GROENTJE Groots muziek- en zangfestival in schilderachtig Spaarndam Ft, DE BEURS van gisteren Amsterdamse Beurs WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1958 HAARLEMS DAGBLAD OPRECHTE HAARLEMSCHE COURANT 6 Bij jubileum van Spaarndams Gemengd Kooren Harmonie Crescendo Joke Bijleveld en Hannie Bloemhof in halve finale Zes doden in het verkeer Zuidwest-Duitsland weer door onweer geteisterd Athene werkt niet mee aan Brits plan voor Cyprus Begrotingshulp der V.S. aan Libanon? Saoedi-Arabische premier valt V.S. en Engeland aan Geleerden achten controle op kernproeven mogelijk Scheepvaart Dr.- M. W. van der Kooi R. P. W. Vreeburg C. A. van der Burg M. M. v. Beek Cath. A. Nieuwkamp Rechtsbijstand fFEUX BONZO VLIEGTUIG DEMONSTRATIE DE NIEUWSTE (195?) RADIO- en T,V. TOESTELLEN Heeft u teveel y Plaats *n In de week van 23 tot en met 30 augustus zal geheel Spaarndam in het teken staan van de jubileumviering van de oudste twee plaatselijke verenigingen: „Spaarndams Gemengd Koor", dat zijn gouden bestaansfeest viert en „Harmonie Crescendo Spaarn dam", die het feit herdenkt, dat zij veertig jaar geleden werd opgericht. Beide ver enigingen hebben gezamenlijk een feestprogramma voorbereid, zoals in Spaarndam op muziekgebied nog nimmer is beluisterd. Een hele week lang zullen in de muziek tent op de Westkolk zang- en muziekconcerten worden gegeven. Bij zeer slecht weer vinden de concerten in de Hervormde kerk plaats. Zes muziekkorpsen, dertien zang koren en twaalf tamboerkorpsen verlenen aan het feest medewerking. Voorts is er een marswedstrijd voor muziekkorpsen en een wedstrijd voor tamboerkorpsen. De muzikanten van „Crescendo-Spaarndam" zullen voor het eerst de splinternieuwe uniformen dragen, die het geschenk zijn van de Spaarndamse burgerij. Mevrouw Stapel, de echtgenote van de beschermheer van de harmonie, zal de uniformen zaterdagmiddag 23 augustus om twee uur namens de Spaarndamse bevolking aan de voorzitter van „Harmonie Crescendo", de heer J. Naaktgeboren, overdragen, waarna het korps een rondgang door het dorp zal maken. Gouden zangkoor Vijftig jaar geleden om precies te zijn op maandag 5 oktober 1908 werd in het lokaliteit van de heer B. Hoenderdos op de IJdijk tegenwoordig café „De Toe rist" tot de oprichting van een gemengd zangkoor besloten. Er gaven zich al direct 18 dames en 29 heren als lid op. Het be stuur bestond uit de heren Leo Maks. voorzitter; Leo Joh. Valentgoed, secretaris; Willem de Vries, penningmeester; Piet Duinker, bibliothecaris en Johan K. de Vries, commissaris. De heer L. Zuidweg, hoofd der school, verklaarde zich bereid als dirigent op te treden. Tien jaar is de heer Zuidweg dat gebleven. Toen meende hij dat zijn capaciteiten niet toereikend waren om het koor op hoger plan te brengen. Onder zijn opvolger, de jonge Jan Booda de tegenwoordige dirigent van Haarlems jeugdkoor „Inter-Nos" kwam Spaarndams Gemengd Koor tot grote bloei. Tal van successen werden be haald, met als hoogtepunt het behalen van de eerste prijs met de lof der jury op een zangconcours in 1925 te Utrecht. Na Jan Booda hebben onder meer Jac. Zwaan en Henk Arisz voor het koor gestaan. Sinds 1951 staat het koor onder directie van Ernst van 't Kaar. Zeer veel dank is de vereniging ver schuldigd aan haar twee jaar geleden overleden secretaris, de heer D. Polder man, die ruim 38 jaar een van de grootste steunpilaren van het koor is geweest. Het bestuur van Spaarndams Gemengd Koor wordt op het ogenblik gevormd door de heer G. Klomp, voorzitter; de heer J. Harskamp, secretaris; mevrouw B. Roza- Bouterse, bibliothecaresse en mevrouw M. Polderman, commissaresse. Het oudste werkend lid is mej. A. Pol derman, die als vijftienjarig meisje tot het koor toetrad en haar vereniging 49 jaar trouw is gebleven. Het koor bezit trouwens nog enkele standvastige leden in de heer C. Amelink, die ruim veertig jaar en in de heer G. Klomp, die meer dan dertig jaar meezingen. Ondanks de aantrekkings kracht van „Harmonie Crescendo" is Spaarndams Gemengd Koor kerngezond, al -zou de mannelijke afdeling nog zeer goed wat versterking kunnen gebruiken. Steun van burgerü Het koor heeft steeds op de volle steun van de Spaarndamse burgerij kunnen re kenen. Dat bleek toen de aanschaffing van een nieuwe piano dringend nodig was en men niet vergeefs bij de Spaarndammers voor een nieuw instrument aanklopte. Ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan van Spaarndams Gemengd Koor zal het bestuur zaterdag 4 oktober in café ..De Toerist" receptie houden. Op 9 ok tober wordt 's avonds om acht uur in de Hervormde kerk een feestconcert gegeven. „Harmonie Crescendo" 40 jaar De oprichting van „Harmonie Crescendo- Spaarndam" dateert van 23 augustus 1918. De initiatiefnemer was wijlen de heer Piet Wit Hij was ook de eerste dirigent van het muziekkorps, dat van oorsprong een fanfarekorps was, maar enkele jaren ge leden wegens gebrek aan koperblazers tot een harmonie werd omgevormd. De eerste moeilijkheid waarmee de Spaarndamse muzikanten te kampen kre gen was de aanschaffing van instrumenten. Er werd een beroep op de burgerij gedaan en met het ingezamelde bedrag kon een aantal instrumenten van een muziekkorps ener gefailleei-de verffabriek in Haarlem worden overgenomen. „Het was een zacht prijsje, maar het bleken ook „zachte" in strumenten te zijn", aldus het lid van ver dienste, de heer C. Berk, die van de op richting af zijn „deuntje" bij „Crescendo" meeblaast. Het ging de jonge vereniging in het be gin allesbehalve naar den vleze. Er gingen zelfs stemmen op om er maar mee op te houden. Na twee jaar werd de heer Piet Wit als dirigent opgevolgd door zijn zoon Peter, die thans bij „Kunstkring-Apollo" de dirigeerstok zwaait. In 1921 waren in terne moeilijkheden er de oorzaak van dat verscheidene leden zich afscheidden en in Spaarndam een tweede muziekkorps, „Kunstkring" genaamd, oprichtten. De heer A. Dekker, die thans ere-dirigent van „Crescendo" is. nam toen de touwtjes vast in handen. Onder zijn leiding slaagde het korps erin de hoogste afdeling te bereiken. Niet minder dan 28 jaar stond de heer Dekker voor „Crescendo". De rivaliteit tussen de twee Spaarndam se korpsen leidde in die dagen tot een grote muzikale activiteit. „Nooit tevoren en nooit meer daarna werd er in Spaarndam zoveel muziek gemaakt", zo vertelde de heer Berk ons. „Wij repeteerden vier maal per week om onze prestaties zo hoog mo gelijk op te voeren en elkaar op de con coursen de loef af te steken. Het is mis schien daarom nooit gebeurd dat de jury de Spaarndamse korpsen een verschillende beoordeling gaf. We willen in Spaarndam geen ruzie, zal zij gedacht hebben". Ook „Crescendo-Spaarndam" behaalde vele eervolle resultaten. Drie vaandels vol medailles, lauwerkransen en tal van be kers, diploma's en andere trofeeën ge tuigen daarvan. Met trots herinnert men zich de zegepraal van „Crescendo" op het concours van „Apollo" in de Haarlemse Concertzaal vlak na de bevrijding. Van alle deelnemende verenigingen kwamen de mannen uit Spaarndam met het hoogste aantal punten uit de bus. Het huidige bestuur bestaat uit de heren J. Naaktgeboren, voorzitter; J. Willemsen, tweede voorzitter; S. Tichelaar, secretaris; G. N. Berk, penningmeester; L. Naaktge boren, tweede penningmeester; D. Hars kamp, tweede secretaris; J. J. Berk, bi bliothecaris en C. Bouwens, commissaris. Als dirigent treedt sinds 1955 de heer H. Bakker op. Het bestuur van „Crescendo" zal ter ge legenheid van het veertigjarig bestaan der vereniging zatei'dag 23 augustus om 's middags vier uur receptie houden in café Th. J. van der Putte op de Westkolk. Aantrekkelijk feestprogramma Het programma dat voor de feestweek is samengesteld ziet er bijzonder aantrek kelijk uit. De „IJmuider Harmonie", dirigent J. Groot, opent op zaterdagavond acht uur met werken van onder andere Ludwig van Beethoven (Egmont Ouverture), Rossini, Friedeman, Koningsboter en Meindert Boekei. Zondag 24 augustus treden de jubileren de verenigingen 's middags eerst afzonder lijk en daarna gezamenlijk op met werken van onder andere P. B. Bisselink, Boedijn, Thiry, Johannes Brahms, Gounod en Ver di. Na het concert geeft de drumband van de gymnastiekvereniging „Bato" uit Haar lem een demonstratie. Des avonds brengt het Muziekgezelschap „Harmonie" uit Assendelft, dirigent G. Koomen, werken van onder andere Von Suppé, Schobbe, Montagne, Kenneth-Al- ford en Ord Hume ten gehore. Maandagavond concerteert het Fanfare korps „Wilhelmina" uit Santpoort, diri gent J. Groot. Op het programma staan composities van Von Turine, G. Boedijn, Bergson en J. Hartman Aan het zangconcert op dinsdagavond 26 augustus werken mee het kinderkoor „De Kleine Stem", dirigent Anton de Beer; het gemengd koor „Zang Veredelt", diri gent Ernst van 't. Kaar; de mannenzang- vereniging „Proza en Poëzie", dirigent Ernst van 't Kaar; het r.-k. stedelijk ge mengd koor „Haarlem", dirigent C. de Barbanson en de gemengde arbeiders zangvereniging „De Stem des Volks", diri gent Dick Dekker. Woensdagavond treedt het Harmonie orkest „Haarlem", dirigent J. Gorter, op met werken van onder ander Forster, Che- rubine en Joh. Strauss. Het gemengd koor „Polyhymnia", dirigent Henk Arisz. zingt daarna liederen van onder andere Haydn,- Van Beethoven en Van Giessen. Het con cert wordt besloten met een taptoe. Donderdagavond is het weer de beurt aan de zangers. Het Vrouwenkoor ..Zigea", het gemengd koor „Ons Genoegen", diri gent J. Hensen. Haarlems P.T.T.-Mannen- koor dirigent P. J. Potgieter. Koninklijk Mannenkoor „Caecilia", dirigent Anton de Beer, Haarlems Operakoor, dirigente Bep Ogterop, zullen werken ten gehore bren gen van onder andere J. Brahms, Zagwijn, Beethoven, Jos. de Klerk, Grieg. Mozart, Von Weber, Verdi. Gounod en Bizet. Vrijdagavond concerteert „Eensgezind- heid-Excelsior" uit Heemstede, dirigent L. ter Braake. Voor de marswedstrijd op zaterdag 30 augustus, aanvang 's middags drie uur. hebben zes muziek- en twaalf tamboer korpsen ingeschreven. De Spaarndamse feestweek wordt zater dagavond 30 augustus besloten met een concert, te geven door „Kunstkring-Apol lo" uit Haarlem, dirigent P. Wit en het muziekgezelschap „Crescendo" uit West- zaan, dirigent C. Luttik. De besturen van de jubilerende vereni ging enhebben de burgerij van Spaarndam verzocht tijdens de feestweek de vlag uit te steken. Europese kampioenschappen Onder gunstige weersomstandigheden zijn woensdagmorgen in het Olympische stadion van Stockholm de zesde Europese atletiekkampioenschappen voortgezet. In de serie van de 100 meter voor de tienkamp maakte de Nederlander Eef Ka merbeek een uitstekende indruk. In de tweede serie eindigde hij achter de Duitser Dieter Moehring op de tweede plaats in 11.2 sec. Dit leverde hem 834 punten op. Met deze prestatie staat hij na hel eerste nummer ex aequo op de derde plaats met nog twee andere atleten. Ook Herman Timme ging snel van start. Hij won zijn serie in 11.4 sec., eveneens een goede tijd. De snelste tijden werden ge maakt in de eerste serie door de Zwitser Tschudi en de Rus Kuznetsov, die beiden 10.9 sec. liepen. Dini Hobers begon woens dag met de vijfkamp dames. Op het eerste nummer met kogelstoten werd ze derde achter de beide Russinnen Vinogadowa en Bystrowa met een worp van 13.01 m. Corrie van den Bosch plaatste zich zevende van de 22 deelneemsters. De drie Nederlandse dames die in de series van de 100 meter uitkwamen hebben het er redelijk goed afgebracht. Weliswaar werd Ine Spijk in de vierde serie met een tijd van 12.5 sec. uitgeschakeld voor de halve finales, maar de twee andere meisjes, Joke Bijleveld (derde in de tweede serie in 12.1 sec.) en Hannie Bloemhof (tweede in de zesde serie in 12.1 sec.) plaatsten zich. De eerste drie uit iedere serie gaan name lijk over naar de volgende ronde. De verdere uitslagen luiden: Tienkamp heren, vèrspringen: 1. Kuznet sov (Rusland) 7.34 m, 902 pnt 2. Muchitsch (Oostenrijk) 7.05 m, 801 pnt. 3. Meier (Duitsland) 7.04 m, 798 pnt. 4. Eef Kamer beek (Ned.) 6.94 m, 767 pnt. 16. Herman Timmé (Ned.) 6.29 m. 585 pnt. Een roltrommel-vuilnisauto van de Utrechtse Gemeentelijke Reinigingsdienst is dinsdag in de Spieghelstraat te Utrecht ingereden op een groepje kin deren, dat op hel trottoir aan het spelen was. De driejarige Yvonne den Breejen raakte tussen de muur van een woning en de auto bekneld en werd op slag gedood Het. ongeluk ontstond toen de bijrijder de zachtjes voortrijdende vuilniswagen ge vaarlijk dicht een geparkeerde auto zag naderen en met het stuurwiel, dat buiten de cabine is aangebracht, de richting van de wagen wilde wijzigen. Hij geraakte daarbij met zijn mouw achter een hand- gashandle waardoor de wagen plotseling te veel gas kreeg en het trottoir opreed. De kinderen vlogen uiteen, maar de drie jarige Yvonne den Breejen kon niet zo snel wegkomen en werd door de stuurloze auto gedood. Op de Amsterdamsestraatweg te Utrecht is de 32-jarige motorrijder H. v. d. H. uit Utrecht op zijn motor door een personenauto aangereden en gedood. De 44-jarige J. A. S. is te L e e u w a r- d e n bij het einde van het tweede perron van het Leeuwarder N.S.-station onder een trein geraakt nadat hij zich op de rails had begeven. Beide benen werden hem boven de enkels afgesneden. Tijdens het vervoer per ambulance is de man overleden. De heer G. Weeghel uit Hattemerbroek is te N o o t d o r p op de spoorlijn Utrecht- 's-Gravenhage door een trein aangereden. De heer W. is naar het ziekenhuis St. An- toniushoeve te Voorburg vervoerd, waar hij korte tijd na aankomst, is overleden. Hij behoorde bij een groep arbeiders die bezig waren een gasleiding onder de spoor lijn door t.e persen. Bij een poging om een auto te passeren is op de Marathonweg te Rotterdam de 25-jarige monteur R. Heidgen uit de Adrien Milderstraat met zijn motorfiets verongelukt. Op de Rijksweg UtrechtAmsterdam ge beurde hedenmorgen onder Breukelen omstreeks zes uur een ongeluk waarbij de bestuurder van een personenauto, de heer W. Verbon uit Utrecht, de dood vond. De heer Verbon is vermoedelijk overmand door slaap, tegen de achterzijde van een voor hem rijdende vrachtauto gebotst. De auto reed over de middenberm heen en kwam daar in botsing met een andere uit de richting Utrecht komende vrachtauto; de bestuurder van de personenauto vond hierbij de dood. De vrachtauto's kregen slechts lichte schade. (Van onze correspondent in Bonn) Voor de derde keer in drie weken is Zuidwest-Duitsland geteisterd door een zwaar onweer, waarbij hagelstenen vielen ter grootte van een vuist. De neerslag in dit gebied was drie tot vier maal zo groot als anders in augustus. Het onweer richtte vooral veel schade aan in Württemberg. Baden en Franken. Er kwamen hier or kaanachtige buien voor, tegelijk met hagel buien, die grote schade aanrichtten. Men schat alleen in Franken de schade op enige miljoenen marken. Langs de Main, in de omgeving van Schweinfurt, zijn vele wijnbergen verwoest en fruitbomen zwaar beschadigd. In het gebied van de Main had de- storm een snelheid van meer dan honderd kilometer per uur. Telefoon- en lichtmasten knapten af, daken gingen de lucht in en vensters werden ingedrukt- In een ziekenhuis nabij Stuttgart had een verpleegster, als bescherming tegen het onweer, een gewijde kaars neergezet in een kamertje waarin zuigelingen wer den verpleegd. De kaars zette evenwel de gordijnen en de bedden in vlam, waar door twee babies om het leven kwamen. Op de ..Autobahn" bij Göttingen werden twee mensen die hun auto verlieten, die vastgelopen was tijdens de wolkbreuk, door de bliksem getroffen en gedood. (Reuter) Uit Zwitserland wordt ge meld, dat te Cully, nabij Genève, vogels zijn gedood door grote hagelstenen. ROME (UPI) Aosta en verscheidene alpendorpen in Noord-Italië zijn door aard verschuivingen en wegbreuken van de buitenwereld afgesneden door overstromin gen die het. gevolg waren van met onweer gepaard gaande zware regenval. Een per soon is gedood en elf onder wie vier toeristen worden vermist in de streek van Domodossola. nabij de Zwitserse grens, waar de rivier Diveria buiten de oevers is getreden. In St. Vincente, aan de spoor lijn TurijnAosta, hebben honderd reizi gers in een klein hotel overnacht omdat hun trein wegens een aardverschuiving niet verder kon. In Rome heeft vanochtend een wolk breuk wat verfrissing gebracht na de hitte golf van de laatste weken, maar honderden kelders liepen onder. De Grieken, verontwaardigd over het feit dat premier Macmillan bij de wijzi gingen van zijn Cyprus-plan geen reke ning heeft gehouden met de bezwaren, die zij bij zijn bezoek aan Athene een week geleden naar voren brachten, hebben me degedeeld dat zij niet zullen kunnen me dewerken aan de uitvoering van het Brit se plan voor Cyprus. WASHINGTON (Reuter) In krin gen van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken wordt meegedeeld, dat de V. S. een Libanees verzoek om vijf miljoen dollar ter verbetering van de be groting bestuderen. Berichten uit Beiroet, dat Libanon 100 tot 250 miljoen dollar wenst, werden on juist genoemd. De totale gevraagde som is niet hoger dan 60 miljoen dollar. Een verzoek om 20 tot 40 miljoen dollar voor economische hulp is voor nadere bijzon derheden naar Beiroet terug verwezen. CAIRO (UPI) De premier van Saoedi- Arabië, kroonprins Faisal, heeft na zijn besprekingen met president Nasser in Cairo een interview toegestaan aan het Egyptische blad „El Ahram". Met betrekking tot de Amerikaanse en Engel se troepenzendingen naar het Nabije Oos ten zei kroonprins Faisal, dat deze „een daad van agressie tegen alle Arabieren vormen, omdat zij een bedreiging van hun onafhankelijkheid en interventie in hun aangelegenheden zijn". GENèVE, (UPI) Na acht weken be raadslagen hebben kerngeleerden uit achi landen in Oost en West te Genève over eenstemming bereikt over een controle stelsel op kernontploffingen, waardoor het onmogelijk zal zijn in het geheim proeven met kernwapens te nemen als eenmaal besloten is deze af te schaffen. Men is be gonnen met de opstelling van een ontwerp verdrag voor het toezicht op de naleving van een algemeen verbod op kernexplo sies. De mening van de geleerden is dat het ontworpen systeem feilloos is. Bijzonder heden zijn nog niet officieel bekendge maakt omdat, de conferentie vrijwel ge heel geheim is, maar vernomen wordt dat het inspectie-plan ondermeer voorziet in de stichting van een wereldomvattend net. van waarnemingsstations, uitgerust met de modernste apparatuur. In kringen van de conferentie is de ver onderstelling geuit dat, nu een feilloos controlesysteem ontworpen is, de weste lijke landen meer zullen voelen voor een verbod op proefnemingen met kernwa pens dan tot nog toe. Nochtans houdt men er ernstig rekening mee dat het ontwerp eerst op zijn politieke aspecten zal worden onderzocht voordat het officieel kan wor den besproken door Oost en West. Morgen zal de slotzitting van de confe rentie gehouden worden. NEW YORK De beurs sloot met hogere koersen die evenwel lager waren dan de hoogste dag waarden. De staalgroep was vast. Bij de spoorwegen waren enkele fondsen hoger. Studebaker-Packard, het meest verhan delde fonds, verloor grond toen een her- kapitalisatieplan bekend werd gemaakt., dat een vermindering van bankleningen beoogt door onder andere uitgifte van preferente aandelen. De olies waren prijs houdend tot vast met Barber een dollar hoger. De chemiewaarden waren onregel matig. American Telephone sloot een dol lar hoger. De beurs begon vast, kreeg hal verwege wat vaart en werd tegen het einde weer lusteloos. Van de 1136 verhandelde fondsen sloten er 542 hoger en 370 lager. Het industriegemiddelde kwam van 502.67 op 503,64; dat voor spoorwegen van 128,81 op 129,68 en dat voor openbare nutsbe drijven van 78,29 op 78,12. De omzet be droeg 2.390.000 aandelen tegen de vorige dag 2.250.000. (UPI) AMSTERDAM De markt was goed gedisponeerd. De koersen van de internationale waarden getuigden van een goede ondertoon, die de gehele tendentie kenmerkte. Praktisch ge sproken, had de aandelenmarkt op het Damrak eerder lager moeten zijn, in ver band met de teleurstellende slotkoersen van New York waar de markt, niettegen staande de gunstige voorspellingen ten aanzien van het bedrijfsleven voor het tweede halfjaar, een aarzelende houding aannam. Hiervan trok het Damrak zich niets aan. Er kon niet van een hausse- stemming gesproken worden, maar toch gaf het niveau, waarop de zaken tot stand werden gebracht, blijk van vertrouwen m de toekomst. De handel in aandelen- Kon Olie was niet groot, maar de koers waarop gehandeld, werd kon bepaald vast genoemd worden. Er werden in dit fonds wat pre mies afgesloten, terwijl de arbitrage een enkel stukje meenam. Zolang echter de politiek in het Nabije Oosten niet in vaste banen is geleid, kan men geen grote affaire in de oliehoek verwachten. Bij de opening werden aandelen Kon. Olie op 166.ver handeld tegen de vorige slotprijs ƒ165,- en een pariteit Amerika van eveneens 165.Aanhoudende aankopen op kleine schaal, waartegenover geen aanbod aan wezig was, waren oorzaak, dat de koers opliep tot 166,60. Aandelen Philips hielden zich bijzonder goed evenals de converteerbare obligaties van dit concern. De minder fraaie cijfers van de dochteronderneming van Philips, de Consolidated Electronics in Amerika wer den volkomen genegeerd. De gloeilampen aandelen liepen op van 313 tot 314 en boek ten een winst van ruim 1 percent. De con verteerbare obligaties avanceerden een half percent. AKU verbeterde in een kalme markt 1 punt en aandelen KLM werden onveranderd op 101,vernomen. De gunstige marktstemming was hoofdzake lijk toe te schrijven door aankopen van de beroepshandel. In de scheepvaartsector was de stem ming eveneens opgewekt. De omzetten waren lager dan die van de vorige dag, toen er enige verkopers in de markt lagen, maar de prijzen kwamen merendeels boven die van de vorige dag uit. In de- cultures viel weinig te beleven en over de gehele linie waren de koersen hier fractioneel lager. Van de staatsfondsen boekte de staffellening een half percent winst als gevolg van de verplichte 200.000-vraag in een lege markt. Aandelen Koninklijke Demka Staalfabrieken n.v. werden 7 pun ten hoger op 150 vernomen op de gepubli ceerde gunstige bedrijfsberichten. (ANP) 3-3V20/o Nederl. '47 3% Nedl. 1962/64 A.K.U Calvé Delft Van Gelder Zonen K. N. Hoogovens. Nederl. Ford N. Kabelfabriek. gew.PhilipsGloeil. Pref.PhilipsGloeil. Unilever Wilton Fyenoord. Dordtsche Petrol. Kon. Petroleum.. Billiton A'dam Rubber. K.L.M Holl. Amer. Lijn. K.N.S.M N. Scheepv. Unie v. Nievelt Goudr. Phs. v. Ommeren H.V.A Delimaatschappij Amsterd. Bank.. Nat. Handelsbank Ned. Handel Mij.. Rotterd. Bank...„ Twentsche BanK. Anaconda Copper Bethlehem Steel— U.S. Steel General Motors- Shell Union- Tidewater vorige koers) Slotkoers gisteren 92% 9413/19 19614 308)4 180 328% 174% 268 314'/s 158 374% 180 674% f 166,60 164% 67 V2 100,50 136% 139% 126% 120V2 232% 104% f 115, 226 90% 169% 193 168% 49% 44 70% 4.4 82'% 25% Heden 13.45 uur 92% 94% 197% 308 181 329 176 269 318 158% 4 373% 179 673 ƒ166,50 162 67 100, 137% 139'/J 126% 121 233 104 115, 226 90% 169% 193 168% 4 49% 44 Va 71 43'/j 82'% 25% Aagtedijk, 20 te Kaapstad. Aegis, 18 v. Paramaribo n. Amsterdam. Albireo, 19 v. Muscat n. Port Said. Alcor. 19 verw. te Hamburg van Bremen. Aldabi, v. Rio Grande n. Santos. Alnati. 18 v. Antwerpen n. Rotterdam. Alphacca. 20 te Trinidad. Alkmaar, 21 te Telavera. Akkrumdijk. 18 v. Vitoria n. New York. Ameland. 20 te Rotterdam verw. Annerskerk, 19 aank. te Kaapstad. Ampenan. 18 v. Suez n. Aden. Amstelbrug. p. 1.9 Bizerta n. Duinkerken. Amstelveen, 18 v. Bombay n. Kaapstad. Arendsdijk. 18 v. Azoren n. New Orleans. Argos, 19 v. Malta n. Patras. Arnedijk, 19 te Rotterdam. Artemis, 20 te Maracaibo. Baarn, 19 te Amsterdam. Balong. 20 te Rangoon. Bengalen, p. 19 Ceylon n. Chalna. Llitar, 18 v. Sungeikolak n. Tgmani. Bloemfontein, 19 Antwerpen-Amsterdam Boissevain, 2i t.e Durban. Bonita, 19 aank. New York. Borneo, p. 19 Bengazi n. Alexandrië. Boschkerk. 20 te Suez. Boskoop, 19 V.Barbados n. Trinidad. Bussum, 19 v. Rotterdam n. Perz. Golf. Caltex Arnhem, 19 v. Gidon n. Pernis. Caltex Delft, 19 v. Colombo n. Bombay. Caltex Leiden, v. Bahrein n. Freemantle. Caltex Nederland, 18 v. P. Arthur n. Antwerpen, Caltex Pernis. 18 v. Durban n. Kaapstad. Caltex The Hague, 19 v. Colombo n. Hongkong. Casamance. 19 t.e Duinkerken n. Rotterdam. Cistula, 19 v. Balikpapan n. Singapore. Congokust, 19 v. Lissabon n. Le Havre. Coryda, 21 te Gladstone verw. Daphnis. 21 te Port Au Prince verw. De Eerens, 19 v. Bushire n. Kuwait. Dinteldtjk, 19 v. Rotterdam n. Vancouver. Doris. 18 vertr. Antwerpen n. Rotterdam. Duivendrecht, p. 18 Las Palmas n. Durban. Eenhoorn, 19 v. Syros n. Calais. Ena,. 19 v. Landsend n. Amsterdam, z Eos, 21 te Amsterdam verw. Esso Amsterdam, 18 v. Aruba n. Campana. Elrema, 19 v. Tripolis n. Iskendarun. Friesland. 19 v. Formosa n. Saigon. Gaasterkerk, 19 v. Minikoy n. Aden. Gaasterland, 20 te IJmuiden. Gabonkust, 19 te Amsterdam. Ganymedes, 19 te Amsterdam. Garoet, p. 19 Perim n. Ummsaid. Grootekerk, 19 te Wismar. Groote Beer, 18 v. Belle Isle n. Rotterdam. Guineekust, 19 v. Bordeaux n. Dakar. Hathor, 19 v. Rotterdam n. Bremen. Heemskerk, 20 te Rotterdam. Helicon. 21 te La Guaira verw. Hera, 20 te Cumana. Hydra, 19 v. Amsterdam n. Einden. Jagersfontein. 20 te Durban. Japara. 19 te Suez. Joh. v. Oldenbarnevelt. 19 v. Landsend n. R'dam. Kaap Horn. 20 te Bermuda. Kara, 19 le Rotterdam. Kenia, 18 v. Kaap Hatteras n. New York. ICermia, 19 te Point Förtin. Khasiella, 19 n. Singapore-Mena. Koningswaard, 20 te Thameshaven, Koren ia, 19 te Rotterdam. Kosicia, 18 v. Azoren n, Curasao. Kreeft, 19 t.e Rotterdam. Laarderkerk, 19 v. Bahrein n. Dramman. Laertes, 19 v. Liverpool n. Port Said. Lekkerkerk, 19 te Rotterdam. Lemaire, 19 v. Singapore n. Gerong. Leopoldskerk, 18 vertr. Suez n. Rastanura. Leuvekerk, 19 v, Marseille n. Milos. Limburg, 19 v. New Orleans n. Baltimore. Loppersum, 19 v. Jacksonville n. Le Havre. Louis Lantz, 19 v. Dakar n. IJmuiden. Laurenskerk, 20 te Port Sudan. Macoma, 19 vertr. Pladju n. Singapore. Maaslloyd. 19 v. Chittagong n. Calcutta. Maetsuycker, 20 te Singapore. Malea, 19 te Bahrein. Marnelloy, 19 v. New Orleans n. Vera Cruz. Mataram, 20 v. Rotterdam n. Antwerpen. Meerkerk, 19 te Chalna. Meliskerk, 18 vertr. Antwerpen n. Rotterdam. Merwelloyd. 19 v. Fayal n. Beyrouth. Naesstiger. 19 v. Malta n. Port Said-Houston. Nanusa, 19 v. Finisterre n. Amsterdam. Nestor. 20 v. Georgetown n. Paramaribo. Nw. Amsterdam, 19 v. Landsend n. Southampton Omala, 19 v. Guayaquil n. Curasao. Ommenkcrk, 19 v. Colombo n. Aden. Oranje, 20 te Ceuta. Oranjefontein. 20 te Las Palmas. Osiris. 20 te Santiago de Cuba. Pendrecht, 19 v. Dagata n. Casablanca-Napei; Perna, 20 te Balikpapan. Poelau Laut, p. 19 Port Sudan n. Port Said. Pr. der Nederlanden, 19 v. A'dam n. Hamburg Pr. Fred. Hendrik, 19 v. Sheetharbour n. Londen Prins Fred. Willem, 19 v. Anticosti n. Le Havre Prins Willem 3, p. 19 Vlissingen n. Bremen. Prins Willem IV, 19 te Glasgow. Prins Johan Willem Friso, 19 te Houston. Provenierssingel. 19 v. Landend n. R'dam. Purmerend, 18 v. Rio de Janeiro n. Rio Grande, Rempang, 20 te Genua. Ridderkerk. 19 v. Guaradaui n. Cochin-Aden. Rijnkerk, 18 vertr. East London n. Durban. Roepat, 19 vertr. Belawan n. Colombo. Salatiga, 18 v. Colombo n. Belawan. Saloum, 18 v. Dakar n. Nantes. Samaririda, p. 19 Guardaui n. Djibouti. Sarpedon, 20 t.e New Orleans. Seven Seas, 18 te Quebec. Slotcrdijk, 19 te Rotterdam. Solon, 19 v. Galveston n. New Orleans. Stad Alkmaar, 19 v. Amsterdam 11. Lulea. Stad Haarlem, 10 v. Baltimore n. Vlaardingen, Slad Rotterdam, 19 v. Narvik n. Emden. Stad Vlaardingen, 18 v. Bermuda n. Hampt.rosds, Stanvac Djirak, 19 v. Tandjunguban n. Buatan, Statendam, 19 v. Rotterdam n. New York. Statue of Liberty, 19 v. Gibraltar n. Mena. Straat Cook, 20 v. Fremantle n. Mauritius. Straat Johore, 19 v. Singapore n. Malakka, Tahama. p. 19 Ormeosz n. Mena al Ahmadi. Tamo, 19 v. Necochea n. Buanos Aires. Tankhaven 2, 19 v. Singapore n. Gerong. Tankhaven 3, 19 v. Singapore n. Gerong. Tara. 20 te Rotterdam. Tegelberg, 20 te Mauritius. Telamon, 20 te New York. Themis, 20 te Mobile. Theobaldoius, 19 te Port Said. Tibia, 19 v. Abadan n. Mobasa. Tjiwangi. 19 vertr. Surabaja n. Semarang. Trompan berg, 19 v. Fayel n. Gerong. Van Linschoten, 20 te Hongkong. Vasum, 19 v. Curacao n. Porta Cardon. W. Alton Jones, 19 te Mena al Ahmadi. Waterman, 19 v. Minikoy n. Aden. Willem Ruys. p. 20 Orkaden n. Bremerhaven, Willemstad. 20 te Madeira. Zaanland, 20 te Las Palmas. Zeeland, p. 19 Kaap Hatteras n. Newport News, Zuiderkerk, 20 v. Albany n. Adelaide. SLEEPVAART Argus. 18 t.e Maassluis met mijnenveger. Blankenburg. 19 te Krimpen a/d IJsel. Cycloop, 20 t.e IJmuiden. Friesland, 19 v. Formosa n. Saigon. Gele Zee, 19 v. Bizerta n. Antwerpen. Hudson, 19 v. Barbados n. Nederland. I-fclland, 19 v. Terschelling n. „Altenwall", Humber, 19 v. Las Palmas n. Hamburg. Maas, 19 voorgaats te Maassluis. Noord Holland, 19 v. Honolulu n. Port Said. Noordzee, 19 v. Dakar n. Burutu. Oceaan, 18 n. Baltimore. Tasmanzee, 18 te Maassluis met 2 mijnenvegers. Thames, 19 v. Kaap Verd. Eil. n. Port Said. Titan, 13 rede Miami. Tyne, 19 v. Rotterdam op proefvaart. Zeeland, 20 v. Den Helder m. sleep n. Harllngen. KLEINE VAAR! Doris, 19 te Rotterdam. Draco. 18 te Barcelona. Elsa, 18 Brunsbuttel gepass. n. Zaandam. Joost, 18 te Zaandam v. Sundsvall. Kaap Falga, 18 v. IJmuiden n. Karskaer. Ponza, 18 te Hernosand v. Amsterdam. Strabo. 18 v. Hamburg n, Aalborg. Tilly, 17 te Kristineham v. Amsterdam. De Heer en Mevrouw v. d. BREGGEN-GEURTSEN VAN BAARSKAMP geven met grote blijdschap kennis van de geboorte van hun tweede dochter JUDY ANNE Cottesloe W. A., 17 aug. '58. 28 Johnstreet, Australië. De heer en mevrouw VAN DER ELST— ADAMA v, SCHELTEMA geven met grote vreugde kennis van de geb.o.or.te. van hun dochter ANNE MITA Haarlem, 19 augustus 1953. v. Eedenstraat 15. De Heer en Mevrouw VAN OLPHEN VAN DER ZOUWE geven met grote vreugde kennis van de geboorte van hun zoon: WILLEM HENDRIK JOHAN Bloemendaal, 19 aug. 1958. Verlengde Koepellaan 1. Heden overleed mijn lieve vrouw en zorgzame moe der, behuwdmoeder en oma JOHANNA MARIA SCHOUTEN-SCHOUTEN op de leeftijd van 58 jaar. Lisse: J. P. D. Schouten W. A. van der Zaal- Schouten C. van der Zaal en kinderen. Noordwijk aan Zee: M. Zoete-Schouten J. Zoete Lisse. 19 augustus 1958. Hereweg 208. Liever geen bezoek. De teraardebestelling zal plaats hebben a.s. vrijdag 22 augustus op de Prot. Begraafplaats „Duinhof" des middags half drie. Vertrek van het sterf huis 2 uur. Heden overleed tot onze grote droefenis, onze in nig geliefde moeder en oma SARA STRAVER weduwe van Ch. J. de Vries op de leeftijd van 75 jaar. IJmuiden: J. A. de Vries G. M. de Vries- Deelder Olfen (Did.): P. J. de Vries C. R. de Vries- Weimar Haarlem: A. J. M. Akkerman- de Vries W. J. Akkerman en kleinkinderen Haarlem„ 19 aug. 1953. Neptunusstraat 12. De teraardebestelling zal plaats vinden vrijdag 22 augustus om 11 uur op de Noorderbegraafplaats. Geen bezoek. Voor uw medeleven en har telijk blijk van deelneming, ondervonden tijdens de ziek. te en bij het overlijden van onze lieve man, vader, be huwd. en grootvader JACOBUS JOHANNES HOOGEBOOM betuigen wij u onze innige dank. Uit aller naam: L. HOOGEBOOM. KAMMERAAD Haarlem, augustus 1958. L, .Bogaardstraat 36. PRAKTIJK HERVAT Arts voor hartziekten. Tandarts AFWEZIG t/m. 1 SEPT. Tandarts PRAKTIJK HERVAT Tandarts AFWEZIG van 21 AUG. TOT 9 SEPT. Heilgymnaste Masseuse. Palamedesstr. 24, tel. 56025 tot 12 sept. GEEN PRAKTIJK Bur. Kraneveld, Zijlweg 21 geeft bijstand in iedere rechtszaak. Spr.u. van 9-5 eü 's av v. 7-8. Tel. 20707. Voer dèt uw kat @n dit uw hondl ZATERDAG 23 AUG., 16—18 uur Speelweide Noorder Sportpark in samenwerking met SIGNAAL TECHNISCH SPEELGOED Barteljorisstraat 6 en de HAARLEMSE LUCHTVAART CLUB. Toegang vrij. HAARLEMS BLOEI CURSUS VOOR BEDRIJFSADMINISTRATIE Opleiding voor M.B.A. Dinsdag 9 september vangen aan: I Repetitiecursus voor examen december 1958 II Nieuwe opleiding voor examen juni 1959 Aanvraag prospectus en inschrijving cursus HAARLEM P. van Waveren Hogervorst, Schotersingel 63. tel 15880 W. Hartgring, Planetenlaan 92 I, tel. 53553 IJMUIDEN A. den Heiier, Waalstraat 62, tel. 6155 LESGEBOUW: Nassauplein 8, Haarlem (3 minuten vanaf station) levert K.I.M. nü reeds uit voorraad en MET 20% KORTING! Grootbeeld T.V. 53 cm 790.elke maandag, woens dag- en donderdagavond 8 uur T.V. DEMONSTRATIE. Betaling reeds v.a. 9.p. w. Amsterdam: Haarlemmerdijk 143 Doelstraat 7 bij de Grote Houtstraat. K| M filialen ITI# Utrechtscstr. 54-56, Haarlem i 9 poezen in HuT*,

Haarlem's Dagblad | 1958 | | pagina 6