Belangstelling voor speciale UNO-Assemblee neemt af Het zoeken naar en wrakstukken slachtoffers is gestaakt Ook Boelganin uit Moskou verwijderd HET WEER Achter de schermen wordt belangrijkste bedisseld Geen brand CC'i'iih Wor(lt wéér Si"Si weer! In de Ierse haven Galway zijn thans 34 lichamen aan wal gebracht president van staatsbank naar de provincie Overwegend zonnig De melkvoorziening van Amsterdam Gemeentebestuur zal zo nodig maatregelen nemen T opbeklimmers Vuurgevecht in Hongaarse legatie te Bern Het woord is aan DE RAMP MET DE ..HUGO DE GROOT' Mogelijke oorzaken Zoeken gestaakt Te water geraakt knaapje op 't nippertje gered Sukarno over strijd om Nieuw-Guinea Deelneming Rouw in Lancaster s&ee MORRIS Cnforei/of/óisf// 73e JAARGANG No 32 ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1 958 303 e JAARGANG No 185 G„te Houtstraat 93, Haarlem. Tel. 15293 T 1 IA 11 1 Uitgave Grafische Bedrijven Damiate N.V. lijnen) Direche. Redactie, Administratie. r™l V 1 I 1 I Verschijnt dagelijks beh. op zon- en feestdagen. Drukkerij Gr. Heiligland 10. Tel. 15293. Bij- I ll J( J H I I I S I Jl 1 f [li IJ fl Abonnement p. week 59 et, p. Wartaal 7 65, tsntoor Haarlem-N. Soendaplein, Tel. 57753 J. W.1, A J.M M fr. p.p. 8.15. Losse nrs. 12 ct. Postgiro 273107. c. T- t Advertentietarieven op aanvraag verkrijgbaar. Hoofdredacteur: Simon Koster w &J& Adj. Hoofdredacteur: Jos L. Lodewijks OPRECHTE HA.ARLE L/I SOHE COURANT Directie: P. VV. Peereboom en A. D. Huijsman JIOSKOU (Reuter). - Ex-premier N. A. Boelganin van de Sovjet-Unie is door het presidium van de Opperste Sovjet onthe ven van zijn functie als president van de slaatsbank en benoemd tot voorzitter van de economische raad van Stravropol aan ii Kaspische Zee in de Kaukasus, onge veer dertienhonderd kilometer van Moskou verwijderd. De 63-jarige Boelganin heeft de leiding gekregen van een van de econo mische raden, die in 105 gewesten van de Sovjet-Unie zijn ingesteld overeenkomstig het plan van premier Kroesjtsjev voor de reorganisatie en decentralisatie van de in dustrie in de Sovjet-Unie. Boelganin is premier van de Sovjet-Unie jeweest van februari 1955 tot maart van dit jaar, toen hij werd opgevolgd door partijsecretaris Kroesjtsjev. Boelganin werd heiast met het presidentschap van de haatsbank, een post die hij al eerder had jekleed en wel kort voor de tweede we reldoorlog. Tot opvolger van Boelganin als president van de staatsbank is benoemd A. K. Koro- voesjkin, van wie weinig bekend is en die geen lid van het centrale partijcomité is. De benoeming van Boelganin doet den ken aan soortgelijke verbanningen van mannen als Molotov, Kaganowitsj, Sjepi- loven maarschalk Zjoekov, die allen op de een of andere wijze in botsing met Kroesjtsje\* zijn gekomen. Waarom Boel ganin na zijn benoeming tot president van de staatsbank tot een nog lagere functie is gedegradeerd, is niet duidelijk. Er zijn berichten geweest dat hij een „aarzelende houding" zou hebben aangenomen op de bijeenkomst van het partij presidium in juli van het vorige jaar, toen het tot een krachtmeting kwam tussen Kroesjtsjev en de groep van Molotov, Malenkov, Kagano- vitsj en Sjepilov. (UPI). - De officiële mededeling omtrent Boelganins benoeming is de eerste aandui ding van zijn verblijfplaats. Reeds enkele maanden is Boelganin niet in Moskou ge zien. In het begin van de zomer vertelde Kroesjtsjev, in antwoord op een vraag over Boelganin's verblijfplaats, dat Boel ganin een zware operatie had ondergaan, en de laatste weken gingen er geruchten dat Boelganin ziek was. Vakantiegangers Naar verluidt verblijft de vroegere mi nister van Buitenlandse Zaken Molotov. die thans Sovjetambassadeur in Buiten Mon golië is, met vakantie in Moskou. Diploma tieke waarnemers hechten geen politiek belang aan Molotov's komst. Molotov is nog lid van de partij. Hij heeft echter geen zitting meer in het centrale partijcomité, zoals Boelganin. Uit diplomatieke bron wordt vernomen, dat Kroesjtsjev van plan is binnenkort met vakantie te gaan naar de badplaats Jalta in de Krim, na een kort bezoek aan Kiev, de hoofdstad van de Oekraine. Tijdens zijn afwezigheid zal de eerste vice-premier Anastas Mikojan hem vervangen. Advertentie Wat voor weer wordt het V* ggw d® edelste vruchtenlimonidt •«|f|///* uit klinkklaar fruit I Verwachting tot morgenavond: Overwegend zonnig weer en op de meeste plaatsen droog. Matige westelijke wind en de zelfde temperaturen als van daag of iets hogere. Volledige weerrapporten op pagina twee. DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN PAGINA'S. WAARIN OPGENOMEN ERBIJ (Van onze correspondent in Washington NEW YORK Wat thans te New York wordt gehouden, heet officieel de spoedzitting van de UNO-Assem- blee doch de sfeer in het UNO- gebouw wekt allerminst de indruk dat de nood hoog is gestegen. De stem ming verschilt hemelsbreed van de noodzittingen in 1956, toen Egypte werd aangevallen. Dit betekent niet dat de toestand in het Nabije Oosten gestabiliseerd is, maar alleen dat het gevaar niet zo acuut blijkt. In 1956 vergaderde men gedurende het weekeinde en er werden toen avond- en zelfs nachtzittingen gehou den. Thans had de voorzitter vrijdag om kwart over vier geen sprekers meer op zijn lijst en werd de vergade ring verdaagd tot maandagochtend. De perstribune die de eerste dag ge heel bezet was, was vrijdag voor niet meer dan een vijfde gevuld. Tiet wachten is op een resolutie die voor een meerderheid van ruim twee derden aanvaardbaar is. In deze reso lutie zal, naar wordt verwacht, secre taris-generaal Hammarskjoeld ver zocht worden een rapport in te dienen over de mogelijkheden de toestand in Libanon en Jordanië dusdanig te ver sterken dat met de terugtrekking van de Amerikaanse en Britse troepen be gonnen kan worden. Hammarskjoeld acht UNO-troepen het beste middel om dit doel te bereiken. Na de indie ning van een resolutie zal vrijwel ieder land nog zijn mening daarover willen kenbaar maken. In het Amerikaanse kamp geeft men de verzekering dat bedoelde resolutie nage noeg gereed is. Men is alleen nog bezig een zo groot mogelijke meerderheid voor de resolutie 1 winnen. De werkelijke situa tie is echter iets ingewikkelder. In feite is het volgende proces aan de gang: de Ver enigde Staten en Groot-Brittannië trach ten een grote meerderheid te vinden voor de resolutie die hun zienswijze zo krachtig mogelijk weerspiegelt. Zij zouden bijvoor beeld gaarne zien dat de Assemblee de rechtmatigheid erkende van buitenlandse hulp aan een staat die daarom verzoekt. Vele Zuidamerikaanse staten staan ech ter huiverig ten aanzien van een dergelij ke hulp. In zo'n geval moeten beide lan den, teneinde een voldoende meerderheid te behouden, dit onderdeel waarschijnlijk laten vervallen. Dergelijk schaven en stemmen winnen is in volle gang. De Ver enigde Staten en Groot-Brittannie zouden ook gaarne zien dat India tot de onderte kenaars van hun resolutie behoorde. Om dat te bereiken is wellicht weer een an dere concessie nodig. Sommige staten wensen alleen voor een resolutie te stem men, die de datum aangeeft, waarop de Amerikaanse en Britse troepen zullen worden teruggetrokken. Tot zulk een con cessie zijn de twee landen niet bereid. En- gen, de permanente UNO-vertegenwoor diger van Noorwegen zoekt ijverig naar een recept dat bij een zo groot mogelijk aantal landen in de smaak zal vallen. Vrij dagmiddag had de Noor een conferentie van anderhalf uur met Hammerskjoeld, Dulles en Lloyd. Vrij algemeen is de opi nie dat Engen wel een compromis-resolu tie zal klaarstomen. Van Amerikaanse zij de werd de conferentie met Engen als vruchtbaar gekenschetst. Intussen gaat het debat onverdroten voort, soms met sprekers die weinig te zeggen hebben, al praten zij lang, of die zich, zoals de Tsjechoslowaakse en de Bulgaarse vertegenwoordiger, menselijke papegaaien tonen. Het debat van vrijdag toonde aan dat er zich een nieuwe pape gaaiensoort ontwikkelt. Deze papegaaien zijn niet getraind binnen het Kremlin doch aan de oever van de Nijl. Sjoekairy, de lei der van de delegatie van Saoedi-Arabië hield namelijk een rede die evengoed door Nasser had kunnen zijn gehouden. Zijn Vrijdagmiddag heeft de Amsterdamse wethouder voor de levensmiddelen, de heer B. Ram, een onderhoud gehad met de voorzitters van de drie Amsterdamse melkslijtersverenigingen en de directeur van het Centraal Bureau voor de Melk handel over de dreigende stagnering van de melkdistributie in Amsterdam. Bij dit onderhoud is medegedeeld, dat het gemeentebestuur in overleg met de regering maatregelen zal nemen waar bij gedacht wordt aan vordering welke een zo goed mogelijke distributie van melk zullen waarborgen, indien de normale dis tributie onverhoopt zou stagneren, zo no dig door inschakeling van andere detail listen. De vertegenwoordigers van de georgani seerde melkhandel zullen zich in eigen kring nader beraden en op 19 augustus aan het gemeentebestuur het resultaat daarvan mededelen. stelling dat het Arabische vaderland in feite één geheel is, zich uitstrekkend van de Atlantische Oceaan tot de Arabische Golf (een nieuwe naam voor Perzische Golf), meenden wij eerder gehoord te heb ben. Het is volgens Sjoekairy onmogelijk van agressie te spreken binnen dit ge bied, waar op zijn hoogst van familiekwes ties sprake kan zijn, die binnen de familie kring dienen te worden opgelost, zonder inmenging van buiten af. Egypte en Saoe di-Arabië hebben thans een beter afge stemde politiek dan tijdens de Suezcrisis. Dulles en Lodge gaven vrijdagavond een cocktailparty waar speciaal de afgevaar digden waren uitgenodigd met wie zij hun resolutie wensten te bespreken. Kennelijk trachten de Verenigde Staten enkele Ara bische landen, zoals Soedan, Libië en Tu nis voor hun resolutie te winnen. Indone sië en Joegoslavië waren eveneens geno digd. Gedurende het weekeinde gaat Dulles naar de Niagara waterval. Zelfs in zijn vrije tijd schijnt de rand van de afgrond hem te trekken. (UPI) Een naaste medewerker van Dulles heeft verklaard dat de Amerikaan se minister van Buitenlandse Zaken maan dag een „belangrijke" redevoering zal houden over het Nabije-Oosten. (Reuter) Dulles zou bij een geheime bespreking met zijn Russische ambtge noot Gromyko een grote mate van over eenstemming bereikt hebben over een ver sterking van het waarnemingsapparaat van de UNO in Libanon. Hammarskjoeld heeft zich ook vrijdag ingespannen om de mi nisters van Buitenlandse Zaken van de grote mogendheden bijeen te brengen voor een „kleine topconferentie". Uit Brit se kring is evenwel vernomen, dat minis ter Lloyd, zelfs nog niet gesproken heeft met Gromyko. Waarnemers zeiden, dat het erop lijkt alsof Lloyd door Hammars kjoeld naar de top gesleept wordt, Dulles zou ditmaal niet onwillig zijn. In gezaghebbende westelijke kringen is voorspeld, dat Hammarskjoeld weldra naar het Nabije-Oosten zal vliegen om te spreken over regelingen waardoor de Britse en Amerikaanse troepen kunnen te rugtrekken. De zegslieden voorzien, dat begin volgende week een resolutie zal worden goedgekeurd waarbij Hammars kjoeld de bevoegdheid krijgt de waarne- mersgroep in Libanon uit te breiden en een „aanwezigheid van de UNO" in Jor danië tot stand te brengen. Noorwegen, Canada en Japan zouden tot de landen be horen die erover beraadslagen van wie de resolutie moet uitgaan. Men acht de mogelijkheid niet uitgesloten, dat de As semblee donderdag of vrijdag haar zitting besluit en Hammarskjoeld kort daarna, mogelijk het volgende weekeinde naar het Nabije-Oosten zal vliegen. (UPI) De Japanse minister van Bui tenlandse Zaken, Aiichiro Foejijama, heeft na een ontmoeting van twintig mi nuten met Gromyko meegedeeld dat „geen werkelijke vooruitgang" is geboekt met een compromis-plan, al noemde hij het overleg „waardevol". BERN (Reuter). - Twee onbekenden zijn vanochtend de Hongaarse legatie in Bern binnengedrongen en hebben het vuur op de mensen in 't gebouw geopend. De Zwit serse politie heeft het legatiegebouw om singeld. De politie van Bern heeft meegedeeld, dat zij gewaarschuwd was door voorbij gangers die gehoord hadden dat er in het gebouw van de legatie werd geschoten. Een dertigtal politiemannen heeft het gebouw omsingeld. (In februari 1955 hebben zes gewapende Roemeense ballingen de Roemeense legatie in Bern aangevallen en de Roemeense zaakgelastigde op de vlucht gedreven. Zij hielden de legatie, na een gevecht waarbij de legatiechauffeur gedood werd, twee da gen bezet uit protest tegen de arrestatie van verzetsleiders in Roemenië). De schietpartij begon om tien uur en pas om kwart voor twaalf gaven de twee aanvallers zich over, nadat de politie traangas had gebruikt. Beiden zijn gewond. Een van hen zou stervende zijn. Chri stian Morgenstern: Lachen en glimlachen zijn de poort en de deur waardoor veel goeds in de mensen kan binnenglippen. Koningin-moeder Elisabeth van Bel gië heeft president Vorosjilov van de Sovjet-Unie een lunch aangeboden op het kasteel Stuyvenberg. Na afloop werd op het terras een foto gemaakt, met het bovenstaande resultaat. Van links naar rechts: de Sovjet-ambassa deur in België, Avilov, de Sovjet president, de koningin-moeder en de Sovjet-minister van Volksgezondheid, mevrouw K. Kovrigina. Luchtvaartdeskundigen staan op het ogenblik nog voor een raadsel wat be treft de oorzaak van de ramp met de „Hugo de Groot". Zeker is thans uel dat het ongeluk zo plotseling gebeurde dat er geen tijd was om een noodsignaal uit te zenden. Vele vragen, die van het grootste belang zijn, kunnen echter nog niet met zekerheid worden beantwoord. Explodeerde het toestel in de lucht of sloeg het tegen het wateroppervlak te pletter? Men dacht aan de mogelijkheid van een explosie, toen gisteravond de stoffelijke resten, die door de .Franse trawlers in het Ierse havenplaatsje Gal- way aan wal werden gebracht, verminkt bleken te zijn en brandwonden hadden. Experts menen, dat alleen wanneer men de motoren zou kunnen onderzoeken, er een kans bestaat dat men iets naders te weten zou kunnen komen over de oor zaak van de ramp. Een televisiecamera, die tot een diepte van duizend meter op namen kan maken, wordt gereed ge houden om, indien nodig, bij het onder zoek te worden gebruikt. In het algemeen kunnen als oorzaken voor een ramp worden aangegeven: slecht weer, een breuk in de drukcabine. welke een vliegtuig uit elkaar doet spatten, zoals destijds bij de Comet-straalvliegtuigen, een motorstoring, een breuk in de brandstof- leidingen. welke een explosie kan veroor zaken en een vleugel doen afbreken, en sabotage. De laatste mogelijkheid wordt zo goed als uitgesloten geacht, hoewel men baar uiteraard moet onderzoeken. Motor storing is volgens een deskundige van de Lockheed-vlicgtuigfabriek niet waarschijn lijk, omdat de motoren op de route van Amsterdam naar Shannon geen enkele moeilijkheid hadden opgeleverd. Het bre ken van het toestel door een structurele fout lijkt eveneens vrij onwaarschijnlijk. Het was een nieuw toestel met. ongeveer 800 vlieguren.waarby van metaalvermoeid heid nog geen sprake kan zyn. Slecht weer zou er volgens de weerrap porten niet zijn geweest, maar uit verkla ringen van andere piloten zouden er plaat selijk zware elektrische storingen hebben gewoed. De moderne toestellen zijn echter uitge rust met radar, die de piloot waarschuwt voor dergelijke storingen, zodat hij deze bijtijds kan ontwijken. Van alle mogelijkheden lijkt een motor storing. een lek in de brandstofleiding, ge volgd door een explosie van de vleugel tanks, of een fatale elektrische storing nog het meest waarschijnlijk volgens de ex perts. Maar, zo verklaarden zij met nadruk, niets kan met zekerheid worden gezegd vóór de motoren zijn onderzocht. En zelfs dan is het nog de vraag of de oorzaak kan worden opgespoord. Zij merkten op dat de Constellation tot het meest gebruikte en beproefde vliegtuigtype op de Noord-Atlan tische route behoort. Dit maakt het myste rie van de plotselinge ramp, seconden na dat de gezagvoerder aan Shannon had ge meld, dat „alles in orde" was, nog groter. Het zoeken naar lichamen van slacht offers en naar wrakstukken van het vlieg tuig is gistermiddag gestaakt. Een ver tegenwoordiger van de K.L.M. in Galway verklaarde, dat in het afgezochte gebied niets meer te zien is. Verder zoeken zou doelloos zijn. Vrijdagavond zijn twee Franse treilers in Galway aangekomen met de lichamen van 22 slachtoffers aan boord. In de nacht arri veerden nog enkele vaartuigen met totaal 12 stoffelijke resten. Terwijl de kerkklok ken van Galway luidden, werden de stoffe lijke overschotten met. ziekenauto's naar het districtsziekenhuis gebracht. Daar stel den de Nederlandse medische deskundigen, dr. J. Zeldenrust, gerechtelijk geneeskun dige van het ministerie van Justitie, en dr. K. Vaandrager, hoofd van de medische dienst van de K.L.M. een onderzoek in. Aan de hand van papieren, kledingstukken en persoonlijke bezittingen zou men trachten de lichamen te identificeren. Zij zullen daarna naar het land van herkomst worden overgebracht. De gegevens, welke de artsen verzamelen, zullen ter beschikking worden gesteld ten behoeve van een ln Nederland te houden officieel onderzoek naar de oor zaak van de ramp. Technici stellen een voorlopig onderzoek in naar de wrakstukken, die door een aantal schepen aan wal zijn gebracht. De resten van het vliegtuig zullen naar Shan non worden vervoerd en vandaar naar Nederland worden overgebracht. Een che mische analyse van gevonden materiaal zal kunnen bijdragen tot de oplossing van het probleem, of er van een explosie of van brand sprake geweest kan zijn. Er zou nog een schip naar Newport on derweg zijn met een wrakstuk, dat van zeer veel belang zou zijn voor het onder zoek. Er is ook een postzak gevonden. De P.T.T. heeft echter medegedeeld, dat zich geen Nederlandse post aan boord van de „Hugo de Groot" bevond. Een van de stoffelijke overschotten wordt van de Franse trawler „Jules Veriie" aan de wal gebracht in Galway. (ANP Telefoto) Vierjarige kleuter dreef al vier minuien in hef Spaarne De vierjarige Adri van Norden, wonende aan 't Krom in Haarlem is na verscheidene minuten in het Spaarne gelegen te hebben vrijdag als door een wonder aan de ver drinkingsdood ontsnapt. Dank zij het kor date optreden van drie mannen, die ge kleed in het water sprongen, kon zijn leven worden gered. Het knaapje was gistermorgen omstreeks half twaalf spelenderwijs in het Spaarne nabij de Koudenhornkazerne gevallen. Het duurde vier minuten voordat voorbijgan gers de jongen in het water zagen drijven. Op onverklaarbare wijze was het hem ge lukt het hoofd boven water te houden. Drre mannen, de 24-jarige monteur J. M. Piek, Koudenhorn 22 rood, de 20-jarige dienst plichtig korporaal L. A. J. van Rijn en een onbekend gebleven persoon, bedachten zich geen moment en begaven zich gekleed te water. Het gelukte hun de jeugdige dren keling spoedig op het droge te brengen, waar zijn inmiddels gewaarschuwde moe der haar zoontje overgelukkig in ontvangst kon nemen. In het Grote Gasthuis bleek de jongen geen enkel nadelig gevolg van zijn hache lijk avontuur overgehouden te hebben. DJAKARTA (ANP) President Sukar no heeft vrijdag verklaard, dat het Indo nesische volk „kracht moet opbouwen" en dan „die kracht moet toepassen, teneinde de nationale aanspraken op West-Irian (Nederlands Nieuw-Guinea) te kunnen ver wezenlijken. GALWAY. Zaterdagmorgen ver klaarden de medische deskundigen, die betrokken zijn by het onderzoek naar de oorzaak van de ramp van het K.L.M.-toestel, dat de verminkingen van de slachtoffers zijn ontstaan, nadat de dood was ingetreden. Er zijn geen brandwonden van ernstige aard gecon stateerd. Men kan thans reeds conclu deren, dat er geen brand aan boord van de „Hugo de Groot" is geweest ty- dens het ongeluk. Wel zijn wonden ge constateerd, ontvellingen, bloeduitstor tingen, maar deze kunnen zijn ontstaan door de zware val op het water van het toestel tijdens het ongeluk. In de loop van vandaag zullen de des kundigen gereed zijn met hun arbeid inzake de identificatie van de stoffelijke overschotten der te Galway aan land gebrachte slachtoffers. Men zal dan tevens een juiste opgave kunnen ver strekken hoeveel mannen, vrouwen en kinderen zyn geborgen. In het stadje Galway, dat ongeveer 30.000 inwoners telt, heeft de radio-amateur John O'Donnell, een leraar, zich bijzonder ver dienstelijk gemaakt door de berichten, af komstig van de schepen die hulp boden op de Atlantische Oceaan, op te nemen en ze door te geven aan de havendienst van het stadje en aan het vliegveld Shannon. Deze radio-amateur deelde mede, dat de hor loges, gevonden op het stoffelijk overschot van twee passagiers, respectievelijk op 4.45 uur en 4.48 uur zijn blijven stilstaan. Zoals men weet is het laatste bericht van de „Hugo de Groot" om 4.40 uur, dus vijf minuten daarvoor, aan de controletoren van Shannon opgegeven. De heer O'Donnell zei nog, dat op een gegeven moment een kakofonie van stemmen door de ether klonk doordat 20 schepen tegelijk aan het zenden waren. Maar het schip „Rivo", dat zich eveneens op de plek van de ramp bevond, is coördinerend opgetreden, zodat de stroom van berichten van de schepen, die hulp boden in goede banen werd geleid. De Koningin heeft gistermiddag bij de K.L.M. doen informeren naar de gebeurte nissen met de „Hugo de Groot". Telegrammen van deelneming zijn bij de K.L.M. binnengekomen van de weduwe van de Franse luchtvaartpionier Bleriot, van dr. ir. Damme, naamgever van een K.L.M.-toestel, van de luchtvaartmaat schappijen B.E.A., B.O.A.C., Aer Lingus, Suid-Afrikaanse Lugdienst, S.A.S. en Ca nadian Pacific Airlines, van de president directeur van de Lockheed vliegtuigfabrie ken en van de Douglas vliegtuigfabrieken, van de gouverneurs van Nieuw-Guinea en Suriname, van minister Algera en van de Duitse minister van Verkeer, van de am bassadeurs van Zuid-Afrika, Venezuela en Pakistan, van de voorzitter van het N.V.V., van het Haagse gemeentebestuur, hel corps consulair te Amsterdam, de vereniging van K.L.M-vliegers en de vereniging van K.L.M. boordwerktuigkundigen. In het district Lancaster in de Ameri kaanse staat Pensylvanië hebben de kerken het verzoek gekregen, zondag rouwdiensten te houden voor de nabestaanden van de vijftien slachtoffers van de ramp met de „Hugo de Groot", die uit dit district af komstig zijn. Dit vijftiental was, toen de ramp plaats had, op de terugreis van een reis van een maand door Europa, die tevens een pelgrimstocht naar Duitsland was in verband met de herdenking van het feit, dat 250 jaar geleden de Duitse Bap- tistenkerk (Brethern Church) gesticht werd. Advertentie BARIEUORISSTR. HAARLEM TEL. 13439 FERD. BOLSTR. 48 A'DAM TEL. 717162 STURKA SPORTKLEDING

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 1