Donderdag neemt Bloemendaalse raad afscheid van A. van Geluk CLAIRET PLASTICPLATEN Geldermans won in Noordwijkerhout de „kleine Tour de France" Leiding van vakantiespelen verzette de zinnen iimó Mostertman opnieuw schaakkampioen van Midden-Kennemeriand SLOT DEFECT? 6 Stoere werker en eenvoudig mens Uil STAD EN STREEK De waterpolocompetitie ARGDsrZn. OVERVE EN Haarlemse politie zal streng optreden Geen brotnfi ets-a ma zon es n.v.HOUTRIBO Burgerlijke stand van Haarlem Mejuffrouw B. Tromp een kwarteeuw bij Hin n.v. B. en W. van Bloemendaal willen bijbelkennis subsidiëren De heer J. Martens nam afscheid als voorzitter van de vakantiecommissie Gevangene van de koning Sport staalt spieren Scampolo De belhamel Jenny Het boek van de wildernis Miljonair Perri Journaals Politie rapporteert over stockcarraces G. J. Arnold veertig jaar bij gemeente Heemstede Dr. A. C. J. Struycken overleden Kerkelijk nieuws ZATERDAG 16 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE CUURAM HET ZAL VOOR de gemeente Bloemen daal bepaald moeilijk zijn te wennen aan de gedachte, dat na september de heer A. van Geluk als wethouder van Publieke Werken, noch als raadslid voor de V.V.D. in de raad zal terugkeren en dat men dus in de Bloemendaalse gemeenteraadsver gaderingen. voortaan verstoken zal zijn van zijn kundige adviezen. Op 17 augustus heeft hij gedurende der tien jaar het ambt van wethouder in Bloe- mendaal bekleed, waarbij hij immer van een onverflauwde energie heeft blijk gege ven en zijn diverse stokpaardjes met ani mo en overtuiging bereed, daarbij steeds met een zekere gewiekstheid de tegen stand in de raad als die er was over winnend, hetgeen dikwijls gepaard ging met een milde humor. De heer Van Geluk is zijn leven lang een stoere werker geweest die met. inzet van zijn gehele persoon en met een flinke dosis volharding het door hem gestelde doel steeds wist te bereiken. Hij is bij het stij gen op de maatschappelijke ladder altijd de eenvoud zelve gebleven, met een open oog en oor voor de noden van zijn mede mensen en een warm voelend hart. In Bloemendaal is hij een persoonlijk heid, die zeer gezien is en die door zijn on kreukbaarheid en opgeruimdheid onder het personeel van Publieke Werken volle dig vertrouwen geniet. In geheel zijn merkwaardige en bijna Amerikaans aandoende carrière is het im mer zo geweest, dat indien hij met een initiatief kwam, hij niet rustte voordat dit ook was verwezenlijkt. Een sprekend voorbeeld daarvan is de oprichting van het onvolprezen Openluchttheater, van welke stichting de heer Van Geluk als wethouder de grondlegger was en ook de energieke voorzitter is. Een doorzetter waar het zijn werk betreft, maar daarnaast een bemin nelijk mens en een charmant gastheer in zijn villa aan de Zeeweg in Óverveen. Wegens zijn verdiensten voor de aanne mingsmaatschappij „De Kondor" n.v. te Amsterdam, waarvan hij de oprichter en één der directeuren is geweest, werd hij bij het veertigjarig bestaan van dit bedrijf op 14 juni 1954 begiftigd met de gouden me daille van de Nederlandse Maatschappij voor Nijverheid en Handel. In december 1954 nam de heer Van Geluk tijdens een buitengewone ledenvergadering afscheid van het bedrijf. Ook de sport heeft altijd een grote plaats in het hart van de scheidende wet houder ingenomen. In zijn jeugd hadden heel wat takken van sport zijn diepgaande belangstelling, zo heeft hij onder meer tur nen en gewichtheffen, roeien, boksen, paardrijden, wielrijden, jagen en biljarten beoefend. In 1930 vestigde de heer Van Ge luk, die in Amsterdam werd geboren, zich in Bloemendaal. Het is ondoenlijk alle Nieuws in het kort Concert uitgesteld. Het concert, dat vanavond door de Tirolerkapel „De Al penjagers" onder leiding van Will van Baekel in Zandvoort. zou worden gegeven, is uitgesteld tot vrijdagavond 29 augustus. Het concert zal dan 's avonds worden ge geven op het Raadhuisplein in Zandvoort. Benoeming. Bij Koninklijk Besluit is benoemd tot lid van de Centrale Raad van Beroep te Utrecht mr. L. G. Verwer, voor zitter van de Raad van Beroep in Haarlem. Verbetering klasselokaal. B. en W. van Bloemendaal vragen de raad een kre diet van f 6200 voor de verbetering van een klasselokaal van de Bornwaterschool. Victoria Regia. Maandag- en dinsdag avond zullen de verlichte kassen in de Hortus Botanicus, Plantage Middenlaan 2 te Amsterdam weer voor het publiek zijn opengesteld, waar men de bloeiende Vic toria Regia zal kunnen bewonderen. A. van Geluk functies, in maatschappijen en verenigin gen, die hij in de loop der jaren heeft ver vuld. op te noemen. Tijdens de speciale raadsvergadering, die donderdagmiddag 21 augustus wordt gehouden, zal afscheid genomen worden van de heer Van Geluk en de andere raads leden. die in september niet meer zullen terugkeren in de raad. Advertentie „DE SLEUTELSPECI ALISr LANGS VEERSTRAAT 10 TEL. 11483 Daar Hillegom en NVA gelijk geëindigd waren in de eerste klasse heren van de waterpolocompetitie kring Haarlem Ko ninklijke Nederlandse Zwembond, is tus sen deze ploegen een beslissingswedstrijd gespeeld in de zwemvijver Groenendaal in Heemstede. Ten aanschouwe van vele supporters had het duel plaats waarbij vooral de Hillegomse jongens hun blijd schap niet onder stoelen of banken schoven toen hun ploeg als overwinnaar uit de strijd kwam. Het was een spannende wedstrijd waar in Hillegom met een verkregen spelers meerderheid door Visser de leiding nam en Scholten de ruststand voor hun op twee-nul bracht. NVA was hierbij niet de mindere in het veld maar door het samen trekken van hun aanvalslinie voor het Hil legomse doel speelde ze de Hillegomse verdediging in de kaart en bleef het voor de NVA-aanv.allers een nutteloos zwoe gen. In de tweede helft had Scholten de Hillegomse voorsprong op drie-nul ge bracht toen Evert Dellenbach een tegen doelpunt scoorde. Visser bracht de Hille gomse voorsprong op vier-één en hiermee was de strijd beslist. Voor Hillegom staat nu de promotie open naar de derde klasse van de competitie KNZB maar naar we vernamen geeft Hillegom er de voorkeur aan om in de competitie Kring Haarlem te blijven spelen. HPC naar Engeland Door de Hegmsteedse zwem- en polo club HPC wordt de volgende week een tocht naar Engeland gemaakt om in Northampton, Leamington Spa en Rugby in zwem-en waterpolowedstrijden uit te komen. Op maandag 18 augustus vertrekt de ploeg om 10.13 uur vanaf het station Haarlem, Advertentie LOCOMOTIEF MOBYLETTE SPARTA VESTING BROMFIETSEN TEL. 53558 De Haarlemse politie wijst ons erop. dat zij nauwletcnd zal toezien op de naleving van het bepaalde in het Wegenverkeers reglement, waarbij het meerijden op de duo van een bromfiets in de zogenaamde „amazone-zit" strafbaar is gesteld. Tegen overtreders zal streng worden opgetreden Met het oog op de te verwachten ver keersdrukte van zondag de gunstige weersverwachting wijst in die richting menen wij er goed aan te doen alle brom fietsers en hun duopassagiers nog eens op deze „verboden zit" attent te maken. Wie dus niet de kans op een proces verbaal wil maken en de kosten van zijn uitstapjes op de ..brommer" niet onnodig wil verhogen, trekke hieruit zijn of haar voordeel. Het is de moeite en een voor de dames mogelijk wat minder elegante wijze van meerijden wel waard, dunkt ons. Advertentie DOE HET GOED. NEEM voor de keuken, bekleding van tafels, toonbanken enz. enz. Weinig onderhoud en slijtvast. 9 Pasklaar geleverd Gratis thuisbezorgd JUL IANA PARK 44 tel.55530 Advertentie DE EERSTE COÖP. ASSOCIATIE VOOR UITVAARTVERZORGING u» ZIJLWEG 63 - TELEFOON 15141 (2 LIJNEN) Aantal leden 23000 Contributie ƒ1.per jaar voor het gehele gezin, met restitutie bij overlijden van het lid BEVALLEN van een zoon 14 aug. M. Cornielje-Vrijenhoek; W. E. Stekelenburg- van Mourik; J. M. van Emmerik-van der Wal; E. M. W. Houthuijzen-Koppen; 15 aug. M. A. Nelis-van Loon; A. J. M. Boer- rigter-Rutte (2 zn.).- BEVALLEN van een dochter: 14 aug.: C. Verhoeven-Jansen; 15 aug.: E. T. Lui- ting-Woudenberg; M. Bakker-Goudswaard. OVERLEDEN: 13 aug.: J. P. Wakker- Legierse, 81 j., Kamperlaan; J. C. Schee- lings, 70 j„ Reitzstraat; J. L. Vrijlandt- Nolting, 94 j-, Raamvest; W. Feitsma, 59 j., Schouwtjeslaan 41 rd.; J. W. P. Scheer, 70 j., Ant. v. d. Goesstraat. ONDERTROUWD: 15 aug.: R. Twellaar en H. Brongers; J. J. Noppe en G. Terlouw. GEHUWD: 15 aug.: J. H. H- Munnik en A. C. Hoogenhout. De jonge Beverwijkse wielrenner Ab Geldermans heeft in Noordwijkerhout zijn eerste overwinning behaald bij de beroeps- renners. Hij zegevierde er overtuigend in een klassementwedstrijd, welke vrijdag avond onder de naam „Kleine Tour de France" door het wiclercomité Leiden in het park van de St. Bavostichting werd gehouden en waaraan uiteraard ook de Nederlandse Tour de Francerenners deelnamen. Maar voor hen Jef Lahaye die zondag in Zandvoort wegkampioen werd, en Martin v. d. Borgh hadden ver stek laten gaan viel in deze „Tour" weinig eer te behalen. Daaraan waren zij overigens zelf schuldig. Want zij lieten het initiatief aan een Ab Geldermans, Arend van 't Hof, Wil Vreeswijk, Adrie Voor- ting, Arie van Wetten en Peter Post. En dankzij hun strijdlust en activiteit kreeg deze wielerwedstrijd nog een aantrekkelijk verloop. De negentien deelnemers aan deze „Kleine Tour de France", een klasse mentwedstrijd over zestig ronden met twaalf klassementen, zaten nog maar am per in het zadel of de plaatselijke favoriet Arie van Wetten ondernam reeds een uit looppoging. Aanvankelijk liet mm hem even begaan, doch toen er gebeld werd voor de eerste klassementsprint trapten Adrie Voorting, Piet van Est, Wil Vreeswijk en Peter Post wal. harder op de pedalen en dat werd de Noordwijkerhouter noodlottig. Hij werd weer achterhaald. Vooral Vrees wijk en Post legden in de beginne een gro te activiteit aan de dag in het verzamelen van zoveel mogelijk punten. Want die zou den over de strijd moeten beslissen. Vreeswijk ondernam er zelfs een drieste uitlooppoging voor, waarvan hij in het verdere verloop de wrange vruchten zou plukken. Nadat hij door zijn vlucht het vierde klassement gewonnen had, moest Vreeswijk zich weer gewonnen geven. Van de korte spanne rust, die op dit eerste strijdgewoel volgde, profiteerde Arend van 't Hof om aan de aandacht van het peloton te ontsnappen. En in zijn aanval zat meer perspectief. Dat begreep ook Geldermans. Hij sloot zich na een korte jacht bij de vluchteling aan en samen voerden zij de voorsprong verder op. Daar vermochten de aanvalletjes van een Piet Steenvoorden, stayerskampioen Wout Wagtmans, Adrie Voorting, Piet Da- men en Harm Smits geen afbreuk aan doen. De twee demarranten, die door hun vlucht belangrijke puntenwinst boekten, waren en bleven weg. Geldermans bezorg de het peloton, waaruit Arie van Wetten en Adrie Voorting ontsnapt waren, zelfs nog een ronde achterstand. Ook Van 't Hof zou dat stellig gepresteerd hebben, doch kort voordat de aansluiting een feit zou worden, kwam de kleine Sassenheimer in een der bochten ten val en verspeelde daarmee zijn kansen op de overwinning. Want Geldermans zorgde er samen met Post, die toen ook nog beste kansen op een ereplaats had, wel voor dat' van 't Hof niet meer bij z'ou komen. Zij hielden het tempo zo hoog mogelijk. Daarvan -'erd ook Vreeswijk de dupe. Hij moest zijn reeds eerder in de strijd geleverde inspan ningen met een inzinking bekopen en ver dween zelfs geheel uit de strijd. Mede door een valpartijtje, waarvan Piet de Jongh, Leo v. d. Pluym met ver moedelijk een lichte hersenschudding en Jaap Kersten het slachtoffer werden, dunde het veld deelnemers sterk uit. Daar voor waren Daan de Groot, Michel Stolker en Piet Damen al door pech van het par cours verdwenen, terwijl Wagtmans en Hijzelendoorn een grote achterstand op liepen door de val van De Jongh c.s. Geldermans, die door het wegvallen van zijn concurrent Van 't Hof onbedreigd win naar werd van de vier laatste klassemen ten, bleef de situatie volkomen meester. Van 't Hof kon zich op de tweede plaats handhaven. Voor dit moedige volhouden kreeg hij een warm applaus van het vrij talrijke publiek en een extra premie van de organisatoren. De vlucht die Van Wet ten en Adrie Voorting nog ondernomen hadden, leverde de plaatselijke favoriet de meeste winst op. Hij verdrong er Post door naar de vierde plaats. De jongste Voorting, die in de beginfase te weinig punten had behaald, had er minder pro fijt van. Want ondanks het feit dat hij nog voor Van Wetten en Post was geëindigd, werd hij door zijn minder puntento taal toch achter hen geklasseerd. De uitslag luidde: 1. A. Geldermans, Be verwijk (38 pnt.), de circa 75 kilometer in 1 uur 51 min. en 47 sec.; 2. A. van 't Hof, Sassenheim (34 pnt.); 3. A. van Wet ten, Noordwijkerhout (23 pnt.); 4. P. Post, Amsterdam (20 pnt.); 5. A. Voorting, Haarlem (19 pnt.); 6. P. Steenvoorden, Ab Geldermans Heemstede (7 pnt.); 7. P. van Est, Fijn aart (7. pnt.); 8. W. van Est, St. Wille- brord (5 pnt.); 9. G. Voorting, Roosen daal; 10. J. Hijzelendoorn, A'dam; 11. W. Wagtmans, Breda. Vrijdag is bij de kousenfabrieken Hin n.v. te Haarlem mejuffrouw B. Tromp ge huldigd, 'die vijfentwintig jaar geleden bij de vennootschap in dienst trad en geduren de al die jaren met grote toewijding en plichtsbetrachting op het atelier heeft ge werkt. Zij werd in aanwezigheid van haar chefs en collega's door de directie toegesproken waarbij zij vele geschenken kreeg aange boden. Daarna volgde een receptie, waarop ook vele oud-collega's van de gelegenheid gebruik maakten mejuffrouw Tromp te fe liciteren. B. en W. van Bloemendaal stellen de raad voor subsidie (e verlenen voor het ge ven van godsdienstonderwijs (bijbelken nis) zoals dat door kerken of kerkelijke in stellingen aan de leerlingen van de open bare scholen in Bloemendaal wordt gege ven. De vergoeding zal zijn gebaseerd op een bedrag van vijf gulden per werkelijk gegeven les, die bezocht zal moeten wor den door tenminste twintig leerlingen of tenminste 75 percent van het aantal leer lingen van een bepaald leerjaar. B. en W. stellen voor deze verordening in werking te doen treden met terugwerkende kracht tot 1 januari 1958. Op 11 september 1957 werd gesteld, dat men voor de subsidiëring van godsdienst onderwijs in principe wel voelde, maar dal met het oog op de financiële positie van de gemeente geen voorstel kon worden ge daan. Op de begroting voor 1958 is voor de subsidiëring een bedrag van 3.400,-- uit getrokken. Er zijn twee verzoeken om toe kenning van subsidie binnengekomen, na melijk van het college van kerkvoogden van de Nederlands Hervormde gemeente van Bennebroek ten behoeve van het gods dienstonderwijs aan de leerlingen van de Graaf Florisschool in Vogelenzang en van het bestuur van de afdeling Bloemen daal van de Nederlandse Protestanten bond voor het geven van godsdienstonder wijs aan de leerlingen van de Bornwater school. Nadat de jeugd overdag met een slui- lingsfeest op het EDO-terrein een streep onder de vakantiespelen 1958 van het Haarlems Speeltuin Verbond had gezet, was het vrijdagavond de beurt aan de da mes en hex-en van de leiding om hun zin nen te verzetten. In groten getale was men in de tuinzaal van het Concertgebouw aan de Lange Begijnestraat in Haarlem bijeen gekomen om na de vermoeienissen van de afgelopen weken enige ui-en van ontspan ning door te brengen. De heer J. Martens, de voorzitter van de vakahtiecommissie, meende in zijn wel- komstwoox-d, dat de leidsters en leiders zoiets wel hadden verdiend. Hij bracht dank aan al degenen, die de vakantiespe len voor duizenden Haarlemse kinderen weer tot een goede en plezierige tijdpas sering hebben gemaakt. Hij legde er de nadi-uk op, dat zonder de medewerking van de tientallen dames en hex-en van de lei ding, de vakantiecommissie dit succes onmogelijk had kunnen bereiken. Als top prestaties noemde de heer Martens het dit jaar voor het eerst gespeelde levende ganzenboi'dspel, maar bovenal het bloe mencorso. dat alle verwachtingen ver had overtroffen. De heer Martens deelde voorts mede, dat deze feestavond tevens zijn afscheid betekende als lid van de va kantiecommissie. Verschillende omstan digheden hebben hem hiertoe genoopt. Hij bedankte allen, die hem in de negen jaren, waarin hij in de vakantiecommissie zitting heeft gehad, terzijde hebben gestaan. Het deed de heer Martens genoegen zijn taak te kunnen neerleggen in de wetenschap dat jongere en kundige krachten klaar staan om zijn werk over te nemen. Veel gepresteerd De heer D. Rookhuiszen, de voorzitter van het Haarlems Speeltuin Verbond, die daarna het woord nam, stelde eveneens vast dat de dit jaar gehouden vakantiespe len ondanks de soms minder gunstige weersomstandigheden geslaagd kunnen worden genoemd. Er is voor de Haarlem se speeltuinjeugd weer onnoemlijk veel ge presteerd en daarom is een gevoel van voldoening zeker op zijn plaats, aldus de heer Rookhuiszen. De vakantiekampen in Epe en IJmuiden waren goed bezet, al be droeg het aantal deelnemei-s aan het laat ste kamp minder dan was verwacht. Het hoogtepunt van de spelen noemde de heer Rookhuiszen het bloemencorso, waarmee (Rox-y) Ditmaal zijn het niet de-stam pende paarden over de prairie, die onze aandacht vx-agen, want in de film ,.De ge vangene van de koning" vormen hof inti-iges de aanzet tot een strijd op leven en dood van een moedig man met een hem vijandige omgeving. In de tijd, waarin zich deze historie afspeelt, was men niet zuinig met wreedheden. De film gunt ons een kijkje in de martelkamex's, maar haar spanning wordt opgelost in een triomfan telijk en gelukkig slot. Van maandag tot en met donderdag viert de romantiek hoogtij in „De prinses van de Canarische eilanden". (Minerva) De vakantie speelt een grote rol in het repertoire van deze week Georbe Forby is er om tot maandag in „Sport staalt spiei'en" de lachers op rijn hand te krijgen. Maandag en dinsdag draait de jeugdfilm „Trouwe kameraden' in de matinees. Des avonds volgen de 48e en 49e i-eprise van „Als de dauw hangt, komt er regen". Woensdag en donderdag doet Romy Schneider zich gelden in de aardige film „Kitty in de grote wereld". (Rembrandt) Romy Schneider heeft kijkers wel op haar hand. In „Scampolo wisselt zij Italiaanse ervaringen met ons uit in zonnig divertissement. (Studio) De komieken van het witte doek keren steevast in de zomerdagen terug. Ook Heinz Rühmann ontbreekt niet. Ditmaal is een klucht verzonnen om hem op de schoolbanken terug te brengen. De idiote bochten, waarin hij zich dan moet wi'ingen, zijn een kolfje naar de hand van de mannen, die met veel fantasie aan het filmpubliek amusement plegen te verschaf fen. Dat doen ze volop en voor ons gevoel zijn ze daar ditkeer heel goed in geslaagd. Voor de tweede achtereenvolgende maal is L. G. Mostertman er in geslaagd de schaaktitel van kampioen Midden-Kcnne- merland op zijn naam te brengen. Doordat hij in het eigenlijke toernooi op gelijke hoogte was geëindigd met M. P. Suiker werden twee beslissingswedstrijden nood zakelijk. Van deze twee ontmoetingen wist hij de tweede te winnen, terwijl de eerste in remise was geëindigd. De eerste partij speelde Mostertman met de witte stukken. Het werd een Spaanse partij, waarbij de stellingen elkaar wel ongeveer in even wicht hielden. Misschien dat Suiker iets agressiever stond, maar toen de laatste op een kritiek moment een belangrijk tussen- schaakje achterwege liet, ging het initiatief snel naar Mostertman. Deze lanceerde een korte maar felle aan val op de vijandelijke koningsveste. Ge lukkig voor Suiker bleek die tegen derge lijk geweld bestand, waardoor hij beslis send nadeel wist te vermijden. Toen enkele zwai-e stukken van het strijdtoneel ver dwenen en een evenwichtig toreneindspel ontstond, bood Suiker remise aan. Geen kansen meer ziende, accepteerde zijn i'ivaal dit aanbod. Algemeen werd verwacht dat de tweede partij Suiker met de witte stukken wel een goede kans zou bieden. Dit temeer daar Mostertman tegen deze „verti'ouwde" tegenstander zelden tot zijn beste spel kan komen. De zaken pakten echter anders uit. Mostertman speelde onbevangen. Dat zijn tegenstander hem het daarbij misschien wat gemakkelijker maakte dan noodzakelijk was geweest, leert evenwel onderstaande, beslissende partij. M. P. Suiker (wit)L. G. Mostertman (zw.): 1. d2-d4 Pg8-f6, 2. c2-c4 g7-g6, 3. Pbl-c3 Lf8-g7, 4. e2-e4 d7-d6, 5. Pgl-f3 0-0, 6. Lfl- c2 e7-e5, 7. d4-d5 Pg6-h5, 8. 0-0 Ph5-f4, 9. Lcl-e3 Pb8-d7, 10. b2-b4 a7-a5, 11. a2-a3 f7—f5, 12. e4xf5 g6xf5, 13. Le3xf4 e5xf4, 14. Ddl-d2 Pd7-f6, 15. Tcl-dl Pf6-e4, 16. Pc3x e4 f5xe4, 17. Pf3-d4 a5xb4, 18. a3xb4 f4-f3, 19. g2xf3 Lc8-h3, 20. Kgl-hl Lh3xfl, 21. Tclxfl e4xf3, 22. Tfl-gl Dd8-f6, 23 Pd4-f3 Ta8-al, 24. Dd2-e3 Tal-gl schaak, 25. Khl- gl. Df6-g6 schaak, 26. Kgl-fl Tf8-e8, 27. De3-d3 Dg6-h6, 28. c4-c5 Lg7-e5, 29. Pf3xe5 Te8xe5, 30. c5xd6 c7xd6, 31. h2-h3 Dh6-f4, 32. Dd3-g3 schaak Df4xg3. 33. f2xg3 Kg8-g7, 34. Kfl-f2 Te5xd5, 35. Kf2-e3 Kg7-f6, 36. Le2-d3 h7-h0. 37. Ke3-e4 Td5-h5, 38. Ld3-fl Th5-e5 schaak, 39. Ke4-d4 Te5-f5, 40. Lfl- g2 b7-b6 en wit geeft het op. tig karakter geen garantie voor humor van fijnere snit. (Cinema Palace)-De eerste Neder landse speelfilm in kleuren is weer tei-ug en gaat haar derde week van vertoning in Een pretentieloze film, waarin heel wat bekende Amsterdamse stadsgezichten wor den geoffreerd als omlijsting van een weinig gecompliceerde intrige. (L u x o i') De bewonderaars van Sabu kunnen het „natuurkind" terugzien in een aan het avontuur in de jungle gewijde film, die door haar documentair karakter nog altijd aantrekkelijk is. (Frans Hals) Dean Martin is een jonge, vlotte miljonair en hotelbezitter in „Vier meisjes en een miljonair", die in Rome een hotel koopt en vex'liefd wordt op één der vier uiterst knappe dochters van de Italiaanse musicus Mai'tinelli. Zij is echter de jongste en papa Martinelli wil niet. dat zij trouwt, voordat ook zijn andere dochters aan de man zijn. De miljonair or- ganiseei't dan een serie feestjes en intri geert met behulp van zijn miljoenen een drietal aanstaande echtgenoten voor de andere Martinelli-dochtei's bij elkaar. Als het allemaal eindelijk gelukt is bemerkt de Amexdkaan, dat hij eingelijk toch liever met één van de andex-e dochters zou willen trouwen. Dit geeft dan weer nieuwe moeilijkhe den, zó erg, dat zelfs papa Martinelli er geen wijs meer uit kan. Het is een kleurrijke Amerikaanse co- medie zonder pi'etenties, maar mét veel zang, humor en show-muziek en aanti'ek- keli.ik spel van (vooi'al) Dean Martin als de miljonair en Walter Slezak als de vader van de vier schattige meisjes. L i d o Op pagina 5 treft de lezer een uitvoerige bespi-eking van deze nieuwe film van Walt Disney. Polygoon-Profilti bx-engt deze week lichte „lectuur" waax-in de zwemkampioen- schappen te Schiedam en een „vierdaagse op de fiets" van jongens dominex-en. Ook de ponies van Bemmel geven acte de pi'é- sence. Spiegel van Nederland heeft deze week met de camera's een bezoek gebracht aan de ponymai'kt in Bemmel en bij de pop penmodeshow in Amsterdam, die in het miniatuur een getrouwe afspiegeling geefl van een echte modeshow. Van de spoi'tge- beurtenissen. waarvan opnamen worden getoond, noemen wij de schaakwedstrijd tussen Fenny Heemskerk sr. en Fenny Heemskerk jr., de speedwayraces in 's-Hertogenbos en de Nederlandse zwem- kampioenschappen in Schiedam. De Haarlemse politie stelt op verzoek van de burgemeester, mr. O. P. F. M. Cre- mers, een rapport op over de vorige week zondagmiddag gehouden stockearraces aan de Schalkwijkerweg. Zoals men in ons blad heeft kunnen lezen, was de organisa tie van deze races zeer gebrekkig, waar door voor het publiek gevaar bestond. het twintigjarig bestaan van het verbond werd geviex-d. Hij zei daarin tekenen te hebben gezien van de eenheid in het Haar- lems Speeltuin Vei-bond, welke saamho- righeid naar de heer Rookhuiszen hoop. te nog verstevigd zal mogen woi'den. Hij sprak verder woorden van dank en waar- dering voor de prettige medewerking, die men steeds van de gemeentebesturen van Velser^ en de politie, de dien sten van lichamelijke opvoeding en Hout en plantsoenen heeft ondervonden. Zonder anderen te kort te willen doen meende de heer Rookhuiszen de algemene instemming te hebben wanneer hij met naiTie twee personen in het bijzonder in zijn dank betrok: het ei-e-lid de heer J, H. Dekker vanwege zijn waardevolle ad viezen en de heer J. Martens om diens sti mulerende kracht en organisatorische verdiensten als voorzitter van de vakan tiecommissie. Vooral dank zij de heer Martens hebben de vakantiespelen het ho ge peil bereikt waax-op zij momenteel staan, aldus de heer Rookhuiszen. „Het spijt ons dat omstandigheden u nopen uw voorzittex'schap van de vakantiecommis sie neer te leggen, maar wij dienen uw beweegx-edenen te respecteren. Wat u in de afgelopen jaren voor vele duizenden Haarlemse jongens en meisjes tijdens de grote vakantie tot stand heeft weten te bx-engen is niet in woorden uit te drukken. Wij zullen u missen, maar hopen nog dik wijls van uw ex'varing en adviezen profijt te mogen trekken", aldus de heer Rook huiszen, die de heer Martens onder veel bijval van de aanwezigen als stoffelijke blijk van dank en waardei-ing namens het Haarlems Speeltuin Verbond een vulpen overhandigde. De rest van de avond werd gevuld met een aantx-ekkelijk variétéprogramma waax-aan medewerkten de accordeonist en elektronisch-orgelbespeler Herman Theu- nissen, de conférencier en imitator Co van der Wel, de clowns Pipo en Coco en de jong leur Joe Andy. Tot slot was er een ge zellig bal. Dinsdag 26 augustus zal het veex~tig jaar geleden zijn, dat de heer G. J. Ax-nold na zijn militaix'e dienstplicht te hebben ver vuld te Heemstede in gemeentedienst trad als ambtenaar op het distributiekan toor Heemstede-Bennebroek. In 1919 ging hij over naar de dienst Openbare Werken, waar men in die dagen nog voldoende had aan een perso neelsbezetting, die het dozijn nauwe lijks overschreed, Thans zijn bij deze dienst ruim hon derd personen werkzaam. De heer Arnold begon hier als tijdelijk ambtenaar, maar in 1922 verkreeg hij zijn vaste aan stelling en werd toen achtereenvol gens bevorderd tot klerk met bevoegdheid tot magazijnadministratie (1928), adjunct commies tweede klasse (1931) en nadat hij het boekhouddiploma had behaald in 1935 tot commies tweede klasse. In 1939 werd zijn loopbaan bij Openbare Werken onder- bx'oken, omdat de heer Axmold toen na twintig jaar weer terugkeex-de naar de helaas opnieuw noodzakelijk geworden disti-ibutiedienst. Alleen met dit verschil, dat hij nu met geheel de dagelijkse leiding werd belast. Pas in april 1944 was hij weer voor Openbare Werken beschikbaar-, waar al spoedig zijn benoeming volgde tot com mies en vervolgens tot. adjunct-boekhouder in de rang van commies A. In 1955 maakte de heer Arnold opnieuw promotie tot zijn huidige rang als adjunct-boekhouder en hoofd-commies. In 1943 herdacht de heer Arnold zijn zilveren jubileum bij de ge meente. dat met het oog op de oorlogs omstandigheden uiteraai'd op bescheiden wijze wex-d gevierd. Gedui-ende zijn loop baan heeft men de aanstaande jubilaris leren kennen als een uiterst betrouwbaar ambtenaar en een medewei'ker, die zich van prettige omgangsvormen bedient. In zijn particuliere leven is de heer Arnold ongeveer vijfentwintig jaar penningmees ter van de Heemsteedse IJsvereniging „De Volharding" geweest, waarvoor hem later het erelidmaatschap werd aangeboden. Dinsdag 26 augustus zal de heer Arnold des morgens om elf uur in het verversings huis van het wandelbos „Groenendaal" in intieme kring door het gemeentebestuur en de directie van Openbare Wei'ken worden gehuldigd. In zijn woning, Jacob van Cam- pensti-aat 24, zal daarna des middags ge legenheid worden geboden de jubilaris te complimenteren. Dr. A. C. J. Struycken, tweede secretaris van de Nedex-landse ambassade in Bonn, is vrijdag tijdens een vakantievei'blijf aan de Chiemsee in Beiei'en plotseling over leden. Dr. Struycken. die 31 jaar geworden is. had de leiding van de consulaire diensten van de ambassade in Bonn. Dr. Sti'uycken trad op 1 mei 1953 in dienst van het ministerie van Buitenland se Zaken. In 1954 werd hij uitgezonden naar Hongkong. In 1957 werd hij in Bonn benoemd. Evangeliesamenkomst. Op woensdag 20 augustus woi'dt in „De Witte Zwaan" een evangeliesatiebijeenkomst belegd. Spi'eker is evangelist Th. Dikkes uit Leiden. Bdankt voor beroep. Ds. H. van Gilst, die beroepen was in de vacature ds. L. Kieboom, wilde de gemeente van Dirks- land nog niet verlaten en bedankte daarom voor het bereop naar de Gereformeerde Gemeente te Lisse. Tweetal. In de vacature ds. H. W. Eer- land heeft de kerkeraad der Chr. Geref. Kerk het volgende tweetal samengesteld: ds. D. H. Biesma van Haarlem en ds. J. M. Visser van Dokkum.

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6