel afgebroken. 1 B: mr. G. Snoeck HenkemansJ. Nij- De Haarlemse politie heeft gisteravond een Frans gezin, dat in twee auto's door Haarlem reed en in het drukke verkeer op de. Rijksstraatweg uit elkaar raakte, herenigd. Een Franse toerist kwam om half zes de politie in Haarlem-Noord vertellen, dat hij zijn vrouw en twee zoons, die in een twee de auto achter de zijne hadden gereden, was kwijtgeraakt. De verkeerspolitie en de Radioautodienst kregen opdracht uit te kijken naar de Franse auto. Inderdaad merkte de RAD deze wagen in de Zijl straat op en binnen een uur na het ver zoek van de Fransman was het gezin op het politiebureau herenigd. Erna. Stad. Heemstede man remise; Tj. de Jong—C. Koster af gebroken; mr. G. Snoeck HenkemansH. A. v. d. Bogaard afgebroken. 2 A: F. D. AntonisseP. J. Fris 01. 2 B: G. KruupJ. Jonkbloedt remise; P. BottelierW. Kievit 01. 2 C: P. i. d. Berken—W. J. Saeijs 01: S. W. v. d. Peijl—mej. N. Bijstel 1-0; W. J. SaeijsP. Verdonk 0—1 J. J. H. Bauer S. W. v. d. Peijl remise. 3 A: K. NederkoornP. C. Andersen 10; J. WagenerF. C. Olie 10; J. C. AndersenTh. Thijsseling afgebroken; F. E. Hijmans—F. W. Barthel 1—0 F. C. Olie A. Hens 1—0. 3 B: mej. MuyenH. Slenters sr. 01; N. W. HilleG. de Groot afgebroken; W. Krijnen—ir. B. A. Geerlings 1—0; J. v. Teunenbroek—N. W. Hille remise; G. de GrootW. Krijnen 01. 3 C: P. J. GeerlingsE. Hundepool remise; H. Slenters jr.—J. H. Bakker 01; J. H. BakkerP. Koeze 01. 3 D: A. D. van SteenisH. I. van Es 0—1; J. Vos —Fr. Hoek 10; J. Haan—J. Vos afgebroken; G. J. A. Wijdoogen—H. I. van Es 01; P. RolieA. D. van Steenis niet gespeeld.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 9